110% korting op alle artikelen f H Goud in knop 1 HOOIJER B.V. 10 JAAR DETAILHANDEL i Q l![III]HJ3ifl SOESTERBERGSESTRAAT 4 Strauss, Egyptische specialiteiten bij De Nijl LióhOCK Jadi's Mode presenteert: Levi partner van jeans-specialisten 3 ME11979 3 ME11989 Vandaag is het precies 10 jaar geleden dat wij met onze winkel zijn gestart in Soest. Daarom geven wij alleen vrijdag 5 mei en zaterdag 6 mei OOK OP AANBIEDINGEN! m m" 1 11 1 TELEFOON 02155 -1 11 37 I ------- - Hooijer B. V. al 10 jaar uniek in Soest - 3 Mei'79 Hooijer 10 jaar detailhandel 3mei'89 Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan Soest pakt koelkasten probleem aan PAGINA 8 - - WOENSDAG 3 MEI 1989 SOESTER COURANT Soest wint prijs Greetje Witte bij "vrouwen voor Vrede' 'Is schuldenlast wel de schuld van de Derde Wereld?' PAGINA 9 Gouden oorsieraden, romantisch geschenk De lucht in vanuit je achtertuintje COURANT Gerechten worden ook thuisbezorgd 'Simon Vestdijk in het Juffersgat' Achtste feestweek: de 'Sportweek' ag 4 mei: iis: »t First Sight' ater: to America' 7 sport doet oester Courant ndschap 2995 HORLOGER - JUWELIER SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TELEF. 02155-12982 J, «la vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla «la vla v|a vla vla v|a v|a vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla ajv ajv ajv ajv *Jv ajv ajv a^v ajv ajv ajv ajv ajv a^v ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv *5* vjv ajv afv Ijv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv a{v ajv afv a^v ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv aj» ajv ajv ajv ajv ajv ajv jj, jj» A u.i i,,ii i i IJZERWAREN EN GEREEDSCHAPPENHANDEL B.V. 4= vla vla vla vla vla vla vla vja vla v*a vla vja vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla vla ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv aJV ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ^v ajv ajv a^ ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv ajv IJZERWi Het gaat de goede kant op met de spuitbussen. Steeds meer merken gaan in plaats van het schadelijke cfk-gas over op een onschadelijk of minder schade lijke drijfgas. De bedoeling is dat voor 1990 alle spuitbussen "milieu-vriende lijk" zijn. Maar hiermee zijn we er nog lang niet. Willen we de afbraakvan de ons beschermende ozonlaag stoppen, dan moeten we alle produkten aanpak ken waarin deze"ozon-vreters" voorkomen. Ook koelkasten en vrieskisten bevatten cfk's. Ook in deze branche is men al naarstig op zoek naar een milieuvriendelijk alternatief voor dit gas. Maar voorlopig zullen we het nog met de cfk-koelkasten moeten doen en moeten we er dus voor zorgen dat dit gas niet uit een afgedankte koelkast de lucht in kan verdwijnen. Als een koelkast op een stortplaats terecht komt is dit al snel het geval. Het leidingwerk wordt zeker beschadigd, waardoor het gas kan ontsnappen. Daarom gaat de gemeente Soest de olie- en koelvloeistoffen aftappen voor dat de koelkast of vriezer wordt afgevoerd. Dit aftappen gebeurt met een door de universiteit van Twente ontwikkelde zgn. CF-KAR. Als er voldoende koelkasten zijn ingezameld komt deze kar naar het inzamelterrein op de Schans. Daar wordt een gat in de compressorpot geboord. Gas en olie worden dan tegelijk afgezogen. Deze produkten worden gelijk daarna van elkaar ge scheiden en de compressorpot wordt verwijderd. De kale kast kan dan wor den afgevoerd. Belangrijk is dat tijdens het transport en de opslag de leidingen niet worden beschadigd, waardoor er voor de CF-KAR weinig af te tappen zou zijn. Het gemeentepersoneel zal daarom uiterst zorgvuldig met de koelkasten omgaan. Uw oude koelkast of vriezer kunt u op dezelfde manier aanbieden zoals u het met het grofvuil gewend bent. U belt de grofhuisvuillijn (02155 - 93666) en de koelkast wordt binnen drie weken opgehaald, of u brengt de kast zelf naar het inzamelterrein op de Schans (geopend: di,do,vrvan 13.00-18.00'uur en za van 9.00 - 12.00 uur). ALs u ervoor zorgt dat de koelkast onbeschadigd bij de gemeente wordt afge leverd, dan zullen de "ozon-vreters" uit uw koelkast in ieder geval geen scha de meer aanrichten. verandert en daar, zoals Jadi's, steeds op inhaken. Impulsen Levi's dient die markt steeds weer nieu we impulsen toe, zoals bijvoorbeeld met de 501-campagne. De Levi's 501 denim basic broek straalt kwaliteit en stoerheid uit. Bij Jadi's vindt men de 501 in het model met een rechte pijp, stoer en bedoeld om nonachalant ge dragen te worden. Daarnaast is er het 901 model, specifiek voor de dames. In dit rijtje passen ook de 508 en 518- modellen, die ruimer op het bovenbeen vallen: de zogenaamde "loose fit"-mo- dellen. Bij Jadi's vindt men ook de "chi- no", een twill-broek met knoopsluiting. Bij Jadi's treft men de denims aan in verschillende wassingen, o.a. stone- washed-bleached (licht gebleekt). Levi's heeft naast net 501-programma ook nog diverse andere programma's, zoals het "silver tab", met diverse mo dellen en verschillende wassingen. Het jeans-beeld blijft overigens klassiek: contrasten zijn belangrijk, naast donker is er licht, naast blue is er black. Verder is er veel aandacht voor licht "afgewas sen" denim. Dit voorjaar is de "regular fit" de pas vorm bij uitstek: gematigd oversized, met knoop- of ritssluiting. Levi's brengt in zijn tops-collectie o.a. uitgewerkte sweaters en katoenen truien en de be kende polo's en t-shirts in diverse kleurvarianten. Bij Levi's zeggen ze: Laten we wel we zen, de vraag naar jeans gaat nooit meer weg. Dat is ondenkbaar. En dus gaat Toen op 3 mei 1979 Ab Hooijer en zijn zoon Evert wat schuchter begon nen met hun winkel op de hoek Eiken- laan/Soesterbergsestraat konden zij niet bevroeden dat ze precies 10 jaar later een prachtige zaak, 100 meter verderop, met 15 vaste mensen in dienst zouden beheren. Hooijer Ijzerwaren en gereedschap- penhandel B.V. is een vrij unieke zaak voor Soest en omgeving. Veel particu lieren kopen er hun doe het zelf-artike- len, maar deze groep zorgt slechts voor 30% voor de totale omzet van Hooijer B.V. Dat wil niet zeggen dat Hooijer weinig aan particulieren levert, inte gendeel; maar in verhouding tot de in dustriële verkoop (bouw, metaalindus trie, enz.) is dit segment procentueel wat teruggedrongen. Het voordeel van een zaak als Hooijer is dat men te maken heeft met gediplo meerd personeel. Ga maar na: maar liefst 7 (zeven!) werknemers hebben het originele vakdiploma ijzerwaren en gereedschappen. Waar vind je zoiets? Het assortiment dat gevoerd wordt is op Levi's ook nooit meer weg. Zo simpel is dat, en Jadi's sluit zich daar graag bij aan. Dus voor Levi's vanaf nu altijd naar Jadi's, de jeansmode-specialist. Het wordt altijd beloond. En vergeet het klanten paspoort niet! Voor het tweede achtereenvolgende jaar heeft de gemeente Soest een bedrag van 40.000 gulden gekregen in het ka der van de landelijke aktie "25 procent minder verkeersslachtoffers in het jaar 2000". Deze landelijke aktie is in 1987 gestart. Zowel in 1987 als in 1988 is de gemeen te Sost erin geslaagd ieder jaar het aan tal verkeersslachtoffers met 5 procent te doen afnemen. De 40.000 gulden zal vanzelfsprekend aangewend worden voor verkeersverbeteringen, waardoor het aantal verkeersslachtoffers verder teruggedrongen wordt. Aan de landelijke aktie wordt door on geveer 80 procent van de Nederlandse gemeenten deelgenomen. "Er wordt nog steeds meer geld uit de Derde Wereld gehaald dan er aan hulp in wordt gestopt. De schuldenlast is in middels opgelopen tot 1300 miljard dollar en er is sprake van veel wanbe leid en fraude, maar dat is bepaald niet alleen te wijten aan de ontwikkelings landen zelf. Is de schuldenlast wel de schuld van de Derde Wereld?" Greetje Witte-Rang, medewerkster van OSACI, het Oecumenisch Studie- en Actiecentrum voor Investeringen, was vorige week te gast bij "Vrouwen voor Vrede" Soest om te spreken over de relatie tussen bewapening en ont wikkeling. In haar betoog onderstreep te ze dat de Derde Wereld nog niet aan ontwikkeling kan toekomen zolang het schuldenvraagstuk niet is opgelost. Volgens haar ligt de oorzaak - de schuld - van de schuldenlast maar gedeeltelijk in de Derde Wereld zelf, zolang de wes terse landen een protectionistische po litiek voeren. Greetje Witte citeerde professor Tin bergen, die gezegd heeft dat de totale schuld van de Derde Wereld ongeveer neerkomt op het bedrag dat de rijke landen in de afgelopen tien jaar aan de ontwikkelingslanden hebben beloofd maar nooit gegeven. Het aanhoudende begrotingstekort van de Verenigde Sta ten maakte het geld extra duur, zodat de Derde Wereld geen leningen meer kreeg. Onder druk van de "aanpas singsprogramma's" van het IMF (het Internationale Monetaire Fonds) gaat de gezondheidszorg achteruit en neemt de kindersterfte duidelijk weer toe. "Je kunt er de klok op gelijk zetten: overal waar het IMF de economie dicteert zie je broodoorlogen ontstaan," aldus Wit te. De militarisering van de Derde Wereld biedt de ontwikkelingslanden volgens haar geen perspectief. Bewapening is duur en levert relatief weinig werkgele genheid. "Het is een vluchtweg, en nog een gevaarlijke ook," aldus Greetje Witte. Ze wees erop dat Nederland in middels op de lijst van wapenleveran ciers gezakt is van de 8e naar de 10e plaats, maar niet omdat er minder wordt verkocht, en dat ons land wel de gelijk betrokken is bij wapenexporten naar spanningsgebieden. De relatie be wapening-ontwikkeling is echter aan toonbaar slecht. 'Schone schijn' Ze riep haar gehoor op zich niet van de wijs te laten brengen door ecomomi- sche wetmatigheden en ingewikkelde cijfers, maar vooral de dagelijkse werkelijkheid van de Derde Wereld te blijven zien en daar rekening mee te houden bij allerlei dagelijkse bezighe den: "de bank die we kiezen, de koffie die we drinken, de manier waarop we ons verplaatsen, etc." De economie is in veel opzichten een zaak van "schone schijn", gebaseerd op vage gevoelens, ?oals met name in de schimmige wereld van de beurshandel duidelijk wordt. Het door het IMF aangeprezen model van de vrije markt-economie werkt in de Derde Wereld in de praktijk meestal niet. Veel landen komen zelf "buiten de markt" te staan en bovendien gelden niet overal dezelfde behoeften als in de rijke landen. Er is dringend behoefte aan een rechtvaardiger verdeling van voedsel, kennis, invloed en mogelijkhe den. "Kleine" initiatieven kunnen de oplos sing van de problemen van de Derde Wereld dichterbij brengen, aldus Greetje Witte. Dat kan, net als bij de vredesstrijd, gebeuren door meer men sen bij de vraagstukken te betrekken en de beleidsmakers op hun vingers te kij ken. Meestal zijn dergelijke initiatieven niet spectaculair, maar men kan er de politieke partijen wel op aanspreken die zeggen te willen opkomen voor de Derde Wereld. de-eeuwse dichter Hu- >n Poot, vaak de eerste tuurdichter genoemd, :en te hulp roepen als d in het Nederlandse rijft: "'k Zie het darte- (Arcadia)/Met zijn ler." rengt in de literatuur ;chap, maar weinig rlands landschap. Bij bijvoorbeeld, zwaar- ch romanticus bij uit- os gebruikt als cliché che wouden, waar de ichtig op den tronk ?en eiks' leunt. natuur pas tegen het ;ntiende eeuw, als in- verstedelijking haar 'gen, écht tot het be- gt- In 1888 voltooit 'jn "Mei", die grote, de Nederlandse na- |k geziene, werkelijk et is geen toeval, dat n "Mei" niet alleen met die van bijvoor- Johannes" van Fre- >ok een werk waarin werkelijke, geziene maar eveneens met - natuur' van E. Hei- ^komen van kunste- forpswede in Duits- lederland - plaatsen e natuur opzochten n voor hun werk te zorgd bezingen van ;eduurd; daarvoor eeuw met zijn we- technische schaal- omverwerping van lang onaantastbaar veel vervreemding, de moderne poëzie jker) op deze ten- n heeft kunnen al- van te veel pogin- ir mischien is het dat in het gedicht uiderent de bij de inen cirkel gsloten ng van de midde- uur buiten de hof aar is, dan is bij restje 'wilde' na- -en van de kleine elzen' roepen de et 'wilde-planten- delingen in de ja- 'tjes uitstrooiden, ige 'natuur' terug de manieren door landschap, openingstijden: 000 - 17.00 uur, 2 00 - 17.00 uur, Een aardigheidje kopen voor iemand... Als het een vrouw betreft denkt men dan al snel aan een boeketje of een flesje parfum. Een presentje geeft men om iets te bewijzen. Trouw, genegenheid of liefde. Maar een geschenk kan ook iets meer betekenen, een attentie van blij- vende waarde. Een sieraad bijvoor beeld. "Jammer genoeg denken de meeste mensen bij het schenken van een sie raad alleen maar aan het financiële as pect. Terwijl we in ons assortiment steeds meer leuke geschenkjes opne men, die binnen ieders budget passen", vertelt Juwelier Van der Weerd. Verle denjaar startte hij met een aantal colle ga's een landelijke campagne, die als doel had promotie te maken voor het sieraad als geschenkidee. "We noem den die aktie 'hart van goud'. Heel veel mensen hebben toen ontdekt dat het geven van een kadootje in de vorm van een gouden hartje echt niet kostbaar hoeft te zijn. Op basis van die achter grondgedachte hebben we een nieuw idee uitgewerkt, in principe met het zelfde uitgangspunt: het sieraad dichter bij de consument brengen. Dit jaar wil len wij er vooral op wijzen hoe mooi bij voorbeeld zo'n gouden oorknop kan staan. Een ballonnetje oplaten is voor de meeste mensen niet zo'n probleem. Maar als het om een enorme luchtbal lon gaat wordt het wat anders. Lucht ballonpiloten Jan Oranje en Ron de Jong vinden echter ook dat geen punt. "De lucht in vanuit je achtertuintje". Onder dat motto laten zij hun ballon opstijgen uit iedere tuin van wie dat maar wil. De lol zit 'm voor de huurder van de bal lon natuurlijk niet in dat opstijgen op zich. Degene die hem huurt mag mee varen. Vanuit de ballon kunnen de pas sagiers hun buren toeschreeuwen hoe leuk het daarboven is. Erg hoog vliegt de ballon namelijk niet, alles blijft goed te zien. Een andere mogelijkheid is een arran gement. Een diner vooraf, daarna de ballonvaart en champagne achteraf. In lichtingen over de ballonvaarten kun nen worden ingewonnen bij Ad Aarts, tel. 013-681806. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Sinds zeven maanden is in Soestdui- nen shoarma-restaurant/grillroom "De Nijl" gevestigd. De zaak staat on der leiding van de heer M. Salem en heeft intussen in de wijde omtrek een uitstekende naam opgebouwd op het gebied van Egyptische specialiteiten die mensen van heinde en verre er ter plaatse nuttigen of bestellen. "De Nijl" kent vanaf het begin een bij zondere service: alle gerechten worden ook thuisbezorgd, een stukje dienstver lening waarvan op grote schaal gebruik wordt gemaakt. Met name de bedrijven in Soestduinen zelf en die in Soester- berg (dat geen "eigen" shoarma-restau- rant heeft) hebben de weg naar "De Nijl" intussen weten te vinden, evenals de in Soesterberg woonachtige Ameri kanen. Voor de thuisbezorging geldt een minimum-bestelling van 12 gulden. De bezorgkosten bedragen één gulden. "De Nijl" is ook bijzonder in trek bij de vele wandelaars en fietsers in de duinen van Soest. Heel veel recreanten onder breken hun wandeling of fietstocht voor een gezellige shoarma-maaltijd in de grillroom, of voor een hartige snack tussendoor. Vooral als het weer een beetje meerwerkt is het dan ook be hoorlijk druk bij het resaturant, dat be schikt over een ruim terras, waar het aangenaam toeven is. Zeven maanden geleden begon de heer M. Salem met "De Nijl", dat zijn naam ontleent aan de rivier in zijn geboorte land Egypte. Eerder was de heer Salem werkzaam in Den Haag en Amsterdam, en daarvoor enkele jaren in Miami (V.S.), waar zijn broer eveneens een restaurant heeft met dezelfde naam. Ook in Egypte is de familie van de heer Salem eigenaar van een restaurant on der de naam "De Nijl". Schotels Behalve allerlei broodjes zijn bij "De Nijl" ook diverse schotels met Egypti sche specialiteiten - shoarma, kebab, shaslik, falefel, etc. - verkrijgbaar, voor zien van Franse frietjes, salade en drie verschillende sauzen. Heel bijzonder is bijvoorbeeld de schotel met shoarma én kebab én shaslik, die onder de naam "De Nijl" wordt geserveerd en die aller lei vleesoorten bevat, allemaal bereid op authentiek Egyptische wijze, met ge bruikmaking van al die ingrediënten die ook in Nederland steeds meer aftrek vinden. Het is ook een schotel die ge makkelijk voor twee personen kan die nen. In de snackbar zijn verder allerlei harti ge tussendoortjes verkrijgbaar, maar natuurlijk ook ijs, koffie en frisdrank. Voor de kinderen is er heel wat smake lijks te vinden, en bovendien onthaalt de heer Salem ze graag op een leuke verrassing. De jeugd kan zich boven dien bezighouden met diverse spel letjes. Een uitstapje naar "De Nijl" (Soester- bergsestraat 186) is dus altijd de moeite waard. De zaak is alle dagen van de week geopend van 12.00 tot 24.00 uur. De bezorgdienst is tussen die tijdstip pen ook actief. De gerechten worden per auto rondgebracht (in de weekein den zelfs met twee auto's). Wie thuis wil smullen van al het heerlijks dat in de keuken van "De Nijl" wordt klaarge maakt kan een telefonische bestelling opgeven via tel. 22933. het moment op "grossiers'-niveau. Het getal van het assortiment zal tussen de 40.000 en 60.000 liggen! Om dit geheel te behappen vergt enorm veel werklust, inzicht en feeling met de marktsituatie. Ab Hooijer (56) en zoon Evert (33) zijn nog steeds enthousiast over hun zaak. Ze zijn er ook praktisch altijd. Dat doet het goed bij de klanten die altijd trouw blijven, temeer daar er weinig verloop Het voltallige team van Hooijer. in het personeelsbestand van Hooijer is. Vanwege het feit dat Hooijer nu 10 jaar als detailhandel bestaat (de zaak be staat reeds 19 jaar) zal er op vrijdag 5 mei en zaterdag 6 mei a.s. op alle artike len (ook op aanbiedingen!) 10% kor ting gegeven worden. Een leuke aktie van een gezond bedrijf! 6 Arlishock, Sleenhoffslra», S5-.9577 s.el, zich „s d eren aan hel sociaaI-cnl,n,e >oor je op Ie geven als lid en van de vereniging en genier' van hel lidmaalschap. De kn, ,- per jaar; voor jongeren t/n, indie tol dezelfde huishoud!.? rjaar. honlakladres ledenarf»- .n98, 3765 GKSoesl,le?. ,27^ in de acht films in Se cyclus die in het Filmhuis draait lentefilm. 'Liefde op hel it'.is een levendige, kleur- e, die nogal Italiaans aan- speelt zich grotendeels af evolkt huizenblok inTiflis 1 van de zuidelijke Soviek wonen kleurrijke figuren fkomst naast elkaar. Rus. Armeniërs, Georgiërs noeit zich met iedereen en les een mening. Een lief nis is de rode draad die wordt onderbroken door 1 ibsurdistische tafereeltjes I ■nde volksleven, grappen is duidelijk te 1 egisseur Esadze toch een i iorde kwetsbare, verliefde jongeman. Een combina- iloedige spontaniteit, ken- r de Georgische films, bi- n tedere observatie maakl ter zich voor deze film on- ik gewonnen geeft. .30 uur ia 19.30 uur): tel.19577 CJP/65+ f 5,- i, Tanze des Lasters. istoire de vent. rsonade. ais sang. ld café nt voices still lives. vista. nei: •rvolle zonnige komedie, Murphy, sluit het Film- iet seizoen op deze vrij- I De komedies van John mitengewoon populair, /eet de filmmaker de za- n. Met 'Coming te Ame- niet anders. Uitverkoch- laakten van deze ouder- oduktie een van de top- ,r. 0 uur 1 20.00 uur): tel. 19577 5P/65+ f 5,- Jammer, maar het einde van het jubi leumfeest bij Jadis' Mode, de bekende vrijetijds-kledingzaak aan de Nieuwe- weg die tien jaar bestaat, komt langza merhand in zicht. De week van 3 t/m 9 mei is al weer de achtste van de tien feestweken en staat helemaal in het te ken van de sport. Ook ditmaal heeft Jadi's voor de klanten een bijzondere verrassing in petto: Bij een aankoopbedrag van f 100,- of meer ontvangt men gratis een origine le Levi's 501-poster en bovendien een originele Jadi's schoudertas. Wie min der besteedt kan, zoals gebruikelijk, ook rekenen op een aardigheidje van jarige Jadi's. De komende week staat, zoals gezegd, helemaal in het teken van de sport. Dat is bijvoorbeeld aan de etalage van Jadi's goed te merken. De attributen daarin zijn afkomstig van het bekende sport- huis Eb. Kareisen van de Soesterberg- sestraat. Centraal deze week staat (opnieuw) Levi Strauss, partner van jeans-specia listen. Dat Jadi's zo'n jeans-specialist is heeft men al tien jaar kunnen constate ren; Levi's is al tien jaar de jeans-part- ner van Jadi's in Soest. Levi Strauss neemt onder de jeansmer ken een onbetwiste leiderspositie in, niet alleen qua aantallen, maar vooral ook qua uitstraling. Men kan rustig stel len dat Levi Strauss de "Rolls" is onder de jeansmerken. Levi's filosofie is ge richt op het ideale partnerschap van de detailhandel in jeans- en vrijetijdskle- ding, die een uitstekende feeling heb ben voor wat er op de jeansmode-markt Gun jezelf goud. Of geef het aan wie je lief is. flonkerende 14-karaats gouden oorknopjes met zirconia. Veelzeggend. Maar bescheiden geprijsd. Bekijk ze eens goed bij uw juwelier die uitblinkt in goud. JViu per paar De Poëziekring "Eemland" organiseert op vrijdagavond 12 mei voor de tweede keer een "klassieke" poëzieavond in Galerie "'t Juffersgat" van Coby Mos terd, Kortegracht 21 in Amersfoort. Na de succesvolle première de vorige maand van de poëzie van Achterberg staat nu Simon Vestdijk centraal, die in de dertiger jaren bijna 700 gedichten heeft geschreven, soms vijf per dag. Cor Uitham houdt op 12 mei een lezing over "Vestdijk als dichter". Hij is do cent van de Scholengemeenschap "De Amersfoortse Berg" en was redacteur van de "Vestdijkkroniek". Uitham schreef voor dat tijdschrift o.m. een stu die over het Vestdijk-gedicht "Oubliet- te" dat in 1933 uitgroeide tot een novel le, waarmee hij aantoont dat het dich terschap van Vestdijk ten nauwste ver weven is met zijn romankunst. "Simon Vestdijk in 't Juffersgat" begint om 20.00 uur. De Galerie waar weder om nieuw werk te bewonderen is, is open om half acht. De toegang bedraagt slechts vijf gulden. Aangezien de ruimte beperkt is (de vo rige keer uitverkocht!) is het verstandig tevoren telefonisch te reserveren. Dat kan dagelijks tussen 17.00 en 18.00 bij de bestuursleden van de Poëziekring: Ellen de Jong (033-615003). Ans Schuurman (033-802306) of Marga Hiemstra (033-633490).

Soester Courant | 1989 | | pagina 9