m ©mmiDcgmtaal l vooral voor alle ogen 5T Deuk? m DIK BOS b» Directiewisseling bij 'De Wegwijzer' i Speeldoos 'AGINA 16 WOENSDAG 3 MEI 1989 SOESTER COURANT Binnenkort in de showroom bij Auto Van Doorn Door nieuwe katalisatormotor Seat Ibiza nu superschoon iiftuuu 8 liiii i*!m« Ui, Computerclub houdt open dag Wie personeel zoekt leest de Soester Courant PYRAMIDAAL Open dag ROZ AUTOSCHADE Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Fotogroep Soest: dit jaar 'sub-top' r 4 i i r-m Kabaret Sofokles: goed verzorgd, maar zonder diepgang Schoorsteenbrandje Poging tot inbraak? Snelheidscontroles PAGINA 17 \Hoe sterk brilwensen ook uit- eenlopen: u krijgt de bril, die \uw persoonlijkheid duidelijk accentueert. De bril die goed oogt. Uit een kollektie bij ons, die de brilmode haast \voor blijft. Toch gewoon betaalbaar. Inbraak in kelderbox Aluminium-diefstal Vijf procent-aktie: auto gedeukt Schrijven voor gevangenen: het helpt! en kosten Wj WWWWBP ïjrsiP Vanaf de tweede helft van april toont Seaidealer Van Doorn aan de Laan- slraat te Soest nieuwe versies van het inodel Ibiza, die voldoen aan de streng ste (US '83) norm uitlaatgassen. Het gaat dan om Ibizamodellen die voor zien worden van een nieuwe 1.5 liter injektiemotor, waarvan de komst al werd aangekondigd bij de presentatie van de Ibiza Extra. De nieuwe gedaante van de Ibiza, met een volledig nieuw interieur en tal van andere verbeteringen, blijkt inmiddels uitstekend bij het publiek aan te slaan. Het moderne, verzorgde en praktische dashboard wordt gewaardeerd, de nieuw ontworpen stoelen met hun ver beterde comfort en zitpositie, de alge heel opgewaardeerde uitrusting. Zeker ook tevreden is de consument met het gunstig gebleven prijsniveau voorde nog altijd eigenzinnige en zo opvallend rui me Ibiza Extra. Niet voor niets werden er in het eerste kwartaal van 1989 25% meer Seats verkocht dan in dezelfde pe riode van het vorige jaar, waarbij de hoofdrol was weggelegd voor de Seat Ibiza. Wat betreft de beschikbaarheid van schone motoren, voorzien van een katalysator in de uitlaat, was Seat er steeds vroeg bij. Dat is nu eenmaal het voordeel van een jong merk, met een gamma dat geheel in de jaren tachtig op nieuw ontworpen werd. Met de hulp bo vendien van de meest vooraanstaande technische experts, zodat bijvoorbeeld de System Porsche motoren gemakke lijk aan te passen zijn aan de zo snel in beweging zijnde uitlaatgas-normen. Op de eigen weg die de Nederlandse rege ring op dit punt besloot in te slaan was Seat daarom al enigszins voorbereid. Schonere Ibiza niet duurder Een eerste vereiste voor een optimaal schone verbranding is een uiterst exacte brandstofdosering. Met een inspuitsys- teem dus, dat Seat reeds ontwikkelde voor de sportieve SXi-versie van de Ibi za. Het ging daarbij om een Bosch LE2- Jetronic installatie, de modernste die be schikbaar was. Wanneer echter een ge regelde driewegkatalysator met lambda- sonde wordt toegepast, zoals op Seat's nieuwe schone 1.5 liter motor, heeft dat ook gevolgen voor de brandstofregeling. De nieuwe motor heeft daarom een nog geavanceerder LU-Jetronic injektiesys- teem, waaruit al mag blijken dat het niet een kwestie is van wat extra onderdelen er op schroeven om een motor nog scho ner te maken. Het levert een 1.5 liter System Porsche Motor op die 66 kW/90 pk produceert bij 6000 t.p.m. 120 Nm, bij 4600 t.p.m. - niet alleen schonere uit laatgassen dus. Dan mag het verheugend heten dat de meerprijs voor alle extra verfijning op nul-komma-nul gehouden kon worden: mede, maar niet uitslui tend, dankzij de subsidie op de schoon ste auto's. Op 20 mei organiseert de gebruikers vereniging van Acom computers, de Big Ben Club, regio Gooi en Eemland een open dag. Deze wordt gehouden in de Groene School te Hoogland. Ham- seweg 70, van 14.00 tot 17.00 uur. Doel van de open dag is te tonen dat een computer, zelfs een eenvoudige, heel wat meer waard is dan algemeen wordt aangenomen. Algemeen bekend is het dagelijks gebruik in kanteen zoals tekstverwerker, database, voofrahd acf1 ministratie e.d. Voor de hobbyist zijn er echter heel wat andere mogelijkheden waarvan een aantal zal worden ge toond. Gooi en Eemland is een van de 20 on derafdelingen van de Big Ben Club. El ke maand wordt een clubblad uitgege ven. Er is een programma-archief dat gratis ter beschikking staat van de le den. Maandelijks komen de leden uit de re gio bij elkaar in de Groene School te Hoogland. Zij nenem hun computer mee, wisselen ervaringen uit, helpen anderen die nog niet zo ver zijn en co- piëren programma's van hun medele den. Er zijn heel wat mensen die een compu ter hebben gekocht met het idee het ding snel te kunnen beheersen. Door het isolement waarin de bezitter ver keert komt hier vaak niet veel van te recht. De handboeken zijn vaak be knopt geschreven. Het is heel moeilijk de syntax, de juiste strekking, van deze instructies te begrijpen. Daarom blijft het gebruik vaak beperkt tot spelletjes en geleidelijk aan verdwijnt de compu ter naar zolder of in de kast. Voor hen die toch verder willen komen is het lid maatschap ^fan een gebruikersgroep vafi gröfe waarde. Op de open dag zullen een aantal de monstraties worden gegeven om te la ten zien waarmee de leden zoal bezig zijn, zoals het ontvangen en op het scherm weergeven van weerkaarten en persfoto's, een teletext adaptor, het ontwerpen van electronische schakelin gen (zogenaamde prints), het program meren van chips en sound samplers. Verder zijn er natuurlijk programma's op allerlei gebied, waarbij vooral de na druk wordt gelegd op programma's uit het onderwijs. Op de Groene School wordt onderwijs gegeven met Acorn Electron computers. Aan het Kerkpad ZZ 17/Lange Brinkweg gelegen bakstenen langhuisboerderij on der rieten zadeldak, met gepleisterde voorgevel. Uit circa 1X75. In aanleg ouder, met vijfroedige kapberg onder een pyramidaal dak (zie foto). Opzij is de Kruisweg. De boerderij telt één bouw laag met zolderverdieping onder met riet gedekt, aan de voorzijde afgewolfd zadeldak. Onder het opkamervenster een kelderlicht met diefijzers. In de flanken betonnen stalvensters. Achtergevel ingedeeld overeenkomstig een achterhuis van het middenlangsdeel- lype met baander in houten kozijn, twee zijlichten, hooiluik en mestdeuren op de hoeken. Grote situeringswaarde door ligging in open ruimte met agrarisch karakter en als beeldbepalend onderdeel van de landelijke bebouwing aan het Kerkpad. Van enige betekenis voor de nedezettingsgeschiedenis vanwege de historische ligging. ik denk dat een bol nooit het punt bereikt aan gene zijde door te dringen. De verzorging van verstandelijk gehan dicapten is de laatste tijd nogal negatief in het nieuws geweest. Vooral door de berichten over de verontrustend lange wachtlijsten voor verstandelijk gehan dicapten, die geplaatst willen en moe ten worden in een tehuis of inrichting. Ondanks het feit dat de zorg voor ver standelijk gehandicapten in ons land een hoog niveau heeft bereikt is er door allerlei maatregelen een achterstand ontstaan, hierdoor kan de kwaliteit van de zorg voor deze afhankelijke mensen niet meer gehandhaafd worden. De ak- tuele akties van verplegers en verzor gers is niet alleen gericht op een betere beloning voor het zware werk dat ze verrichten, maar is ook een pleidooi voor meer en betere zorg voor de men sen die aan hun verantwoordelijkheid zijn toevertouwd. In ons land kan nu in twee gebieden (door wat extra geld van de zieken fondsraad) geëxperimenteerd worden om te komen tot een meer menselijke en efficiënte aanpak in de zorg voor verstandelijk gehandicapten. Eén van deze gebieden is de regio Amersfoort, waartoe ondermeer behoren plaatsen als Leusden, Hoogland, Soest en Soes- terberg, Spakenburg en Bunschoten, Eemnes, Lage Vuursche en Baarn. Het meest wezenlijke van het onlangs gestarte experiment is dat er gewerkt moet worden aan een veel flexibeler zorgsysteem. Tot nu toe moest er door ouders een keus worden gemaakt uit de (beperkte) mogelijkheden en voorzie ningen en daarmee was het verhaal dan ongeveer uit. In dit proefgebied wil het ROZ (het Regionaal Overlegorgaan Zwakzinnigenzorg) proberen de bar rières tussen de verschillende voorzie ningen weg te werken, de drempels te verlagen en de samenwerking aanzien lijk te vergroten. Daardoor zou er veel meer beweging ontstaan tussen de di verse voorzieningen, met een veel geva rieerder aanbod aan de ongeveer dui zend verstandelijk gehandicapten in de regio Amersfoort. Absoluut noodzakelijk voor het slagen van deze proef is dat alle betrokkenen in de zorg goed geïnformeerd worden over de veranderende situatie. Daar wordt intussen stevig aan gewerkt in de kringen van de vakrhensen, maar even hard nodig is de ouders betrekken bij de ontwikkelingen. Daartoe is niet alleen een handige brochure verschenen (te verkrijgen bij het ROZ Amersfoort), maar vooral wil men de ouders in een persoonlijke ontmoeting informeren, suggesties aanreiken en vragen beant woorden. Daarom is er een bijeen komst georganiseerd voor woensdag 10 mei om 20.00 uur, in het restaurant van het Ziekenfonds Amersfoort en Om streken van Asch van Wijkstraat 55 te Amersfoort, waar korte inleidingen ge houden worden door de heer van de Muijsenbergh (voorzitter van het ROZ) en door de heer Quast (provin ciaal medewerker van de oudervereni gingen). Na de koffie kunnen alle mo gelijke vragen en onzekerheden aan de orde komen. Het is van. groot belang voor dit experiment en dus van vele ge handicapten, dat zoveel mogelijk ou ders zich op deze avonden laten zien en horen. J.V. Niet leuk! Ga naar DIK BOS. Dat kost u geen deuk in uw portemonnee Gave huurauto beschik baar. Saturnusweg 10 indus.ter. Noordschil Tel. 02154 - 14910 BAARN Vorige week woensdag vond bij de r.k. basisschool "De Wegwijzer" aan de Willaertstraat in Overhees het afscheid plaats van de heer F. Engberink. Dat gebeurde o.a. met een druk bezochte receptie in het schoolgebouw, waar de ouders tegelijk kennis konden maken met het nieuwe directieteam. De heer H. Smienk, tot dusver adjunct-direc teur, is de nieuwe directeur, en als ad junct-directeur heeft het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs be- V.l.n.r. mevrouw Van Schaik en de heren Engberink en Smienk. noemd Maja van Schaik, tot dusver groepsleerkracht bij "De Wegwijzer". Voor de schooljeugd was de dag gevuld met allerlei spelletjes en activiteiten, 's Avonds konden de ouders afscheid ne men van de heer Engberink en maakten velen van de gelegenheid gebruik om het nieuwe directieteam geluk te wen- Aan de "top" komen is gemakkelijker dan aan de top blijven. Dat ondervond ook de Fotogroep Soest! Bij de door de Fotobond B.N.A.F.V. (Bond van Ne derlandse Amateur Fotografen Vereni gingen) georganiseerde jaarlijks terug kerende landelijke fqtowedstrijd voor club/groepsinzendingen eindigde de Fotogroep Soest, sinds de oprichting in 1984, onafgebroken ieder jaar in de z.g. topgroep. Dit jaar wwerd de zwart/wit inzending van de Fotogroep Soest echter geplaatst in de 'eerste groep", een treetje lager dan de top-groep. De jury had ook dit jaar weer de keuze inzendingen te doen plaatsen in de topgroep of de le t/m af lopend de 5e groep. De zwart/wit in zending die uit het verplichte aantal van 8 bestond was afkomstig van de leden Rob Rijnhout, Ton van den Oord, Wim Pin en Huib Limberg. Een indeling dus in de "sub-top", het geen overigens nog altijd een zeer knap pe prestatie genoemd mag worden te meer daar uit het jury-rapport bleek dat men zeer tevreden was over de kwaliteit van het ingezonden werk. Er was door de jury-leden ook dit jaar weer in het bijzonder gekeken naar originaliteit en vooral persoonlijk visie, gekoppeld aan een passende techniek en presentatie. Individueel was er sukses weggelegd voor Huib Limberg: twee van zijn foto's werden bekroond met een zilveren on derscheiding. Door een ander lid van de Fotogroep Soest Wim Pin werd een zelfde succes behaald, echter met het Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Donderdag trad de cabaretgroep So fokles op in De Speeldoos. Een groep, die in de zeventigerjaren al eens het ka- marettenfestival had gewonnen. Vol verwachting dus op pad. Het program ma "Klapband" ging over een kunste naar, die zijn kunstwerk aan een kennis in bewaring heeft gegeven. Dat wordt door de omgeving aangezien voor een openbare fietsenstalling. Daar vinden dan de ontmoetingen plaats tussen di verse personages. De groep heeft een beetje een standaard bezetting van de spil van het programma (Jan Bal) een beetje socioloogachtig figuur met het bekende ringbaardje en de tekstuele spitsvondigheden. Daarnaast de sul, of de pispaal over wiens rug de humor vaak gaat en tot slot de muzikale bege leiding, die ook deze keer van hoog ge halte was. Helaas zat de "muzikant" (Maarten Cligge) te veel afzijdig van het gebeuren om er echt deel van uit te ma ken. Het programma was zeer goed door dacht en het was vooral rimpelloos. Teksten die uitstekend met de Neder landse taal omgingen en onderwerpen, die zich leenden voor zelfs een beetje aktualiteit. Helaas, de diepgang ont brak. De liedjes, die in het programma duidelijk de overhand hadden, zaten uitstekend in elkaar qua tekst en mu ziek. Maar steeds kwam het gevoel op dat er veel meer uit te halen zou zijn. Typisch het gevolg van de sociologische aanpak van eind zestiger jaren. Inspelen op watje denkt, dat aan zal slaan bij het publiek en dan net de boot missen. So fokles is een groep met een buitenge woon groot talent, maar zal daar nog op de juiste manier mee moeten leren om gaan. "Kredit", een van de foto's van Huib Limberg. verschil dat de onderscheidingen ver diend werden voor foto's van hem die door de F.C. Bronswerk uit Amers foort, waarvan hij dus ook lid is, werden ingezonden. De kleureninzending van 8 foto's van de Fotogroep Soest reikte dit jaar niet verder dan een plaatsing in groep 3: Dit mag een teleurstellende score genoemd worden, waar men bij de Fotogroep Soest niet aan gewend is: een lagere plaatsing hebben ze dan ook nog, ge lukkig, nooit gekend. Wel zijn de leden van de Fotogroep sterkere zwart/wit ters dan kleuren-werkers. De kleuren inzending van de Fotogroep Soest was afkomstig van de leden Ida Mager, Wim Pin, Ton van den Oord en Huib Lim berg. De brandweer moest vorige week in ac tie komen bij een schoorsteenbrandje in een woning aan de Amersfoortsestraat. De bewoners waren op reis gegaan, maar een kennis die de planten verzorg de ontdekte het vuur. De brandweer bluste de vlammen en veegde de schoorsteen. Een bewoner van de Ereprijssstraat zag in het weekeinde dat twee jongeman nen - in de leeftijd van 15a 20 jaar - pro beerden over de schutting van zijn tuin te klimmen. Het bleken dezelfde kna pen te zijn die eerder aan de voordeur hadden aangebeld. In eerste instantie namen ze waarschijnlijk aan dat er nie mand thuis was en ze probeerden ver volgens aan de achterzijde binnen te komen. De politie stelde een onderzoek in maar trof de knapen niet meer aan. Vorige week dinsdagmorgen contro leerde de politie de snelheid van het au toverkeer op de Soesterbergsestraat, ter hoogte van de Heideweg. Van de 234 passerende auto's reden er 11 te hard. De top lag op 85 km/u. De bestuurders kregen ter plekke een bekeuring. Even later werd er ook aan de Van Beunin- genlaan gecontroleerd; van de 34 au to's reden er hier drie te hard, met een top van 75 km/u. Dinsdagmiddag hield de politie een snelheidscontrole op de Insingerstraat. Dat gebeurde op verzoek van de omwo nenden. In een tijdsbestek van een uur passeerden er 72 auto's, maar er wer den geen overtredingen geconstateerd. Woensdagmiddag werd er gecontro leerd op de Bartolottilaan. Hier werden elf bekeuringen uitgedeeld. De top lag op 76 km/u. Op de Laanstraat werd vrijdagmorgen eveneens een snelheidscontrole gehou den. Van de 409 passerende automobi listen trapten er elf te hard op het gaspe daal. De top lag op 77 km/u. speciaal optiek van weedastraat 87 w 3761 CD soest Een onbekende dader heeft vorige week aan de Haverweerd een kelder box opengebroken. De buit bestond uit een damesfiest, zes dozen met kerstver siering, twintig boeken en wat speel goed. De totale waarde bedraagt ca. 1200 gulden. De 27-jarige bewoonster stelde de politie op de hoogte. Van het erf bij een woning aan de Birk- straat heeft een onbekende dader vori ge week twee vaten met aluminium-af- val ontvreemd. Het materiaal had een waarde van ca. 1250 gulden. Een 37-ja- rige Soester deed aangifte bij de politie. Een 34-jarige inwoner van Soesterberg heeft vorige week bij de politie aangifte gedaan wegens vernielingen aan zijn auto. De man stond op de Amersfoort sestraat ter hoogte van Sterrenberg te wachten voor het stoplicht. Toen dat op groen sprong en hij weer wilde gaan rij den werd hem dat onmogelijk gemaakt door enkele demonstrerende verpleeg kundigen. Volgens de bestuurder trap ten ze tegen zijn auto en gingen ze zelfs bovenop de motorkap zitten. De auto liep daardoor schade op. De politie stelt een onderzoek in. Op woensdag 10 mei biedt de Amnes- tygroep Soest weer de gelegenheid per soonlijk op te komen voor de vrijlating van gewetensgevangenen die onrecht matig worden vastgehouden en in veel gevallen een wrede behandeling onder gaan. Door het schrijven van brieven wordt een beroep gedaan op de autori teiten om de gevangenen onvoorwaar delijk vrij te laten. Er kan op twee plaat sen geschreven worden: 's Ochtends in de Vijverhof, Klarinet 349, vanaf 10 uur. Mevr. L. de Bruin, tel. 19634, zal u daar graag ontvangen. 's Middags in het Amnestycentrum, Duinweg 21 vanaf half twee. Daar neemt mevr. J. den Oude de honneurs waar. Men hoeft alleen een pen mee te ne men. Voor de rest wordt gezorgd. Deze maand wordt geschreven voor: Ismail Mehmedov, Bulgarije Sinds 1985 zocht Amnesty kontakt met regeringsvertegenwoordigers van Bul garije. In dat jaar werden vele berichten ontvangen over massale arrestaties in verband met de gedwongen assimilatie van de Turkse minderheid. Eind sep tember vorig jaar bezochten vertegen woordigers van Amnesty dit land en be spraken hun bezorgdheid over deze be richten met hoge ambtenaren van ver schillende ministeries. Het voeren van dergelijke gesprekken is één van de vor men die Amnesty hanteert om druk uit te oefenen op de verantwoordelijke au toriteiten om de mensenrechten in hun land te eerbiedigen. Een andere vorm is het zo massaal mogelijk schrijven van brieven over één geval waaromtrent voldoende concrete en gecontroleerde gegevens bekend zijn om de autoritei ten op hun falen te wijzen. Zo'n 'geval' is dat van Ismail Mehme dov. Amnesty International is van me ning dat deze 34-jarige etnische Turk slachtoffer is van een assimilatiecam pagne die in december 1984 begon en gericht is op de Turkse minderheid. In gevolge de campagne zijn etnische Tur- ken o.a. verplicht hun namen te veran deren in Bugaarse namen. Hij werd op 7 mei 1985 gearresteerd, naar verluidt wegens weigering zijn nieuwe naam, nieuwe, Samuel Demirev Dyulgerov, te accepteren en wegens zijn verzoek naar Turkije te emigreren. Na een honger staking in 1987 in het Belene-gevange- niskamp werd hij vrijgelaten en bin- nennslands verbannen naar een dorp in de buurt van Vidin in Noordwest-Bul- garije. Men heeft hem medegedeeld dat hij naar zijn vrouw en kinderen kan te rugkeren als hij zijn nieuwe naam ac cepteert en zijn verzoek om emigratie intrekt, maar hij heeft wederom gewei gerd. Hüseyin Özyilmaz, Turkije Hoewel de Turkse autoriteiten herhaal- deijk verklaren dat slechts zeer inciden teel mensen het slachtoffer van marte lingen zijn in hun land, toont Amnesty- informatie het tegendeel aan. In de eer ste tien maanden van 1988 zijn volgens informatie acht mensen omgekomen ten gevolge van martelingen in gevan genschap. Tussen 1978 en 1988 zijn meer dan 200.000 politieke gevangenen aange klaagd voor militaire rechtbanken. Meer dan 60.000 personen werden na oneerlijke processen veroordeeld tot gevangenisstraf of doodstraf. Het Turkse ministerie van Justitie verklaar de op 8 april vorig jaar dat 5309 proces sen nog steeds in voorbereiding zijn voor strafbare politieke feiten. Van de beklaagden hadden er 1392 langer dan zeven jaar in voorarrest gezeten. Onder deze dreiging leeft ook Hüseyin Özyilmaz, een 58-jarige automonteur uit Gonen. Hij is veroordeeld omdat hij lid zou zijn van de verboden Turkse Ar beiders Partij. Hij werd niet beschul digd van een gewelddadige overtreding en Amnesty kent geen enkel bewijs dat hij ooit geweld zou hebben gepropa geerd of gebruikt. Zijn gevangenschap is in strijd met artikel 11 van het Euro pese Verdrag tot Bescherming van de Rechten van de Mens, waarbij Turkije partij is. Oscar Delgado Vera, Peru De Amerikaanse Cynthia McNamara stuurde Amnesty een brief waarin zij haar dank uitsprak voor de acties die Amnesty voor haar gevoerd had. Zij werd in december 1986 gearresteerd. Na een verblijf van bijna vijf maanden in de zwaarbeveiligde Cante Grandege- vangenis in Lima lieten de autoriteiten, die haar beschuldigden van terrorisme, de aanklacht vallen en in april 1988 werd zij onvoorwaardelijk vrij gelaten. Op 3 augustus 1988 werd zij echter weer gearresteerd, maar op 21 augustus definitief vrijgelaten, nadat een Hoog gerechtshof in Ayacucho haar had vrij gesproken van alle beschuldigingen die tegen haar waren ingebracht. In november ontving Amnesty een brief van haar, waarin zij schreef: "Ik schrijf u om te bedanken voor de steun van Amnesty gedurende mijn detentie in Peru. Destijds wist ik vaag van uw be moeienissen af en na mijn vrijlating kreeg ik de memo van 12 augustus van uw bliksemactie te zien, en hoorde ik van vrienden over uw hulp... Ik voel mij erg gelukkig dat mijn geval onder uw aandacht kwam en ik hoop dat u mijn dank wilt overbrengen aan allen die zich voor mij hebben ingezet". U ziet, schrijven helpt! Dat kan ook gel den voor Óscar Delgado Vera, alge meen secretaris van de Verenigde Bond van Douaneambtenaren. Hij werd op 9 december 1988 zeven uur 's avonds in Lima gearresteerd door de agenten van de Peruaanse Inlichtingendienst. De agenten werden gevolgd naar het hoofdkwartier van de anti-terrorisme- afdeling van de Inlichtingendienst, die belast is met onderzoek naar alle geval len van politieke misdrijven. Woord voerders van de politie ontkenden ech ter dat Oscar Delgado Vera door haar gearresteerd was. De autoriteiten ont kennen nog steeds dat hij in hechtenis is. Verdwenen dus, maar door Amnesty niet vergeten. Wie zich wil inzetten voor deze mensen is op woensdag 10 mei van harte wel kom in de Vijverhof of in het Amnesty centrum.

Soester Courant | 1989 | | pagina 17