NOL) W.W. Deelen bv 99 dn1?? ■itn' 'Bij ons op Soest WEET WAAROM U GEEFT. DE NVM-MAKELAAR Wie geeft denkt aan een ander Steun de AVO-collecte 625000 SOEST-ZUID SOESTDIJK SOESTERBERG Makelaars- en Assurantiekantoor Doet een makelaar nog meer dan alleen bemiddelen? Programma De AROS van dag tot dag g]ro NBk>4 van Breukelen b. biedt aan: v. Soest Soest Soest 4V Soest Soest [O TE HUUR AANGEBODEN Soest Programma wijziging A.R.O.S. Koos Alberts onderstreept het belang van AVO-Nederland Gedeputeerde Staten: 'Scheiden aan de bron' oplossing voor afvalprobleem Benzine gestolen 'Doorrijders' 203 4 Mei De Geuzen Scholen mËmym 'OENSDAG 3 MEI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 13 SPARRENLAAN Grenzend aan uitgestrekte bossen en duinen, aan stille laan gelegen vrijstaande bungalow op ruim 1600 m2 grond. Ind.: ruime hal, toilet, geheel gemo derniseerde luxe keuken met in- bouwapparatuur, gezellige woonka mer met balkenplafond en open haard, ruime eetkamer met werk hoek, ouderslaapkamer met aan grenzend badkamer, 2 slaapkamers en over vrijwel het gehele pand een vliering. Voorts een dubbele garage met daarachter een ruime schuur (met werkbank) en fietsenberging. Voor het overgrote deel zijn de vloeren voorzien van parket. Gas-gestookte C. V. Al le op de zuidzijde gelegen vertrekken komen uit op een zonnig terras. Ook elders in de tuin zijn diverse terrasjes. De bostuin gaat aan de achterzijde ongemerkt over in het natuurgebied. Totale oppervl. 16.30 are. Gevraagde koopsom f 650.000,- k.k. APPARTEMENT PARKLAAN Zonnig gelegen driekamer appar tement (1987) met afzonderlijke berging. Gunstig gelegen t.o.v. open baar vervoer, winkels, bos en duinen. Ind.: entree, toilet, woonkamer met open keuken (ca. 26 m2); verd.: 2 slaapkamers (ca. 13 m2 en 8,5 m2), badkamer. Voorzien van gas-C.V. Inkl. vloerbedekking. Service-kosten f 122,50 per maand. Gevraagde koopsom f 139.000,- k.k. f 1.204,- p/mnd (2 pers. SERVICE-APPARTEMENT PRINS HENDRIKLAAN In service-flatgebouw "Hoog Soest- dijk" gelegen tweekamer appar tement op de derde woonlaag met berging in de onderbouw. (Coöpera tie). Ind.: entree, toilet, woonkamer (ca. 29 m2) aangrenzende slaapka mer 18 m2) met balkon, gemoder niseerde keuken, badkamer (ligbad/ wastafel). Inkl. stoffering. Service kosten f 1.069,- p/mnd (1 pers.) en inkl. verwarming en warme maaltijd enz. Gevraagde koopsom f 115.000,- k.k. APPARTEMENT PARK VREDEHOF Nabij Paleis Soestdijk gelegen drie kamer-appartement op de twee de woonlaag (lift aanwezig) in mar kant flatgebouw (1962) omgeven door parkachtige tuin met fraaie oude bomen. Berging in de onderbouw en garage in de tuin. Ind.: hal, toilet, badkamer, keuken (ca. 9m2), woonkamer (ca. 32m2) met balkon, slaapkamer c.q. studeerka mer (ca. 20m2), slaapkamer (ca. 17.5m2). Servicekosten f 500,- per maand (incl. verwarming en tuinonderhoud). Eventueel op korte termijn te aanvaarden. Gevraagde koopsom f 295.000,- k.k. CHR. HUYGENSLAAN Middenwoning met schuur en tuin. Ind.: entree, toilet, kelderkast, woon kamer (7.20 x 3.50) met parketvloer, uitgebouwde keuken (5.50 x 2.50); verd.: overloop, 3 slaapkamers, klei ne badkamer (ligbad/wastafel), vas te open trap naar zolder met een gro te en een kleine kamer (dakkapel). Voorzien van lokale gasverwarming, isolatieglas en dakisolatie. Garage eventueel apart te koop voor f 10.000,- k.k. Gevraagde koopsom f 149.000,- k.k. AMERSFOORTSESTRAAT Geheel gerenoveerd vrijstaand landhuis met grote garage/ schuur (ca. 100 m2) en vrije tuin. In houd ca. 1200 m3. Ind.: vestibule, rui me hal, toilet, woonkamer 38 m2/ open haard/kleine bar), aangren zend eetkamer 23 m2), groot over dekt terras, luxe keuken met inbouw- apparatuur, bijkeuken, 2e toilet, 2 kel ders, 2 slaapkamers (8 m2), 1 grote slaapkamer (24 m2) met aangren zend kleedkamer, badkamer; verd.: geheel zelfstandige wooneenheid bestaande uit grote woonzolder (ca. 45 m2), keuken, toilet en douche, 3 slaapkamers, grote bergkamer, zolder. Voorzien van C.V. (olie). Het pand verkeert in perfekte staat en is vanwege de situering nabij de startbaan optimaal geïsoleerd op grond van de Wet Geluidshinder. Totale oppervl. 31.80 are. Gevraagde koopsom f 495.000,- k.k. U4pl Gallenkamp Pelsweg 11, 3768 HT Soest M Telefoon 02155-15360*. ra Naast bemiddeling bij koop, verkoop, huur en verhuur van onroerend goed kan de makelaar ook advies geven en het beheer van uw onroerend goed verzorgen Hij is een specialist op het gebied van het onroerend goed. werkt op basis van "no cure, no pay" berekent bij een geslaagde transactie 50% van de advertentiekosten (Prijzenbeschikking 1983) wisselt zijn opdrachten uit met alle 75 NVM kantoren in de regio middels een perfect werkend foto-informatiesysteem neemt uw aanbieding voor onbepaalde tijd op in een tweetal woninggidsen algemene radio omroep soest Zondag 10.00 -11.00 uur: Klassieke muziek. 10.00 - 11.30 uur: Kerkdienst (via lijn 4) 20.30 - 21.30 uur: Herhaling van het programma "Hitmuseum" Maandag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het programma "Grijs gedraaid" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren- informatief' met verzoekplaten, het- weer en telefonisch kontakt met de politie Dinsdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het maandagavondprogramma 14.30 -16.00 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren- informatiefmet verzoekplaten, het- weer en kontakt met de Gemeente- voorlichter, de heer B. van Os. Woensdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het dinsdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Groot-Engendaai" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren- informatief' met verzoekplaten en het weer. Donderdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het woensdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Mariënbrug" 20.00 - 21.30 uur: "Het Circuit,,. "Omdat alles in een kringetje loopt". Vrijdag 10.00 - 11.30 uur: Herhaling het donderdagavond-programma 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren- informatief' met verzoekplaten het weer, kerknieuws en de medische diensten. Zaterdag 09.00 - 10.00 uur: "Grijs gedraaid", gevarieerd programma met: cabaret, country western, enz. 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het vrijdagavondprogramma. 15.00 - 17.00 uur: De "AROS- show", jeugdprogramma. 17.00 - 19.00 uur: "Domino", non stop muziekprogramma 19.00 - 20.30 uur: "Reken maar," spelprogramma. 20.30 - 21.30 uur: "Hitmuseum," muziek uit de jaren 1950 t/m 1980. 21.30 - 23.00 uur: "Sluimer-radio", Easy-listening Nadere informatie: AROS (Alge mene Radio Omroep Soest), post bus 193, Soest, tel. 20420. VEEL GESTELDE j VRAGEN i Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding. Sophialaan 8, 1075 BR Amsterdam. Telefoon: 020-640991. Postgiro: 26000. Bankrekening: 70.70.70.007. van 15 t/m 21 mei 'van BREUKELEN b.v. A.A. van Breukelen b.v. is een onafhankelijk adviesburo met 20 jaar ervaring in verzekeringen, hypotheken, pensioenen, financieringen en aan- en verkoopbemiddeling in huizen en bedrijfspanden. Om objeklief te adviseren bemiddelt A.A. van Breukelen b. v. tussen 35 gerenommeerde instellingen. VASTGOED HYPOTHEKEN ASSURANTIËN A. A. van Breukelen b.v. Koninginnelaan 40 3762 DG, Soest Tel. 02155-17962/23789 lid garantie voor zekerheid A.A. van Breukelen is uw partner bij de aan- en ver koop van huizen en bedrijfspanden. Deze bemiddeling bestaat o.a. uit het geven van technische adviezen, het opstellen van taxatierapporten en het verstrekken van hypotheekadviezen. Uit ervaring blijkt dat de korte kommunikatielijnen, de efficiënte werkwijze en de daardoor lage kosten ken merkend zijn voor ons suksesvol bemiddelen. Zo suksesvol zelfs dat wij momenteel voor een aantal relaties met spoed huizen te koop vragen in Soest en omgeving. Koninginnelaan Halfvrijstaande woning met sou terrain, c. v. en grote loods op ca. 650 in- grond. Indeling: Souterrain: 3 berg-praktijkruim- ten. Beganegrond: hal, toilet, keu ken en woonkamer met open haard. Verdieping: 3 slaapkamers met inboüwkasten, badkamer, overloop. Zolder met vaste trap: ruime kamer met bergruimten. Mogelijkheid tot kleine bedrijvig heid. Gevraagde koopsom f 275.000,- Stadhouderslaan Halfvrijstaande villa met c.v., garage en vrij uitzicht over de weilanden. Indeling: Beganegrond: hal, toilet, kelder kast, keuken, woonkamer met open haard, serre. Verdieping: 3 slaapkamers met inboüwkasten, badkamer met ligbad, overloop. Zolder met vaste trap: 2 slaap kamers met bergruimten. Gevraagde koopsom f289.000,- van Goyenlaan 31 3-kamer apparieme. met c. v. en bergi'S^yT<? 2e etage met vrij^S^d.i. Indelr&Jr amer, hal, 2 s!^\\mers, keuken, douche- celtlt toilet. Gevraagde koopsom f 72.500,- Kerkpad Schitterend gelegen vrijstaand woonhuis met c. v. op ca. 500 m- grond. Indeling: hal, toilet, woonkamer, slaapka mer, badkamer, keuken. Verdie ping: 2 slaapkamers en mogelijk heid tot 3e slaapkamer. Dit woonhuis is voorzien van een jraai aangelegde tuin en biedt uit zicht over een karakteristiek stukje Soest. Julianalaan 45 Hoek villa met c.v., garage en tuin. Indeling: Beganegn toilet, studeerkamer, k- Beganegrond: karakterist'jf^^, toilet, studeerkamer, keuken, kelder, 3 rr'C 'J- lers tpen Etage: 3 sJ^jEïers, badkamer iet lig>\Y" 'ouchetoilet, Zolder met vaste Urne kamers, bergruimte. Bergzolder. Deze woning is gedeeltelijk voor zien van dubbele beglazing. Schrikslaan Bedrijfshal met kantoor ruimten, afm. 18,5 X 10,5 m. Gebruiksmogelijkheden opslag, kantoor, sport school e.d. Geen detailhandel. Huurprijs per maand: f 1.500,- Gevraagde Gevraagde koopsom I 353.01)0, koopsom f 259.000,- In verband met de herdenking van de gevallenen in de 2e wereldoorlog op 4 mei en de viering van de 5e mei worden de programma's als volgt gewijzigd: donderdag 4 mei: 20.02 - 21.30 "Om bij stil te staan" vrijdag 5 mei: 10.00 - 11.00 "Driekleur" Bevrijdingsprogramma 20.00 - "Bevrijdingsconcert" door het Soester Muziekgezelschap m.m.v. The Messengers. Rechtstreekse uitzending vanuit de Kerkzaal in het Ziekenhuis "Zonnegloren" zaterdag 6 mei: 9.00- 10.00 "Grijs ge draaid" 10.00 - 11.00 "Koffie met muziek" vanaf 15.00 Ongewijzigd Als er iemand is die weet wat een handi cap betekent, dan is het Koos Alberts wel. Hij kan dan ook met volle overtuiging achter de tekst staan: "AVO-Neder land slecht drempels". Een andere zin waarmee regelmatig wordt geadverteerd is de zin "Jawel, zo maakt zij er 'handig' werk van". Deze tekst slaat op de vrouw, Marianne H., die ondanks haar handicap - ze mist haar rechterhand - met veel wilskracht en doorzettingsvermogen een eigen be drijf is begonnen. Marianne H. staat voor vele duizenden gehandicapte De gescheiden inzameling van chemi sche afvalstoffen en van groente- fruit- en tuinafval verdient hoge prio riteit. Dat staat in een voorloper van het tweede provinciale afvalstoffen- plan, dat nu een beperkte inspraak ronde gaat maken. Gedeputeerde Staten vinden dat het af valstoffenbeleid in de komende periode gericht moet zijn op het voorkomen van het ontstaan van afvalstoffen. Daar naast zullen afvalstoffen zoveel moge lijk "op milieuhygiënisch verantwoorde wijze moet worden hergebruikt en nut tig worden toegepast". Is hergebruik of nuttige toepassing niet mogelijk, dan moeten de afvalstoffen op een verant woorde en doelmatige wijze worden verwerkt. In de nota worden de gescheiden inza melingvan afval, hei stimuleren van het gebruik van alternatieve materialen, het stimuleren van kringloopbedrijven, subsidies voor nieuwe ideeën op het ge bied van hergebruik en voorlichting en educatie als instrumenten genoemd om het beleid te verwezenlijken. Zo stelt de provincie zich ten doel om in 1994 40.000 ton groente-, fruit- en tuinafval apart in te zamelen. G.S. willen verder de verordening In dustriële Afvalstoffen binnenkort aan passen. Op die manier hoopt het colle ge meer te kunnen sturen in de stroom bedrijfsafvalstoffen. Het moet volgens het college ook mogelijk zijn herge bruik van bouw- en sloopafval de ko mende jaren verder uit te bouwen. Op dit moment wordt zo'n 45 procent van deze afvalcategorie hergebruikt In 1994 zou dat 65% moeten zijn. Samenwerking Gedeputeerde Staten willen tenslotte ook een verdergaande samenwerking tussen de Utrechtse gemeenten op het gebied van de afvalverwerking stimule ren. Het college ziet dan ook graag dat alle nog niet aangesloten Utrechtse ge meenten zich op korte termijn aanslui ten bij het samenwerkingverband AVU (Afvalverwerking Utrecht), zodat het gehele grondgebied van de provincie voor de afvalverwerking een eenheid wordt. Voor de gemeente Loosdrecht willen G.S. een uitzondering maken omdat deze gemeente aangesloten is bij De politie is op zoek naar de bestuurder van een blauwe Volvo 244, die vorige week bij een bezinestation aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg tankte maar zonder te betalen ver dween. De man vulde zijn tank met 48,4 liter, waarvoor hij f 84,08 had moeten afrekenen. Een onbekend gebleven automobilist heeft vrijdag op de Buys Ballotlaan in Soesterberg een geparkeerde auto aan gereden. Die was het eigendom van een 24-jarige inwoner van Haalderen. Het portier werd gedeukt. In het weekeinde werd een auto aange reden op de Lange Brinkweg, waarvan de dader eveneens onbekend bleef. De auto, eigendom van een 31-jarige vrouw uit Soesterberg, liep schade op. Op het wegdek werd een sierstrip aan getroffen van de andere auto. het samenwerkingsverband Gooi- en Vechtstreek. De afvalstoffennota wordt aan een aan tal belanghebbende instanties zoals ge meenten, afvalverwerkende bedrijven en de Inspectie voor de Milieuhygiëne toegestuurd met het verzoek om te rea geren. Op 11 mei kan de statencommis sie voor Milieu zich over de nota uit spreken. Het is de bedoeling dat het ontwerp-afvalstoffenplan komend na jaar uitgebreid in de inspraak wordt ogebracht. Na de inspraakronde zal de nota verder worden uitgewerkt. Ook de informatie die uit de milieu-effect-rapportage naar boven komt, zal worden meegewogen bij de verdere besluitvorming. Onlangs heeft de provincie opdracht gegeven aan het Centrum voor milieu-effecton- derzoek van TNO om een dergelijk rap port op te stellen. mensen die AVO-Nederland jaarlijks helpt. Materieel en immaterieel; en soms beide, omdat het hard nodig is! AVO-Nederland is een landelijk werkende organisatie die zich inzet voor gelijke kansen en mogelijkheden voor gehandicapte mensen. De vereni ging is in 1927 opgericht en stelt zich open voor in principe elke lichamelijk gehandicapte ongeacht levensbeschou wing of godsdienst. Op intensieve wijze slecht de vereniging drempels voor ge handicapten, letterlijk en figuurlijk. Dit doet zij onder meer door te bemiddelen naar arbeid en het verlenen van finan ciële hulp. Arbeidsaktiviteiten De arbeidsbemiddeling - de vereniging is hiertoe bevoegd en wordt gesubsi dieerd door de overheid - is in handen van een veertiental consulenten. Zij kunnen met hun jarenlange ervaring en deskundigheid vele gehandicapte men sen aan passende arbeid helpen. Zij be middelen bij het plaatsen in een loon- dienstfunktie en begeleiden bij het star ten van een eigen bedrijf. ;c o/mji ..Tlio Financiële hulpverlening Naast de arbeidsbemiddeling verleent de vereniging financiële hulp als gehan dicapte mensen tussen wal en schip dreigen te raken. Hulpmiddelen en voorzieningen zijn in veel gevallen on misbaar voor het goed kunnen funktio- neren met een handicap. AVO-Neder land biedt onder andere mogelijkheden op het gebied van vervoer, communica tie, scholing, recreatie en toegankelijk heid. Collecte De gelden voor deze hulp worden jaar lijks ingezameld tijdens de Nationale Collecteweek. Koos Alberts zegt: "Wie geeft, denkt aan een ander. Dit jaar wordt de collecte gehouden in de periode van 15 t/m 21 mei a.s. Tien duizenden vrijwilligers zullen weer op pad gaan om aan de zo noodzakelijke gelden ten behoeve van de hulpverle ning te komen. Onder het motto "Wie geeft, denkt aan een ander" zullen zij ook u om een gift vragen. Om de woor den van Koos Alberts te gebruiken: "Stel de vrijwilligers niet teleur als ze bij u aanbellen". Als u het werk van AVO-Nederland wilt steunen kunt u ook nu reeds een bijdrage overmaken naar girorekening nummer 625000. Geïnteresseerden die meer informatie willen over AVO-Nederland kunnen kontakt opnemen met het kantoor in Amersfoort: Postbus 850, 3800 AW Amersfoort, telefoon: 033-75 33 44, afdeling voorlichting. Vandaag: de heer S. Minco (67). 50) De verzetsstrijder: "Het siert een volk lessen te trekken uit het verleden. Ik heb geen enkele behoefte een beschul digende vinger uit te steken naar dat verleden, daar houd ik me niet mee bezig. Waar ik me wel in heb verdiept is de houding van het Nederlandse volk ge durende de Tweede Wereldoorlog. Dolman heeft daarover onlangs in Westerbork harde dingen gezegd, "dat we ons moeten schamen als nooit tevoren." Twee procent van de bevolking heeft in het verzet gezeten. Drie procent is in Duitse dienst geweest, dat waren dus landverraders. Deze cijfers bewij zen dat vijfennegentig procent niets deed. Dat wil zeggen: ze droegen op de verjaardag van Prins Bemhard stie kem een anjer in het knoopsgat, maar lieten tegelijkertijd toe dat honderd duizend Joden werden weggehaald. Het gaat er om in de toekomst zoiets te voorkomen. De vraag naar kennis over de oorlog is heel groot, over de holocaust, over de vernietigingskam pen. Maar deze belangstelling steekt schril af tegen de maatschappelijke belangstelling voor vluchtelingen en voor oorlogsslachtoffers. De maat schappij vertoont een duidelijke krui deniersmentaliteit. Eigenlijk zou iedereen die de oorlog niet bewust heeft meegemaakt een keer naar Auschwitz moeten gaan kij ken. Het is een waarschuwing voor wat er nu hier en daar op de wereld ge beurt. Je mag aan de vierde mei niet voorbijgaan. Ik ben een Jood. Marga Minco is een achternicht van mij. In mei 1940 was ik zeventien jaar. Een vriend van mij en ik wilden naar Engeland om tegen de Duitsers te vechten. We kwamen terecht bij "de Geuzen", één van de eerste verzetsgroepen opgericht door Bernard IJzerdraat. We deden aan sa botage en spionage. Maar we deden het onvoorzichtig, we hadden geen er varing. Al in 1940 was er verraad en werden de Geuzen opgerold. Tweehonders mensen werden gearresteerd. Ik op 7 januari 1941. In verband met de fe bruaristaking en wat daaraan vooraf ging, kwam er een groot proces tegen ons. Drieënveertig man stonden voor het Feldgericht Holland. Achttien van ons kregen de doodstraf. Eén van hen was ik. Op 13 maart 1941 werden vijftien van ons op de Waalsdorpervlakte doodge schoten plus drie februaristakers. Sa men de achttien doden die in "het Lied der Achttien Dooden" van de dichter Jan Campert (1902-1943) onsterfelijk zijn gemaakt. Het laatste vers luidt: Ik zie hoe 't eerste morgenlicht door 't hooge venster draalt. Mijn God, maak mij het sterven licht - en zoo ik heb gefaald gelijk een elk wel falen kan, schenk mij dan Uw gena, opdat ik heenga als een man Als 'k voor de loopen sta. Ik kreeg levenslang. Anderhalf jaar zat ik in een cel onder de grond in een tuchthuis. In mei 1943 werden ook de tuchthuizen "Judenrein" gemaakt. Ik werd naar het concentratiekamp Mau- thausen gebracht. Even was ik blij, maar de lol ging er gauw af. Door een wonder overleefde ik zowel Mauthau- sen als Auschwitz en Dachau zoals U dat aan mijn buitenkant zelf kunt con stateren. Sinds acht jaar woon ik in Soest. Ik ben voorzitter van de Nationale Federatie ve Raad van het Voormalig Verzet en voorzitter van de Werkgroep Herden king 4 mei. We hebben ook een regio nale werkgroep Gooi- en Eemland, die zich bezighoudt met het overdra gen op jongeren van nu van wat ons bezielde in de bezettingstijd. Dat doen we door middel van voorlichting en gastlessen op scholen. Al meer dan tien jaar proberen we op deze manier als oud-verzetsmensen ieder ons eigen verhaal te vertellen om te voorkomen dat zoiets ooit weer gebeurt. Dat kan alleen als je het proces van verwerking goed hebt doorstaan. Wat dat betreft behoor ik waarschijnlijk tot de uitzon deringen. In 1988 was ik nog betrokken bij het tot stand komen van een herdenkings monument in Mauthausen. Sommigen durven inderdaad niet terug te gaan naar zo'n plek van misdaad. Voor an deren werkt het bevrijdend. Op school krijgen we daar veel vragen over. Ik ben altijd verrast hoeveel de jeugd weet van de Tweede Wereldoorlog. Mijn voorlichtingstaak binnen de werkgroep ligt hier in Soest. Kijk, ik heb een hele lijst met namen van scho len die ik moet bezoeken. Ik kan mij dan best afsluiten van hevi ge emoties, ik werp een ijzeren gordijn op, maar af en toe ga ik nog wel eens door de streep." JAN VISSER

Soester Courant | 1989 | | pagina 13