DeSoester Duinen f1 «UUR «UUR UUR UUR Lang leve Ed v.d. Bergen Trein rijdt van winkel naar winkel Zaterdag 13 mei groot festijn bij winkelkring Feestelijk concert NPB-koor Soest 50 jaar geleden 5 Mei 1939 WOENSDAG 3 MEI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 5 vraagt; uw aandacht voor Y erkeersmaatregelen Soesterberg Fotohandel Van Oosten bestaat twintig jaar illem Van Oosten /(.fotoservice Automobilist onder invloed 'Een schot in de roos' 'li: illem Van Oosten J_fotoserv;'ce illem Van Oosten fotoservice De AROS op de Ambachtenmarkt illem Van Oosten fotoservice Komt er Oorlog? Neen! "Do Hashimashite Iedere maandag bent u van harte welkom op onze Japanse dag. Van sake tot sukiyaki en uiteraard de bekende stokjes. Een ervaring rijker. Reserveren aanbevolen. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL 02155-12739 Commissievergadering Maandag 8 mei openbare vergadering commissie Welzijnsplanning, aanvang 20.00 uur, plaats dependance achter het gemeentehuis. Winkels open op Hemelvaartsdag (Aanwijzing bijzondere dag als be doeld in artikel 9, eerste lid van de winkelsluitingswet 1976) Burgemeester en Wethouders van Soest maken hierbij bekend dat zij voor het jaar 1989 de voldende dag hebben aangewezen als dag, waarop de in de ar tikelen 2, eerste lid onder b en q 7 en 8 van de Winkelsluitingswet 1976 vervat te verboden niet gelden: Hemelvaartsdag, 4 mei 1989. Het vorenstaande betekent dat in Soest en Soesterberg alle winkels alsmede de bedrijven, waar gewoonlijk goederen aan het publiek plegen te worden ver kocht dan wel te koop worden aange boden, op genoemde dag voor het pu bliek geopend mogen zijn. Tevens is dé uitoefening van straathan del voor degenen, die daarvoor vergun ning van ons college hebben, op ge noemde dag toegestaan. Bouwzaken De burgemeester van Soest maakt be kend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het plaatsen van een erfafscheiding, Middelwijkstraat 60. (artikel 50 lid 8 van de Woningwet en artikel 302 lid 6 van de bouwverordening) Alvorens een defitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf maandag 8 mei 1989, eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, (kamer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter inzage. Vaststelling geluidbelasting in het plangebied Dalweg De burgemeester van Soest maakt, in gevolge het bepaalde in artikel 13 van het Besluit grenswaarden binnen zones langs wegen, bekend, dat met ingang van 4 mei 1989 gedurende een maand voor een ieder in het kantoor van milieu en stadsbeheer, Lange Brinkweg 77, alsmede in het gemeentelijk INFOcen- trum, Steenhoffstraat 9a, ter inzage ligt het verzoek tot vaststelling van een ho gere waarde voor de geluidbelasting in het plangebied Dalweg, tot een waarde van ten hoogste 60 d(B)A (etmaal- waarde). Gedurende genoemde termijn is een ie der bevoegd schriftelijk opmerkingen ten aanzien van dit verzoek te maken bij het College van Burgemeester en Wet houders. Tevens zal op woensdag 24 mei a.s. te 15.00 uur in het gemeentehuis, Steen hoffstraat 2-4, een hoorzitting worden gehouden, waarop een ieder bevoegd is opmerkingen te maken met betrekking tot dit verzoek. Ontwerp - Hinderwet vergunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op de verzoeken van: M. van de Brakel, Steenhoffstraat 47 voor het uitbreiden/wijzigen van het horecabedrijf op het perceel Steenhoff straat 47; G. van den Hoek-Ruiter, h.o.d.n. Van den Hoek-Emgeha, Beckeringh- straat 7, voor het oprichten van een werkplaats voor het opknappen van benzinepompen en het hebben van op slag op het terrein Beckeringhstraat 7. De ontwerpvergunningen liggen vanai heden 14 dagen ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- Tussen maandag 8 mei en vrijdag 23 ju ni vinden er reconstructiewerkzaamhe den plaats op het kruispunt Bannings- traat /Kampweg/Rademakerstraat/ Veldm.Montgomeryweg. Dat betekent dat er in die periode een aantal tijdelijke verkeersmaatregelen voor het open baar vervoer gelden, lijn 52: richting Amersfoort (29 mei t/m 23 juni) route: Rademakerstraat - van der Griendtlaan - Luitenant Koppenlaan - Veldm. Montgomeryweg - Amers- foortsestraat. haltes: Rademakerstraat 35/37; Luit. Koppenlaan 1. lijn 52: richting Utrecht (29 mei t/m 23 juni) route: Amersfoortsestraat - (na kruis punt Amersfoortsestraat/Veldm. Montgomeryweg) parallelweg Amers foortsestraat - Zeist, halte: Parallelweg Amersfoortsestraat 11 B. lijn 55/56/77: richting Amersfoort/ Baarn (8 mei t/m 26) route: Rademakerstraat - Prof. Lo- rentzlaan - Van Angerenstraat - Gene raal Winkelmanstraat - Kamerlingh Onneslaan - Oude Tempellaan haltes: Van Angerenstraat (t.o. de Drie Eiken); Gen. Winkelstraat, hoek Ka merlingh Onneslaan lijn 55/56/77: richting Zeist/Utrecht (08 mei t/m 26 mei) route: Oude Tempellaan - Kamerlingh Onneslaan - Gen. Winkelmanstraat - Van Angerenstraat - Prof. Lorentzlaan - Rademakerstraat - Van der Griendt laan - Luit. Koppen laan - Veldm. Montgomeryweg haltes: Gen. Winkelmanstraat, hoek Kamerlingh Onneslaan; Van Angeren straat (t.o. de Drie Eiken); Rademaker straat 35/37; Van der Griendtlaan, hoek Veldm. Montgomeryweg. lijn 55/56/77: richting Zeist/Utrecht (27 mei t/m 23 juni) route: Kampweg - Moerbessenberg - Van Angerenstraat - Prof. Lorentzlaan - Rademakerstraat - Van der Griendt laan - Veldm Montgomeryweg haltes: Kampweg; Van Angerenstraat (t.o. de Drie Eiken); Rademakerstraat 35/37; Van der Griendtlaan. hoek Veldm. Montgomeryweg. lijn 55/56/77: richting Amersfoort/ Baarn (27 mei t/m 23 juni) route: Rademakerstraat - Prof. Lo rentzlaan - Van Angerenstraat - Moer bessenberg - Kampweg - Kamerlingh Onneslaan (als op marktdagen), haltes: normaal (als op marktdagen). Extra verkeersmaatregelen (8 mei t/m 23 juni) Stopverbod voor beide zijden van de weg: Gen Winkelmanstraat, ter hoogte van de percelen 1 t/m 9; Amerfoortse- straat, ter hoogte van preceel 11 B. Zijn meesterschilders verstaan hun vak. Bel ook voor een deskundig advies over onderhoud van uw huis of bedrijfspand naar Ed v.d. Bergen meesterschilders Birkstraat 80 - Soest S 02155-22392 werpvergunning kunnen tot 17 mei 1989 schriftelijk worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De in gekomen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desge vraagd worden de persoolijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Hinderwetaanvraag Bij de afd. milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage een verzoek met bijlage van: Flame Control B.V., Molenstraat 148-150 voor het oprichten van een in richting t.b.v. de opslag van brandblus apparatuur en inbraakdetectie op het perceel Molenstraat 148-150. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in per soon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling, te houden op woens dag 24 mei om 09.00 uur v.m., in de commissiekamer, Lange Brinkweg 77. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek moet daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schrifte lijk of mondeling bezwaren heeft inge bracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. I Informaties: Info-centrum. j STEENHOFFSTRAAT 9a, I Telefoon 02155-22555 Open maandag l.m vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten tel. 93665 (24 uurs-service). Fotohandel Van Oosten neemt vrijdag een deel van het openbaar vervoer van Soest-Zuid naar de Van Weedestraat voor zijn rekening. Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van de zaak laat de fotograaf van half twee 's middags tot half zes 's avonds een ex tra trein rijden. Deze trein maakt ech ter geen gebruik van de rails, maar is voorzien van een motor. De trein zal ongeveer een keer per uur van de win kel aan de Soesterbergsestraat naar het filiaal aan de Van Weedestraat rij den en weer terug. Hoewel de trein niet over rails maar over de gewone weg rijdt, ziet hij er ver der uit als een heuse ouderwetse stoom trein. Hij bestaat uit een vrolijk groene locomotief met twee rijtuigen in dezelf de kleur. In de trein lopen maar liefst drie conducteurs rond om de plaatsbe wijzen te controleren (zie ook de adver tentie in deze krant). Heet heeft nog heel wat voeten in de aarde om het treintje op tijd in Soest te laten zijn. Het moet helemaal op eigen kTacht vanuit Hellendoorn naar Soest rijden. Willem van Oosten: "Ik denk dat de trein een snelheid heeft van on geveer 15 kilometer per uur. Hij rijdt via B-wegen naar Soest. Aangezien de trein hier om half twee moet gaan rij den, denk ik dat hij wel om een uur of zes 's morgens uit Hellendoorn moet vertrekken. Het is tenslotte een afstand van ruim 100 kilometer." Willem denkt dat de 'stoom'trein vooral voor kinde ren een leuke attractie zal zijn. "Maar natuurlijk zijn ook volwassenen van harte welkom." Twintig jaar Twintig jaar geleden schreef Willem zich in bij de Kamer van Koophandel. In die tijd heeft de zaak heel wat veran deringen ondergaan. Als beginnend fo tograaf vestigde Willemzich aan de Heideweg, waar hij voor bedrijven werkte. Dat bracht echter niet genoeg geld in het laatje. Willem:"Ik moest on dertussen wel zorgen dat er brood op de plank kwam. In de handel in fototoe stellen zag ik niet zo veel. Mijn hart lag, en ligt nog steeds, bij het afwerken. Ik voel me meer tot de fotografie zelf aan getrokken." "Af en toe kwamen er wel eens particu lieren bij mij om te vragen of ik een fo torolletje voor ze kon ontwikkelen", vertelt Willem. "Ik ben me daar steeds meer op gaan toeleggen. Doordat ik ei genlijk de enige fotograaf in die buurt was liep dat ontzettend goed. Op een gegeven moment pasten de klanten zelfs niet meer in de winkel. De mensen stonden buiten in de rij te wachten." Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 Toen de winkel aan de Heideweg te klein werd, trok Willem in zijn huidige zaak aan de Soesterbergsestraat. Daar zit hij nu al weer twaalf jaar. Ook deze zaak is een succes geworden. Willem: "Ik krijg nog af en toe klanten die in mijn beginjaren ook al kwamen. Ook werk ik nog steeds voor bedrijven. Dat loopt prima. Ik zit zo goed als vol." Eigenlijk is het dubbel feest voor foto handel Van Oosten. Niet alleen is het twintig jaar geleden dat Willem zich in schreef bij de kamer van koophandel, maar het eenjarig bestaan van het filiaal aan de Van Weedestraat wordt ook ge vierd. Fling 35 Naast het rijden van het treintje biedt Van Oosten nog een spectaculaire ac tie. In de winkel zijn de zogeheten Fling 35 camera's van Kodak te koop. De Fling 35 is een weggooi-camera. Er zit een rolletje met 24 foto's in. Deze 35 mm camera is een prima oplossing voor mensen die zonder veel moeite te hoe ven doen leuke foto's willen maken. De camera's kosten zestien gulden. Voor wie snel is met zijn aankoop krijgt ech ter bij het inleveren van het filmpje om dit te laten ontwikkelen tien gulden van de aanschafprijs terug. En een camera plus kleurenfilm voor zes gulden, dat is toch zeker de moeite waard. Op de Amersfoortsestraat hield de po litie vorige week een 33-jarige automo bilist uit Soest aan, die de aandacht trok door zijn rijgedrag. De man moest bla zen en bleek te veel gedronken te heb ben. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod. Op de Soesterbergsestraat werd een 40-jarige inwoner van Utrecht aange houden, die onder invloed reed. Ook hij kreeg een rijverbod en een proces verbaal Mede naar aanleiding van de herin richting van het winkelgebied maakt de Winkelkring Van Weedestraat een groot festijn van de op zaterdag 13 mei te houden Rozenzaterdag en Stuiver- tjesmarkt. Onder het motto "Een schot in de roos" zal vanaf 11.00 uur het trompetterkorps der Cavalerie te zien en te horen zijn. Om ongeveer kwart voor twaalf zal het feestelijk schot gelost worden. Hiervoor komt een delegatie uit vestingstad Naarden met geschut naar Soest. De winkeliers van de Winkelkring zul len uitgebreid aanwezig zijn tijdens de zaterdag en voor iedereen die nog niets voor moederdag heeft gekocht is er keuze te over. Behalve de winkeliers zijn ook de jeugdige handelaren ruim vertegenwoordigd. Tijdens de Stuiver- tjesmarkt krijgen kinderen de kans om hun waar te koop aan te bieden. Op die manier verdienen de kinderen iets bij en kunnen anderen voor een klein bedrag iets kopen. Van half tien 's morgens tot vier uur 's middags krijgen de kinderen de kans om een extra zakcentje te ver dienen. De beste verkoper in spé krijgt dan van de jury van de winkelkring een prijs uitgereikt. Vanaf zaterdag 6 mei kunnen deelne mers aan de stuivertjesmarkt zich in schrijven bij kantoorboekhandel Van de Ven, Steenhoffstraat 13. Een in schrijfbewijs kost een stuiver. De kinde ren moeten ervoor zorgen dat zij dat be wijs op de marktdag bij zich hebben. Volgende week staat er meer over het festijn van Winkelkring Van Weede straat in deze krant Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 r Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 I Van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 Het koor van de Nederlandse Protes tanten Bond in Soest gaf donderdag onder leiding van dirigent Ger van Dören een feestelijk concert in de Pe trus- en Pauluskerk ter gelegenheid van het 12 1/2-jarig bestaan. Het koor excelleerde aan het slot van het concert in Maunder's miniatuur go spel "Pardon - Peace and Penitence" (1898), waarin de beide solisten Elize de Broekert (sopraan) en Annelies Nij- huis (alt) een belangrijk aandeel had den. Minder onder de indruk was ik van de eerste twee zangnummers van het 40 le den tellende gemengde koor, dat pas echt uit de traditionele plooi kwam met het luchtige "Die Forelle" van Franz Schubert, eveneens gezongen in de stijl van Mozart. en Beethoven. Daartoe droeg ook de pianobegeleiding bij, die ik aangenamer vind dan het "zware" kerkorgel, dat overigens attent be speeld werd door Steef van 't Slot. Het was een uitstekend idee van de or ganisatie om het koorconcert af te wis selen met instrumentale en vocale solis ten. De pianist Harry Schram uit Baarn woonde vroeger in Soest en speelt nog steeds voortreffelijk. Hij bewees dit feil loos met een snelle sonate, waarbij Les- lie Somlai bijna de "tweede viool" be speelde. na de pauze herhaalden beide professionals hun intermezzo met twee juweeltjes van Robert Schumann. Virtuoos Het talrijke publiek in de Petrus- en Pauluskerk luisterde vervolgens adem loos naar de 14-jarige violiste Emma Breedveld, die werkelijk schitterde in een sprankelende Romanza Andaluza van de Spaanse componist Pablo de Sa- rasate (een wonderkind uit de vorige eeuw) dat virtuoos vertolkt werd en op de piano goed begeleid door de jeugdi ge Ineke Meyer. Beide solisten kregen zeer terecht veel applaus. Een andere gast van het N.P.B-koor was de Soester tenor Charles Gabriël, die ik altijd zeer waardeer om zijn aan stekelijke zangkunst. Maar je moet Ga briël niet vanaf "de hoge" laten zingen, maar tussen het publiek zetten. Dat contact heeft hij nodig om het best tot zijn recht te komen. De Soester presentatrice Thari Schrö- der (óók NCRV) trad op als vakkundi ge gastvrouw. De AROS maakte opna men die later worden uitgezonden. Wanneer zouden we in Soest zo'n con cert rechtstreeks op de kabel kunnen uitzenden? De bloemen en de hulde van een tevreden publiek waren na af loop terecht. Soest is muzikaal toch een rijke gemeente! j y De Algemene Radio Omroep Soest zal op de Ambachtenmarkt op aanstaande Hemelvaartsdag weer aanwezig zijn met zijn traditionele loterij. Het bijzon dere van deze loterij is dat de koper van het lot de eventueel gewonnen prijs di rect kan afhalen bij de AROS-kraam. De loten kosten f 1,- per stuk. Drie kan sen slechts f 2,50. De Soester winkeliers hebben hiervoor honderden prijzen be schikbaar gesteld. De opbrengst van de loterij is bestemd voor de uitzendingen voor zieken en bejaarden. Als extra attractie kunnen de bezoekers van de markt nu eens "radio-kijken", dat willen zeggen: zien hoe een radio uitzending tot stand komt. Medewer kers van de AROS geven graag uitleg. Ook zullen zij de bezoekers graag note ren als donateur. Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 __J Van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 Als de groote oorlog uitbreekt, dan moet deze geweten worden aan: gebrek aan vertrouwen. Nu Hitier heeft gesproken en we de naaste doeleinden van het Duitsche stre ven kennen, zoekt de wereld wederom het antwoord op de vraag van oorlog of vrede. We weten, wat de Duitschers willen: ze wenschen den Anschluss van Dantzig bij het Duitse Rijk en een corridor door den Poolschen corridor heen, dus een verbinding met het gesepareerd van het overige rijk gelegen Si- lezië. Vóór het najaar, zoo wenscht men in Berlijn, moeten deze kwesties geregeld zijn. En men kan er dus van op aan, dat zich straks "grensincidenten" zullen gaan voordoen. Ja, waar zal het dezen keer op uitloopen? De Duitsche tactiek is niet bepaald onmenschkundig. Want in Engeland en Frankrijk, en ook bij ons, zullen van dag dag tot weer méér menschen zich gaan afvragen: Is die Poolsche kwestie, zijn het lot van Dantzig en een corridor door een corridor, een wereldoorlog waard? Het zou waanzinnig zijn om deze vraag - verder afgezien van alles - bevesti gend te beantwoorden. Maar ééns hebben we geconcludeerd, dat de herbe zetting van het Rijngebied geen oorlog waard was. En ook niet de Duitsche her-militarisatie. Evenmin den Anschluss van Oostenrijk. De afstand van 't Sudetenduitsche gebied vonden we niet meer dan billijk. En wat er toen van Tsjechoslowakije overbleef was niet meer de moeite waard om er voor te gaan vechten. Waarom Hitier ook deze rest inpikte. Stuk voor stuk was al dat voorgaande geen wereldoorlog waard. Maar als Hit- Ier, toen hij aan het bewind kwam, had gezegd: ik eisch het recht van herbewa pening, van versterking van mijn Rijngrens; ik eisch het gebied van Oosten rijk; ik eisch het Sudetenland en ik eisch bovendien Tsjechië en Moravië; ik eisch Memeiland en Dantzig en een corridor door den Poolschen corridor... Dan zou heel Europa verontwaardigd naar de wapenen hebben gegrepen en den Duitschers een tuchtiging hebben toegediend. Men voelt het: ook thans gaat het niet enkel om Dantzig en om een strookje grond in Poolsch-Silezië, - het gaat er om of men den Duitschers eindelijk halt zal toeroepen of niet. Als het waarlijk enkel om Dantzig en een stukje Sile- zisch gebied ging, ja, dan... In verband met het vorenstaande is het interessant om aan eenige verzekerin gen van Hitier te herinneren, welke hij gedurende de laatste jaren met plechti- gen nadruk heeft geuit. Op 30 Januari 1934 verklaarde Hitier in den Rijksdag: "De Duitsche regee ring is bereid en besloten, na de oplossing van het Saar-probleem het verdrag van Locarno naar leer en geest te aanvaarden." Na de remilitariseering van 't Rijnland zei Hitier: "Thans, na driejaren, kan ik den strijd voor Duitschland's rechtsgelijkheid als geëindigd beschouwen. Wij hebben geen verdere territoriale eischen in Europa"In zijn Rijksdagrede van Mei 1935 zei Hitier ten aanzien van Oostenrijk: "Duitschland wenscht zich niet in de binnenlandsche aangelegenheden van Oostenrijk te mengen, noch Oostenrijk in te lijven of een aansluiting met het land tot stand te brengen". Na de overweldiging van Oostenrijk verklaarde Hitier: "De Duitsche droom van eeuwen her is in vervulling gegaan. Duitschland verlangt slechts vrede. Het wenscht het leed van andere staten niet te vermeerderen." Onmiddellijk na het accoord van München gaf hij Chamberlain te kennen, dat met de be zetting van het Sudetengebied zijn laatste territoriale eisch in Europa was ver vuld. Wanneer de wereld tegen het najaar in een grooten oorlog zou worden gewik keld, dan zou dat niet zijn om Dantzig en om een corridor, maar om alles, wat daarachter kan worden vermoed. Het zou een oorlog zijn, ontstaan uit gebrek aan vertrouwen in het Duitsche woord. Maar ik betwijfeld, of in de naaste toekomst inderdaad een wereldstrijd zal ontbranden. Als de sterken hun wil eendrachtig betoonen en overtuigd blij ven, dat de eigen verdediging de bescherming van de minderkrachtige omwo nenden eischt, dan komt er geen oorlog. Omdat het dan afgeloopen is met de Duitsche en Italiaansche agressie.

Soester Courant | 1989 | | pagina 5