itvcu 599r het hoofd erbij houden Liever 'n Philips 498.- 35/ computer/ i 50 AIS JE HELEMAAL MAF BENT VAN MOM EN KLEDING van de week FLYING COLOURS met o.a. lady in red missingyou en saihngaway Unieke muzikale taptoe in Soest De Pyramiden' bezorgt menu's ook thuis Philips NMS 9116 computer Nu met GRATIS NMS 1432 PRINTER N.B.S. viert tachtigjarig bestaan met reünie f4199.- PAGINA 20 COMPACTDISC CHR1SDEBURGH Jubilerend. PVO musiceert op 29 april Feestje in huis, portemonnee weg PAGINA 21 WOENSDAG 19 APRIL 19RQ SOESTER COURANT De beste bril is altijd het beste. Kies bij ons, uit een optiek vakzaak. U slaagt enthousiast en uw tevreden- heid is voor ons hoofdzaak. Hou 't hoofd erbij. Kies veilige vakmanszorg. Project 'Afval en milieu' bij Groen van Prinstererschool Fraaier zonnedak met paneelbevestiging 'Gestroomlijnde' glazen spoilerdaken bij autobedrijf Jan van Zal Unieke service van grill-restaurant/pizzeria Twee maal inbrekers Kat in de klem Jas gestolen V erkeerscontröle Gestolen auto terecht Dure brievenbus verdwenen Vrouw aangevallen in bos Korte Duinen Autokraken laanstraat 101 baarn In samenwerking met het Oranjecom ité Soest organiseert muziekverenig ing P.V.O. op zaterdag 29 april een muzikale taptoe op het parkeerterrein "Honsbergen". P.V.O. nam dit initiatief ter gelegen heid van de viering van Koninginned ag én vanwege het eigen 90-jarig jubi leum, en verzekerde zich van de muzi kale medewerking van het Groot Ga- esbeeker Gilde uit Soest, de Koninkli jke Biltse Harmonie uit de Bilt en het Dr. Engelhardcorps uit Den Dolder. Vier korpsen die garant staan voor een muzikaal gebeuren, dat zich in Soest in geen jaren heeft afgespeeld. Als het om 21.45 uur donker wordt opent het Gro ot Gaesbeeker Gilde met haar hoornblazers de taptoe. Het Gilde ho eft nauwelijks enige toelichting: met zijn vendeliers, tamboerkorps en hoornblazer heeft het al de nodige bekendheid verworven in en om Soest en ver daarbuiten. Het in 1988 georga niseerde Landjuweel heeft het Gilde de eer gegeven die het verdient. De eigenlijke spits wordt afgebeten do or de Koninklijke Biltse Harmonie. De KBH, opgericht in 1900, bestaat uit 150 leden onderverdeeld in majorettes, drumband, leerlingen, harmonieorkest en Egelander kapel. 75 Leden nemen deel aan de taptoe: drumband, majore- ttengroep en harmonieorkest. Zodra de KBH is afgemarcheerd is het de beurt aan het Dr. Engelhardkorps uit Den Dolder. Voortgekomen uit het in 1955 opgeheven korps "Excelsior" he eft het Dr. Engelhardkorps vorig jaar zijn 30-jarig bestaan gevierd. Het korps is jammergenoeg klein gebleven; vand aar dat het samenwerking zoekt met het O.B.K.-korps uit Zeist. Dat ook een kl ein korps groot kan zijn in muzikale kl anken zal het Dr. Engelhardkorps op de taptoe bewijzen. Daarna is het de beurt aan het complete Groot Gaesbeeker Gilde dat, onderste und door tamboers en hoornblazers, een vendelshow ten beste zal geven. P.V.O. zelf sluit de rij van optredende korpsen. Met ruim tachtig "man" sterk: harmonieorkest, showgroepen en dru mband presenteert P.V.O. zich als 90-jarige vereniging. O.l.v. dirigent Pi et Daalhuisen heeft P.V.O. al menig su cces geboekt. In en om Soest mag P.V.O. zich verheugen in een toeneme nde -welverdiende - belangstelling. In de finale treden alle verenigingen nog eens voor het voetlicht (dat overig ens wordt verzorgd door de Brandweer Soest). Ruim 220 muzikanten, tamboe rs, minirettes, majorettes en vendeliers brengen dat een finale als slotstuk van deze muzikale taptoe 1989. Bewoners van de Waldeck Pyrmont- laan deden vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van een porte monnee, die in het vorige weekeinde was verdwenen na een feestje in het huis. Daarbij waren twaalf feestgangers blijven slapen. De portemonnee bleek daarna te zijn verdwenen uit de slaap kamer van de ouders, compleet met een bedrag van 600 gulden. S KOELKAST inhoud er ie ontdooïng ing i ss 22 april 'BAKKERIJ 1LEEK speciaal optiek van weedsstraat 87 De Groen van Prinstererschool is een milieuproject gestart waarin het thema "Afval en ons Milieu" centraal staat. Na een zorgvuldige voorbereiding en met ondersteuning van de gemeentelijke af delingen milieu- en Groenbeheer zijn voor alle groepen speciale lessen ontwi- keld. Het schoolteam wil via dit project het milieubewustzijn van de kinderen én ouders bevorderen. Lesonderwerpen die behandeld wor den zijn o.a. inzamelen en hergebruiken van glas, hergebruik papier en de na tuurlijke kringloop, waarbij de bodem diertjes een belangrijke rol spelen. Het gehele project duurt V/2 week en zal worden afgesloten met een grote tentoonstelling op donderdagavond 27 april a.s. van 19.00 tot 20.30 uur. Alle ouders en belangstellenden zijn dan van harte welkom. De N.B.S. (Nieuwe Baarnse School) bestaat tachtig jaar en dat wordt gevierd met een reünie voor alle oud-leerlingen vanaf 18 jaar op zaterdag 27 mei van 15.00 uur tot 18.00 uur. Op die 27ste mei is er voor iedereen wel iets te bele ven in het schoolgebouw aan de Smuts- laan 8 in Baarn. Er draaien oude films, er zijn dia-pre sentaties, er is een tentoonstelling over het vroegere schoolleven en natuurlijk kan er uitgebreid worden bijgepraat. Voor deze tentoonstelling zijn bijdra gen in de vorm van foto's, voorwerpen, enzovoort zijn nog steeds welkom. Hiervoor graag contact opnemen met mevr. A. Huisman, Joh. Verhulstlaan 18, 3741 GG in Baarn. Aanmeldingen voor de reünie moeten binnen zijn voor 5 mei. Dit kan door storting van f. 12,50 op rekening 55.28.13.133 (ABN Baarn) ten name Een historische foto van de NBS uit 1956: handenarbeido. I. v. de heer P. Ei kelboom. Onder de leerlingen o.a. prin ses Christina (toen Marijke). van NBS-Lustrum 80. Wilt u vooral uw naam en adres vermelden? Voor de ge noemde f. 12,50 krijgt u twee consump ties en een programmaboekje, dat klaarligt bij een van de twee ingangen: Namen A tot en met K bij de voordeur, L tot en met Z bij de zijdeur. De reüniecommissie, die bestaat uit oud-leerlingen, oud-leerkrachten en ouders van huidige leerlingen onder voorzitterschap van oud-leerling Wil lem Radstok, hoopt dat veel oud-NBS- ers zich zullen aanmelden en dat Soes- ter familieleden van oud-leerlingen het bericht aan hun elders wonende kinde ren zullen doorgeven. Specialist Anti-roest behandeling T. VAN ROUWENDAAL voor het behandelen van o.a. personenauto's en bedrijfswagens Nijverheidsweg 11 - 3762 EP Soest Tel. 02155 - 2 08 60 (na 18.00 uur: 02155 - 2 37 15) 'De Pyramiden', de bekende shoar- ma/grill-restaurant/pizzeria aan de Soesterbergestraat 20 A, biedt vanaf komende vrijdag een voor Soest en de regio unieke nieuwe service. Alle me nu's en gerechten die op de kaart staan - vanaf een bedrag van twintig gulden - kunnen voortaan worden thuisbe zorgd. Een medewerker van Mimo Tadros, de sympathieke eigenaar van De Pyrami den, zal zich speciaal bezighouden met de bezorgdienst, die per auto plaats vindt. De service geldt op alle dagen dat het gezellige restaurant zelf ook ge opend is. In deze periode is dat nog zes dagen per week (op maandag is de zaak gesloten), maar van 1 juli tot 1 oktober is De Pyramiden zeven dagen geopend. De bezorgservice kan dan alle dagen plaatsvinden. Volgens Mimo Tadros is er sprake van een duidelijk groeiende vraag naar thuisbezorgde maaltijden. Dat geldt niet alleen voor mensen die het gemak van het thuisblijven prefereren boven het aangename verblijf in het restau rant, maar bijvoorbeeld ook voor men sen die wat minder goed ter been zijn en niet zo makkelijk de deur uitgaan. "Ook nu hebben we heel wat klanten die complete gerechten komen opha len. Soms sturen mensen zelfs een taxi langs!" De nieuwe service van De Pyramiden voorziet dan ook in een behoefte. Voor de kosten hoeft men het overigens niet te laten, want die bedragen slechts twee gulden per bestelling. Wie telefonisch bestelt mag erop rekenen dat hij het ge wenste binnen maximaal een half uur. thuis krijgt aangeboden. Men kan be stellingen opgeven vanaf 12.00 uur, tot uiterlijk ongeveer tien uur. Het ligt voor de hand dat de bestellingen zoveel mo gelijk rondom de gebruikelijke lunch en dinertijdstippen worden rondge bracht. De bezorgwagen is voorzien van speciale geïsoleerde kisten, zodat ze bij aankomst nog goed op temperatuur zijn. Alle menu's en gerechten die bij De Py ramiden op de kaart staan kunnen wor den thuisbezorgd, of het nu gaat om de Uit een gebouw aan de Maatweg ver dween in de nacht van vrijdag op zater dag een kopieermachine. De dieven kwamen binnen door een raam te ver nielen. In Park Vredehof kwamen inbrekers binnen via een balkondeur. Hier werd niets vermist. Egyptische specialiteiten waaraan het restaurant mede zijn faam dankt - de klantenkring strekt zich uit over de wij de regio, want De Pyramiden is het eni ge restaurant met een specifiek Egypti sche keuken - of om de bijna twintig verschillende pizza's, of de Nederland se gerechten. De Pyramiden is met zijn grote verscheidenheid ongetwijfeld een van de veelzijdigste restaurants van Soest. De kaart ondergaat bovendien regel matig uitbreiding. Op de nieuwe editie prijken bijvoorbeeld nu ook een T-bo- ne steak en de "kleine" pizza De Pyra miden, gevuld met shoarmavlees. "Klein" is in dit verband overigens een betrekkelijk begrip, want naast de klei ne pizza's zijn er ook nog kinderpizza's, en die zijn weer wat geringer van om vang. Behalve de "vaste" pizza's kun nen de gasten bij De Pyramiden trou wens ook pizza's bestellen van een sa menstelling naar hun persoonlijke voorkeur, want de populaire Itaüaanse gerechten worden elke keer vers ge maakt. Specialiteiten De menu's van de Pyramiden zijn een groot succes. De kaart biedt dan ook "voor elk wat wils" en in de anderhalf jaar dat Mimo Tadros er de scepter zwaait hebben heel wat mensen de weg ontdekt naar het etablissement aan de Soesterbergsestraat, waar ze vaste klan ten zijn geworden. Naast de shoarma, de pizza's en andere specialiteiten ne men de specifiek Egyptische menu's Mimo Tadros van 'De Pyramiden', dat komende vrijdag start met de be- zorg-service. een bijzondere plaats in: de schotel Jag- ni bijvoorbeeld, of de Kofte-schotel smaken nergens authentieker Egyp tisch dan bij De Pyramiden, vooral door het gebruik van echte Egyptische krui den en sauzen. Deze week wordt de compleet ver nieuwde kaart als folder huis aan huis in Soest bezorgd. Liefhebbers van de Py- ramiden-keuken doen er dus goed aan de inhoud van de brievenbus zorgvul dig na te kijken, om aan de hand daar van thuis op hun gemak een bestelling te kiezen. Dat kan, zoals gezegd, vanaf aanstaande vrijdag. Wie iets van zijn ga ding heeft gevonden - en dat zal geen moeite kosten - kan bellen met nr. 21860. De Pyramiden is elke "werkdag" (voor lopig dus niet op maandag) geopend van 12.00 tot 23.00 uur, op vrijdag en zaterdag tot 24.00 uur. Op zondag is het restaurant geopend van 14.00 tot 23.00 uur. Een bewoner van de Generaal Winkel manstraat in Soesterberg waarschuwde vorige week de politie, omdat hij een kat had aangetroffen die met zijn ach terpoot vastzat in een klem. Het beestje was vast komen te zitten tussen de huis muur en een boom, en kon niet meer ontsnappen. De politie bevrijdde het dier, dat er als de spreekwoordelijke haas vandoorging. De klem werd voor nader onderzoek in beslag genomen. Een 42-jarige inwoonster van Soester berg deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van haar regen jas. Het kledingstuk, met een waarde van 200 gulden, was ontvreemd uit de kantine van het tennispark aan de Kerklaan. SOESTERENGWEG 15, TEL. 02155 - 14244. ontbreken, komen er aan de buitenzijde geen uitstekende delen voor en is het gl aspaneel geheel vlak. Daarmeeis de uitvoering van dit zonnedak meegegro eid met recente ontwikkelingen in de autodesign, waarbij met name veel aandacht is besteed aan een verdere str oomlijning van de automodellen. Met het gladde uiterlijk van het zonnedak wordt op deze ontwikkeling ingespeeld. Schuifdak Met zijn unieke en bijzonder stabiele - gepatenteerde - constructie ondersche idt het nieuwe dak zich van normale zonnedaken, doordat het niet alleen opengeklapt, maar ook opengeschoven kan worden. Naast de voordelen van een gewoon zonnedak heeft de Hollan- dia VSR daarmee tevens alle kenmerk en van een schuifdak. Zo zorgt het niet alleen voor een verrassend goede venti latie, maar biedt het ook het vrije gevoel dat zo typerend is voor het rijden met een opening in het autodak. Het met warmtewerend glas uitgevoerde spoilerdak wordt bediend met een handige draaislinger. Alleree rst kantelt het daarbij open, terwijl door de slinger verder te draaien het dak in gekantelde stand naar achteren schuift; aldus kan het zonnedak tot op de helft geopend worden. De Hollandia VSR is in vrijwel iedere auto in te bouwen. In de Benelux kan men hiervoor vanaf 1 april a.s. terecht bij 60 gekwalificeerde Hollandia Sunr- oofs inbouwstations. Inclusief montage en BTW kost het nieuwe zonnedak f 750,-. Voor nadere informatie kan contact worden opgenomen met Autoschade Jan van Zal, Beckeringhstraat 11,3762 EV Soest, tel. 11018. Bij een verkeerscontrole aan de Vre dehofstraat werden donderdag vier automobilisten beboet. Drie van hen droegen niet de verplichte autogordel en van één automobilist bleek de auto niet APK-gekeurd. Op een parkeerterrein aan de Smitsweg trof de politie donderdag een auto aan die in Amsterdam gestolen bleek te zijn. De auto staat bij het politiebureau in Soest tot het onderzoek van de Amster damse politie is afgerond. Bewoners van de Amersfoortsestraat raakten in de nacht van donderdag op vrijdag hun oud-Hollandse brievenbus kwijt. Dieven zagen kennelijk wel wat in de bus en namen hem met sokkel en al mee. Een goede vangst, want hij had een waarde van maar liefst f.1000 gul den. iteem centrifuge uik 9 en 9a 58 aterdags is gesloten. straat 9 AT/ iffstraat matie Een vrouw uit Soest werd vrijdagmid dag lastiggevallen in het bos bij de Kor te Duinen. De vrouw had een hond bij zich, die tussenbeide kwam en de man wegjoeg. De vrouw reed op haar fiets, toen de man haar vastgreep en van haar rijwiel aftrok. Hij kneep vervolgens haar keel dicht. De hond van de Soesterse viel on middellijk de aanrander aan, waarop deze het hazepad koos. De vrouw kon een vrij nauwkeurig sig nalement van de man geven. Hij was ongeveer 40 jaar en reed op een donke re sportfiets. Hij had blond haar en was kalend op het achterhoofd. De man had een lengte van ongeveer 1.90 m. en droeg een halflange lerèn jas, een beige broek en open schoenen. De politie is nog naar de aanrander op zoek. Terecht wordt een glazen auto zonnedak door menigeen als een interessant alternatief beschouwd vo or het bekende stalen schuifdak. Inmi ddels is het zelfs zo dat veel automobilisten aan zo'n zonnedak beslist de voorkeur geven, omdat dit nog meer mogelijkheden biedt dan een normaal schuifdak. Een duidelijk voorbeeld is het glazen spoilerdak dat door Vermeulen Holla ndia op de markt wordt gebracht. Het enige waaraan men zich wellicht nog kon storen, waren de daarbij toegepaste bouten voor de bevestiging van de glas plaat. Het Haarlemse bedrijf (één van 's werelds weinige producenten van open daken) vond het dan ook hoog tijd om hiervoor een andere oplossing te zoeken. Dat men daarin geslaagd is, valt te constateren bij het nieuwe Hollandia VSR spoilerdak, dat in Soest wordt geïntroduceerd door autobedrijf Jan van Zal. De bij dit luxe zonnedak gebr uikte glaspaneel-bevestiging is niet all een technisch geavanceerd, maar voor al ook bijzonder fraai. v VSR staat voor Venting Spoiler Roof. Doordat glasbouten bij dit spoilerdak NMS 9116. PC/XT. 2 ingebouwde diskettestations: 1 voor 3,5" -en 1 voor 5,25"-diskettes. Ingebouwde hard disk voor 20 Mb. De meest veel zijdige XT van de serie. Zeer flexibel, plus grote opslagcapaciteit. Zuidpromenade 15 Soest Telefoon 02155 -1 28 74 Op de Rubenslaan werd vorige week de auto van een 27-jarige bewoner open gebroken. De dader bleek een raampje te hebben ingeslagen en verdween met een radio-cassetterecorder ter waarde van ca. 500 gulden. Op de Weegbreestraat werd de auto ge kraakt van een 38-jarige Soester. Ook hier werd de radio-cassetterecorder ontvreemd. De dader had een ruit inge slagen en bovendien een "ster" in de voorruit aangebracht. Het schadebe drag is niet bekend. Op de parkeerplaats bij de Foekenlaan werd de auto van een 45-jarige Soester se leeggehaald. Hier werd een raampje ingeslagen en verdween er een dames tas met een portemonnee, waarin een bankpasje, 58 gulden aan los geld en enkele cheques. Aan de Rubenslaan werd de auto van een 45-jarige bewoonster opengebro ken. De dader vernielde een zijruit en ging er vandoor met 15 cassettebandjes. Monitor vanaf f 299,- aan te schaffen. NMS 1432 Philips Com pact 9-pins matrix printer. incl. btw Dus als u nog aarzelde, dan is nu het moment om zo'n perfecte PC van Philips

Soester Courant | 1989 | | pagina 21