I WEEKEND RECEPT )EO /eek HUWELIJKSFEEST UW RECEPTIE >P10 Driemanschap: Soester theater moet aan de Dalweg komen ^bartkuijen ÖSdubberstauwM PAGINAjj WOENSDAG 3 MEI 1989 'OOR DEZE WEEK Kikkert: IA 80 JAAR 29.50 Alexander an Oranje 4.90 n de ven SOESTER COURANT PAGINA 15 Sorry, het personeel gezondheidszorg komt nu even voor zichzelf op want... rouden trofee voor 2V2 miljoenste appelspecialité 'Geen weggegooid geld' Voor een perfekt verzorgd Informatie tel. 13807 Optreden Dakwerken Afvalemmer in brand Op zaterdag 13 mei: 16e Landelijke Fietsdag Varkenssteaks met salami en kaas Vos eet gans Pallets gestolen Super Versfestival 5en troonopvolger) intrum-Hart^ZuKj"-Tel. t241g ïplete Boekhandel. I door Arie Wandelaar Arie is er deze week even tussenuit Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 KANTOORMACHINES Copieermachines Kasregisters Schrijfmachines Rekenmachines Microcomputers Dicteermachines Inbindapparatuur Plastificeermachines quin, Sadi de Gorter,r ri, H.A. van Munster I i, V. Scheffers, B.A.'ti Strasser, Louis teri- stendorp. Men verzoekt ons opname van het volgende iboek cobs 'n Toren, Baarn 'aam van Romeo/ :buteerde Maarten 't >niem van W. H. Na ijver noemde zijn le- Dr'? I voor Samuel Pic- meeste openbare bi- n vragen meer over obiografieën, uitge- ïchtparen, bekende innen, Shakespeare, stc. vindt u in ditori- 'aarmee u uw eigen ie van anderen over :rs op speelse wijze is radio-producer dopende boeken als ek, Kwisboek voor en bij scrabble en dc este Wensen voor en Ruzie voor be- eel Engeland op athieke kruimel- i vrouw June in luiten halen mil- maar Buster en ar June kan niet Londen. Buster ieseffend dat in een opvallende tterende muziek il op de wat 1 veel meer retourtje. rvlakte van zijn dit jaar uderste vin- monstraties, 'ities beslist uinders veel •ben. Vooral een belang- ^ect aan de- ïanifestatie. ia "milieu" erug te vin- s. Zo zijn er 'an mecha- 'g in actie te ktuigenge- -Otale hoe- chemische delen sterk I is het een erd gebeu- ch interes- igen op dit lang zal T+T Biljet m voorde- r Biljetten -noeg alle en specia- nent kunt ndagenin •8,9 en 10 ir. :en in het de land- ieubeheer v de agra- unt er te- istaande. der om er biljet van de poort regel komt u in de ziekenhuizen [instellingen regelmatig tegen. De menlijke actiecomités van Maar- Iksbos en Zonnegloren willen langs deze weg het doel van de 5% akties in gezondheidszorg onder de aandacht brengen van de regionale bevolking. Het zijn niet alleen verpleegkundigen in aktie, maar alle werkers in de gezond- lijndszorg, dus ook röntgen - laborato rium - technische dienst - keukenperso- neel - fysiotherapie, enz. enz. Ons uitgangspunt is 5% meer salaris omdat: In de loop der jaren een salarisachter stand is ontstaan met het bedrijfsleven. dB; varieert tussen 12% en 18%. •pevolg van deze achterstand is een (Mende belangstelling voor het werk binnen de gezondheidszorg. ÏBpevolg: verhoogde werkdruk binnen («(gezondheidszorg. «Gevolg: dat uiteindelijk toch de pa tiënt geconfronteerd wordt met de ge- |!ien- [Enerzijds door de hogere eisen die Iteld worden (in de huidige maat schappij) aan de gezondheidszorg, an derzijds door het gebrek aan animo om nog in de gezondheidszorg een beroep te kiezen, zal er zeker in de nabije toe komst een duidelijk kwaliteitsverlies gaan optreden. Willen wij de kwaliteitsvermindering voorkomen en voeren wij momenteel akties. Toch willen wij zo min mogelijk schade berokkenen aan het welzijn van de pa tiënt! Belangrijk is echter ook de steun van de bevolking bij deze akties. Wij blijven ons voor 100% inzetten, maar blijft de regering bij haar standpunt van 0,32% salarisverhoging, dan kunnen wij dit niet garanderen, en zullen er ak ties ondernomen worden, waaronder bijvoorbeeld het draaien van zondags diensten. Wij hopen dat u na dit gelezen te heb ben, begrip kan opbrengen voor de pro blematiek binnen de gezondheidszorg en dus ook voor deze akties. Aktiecomités Maarschalksbos-Zonnegloren Dat banketbakkers ook een gouden neus hebben voor publiciteit bleek woensdag 26 april in Noord wijk. Daar trad "De Gulden Smaeck", het gilde van Neerland's beste zelfstandige ban ketbakkers voor het eerst gezamenlijk op spectaculaire wijze naar buiten. Na tuurlijk was ook banketbakker Dogte- rom uit Soest hierbij aanwezig. Hoogte punt van deze dag was de overhandi ging van de 2'/: miljoenste appelspecia lité. In hetzelfde Grand Hotel Huis ter Duin waar het Nederlandse voetbalelftal lo geerde had men een manifestatie geor ganiseerd. Inhakend op de meest actue le gebeurtenis van deze dag, de inter landvoetbalwedstrijd Nederland- Duitsland, was door banketbakker Van der Veen uit Franeker een reuzentaart gebakken van maar liefst 2 meter x 1,22 m met een heus voetbalstadion met tri nes van suikerwerk. Het prachtige :stuk is aan het Nederlands elftal ngeboden en oogstte aller waarde ring. In verband hiermee bevonden zich onder de genodigden ook een tiental oud-internationals. Daarna werd aan Noordwijk's burge meester J.M. Hoffmann de 2'/: miljoen ste appelspecialité overhandigd, waar mee kort daarvoor wereldkampioen Richard Ross in een helikopter letter lijk uit de lucht was komen vallen vlak voor het hotel. Vervolgens reikte Hans van Willigenburg de "Gouden Trofee" als onderscheiding uit aan de heer Geer Lamers, banketbakker te Venlo en lid van "De Gulden Smaeck" voor zijn in tussen befaamde recept appelspeciali té. Een recept dat door zijn 100- kolle ga's, allen leden van "De Gulden Smaeck", overal in den lande is overge nomen, met als resultaat dat in 8 jaar tijd 21/2miljoen heerlijke appelspecia lités zijn gebakken, verkocht en op- Vgesmüld. Voor een typisch Nederland se taart van topkwaliteit een uniek re cord! Voor Fijnproevers Het fabrikaat van "De Gulden Smaeck" banketbakker wordt nog met vakmanschap en toewijding gemaakt en is van hoge kwaliteit. Echt iets voor fijnproevers. De lekkerste en meest succesvolle produkten werden in de middag op originele en vakkundige wij ze door middel van een show van marktkramen door de gezamenlijke banketbakkers gepresenteerd en aan- eengepraat door Hans van Willigen burg, zelf een fijnproever. Het nu dus bekroonde, van oorsprong Limburgse recept appelspecialité is een goed bewijs van wat "De Gulden Smaeck" banketbakkers in de afgelo pen jaren samen hebben "gebakken". En zoals met de grote voetbalstadion taart bewezen, toont "De Gulden Smaeck" banketbakker, ook Dogte- rom, zijn vakmanschap met mooie showstukken voor speciale gelegenhe den, jubilea, bruiloften, recepties enz. Als het aan het driemanschap Jan Leijendekker, Piet Ekel en Piet Daal huizen ligt, verrijst er binnen niet al te lange tijd een eigen Soester theater met 500 zitplaatsen aan de Dalweg. Dat blijkt uit het rapport "Gereed schap voor de bouw van een theater in Soest", dat de drie initiatiefnemers vrijdag j.1. aan het gemeentebestuur hebben overhandigd. Volgens de drie Soesters is zo'n theater zeker geen "weggegooid geld". De overhandiging van het rapport vond plaats tijdens een uitstapje naar theater De Lampegiet in Veenendaal, waaraan ongeveer de helft van de raadsleden met enige aanhang deelnam. Het plan omvat de bouw van een theater (kosten ca. elf miljoen), waarin ook de VW, de AROS en eventueel de bibliotheek kunnen worden ondergebracht. Ook denken de plannenmakers aan winkel tjes in hetzelfde complex, zoals een postkantoor, een bloemenzaak, een muziekwinkel, kunstnijverheid en een kapsalon, en zelfs aan een service-flat of appartementen. De gemeente Soest zal de grond gratis ter beschikking moeten stellen, vindt het driemanschap, en bovendien garant moeten staan voor een exploitatiete kort van maximaal 300.000 gulden per jaar. De verbouwingskosten van C-drie (vier miljoen) moeten worden aange wend voor het nieuwe theater. C-drie zelf is ongeschikt voor de ombouw tot theater, vindt men, ook al omdat uit en quêtes is gebleken dat maar twee pro cent van de Soesters daar gebruik maakt van het culturele aanbod. Voor het centrum ziet het driemanschap in de toekomst alleen nog een taak als cursu sinstituut en wijkcentrum. Niet op Natuurbad De plannenmakers zullen niet in zee gaan met project-ontwikkelaar Tap- hoorn, die in het kuuroord-project op de plaats van het Soester Natuurbad een theater heeft voorzien. Dat kan het restaurant Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest De steaks of biefstukken die van varkensfri candeau worden gesneden wegen doorgaans 125 gram. Het vlees ervan is bijzonder mals en daarom is de bereidingstijd vrij kort. In de ze tijd van het jaar smaken de gevulde steaks erg goed bij broccoli, bloemkool, tuinboon- tjes en jonge sperzieboontjes. Geef er kleine gekookte of licht gebakken aardappeltjes (krieltjes) bij. Heken voor 4 personen op 4 varkenssteaks van elk 125 gram. Verder heeft u nodig 75 gr salami (aan een stukje), geraspte belegen Goudse kaas, 1 ei en droog broodkruim of paneermeel. Snijd de steaks aan de zijkanten open met de punt van een scherp mesje. Doe het zo, dat er als het ware zakjes in het vlees ontstaan. echter alleen in de weekends worden gebruikt en bovendien is de ligging on geschikt: het theater hoort thuis in het nieuwe "hart" van Soest, aan de Dal weg. Daarnaast neemt men aan dat Taphoorn vooral een strikt commercië le exploitatie zal voorstaan. Het drie manschap meent ook dat het nog wel eens lang zou kunnen duren voordat er duidelijkheid is over de uiteindelijke bestemming van het Natuurbad. Centraal in het plan staat de overwe ging dat een theater-accommodatie in Soest buitengewoon aantrekkelijk zou kunnen zijn voor tv-produkties. Bij de omroepen zoekt men steeds vaker naar goedkopere mogelijkheden dan het omroepcomplex in Hilversum. Er mag gerekend worden op een gebruik van 100 dagen per jaar vppr dergelijke pro- dukties. Het theater moet zelf ook 100 openbare voorstellingen bieden, met voorrang voor "populaire" produkties. Verder moet de ruimte beschikbaar zijn voor evenementen als autoshows, mo deshows, personeelsfeesten, reecpties, vergaderingen, congressen, etc. Zaal Het moet weliswaar een volstrekt pro fessioneel theater worden, maar ook de amateurs moeten zich er kunnen pre senteren. Ook denkt men bijvoorbeeld aan een wekelijkse filmvoorstelling. De bijruimten kunnen gebruikt worden De Lampegiet in Veenendaal: voor beeld voor een theater in Soest voor kunst en kunstbeoefening. De gro te zaal zal 500 zitplaatsen moeten heb ben. De initiatiefnemers nemen als voorbeeld de zaal van de Bussel in Oos terhout, hoewel ze voor de rest van het gebouw een opzet voor ogen hebben als van de Lampegiet in Veenendaal. In dat theater werd het gezelschap vrij dag ontvangen door directeur Wim Pe ters, die de opzet van de Lampegiet - met enkele uitzonderingen - ook als ideaal voor de Soester verhoudingen presenteerde. Wel warschuwde hij er voor om niet teveel beperkingen in te bouwen, waar men later spijt van zou kunnen krijgen. Er is volgens hem ove rigens meer dan genoeg "aanbod" om het theater te "vullen". De raadsleden kregen een uitgebreide rondleiding door het gebouw en werden bovendien onthaald op een maaltijd en een toneel voorstelling met Hugo Metsers en Pleu- ni Touw. In het algemeen toonde het gezelschap zich wel onder de indruk van het ge bouw, maar vaak kon men hier en daar de vraag horen stellen of iets dergelijks in Soest wel te realiseren is, gezien het grote aantal concurrerende voorzienin gen in de regio. Over de financiële haal baarheid van het theaterplan liet men zich uiteraard nog niet uit. Restaurant en Motel Het Witte Huis Ook voor dieetpatiënten en vegetariërs maken wij er een feest van. Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon 033 - 61 71 47* - Telex 79479 nl Binnen een week heb ik vier totaal ver schillende optredens gedaan. Het aantal toeschouwers varieerde van tweehon derdvijftig tot drieën vijftig duizend. Het eerste was een.kleine veertien dagen ge- ledenin Apeldoorn. Daar organiseerde de omroep Veronica een televisie pro gramma onder de noemer "Goud van Oud" met een keur van toppers uit de ja ren zestig. En aangezien ik ook toen al danig aan de weg timmerde, was ik daar bij, samen met onder andere de Mon- kees, Searchers, Freddie and the Drea- mers, Long Tall Ernie and the Shakers en de Dizzy Men 's Band. Er zaten zeven duizend enthousiaste mensen in de zaal en dan wil je er wel even tegenaan gaan. Nou zijn die bandleden van mij prima op elkaar ingespeeld en het repertoire is bij het publiek overbekend. Het werd dus een hele happening. Op die a vond heb ik verschrikkelijk veel lol gehad met m'n ouwe makker Jan Rietman, die met Long Tall Ernie mee speelde. Wij vinden allebei dat Rock and Roll met overtuiging gebracht moet wordendus met veel show er bij. Jan kan daar wat van. In de grote tijd van de Shakers speelde hij meestal op Installatiebedrijf j. comelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 In de nacht van vrijdag op zaterdag raakte een afvalemmer aan de Di Las sostraat in brand, vermoedelijk aange stoken door jongelui. De politie doofde het vuur met de poederblusser uit de surveillancewagen Maak het vlees hierna droog met keukenpa pier. Hak de salami tot kruimels en schep er 1; eetlepel fïjngeraspte belegen Goudse kaas door. Stop in elke varkenssteak een deel van het mengsel. Druk het vlees daarna goed op elkaar. Haal de steaks door losgeroerd ei en druk het daarna met de platte hand stevig in het broodkruim of de paneermeel. Verhit in een koekepan 100 gr boter. Wacht tot het schuim op de boter weg begint te trekken. Temper de warmtebron en bak de steaks er in 10 tot 12 minuten aan weerszijden goudbruin en gaar in. Laat de steaks na het bakken even op een stuk keukenpapier uitlekken. Tip: in plaats van salami kunt u de steak ook vullen met een mengsel van kaas en fijn gehakte gekookte of rauwe ham. Bereidingstijd ±15 minuten Energie per portie: ±1725 kJ (410 kcal) De ANWB organiseert, in samenwerking met de TROS en o.a. de Soester VW op zaterdag 13 mei a.s. de zestiende Landelijke Fiets dag met als startpunt. Restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat. Op 222 startplaatsen kunnen deelne mers kiezen uit 148 routes, die een lengte hebben variërend tussen de 30 en 40 km, uitgezet langs de mooiste plek jes van ons land. Met de aanschaf van een routebeschrij ving maakt de deelnemer dit jaar kans op een mooie prijs. Per provincie kan er een fiets worden gewonnen en per route een verrekijker. j Pinksterzaterdag De zestiende Fietsdag valt dit jaar op de zaterdag voor Pinksteren. Veel Neder landers zullen dan elders in het land verblijven. Voor de ANWB een reden te meer, fietsers op te roepen juist nu mee te doen omdat men de mogelijk heid heeft eens een andere route te rij den dan die bij de woonplaats. Goede doel Naast het ontspannen recreëren voor de fietser en het genieten van de omge ving, heeft de Fietsdag nog een tweede doel. Een deel van de opbrengst van de Fietsdag wordt traditiegetrouw besteed aan een goed doel. In het verleden lag dat vaak in de gezondheidssfeer. Dit jaar is gekozen voor een bijdrage aan de natuurbescherming. TROS radio en televisie De TROS zal in de weken voorafgaand aan de Fietsdag, op radio en televisie verwijzen naar de Landelijke Fietsdag en oproepen tot deelname. Het succes volle TROS televisie-duo Jaap Jong bloed en Astrid Joosten van het gelijk namige programma, zal zich ook inzet ten om de Fietsdag tot een succes te ma ken. Nationale Molendag De Landelijke Fietsdag valt ook nu sa men met de Nationale Molendag. Veel routes zijn zo uitgezet, dat men langs een molen komt die, wanneer een blau we wimpel zichtbaar is, te bezichtigen is. Op 13 mei zijn de routebeschrijvingen a f 3,- te koop op de startplaatsen. Wan neer men na het uitrijden van de route op het vertrekpunt terugkeert, ont vangt men de z.g. jaarhanger 1989. Voor verdere informatie kan men zich wenden tot de afdeling Centrale Infor matie van de ANWB telefoon 070- 147741. Een bewoner van de Sparrenlaan ont dekte vorige week dat een van zijn gan zen was gedood. De bospolitie stelde aan de hand van de stoffelijke resten vast dat het beestje was aangevallen door een vos. Die liet alleen zijn sporen na. Onbekende daders hebben vorige week bij een bedrijf aan de Koningsweg 54 houten pallets gestolen. De waarde van de buit is 688 gulden. Hoe de diefstal heeft plaatsgevonden is niet bekend. De koe maakt het al duidelijk: Super Van Doorn heeft opnieuw een grote actie voor de klanten in petto. Gedu rende vijf weken, de zogehete Vijf Su per Versweken, zijn er weer allerlei aanbiedingen. De klant wordt gedurende deze weken geïnformeerd door middel van demon straties, informatie over nieuwe artike len, nostalgische displays en folders over de produkten op de verschillende afdelingen. Iedere medewerker heeft zijn best gedaan om zijn eigen afdeling zo veel mogelijk in het teken, van de 'versweken' te laten functioneren. De moeite waard om een kijkje te gaan nemen. Al was het alleen maar voor de koe. r/CHOUD Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 een echte piano. Zo'n ding op kolossen van poten, waarop je zelfs met tien man tegelijk de rumba kon dansen. Daar sprong Rietman dan bovenop, slaakte wat kreten en dook weer naar beneden om vervolgens op één been verder te spe len want met de hak van het andere ram - melde hij op de toetsen. Dat deed hij in Apeldoorn ook weer, alleen zijn de tij den een beetje veranderd. Hij speelde nu op een modern elektrisch pianootje, zo'n lichtgewicht. Gemakkelijk te ver voeren, ideaal om op te spelen maar ge heel niet berekend op het gewicht van een volwassenen persoon. In zijn en thousiasme sprong Jan er bovenop. En héél langzaam zag je de fragiele pootjes doorbuigen. De man met de portable camera die de show van de pianist vast legde, zag dat niet. Hij hield de artiest constant op zijn netvlies maar opeens verdween Jan uit zijn gezichtsveld. De pootjes hadden het begeven en collega Rietman rolde over de vloer. De beste show van Jan die ik ooit gezien heb. Ik heb later samen met hem de Monkees aanschouwd. Tjonge, tjonge, dat viel bar tegen. Die jongens zullen wel succes hebben in één of andere derderangs nachtclub in Las Vegas maar voor dit programma was 't niks. Veel pretenties en weinig rock and roll. Dan had ik toch liever Jerry Lee Lewis, Chuck Berry, Fats Domino of voor mijn part Vince Taylor of Johnny Halliday gezien. Die Monkees heetten toendertijd het Ameri kaanse antwoord op de Beatles te zijn. Tenminste, dat bracht hun Amerikaan se platenmaatschappijk zo in de wereld. Maar terwijl de Beatles toen al aan hun zoveelste wereld-compositie bezig wa ren, hebben de Monkees nooit kans ge zien om ook maar een behoorlijke song op papier te zetten. Dat deden anderen, Neil Diamond bijvoorbeeld, voor hen. Paul McCartney zou zich rot lachen als hij de slappe vertoning van de yanks ge zien had en ik persoonlijk vind Manke Nelis nog meer swing hebben dan die guppen uit de USA. Mijn tweede optreden was groots, over weldigend, ontroerend en kippevel be zorgend. Dat was in het Feyenoord sta dion, een kwartier vóór de wedstrijd Ne derland- Westduitsland. Drieën vijftig duizend mensen die "Angeline" en "Kom van het dak af" zitten mee te zin gen. Eerst met René Frogeren toen met mij. Ik ging op dat grasveld, zo tussen de spelers van Oranje, volledig uit mijn bol. Als een orkaan kwam het geluid van het publiek over me heen. Ik hield nog de microfoon voor de mond van Theo Snelders en hij zong nog een stuk- kie mee ook. Toch leuk van 'm, want hij wist natuurlijk op dat moment al dat hij gepasseerd was en dat Joop Hiele in zijn plaats zou spelen. Ik heb al vier keer eer der in een volle Kuip gestaan, samen met de Jan Rietman Band in het pro gramma "Los Vast", maar dit was een ervaring waarbij alles in het niet viel. Ik ben gek van voetbal, ga door het lint voor het Nederlands elftdal en wordt ly risch bij het zien van al die in het oranje getooide mensen. Als zo iemand als ik, tussen zijn idolen, voor het front van die gigantische oranje muur een liedje staat te zingen dat door al die mensen wordt overgenomen, dan zweeft zo iemand "Eight miles high zoals de Byrds vroe ger al zongen. Mijn volgende performance was een paar uur later, na de wedstrijd. Samen met Anita Meyer, de Jody Singers en René Froger voor meer dan duizend "Bobo's". Een selekt gezelschap van mensen dat het goed meent met het Ne derlands elftal maar zich aan de andere kant volledig isoleert van het gebeuren. Het leek daar in die gigantische tent naast het stadion meer op een sympo sium van zakenlieden dan op een voet balhappening. Iedereen keurig in 'tpak, de dames in mooie cocktailjurken. Nee, zo beleef je niet een interland wedstrijd. Ik voelde me dan ook duizend keer meer verbonden met die gekleurde idioten die ik een paar uur daarvoor op de tribunes had gezien. Als publiek waren die Bo bo's ook niet vooruit te branden. Het kwam op mij tamelijk steriel en blasé over, hoewel de ontvangst meer dan voortreffelijk was. We kwamen niets te kort. Maar een artiest wil "voeling" heb ben met de ménsen vóór hem/haar en dat was er noch bij Anita, René en Jody, noch bij mij. Het vierde optreden speelde zich afin de kantine van "mijn club; SEC in Soest. Ik ben nu al vier jaar voorzitter van die vereniging en ik heb altijd gezegd dat dat niet inhoudt dat ik dan tevens artiest ga staan te wezen. Dus echt opgetreden heb ik daar nooit. Tót vorige week donder dag. De club wil graag verlichting rond het hoofdveld en om dat te realiseren hebben diverse leden allerlei akties be dacht, waaronder een loterij, een spon sorloop en een feestavond met artiesten. Frank Masmeyer, Connie Vink en ik zouden de kar trekken. Een weergaloos leuke avond hebben we gehad met de tweehonderd vijftig aanwezigen. Voor mij was 't een makkie, want Conny en Frank hadden het publiek al aan de rol gekregen, dus was 't slechts een kwestie van "afmaken". Vierentwintig uur na de "Bobo's" was ik weer de oude. Tussen "mijn "publiek. Tussen de gewone men sen, netzoals in Apeldoorn en in het sta dion. Tussen mensen net als ikzelf. I Peter Koelewijn

Soester Courant | 1989 | | pagina 15