aruóhocK m\ d3 dubbers (b@yw Bevrijdingsconcert SMG van lioog gehalte k PAGINA 24 WOENSDAG 10 MEI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 25 Werk van cursisten in C-drie Concerten in de Oude Kerk Vrijdag 12 mei in C-drie Kinderbios: 'De gekke tekkel Nieuwe expositie Anna Paulownahuis Kleuretsen van Rolf Weyburg Gelukwensen voor moslims van christenen bij einde Ramadan Fokker coupeerde oren dobermanns Werk van Hubenet in 'De Bereklauw' Museum Oud-Soest Lezing in museum 'Oud Soest' Programma Fotocursussen van Stichting Statief Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Kunstgeschiedenis Meisje (13) gewond bij aanrijding Filmhuis: 'Anita, Tanze des Lasters' Jazzclub Artishock Open dag NJHC QxideËn^. Inbraak kelderbox Cultureel Creatief Centrum Seizoen januari - mei 1989 Het seizoen begint voor C-drie af te lo pen. Evenals in vele andere theaters worden er voor de zomer geen voorstel lingen meer geprogrammeerd. Wel zijn er in de maand mei een behoorlijk aan tal voorstellingen te verwachten die buiten de eigen programmering vallen, maar waar ondersteuning van C-drie is gevraagd. Zo zijn er de cabaret-uitvoering van de R.K.-jongeren, de ballet-uitvoeringen van de kindercursussen ballet, de musi cal van de cursus kindermusical, een uitvoering van het jongerenkoor Soes- terveen en een aantal schoolvoorstel lingen. Exposities, jazz-concerten en kinder- bios lopen in de maand mei nog gewoon door. De meeste creatieve cursussen gaan ook al weer de laatste maand in, hoewel een aantal inhaal-lessen ge pland zijn in juni. Theater C-drie is blij dat er de laatste dagen zo veel over een theater voor Soest wordt gesproken. De positieve ontwikkelin gen van het cultureel en creatief aan de Willaertstraat heeft ongetwijfeld mee gewerkt om de discussie over een thea ter op gang te brengen. C-drie startte vanuit een moeilijke posi tie. Feitelijk moest er geknokt worden om het culturele gebeuren een eigen ge zicht te geven in een gebouw met een gekleurde geschiedenis. Men keek met achterdocht naar het nieuwe centrum. Uit die slechte positie is C-drie een be grip geworden voor kwaliteit. C-drie heeft in korte tijd bewezen dat er belangstelling is voor een grote ver scheidenheid aan culturele activiteiten. De bezoekers aantallen groeien nog steeds. Theater, muziek, exposities, kinderfilms, enz. startten 3 jaar geleden met kleine aantallen bezoekers. Thans durven wij te beweren dat, wanneer de ontwikkelingen zo door gaan, binnen twee jaar alle activiteiten druk tot zeer druk bezocht zullen worden. C-drie groeit. En daarom denkt C-drie dat een theater in Soest verantwoord is. Met een goede zakelijke formule is een theater in Soest voor een belangrijk ge deelte terug te verdienen. Als C-drie niet kan of mag uitbreiden, dan vinden wij het toe te juichen dat er een theater komt. Voor het zover is zal er goed gerekend moeten worden omdat in dat geval de huidige formule van C-drie gewijzigd zal moeten worden. C-drie is goedkoop voor de overheid omdat het centrum veel terug verdient. Wat in C-drie ge beurt is goedkoop door de integratie van activiteiten. C-drie denkt graag mee over toekom stige culturele plannen. Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Tekeningen en zijdebeschilderingen In de maand mei zijn er weer prachtige kunstwerken te zien in de expositie ruimte van C-drie. Van de cursisten aquarellen en experimenteel tekenen worden mooie tekeningen en schilderij en getoond. Al een aantal jaren krijgen de leerlingen van de enthousiaste docenten Ellen Groenendijk de gelegenheid om één van hun mooiste pronkstukken aan de Soester bevolking te tonen. Voor het eerst in C-drie zijn er naast de tekenin gen en schilderijen ook schitterende be schilderde zijden doeken te zien. Tijdens de cursus zijde-schilderen, die gegeven wordt door Caroline Bouwer, zijn er heel bijzondere werkstukken ge maakt; deze zijn zeker de moeite waard om geëxposeerd te worden. In een vitri ne worden verschillende beschilderde zijden accessoires getoond, zoals sjaals. De expositie is te zien van 8 mei t/m 19 mei in de expositieruimte van het cultu reel creatief centrum C-drie, Willaert straat 49. Binnenkort komt een hervatting van de concerten zoals die in 1988 bijna iedere maand plaatsvonden in de Soester Ou de Kerk, ditmaal op vrijdagavond. Om de concertbezoekers gelegenheid te geven vooraf - het is immers koop avond - inkopen te doen, werd het aan- vangstijdstip verplaatst naar half negen (20.30 uur). Uiteraard mogen de con certbezoekers hun boodschappen mee brengen. Planning voor de eerstkomende vier concerten: 26 mei, 30 juni, 14 juli, 15 september. Het programma-aanbod is zeer geva rieerd: Duitse en Franse barok van Bach, Telemann, Rameau en vele an deren; voorts muziek uit recenter jaren: Haydn, Brahms, Dvorak e.a. De orga niserende commissie C.O.K. hoopt met deze muziekserie een groot aantal mu ziekliefhebbers uit Soest en omgeving een genoegen te doen. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 212 97 Op een heel gewone dag nemen een man en een vrouw een besluit. Eigenlijk een heel gewoon besluit, maar met wat voor gevolgen! Hun eigen lieve tekkel- tje heeft een nest puppies gekregen en ze besluiten het hele nest in huis te ne men. Dan vraagt de dierenarts of ze nog een klein tekkeltje erbij willen nemem, want het hondje is door zijn moeder verstoten. Dat vindt het echtpaar heel zielig en omdat het toch ook een tekkel is, stemmen ze toe. Maar het kleine tekkeltje begint te groeien, véél meer dan de andere. En weldra blijkt dat ze een Deense Dog in huis hebben gehaald. Het huis wordt al spoedig een vrolijke bende, waar alles mogelijk is. De avonturen en capriolen van "De gekke tekkel" zijn zo dol, dat deze film een echte lachfilm is voor de hele fami lie. "De gekke tekkel" duurt 95 minu ten en draait op 12 mei in C-drie. Aan vang 15.45 uur. Toegangsprijs f 2,50. Reserveren is mogelijk: tel. 22188. "L'Afrique périphérique, An Atlas of the Islands around Africa", is de titel van de expositie van Rolf WeybuTg, die sinds 6 mei in het Anna Paulownahuis te zien is. "L'Afrique Périphérique" is een om vangrijke serie kleuretsen die de eilan den rondom Afrika als onderwerp heb ben. Het is een inventarisatie van de enorme verscheidenheid aan eilanden die in de Indische en Atlantische Oce aan en de Middellandse en Rode Zee rondom het zwarte continent uit de gol ven oprijzen. Sommige liggen niet meer dan een steenworp van het continent verwijderd, andere liggen zeven dagen varen achter Afrika's horizon, allemaal liggen ze dichter bij Afrika dan bij enig ander continent, maar de meeste heb ben een sterke invloed van elders on dergaan. De kleuretsen vormen de (losse) bladen waaruit de atlas L'Afrique Périphéri que bestaat. Het zijn bladen waarop rei simpressies vermeld staan: weergege ven, maar niet noodzakelijkerwijs ver werkt. Enigzins in de traditie van oude geïllustreerde land- en zeekaarten ge ven ze weer wat er gebeurde, hoe het er uit zag of hoe iets werkt. Landschappen en landkaarten, uitvergrote details en flarden tekst, portretten, flora en fauna alsmede stempels en postzegels vormen de ingrediënten van de verschillende et sen. Eigenlijk zijn het reisverhalen. Verslagen van het gebeurde. De eilanden zijn in acht geografische groepen verdeeld. De etsen die de ei landen van één bepaalde groep tot on derwerp hebben worden naast de ge wone oplage in een speciale, zeer be perkte oplage gedrukt en samenge voegd in een luxe cassette die naast de kleuretsen over die bepaalde groep ei landen ook zandmonsters, foto's, kaar ten, geluiden en muziek van die eilan den bevat. De etsen'uit■'•L'Afrique Périphérique" zijn de eerste uit de serie die Rolf Wey burg eind 1986 begon. Ze hebben bijna allemaal de eilanden ten oosten van Afrika, in de Indische Oceaan tot on derwerp. Eilanden waar hij in 1986 een half jaar verbleef, rondreizend met vrachtboot, dhow en piroque, met vliegtuig en taxibrousse, te voet en fiet send. Afgezien van enkele etsen over Mada- gascar, Perim (in de mond van de Rode Zee) en Tristan da Cunha (in de Zuide lijke Atlantische Oceaan) die nu nog op zichzelf staan, zijn er achttien bladen geëposeerd die tezamen twee afgeron de delen uit de serie vormen: negen bla den over de Seychelles en Mascareignes (Mauritius, Rodriques en Réunion) en negen over de Comoren, Zanzibar en Lamu). De twee bij deze twee groepen eilanden behorende luxe cassettes zijn ook op deze expositie te zien. De expositie is open van 6 mei tot 5 juni, op wo. t/m zo. van 12.00 - 17.00 uur, of na tel. afspraak. Zoals de laatste jaren gebruikelijk heeft een delegatie van de commissie Islam-Christendom afgelopen zater dag, ter gelegenheid van het einde van de Ramadan, gelukwensen aangebo den aan de moslim-gemeenschap van Soest. Dat gebeurde 's ochtends vroeg om kwart over zeven, bij het och tendgloren, het officiële einde van de Islamitische Vastenmaand. Twee vertegenwoordigers van de com missie, een werkgroep van de plaatselij ke Raad van Kerken, maakten hun op wachting bij het bestuur van de moskee aan de Parallelweg. Zij werden hartelijk ontvangen door de bestuursleden Cam- gi en Ilbay, die lieten weten het bezoek bijzonder op prijs te stellen. De commissieleden brachten de bood schap van de landelijke Raad van Ker ken over, waarin o.a. wordt opgemerkt dat de Ramadan - als een periode van gebed, schriftstudie en vasten - ook leidt tot een bezinning op de levensvra gen die alle mensen aangaan, zodat zo wel christenen als moslims medeve rantwoordelijk zijn voor de vragen van vrede, gerechtigheid en heelheid van de schepping. De moslims worden in de boodschap opgeroepen deel te nemen aan het Con ciliair Proces en nadrukkelijk uitgeno digd voorde landelijke "Kerkedag" (16 september in Utrecht), omdat christe nen en moslims zich met elkaar verbon den weten. Schaduw Over het feestelijke einde van de Ra madan is in Soest enigszins de schaduw gevallen van de problemen rondom het moskee-gebouw. Het moskeebestuur heeft protest aangetekend tegen het be sluit van de gemeente dat ae moskee een lokaal moet afstaan aan Spullen- hulp. Men krijgt er weliswaar een ander lokaal voor terug, maar het geheel is veel te klein om goed te kunnen func tioneren. De commissie Islam-Chris tendom is gevraagd eventueel een be middelende rol te spelen. D£KHDUD zjyaou Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Een fokker van dobermannpinchers werd maandag in zijn kraag gegrepen omdat hij de oren van zeven pups had gecoupeerd. De politie kwam de man op het spoor toen in een container aan de Sterren bergweg in Soesterberg spuiten, oorres- ten, ampullen en bebloed papier wer den gevonden. De oorresten werden onderzocht door een dierenarts, die wist te vertellen dat het om de oren van dobermannpinchers ging. Daarmee wist de poltie voldoende om de man op te kunnen sporen. Zaterdagmiddag 13 mei a.s. om 13.30 uur wordt in het Soester kunstwinkeltje "De Bereklauw", Steenhoffstraat 63, een tentoonstelling geopend van schil derijen van Gladys Hubenet uit Koot wijkerbroek. Een hernieuwde kennis making met haar werk, omdat zij bijna 6 jaar geleden voor het laatst in "De Be reklauw" exposeerde. Sinds die tijd is haar werk gegroeid. Via landschappen en zeer precies geschilderde stillevens, stond de kleur steeds meer centraal. De anthroposofie is nog steeds de belang rijkste inspiratiebron voor haar. Het fi guratief werken is niet langer meer een vanzelfsprekendheid. "Integendeel", zegt Gladys, "Ik pro beer het eigene van de kleur als figurant op te laten treden. Een enkele keer dringt zich wel eens een beeld bij mij op en vraagt het schilderij om een verant woorde keuze die ik maak. Per slot van rekening ben ik niet de 'heer en mees ter', maar heeft het schilderij in wording zijn eigen ongeziene mogelijkheden. Hierdoor moet ik nauwgezet luisteren naar wat het worden wil. Al met al een spannende en nooit vervelende manier om je met vorm en kleur uit vorm bezig te houden." De kleurcomposities van Gladys Hube net, aquarellen en gemengde technie ken, zijn dagelijks te bezichtigen (be halve op zondag) tot eind juni. De ten toonstelling wordt zaterdag a.s. muzi kaal geopend met medewerking van Els Kal (zang en gitaar) en Toni Holthaus (dwarsfluit). Tevens is in 'de Be reklauw' werk te zien van Jos de Hesse- le uit Leusden, prachtige houten speel- vormen voor kinderen en van Elisabeth Copijn uit Hilversum (keramische ob jecten). Ook wordt in "De Bereklauwq"weer de jaarlijkse zomerschilderweek georgani seerd onder leiding van Jan de Kok uit Culemborg. Het is een korte schilder cursus waarin gewerkt wordt met aqua relverf volgens de sluiertechniek, waar mee deze kunstschilder in binnen- en buitenland bekendheid geniet. Er wordt geschilderd aan de hand van hei thema "Kleuren en temperamenten", de stemmingen van de vier tempera menten uitgedrukt in kleuren. De zo merweek wordt gehouden in de week van 24 t/m 28 juli en in de week van 7 t./m 11 augustus. Voor inlichtingen: "De Bereklauw", tel. 02155-19176. De openingstijden zijn maandag t/m zater dag van 10.00-18.00 uur. Steenhoffstraat 46 De Historische Vereniging organiseert een lezing over de restauratie van aar dewerk. De lezing wordt gehouden op dinsdag 16 mei in museum Oud Soest en begint om 20.00 uur. Spreker is Henk Blom uit Doesburg. Blom geniet grote bekendheid in de wereld van de archeologie. Zelf is hij amateur-archeo loog. Van de hand van Blom is ook een boek verschenen over de restauratie van aardewerk. Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG De Vangrail Donderdag 11 mei: Afsluiting kaart-avond o.l.v. Marga van der Hoed. Kleuteruurtje voor kinderen van 3 t/m 5 jaar; 16.15 tot 17.15 uur; entree: f 1,- Ritmisch dansen voor kinderen van 6 t/m 9 jaar; 16.15 tot 17.15 uur; entree: fl,- Vrijdag 12 mei: Soosavond voor jongeren van 14 jaar en ouder; vanaf 19.30 uur. Woensdag 17 mei: Instuif: Spelencircuit voor kinderen van 4 t/m 12 jaar; 14.00 tot 15.30 uur; entree: fl,- De Praatpaal Donderdag 11 mei: Buitenaktiviteit met de aktiviteitencar- rousel: Spellenciorcuit; 4 tot 5 uur; Op het plein of grasveld bij de Praatpaal (Rinke Tolmanschool). Dinsdag 16 mei: Jazz-ballet voor kinderen van 9 t/m 12 jaar; 16.00 tot 17.00 uur; fl,- Buitenaktiviteit met de aktiviteitencar- rousel: Vliegers en buttons maken of kleien; 4 tot 5 uur; tussen Gerrit v.d. Veenstraat en Tit. Brandsmastraat, achter supermarkt Van Doorn. Tieneravond voor 13 t/m 17 jarigen; 19.00 tot 21.30 uur; fl,- Woensdag 18 mei: Instuif: Spelletjesfestijn voor 4 t/m 12 jarigen; 14.00 tot 15.30 uur; entree f 1,- Brei- en naaigroep voor volwassenen; 19.00 tot 21.00 uur; entree f 1,50. Creatieve Vrouwengroep; 20.00 tot 22.00 uur; entree: f2,50. Het Kruispunt Vrijdag 12 mei: Buitenaktiviteit met de aktiviteitencar- rousel: Spellencircuit voor kinderen van 4 t/m 12 jaar; half 3 tot 4 uur; grasveld Van de Veldeplantsoen. Zaterdag 13 mei: Creattieve ochtend voor buitenlandse meisjes tot 18 jaar; 9.00 tot 11.30 uur; f 2,50. Woensdag 17 mei: Buitenaktiviteit met de aktiviteitencar- rousel: Vliegers of buttons maken of kleien, voor kinderen van 4 t/m 12 jaar; half 3 tot 4 uur; speelplaats bij de Vermeer- laan aan de Alb. Cuyplaan. Statief houdt op zaterdag 27 en zondag 28 mei een cursus modëlfotografie in de Ewijckshoeve. Dit landhuis bevindt zich tussen Den Dolder en Soest. Tijdens deze dagen zijn er verschillende modellen aanwezig die zowel binnen als buiten poseren. Er kan gewerkt worden met bestaand of kunstlicht, waaronder ook een flitsinstallatie. Het is ook mogelijk maar een dag hier aan deel te nemen. Het aantal deelne mers is maximaal 15. Voor informatie of inschrijving kan men bellen naar: Fred Vermeulen, Hartweg 20, Soest, tel. 02155-18105. Martin van Thiel 030-611412. Eén van de vele cursussen die de Volks universiteit het komende seizoen weer geeft is kunstgeschiedenis. Het onder werp van deze cursus zal dit jaar zijn: Het Mauritshuis vroeger en nu. In het Mauritshuis zijn 280 werken tentoon gesteld. Het Koninklijk Kabinet van Schilderij en Mauritshuis is uniek gelegen in het hart van Den Haag, op een hoek van de Hofvijver en pal naast de regeringsge bouwen. Het werd gebouwd tussen 1634-1644 in opdracht van Johan Maurits van Nassau-Siegen, een ach terneef van Frederik Hendrik. Johan Maurits had carrière gemaakt in het Staatse leger. Tijdens de bouw van het Mauritshuis verbleef hij in Brazilië, waar hij gouverneur-generaal was voor de Westindische Compagnie. Zijn vriend Constantijn Huygens hield toe- zich op de bouw van het Mauritshuis. De bouwmeester was Jacob van Cam- pen en in samenwerking met Pieter Post werd het stadspaleis in het toppunt van "moderne" architectuur gebouwd. Het Hollands Classicisme werd geboren. Het exterieur is nog zo goed als hetzelf de als in de 17e eeuw. Het interieur is helaas begin 18e eeuw door brand ver woest. Daarna is het interieur weer her bouwd maar in 18e eeuwse stijl. Als zo danig is het nu nog te bewonderen. In 1987 is het Mauritshuis weer ge opend na een restauratie die vijf jaar duurde. De stadhouders Willem IV en V hadden schilderijen verzameld, maar Koning Willem I verhuisde ze naar het Mauritshuis in 1822. Het Mauritshuis heeft diverse funkties gehad, maar sinds 1822 is het Koninklijk Kabinet van Schilderijen. Bij de herinrichting in de zomer van 1987 is rekening gehouden met de traditie van het Mauritshuis. Waar mogelijk, is tevens geprobeerd recht te doen aan de kunstgeschiedenis, door schilderijen die verband met el kaar hebben bij elkaar te hangen. Ten slotte was het ook de bedoeling, dat het Mauritshuis zijn huiselijk karakter zou behouden; daarom is er geen uitvoerige uitleg bij de schilderijen aangebracht. De cursus, die zes avonden omvat van 20.00 uur tot 22.00 uur met een korte koffiepauze, zal met behulp van dia's gehouden worden. De eerste cursusavond is op woensdag 27 september a.s. in het gebouw van de MAVO-Soest. Varenstraat 85. De cur sus wordt gegeven door mevr. drs. G.A.M. Koerselman-v.d. Linden. Naast de bouwgeschiedenis van het Mauritshuis zal uitvoering ingegaan worden op de kunstwerken, die daar aanwezig zijn. Vooral de collectie van de 17e eeuw (onze Gouden Eeuw) waarin Vermeer, Frans Hals, Rem- brandt, Jan Steen vertegenwoordigd zijn, krijgt veel aandacht. Aansluitend aan de cursus zal een bezoek worden gebracht aan het Mauritshuis, waar door het mogelijk is de kunstwerken die behandeld zijn in het echt te bewonde ren. In de goed gevulde kerkzaal van Zon negloren bracht het Soester Muziek Gezelschap op vrijdag 5 mei zijn jaar lijkse Bevrijdingsconcert ten gehore. Het nog jonge SMG bewees in zijn op treden opnieuw dat het met recht een duidelijke plaats heeft verworven in de waardering van veel Soesters. De keuze van het gevarieërde repertoire was hier en daar gedurfd, de technisch-artistieke uitvoering bijna steeds verrassend goed en de karakteristieke "jongensachtige" dirigeerstijl van Hildo Flierman duide lijk inspirerend. Het Bevrijdingsconcert werd traditie getrouw ingeleid door een gezamenlijk gezongen Wilhelmus. Daarna werd het lang niet eenvoudige karakterstuk Em- perata Overture van Claude T. Smith sfeervol vertolkt. Uit de categorie film muziek volgde een gaaf uitgebracht Moment for Morricone (arr. Johan de Mey). Bij het laatste programmaonder deel vóór de pauze - het swingende Cheers van Henri Mancini (arr. Dick Ravenal) - nam de concentratie wat af en leed de vertolking enigszins onder kennelijke vermoeidheid van de spe lers. Aparte vermelding verdient de weergave van It never entered my mind van L. Hart/R. Rodgers. Een vlekkelo ze instrumentale begeleiding van het SMG deed daarbij de grote kwaliteiten van gast-soliste Lonneke Weusten sterk uitkomen. Ook het later op de avond door haar gezongen (moeilijke!) Laura was zonder meer een vocaal hoogstand je. Haar glasheldere alt-sopraan en haar gevoelige presentatie riepen ontroering en bewondering op. De Gospelgroup The Messengers, on der leiding van Jan Houtzagers, gaf me dewerking aan het concert door het uit brengen van een (wat al te) uitgebreide keuze liederen uit het geestelijke en lichte genre. Daaronder Roll Jordan Roll, Operator en I heard the Voice. In een non-stop programma door koor, soliste en orkest werden muzikale her inneringen 1945-1950 opgehaald. Bij de bekendere onderdelen werd door de zaal enthousiast meegezongen. Het concert werd afgesloten met een in drukwekkend: We'11 meet again. Een algemeen karakteristiek van de he le avond: van hoog muzikaal gehalte. Vóór de pauze een accent op stijl, na de pauze op gezelligheid. Een kostbare bijdrage van het Soester Muziek Gezel schap aan de viering van Bevrijdings dag. De AROS bracht het SMG-Bevrij- dingsconcert 1989 live in de ether en de presentatie door Joke Uittenbogaard was als vanouds: stijlvol en bekwaam. E.S. Een 13-jarig meisje uit Zeist is vorige week gewond geraakt toen ze op het fietspad langs de Amersfoortsestraat in Soesterberg werd aangereden door een bromfiets en vervolgens door een ande re bromfiets werd overreden. Het onge val ontstond toen het meisje met haar fiets werd ingehaald door de eerste bromfietser, een 16-jarige jongeman uit Leersum. Door onbekende oorzaak raakten zij elkaar, waardoor het meisje viel. Op de grond liggend werd ze over reden door een 16-jarige bromfietser uit Woudenberg. Met kaakletsel werd ze overgebracht naar het ziekenhuis in haar woonplaats. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op Ie geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 11 mei: Berlijn 1988. Op klaarlichte dag mid den op de Kuifürstendamm ontdoet een vrouw op leeftijd zich van haar kle ding om de voorbijgangers 'het mooiste achterwerk van Berlijn' te onthullen. De politie voert haar af naar een psy chiatrische inrichting, waar snel de kal- meringsspuit wordt klaargemaakt. Ver lekkerd kijkt de vrouw naar de spuit, die haar al gauw naar een meer kleurrijker wereld zal brengen. Regisseur Rosa von Praunheim maakte met deze film een warm pleidooi voor het recht van ieder mens om te (over)le- ven en komt op voor de rechten van de mensen die zich anders gedragen. Filmagenda: 18 mei:Un histoire de vent 25 mei: Robinsonade 1 juni:Mauvais Sang 8 juni .Bagdad café 15 juni:Distant Voices still lives 22 juni:Intervista Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; CJP/65+: f 5,- Vrijdag 12 mei: De laatste keer was het een van de druk bezöchtste avonden die we met de jazz club hebben meegemaakt. De nieuwe piano heeft meteen een overlevings- toets moeten ondergaan. Op vrijdag 12 mei is er een nieuwe formatie te beluis teren rond de gitarist Valentijn van de Griendt. Bij Perron 5 B is er een gastop treden van alt-saxofoniste Sophie. De afsluiting wordt, zoals gewoonlijkver zorgd door Cesar Stormvogel Plus. Aanvang 21.30 uur. Toegang gratis. Natuurlijk laat ook NJHC-herberg Soest (v/h de Heidebloem) de landelij ke open dag van de Stichting Neder landse Jeugdherberg Centrale NJHC niet onopgemerkt voorbij gaan. Behal ve voor de 130 reguliere bezoekers zet de Soester Herberg de deuren gastvrij open voor alle geïnteresseerden uit de wijde omgeving van Soest. Misschien een hernieuwde kennisma king; wellicht ook zag men de herberg nog nooit van binnen en wil men wel eens kijken hoe alles reilt en zeilt binnen zo'n instelling. Gedurende de gehele open dag zal het bekende Rotterdamse Trio de Janeiro zowel binnen als buiten het gebouw op tredens verzorgen. Iedereen is van har te welkom tussen 11.00 en 16.00 uur; een kopje koffie staat klaar. TIJDENS DE VERBOUWING BLIJFT HET RESTAURANT GEOPEND MiddeluAjkstraat 2 3764 CG Soest telefoon 02155-13331 Een onbekende dader forceerde vorige week de deur van een kelderbox in een flatgebouw aan de Dalweg. Hij nam een fiets mee.

Soester Courant | 1989 | | pagina 25