KRJE f 199,- EDiiSMi1 JL D 9NCB*. Nederlands Motet en Madrigaalkoor maakte reis naar Engeland T-shirt gebloemde rok /SOESTERBERGSESTRAAT «SOEST - TEL. 02155-2; SLPERFLOWER GF.FFT HEI PAGINA^ WOENSDAG 10 MEI 1989 SOESTER COURANT COMPUTER- FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Plaatsingskosten: ƒ0,00 STRAALBEDRIJF VAN ROUWENDAAL voor het ontroesten van al uw onderdelen o.a. velgen - frame's Nijverheidsweg 11 3762 EP SOEST Tel. 02155 - 2 08 60 BOSCH PAGINA 17 Drie Soesters dronken achter stuur Eéndags jeugdorkest Groeneveld en Geen belangstelling voor hoorzitting Wie aan sport doet leest de Soester Courant Fractieberaad D'66 Dronken achter stuur Brandende sigaret veroorzaakt brand Dieven betrapt na uitdelen repen inte[j!sirgn Leerlingen plegen coup in Griftland DE VEILIGE MANIER OM CONTACTLENZEN TE DRAGEN y Ineens valt hun oog op 't Zachte Contactlens Plan BIJ DONKER IS VEEL TE ZIEN Super Flower-anjers voor Polen Autokraak Rode Kruis huldigt penningmeester Dronken man ramt boom Doorrijden na aanrijding Man betrapt bij winkeldiefstal Wieldoppen weg Kledingdiefstal Geld gestolen uit w.c. SOEST-KEDZiERZYN/K O7' in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 Kies nu de keuken naar uw hart Uit het om vangrijke Bosch Collection keukenprogramma 1989. En maak 'm gerust wat mooier dan u van plan was. want de plaatsingskosten zijn geheel voor onze rekening Dal wil zeggen alle kosten voor het stellen van de keuken en het mpnteren van de kastjes En dat is toch mooi meegenomen. Als u toch van plan bent een nieuwe keuken te nemen, dan moet u vóór30iuni beslist eens bij ons binnenlopen. Tot deze datum loopt de actie. Wij rekenen u dan graag voor wat uw voor deel is. Nu beslissen is nu besparen. Veldweg 4 - Soest Telefoon 02155-14878 De Bosch Keuken. Perfect, zoals alles van Bosch. Specialist Anti-roest behandeling T. VAN ROUWENDAAL voor het behandelen van o.a. personenauto's en bedrijfswagens Nijverheidsweg 11 - 3762 EP Soest Tel. 02155 - 2 08 60 (na 18.00 uur: 02155 - 2 37 15) Een 31-jarige inwoner van Soest werd in de nacht van vrijdag op zaterdag be keurd omdat hij reed onder invloed. Passerende politiemensen zagen op de kruising van de Beukenlaan met de Dalweg een auto op zijn kant liggen. De bestuurder bleek op de kruising de macht over het stuur te zijn kwijtge raakt. In de nacht van zaterdag op zondag werd in de Valeriaanstraat een 27-jari- ge Soester aangehouden die onder in vloed achter het stuur zat. Diezelfde nacht werd op de Dalweg een 27-jarige vrouw uit Soest aangehouden om de zelfde reden. Zondag 14 mei a.s. (Ie Pinksterdag) gaat de muzikale jeugd weer bezit ne men van Kasteel Groeneveld in Baarn. Een orkest dat maar één dag bestaat is, voro zover wij weten, een unicum in Nederland. Het begint 's morgens te re peteren, geeft 's middags een openbaar concert van het ingestudeerde en wordt daarna ontbonden om nooit meer in de zelfde samenstelling te herrijzen. Vol gend jaar zijn er voor een deel andere kinderen, in ieder geval een andere be zetting, en dus ook een ander program ma. Er zijn wel veel meer jeugdorkesten, maar daarmee willen de organiserende Baarnse Muziekkring en Kasteel Groe neveld niet in concurrentie treden. Het is juist de bedoeling om de jeugd bij te brengen hoe leuk het is om samen te musiceren, om met die ervaring een aanwinst te worden voor het jeugdor kest van de woonplaats of omgeving. Ook dit jaar komen gegadigden uit alle delen van het land: uit Baarn, Soest, Eemnes en Amersfoort, Zeist, Hilver sum en Blaricum, maar ook Bovenkar- spel, Maarssen en Breukelen, Weesp en Huizen prijken op de inschrijverslijst, evenals Hengelo, Bosch en Duin en Schoonhoven. Sinds het eerste "ééndagsorkest" in 1982 is dit initiatief een groot succes ge weest, zo groot zelfs dat het niet altijd mogelijk was het talrijke publiek een goed plaatsje te geven, maar om hen was het dan ook niet in de eerste plaats begonnen: De jeugd zelf staat bij dit ge beuren centraal. Het instrumentarium is elk jaar ver schillend. Zo is de laatste jaren de grote belangstelling voor de dwarsfluit duide lijk waarneembaar. De muzikale leiding van het jeugdge- beuren in Kasteel Groeneveld is dit jaar in handen van de Baarnse musicienne Martie Velthuis. korte mouw met applicatie De Werkgroep Natuurbehoud Soest is niet komen opdagen bij de hoorzitting over het nieuwe zwembad aan de Dal weg in het kader van de AROB-proce- dure. De Werkgroep was bij monde van de heer Van 't Holt uitgenodigd om haar bezwaren tegen het te bouwen zwembad voor de inwoners van Soest te komen toelichten. De AROB-proce- dure is er onder meer voor om de bur gers gelegenheid te geven voor de mo gelijkheid van optimale inspraak. De D'66-werkgroep gemeentepolitiek houdt haar openbaar fractieberaad op dinsdag, 16 mei a.s. om 20.00 uur in de dependance achter het gemeentehuis aan de Steenhoffstraat 2-4. De agenda voor de raadsvergadering, die gehouden wordt op donderdag 18 mei, wordt besproken. Belangstellen den zijn van harte welkom. Als iemand een bepaald punt onder de aandacht wil brengen, graag een tele foontje vooraf naar één van de fractiele den: Adriaan Pothuizen, tel. 19628 (Soest), Jan van Esseveld, tel. 03463- 51710 Soesterberg). Een 21-jarige man werd in de nacht van maandag op dinsdag aangehouden toen hij met zijn auto op de Middelwijk- straat reed. De man had te veel gedron ken en kreeg een boete van 250 gulden. In de nacht van maandag op dinsdag moest de brandweer eraan te pas ko men om een brandje in een huis aan de Insingerstraat te blussen. Een van de bewoners had een branden de sigaret op de tafel in de woonkamer laten liggen. De bewoners werden 's nachts wakker van het geknetter van vuur. De tafel en enkele stoelen ston den toen al in brand. De brandweer wist het vuur te bedwingen met een tuins- lang. De diefstal uit de kantine van een sport hal werd maandag door de politie opge lost. Tussen 22 en 24 april werd voor vijftig gulden aan snoep en frisdrank uit de kantine gestolen. De dieven konden in hun kraag worden gegrepen toen een van hen op school repen, die afkomstig waren van de dief stal, ging uitdelen. De daders bleken drie jongens uit Soest van 15 en 14 jaar te zijn. Als u uw woning heeft ingericht met onze exclusieve stijlmeubelen dan mag daar natuurlijk niet de sfeervolle verlich ting aan ontbreken. Steek uw licht eens op bij Inter Casa en kom kijken naar de nieuwe kollektie halogeen lampen waarvan u hier alvast een voorbeeld hebt. Mafiosi pleegden vorige week woens dag een coup op het Griftlandcollege. Zij kwamen voorrijden met legerauto's en namen de school over terwijl leerlin gen en leraren in bedwang werden ge houden met waterpistolen. De mafiosi bleken eindexamenkandidaten te zijn en de coup was hun examenstunt. Toen de overname eenmaal een feit was, werden de leraren aan de tand ge voeld. De eerste slachtoffers waren de wiskunde-docenten. Zij werden ge- dwongen ten ovetsiaan van de leerlin gen het volkslied van hun provincie of streek ten gehore te brengen. De heer Algra die bekend staat om zijn solo concerten tijdens de wiskundeles, werd wat al te enthousiast en greep een mi crofoon. Dat werd echter onmiddellijk afgestraft met een flinke straal water. Na de wiskundesectie volgde de volle dige stoet van onderwijzend en niet on derwijzend personeel. Allemaal kregen zij een opdracht die zij op het podium Een jaarlijkse buitenlandse reis is voor het Nederlands Motet en Madrigaal- koor traditie. Op Hemelvaartsdag ver trok het Soester koor per bus en boot naar Engeland. Na aankomst in Sheer- ness vertrok het gezelschap naar het Maryvale Centre ten zuidwesten van Londen, een vormingscentrum dat het koor enkele dagen onderdak verleen de. Op dit adres had het koor een druk pro gramma af te werken met de studie van de opera "The Fairy Queen" van Henry Purcell. Aan deze studiedagen werd ook deelgenomen door het Chinthurst Consort, een instrumentaal ensemble uit Guildfort, dat deze opera in die om geving al heeft uitgevoerd. Op zaterdagavond voerden het Soester koor en het Engelse orkest met solisten uit eigen gelederen de opera in concert- vorm uit. Zij waren hierbij te gast in de Grey Friars, een Franciscaner klooster gemeenschap, eveneens in de omge ving van Guildfort. In deze opera komt een solo voor van een dronken dichter. Deze rol werd op zeer overtuigende wijze gezongen door de dirigent van het koor, Gerard van Amstel. De uitvoering van de solo gaf de toehoorders bijna de indruk met een echte dronken man te doen te hebben. Kortom: een sublieme uitvoering van een zeer moeilijke rol, die met een gul applaus werd beloond. Tussen de drukke studies door heeft het koor bij prachtig weer van de mooie omgeving van Bramley genoten. Een hoogtepunt in een van de rondritten was een bezoek aan Hampton Court Palace, het voormalige paleis van de Engelse koning Hendrik VIII. Het concert in Engeland was eigenlijk een voorronde van twee uitvoeringen van Purcells opera door het Soester koor met het Engelse ensemble op zon- Hoe mooi sommige brillen ook zijn, ze zitten vaak flink in de weg. Tijdens het dansen bijvoorbeeld. Veel brildragers hebben weieens aan lenzen gedacht, maar vinden de stap misschien te groot. En dan... ontdekken ze 't Zachte Con tactlens Rian. Een ideale manier om snel en ongemerkt zachte lenzen te dragen. Hoe dat plan werkt? Simpel. Wij ver vangen je lenzen elk halfjaar door een paar nieuwe. Wat dat kost? Je betaalt per halfjaar een vast bedrag. Dus geen plotselinge, onverwachte uitgaven. Meer weten over 't Zachte Contact lens Plan? Kom snel langs voor informa tie en vrijblijvend passen. Ook jij zult enthousiast zijn! brillen - contactlenzen Winkelcentrum de Smitshof, Smitsweg 30,3765 CT Soest Bel: 02155 -1 86 26 De Soester delegatie die vrijdag naar Polen vertrok om daar de officiële totstandk oming van de stedenband tussen Soest en Kozle luister bij te zetten, kwam in elk geval niet alleen met bloemrijke toespraken in het Poolse stadje neerstrijken. Als het goed is staan er in Kozle nu tientallen bossen Soester anjers - in de nationale kleuren rood en wit-te pronken, die een geschenk zijn van de bekende Soester bloemist Super Flo- wer van de Van Weedestraat. Luttele uren voor het vertrek nam Bert Krijger - behalve VVD-raadslid ook bestuu rslid van de Narre Knollen (zodat het geen verbazing mag wekken dat hij van tijd tot tijd graag de bloemetjes buitenzet) - de forse bloemenhulde voorlopig in ontvangst. Die ging goed verpakt mee de bus in, zodat Kozle zaterdag kon genieten van een st ukje onvervalst-Hollandse kleurrijke bloemenweelde uit Soest. Op de foto de heer Trapp van Super Flower (l.), die Bert Krijger symbolisch een bos anjers aanbiedt. moesten uitvoeren. De verrichtingen van het personeel werden afgewisseld met gedichten en liederen van de leer lingen. Een paar kritische woorden werden nog gewijd aan het brandalarm. De ein dexamenkandidaten hadden het alarm expres af laten gaan om er de aandacht er op te vestigen dat niemand wist wat hij moest doen in geval van brand. Het bleek echter nog veel vreemder te zijn. Niemand had het alarm gehoord! Aan de Walraven van Hallhof is vorige week een auto opengebroken. De da der forceerde een van de portieren en ging ervandoor met een tas met gereed schap. De tas werd later leeg terugge vonden in een naburige tuin. dag 28 mei a.s. in de grote zaal van Zon negloren. Het Engelse orkest komt hiervoor speciaal naar Soest. Het is de bedoeling dat meerdere leden van het koor op een extra podium naast dat van koor en orkest enkele taferelen uit de opera uitbeelden. De algehele leiding heeft de dirigent van het Soester koor, Gerard van Amstel. De kaartverkoop voor de twee concer ten in Soest is al in volle gang. Liefheb bers van opera en van goede koorzang wordt dan ook aangeraden snel een kaart te kopen. De belangstelling is bij zonder groot. Kaarten zijn verkrijgbaar bij "De Gouden Snaar", Steenhoff straat 15, en bij de leden van het koor. Op maandag 24 april heeft de afdeling Soest/Soesterberg van het Ned. Rode Kruis de Algemene Ledenvergadering gehouden. De voorzitter de heer G. Boelhouwer informeerde de vergade ring o.a. omtrent de plannen voor de rest van het jaar, met name de aanstaan de inzamelingscampagne van 22 mei t/m 4 juni 1989. Hij memoreerde ver der het bijzonder goede resultaat van de inzamelingscampagne 1988 en de re sultaten van de ledenwerfcampagne 1988 die de afdeling plm. 500 nieuwe leden opleverde. De jaarstukken pas seerden zonder bemerkingen. Daarna werden de heren P. Vortrefflich en M. Hoogstraten bij acclamatie in het bestuur benoemd als resp. penning meester en informant Soesterberg. Het bestuursvoorstel om mevr. van Zanten o.a. oud-oprichtster van de afd. Welfa re, te benoemen tot lid van verdienste, werd bij acclamatie goedgekeurd. Rode Kruis-voorzitter Boelhouwer (r.) overhandigt de heer Ribbens de Legpenning. Vervolgens werd afscheid genomen van de afgetreden penningmeester, de heer J. Ribbens, die deze functie offi cieel van 1982 tot 1989 heeft vervuld. De voorzitter memoreerde tevens de vele andere bestuurlijke aktiviteiten, waaraan de heer Ribbens met veel en thousiasme zijn medewerking verleen de. Namens het Hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis reikte de voorzitter aan de scheidende penningmeester de Rode Kruis Legpenning uit. Namens de afdeling werden hem en zijn vrouw af scheidscadeaus aangeboden. De scheidende penningmeester be dankte vervolgens - mede namens zijn echtgenote - voor de toespraken en ca deaus b.g.v. zijn aftreden. Een 22-jarige automobilist uit Soest werd vrijdagavond overgebracht naar het politiebureau nadat hij een boom aan de Waldeck Pyrmontlaan had ge ramd. De man bleek geen rijbewijs te hebben. Bovendien zat hij dronken achter het stuur. Voor hij tegen de boom tot stilstand kwam, had de Soester overigens ook al een bestelbus op het Nassauplantsoen en een lantaarnpaal op de Stadhouders laan de nodige schade bezorgd. Tegen de man werd proces verbaal opgemaakt en er werd hem een rijverbod Van tien uur opgelegd. In de Varenstraat werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een geparkeerde auto aangereden. Daarbij werd een achterspatbord vernield. De dader is nog niet gevonden. Een 49-jarige Soester werd zaterdag morgen aangehouden terwijl hij reed tijdens een ontzegging. Bovendien bleek de auto waarin hij reed niet verze kerd te zijn. De auto van de man werd door de politie in beslag genomen. Een 52-jarige man uit Soest werd maandag betrapt bij een winkeldiefstal. De man had uit een supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat voor f.6,47 aan boodschappen gestolen. Een bewoner van de Rubenslaan meld de de politie vorige de diefstal van een viertal wieldoppen. Een onbekende da der had dc doppen weggenomen van de auto, die bij zijn woning stond gepar keerd. Een bewoonster van de Ereprijsstraat deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van een damesblouse. Een onbekende dader had het kleding stuk weggenomen van het balkon, waar het aan de waslijn hing te drogen. Het koor en het Chinthurst Consort tijdens de uitvoering van de opera 'The Fairy Queen Uit de w.c. van een woning aan de Braamweg werd in de nacht van zater dag op zondag een schilderij gestolen met een 'inhoud' van 350 gulden. Bu ren werden opgeschrikt door glasgerin kel en zagen twee jongens wegrijden in een BMW. De dieven zijn nog niet aan gehouden.

Soester Courant | 1989 | | pagina 17