ül O fW,'" SEC Sponsorloop brengt bijna f 14.000 op "Onze A-junioren hebben de districts-beker gewonnen!" ivoetbal programma W A PAGINA 18 fNIS TEAM Soestdijk iwf',:. voort' WOENSDAG 3 MEI 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 «O-iooD o(i - 'A f* SEC loterij succesvol afgesloten RUITERSPORT Kampioenschappen Eldorado Haakactie levert SEC ruim f 2.500 op SEC Jeugdnieuws ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 S.O. Soest Jeugdnieuws JEUGDVOETBAL VOETBAL bij s.o. SOEST begint al op woensdagmiddag Sportorganisatie "SOEST" SCHAKEN Soest blijft in promotieklasse Twee Soesters halen Dan Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant SCRABBLE Wil Bouman slaat hard toe Red Stars houdt zicht op titel BASKETBAL Oranjeloop groot succes Zwemmen in de Soester baden De Turf ATLETIEK Pijnenburgatleten vooraan op 10 km TAFELTENNIS Busch verslaat ex-teamgenoot Wedvlucht vanaf Strombeek DUIVENSPORT x aan de inzet van de ugh. competitie, inhaal- itfoort i ;erk igerheide aakhuisje impetitie: ^uid 1 ik to ikracht trssenbroek luid 1 Rading id 3 ^uid 1 )V luid 1 ite :id 3 iderpark 5-3 2-6 1-7 4-4 3-5 4-1 4-1 4-1 2-4 3-3 5-0 0-5 5-0 0-5 0-8 2-6 6-2 5-3 8-0 0-8 GOLDEN s Group \et Tenniscentrum etiomen; hij is op- r Verburg als ma- llegangNaast de nen vernieuwden 'n een duurzaam- ijn de zomertarie- Slok Soede, links krijgen waaraan jaar ontbrak, len met de rem- •ptreden van de s niet slecht. De gden hem wel Panoramabocht, zijn klasse als 5e i Splunteren met Snelste van het evenals met de die met zijn or Henny Hern at de Pinksterra- zal gaan", aldus De SEC commissie "Het Licht op Groen voor SEC" kan tevreden zijn. SEC leden, niet-leden en de "Promi nenten" liepen tijdens de georganiseer de sponsorloop een bedrag van f 13.974,- bij elkaar. De verlichting op het hoofdveld komt er nu zeker, want de opbrengst van de verloting, de f 2.500,- van Jenke Tjeerdsma en de bijna f 14.000, uit sponsorgelden betekenen dat het beoogde bedrag van bijna f 30.000,- bijna bij elkaar is. Er zijn nog enkele sponsors die SEC geld voor de verlich ting hebben toegezegd, zodat het sein nu werkelijk op Groen kan worden ge steld voor de verplaatsing van de mas ten en de armaturen. De sponsorloop was een echte "happe ning". Lopers en familieleden zorgden voor een uitstekende sfeer op het SEc terrein en speaker Bep Masmeyer zorg de met zijn plaats op het SEC dak voor aanmoedigingen, bekendmakingen enz. De jongste jeugd liep om 18.15 uur. Om 19.00 uur vertrokken de Pro minenten en het waren beide wethou ders Jan Menne en Günther Plomp die de kar trokken en fel van start gingen. Jan Menne hield het wat langer vol dan zijn collega, maar beiden kunnen trots zijn op de door hen geleverde prestatie. SEC lid van de Club van Honderd en raadslid Bert Krijger liet zien dat hij er ook wat van kan. WZ bestuurder Henk van de Pol en oud SEC voetballer Ab Hooyer sleepten Kees Klomp en Ja nus Schalkwijk mee in hun kielzog. SEC bestuurder Bert Dekker had ver klaard te zullen lopen zolang als hij kon en de klok voor Bert Dekker bleef staan bij vijf ronden a 350 meter. Een knappe prestatie die de club goed geld op bracht. Wim Peek, de vertrekkende trainer en Ernst Brandes, de nieuwe SEC trainer, bleven gedurende de gehele race zij aan zij. Autorooy vaardigde haar eigen Loek de Rooy af en deze goede KN VB- scheidsrechter liet zien dat zijn conditie op peil is. Zwemster Karin van Breuke- len liep als enige vrouwelijke deelneem ster bij de Prominenten mee en hield zich kranig. Eddy de Lange, in zijn jon ge jaren een uitstekend wielrenner, wil de van geen opgeven weten. Jan Abbel jr. was in een uitstekende conditie en was één van de laatsten der Prominen ten die het parkoers verlieten. De aller grootste onder de Prominenten was Joop Oranje die van geen opgeven wil de weten en ruim 80 ronden liep (ofwel 28 km). Junioren en senioren (dames en heren) waren de laatsten die voor een uur lopen vertrokken. SEC-zon- dagspelers van het eerste team gaven AlleSOOO loten werden in recordtempo verkocht. Dat betekent dat SEC uit de ze actie ca. f 12.500 in kas heeft om het project verlichting op het hoofdveld te starten. In het komende seizoen zullen daardoor op doordeweekse dagen avondwedstrijden worden gespeeld te gen gerenommeerde tegenstanders. Frank Masmeyer verichtte de trekking van de loterij na afloop van de eveneens succesvol verlopen sponsorloop. De uitslag: le prijs: 1 kleuren TV. Gewonnen door de Baarnse familie R. Staal op lotnr. 4871. De gelukkige winnares werd nog dezelfde avond van het heuglijke feit op de hoogte gesteld en kwam persoonlijk de TV in het SEC clubhuis afhalen. De tweede prijs viel op lotnr. 0800 en dit was herenkleding ter waarde van f 750,- beschikbaar gesteld door Jasper Mode, Zuidpromenade. SEC tweede elftalspeler René Ribberink, aanwezig tijdens de trekking, werd de winnaar. Mevr. Born uit de Wiardi Beekman- straat 141 (Honsbergen) kan de koffers gaan pakken want met lot nr. 4246 won zij de door Reisbureau Gerth beschik baar gestelde reis naar Parijs (3dagen) voor 2 personen. De CD speler viel op lot nummer 2462. De speler was be schikbaar gesteld door Eerste Soester Schoonmaakbedrijf Brouwer en de winnaar was familie Groart, Kostverlo- renweg 6. Van het Klooster, Lange Brinkweg 25 won de Industriestofzuiger met zijn lot nr. 4737. Ook deze prijs werd ter be schikking gesteld door ESS Brouwer. De zesde en tevens laatste prijs, een lig bed, beschikbaar gesteld door "Blok ker" Zuid Promenade, ging naar lot nummer 4274. Mevr. R. Vrakking was de gelukkige winnares. Prijzen die nog niet zijn bezorgd of af gehaald kunnen op vertoon van het lot nummer worden afgehaald bij E. Brou wer, Bazuin 17, telefoon 13995. De commissie "Het Licht op Groen voor SEC" dankt allen die aan deze succes volle loterij hebben medegewerkt. Wethouder Jan Menne - in tweede po sitie - was een van de deelnemers aan de prominentenloop. het voorbeeld. Om half negen werd het sein gegeven voor het einde van de hap pening. Peter Koelwijn, die eerst één ronde bij de Prominenten had gelopen, gaf bij de groep senioren het startschot en Ernst Brandes had daarvoor de jeugd tot en met 13 jaar weggeschoten. Gepland was dat SEC beschermheer Paul Scholten de Prominenten zou wegschieten, maar de burgemeester verscheen helaas niet. SEC bedankt al zijn sponsors. Het wa ren er velen en zij zorgden ervoor dat SEC op korte termijn over een lichtin stallatie beschikt die aan alle eisen van de KNVB voldoet. Traditiegetrouw werden er op Konin ginnedag de kampioenschappen sprin gen van Soest verreden op manege El dorado. Het springparcours bestond uit 10 hin dernissen die stonden in de ruime bui- tenbak van de manege. Degenen die deze hindernissen zonder fouten wisten te nemen kwamen in de barrage. De barrage werd gehouden over vijf sprongen. Dit moest men zo snel moge lijk doen, want de tijd was doorslagge vend. Door een spannende, sportieve strijd leverde dit de volgende kampioe nen op: 60 cm pony's, Yvonne Butze- laar, Ringo; 80 cm pony's, Marianne Pasley, Jimmy; 80 cm paarden, Anelies de Lange, Bonne Amie; 100 cm paar den, Stefan Zoetelief, Ramona; 110 cm paarden, Mark Kuh, Spender. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en Krachtinstallaties Tel. (02155)13014-12577 De commissie "Het Licht op Groen voor SEC" heeft Jenke Tjeerdsma op de feestavond na afsluiting van de cam pagnes gehuldigd. Frank Masmeyer dankte Jenke namens de commissie en overhandigde haar behalve de bloemen oen schilderij met foto's en het laatste gehaakte blok met haaknaald. Jenke was er erg mee verguld, maar had ook een dankwoord en 8 boeketten bloe men voor de commissieleden. "Zonder jullie", zo verklaarde zij, "had ik het werkelijk niet gered." Belangrijk was dat op deze avond be kend kon worden gemaakt dat Jenke s sponsors voor een recordbedrag van f 1.600,- hadden gezorgd. Daar kwam nog bij dat Jenke deze avond de door haar gehaakte sprei ter beschikking stelde van de SEC-commissie "het Licht op Groen." Frank Masmeyer ver kocht ae sprei bij opbod en de SEC le den en begunstigers boden dat het een lieve lust was. Tenslotte stopte het bie den bij het bedrag van f 890,- Bezitter werd G. Beyer uit de SEC-zaterdagaf- deling. Dit betekent dat Jenke's inspan ning in totaal f 2.500,- in het laatje bracht voor de verlichting van het hoofdveld. In een druilerige regen op dinsdag avond 25 april hebben de Al junioren sportief revanche genomen op hun ri vaal Baarn Al. Wat voor de competitie tweemaal niet wilde lukken, bleek nu op het Hees-terrein een simpel karwei. Voor zo'n vierhonderd toeschouwers wisten de Veenendaal boys er een sprankelende show van te maken, met prachtige doelpunten en heer en mees ter op alle fronten. Voor rust hadden de SEC-junioren al een drie nul voorsprong door twee doelpunten van topscorer Guy Dekker, waarbij de tweede goal, een omhaal a la v. Basten, de handen van het publiek op elkaar kreeg. Ook een penalty van Ga- briël v. Gastel trof doel. Na rust kon Baarn nog even aandrin gen. Maar nadat de licht geblesseerde Guy Dekker 4-0 liet aantekenen was Baarn uitgespeeld. SEC wist nog twee maal te scoren door Ronald Spoor en Ronald Post, waardoor zij uit handen van mevr. Kerseboom de gelijknamige districtsbeker in ontvangst mochten ne men. De verdere week werd een drukke week voor de SEC-jeugd. Donderdag 27 april deden er een groot aantal jeugdle den mee aan de sponsorloop voor de verlichtingscommissie. Vrijdagavond 28 april was er de traditionele af- De deelnemers aan de wedstrijd tussen A-junioren en de trainer /begeleiders van de jeugdafdeling van SEC. scheids wedstrijd van A-junioren tegen trainers en leiders van de jeugdafdeling. Dat de SEC-jeugdafdeling over goede trainers en leiders beschikt bleek wel uit de einduitslag. Met maar liefst 5-2 wis ten de meesters te winnen van hun pu pillen. Het team van trainers/leiders had dan ook wel een aantal prominente spelers in hun ploeg, met keeperstrai ner Jaap v.d. Hoek in de goal. Achter: Frans Verwey (A2 leider/'trainer) An- tek Wojtkowski (trainer E-pupillen) Fred v.d. Zanten (leider F2) Henk v.d. Hoef (trainer F-pupillen) Midden: Sa- ban Aksit (trainer E-pupillen) H.J. de Boer (trainer B-junioren) Jan v. Vee nendaal (trainer A-junioren) Voor: Ri- chard de Bruin (scheidsrechter) Bert Holwarda (leider F3) en Pierre Hogers (trainer C-junioren). Grensrechter was Lars Sligter (leiders C2). Na afloop van deze wedstrijd was er voor de A-junioren en de medewerkers van de jeugdafdeling een geslaagde bar becue met muzikale medewerking van disco Henk .Schouten. Voor de SEC-jeugd is er nog één com petitiewedstrijd waarna de diverse uit en thuistoernooien van start gaan. (Natuurlijk, bij ons leer je écht voetballen!) Onder een stralend zonnetje werd za terdag het traditionele onderlinge toernooi van S.O. Soest afgewerkt. Zo'n 220 jeugdleden van S.O. Soest beleefden een heerlijke Koninginne dag. Zij speelden met en tegen elkaar op halve veldjes en met handbaldoel tjes. Na afloop gingen alle deelnemers moe, maar voldaan met een vaantje naar huis. De Al van S.O. Soest behaalde in Nieuw- Vennep een verdienstelijk punt bij SMS. De Al van S.O. Soest speelde op Ko ninginnedag z'n voorlaatste competi tiewedstrijd tegen SMS iri Nieuw-Ven nep. Het werd een vrij hektische partij, met de arbiter in een dubieuze hoofd rol. Remco v.d. Hengel schoot S.O. Soest al vrij snel op voorsprong, maar SMS kwam via een onbegrijpelijke penalty (Bart Baars werd "gesandwiched" en kreeg vervolgens een strafschop tegen) en een snel uitgevoerde aanval, op voorsprong. Theo Hendriks zette pinchkitter Mare Beyer in het veld en deze gok had succes. Via een aanval over 4 schijven kwam het leer bij Beyer terecht, deze kapte z'n directe tegen stander uit en schoot met links in. Het zal voor S.O. Soest het beslissende punt zijn om in de interregionale klasse te blijven. Zaterdag speelt de Al van S.O. Soest thuis tegen WOG, aanvang is 14.30 uur. Piepjong toernooi Zondag zal op de S.O. Soestvelden het piepjong toernooi gespeeld worden. Liefhebbers van pupillenvoetbal kun nen genieten van de verrichtingen van de F1 en F2 van S.O. Soest. Maar ook de jonkies van DWS, sc Enschede, HFC, Zeeburgia, DCG, Hilversum, Naarden '79, BE Quick, Roda, en de toppers uit Rotterdam Sparta en Feye- noord. Het toernooi begint om 11.00 uur, en de toegang is gratis. Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar om 13.30 uur TRAINEN èn de kantine is open! Voor inlichtingen: (02155) 1 74 53 Opgericht 9 mei 1926 Koninklijk goedgekeurd Zaterdag 6 mei: VVZ '49 14.30 uur WZ 6 - EFC 7 Hees 12.00 uur Hees 5 - Zeewolde 5 Zondag 7 mei: S.O. Soest 12.00 uur Victoria 9 - Soest 14 De afgebroken partijen uit de enerve rende wedstrijd tussen de degradatie kandidaten Soest en Paul Keres uit Utrecht zijn geheel volgens de verwach tingen geëindigd. Lars Bouma won doordat zijn oppo nent niet kwam opdagen. René Boek- hoff en Paul van der Hammen scoorden ieder een half punt, zodat Soest won met 5-3. Uit 9 wedstrijden heeft Soest 9 wedstrijdpunten behaald. Een gemid delde dus van 50%. Dit verheugende resultaat geeft recht op een plaats in de promotieklasse van de Stichts-Gooise- Schaakbond. Tweede achttal De laatste wedstrijd van de huidige competitie ging voor Soest-2 onnodig verloren. Noch voor Amersfoort 3, noch voor Soest-2 waren er kampioens kansen en gevaar voor degradatie was al lang geweken, zodat beide achttallen ook in het komende seizoen in de twee de klasse blijven spelen. Eric Swinkels aan het eerste bord lokte zijn oppponent in een verraderlijke si- multaanvariant, waarmee hij de score voor Soest opende. Met deze fraaie overwinning stelt hij zich kandidaat voor een plaats in het eerste achttal. Buurman Cees Goes voerde met zijn te genstander gedurende lange tijd via klassieke varianten een gelijkopgaande strijd. Over en weer werd een remise aanbod genegeerd. In de slotfase nam Cees Goes het heft in handen en met een paar speervarianten besliste hij de partij in zijn voordeel. Jan Nieuwelink kwam uit de opening met een achter stand van een pion. Later bleek dat toch teveel geweest te zijn. Jan van de Berg speelde scherp en doortastend. Op zeker moment lag voor hem de winst voor het grijpen, maar hij tastte helaas mis, zodat de partij eindigde in remise. Ger Weenink speelde op winst. Hij wilde met de schoonheidsprijs naar huis door met fraaie combinaties de partij af te ronden. Juist hierdoor kreeg zijn partner meer ruimte met als eindre sultaat een gelijkspel. Eef Balvers vond dat hij in een partij verzeild1 was geraakt, die net zo goed door een paar kwajongens gespeeld had kunnen worden. Remise dus. Moha- med Guleed kreeg het zwaar te verdu ren en hij gaf zich na een lange strijd ge wonnen. Mevr. Suyk aan het laatste bord moest in haar gastheer de meerdere erkennen. Einduitslag 4 1/2-3 1/2 voor Amers foort en dat had Soest 2 eigenlijk niet verdiend. De jaarlijkse derde en vierde Karate- Dan-graad examens zijn zaterdag in Hilversum afgenomen door de Karate- do-bond Nederland. Joop van Diermen, eigenaar van Budo- Ryu-Soest en erkend gediplomeerd Karate-leraar was kandidaat voor het vierde Danexamen. Na een verplichte trainingsperiode van vier jaar, vastgesteld door de Bond, mocht Joop van Diermen zich opgeven voor dit zeer zware examen. Terdege voorbereid ging hij naar het examen toe, en na een tijd intensief ge ëxamineerd te zijn mocht hij zijn diplo ma 4e dan in bezit nemen, met de com plimenten van de examencommissie voor het onderdeel zelfverdediging met o.a. mes en stokaanval. Zijn vaardigheid is mede te danken aan de training die hij wekelijks aan de Soester Politie geeft, waarbij trainen met de wapenstok een onderdeel is. Verder was Joop van Diermen zeer goed op de hoogte van de eisen die ge steld worden op dit examen, omdat hij zelf als één van de weinige Karate'ka's in de examencommissie van de Karate- do-Bond zit. Zijn leerling Dick Stoel deed examen voor derde Dan Karate. Hij mocht na afloop zijn diploma in ontvangst ne- In de dertigste competitieronde heeft Wil Bouman toegeslagen met een dub bele ronde, waarin zij maar liefst 1150 punten bijeen speelde. Vooral haar eer ste ronde tegen Anneke Tak was van grote klasse. Liefst 622 punten haalde zij tegen 562 voor Anneke. Vuurwerk dus. Vuurwerk ook in algemene zin. Liefst elf partijen eindigden met een deelnemer boven de 500 punten. Grote verwachtingen dus voor het Neder lands kampioenschap, dat aanstaande is. De uitslagen van afgelopen donder dag: W. Klute-W. Witkamp 457-514 A. Janssen-E. Veerips 469-361 T.v.d. Veer-J. Hekkenberg 335-338 H. Danvers-R. de Groot 564-312 R. Rabelink-D. Vastenburg 440-524 W. Bouman-A. Tak 622-562 M. Gerth-J. v. Zijtveld 392-375 T.v.d. Berg-J. Leijendekker 309-523 R. Rabelink-A. Janssen 530-471 M. Gerth-J. Leijendekker 277-492 T.v.d. Veer-A. Tak 592-546 H. Danvers-J. Hekkenberg 448-442 W. Witkamp-E. Verrips 442-413 D. Vastenkamp-W. Bouman 637-525 De prijs van de week, waarom in de ron de na de pauze werd gespeeld, ging de ze keer naar mevrouw Gerth. Zij wist met 277 punten exact op het gevraagde aantal te eindigen. Donderdag is er geen scrabble, vanwe ge het feit, dat het dan Hemelvaartsdag is en tevens 4 mei. De volgende scrabble-avond is dus weer op donderdag 11 mei. De aanvang is dan weer als altijd half acht en de deelname kost f 2,50 per persoon. I' Het vijfde herenteam van Red Stars kan zondag 7 mei de kroon op zijn werk zetten. In sporthal Beukendal ontvangen de Soesters om 19.00 uur de Amersfoortse formatie Cracker jacks. Het betreft een beslissingswed strijd om het kampioenschap van de derde klasse. De ambitieuze ploeg van Red Stars be leefde een goed basketbaljaar. Het team, dat onder leiding staat van de spelende trainer/coach John Bertus, is vanaf oktober vorig jaar ongeslagen. Door twee 'slippertjes' in het begin van het seizoen (waaronder verlies tegen Red Stars 6), moet Red Stars de Amersfoorters naast zich dulden. Bij winst promoveert het vijfde. Daarmee zou het stuivertje wisselen met het vierde, dat na een verblijf van een jaar in de tweede klasse een stapje terug moest doen. Het derde herenteam van Red Stars zal volgend seizoen eveneens in de tweede klasse uitkomen. Deze ploeg ontliep degradatie dankzij een 86-55-overwin- ning op Argon, maar gaat toch een ni veau lager acteren omdat het tweede herenteam wel onder de rode streep in de eerste klasse eindigde. Het tweede mag echter blijven, terwijl het derde de gradeert. Daarentegen zal het tweede team zodanig worden ingedeeld dat het volgend seizoen in de top van de eerste klasse kan meedraaien. De selectie van Red Stars blijft in de competitie van West-Nederland spelen. Afgelopen zaterdag werd in het kader van de Oranjefestiviteiten in Soest- Zuid een stratenloop gehouden door atletiekvereniging Pijnenburg, onder auspiciën van de Oranjevereniging. Mede onder invloed van de goede weersomstandigheden kwamen er on geveer 180 deelnemers van jong tot oud aan de start. Burgemeester Scholten, die om 11,00 uur het startschot loste, was zichtbaar ingenomen bij het zien van de vele jeug dige atleetjes, die als echte professio nals vooraan waren te vinden bij de start. Vrijmoedig gaf hij hun dan ook enkele meters voorsprong, om er zeker van te zijn dat zij niet onder de voet ge lopen zouden worden door de oudere deelnemers. Iedereen mocht zelf bepalen hoeveel ronden bij of zij liep, maar het maxi- Het vrij zwemmmen in instructiebad De Turf gaat op onderstaande dagen en tijden door tot en met 31 mei 1989: maandag van 12.15 - 13.15 uur; dinsdag van 09.20 - 10.20 uur; donderdag van 12.15 - 13.15 uur. (De overige uren komen te vervallen m.i.v. 29 april 1989) Soester Natuurbad Op donderdag 4 mei - Hemelvaartsdag - kan men weer dauwzwemmen in het Soester Natuurbad van 07.00 uur - 08.30 uur. Na afloop staat er voor de dauwzwemmers een kopje koffie of thee klaar. In Nijmegen werd op Koninginnedag door de plaatselijke atletiekvereniging Nijmegen een wegwedstrijd over 10 km gehouden. Voor de Pijnenburgbrigade o.l.v. trainer Jeroen Majoor een ideale gelegenheid om op een zwaar en heu velachtig parcours de vorm en snelheid te testen. Met name bij de dames gaven de Pij nenburgatleten in een sterk veld de toon aan: Henny Pot liep, met schijn baar gemak, naar een eerste plaats in een tijd van 37.35, waarmee zij slechts een 11-tal sekonden boven haar per soonlijk record gevestigd op de baan, uitkwam. Clubgenote Adri v.d. Zon, die de laat ste tijd alleen maar beter in vorm komt, bereikte een 2e plaats in een tijd van 37.50. Hiermee stelde zij opnieuw haar persoonlijk record scherper. De AV Pijnenburg-heren Bert van Vel- zen en Ronald Klom behaalden welis waar geen ereplaatsen in Nijmegen, maar beiden konden terugzien op een alleszins geslaagde wedstrijd. Zij slaag den erin hun persoonlijke records op nieuw aan te scherpen. Bert liep naar een goede tijd van 34.38, terwijl Ronald uitkwam op een eindtijd van 35.50. Dini v.d. Berg wist de goede reeks van resultaten afgelopen vrijdag reeds in te luiden met een le plaats tijdens baan- wedstrijden te Utrecht, waar zij de 800 meter liep in 2.31.0. mum was door AV Pijnenburg bepaald op 5 ronden (ca. 7500 meter). Na af loop ontving elke deele(e(m(st)er er een fraaie tegel met, hoe kan het anders, een oranje tintje. Het loopplezier was van velen af te le zen, hetgeen er toe leidde, dat enkelen zich als aspirantlid van AV Pijnenburg aangemeld hebben. Voor diegenen die alsnog kennis willen maken met deze tak van sport: zij kunnen bellen met Nelleke Boissevain, tel. 18641. Alleen Gerhard Busch kon in de uit wedstrijd tegen kampioenskandidaat Trias een punt laten aantekenen voor het eerste team van Shot. In het Gel derse Twello versloeg Busch bij een 2-0 achterstand in twee games ex- teamgenoot Bart Lefel. In de rest van de wedstrijd kon Shot nauwelijks eni ge tegenspel bieden. Voor Trias is de 9-1 echter geen garan tie voor het kampioenschap. Ieder punt is voor het trio van belang aangezien het verschil met concurrent FVT drie pun ten bedraagt. De 10-0 overwinning van FVT op Avanti is dan ook een grote be dreiging. Shot kon alleen in de partijen van Den Blanken tegen Leferink en van Jonker tegen Landstra nog een derde game af dwingen. Beide spelers kwamen vooral aan het einde tekort tegen hun tegen standers. De kampioenen van Shot 2 maakten za terdag voor eigen publiek gehakt van het derde team van het Groningse Ar gus. Argus, dat met twee invallers de reis naar het zuiden had aanvaard, trad aan met ex-Quickspeler Michiel de Lange, een goede bekende van de Shot- ters. De Lange haalde in drie wedstrij den een keer tien punten tegen Eugéne Staffhorst, dit tot grote hilariteit van het publiek. Kampioen Shot 4 werd kampioen in de tweede klasse van de afdeling 't Gooi. Voor ei gen publiek versloegen Richard v.d. Heuvel, Chris Sondaar en Ronald Hui gen het tweede team van Bijmaat met 8-2. Achteraf bleek dat het trio aan één punt al genoeg zou hebben gehad. Door het kampioenschap kan Shot volgend seizoen in elk geval met twee eerste klasse teams uitkomen. Overige uitslagen senioren: Bijmaat 1-Shot 3: 7-3; Shot 5-Huizen 6:10-0; Niké4-Shot6:7-3; Shot7-Bu- na 5: 2-8; Shot 8-ATC 7: 7-3; Tovo 2-Shot 9: 3-7; Hoogerheide 3-Shot 10: 4-6; Shot 11-Good Luck 9: 0-10; Quick 15-Shot 12: 2-8; Shot 13-Mui- den 2: 7-3; Good Luck 10-Shot 14: 5-5; Shot 15-Nederhorst 7: 6-4. Jeugd: Het tweede Soester jeugdteam won in een ongeïnspireerde wedstrijd met 8-2 van het eerste jeugdteam van Heemste de GSV. Wederom verloren Patrick Dam en Paul Roest een partij. Een ramp was dat niet: Shot 2 werd vorige week al kampioen en speelt volgend seizoen, weliswaar in een gewijzigde sa menstelling Landelijk B. De leden van de verenigingen van postduivenhouders hebben zaterdag 29 april met hun duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Strombeek. Afstand ca. 156 km. De duiven wer den ca. 9.15 uur gelost bij een veran derlijke wind. De "Zwaluw" Aankomst eerste prijswinnende duif 11.01.50 uur, snelheid 1467,70 meter per minuut. Aankomst laatste prijswin nende duif 11.08.08 uur. Uitslag: H. de Bree 1 3 7 8 25 35 70 75 90 102 109 112136 142. J. P. Stam 215 17 26 52 57 60 66 78 80 88 108 126 130 143. A, de Bes 4 5 46 67 77 84 99 118 121 123 129. Gebr. Kantersó 127 145. J. v.d. Brakel Zoon 9 10 11 12 14 16 18 2248 54 61 63 82 101. Fr. Limburg 13 41 55 74 95. J. van Dijk 19 27 107 114 128 137. J. v.d. Belt Klzn. 20 47 51 58 73 94 110. W.H. van Dorrestein 21 31. G. Rijksen 23 86 113 141. V.d. Brakel/De Beer 24 32 37 79 85 100 111 115 134. R. Voskuilen 28 45 98 103. R. Eimers 29 64 96 140. J. Duyst 30 116 124. H. Woudstra 34 37 44 89 135 139. G. Zeypveld 36 119. B. Roest 38 53 65 89 122. K. de Jong 39 40 104 105 106. R. van Egdom 42 50 56 62 68 92. Comb. Gebr. de Bruin 43 87. G.J. v.d. Burg 49 140. K. Kok 59 69 91 97. J. Schimmel 71 144. Th. Wigtman 72 76 83 133. B. van Egdom 81 125 138. A. van Ginkel 117 129 131. De Vriendschap Aankomst le duif 11.01.18 uur, snel heid 1472,46 mtr. per minuut. Aan- komst laatste prijsduif 11.12.18 uur. Uitslag: J. Koster 1 12 19 36 38 47 67 96. C. Vaessen 2 5 25 27 52 100 101 108 110. A. Stolker 3 15 64 68 89. J. Wijnands 4 41 72 81 111 112. B. Schimmel 6 9 22 32 35 39 73 91 102. C. Kaats 7 20 34 40 49 86 90 97. A. Mees ters 8 53. T. Stoelwinder 10 14 17 59 60 70 84113 115. W. Hoffmann 11 18 21 24 43 48 56 62 66 69 77 79 94 107. C. Bokma 13 31 33 44 45 51 55 75 105 114. J. v. Groningen 16 95 106. P. Rauch 23 63 109. Altenaar/Reijerse 26 46 74 104. J. Beijer 28 50 80. J. Kru- seman 29 30 61. Pijpers v.d. Kuijlen 37 42 92. Z.K.H. 54. C. P. Jak en Zn. 57. Comb. Raka 58 83 87. W. Veenendaal 65 85. T. Kok 71 93 98. Huizinga v. Doorn 76 82 99 103. H.C. Mol en Zn. 78. W. v. Drie 88. Soest Ér waren 325 duiven in concours. De eerste prijsduif arriveerde om 11.00.23. Deze haalde een snelheid van 1468.10 m.p.min. Uitslag: Hornsveld-v. 't Net 1 6 9 10 15 16 24 26 30 34 36 41 52 55 56 65. H. Huisman 2 3 4 5 7 11 13 20 54 57. A. v.d Hornsveld 8. A.A. de Kruyf 12 29 59 63. D. Huisman 14 18 23 27 37 40 46 51 60. B v. Hornsveld 17 44. Comb. Vogel 19 21 28 31 39 49 53 58. T. v. Deuveren 22 38 43 47 50. A. Rookhui- zen 25 32 35 42 48 61 64. P. Limper 33 62. A. Teunissen 45.

Soester Courant | 1989 | | pagina 19