De volgende netnummers zijn nu ook aangesloten:035,02100t/m02199. Soest viert stralende Koninginnedag Overal veel mensen op de been rvangen Versierde fietsen: prijswinnaars Gevonden voorwerpen PAGINA 10 WOENSDAG 3 MEI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 11 zijn dat ook MENSEN ZOALS WIJ?" Burgemeester lijke belangstelling voor de versierde fietsen. Het alarmnummer straks voor heel Nederland nu al in onze regio! Wie één van de bovengenoemde netnummers heeft Meer informatie over het Landelijk Uniform Alarmnummer vindt kan rustig de verschillende alarmnummers voor politie, brandweer u in de huis aan huis verspreide uitgave "Alarmnummer Nieuws", en ambulance vergeten. Of kende u ze niet uit uw hoofd? En dacht u ze te kunnen opzoeken als u ze nodig hebt? Vergeet het JÊÊ Ai AR Ml maar! Met dat gezoek ging tot nu toe kostbare tijd verloren. fILftniVM O at is dus voorbij. U belt nu 06-11 en wordt door de centrale direct door verbonden met de hulpdienst die u nodig hebt Let web alleen in spoedeisende gevallen. Dus als tijdwinst levens kan redden, misdaad direct kan helpen bestrijden en branden kan helpen bedwingen. Eind 1990 kan heel Nededand 06-1! bellen. Unual. AIS ELI^E SEQOMDE TELT straks heel egroeten. Sharon de Groot (4) won de eerste prijs bij de versierde fietsen in de jongste groep. De versierde-fietsenwedstrijd op Ko ninginnedag is weer een succes gewor den. Meer dan veertig kinderen verza melden zich achter P.V.O. voor een korte optocht door Overhees en de een was nog mooier uitgedost dan de ander. Uiteraard was er onderweg de nodige belangstelling voor deze Koninginne dag-activiteit. Na afloop was de jeugd natuurlijk heel nieuwsgierig wie er met een prijs was gaan strijken. Dat waren in de jongste groep: 1. Sharon de Groot; 2. Manon Wildschut; 3. Mark Westerveld; 4. Mi- chael van 't Veer. In groep 2 waren het: 1. Roelof Kemp; 2. Jonna van Zuilen; 3. Arjan van Straten. In groep 3 waren de winnaars: 1. Fran- cis Huiskes; 2. Vanessa Roest; 3. Westeneng. En bij de 11- en 12 jarigen waren het Paul Phielix en Remy van Dijk die met de prijs naar huis gingen. Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant In de afgelopen week (21-28 april) zijn bij het politiebureau de volgende ge vonden voorwerpen aangemeld. Auto-accessoires: Autoradio met speakers. Fietsen: Fongers herenfiets; Empo damesfiets. Kleding: Blauwe herenhandschoen. Medidijnen: Strip "Isolet"; strip "Tichloveda". Portemonnees: Rode kinderportemonnee; bruine da mesportemonnee met inhoud. Sieraden: Horloge, analoog digitaal, met meta len band; gouden trouwring. Sleutels: Drie sleutels aan elastiek; twee sleutels aan ring. Tas: Witte tas met kledingstuk. Inlichtingen uitsluitend bij de ge meentepolitie Soest, Dalweg 42, tel. 19444 (tijdens kantooruren). lieren n van de ;ren Een van de fraai verzorgde deelnemers aan de rit van de Soester Aanspanning. De Oranje-vrijmarkt op de Eng trok duizenden bezoekers. uu? tn&ncnp: (030) 33.15.49 (02155) 143 32 Museum Veel bezoekers van de kunstmarkt maakten van de gelegenheidgebruik om even door te lopen naar het museum Oud-Soest, waar deze dag twee nieuwe wisseltentoonstellingen van start gin gen. Zo konden geïnteresseerden ken- nis nemen van wat 150 jaar Spoorwe gen voor Soest heeft betekend en zullen veel "echte" Soesters - maar zij niet al leen - hun hart hebben opgehaald aan de expositie "Huisje, boompje, beest je", waarin tientallen historische foto's te zien zijn van oude Soester families. De optocht van versierde fietsen in Overhees trok heel wat bekijks en dat gold evenzeer voor de Soester Aan spanning, die vanaf de Bostraat - ook nu weer een centrum van activiteiten waarin de paardesport de boventoon voerde - door een groot deel van Soest trok. 's Morgens (en 's middags) kon den natuurliefhebbers op de fiets een fraaie tocht maken door Soest "en om meland", onder aanvoering van de mensen van het IVN. Grote drukte heerste er 's middags op de Kinderboerderij aan het Vedelaar- pad, waar de jeugd zich kon uitleven in allerlei spelletjes en activiteiten. De vol wassenen konden hun geluk beproeven bij het schatgraven, maar niemand slaagde erin de schat (500 gulden) te lo kaliseren. Wie daarover teleurgesteld was kon zich troosten met de wellui dende klanken van Montezuma's Re- venge, de a-capellagroep die grote in druk maakte. Taptoe 's Avonds kon Soest - bij gebrek aan vuurwerk - genieten van een indruk wekkend muzikaal evenement, de tap toe bij Honsbergen, met een hoofdrol voor het 90-jarige P.V.O. Samen met andere korpsen werd een fraaie show opgevoerd, die voorde vele omstanders misschien ook wel iets korter had mo gen duren, maar een feestelijke en waardige afsluiting vormde van een stralende Koninginnedag. De taptoe bij Honsbergen was een in meer dan één opzicht luisterrijk schouwspel. Dak- en thuislozen: zwerfjongeren, ex-psychiatrische patiënten, gescheidenvrouwen, langdurig werklozen, verslaafden, alcoholici, vluchtelingen, enz. "Tja, maar wat ik me afvraag plaatsing 'MENDE UVIHEDEN garantie SHELL taan r c.v. instal- Kussengevecht bij de Vrije Teugel. Echtscheiding, vervolgens geen werk? Geen kennissen, wel te veel alcohol? Het ene pro bleem lokt het andere uit: Nederland kent meer dan 200.000 dak- en thuis lozen. Ook in uw omgeving kan het Informatie: VPC, Antwoord- nr. 9089,3500 ZA Utrecht spelen. Tijdig begrip kan veel ellende voorkomen. Voor iedereen ligt dus informatie klaar. Dak- en thuislozen? ZONDER OPVANG BLUVEN ZE NERGENS Koninginnedag 1989 kan in de ge schiedenisboeken van Soest worden bijgeschreven als een uitstekend ge slaagd feest, dat onder ideale omstan digheden werd gevierd. Een stralende dag, en dat niet alleen omdat de zon overvloedig aanwezig was en zorgde •voor een aangename buitentempera tuur, waardoor er bij alle activiteiten die onder auspiciën van het Oranje Comité op touw waren gezet veel mensen op de been waren. Omdat veel winkels 's morgens gewoon open waren duurde het even voordat de echte Oranje-drukte op gang kwam. Maar al vroeg was het bijvoorbeeld op de Eng, bij de Oranje-vrijmarkt, een komen en gaan van mensen. De ene helft van Soest leek daar een kijkje te komen nemen bij wat de andere helft te koop aanbood. Het aantal kramen was groter dan vorig jaar, maar vooral het aantal jeugdige deelnemers, die thuis de kasten hadden leeggehaald en de in houd daarvan op de grond gespreid om kopers te lokken, overtrof het aantal van de vrijmarkt van 1988. Bij Artishock heerste eveneens volop gezelligheid. Heel wat Soesters namen de gelegenheid te baat hun kijk op kunst te verbreden, al is het de vraag of al die kijkers ook kopers waren. In elk geval kon men bij Artishock genieten van veel moois, voor de liefhebbers ook op muzikaal gebied.

Soester Courant | 1989 | | pagina 11