E Film van de week fii I p SILVER STAR VIDEO Per trein een dagje naar de Lentebeurs en Maastricht Met voordelig T+T biljet naar'Sportief 89' uitgave nieuwe boeken uitgave nieuwe boeken VIDEO TOP 10 Treinreis met korting naar agrarisch evenement WOENSDAG 3 MEI 1989 SOESTER COURANT PAGINAioeNSDAG 3 ME LIBRIS TIP VOOR DEZE WEEK 150 jaar Spoorwegen in Nederland CN/an de ven Sportfoto's l ÜRISTIPV00R DEïiÈP^D^ J. G. Kikkert: JULIANA 80 JAAF geb. 29.50 Willem Alexander Prins van Oranje 24.90 van de N/en ïorry, net pe -omt nu evei BCJSTER boeren! dag 'ang Za' Als in het vooijaar het weer zich van een wat mildere kant laat zien, staan we weer open voor nieuwe ideeën. Daarom zullen ook dit jaar veel mensen naar de Maastrichtse Lentebeurs gaan om daar frisse ideeën op te doen op het gebied van huishouding, mode, gezondheid, toerisme, interieur en bouwen. Want hier, in het Maastrichtse Expositie en Congrescentrum zal op al die gebieden weer erg veel te beleven en te zien zijn. Hoewel het thema 'Alles voor Eva' (zoals de beurs vroeger heette) de kern is waar alles nog steeds om draait, heeft het aantal onderwerpen een grote uitbreiding ondergaan. Daar door is deze gezellige beurs nu nog boeiender geworden voor iedereen. En om een bezoek aan deze veelzijdige manifestatie nog aantrekkelijker te maken, hebben de Nederlandse Spoorwegen de Lentebeurs opgenomen in hun Trein Toegangregeling, zodat u er voordelig en ontspannen naar toe kunt reizen. Zoals gezegd, 'Alles voor Eva' blijft het centrale thema. Op ruim 10.000 vierkante meter is er veel informatie over alles op huishou delijk gebied en over allerlei zaken die met voeding te maken hebben. Naast het huishouden krijgt echter ook het onderwerp 'Gezondheid' veel aandacht. Zo wordt er voor lichting gegeven door diverse in- stanties en verzorgt het Acade misch Ziekenhuis Maastricht pre sentaties met o.m. een niersteen vergruizer. Een heel ander thema, maar niet minder boeiend, is 'Bouwen'. Hier komt u alles te we ten over systeembouw, andere nieuwbouwvormen en renovatie. Bovendien is in dit gedeelte een echte Finse houten woning te be- Hoe jong of oud we zjjn, sport is voor iedereen een gezonde activiteit waar je ook nog een hoop plezier aan kunt beleven. Vandaar dat steeds meer mensen zich voornemen iets (of meer) aan sport te gaan doen. Dan blijkt vaak dat er zoveel mogelijkheden zijn, dat de keus niet eenvoudig is. Daarom is het goed te weten dat er binnenkort in de Utrechtse Jaarbeurs voor de tweede keer een manifestatie gehouden wordt, die een uitgebreid overzicht geeft van wat er in Nederland op sportgebied allemaal te doen en te beleven is: 'Sportief 89'. Wie zich wil oriënteren over de talloze manieren om gezond in beweging te zijn, of wie meer aan de weet wil komen over zijn of haar tak van sport, kan op een gemakkelijke en voordelige manier naar 'Sportief 89' reizen met de Trein Toegang biljetten van de Nederlandse Spoorwegen. Deze sportmanifestatie is bijzon der uitgebreid opgezet. Bijna alle takken van sport zijn hier in de praktijk te zien in wedstrijden en demonstraties. 'Sportief 89' is vooral bedoeld om de vele vormen van sport en actieve recreatie in de praktijk te demonstreren. Ze zijn ingedeeld in groepen die ieder te vinden zijn aan een centraal plein. Zo zijn er boeiende demonstraties ijsdansen en kunstrijden, is er een echte skispringschans en een sca- teboardbaan waarop het eerste na tionale scateboardkampioenschap wordt gehouden. Op de tennis- vloer kunt u Nederlandse topspor ters in aktie zien met tennis en badminton. Bovendien is er een compleet atletiekdorp met op de 60 meterbaan o.m. damessprint- wedstrijden. Daarnaast wordt de laatste sportmode getoond op een speciaal showpodium, worden topsporters geïnterviewd in talk- Sport is een gezonde en ontspannen de activiteit waar je nooit te jong of te oud voor bent. Op de manifestatie 'Sportief 89' in de Utrechtse Jaar beurs (van 3 t/m 7 mei a.s.) komt u er alles over te weten! shows, en treden er iedere dag be kende Nederlandse artiesten op. Kortom, een manifestatie die nie mand die meer wil weten over sport en actieve recreatie, mag missen! Verrassingspakket Naast al deze interessante zaken heeft NS in samenwerking met zichtigen. Ook aan het interieur wordt aandacht besteed in een uit gebreide expositie waarin talloze woonstijlen aan de orde komen. Daarnaast kunt u in maar liefst 60 wervelende modeshows de nieuw ste trends bewonderen en is er nog een afdeling 'Toerisme' waar u zich uitgebreid kunt oriënteren, met name voor de korte, tweede vakantie. Hier is ook NS present met o.m. de nieuwe editie van 'Er- op-uit!', de pocket boordevol ideeën voor een gezellig dagje uit. Voordelig met NS Met de Trein Toegang biljetten van NS wordt een bezoek aan deze boeiende beurs wel heel gemakke lijk. U koopt gewoon op één van de wat grotere NS stations zo'n bil jet, laat u comfortabel naar station Maastricht-Randwyck vervoeren door NS, en loopt vervolgens in drie minuten naar het Maastrichts Expositie- en Congrescentrum. Wachten om een kaartje te kopen is ook niet nodig, want dat hebt u immers al. En dat alles voor een bedrag dat vooral op de wat lange re afstanden nauwelijks hoger is dan de prijs van een gewoon re tourtje! De Lentebeurs is geopend van 28 april t/m 7 mei van 14 tot 22 uur, behalve in het weekend en op Hemelvaartsdag (4 mei) want dan kunt u er van 11 tot 18 uur terecht. Maastricht is een boeiende stad met een typisch zuidelijke sfeer en bij passende gastvrijheid. Voor of na uw bezoek aan de Lentebeurs (van 28 april t/m 7 mei a.s.) moet u daar zeker ook van gaan genieten! Sportlife nóg een aantrekkelijke aanbieding: bij de stand van Sport life krijgt iedere koper van een T+T biljet of attractiekaartje gratis een Sportlife verrassingspakket te gen inlevering van het biljetstrook je. Voordelig T+T bftjet De makkelijkste en voordeligste manier om deze boeiende sport manifestatie te bezoeken, is een Trein Toegang biljet van NS. U koopt het op bijna alle NS-stations en het geeft u recht op een retour tje Utrecht en op toegang tot de Jaarbeurs. En dat voor een prijs die op de wat langere afstanden niet veel meer bedraagt dan die van een gewoon retourtje. Een maal ia Utrecht loopt u zo door naar de Jaarbeurs, waar u ook al niet hoeft te wachten, want u hebt uw toegangsbewijs al bij u. Makke lijker kan het dus niet. 'Sportief 89' is geopend van 3 t/m 7 mei dage lijks van 10 tot 18 uur. De Rots der Struikeling Auteur: Boeli van Leeuwen Uitgever: Maarten Muntinga B V De Rots der Struikeling van Boeli van Leeuwen verscheen voor de eerste maal in 1960. Hij kreeg er de Vijverbergprijs voor. En terecht. Boeli van Leeuwen is een rasverteller. Het verhaal vertelt van de zoon van een vrouwenjagende plan tagehouder, die op zoek naar diaman ten in de jungle van Zuid-Amerika op Curagao de dood vindt. Niet duidelijk wordt of de jongen door een ongeluk, zelfmoord of moord om het leven is ge komen. In de vorm van achtergebleven papieren wordt het leven van de jongen verteld. Als hij vijftien jaar is geworden stuurt zijn vader hem naar Nederland voor zijn opvoeding. Daar maakt hij de oorlog mee en belandt hij in een Duits concentratiekamp. Na de oorlog komt hij straatarm en totaal door de "zondig heid" van de mens geobsedeerd, terug in zijn geboorteland. Ik herinner mij Auteurs: Emile Brugman en Martin Ros Uitgever: De Arbeiderspers Emile Brugmans en Martin Ros hebben in een aantal gesprekken met bekende en minder bekende mensen uit de ar tiestenwereld een aantal verhalen op papier gezet, die bij deze mensen door zijn blijven leven nadat zij dit hebben meegemaakt. Leuke herinneringen en voorvallen, maar ook de meer trieste zaken. Zeer de moeite van het lezen waard, maar ook anders dan Nico Scheepmaker's boek met eerste beleve nissen van gekende persoonlijkheden. Waar daarin vooral het zicht vanuit de kinderwagen omhoog centraal stond, gaat het hier vooral om de meer belang wekkende en dus ook voor de lezer in teressante zaken. Lezenswaard zijn vooral de herinnerin gen van Marjan Berk en Maarten Span- jer. Het geeft enigszins een beeld, waar om deze mensen zijn geworden zoals ze nu zijn. Blikwisseling Auteur: Waltraud Anna Mitgutsch Uitgever: Sara/ Van Gennip Waltraud Anna Mitgutsch is bekend geworden met "Het Land Van De Ge slagen Kinderen", dat veel opzien baar de binnen en buiten Oostenrijk. In Bli kwisseling vertelt zij het verhaal van twee vrouwen, die al vanaf hun jeugd zeer veel met elkaar omgaan. In de late re jaren trekken zij ook veel met elkaar op, soms zeer intensief, soms langere Het officiële jubileumboek Het Spoor, qa ro voorintekenprijs J9.3U (na 20 sept. 59.50) Bestijg de trein nooit zonder Uw valies met dromen (dundruk editie, 480 pag. treinverhalen en gedichten)&.O." Een spoor van Verandering■J't.i Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel 12419 Libris. De Complete Boekhandel. perioden niet. Eind zestiger jaren trok ken ze, als zovelen uit hun generatie naar Azië, om daar de geheimen van het leven te ontdekken. Toch behouden beiden hun eigen gedachten wereld en vandaaruit proberen zij'het probleem op te lossen, hoe zij hun plaats in de sa menleving zullen veroveren. Ondanks hun intensieve gezamenlijke belevingen, verschillen beide toch we zenlijk van elkaar. De één stil en gere serveerd, de ander veel uitbundiger, maar daardoor veel vaker in botsing met de werkelijkheid. Een boek, dat veel van de nu veertigers zullen herkennen, omdat hun eigen be levingswereld ook wordt omschreven. Het eerste saluutschot Auteur: Barbara W. Tuchman Uitgever: Fibula/Unieboek BV Barbara Tuchman heeft tweemaal de Pulitzerprijs gewonnen en dat kan men in dit boek wel merken. Zij is een schrijfster, zoals er niet veel meer zijn op onze aardkloot. Zij schrijft over de Amerikaanse vrij heidsstrijd van tweehonderd jaar terug in het perspectief van de Europese be langen, die er destijds een rol speelden. De oorlog, waarin dertien toenmalige koloniën (de dertien sterren uit de Amerikaanse vlag) zich vrijvochten van de Engelse overheersing. De Bataafse Republiek speelde een zeer belangrijke rol in dit gebeuren. Vanuit het eiland St. Eustatius (een Nederlandse kolonie) werden de Amerikaanse vrijheidsstrij ders bewapend. Een feit, dat eigenlijk tegelijk leidde tot het verderf van de Ba taafse Republiek, omdat de Engelsen zich vanaf dat moment ook op de Ne derlanders stortten. Het boek beschrijft verder de lotgeval len van George Washington, de ge beurtenissen gedurende de Franse in terventie en de strijd in Amerika zelf. Barbara Tuchman heeft met een enorm gevoel van kennis en vakmanschap een stuk echte Amerikaanse geschiedenis op schrift gezet. In het algemeen is de Soester Courant niet ongenegen in te gaan op de ver zoeken van de sportclubs tot het ma ken en plaatsen van sportfoto's. Voorwaarde daarbij is wel dat - met name voor sportfoto's die in het weekeinde gemaakt moeten worden - die verzoeken worden gericht aan de redaktie (tel. 14152) en wel vdór vrij dag 12.00 uur. Met verzoeken die later dan dat tijd stip binnenkomen en/of waarmee de fotografen rechtstreeks worden bena derd loopt men het risico dat ze wor den afgewezen. De sportverslagge- vers/sters wordt dan ook dringend aangeraden deze regel in acht te ne men. Redaktie Het Glazen Huis Auteur: Pramoedya Ananta Toer Uitgever: Unieboek Pramoedya Ananta Toer is een Javaan se schrijver, die verschillende malen in Indonesië in de gevangenis heeft geze ten vanwege zijn scherpe, door sociale bewogenheid gedreven pen. Het Gla zen Huis is de afsluiting van een tetralo gie, waarin eerder verschenen "Aarde der Mensen", "Kind van alle Volken" en "Voetsporen". De hoofdpersoon is verbannen naar de Molukken, terwijl de nationalistische beweging in een stroomversnelling geraakt. Het Glazen Huis beschrijft de wereld, waarin de mensen, die zich verzetten tegen het ko lonialisme, zich bevinden. Al hun be wegingen worden gadegeslagen door Pangemanan, die in opdracht van de gouverneur-generaal van Nederlands Indië de onrust op Java in de gaten moet houden. Deze Pangemanan leeft in tweestrijd tussen zijn trouw aan de gou verneur-generaal en zijn sympathie voor Minke, de hoofdpersoon. Als Minke na een reeks van jaren uit zijn ballingschap terugkomt, is Java to taal veranderd. Voor zijn ballingschap nog een gevierd man, is hij nu bijna door iedereen vergeten. Zijn levensein de is eenzaam en verlaten. Evenals de vorige drie boeken uit deze tetralogie, is Het Glazen Huis in Indo nesië verboden. Op stap in de Hindu Kush Auteur: Eric Newby Uitgever: Hollandia Op stap in de Hindu Kush verscheen in de reeks Hollandia Reisverhalen, onder redaktie van Boudewijn Büch en Peter van Zonneveld en geeft de belevenissen weer van de schrijver, die samen met een reisgenoot praktisch onvoorbereid een trektocht door het hooggebergte van de Himalaya maakt. Het geeft een beeld van de gebrekkige voorbereidingen, met oefenen van een beklimming van een enkele tientallen meters hoge rots, de onbeantwoorde vraag wat voor en hoeveel hulpmate riaal er mee moest, etc. Een reeks van verschrikkelijke, waar gebeurde, maar ook extatische gebeur tenissen maken de hoofdmoot uit van dit reisverhaal. Een ware must voor alle liefhebbers van reisverhalen, waarin vooral de geestige verteltrant van New by opvalt. Een boek om van begin tot eind in één adem uit te lezen. De Glazen Stad Auteur: Natascha Wodin Uitgever: De Arbeiderspers Natascha Wodin heeft met haar "Gla zen Stad" een sterk autobiografisch boek geschreven. Zij vertelt het verhaal van de uit Russische ouders in een vluchtelingenkamp geboren vrouw, die tijdens haar jeugd niet met Duitse kin deren mag spelen en Russisch opge voed wordt. Van de kant van de Duit sers wordt zij ook met veel argwaan be keken. Zo groeit zij op in een wereld, waarin zij noch de wereld van haar ou ders, noch die van haar omgeving kon accepteren. Die omgeving bleef voor haar een kille glazen stad. Later als tolk maakt ze in Rusland kennis met de in- telligentia, die zij bewondert vanwege hun creativiteit, en hun warme mense lijkheid. Totdat ze ontdekt, dat ook de ze mensen in een geestelijk getto leven en zich hermetisch hebben afgesloten van de wereld om hen heen. De werke lijkheid van de Russische wereld schrikt haar af en ze gaat terug naar Duitsland, dat zich ook niet kan losmaken van het verleden. Geruchten van Regen Auteur: André Brink Uitgever: De Prom/Baarn André Brink staat in Zuid-Afrika be kend als vooraanstaand schrijver en als veroordelaar van de apartheidspolitiek van zijn land. Toch heeft hij het ge waagd een romans te schrijven als ver teller en vanuit de visie van een blanke Zuid-Afrikaanse nationalist. Het boek beschrijft een rijke grondbe zitter, die aan de vooravond van Sowe- to zijn grond van de oude familieboer derij wil verkopen. Hij laat zijn gehele leven in de week tijd, die hij in de Ooste lijke Kaap bezig is met die verkoop, de revue passeren. Hij ziet zijn beste vriend en advocaat Bernard Franken tot le venslang veroordeeld worden, vanwe ge de wetten op terrorisme en commu nisme. Ook wordt hij geconfronteerd met zijn zoon die in Angola met het Zuid-Afrikaanse leger tegen de MPLA heeft gevochten. Daarnaast wordt hij geconfronteerd met zijn vriendin Bea, die hem verbijsterde met haar opvattin gen over emancipatie van de zwarten en van de vrouw. André Brink heeft met deze romans en vooral met de hoofdpersoon de gehele bevolking van Zuid-Afrika willen be schrijven, vanwege het feit, dat hij zich vereenzelvigt met de afstammeling van de blanke Afrikaner uit de tijd van het verzet tegen de Engelsen. Het boek geeft een goed tijdsbeeld van het leven in het huidige Zuid-Afrika en vooral van de maatschappij waarin de bevolking heden ten dagen te leven heeft. Juweeltjes van waterverf Auteur: Heere Heeresma Uitgever: De Fontein B V Deze bundel van Heeresma verscheen voor de eerste maal in 1965. De kritie ken waren destijds al zeer lovend. De verhalen werden geplaatst bij de klas sieken van de naoorlogse literatuur. De kracht van Heeresma ligt in het feit, dat de personages in zijn verhalen de hoofdrol spelen van een min of meer geraffineerde komedie, terwijl hun lot gevallen in veel gevallen juist zeer tra gisch zijn. De eenzaamheid van deze fi guren werkt nergens meelijwekkend en altijd zijn zij zelfs wat sympathiek. Een klein meesterwerk van onze Heere Heeresma, dat het verdient om in een herdruk opnieuw op de markt gebracht te worden. Echt een bundel voor de liefhebber. Memoires van een 06 meisje Auteur: Manon Fontein Uitgever: Loeb De commercie is vindingrijk en dus ver schijnt er een uitgave waarin een juf frouw, ooit als interieurverzorgster be gonnen, verhaalt over haar belevenis sen aan de 06 telesex-telefoon. Open hartig, de zaken waar het om gaat bij de naam noemend. Wie zich periodiek een ongeluk schrikt als er een telefoonnota in de brievenbus valt kan mogelijk enige relatie hebben met het onderwerp. Voor deze selecte groep kan ik "Me moires van een 06 meisje" van harte aanbevelen. Wie door telefoonsex niet opgewonden raakt moet het maar hou den zoals het is. Normaal dus. Het bewijs Auteur: Agota Kristof Uitgever: Van Gennep De schrijfster is een Hongaarse vluchte linge die in 1956 met 200.000 landge noten haar geboorteland verliet. Met de roman "Het dikke schrift", met de 2e wereldoorlog als onheilspellend decor, maakte zij een internationaal zeer op vallend debuut. "Het bewijs", haar laat ste roman, is daarop een vervolg. Had de handeling in haar eerste roman be trekking op een naar het Westen ge vluchte banneling, in dit ^oe^st^t cas die in Hongarije achterbleef een traal. Als de naar het Westen gevlucht broer terugkeert is tweelingbroer Lucas verdwenen en voert Claus een o g lijke strijd om het bestaan van detwee ling aan te tonen. Agota Kristof schreet een bijna bizar relaas over een menson terend stukje van deze wereld. Over Taal Auteur: Camiel Hamans Uitgever: Nijgh Van Ditmar Over Taal heeft als ondertiteling: "Cur siefjes uit NRC Handelsblad Een Po lemiek met W.F. Hermans. Het is een bundel met een selectie van de cursief jes, die tweewekelijks m NRC-Han delsblad verschenen in de periode van 1983 tot en met 1987. De onderwerpen variëren van klinkers tot achtervoeg seis, van etymologie tot verloedering, van oertaal tot dialecten etc. Alle on derwerpen uit de Nederlandse taal ko men aan bod, van oude woorden tot de vernieuwde (misdienette, brodotheek, en bizarrerie). Over Taal is geen cursus voor een goed gebruik van de Neder landse taal, maar een bundeling waar- nemingen, zoals die zijn gedaan door een taalkundige. Aan het slot volg er nog een polemiek tussen W.F. Her mans en Camiel Hamans: de berucht geworden discussie tussen hen over de komma's. 'Herinneringen aan Marga Klompé' Uitgever: Uitgeverij Ar bor, Baarn Redactie: Michel van der Plas Een jaar na haar overlijden besloten en kele vrienden en bekenden van Marga Klompé de herinnering aan haar veel zijdige en boeiende persoonlijkheid le vend te houden door publicatie van een bundel opstellen en impressies. Het re sultaat van dit initiatief verscheen op maandag 24 april: 'Herinneringen aan Marga Klompé'. In het boek zijn mar kante persoonlijke herinneringen en in drukken opgenomen van mensen die Marga Klompé van nabij hebben mee gemaakt: politici, kerkelijke leiders, ambtenaren, mensen uit de cultuur en de vredesbeweging. Het bevat open hartige, bezonken en soms emotionele bijdragen van de (oud-) premiers De Jong, Zijlstra en Lubbers, de oud minis ters Gardeniers, Schmelzer, Toxopeus en Veringa, de kardinaals Alfrink en Willebrands, en van: Jan Bank, Th. van Boven, Johanna van Driel, Herman (Portret van een troonopvolger) Winkelcentrum "Hartje-2uKJ" - Tel. 124". Arie is er deze v even tussenu Libris. De Complete Boekhandel/en verzoekt ons oj Fiolet, Louis Frequm, Sadi de Gorter mt in - A. van den Heuvel, H.A. van Munster®)Te^l k°m "èelmat L.B. van Ommen, V. Scheffers, B.AJ- instellingen rege™ Schmitz, George Strassen, Louis 0*^ Steeg en Nol Westendorp. Literair Quizboek Auteur: Paul Jacobs Uitgeverij: In den TorenBaarn „.ZaïIlGlUIjivw halksbos en Zonneglore •ze weg het doel van de gezondheidszorg onde ■engen van de regionale et zijn niet alleen verpief ttie, maar alle werkers i ïidszorg, dus ook röntg- um - technische dienst - ~"ov - um-tecnniscneuicuM Wat is de familienaam van Romeo/ eejfysiotherapie, enz. Met welk boek debuteerde Maarten 'tlns uitgangspunt is 5°/< Hart? mdat: Kent u een pseudoniem van W. H. Na- de loop der jaren eer gel? and is ontstaan met het Welke Franse schrijver noemde zijn le-\e varieert tussen 12% vensgezellin 'Castor'? Gevolg van deze achi Wie stond model voor Samuel Pic- aiende belangstelling kwiek? tinnen de gezondheidsz Welk land heeft de meeste openbare bi- Gevolg: verhoogde w< bliotheken? |e gezondheidszorg. En nog honderden vragen meer over j Gevolg: dat uiteindel romanfiguren, autobiografieën, uitge- jënt geconfronteerd w( verijen, schrijversechtparen, bekende lolgen. gedichten, eerste zinnen, Shakespeare,Enerzijds door de h Nobelprijswinaars etc. vindt u in dit on-»esteld worden (in de ginele quizboek, waarmee u uw eigen - parate kennis en die van anderen over p i boeken en schrijvers op speelse wijze JjOUCICBl ÜE- kunt testen. Paul Jacobs (1949) is radio-producer ajJfJ0|SpCCl en auteur van uiteenlopende boeken als Ir Ir *- Het Grote Blufboek, Kwisboek voor volwassenen, Winnen bij scrabble en de verhalenbundels Beste Wensen voor een spoedig herstel en Ruzie voor be ginners. ath/ef De film Buster is gebaseerd op de grote treinroof die begin jaren zestig heel Engeland op stelten zette. Het brein achter de treinroof was Buster Edwards, een sympathieke kruimel dief die de baby-afdeling van een warenhuis leegrooft als blijkt dat zijn vrouw June in verwachting is. Maar de treinroof is het echt grote werk: Buster en zijn kornuiten halen mil joenen binnen... De politie organiseert een nooit eerder geziene klopjacht maar Buster en June ontsnappen naar Mexico. Daar leidt Buster een rijkeluisleventje maar June kan niet wennen, de heimwee slaat toe en na een flinke ruzie vertrekt ze terug naar Londen. Buster heeft geen keuze, uit liefde voor zijn vrouw reist hij haar achterna, beseffend dat in Engeland jaren cel op hem wachten... Deze recente bioscoophit is het debuut van de superster Phil Collins in een opvallende hoofdrol. BUSTER is een meeslepende en ontroerende komedie met schitterende muziek uit de jaren zestig. 1. Three men and a baby 2. Predator 3. No Way out 4. E.T.-The extra Terrestrial 5. Someone to watch over me ui AA, 6. Amsterdamned 7. Death Wish 4 8. A Night on the town 9. Masters of the universe 10. Robocop Al hebben we in Nederland op een relatief klein gebied veel steden en (snel)- wegen, toch heeft ons land gelukkig nog heel wat groen. Een deel daarvan zijn onze natuurgebieden, maar het overgrote gedeelte van ons land bestaat nog steeds uit weiden en akkers. Een grote groene ruimte die zorgt voor ons voed sel en een deel van onze welvaart, maar die ook een belangrijk stuk van ons mi lieu vertegenwoordigt. Ondanks het grote belang van dat alles, weten veel mensen, met name stedelingen, niet goed wat er allemaal gebeurt op ons plat teland. Hoe gaat de boer van nu om met zijn land en zijn dieren? Welke pro- duktiemethoden en nieuwe vormen van mechanisatie hanteert hij? Hoe be heert hij zijn eigen stukje milieu? Wie daarin geïnteresseerd is, kan er van dichtbij mee kennismaken op een manifestatie die nu al voor de 33e keer ge houden wordl in het Brabantse Liempde: de Werktuigendagen op het mooie landgoed Velder. De reis erheen kunt u op een ont spannen (en tegelijk milieuvriende lijke) manier maken: met de trein. Want ook dit jaar hebben de Neder landse Spoorwegen een speciale halte opengesteld op het terrein van het landgoed aan de lijn van Den Bosch naar Eindhoven. Dat is dus wel heel gemakkelijk, en bo vendien is het ook nog voordelig: met de speciale Trein Toegangs biljetten van NS. Daarmee hebt u een treinretour naar Liempde en toegang tot de Werktuigendagen in één kaartje, dat vooral op de wat langere afstanden niet veel meer kost dan een gewoon retourtje. Boeiend en veelzijdig Op een totale oppervlakte van 57.500 vierkante meter zijn dit jaar maar liefst 604 standhouders te vin den die met hun demonstraties, voorlichting en exposities beslist met alleen boeren en tuinders veel boeiends te bieden hebben. Vooral de demonstraties zijn een belang rijk en aantrekkelijk aspect aan de ze groots opgezette manifestatie. Dit jaar staat het thema "milieu" centraal, en dat is ook terug te vin den in die demonstraties. Zo zijn er vele nieuwe systemen van mecha nische onkruidbestrijding in actie te zien, en worden ook werktuigen ge demonstreerd die de totale hoe veelheid te gebruiken chemische gewasbeschermingsmiddelen sterk erugbrengen. Al met al is het een aantrekkelijk en gevarieerd gebeu ren dat iedereen die zich interes seert voor de ontwikkelingen op dit Voordelig met NS Zoals gezegd, met het T+T Biljet van NS reist u makkelijk en voorde lig naar Liempde. De T+T Biljetten zijn verkrijgbaar op nagenoeg alle NS-stations, waar u ook een specia le folder over dit evenement kunt verkrijgen. De Werktuigendagen in Liempde zijn geopend op 8,9 en 10 mei van 8.30 tot 17.00 uur. Tijdens de Werktuigendagen in het tirabantse Liempde staan de land bouwmechanisatie, het milieubeheer en nieuwe ontwikkelingen in de agra rische sector centraal. U kunt er te recht op 8, 9 en 10 mei aanstaande. e meest comfortabele manier om er tekomen is: met een T+T biljet van DJ fopt vlak bij de poort van deze tentoonstelling. Dat banketbakkers neus hebben vooi woensdag 26 april i trad "De Gulden van Neerland's bes ketbakkers voor ht op spectaculaire wi tuurlijk was ook b< rom uit Soest hierbi punt van deze dag ging van de 21/; mil lité. In hetzelfde Grand waar het Nederlar geerde had men et ganiseerd. Inhakei le gebeurtenis var landvoetbalwedsti Duitsland, was do der Veen uit Frar gebakken van ma; m met een heus v bunes van suikei werkstuk is aan aangeboden en ring. In verband b onder de genod oud-internationa Daarna werd aa meester J.M. Ho ste appelspeciali mee kort daar Richard Ross in lijk uit de lucht voor het hotel.1 van Willigenbui als onderscheidi Lamers, banket van "De Gulde tussen befaamc té. Een recept c ga's, allen lec Smaeck", oven nomen, met al tijd 21/2miljoc lités zijn gebak gesmuld. Vooi se taart van to cord! Voor Fijnp Het fabrikaï Smaeck" ban! vakmanschap en is van hoge fijnproevers, succesvolle p middag op ori ze door mid marktkramen banketbakkei eengepraat c burg, zelf eet Het nu dus b Limburgse re bewijs Smaeck" pen jaren sai En zoals me taart bewej

Soester Courant | 1989 | | pagina 14