arttóhocK Koninginnedag: kunstmarkt Artishock WOENSDAG 26 APRIL 1989 SOESTER COURANT PAGINA 8 Nieuweweg gesloten: busroute gewijzigd 'Goudlokje en de twee beren' Kinderbios in C-drie 'Tien jongens op een eiland' Nieuwe expositie in Museum Oud-Soest Stichting Jeugdzorg Programma Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Nieuwe cursussen Okido Yoga I 1 I I - Vrijwilligers Vakature Bank YYB doet méér dan bemiddelen Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Amersfoortse Jazzdriedaagse computer- formulieren Drukkerij Smit B.V. Filmhuis: 'The unbearable Lightness of Being' Expositie Pim Trooster Cultureel Creatief Centrum Kinderbios Op vrijdag 28 april vertoont de kinder bios een echte avonturenfilm: "Tien jongens op een eiland". De film is geba seerd op een boek van Jules Verne. Ge schikt voor kinderen vanaf 8 jaar. Aan vang 15.45 uur. Toegang f 2,50 inclu sief een glasje limonade. Jeugdtheater In de week waarin de schoolkinderen Hemelvaartsdag hebben, komt het speeltheater naar C-drie met "Goud lokje en de twee beren". Het verhaal gaat over een meisje. Ze gaat wandelen in het bos en komt terecht bij het huisje van de drie beren. De beren slapen in echte bedjes, zitten op echte stoeltjes en eten elke ochtend pap. Op een dag neemt papa beer de benen. Het meisje besluit te helpen en gaat papa beer zoe ken. Daarbij beleeft ze allerlei avontu ren. De voorstelling wordt gespeeld door een persoon, in de rol van het kleine meisje. De sprankelende klanken van Scarlatti's sonates vormen de muzikale omlijsting. Op 3 mei in de grote Zaal van C-drie. Aanvang 14.20 uur. Toegang f 5,- (ook volwassenen) leeftijdsgroep van 4 tot 7 jaar. De voorstelling duurt 60 minuten zonder pauze. Expositie groot succes Wat maakt een expositie tot een suc ces? Het aantal bezoekers? Vele men sen komen kijken naar de schilderijen van Yon Nicolas. Of de bezoekers het mooi vinden, begrijpen? We horen voornamelijk positieve geluiden. Of er veel werken gekocht worden? Daar over heeft de schilderes zeker niet te klagen. Kunst, kunst kijken en kunst waarderen, het zijn allemaal heel sub jectieve begrippen. Als u deze schilde rijen nog niet hebt bekeken, komt u dan vooral nog eens langs en vorm uw eigen mening. De expositie van Yon Nicolas loopt tot 8 mei en C-drie is dagelijks ge opend. C-drie en de feestdagen Het centrum is ook op zondagen ge opend, normaal gesproken van 15.00 tot 18.00 uur. Wij noemen dit zondags tijden. Op de algemene en christelijke feestdagen zijn wij gesloten, dus in de komende periode Hemelvaartsdag en Eerste Pinksterdag. De Tweede Pinksterdag, dit is een maandag, voeren we de zondagstijden, dus van 15.00 tot 18.00 uur. Dit geldt ook voor de Kerst- en Paasdagen. Ko ninginnedag valt dit jaar wat anders, 29 april. C-drie is dan geopend, terwijl we op 30 april gesloten zijn. De dag van Dodenherdenking is tevens Hemel vaartsdag, C-drie is dan gesloten. Op vrijdag 5 mei zijn we normaal geopend. Klassiek ballet en kinder musical in mei en juni De cursisten van C-drie beginnen deze week alweer aan hun 12e les. Voordat je het weet is het cursusseizoen alweer afgelopen want eind mei zijn de laatste lessen. De kinderen van de cursussen klassiek ballet zijn hard aan het werk om in mei een prachtige balletvoorstel ling te geven voor hun ouders, broers en zusjes. De docente, Coleta Lustenhouwer, heeft dit keer gekozen voor het prachti ge muziekstuk "de Peer Gynt Suite" van de Noorse componist Edward Grieg. Ze heeft het stuk zo bewerkt dat al haar 60 leerlingen een mooie dansrol konden krijgen. De uitvoeringen vin den plaats op zaterdagavond 20 mei en zondagmiddag 21 mei. De kinderen van de kindermusical zullen dit jaar ook weer met een wervelende musical op de planken staan en wel op zaterdagavond 3 juni. U krijgt in de komende weken in de krant nog meer te lezen over deze musical. Yeel belangstelling voor Male- vich Donderdagavond 13 april kwamen er veel mensen richting C-drie om meer te weten te komen over het leven en werk van de schilder Malevich. Naast cursisten van C-drie waren er ook veel andere belangstellenden uit Soest. Met zo'n 45 mensen ontstond er in de Grote Zaal, waar de lezing werd gehou den, een gezellige sfeer. De docente Klaaske de Vos, die bijna afgestudeerd is in kunsthistorie, gaf met behulp van een prachtige diaserie een duidelijke uiteenzetting over het werk van deze bijzondere Russische schilder. Het blijkt dat de Soester bevolking geïnteresseerd is in lezingen over on derwerpen uit de kunstgeschiedenis. Daarom zullen in het komende jaar ze ker meerdere lezingen gehouden wor den in C-drie met name over aktuele onderwerpen zoals tentoonstellingen e.d. Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. In de periode van donderdag 18 mei tot en met vrijdag 30 juni, zal in verband met werkzaamheden op het gedeelte Nieuweweg tussen de Eigendomweg en de spoorwegovergang, er een gewijzig de busroute zijn. De buslijnen 70 en 72 vanaf Soest-Zuid nemen de volgende route: Kerkstraat, Torenstraat, Mid delwijkstraat, linksaf Molenstraat, rechtsaf Albert Cuyplaan, linksaf Dal- weg, linksaf Beukenlaan en rechtsaf Smitsweg. Er wordt gebruik gemaakt van de bus haltes van lijn 77. Daar kan zowel in- als uitgestapt worden. Omgekeerd wordt dezelfde route gevolgd. Speeltheater in C-drie Op woensdag 3 mei speelt om 14.30 uur een theatervoorstelling voor de jeugd in de leeftijdsgroep van 4 tot 7 jaar. Dora is de hoofdpersoon in de voorstel ling. Zij leest graag in een boek over een ander meisje. Een meisje met prachtige goudblonde krullen, die door haar va der 'Goudlokje' wordt genoemd. Dora vindt dat ze wel wat op Goudlokje lijkt en daarom speelt ze het verhaal uit het boek na, in haar eigen kamertje, met haar eigen spulletjes. Ze moet het ver haal hier en daar wel iets veranderen, maar dat geeft niets, want het boek is zo leuk. Goudlokje gaat wandelen en komt bij het huisje van drie beren. Papa en ma ma-beer wonen er met hun kleine beer tje. Als op een dag papa-beer de benen neemt, gaat Goudlokje hem zoeken en beleeft daarbij allerlei avonturen. Deze voorstelling past uitstekend in de belevingswereld van heel jonge kinde ren. Het wordt gespeeld door een speel ster, Saskia Janse, één pop en de beren. Het decor bestaat uit negen heel grote puzzleblokken. De voorstelling wordt muzikaal omlijst door de sprankelende klanken van sonates van Scarlatti. De regie is van Frank Groothof. Saskia Janse. Aanvang 14.30 uur. Toegang f 5,- Re serveren is mogelijk (tel. 22188). In de kinderbios draait op vrijdagmid dag 28 april een spannende avonturen film: "Tien jongens op een eiland". De film is gebaseerd op het boek van de be kende avonturenschrijver Jules Verne. Eén dag voor het vertrek van een schip met vakantiegangers slaat door de storm een sloep los. In die sloep zitten tien jongens. Stuurloos drijven ze rond tot ze aanspoelen op een eiland in de Stille Zuidzee. Het eiland lijkt helemaal verlaten te zijn en de jongens moeten zelf proberen in leven te blijven en on derdak te vinden. Op een dag is er weer een storm en opnieuw spoelt een wrak aan land. Maar op dit wrak zit een groep misdadigers. Wat moeten de jongens daar nou mee op hun eiland? Uiteinde lijk willen ze allemaal naar huis. Met be hulp van een van de misdadigers her stellen de jongens het wrak en maken er een zeewaardig schip van. "Tien jongens op een eiland" begint om 15.45 uur en duurt 90 minuten. De film is geschikt voor jongens en meisjes van af 8 jaar en de toegang is f 2,50. 'Huisje, boompje, beestje in het Soest van vroeger' Zaterdag 29 april a.s. vindt om 10.00 uur in het Museum Oud-Soest de ope ning plaats van een nieuwe tentoon stelling. Thema: 'Huisje, boompje, beestje in het Soest van vroeger'. Een unieke tentoonstelling, handelend over de behuizingen in vroeger jaren van Soester families. Waar mogelijk is in deze tentoonstelling de jarenlange binding tussen behuizing en families aangegeven. Een binding, soms zo sterk, dat niet zelden in plaats van de familienaam de naam van het ouder lijk huis gebruikt werd. De samenstellers van deze ongewone expoitie zijn zich ervan bewust niet alle facetten van dit boeiende thema te heb ben belicht. Ongetwijfeld zullen gespr- rekken met en aanwijzingen van bezoe kers het gegeven van de tentoonstelling kunnen uitbouwen. Een "wordt ver volgd" achten zij dan ook niet uitgeslo ten. Ook het 150-jarig bestaan van de Ne derlandse Spoorwegen is in de tentoon stelling op aparte wijze verwerkt, waar bij het accent is gelegd op het railver- voer, spoor en tram, in Soest. Kreeg Baarn in 1874 een station, Soest was in 1863 reeds stopplaats aan een spoorlijn die in de tegenwoordige tijd is uitge groeid tot Soestduinen - Utrecht - Zwolle. Vriendenkring Beide tentoonstellingen vormen een onderdeel van het actie-programma van de stichting Oud Soest, de beheer der van het museum. Met deze actie wil men Museum Oud Soest nadrukkelij ker onder de aandacht van het Soester en regio-publiek brengen. Het opbou wen van een "Vriendenkring Museum Oud Soest" is daartoe de belangrijkste aanzet. Voor f 10,- per persoon, of f 25,- per gezin maakt men reeds deel uit van "De vriendenkring Museum Oud Soest", en verkrijgt men daarmee het gehele jaar gratis toegang tot het mu seum en de daarin gehouden bijzondere tentoonstellingen. Een actie die in Soest aanspreekt. Na de eerste bekendmaking lieten reeds velen zich als sympathisanten inschrijven; een mogelijkheid die nog steeds aanwe zig is. Uw aanmelding adresseren aan museum Oud Soest, Steenhoffstraat 46, 3764 BM - Soest, of portokosten besparen en uw persoonlijk als lid aan melden tijdens uw bezoek aan 'Huisje, Boompje, Beestje in het Soest van vroe ger'. De tentoonstelling is de komende tijd iedere zaterdag en zondagmiddag te bezichtigen. Openingstijden 13.30 uur - 17.00 uur. Aanstaande zaterdag, 29 april, reeds vanaf 10.00 muur. Men kan die dageèn bezoek combineren met een bezoek aan de kunstmarkt van de vereniging Artis- hock, die gehouden wordt op het ter rein van Museum Oud-Soest. Soest postbus 250 - 3760 AG Het Kruispunt Donderdag 27 april: Tienerinloop: deze keer videofilm voor 12t/m 16-jarigen; 16.00 tot 17.15 uur; entree: f 1,-. Vrijdag 28 april: Knutselclub voor 4 t/m 8-jarigen; 14.30 tot 16.00 uur; entree: f 1,-. Laat ste les voor de kookkursus voor 9 t/m 12-jarigen. Zaterdag 29 april: Creatieve ochtend voor buitenlandse meisjes van 12 t/m 18 jaar, 9.30 tot 11.30 uur; entree: f 2,50. In de week van 1 tot 7 mei is Het Kruis punt gesloten! De Vangrail Vrijdag 28 april: Soosavond voor jongeren vanaf 14 jaar; 19.30 tot 23.00 uur, entree: gratis. Zaterdag 29 april: Oranje Bingo met vele leuke prijzen; 19.30 uur zaal open; entree: 15 rondes voor f 10,-. De Vangrail is gesloten van 1 t/m 7 mei! De Praatpaal, Smitsweg 311/313, tel. 19546 Donderdag 27 april: Kookcursus voor kinderen van 6 t/m 9 jaar; 16.00 tot 17.00 uur, entree: f 6,- voor 4 weken. Klaverjasavond voor volwassenen; vanaf 20.00 uur; entree: f 3,-. Er zijn mooie prijzen te winnen. Vrijdag 28 april: Tienerinloop: kaarten, tafeltennis, enz. voor 12 t/m 17-jarigen, 16.00 tot 17.30 uur; entree: gratis. Ongeveer 45 kunstenaars zullen op Koninginnedag (29 april) tegen een schappelijke prijs hun werken aanbie den rondom het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat. Evenals vorig jaar heeft het organisatiecomité vooraf het aangebodene op kwaliteit beoordeeld om het daarmee op een verantwoord niveau te houden. Naast de Kunstmarkt organiseert de Vereniging Artishock weer een aantal bijzondere aktiviteiten. Het program ma ziet er als volgt uit: 10.00 uur: Opening Kunstmarkt 12.00 uur - 13.30 uur: Rockband Bed Habits Deze Amersfoortse band schrijft alle nummers zelf en brengt binnenkort haar eerste plaat op de markt. De bezet ting bestaat uit Monique Marcelis zangBert v. Leeuwen (gitaar), Bas Bloemendal (keyboards, mondharmo nica), Leon de Waard (bas) en Joop v.d. Bosch (drums). In augustus gaat de band een tournee maken door het noor den van ons land waarbij o.a. Texel en Alkmaar worden bezocht. 14.00 - 17.00 uur: Bubbles (swing-jazz-blues) Een visueel attractieye band die vrolij ke muziek brengt dat zich het best laat omschrijven als 'hot-swing', met ele menten hot-club-de-france, jazz en blues. 13.00 - 17.00 uur: Straattheater: Eerdy Burggraaf Een circusclown die een aantal zotte sketches zal opvoeren, waarin allerlei gekke dingen gebeuren. Voor jong en oud is het een belevenis! 11.00 - 15.00 uur: Kinderfilms Om de ouders volop de gelegenheid te geven om de Kunstmarkt te bekijken zal ervoor de kinrWen een aantal voor- w\ stellingen in het Filmhuis van Artishock te zien zijn, waain Popeye, Woody Woodpecker en andere bekende figu ren uit de tekenfilm-wereld zullen op draven.; 12.00 -17.00 uur: Jazzclub Artishock In de sociëteit van de vereniging zullen diverse deelnemers aan de jazzclub in wisselende bezetting te zien en te be luisteren zijn. Enkele namen zijn: Sem- my Prinsen (sax), Gerco Aerts (bas), Peter van Marle (piano), Bas Borsten 10.00 - 17.00 uur: Expositie Pim Trooster Deze kunstenaar, woonachtig in Bun- nik, heeft al eerder in Artishock geëx- nnspprd. Het werk omvat vooral ex pressionistische schilderijen en mono types. Hij heeft ook een stand op de kunstmarkt. 17.00 uur: Sluiting Kunstmarkt Tegelijk met de Kunstmarkt zal het mu seum Oud Soest zijn deuren openen om tegen een kleine vergoeding een bijzon dere tentoonstelling over 150 jaar Spoorwegen en 116 jaar Railvervoer in Soest te bezichtigen. Interessant is ook de expositie over oude behuizingen en bewoners in Soest. De traditionele kunstmarkt biedt ook dit jaar weer een grote variatie aan schouwspel, klanken en niet-alledaagse ervaringen. Weer of geen weer, het be looft eep feestelijk gebeuren te worden! Vol enthousiasme heeft ons team zich alweer gestort op het nieuwe cursuspro gramma 1989/1990 en naar het zich laat aanzien is er weer voor elk wat wils! Elk jaar proberen we een zo groot mo gelijk aantal nieuwe cursussen en lezin gen van .start te krijgen, naast de be staande succesvolle. Zo plannen we bij voorbeeld naast de (talencursussen Frans, Engels, Duïts, Italiaans en Spaans nu ook de cursussen Japans, Turks, Bahasa Indonésia en Ivrièt-mo- dern Hebreeuws); uc We pakken, ook elk jaar een actueel probleem bij:de kop in de yorm van een cursus of lqzing. Was dat vorig jaar een lezingen-cyclus demensie, dit jaar zul len dat diverse lezingen en cursussen zijn op het gebied van de milieuvervui ling, zoals: Milieu ei? natuur, Milieu en voeding, Bijen en planten, Natuurge- neesmiddelen, enz. Nieuw is ook een cursus Genealogie (het zoeken naar de stamboom); Uw goed recht (over schadeclaims, smarte- geld, erfenis, echtscheiding, enz.) met daaraan gekoppeld een bezoek aan de sociale dienst en een hoorzitting in het kantongerecht; een cursus klassieke muziek... niet horen'maar luisteren; een lezing over Het ontstaan van de Mar- seillaise, in het kader van de herdenking dat 200jaar geleden de Franse revolutie plaatsvond; een cursus over Beleggen; een cursus Yoga, kortom teveel om in één keer op te noemen! Maar is uw interesse inmiddels opge wekt en wilt u er meer over weten, loop dan gerust eens binnen. U hoeft echt niet te wachten tot .u in augustus onze folder in de brievenbus krijgt! Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Kerkplein 1, 3764 AW Soest, tel. 02155-22195. Elke maandag open van 10.00 tot 12.30 uur en donderdag van 10.00 tot 13.30 uur, behalve de school vakanties. Op maandag 1 mei'start weer een cur sus Okido Yoga, georganiseerd door de Stichting Bethsaid. Okido Yoga is een actieve vorm van Yoga. De lessen zijn vrolijk en dynamisch. Na inspannend werken volgen diepe ontspanning en zachte oefeningen. Het samen en indi vidueel Yoga beoefenen is bevordelijk voor een geestelijk en lichamelijk even wicht. De cursus vindt plaats op maan dag 18.30 - 20.00 uur, 8 maal wekelijks, en kost f 135,- Tevens wordt een cursus Okido Yoga georganiseerd, speciaal voor kinderen. Deze vorm van Ypga is juist geschikt voor hen, omdat dé kinderen hun ener gie kwijt kunnen in de groepsactivitei ten, leren rustig te zijn en de aandacht naar binnen te laten gaan d.m.v. indivi duele oefeningen. Belangrijk zijn ademhaling, een goede houding, in spanning, ontspanningen plezier. Voor ieder type kind is er jets bij, en iedere les is een verrassing, de cursus start woens dag 17 mei, van 15'.30 - 16.30 uur, en duurt 7 keer. De kosten bedragen f75,-. Beide cursussen worden gegeven door Marga Rotink. Zij deed veel ervaring op in het buitenland. Buiten het feit dat zij Yogalessen geeft, is zij ook werk zaam in het onderwijs. De cursussen vinden plaats in Mayindra, Kerkstraat 3-5,3764 CR Soest, tel. 02155-25599. Hier kan men tevens informatie krijgen en zich opgeven voor de cursussen. De Praatpaal is gesloten van 1 t/m 7 mei. Op dinsdag 9 mei start: cursus jazz-bal- let voor kinderen van 9 t/m 12 jaar; 16.00 tot 17.00 uur; kosten: f4,- voor4 lessen. Vrijwilligersvakaturebanken hebben de afgelopen jaren tienduizenden men sen aan een of andere vorm van vrijwil ligerswerk geholpen. Dit bemiddelen tussen vraag en aanbod in het vrijwilli gerswerk is dan ook één van de belang rijkste taken van de vrijwilligersvakatu rebanken, zo ook van de Stichting Vrij willigers Vakature Bank Soest. In de loop der jaren zijn de werkzaam heden van de meeste vakaturebanken steeds omvangrijker geworden. Na tuurlijk zijn bemiddeling en belangen behartiging de hoofdtaken gebleven, maar ook het ontwikkelen en onder steunen van vrijwilligersprojecten en het verzorgen van bijv. publiciteit en het aanbieden van het cursussen vormen steeds vaker een onderdeel van het ;werk van de vakaturebanken. Momem teel zijn er op zo'n honderdvijftig plaat sen in Nederland WB's te vinden, waar men terecht kan voor informatie over vrijwilligerswerk en alles wat daar mee te maken heeft. De vakatureban ken zijn uitgegroeid tot een onmisbare wegwijzer en vraagbaak voor iedereen. De Soester Vrijwilligers Vakature Bank gaat binnenkort het zevende jaar van haar bestaan in. Honderden vrijwilli gers hebben zich in die jaren voor een vrijwilligersjob laten inschrijven. Een groot aantal instellingen uit Soest en omgeving boden vakatures aan. De WB-Soest is uitgegroeid tot een vol wassen organisatie en voert als belang rijk onderdeel van haar takenpakket advisering en belangenbehartiging in het vaandel. Wilt u meer weten over het werk van de WB-Soest of laat u zich liever meteen inschrijven voor een leuke vrijwilligers- baan, komt u dan eens een praatje ma ken met één van de medewerkers. U zult zeker niet teleurgesteld worden. De vakaturebank is gevestigd in C-drie, Willaertstraat 49, tijdens kantooruren telefonisch bereikbaar onder nummer 12630. Openingstijden: ma., di., en do. 10.00-12.30 en 13.30-15.30 uur; vrij dag 11.00-12.30 uur. Vakatures 7/116. Scoutinggroep in Baarn zoekt vrijwilligers m/v om kinderen te bege leiden op zaterdag van 9.30-11.30 en van 13.30-15.00 uur, plus een week zo merkamp. Het gaat om de groepen Be vers (4-6 jaar), Kabouters 7-10 jaar), Padvindsters (11-14 jaar). 7/114. Vrijwilligers m/v gevraagd ter ondersteuning van leidsters bij groe pen van minimaal 12 peuters, maximaal 17 peuters. 7/111. Voor Soester jeugdwerk wor den nog enkele vrijwilligers m/v ge vraagd, Taken bestaan uit het leiden en begeleiden van grote kinderactiviteiten bijv.: spelmiddag, film, tekenwedstrij den e.d. Het werk geldt voor een lange re periode. 108. Vrijwilligster gevraagd ter as sistentie op kindercrèche. 7/106. Vrijwilligers m/v gevraagd om samen met anderen kinderenactivi- teiten voor te bereiden en uit te voeren. 7/105. Scoutinggroep in Soest zoekt assistentie bij de begeleiding van gidsen en verkenners. 7/104. Scoutinggroep in Soest zoekt assistentie bij de begeleiding van de welpen en kabouters. 7/102. Instelling voor sociaal-cultu reel werk zoekt een tweetal vrijwilligers m/v om behulpzaam te zijn bij het uit voerend werk t.b.v. het jeugd- en cur suswerk. Het jeugdwerk bestaat uit handenarbeid, film- en thema-avond en, spelletjes doen, zwemmen, enz. Het cursuswerk bestaat uit de volgende on derdelen: talencursussen, creativiteit, vergadertechniek en "opkomen voor jezelf'. 7/101. Peuterspeelzaal in Baarn vraagt vrijwilliger m/v om samen met betaalde kracht een groepje van 12 kin deren te begeleiden. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Dinsdag 25 april: Iedere dinsdag- en vrijdagochtend is er van 9.30 tot 11.30 uur de peuter/ou- der-aktiviteit. U kunt dan met uw klein ste kind (eren) komen. Vaders en moe ders die geïnteresseerd zijn kunnen ge rust eens langs komen. Entree: 3 gulden per kind/ouderpaar. Woensdag 26 april: Vanmiddag is er geen toneelstuk, maar een leuke spelmiddag. We beginnen om 14.00 en om 16.00 uur in het afgelopen. Entree: 1 gulden. Donderdag 27 april: Van 9.30 tot 1130 uur de volwassenen- knutselklub. U kunt de mooiste dingen maken terwijl u gezellig babbelt en kof fie drinkt. Entree: f 2,50. Vrijdag 28 april: Natuurlijk ook vanmorgen weer de peuter/'ouderaktiviteit. Entree: 3 gul den per kind/ouderpaar. Zaterdag 29 april: Koninginnedag op de kinderboerderij! Een groot feest voor jong en oud. Er zijn meer dan 40 spelletjes. Dit jaar heb ben we een aantal speciale attrakties. Als eerste speciaal voor volwassenen het schatgraven. Voor 10 gulden kunt u de schat proberen op te graven. Het is een gok, 1 keer graven, maar de schat is dan ook een geldbedrag van 500 gul den. We hebben ook een heel spannende sprookjesstal. Wie de gouden sleutel vindt en Doornroosje kan bevrijden, krijgt een prijs. Als klap op de vuurpijl tweemaal een optreden van "Montezuma's Reven- ge". Deze groep maakt speciale mu ziek, a-capella pop en zingt zonder mu zikale begeleiding. De hele show is fan tastisch om te zien en te horen. Entree voor deze dag: 1 gulden. Een aantal aktiviteiten en de hapjes en drankjes worden betaald d.m.v. bon- Op vrijdag 12 mei gaat de tiende Amersfoortse Jazz Driedaagse van start. Tot en met zondagavond 14 mei wordt in de open lucht en in allerlei etablissementen in de stad gemusi ceerd door zo'n honderd uiteenlopen de formaties. Bij dit festival krijgen allerlei stromin gen van de jazz en aanverwante mu ziekvormen de aandacht: oude jazz, moderne jazz, rhythm and blues, salsa, combo's en big bands. De Driedaagse is dus geen commercieel dixielandfestival en al evenmin een specialistisch gebeu ren voor insiders. De organisatie wil met een breed programma de interesse wekken van een groot publiek. Alle concerten zijn gratis toegankelijk. De grootste attraktie is dit jaar de Ne- therlands Concert Jazz Band. Deze big band bevat een aantal musici die zonder twijfel tot de Europese top behoren: Trompettisten Ack van Rooijen en Jar- mo Hoogendijk, trombonist Bart van Lier, saxofonisten Piet Noordijk, Ferdi- nand Povel en Ruud Brink, gitarist Eef Albers en bassist Victor Kaihatu. Het orkest, dat onder leiding staat van ar rangeur/componist Henk Mautgert, concerteert op zaterdag 13 mei van 21.00 tot 24.00 uur op het Havik. Een greep uit het programma: Op vrij dag (18.00 uur) in diverse café's en res taurants: Trio Rob Langereis, Intro- duction, het Jan Verwey/Wiebe Haan stra Kwartet. Op zaterdag en zondag staan onder andere op het programma de band van de zangeres Soesja Citroen (zondag 14.00 tot 17.00 uur, op de Groenmarkt), De latinformatie Batida (ook op zondag 14.00 tot 17.00 uur op de Hof), zanger Jeffrey Garth (ook be kend als Gé Titulaer, zaterdag 21.00 tot 24.00 uur op de Groenmarkt), het Wa terland Sextet van Loek Dekker (zater dag 14.00 tot 17.00 uur op de Groen markt) en vele andere bekende groepen en solisten. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 27 april: Hersenchirurg Tomas, die zich uitleeft in de sex als een spel van ontspanning, heeft een vriendin naar wie hij telkens terugkeert, de kunstenares Sabine. Tot zijn eigen verbazing en die van Sabine trekt het schuchtere plattelandsmeisje Tereza bij Tomas in. Een tijdje later trouwen ze zelfs. Vlak na de Russische inval van 1968 verlaten ze Praag en vertrekken naar Genève, waar Sabine al eerder haar toevlucht heeft gezocht. Het spel tussen Tomas, Sabine en Tereza krijgt hier zijn vervolg. Wanneer Tereze merkt in alles afhankelijk te zijn geworden van Tomas keert zij terug naar Praag. Tomas blijkt haar op de voet te volgen. In Praag weigert hij een solidariteits verklaring te ondertekenen ten gunste van het Russische 'gast'-regime en leeft zich verder uit in zijn spel van ontspan ning als glazenwasser. Opnieuw ontvluchten zij Praag. Nu naar het platteland met zijn uitgestrekte akkers en bossen. Hier zijn Tereze en Tomas voor het eerst echt gelukkig. In Amerika ontvangt Sabine een brief met de mededeling dat haar twee beste vrienden door een auto-ongeluk zijn omgekomen. In een flash-back zien we hoe Tereze en Tomas hun ongeluk te gemoet rijden. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; cjp/65+ f 5,-. Filmagenda: 4 mei: Love at First Side 5 mei: Coming tot America 11 mei: Anita, Tanze des Lasters 18 mei: Histoire de Vent 25 mei: Robinsonade Vanaf 29 april: In september '86 sloot de Utrechtse beeldende kunstenaar Pim Trooster zich een week op in het Artishockge bouw, als experiment en als voorberei ding op zijn performance bij de vernis sing van zijn expositie. De video-per formance die hij in die week maakte heeft hij slechts één keer kunnen verto nen. De nacht na de opening werd bij een inbraak zijn apparatuur plus de vi deoband gestolen. In het Utrechtse Nieuwsblad schreef Hans Lutz over deze expositie: "Zelden heb ik schilderijen gezien die zo onbe dekt de stemmingen van het moment van de kunstenaar duidelijk maken als deze in Soest. Stuk voor stuk stemmin gexpressies, met grote vaart en sponta niteit geschilderd". Er is sedert die tijd erg veel veranderd in l<fo wer^ van Trooster. In september 88 exposeerde hij in galerie 96 te Den Bosch. Ditmaal schreef Hans Lutz: Pim Trooster vindt innerlijke balans". Maarten Beks wijdde in Kunstbeeld een artikel aan deze expositie: "Het nieuwe werk staat volledig in het teken van de aanschouwing en herdenking van de werken van de natuur. Het schil derwerk wordt een instrument dat in zicht geeft in natuurlijke processen en in de samenhang tussen kosmische wet matigheden en de structuur van de ver beelding. Geen discriptieve landschap- pelijkheid, maar het landschap in wor ding". In januari '89 exposeerde hij in galerie Joke de Brieder te Rotterdam voor het eerst een groot aantal werken op pa pier: tekeningen, monotypes en litho's. De komende expositie in Artishock zal grotendeel gewijd zijn aan recent werk op papier. De expositie is geopend vanaf Konin ginnedag 29 april tot 22 mei, op zater dag en zondag, van 15.00 tot 17.00 uur. Pim Trooster zal zelf aanwezig zijn in een stand op de kunstmarkt, vlak naast de ingang van het Artishock-gebouw. f i

Soester Courant | 1989 | | pagina 8