f NEWSTAR ZÉÉR THUIS ENNI DVS/Knollentuin 2 kampioen y\ SEC S NIC VAN DAM ïgj mi WOENSDAG 3 MEI 1989 SOESTER COURANT SPORT PAGINA 18 Jeugd gooit stenen op rijksweg Bromfietser gewond Fietster gewond Kinderen vinden injectienaalden 'Vreemd persoon' aangehouden Diefstal uit woning HONKBAL Soesters verliezen in Lelystad Soest zal ook in Polen klinken Motorrijder gewond Autokraken Gier in de sloot Sportkopij ZAALVOETBAL Zaalprogramma Soest-Zuid wint spannend duel Z. J. VAN HOMOET VISSEN Vierde Ronde van Baarn bij Eemvissers 11^ SPORTSWEAR SWEATERS van f 25 voor f 10,- 20 km van Paleis Soestdijk Praten met B. W. in Smitsveen/Klaarwater Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Verdachte vaten? ATLETIEK FIETSCROSS Riders - uitslagen JEU DE BOULES Toernooi "de Gemshoorn" AUTOSPORT Wassenaar wint grote autocross TENNIS WOENSD/ activesoorts SgPgj Nieuw gezicht Tenniscentrum Soestdifk Jan Molenaar terug op 'Zandvoort' Passerende automobilisten waar schuwden zaterdag de politie, omdat ze op de rijksweg A 28 bij Soesterberg hadden gezien dat onbekende jongelui vanaf het viaduct bij de Kampweg ste nen naar beneden gooiden. De politie stelde een onderzoek in maar trof de knapen die zich met dit levensgevaarlij ke spelletje bezighielden niet meer aan. Een 18-jarige bromfietser uit Soest raakte vorige week gewond bij een aan rijding op de Di Lassostraat. Hij zag niet dat een auto, bestuurd door een 45-jari- ge plaatsgenoot, rechtsaf sloeg en reed tegen de achterkant van de auto op. De jongeman raakte gewond aan zijn been en voorhoofd en werd behandeld door een arts. Een 49-jarige vrouw uit Soest raakte vorige week gewond bij een aanrijding op het kruispunt Dalweg/ Albert Cuyp- laan. Ze werd bij het oversteken geraakt door een auto, bestuurd door een 20-ja- rige Baarnaar. De vrouw werd met ver wondingen aan het hoofd per ambulan ce naar Zonnegloren overgebracht. De politie kreeg zaterdag een telefoon tje uit Soesterberg, waar kinderen een aantal injectienaalden hadden gevon den op de Generaal Winkelmanstraat. Het bleek te gaan om 50 nieuwe naal den, afkomstig uit de voormalige kleu terschool, die als opslag wordt gebruikt voor hulpgoederen bestemd voor Po len. Er bleek een tussenschot te zijn los gewrikt. Een bewoner van de Middelwijkstraat trof in het weekeinde op zijn erf plotse ling een "vreemd persoon" aan, die na te zijn aangesproken te kennen gaf dat hij een katje kwam kopen. De bewoners hadden geen katten in de aanbieding en vermoedden minder eerlijke bedoelin gen bij de jongeman. De zoon des hui zes volgde hem en zag hem enige tijd la ter uit een café te voorschijn komen, met zijn jas binnenstebuiten. De ge waarschuwde politie hield hem vervol gens aan. Daarbij bleek dat de man - een 22-jarige Soester - gesignaleerd stond. Hij moest nog enkele uitstaande boetes betalen en werd overgebracht naar het bureau. Een 35-jarige man uit Soesterberg deed zondag aangifte van diefstal uit zijn wo ning. De man vermiste honderd gulden, een portemonnaie en een gouden clo- sed for ever-armband met twee bedels in de vorm van kinderkopjes. De dieven kwamen het huis binnen via een open slaapkamerraam; li'l <ff- ,(4K U tCilf fl miJfattlu' j AU UW 77* In een zenuwachtige wedstrijd is het de mannen van coach Cees Looyssen gelukt de naaste concurrent SVM Boys 3 te verslaan. Het werd in de Banninghal in Soesterberg 2-1 voor de DVS/Knollentuin 2. De Knickerbockersaspiranten moesten dit weekeinde 2 uitwedstrijden spelen tegen de Falcons in Lelystad. Na de te leurstellende wedstrijd van vorige week ging het nu uitstekend. In de eerste wedstrijd kwamen slechts 4 Falcons- spelers op de honken waarvan er 1 wist te scoren. Dit was vooral te danken aan het goede veldspel met o.a. een prachti ge vangbal van Arjan Verhoeff in het verre veld. Aan slag ging het goed en nadat in de eerste inning een punt was gescoord, werd er in de derde inning flink op los geslagen. 4 Punten werden er gescoord zodat de einduitslag 5-1 voor de Knic kerbockers was. In de tweede wedstrijd werden de Knickerbockers in de eerste inning op een achterstand van 4-1 ge zet. Aan slag liep het niet meer, maar het veldwerk was nog steeds goed. Na dat Jorik Bremer het werpen had over genomen, wisten de Falcons nog slechts 2 punten te scoren. De Knickerbockers wisten helaas geen punten meer te ma ken waardoor deze tweede wedstrijd met 6-1;verloren werd. Tijdens het eerste bezoek nadat de ju- melage Soest-Kozle formeel is gestart, zal de Eendander Blaaskapel de ons bekende muziek ook in Kozle laten horen. Polka's, walsen, dixieland en karnavalsmuziek. De Eemlander Blaaskapel maakt deel uit van het gro te PVO, dat dit jaar zijn 90-jarig be staan viert. Maar geen van de spelers hebben de 90 jaar meegemaakt. Som migen wel vele jaren. De blaaskapel gaat naar Kozle in Polen omdat een aantal leden van de karna- valsvereniging de Narre Knollen dat fi- Een 27-jarige motorrijder moest zon dag worden overgebracht naar Zonne gloren, nadat hij was aangereden door een 28-jarige automobilist. De chauf feur van de auto wilde op de Laanstraat linksaf slaan, maar had de motorrijder niet zien aankomen. Bij de botsing brak de bestuurder van de motor een arm. Aan de Zonnedauw werd vorige week de auto van een 38-jarige bewoner opengebroken. Het raamrubber van een van de portieren bleek te zijn weg gesneden. Vermist worden de radio cassetterecorder en een zonnebril, met een waarde van ca. 500 gulden. Aan het Fazantpad werd eveneens een auto gekraakt. Hier bleek de dader een gaatje in het portie te hebben geboord. De buit bestond uit de radio-cassette recorder ter waarde van 618 gulden. Op aanwijzing van bewoners van de Stadhouderslaan constateerde de poli tie zaterdag dat er een flinke hoeveel heid gier was geloosd op een sloot in het poldergebied rondom de spoorbaan. Wie de illegale lozing had verricht is on bekend. De politie zou de afdeling mi lieu-zaken van de gemeente op de hoogte stellen. f nancieel mogelijk hebben gemaakt. Bouwbedrijf Jan Smeeing, loodgieters- bedrijf van den Pol, glashandel van Ede, garage Bosboom, bosexploitatie Peter Meijer, metaalconstructiebedrijf Otto Keizer en bekende Soesters als Bert Krijger, Jan Blankestijn, Henk Steusel, Jan van der Putten en Wilbert Tool dragen de kosten van deze uitwis seling. Natuurlijk met de verwachting dat bij het eerstkomende bezoek van de Polen deze ook hun muziekkapel mee nemen. De kapel zorgt bij de officiële gedeelten van het bezoek ook voor de op dat mo ment gevraagde ernstige klanken. Ons Wilhelmus, dat wij ook op 4 en 5 mei a.s. zelf weer horen, zal 7 mei in Kozle klinken. Maar de dag erna, maandag 8 mei, is er ook een groot 'verbroede ringsfeest'. Het hele Soester gezel schap, waaronder burgemeester Paul Scholten, loco-burgemeesters Plomp en Menne, de raadsleden Krijger, Ver- heus en Visser, de Narre Knollen en de leerlingen van het Griftland-College, bieden de Poolse gastheren (en dames dan een groots feest aan. Het is de eerste uitwisseling met Kozle, met gelukkig voor die eerste keer ook veel deelnemers. Juist om die deelne mers gaat het. Als zij de uitwisseling een feest vinden, komen de anderen van zelf. Sportverslagen en -berichten ui terlijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weede- straat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant Makkelijk ging het echter niet. De doorgaans goed gëoliede machine van coach Cees Looyssen kon maar niet op gang komen. In de eerste helft waren er nog wel wat kleine kansjes voor Ronald v. Dorresteyn en Reijer Looijssen, ter wijl Dave Leyenhorst nog een keer hard op de lat schoot. Aan de andere kant echter werd de verdediging o.l.v. doel man Herman Schimmel niet één keer op de proef gesteld. De ruststand was dan ook 0-0. In de tweede helft werd René v.d. Deijs- sel na een forse overtreding voor 2 mi nuten naar de kant gestuurd. Dit bete kende de ommekeer in de wedstrijd. SVM boys kon met een numerieke meerderheid geen weg naar het DVS- goal vinden. Bij terugkomst van René v.d. Deijssel een ontketend DVS. Fred Schouten schoot een vrije trap nog net naast, maar een kwartier voor tijd viel de eerste goal. Een mooie vrije trap van René van den Deijssel werd nog net door de SVM-doelman gekeerd maar het was Ronald v. Dorresteyn die attent reageerde: 1-0. De druk was nu van de ketel. DVS/Knollentuin 2 liet vloeiend combinatie voetbal zien, met de ge broeders Kaats steeds als inspirators. Het werd zelfs 2-0 toen een combinatie tussen René Kaats en René van den Deijssel door laatstgenoemde schitte rend werd afgerond. Dat SVM-boys 2 minuten voor tijd nog tegenscoorde was niet meer van belang. Voor het eerst in haar 8-jarige bestaan heeft de zaalvoetbalvereniging DVS/ Knollentuin een kampioen in haar gele deren. DVS/Knollentuin 1 - Huzaar 1 7-7 Als een soort voorwedstrijd voor het tweede team speelde DVS/Knollen tuin 1 tegen koploper de Huzaar. In een frisse party voetbal werd het 7-7. De DVS/Knollentuin goals werden ge maakt door Ronald de Rooy (3x), Peter van de Berg (3x) en Luits Houkes. Sporthal Beukendal Zaterdag 6 mei 1989 09.00 uur - 18.00 uur VVZ '49 20.00 uur - 21.00 uur RNC Ned.zaalv. Sporthal de Banninghal Zaterdag 6 mei 1989 09.00 - 12.00 uur BC Badso Zondag 7 mei 1989 10.00 - 18.00 uur BC Badso 18.00 - 20.00 uur B. Kuijp zaalv. Sporthal de Bunt Zaterdag 6 mei 1989 09.00 - 12.00 uur BC Badso Sportzaal C-drie Zaterdag 6 mei 1989 09.00 - 17.00 uur BC Selby Zondag 7 mei 1989 12.00 - 15.00 uur BC Selby DA'S ZON NIEUWE FIETS. EEN GOEDE GELD BELEGGING Als vader er één aan moeder geeft en moeder er één voor vader koopt... hebben ze een fijne moeder- en vaderdag. En wij verkopen er ook liever twee dan k één. TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155 -1 65 55 Rademakerstraat 7 - Soesterberg Telefoon 03463 - 515 64 De Baarnsche Visclub de Eemvissers houdt zondag 7 mei voor de vierde maal de Ronde van Baarn. Vijftien vereni gingsteams, bestaande uit tien henge laars per team, nemen aan dit evene ment deel. Op zes plaatsen aan de Eem wordt gevist, te weten: Vak A Draaikom Vak B Peperbus Vak C Molenaar Vak D Daatselaar Vak E Bestevaer 1 Vak F Bestevaer 2 De deelnemers worden over deze vak ken verdeeld, waarna om 8.00 uur be gonnen wordt met de viswedstrijd. De wedstrijdduur is vastgesteld op twee maal twee uur. Rond twee uur 's middags vindt de prijsuitreiking plaats in het Wapen van Beerestein. De Visverenigingen nemen op uitnodiging deel. Achtereenvolgens doen mee: 1 Haarlem 2 Bennebroek 3 Nijkerk 1 1 4 Nijkerk 2 5 Culemborg 6 Leerdam 7 Schijndel 8 Dongen 9 's Gravenmoer 10 Amersfoort VINKENWEG 31 - SOEST - TEL. 2 27 70 voor zaal-, veld-, loop-, wieier- en zwemsportkleding! Zolang de voorraad strekt. Ruime sortering SPORTPRIJZEN Op zaterdag 13 mei organiseert de atle tiekvereniging Pijnenburg weer haar jaarlijkse wedstrijd- prestatieloop over 20 km. Evenals in de voorgaande jaren ligt het aanvangstijdstip laat in de mid dag en wel op 16.40 uur. Dit laatste i.v.m. de twee spoorwegovergangen, die kort na de start veilig door de lopers gepasseerd dienen te worden. Het par cours is na het "valse' plat, zoals dat in wielrentermen heet, vrij vlak en staat garant voor snelle tijden. De start op zaterdagmiddag is evenals de finish op de atletiekbaan van AV Pij nenburg, gelegen aan het einde van de Bosstraat. Eerder op de middag, om 15.00 uur, wordt er een tweetal presta tielopen gehouden over 5 en 10 km. In de cyclus "Praten met Burgemeester en Wethouders" zijn in het najaar de wijken Smitsveen en Klaarwater aan de beurt. Woensdag 20 september wordt de Praatavond gehouden in het gebouw De Open Hof aan de Veenbesstraat hoek Dalweg. Men kan de datum dus al noteren! Op aanwijzing van voorbijgangers heeft de politie in het weekeinde twee vaten met vermoedelijk olie en chemicaliën weggehaald van een terrein aan de Ou de Utrechtseweg (het bospad in Pijnen burg - niet te verwarren met de gelijkna mige straat in Soest-Zuid). De vaten werden overgebracht naar het terrein van Gemeentewerken aan de Lange Brinkweg, waar ze nader onderzocht zullen worden. Het inschrijfgeld bedraagt f7,50 indien men zich voor 10 mei meldt bij het se cretariaat, Witte Paardstraatje 1, 3764 DC te Soest. Na-inschrijving op de dag zelf op het atletiekcomplex kost f 10,-. De kleed- en douchegelegenheid is als vanouds bij de voetbalvereniging SEC, eveneens gelegen aan de Bosstraat op enkele honderden meters van de start en finish. De Kings Road Riders waren zondag in IJmuiden. Het ging hier om een wed strijd voor het Afdelingskampioen schap. Het was prachtig zonnig zomer weer, wat de sfeer en de strijdlust alleen maar goed deed. De resultaten van de Riders waren goed. Van de 14 riders kwamen er 7 in de finale en hadden er 2 alleen manches te verrijden. Bij de junioren werden Sanders Bruins- ma,Toine Marsé, Sagarv. Dijken Rudy Krol uitgeschakeld. Mare de Schiffart behaalde een 4e plaats in de manches en Ronald Laurens behaalde een 3e plaats in de finale. Patrick v. Lemel rij dend voor het Jensma Team behaalde een 5e plaats in de finale. Bij de Cruisers werden Erwin Marsé en Vedo v. Dijk uitgeschakeld in de man ches. Öijan en Sancho Kers behaalden beiden een 4e plaats in de finale. Bij de Experts, uitkomend voor het team van Interprint, behaalde Dennis Krol een 4e plaats in de manches. Ro bin v.d. Wolk nam de 8e plaats in de fi nale voor zijn rekening. Sancho Kers reed weer ijzersterk. Eerst behaalde hij in de manches 3 maal de eerste plaats en in de finale nam hij ook niet met minder genoegen. Erwin Mar sé werd in de finale 6e nadat hij gevallen was. Örjan Kers werd uitgeschakeld in de manches. 11 De Alver Utrecht 12 De Zalm Utrecht 13 't Bokkie Utrecht 14 De Eemvissers 1 Baarn 15 De Eemvissers 2 Baarn De verdeling per vak is dusdanig dat van iedere vereniging per vak een even redig aantal personen komt te zitten. Van 6.00 uur tot 7.00 uur kunnen de deelnemers hun visnummers afhalen in het wapen van Beerestein. Voor de winnaars ligt een aantrekkelijk prijzen pakket klaar, o.a. een damesrijwiel, waarde f 500,-;een stofzuiger, waarde f 350,-; een radio, waarde f 200,-; een friteuse, waarde f 150,- en nog heel veel huishoudelijke prijzen. Door elke ver eniging is tevens een mooie herinne- rings-bokaal te verdienen. Als extra prijs is er de "Supergrote wisselbokaal" voor het winnende team. Gezien de laatste visdagen ziet het er veelbelovend uit voor zondag 7 mei. Vereniging de Gemshoorn hield op zondag 23 april een doublettetoernooi Jeu de boules voor leden en introdu- cees. Ook was de vereniging Randen broek aanwezig voor dit toernooi. Ondanks het slechte weer hebben toch 13 doublettes meegedaan. Er waren 6 prijzen beschikbaar gesteld door de heer G. de Korte. Uiteindelijk hebben B. Ghironi en O. Ortlep van de Gems hoorn de eerste plaats weten te behalen. Tweede werd J. van Nijkerk en derde C. van Nijkerk. De twee laatstgenoemden komen uit Amersfoort. Een grote Koninginnecross werd zater dag verreden te Biddinghuizen. Er werd in verschillende klasses gereden, waaronder standaard- en crazy klasse, specials tot 1900 cc en specials boven 1900 cc. In de zwaarste klassse 'boven 1900 cc' deden o.a. de Soesters René Wassenaar en GéSchimmel, de twee broers Pijpers uit Nijkerk en de drie broers Drieënhuizen uit Loosdrecht mee. In het eerste manche had René Wasse naar na de start een tweede positie, maar al na een ronde wist hij zich naar de eerste plek te werken en hield die ook tot de finish. In de tweede manche werd het wat moeilijker. Toen het startsignaal gege ven was, gingen René Wassenaar en Dirk Pijpers als eerste naar de bocht toe, maar door de ideale startplaats van Dirk pakte hij ook de eerste plaats, ge volgd door René Wassenaar. Het werd een spannende strijd maar René moest in die manche toch zijn meerdere er kennen in Dirk Pijpers, die eerste werd, René werd tweede. In de derde manche was de strijd hevig, maar na een klein incident tussen Was senaar en een andere rijder, was het toch weer René Wassenaar die de kop nam en met een voorsprong van een halve baan als eerste eindigde. In de finale zat o.a. René Wassenaar. Het startsignaal werd gegeven en vier man gingen gelijk op naar de eerste bocht. Toen ze de bocht uit kwamen was het René Wassenaar die het veld aanvoerde en die eerste plaats niet meer afstond. René Wassenaar wordt dit seizoen ge sponsord door Automaterialen G. v.d. Munt en Pennzoil uit Zaandam. Don derdag 4 mei Hemelvaartsdag is hij weer in actie tijdens de grote autocross te Nijkerk. Aanvang van de wedstrijd 12.30 uur. Afgelopen zondag werden op de to nen van Soest-Zuid de wedstrijden uitgespeeld die vorige week afgebro ken moesten worden vanwege de re gen. Onder ideale omstandigheden, veel pu bliek en een gezellige sfeer, kon men ge nieten van de daverende prestaties van het eerste team. De wedstrijd die met een nadelige 2-3 stand hervat moest worden werd uiteindelijk omgezet in een 5-3 overwinning voor Soest-Zuid. De damesdubbel verloren de eerste set via tie-break maar herstelden zich door de tweede en derde set alsnog op hun naam te brengen. Toen kwam de heren- dubbel. Peter Brouwer en Maarten Jonkheim begonnen de eerste set met een dikke overwinning en iedereen dacht dat dan de tweede set een makkie zou zijn. Het tegendeel werd waar. Montfoort, de tegenstanders, kwamen bijzonder sterk terug waardoor er een derde set nodig was. Het werd heel spannend. Met fraaie spelsituaties, afwisselende rally's en een enorme inzet van alle be trokken spelers werd de wedstrijd voor Soest-Zuid gewonnen. Ook de laatste partij, een gemend-dubbel kon pas na grote weerstand van de tegenpartij ge wonnen worden. Kortom een geweldi ge tennisdag waarbij het publiek genoot van de prestaties en een winst die zeker ook te danken was aan de inzet van dt coach Pieter Verbrugh. De uitslagen: Zondag, landelijke competitie, inhaal- Soest-Zuid 1 - Montfoort Soest-Zuid 2 - Alta Soest-Zuid 4 - Nijkerk Soest-Zuid 7 - Hoogerheide Soest-Zuid 8 - 't Laakhuisje Zaterdag, distriktcompetitie: Vreeswijk - Soest-Zuid 1 Soest-Zuid 2 - Odijk Soest-Zuid 3 - Besto Soest-Zuid 1 - Wilskracht Soest-Zuid 4 - Maarssenbroek junioren gemengd: De Meent - Soest-Zuid 1 Soest-Zuid 2 - De Rading Ludenti - Soest-Zuid 3 Soest-Zuid 4 - Helios jongens t/m 17 jaar: Oudegein - Soest-Zuid 1 Soest-Zuid 2 - PVOV jongens t/m 15 jaar: Hoogland - Soest-Zuid 1 Soest-Zuid 2 - Flehite Eemslag - Soest-Zuid 3 Soest-Zuid 4 - Leusderpark VAN WEEDESTRAAT 16, SOEST TEL. 13473 Member of the International Sports Group Zondagj.l. vond de overdracht plaats van het management van het Tenniscentrum Soestdijk. Per 1 mei heeft Joop Slok Soede als beheerder afscheid genomen; hij is op gevolgd door Erik Hovestad voor de afdeling horeca, terwijl Pieter Verburg als ma nager van de hal optreedt. Intussen is de renovatie van de hal in volle gang. Naast de totale vernieuwing van baan I, worden van alle andere banen de lijnen vernieuwd en de verlichting up-to-date gemaakt. Ook krijgen de houten spanten een duurzaam heidsbehandeling tegen het offensief van de boktorren. Tenslotte zijn dezomertarie- ven voor de hal aanmerkelijk verlaagd. Op de foto: rechts Joop Slok Soedelinks Erik Hovestad. iy-.- i fMERSfOORr* (Mobit; c c Het was al zo'n slordige twintig jaar ge leden dat de Soester Jan Molenaar voor het laatst achter het stuur van een race wagen had gezeten. In de zestiger jaren was het een Mini Cooper waarin Jan het circuit bereed. Vorige week zondag verscheen de man uit Soest op de piste met een Citroen BX 1991 TI; niet ver wonderlijk, omdat Molenaar tevens di recteur is van de gelijknamige Citroën- dealer in Amersfoort. Het optreden was een nationale pri meur op het circuit van Zandvoort want niet eerder was hier een Citroën BX aan de start verschenen. Molenaar liet tijdens de training al zien dat hij goed mee kon komen in het steeds be langrijker wordende veld van de Groep-N rijders. Deze klasse lijkt ein- delij'k de waardering te krijgen waaraan net de afgelopen twee jaar ontbrak. Ondanks wat problemen met de rem men was het eerste optreden van de soester rijder bepaalde niet slecht. De eeï/nl0! bezorgden hem wel m.»I ,ap)e ln de Panoramabocht, h r w'st 'n zijn klasse als 5e over de streep te gaan. eenniAK Wd rd Paul van Splunteren met rnm 1 °me° 75' SnelstO ™n het p ™P1 e vfld was, evenals met de Paasraces, Jeroen Hin, die met zijn mes ra mP' w°n voor Henny Hem- c« ™rwacht da' het met de Pinksterra- g een stuk beter zal gaan", aldus Molenaar na afloop.

Soester Courant | 1989 | | pagina 18