O C*C Cl-team van VVZ '49 kampioen Imponerende toernooienreeks bij s.o.Soest 'Kabinetscrisis? Ruud kan bij ons z'n karwei afmaken!' Red Stars heren 5 promoveert AYIA Knicks zetten Matchmakers opzij s.o.Soest Al handhaaft zich in interregionale klasse xn C o 'O WOENSDAG ÏÖIviËM 989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 27 JEUGDVOETBAL Y.V.Z. Jeugd mKÊtrnmtumm ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 SEC Jeugdnieuws Sportkopij VISSEN Federatiewedstrijd de Snoekbaars SOFTBALL Dankzij spectaculaire 6-4 overwinning op VVOG JEUGDVOETBAL Drie turven toernooi bij S.O. Soest S.O. Soest voetbalt door tot eind mei! VOETBAL bij s.o. SOEST begint al op woensdagmiddag Sportorganisatie "SOEST" Klaveijasmarathon bij S.O. Soest KLAVERJASSEN TRIATHLON Schieter-Triatleten BASKETBAL Z. J. VAN HOMOET FIETSCROSS Fietscrossers naar Appingedam Centrale verwarming TAFELTENNIS Shot op derde plaats na winst Bij V.V.Z. was de afgelopen zaterdag het oog vooral gericht op de competi tiewedstrijd tussen de Dl en de D2, die beiden kampioenskansen hadden te verdedigen, waarbij de Dl er net iets beter voor stond in de ranglijst. De jon ge talenten maakten er werkelijk een prachtige wedstrijd van, waarbij de jon ge D2-ploeg bij de rust verrassend voorstond met 2-0. Na rust kwam de Dl voortreffelijk terug in de wedstrijd en het iets betere uithoudingsvermogen en het leeftijdsverschil van een jaar wa ren er de oorzaak van dat de D1 uitein delijk won met 4-2 en kampioen werd. Eerder in de week speelde de Cl reeds haar kampioenswedstrijd tegen IJssel- meervogels. Dit gebeurde dinsdag avond. Luid aangemoedigd door vele enthousiaste ouders, leiders en leden werd een prachtige 2-0 overwinning behaald, waardoor dit elftal ook het kampioenschap in de wacht sleepte. Vooral het slot van de competitie was uitstekend. Hier werden alle kansheb bers verslagen, zodat van een verdiend kampioenschap mag worden gespro ken. Voor de overige elftallen was het de af gelopen week ook de laatste competi- tieweek. Met wisselend succes werden de laatste wedstrijden in de oude elftal len afgewerkt. Het volgende seizoen zullen de jongens ongetwijfeld weer al lemaal voor goede prestaties gaan zor gen in nieuwe elftallen en tegen nieuwe Op bovenstaande foto het Cl-kam pioensteam van VVZ'49, samen met het leidersduo Huisman - Versloot en het trainersduo Renes- Verbeeke, dat na een sterke competitie-eindsprint kampioen werd van haar afdeling. Foto: Goos van der Wilt. tegenstanders. Dat daarbij ook nieuwe leden weer welkom zijn, is vanzelfspre kend. Voor nadere inlichtingen: 02155 - 15612, B. van der Ley. De uitslagen: Hoogl.veen A2- WZ'49 A2 3-3 WZ'49 Cl- IJsselm.v. C2 2-0 WZ'49 D2- WZ'49 Dl 2-4 SO Soest D2-WZ'49 D3 2-4 WZ'49 El- Baarn El 10-0 WZ'49 E2-APWCE2 0-1 IJsselm.v. F2- WZ'49 F1 4-1 CJW F2- WZ'49 F2 4-0 De Glind Fl-WZ'49 F3 1-0 De afgelopen week is de voetbalver eniging s.o.Soest begonnen aan een imponerende toernooienreek. Toer nooien waarbij clubs van heinde en verre naar de Bosstraaat-Oost zullen komen om daar te spelen. De Dl en El toernooi op 28 mei is de topper. Dan zullen gasten uit België en Enge land het internationale toernooi spe len. Op Hemelvaartsdag begon het tot ver in de omtrek bekend staande toernooi- gebeuren bij s.o.Soest. De dames A-ju nioren speelden daar onder schitteren de weersomstandigheden een gezellig toernooi. s.o.Soest werd tijdens dit toernooi knap vierde. DOBuit Nigte- vecht won in een spannende finale van Jonathan met 1-0. Het Fl en F2 toer nooi "Drie Turven" werd afgelopen zondag afgewerkt. Maandag 15 mei gaat s.o.Soest verder met het veteranentoernooi. De oudjes van DCG uit Amsterdam, het Utrecht se Elinkwijk, HVC, en de Soesters SEC, Hees, VVZ'49 en s.o.Soest zullen onderling bestrijden wie de opvolger van de winnaar van 1988 HVC wordt. Dit toernooi met broodmaaltijden voor de deelnemers staat bekend om zijn ge zelligheid. Het toernooi begint om 10.00 uur. Stoppeltoernooi Zaterdag 20 mei zijn de junioren aan de beurt. Tijdens dit toernooi zal de win naar van vorig jaar Urk weer aanwezig zijn. Verder geven ook de B1 en Cl van DOST 9 uit Denekamp, Tubantia uit Hengelo, Xerxes uit Rotterdam, Zuid- horn, en de Rotterdammers, Sparta en Excelsior acte de presence en uiteraard ook BI en Cl van s.o.Soest. Aanvang 10.00 uur. De Ploeg Aangezien de A1 van s.o.Soest al enke le jaren in de hoogste regionen van het jeugdvoetbal speelt, heeft het eigen thuistoernooi tegenstanders van for maat nodig. Dit besefte de toernooior- 1 Vaak moesten strafschoppen een be- slissing forceren. ganisator van s.o.Soest, Theo Wester- veld, terdege en hij heeft voor dit jaar weer diverse toppers naar Soest ge haald. Zaterdag 21 mei zal het elftal van trai ner Theo Hendriks moeten aantreden tegen Oldenzaal, Sparta Rotterdam, en Zeeburgia uit Amsterdam. In de andere poule zullen Elinkwijk, Excelsior, Stormvogels uit IJmuiden en RWDM uit Molenbeek uitmaken wie in de fina le komt. De laatstgenoemde ploeg komt uit België en geeft dit toernooi een extra internationaal tintje. De Belgen waren in 1988 winnaar van de Ploeg. Aanvang: 10.00 uur. Eerste elftallen Het toernooi voor eerste elftallen zal dit jaar zaterdag 27 mei afgewerkt worden. Tijdens het "s.o.Soest 63 toernooi" zal winnaar van 1988 sc Enschede met de zaterdag eerste klassers Spakenburg en Wilhelmina'08 uit Weert in één poule aantreden. Grote favoriet in deze poule is het tweede elftal van Go Ahead Eagles uit Deventer. s.o.Soest zal in zijn poule ook een ploeg uit de betaalde regionen aantreffen. Het tweede elftal van Telstar uit IJmui den zal samen met Go Ahead Kampen en AFC Amsterdam tot de opponenten van het keurkorps van Wim Gelhard behoren. Dit toernooi begint om 10.00 uur. Internationaal Toernooi De klapper van de toernooienreeks bij s.o.Soest is het internationale D1 en El toernooi. Topclubs uit binnen- en bui tenland durven het aan hun pupillen naar dit uitstekend verzorgde toernooi te sturen. Maar liefst 16 elftallen zullen fanatiek strijden om de hoogste plaat sen. Bij de D-pupillen (10-12 jaar) ne men Ajax, Feyenoord, PSV en s.o.Soest uit Nederland deel. Buiten- Gezellige drukte bij de s. o. Soest toer nooien. landse deelnemers zijn de Belgen RWDM, Lokeren, en AA Gent. De Dl van Brigthon steekt het kanaal over. De E-pupillen (8-10 jaar) komen in het veld met uiteraard de Nederland se top (Ajax, Feyenoord en PSV), maar ook de Belgische top (RWDM, Loke ren en Anderlecht). Het Amsterdamse Zeeburgia en gastheer s.o.Soest com pleteren het geheel. Dit unieke toernooi in Nederland begint om 10.00 uur. Damestoernooien Naast al deze toptoernooien zijn uiter aard de dames niet vergeten. De ge staag groeiende damesafdeling speelt in het weekend van 3-4 juni twee toer nooien. Bij al deze s.o.Soest toernooien is iedereen welkom, en de toegang is gratis! (Wij kunnen nog wat teamleiders gebruiken!) Ondanks het lange weekend had de KNVB een competitiedag ingesteld. Vijf van de veertien jeugdelftallen speelden competitie. Drie elftallen gin gen op toernooi bij KWA in Amers foort. Een elftal, de C1diende als stage object voor de jeugdtrainerscursus van de KNVB. Voor de overigen ging op het laatste nippertje de competitiewedstrijd niet door. Dit doordat hun tegenstander of zij zelf gebrek hadden aan voldoende spelers vanwege het lange weekend. Zij speelden een onderling trainingswed strijdje. Na deze laatste competitiedag gaan de SEC boys zich voorbereiden op het nieuwe seizoen en worden er door alle elftallen nog uit- en thuistoernooi- en gespeeld. Zo nemen de Dl en El-pupillen plus de Cl-junioren zaterdag en zondag deel aan een internationaal toernooi bij VFC in Vlaardingen. Tot en met 11 juni a.s. zijn er nog SEC elftallen met toer nooien bezig. Op 3 en 4 juni is er voor alle D-E& F-pupillen voor de twaalfde keer het pupillen weekend. Toernooi programma 13/14 mei a.s. 13 mei: A2-VVZ'49 (Soest) B2-MSV19 (Montfoort) 13 en 14 mei: Cl-VFC (Vlaardingen) C2-Patria (Zeist) 13 en 14 mei: Dl-WFC (Vlaardingen) El-VFC^yiaardingen) E3-DSO (Utrecht) Sportverslagen en -berichten ui terlijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weede- straat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant Op zaterdag 20 mei organiseert h.s.v. de Snoekbaars op de Vecht bij Weesp een viswedstrijd die uitsluitend toegan kelijk is voor leden en zusterverenigin gen uit de federatie Gooi en Eemland. Het inschrijfgeld bedraagt f 10,- p.p. waarbij de boothuur is inbegrepen. Het wedstrijdreglement van de Snoekbaars is van toepassing. Verzamelen 6.00 uur bij de Bierhut van Carl Prent te Weesp. Inschrijven tot uiterlijk 17 mei bij Wil lem v.d. Kraats, Laanstraat 72, tel. 16895. Het vijfde herenteam is er het afgelopen weekeinde in geslaagd om de beslis singswedstrijd tegen het Amersfoortse Crackerjacks 3 winnend af te sluiten. Een beslissingswedstrijd was noodza kelijk geworden doordat beide teams na afloop van de reguliere competitie op gelijke hoogte waren geëindigd. Het werd een echte kampioenswedstrijd, waarbij de belangstelling groot was. Beide teams waren er enorm op ge brand om dit duel te winnen. Het werd dan ook met name in de eerste helft een wedstrijd waar de meeste spelers meer te maken hadden met de spanning van het duel dan met het basketbal zelf. Diverse Red Stars spelers hadden te kampen met kampioenspanningen en de meest eenvoudige balletjes werden verprutst. Crackeijacks daarentegen bleef iets beter in de wedstrijd en door het benutten van vrije worpen hadden zij steeds een lichte voorsprong, totdat vijf minuten voor het verstrijken van de eerste helft trainer/coach en tevens spelers John Bertus als eerste over het dode punt heen was en zijn team op pepte. Daarna kon hij ze met een 31-28 voorsprong de kleedkamer insturen. In de tweede helft toonde zich een heel ander Red Stars team. Er straalde weer wat vertrouwen van af en hierdoor liep het allemaal weer een stuk beter. De De AVIA Knicks, de herensoftballers van honk- en softbalvereniging De Knickerbockers uit Soest, hebben hun eerste competitiewedstrijd in een klin kende overwinning omgezet. De Soes ter heren, die inmiddels 2e klasse spe len, versloegen in de uitwedstrijd te gen Matchmakers de Wageningse he ren met de alleszeggende score van 2-20. De AVIA Knicks maken in hun pas 3-jarige bestaan een opvallende ont wikkeling door. Twee jaar geleden be gon het team in de 4e klasse en inmid dels meten de herensoftballers zich (met het grootste gemak overigens) met 2e klasse-teams. In de uitwedstrijd tegen Matchmakers bleek al snel dat de AVIA Knicks het in de tweede klasse niet al te moeilijk gaat krijgen. Hoewel de gastheren na de eer ste innings een krappe 1-0 voorsprong hadden, kwamen de Soester heren in de tweede innings op dreef. Onder meer door fraai slagwerk van Frans Nauwe- laerts (3-honk slag), Leo van Laar (twee 2-honkslagen) en Donald Farrell (in de eerste innings ging hij op 3 slag uit). De tweede innings werd afgesloten met een 1-7 voorsprong voor het Soes ter team. De Matchmakers hadden vrijwel geen weerwoord op de sterk pitchende John Vunderink. Slechts één speler kon daadwerkelijk de bal van de knuppel krijgen, met als gevolg dat de Soesters slechts 1 punt tegenkregen in het ver dere verloop van de wedstrijd. On danks slecht veldwerk van de AVIA Knicks bleken de Matchmakers niet in staat de achterstand te verkleinen. Sterk spel van onder anderen Wally Farrell, Roel Kriele, Sander van Gis bergen en Patrick Postma vergrootte de voorsprong van de Soesters tot 2-16. Jeroen Keijzer zorgde er tenslotte voor dat de eerste competitiewedstrijd van de AVIA Knicks in een klinkende 2-20 overwinning werd omgezet. De AVIA Knicks spelen donderdag 11 mei, 's avonds om 19.15 uur op het ter rein aan de Koningsweg een thuiswed strijd tegen de Culemborgse Moorfiel- ders. -v-- r. X. XN r De Al van s.o.Soest zal ook in het sei zoen '89/'90 uitkomen in de interre gionale jeugdcompetitie. De competi tie, waarin de top van de Nederlandse A-junioren uitkomt, (Ter vergelij king: SEC Al en VVZ'49 Al spelen drie afdelingen lager) bleek voor de junioren van s.o.Soest een zware maar niet onneembare vesting. In de aller laatste competitiewedstrijd waarin een punt voor lijfsbehoud voldoende was werd spectaculair met 6-4 van WOG uit Harderwijk gewonnen. De formatie van Theo Hendriks begon zeer aanvallend aan deze partij. WOG bleek zeer balvaardige en snelle spitsen te hebben waardoor de achterhoede van s.o.Soest onder druk kwam te staan. Een snel uitgevoerde aanval van één van de VVOG-voorwaartsen bracht het leer voor de Harderwijkse spit die bekwaam afrondde. De thuis ploeg nam het initiatief over en de lange centrumspits Mare Beijer wist achter waarts de gelijkmaker in te koppen na een strakke vrije trap van Rober van Doorn. s.o.Soest had via gedoseerd op gezette aanvallen voor de rust al op voorsprong kunnen komen, maar WOG counterde slim, en wist tweek keer dankbaar gebruik te maken van weifelend ingrijpen van goalie Daniël Hilhorst en linksback van Woerkom. De uitblinkende B-junior Ferenc Klei- negris profiteerde optimaal van de ruimte die men hem bood bij een cor ner, en deze kleine man kopte 3-2 in. Vrijwel direct daarna kopte Mare Beij er op identieke wijze als de eerste goal de gelijkmaker in. Het was 3-3, en s.o.Soest bleef aanvallen. Na een reeks kleine kansjes voor onder meer Martijn de Jonge en Mare Beijer kwam s.o.Soest verdiend op voor sprong. Een vrije trap van Rober van Doorn verdween kiezelhard in de krui sing. VVOG ging op jacht naar de ge lijkmaker, maar het heiligdom van Da niël Hilhorst was een onneembare ves ting. De talentvolle doelman van s.o.Soest ranselde alles uit z'n doel en zorgde ervoor dat de aanvallen van s.o.Soest snel opgezet konden worden. Na een schitterende passé van Ferenc Kleinegris kon Martijn de Jonge alleen op de Harderwijkse doelman aflopen en koel 5-3 inschieten. De voor Mare Beijer ingevallen B-junior Paul Pashley schoot in dezelfde minuut 6-3 in de tou wen. Dat WOG in de laatste minuten via een penalty na hands van Sander Dorrestein kon tegenscoren mocht de pret niet drukken. s.o.Soest Al speelt ook het komende seizoen in reservedi visie van de betaalde jeugd. BI De BI speelde de voorrondes van het NKS-toernooi in Culemborg. De man nen van coach Bren Bijlard presteerden uitstekend op dit sterk bezette landelij ke toernooi. Allereerst werd met 4-1 van Saestum gewonnen, vervolgens werd de B1 van plaatsgenoot SEC met 7-0 verpletterd en Houten werd met 3-1 verslagen. Door deze uitstekende resultaten heeft s.o.Soest zich geplaatst voor de halve finales op 21 mei bij TOB in Amsterdam. Feyenoord nipte winnaar Onder schitterende weersomstandig heden werd afgelopen zondag bij S.O. i.-x J-!x T..mnn (nornnnl PC" Soest het drie Turven toernooi ge speeld. De F-pupillen (6-8 jaar) van Feyenoord en Roda'46 werden na spannende finales winnaar van dit ge zellig verlopen toernooi. Het "drie Turven" toernooi geniet vooral in de Randstad een grote be kendheid. Gezinnen uit Rotterdam en Amsterdam komen compleet met tuin stoelen naar de Bosstraat-Oost om te genieten van de verrichtingen van nun zoontje. De F-l van het Leusdense Roda'46 bleek maling te hebben aan de onver zettelijkheid en brutaliteit van ploegen als DWS, sc Enschede, Feyenoord, HFC, Zeeburgia, Sparta en DCG. In de F-1 poule wist Roda'46 zich verrassend te plaatsen voor de finale tegen de hui zenhoge favoriet Feyenoord. Roda'46 won, na een 1-1 gelijkspel, door de strafschoppen beter te nemen dan de Rotterdammers. Ook bij de F-2 poule kwam Feyenoord in de finale. Hier was weer een regionale ploeg de opponent. Naarden wist met zijn jonkies tot de fi nale door te stoten. Tegen het verzorg de spel van Feyenoord kon Naarden weinig doen. Het werd dan ook 2-0 voor de jonkies uit de Maasstad. Voor alle ploegen gold ook nog de zoge naamde verenigingsprijs. De punten van F-l en F-2 werden bij elkaar geteld, en zo kwam de beste club uit de bus. De toernooienreeks bij S.O. Soest gaat tweede Pinksterdag verder met het ve teranentoernooi "stokoud!" Kompetitie voorbij?. Hoewel bij verschillende Soester voet balclubs de velden er al stil en verlaten bij liggen, gonst het bij S.O. Soest nog steeds van de bedrijvigheid. Zondag 23 april ging naast de laatste kompetitie wedstrijd (van het le elftal) een serie wedstrijden van start onder de naam "Bas-Bakker-Toernooi". Spon taan geboren bij het afscheid van Bas Bakker als wedstrijd sekretaris, die zelf toen al meer dan 500 wedstrijden bij Soest achter de rug hadEen kompetitie voor de "lagere" elftallen van 4 tot en met 14. Verdeeld in twee poules speelt men een halve ronde in heuse wedstrij den die serieus afgewerkt worden. Zon dag 30 april volgde, naast de beslis singswedstrijd Olympia - Zeist (om een promotieplaats naar de Hoofdklasse afd. Utrecht) de tweede serie van dit unieke toernooi. Daartussendoor op Koninginnedag, ook weer een drukte van belang op de Soest-velden in het traditionele onderlinge jeugdtoernooi. Woendagavond 3 mei is de derde ronde van het Bas Bakker Toernooi gespeeld en intussen is er tekening gekomen in de strijd. In poule 1 is de stand nu: Soest 5:3-6 In poule 2: Soest 9: 3-3 Soest 10: 3-6 Soest 6: 2-2 Soest 11: 2-3 Soest 4: 2-2 Soest 13: 3-3 Soest 7: 2-1 Soest 12: 2-0 Soest 8: 2-0 Soest 14: 2-0 In de loop van deze maand wordt op de woensdagen deze kompetitie voortge zet en de poule-winnaars spelen een fi nale op 4 juni. U ziet dat u bij mooi weer niet aan het TV toestel gekluisterd hoeft te zijn om voetbal te zien en gezel ligheid te beleven. Een ritje naar de Bosstraat Oost doet u deelgenoot zijn van een heuse titanenwedstrijd. Naast de traditionele toernooien na tuurlijk, maar daarover vindt u elders meer. Op zaterdag 10 juni volgt dan het grote eindfeest voor het talrijke kader dat Soest rijk is. Met uiteraard daaraan vooraf de traditionele wedstrijd: Be- stuur/jeugdbestuur tegen de leiders van jeugdelftallen. Daarmee sluit Soest zijn drukke seizoen 1988-1989 af. Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar om 13.30 uur TRAINEN èn de kantine is open! Voor inlichtingen: (02155) 1 74 53 Opgericht 9 mei 1926 Koninklijk goedgekeurd Voor de échte liefhebbers Voor het realiseren van de bouw van een tribune langs het hoofdveld heeft de Stichting Vrienden van S.O. Soest een aantal acties ter verkrijging van de nodige middelen op touw gezet. Via werving van een 13-tal reklameborden, een loterij die momenteel erg goed draait met als hoofdprijs de Smeeing Fiat 750, een groot aantal sponsors en akties bij de wedstrijden van S.O. Soest 1 werd inmiddels een bedrag van ruim 35.000 gulden "binnengehaald". De ludiekste aktie om geld te "verdienen" voor de fel begeerde tribune vindt za terdag 17 juni plaats. Voor de echte kla- verjasliefhebbers wordt dan door Soest-kaartmeester Johan van de Hoed een klaveijasmarathon geleid die duurt van 's morgens 10 tot 's avonds 10 uur. Dit evenement wordt georganisserd in de S.O. Soest-kantine die op die dag wordt bemand door Rob en Lenie Ver hoeve, inmiddels befaamd om hun ho- reca-activiteiten bij de Gildefeesten en voorheen de karnavalsweekenden. Het inschrijfgeld bedraagt voor de hele dag f 25,- per persoon en hiervoor worden de deelnemers gedurende de gehele kaart- marathon rijkelijk voorzien van koffie, soep en broodjes. De winnaar van deze klaveijas-sessie gaat naar huis met een rijwiel en door de overige 20 eerstge- klasseerden zijn eveneens mooie prij zen in de wacht te slepen. Het spreekt voor zich dat de "vaste S.O. Soest-kla- verjasploeg" bijna geheel aanwezig zal zijn op de 17e juni. Vanzelfsprekend zijn ook alle andere klaveijasliefheb- bers die géén lid van S.O. Soest zijn van harte welkom. Diegenen die dit ware "kaartspektakel" mee willen maken kunnen zich opgeven bij Johan v.d. Hoed, tel. 22131; Willem Schut, tel. 11360 of Arnold Hilhorst, tel. 20448. Tussen vrijdagmiddag 14.00 uur en za terdag dezelfde tijd liepen tien triatle ten van TTG De Schieter onder leiding van coach Kees Rietveld een 24-uurs wedstrijd in Apeldoorn. De Stichting 24-uursloop Apeldoorn had hiervoor een parkoers van 1670 meter uitgezet, waarop de deelnemers om beurten een ronde af moesten leggen. De deelnemers Jack Belt, Henk Warde naar, Rob Webster, Ed van Renswouw, Harry Koot, Geertjan Westra, Gerda van der Veen, Henk Schaak, Carl Faas en Gerard Vos werkten hun rondjes bij daglicht en goede temperatuur in hoog tempo af. Tijdens de nacht, met maximaal 4 gra den, liepen de rondetijden wat terug. De lopers, die ongeveer om het uur moesten starten haden grote moeite om elke keer weer op temperatuur te ko men. Toch wisten zij het tempo boven de 15 km per uur te houden, hetgeen re sulteerde in een totaalafstand van 361 km en 154 meter. Van de 71 deelnemende teams behaal de de Soester formatie een keurige 17e plaats. break ging weer lopen, de passes wer den beter verzorgd enook het scoren was nu duidelijk in Soester voordeel. Crackeijacks kreeg het steeds moeilij ker. Red Stars liep uiten uiteindelijk re sulteerde dit in een toch nog ruime en verdiende overwinning van 73-56 voor de Soester heren, die hiermee promotie bewerkstelligden naar de kern tweede klasse en zodoende de plaats overna men van het Red Stars heren 4-team, dat dit jaar uit deze klasse verdween. Denemarken Komend Pinksterweekeind vertrekt een groep van zestien Red Stars basket ballers voor de achtste maal naar het Deense Holbaek om daar weer 'vrien den' te ontmoeten en te gaan basketbal len. Natuurlijk zal de stad Kopenhagen ook weer op het lijstje staan om te gaan bezoeken. Een ontmoeting die een jaarlijkse traditie is geworden. Goede toemooiresultaten: Het eerste herenteam heeft afgelopen weekeind het nachttoernooi gewonnen in Lelystad. De heren waren, ondanks de zware nacht duidelijk het sterkste team. Dames 3 won zondag in Utrecht het toernooi georganiseerd door de ver eniging The Eagles. HEBT U EEN JONGE MOEDER MET EEN OUDE FIETS? En moederdag dichtbij. Span dan eens samen en laat haar sprakeloos staan van het moederdagkado: een nieuwe fiets van ons Ook best leuk voor oudere moeders. TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155 -1 65 55 Rademakerstraat 7 - Soesterberg Telefoon 03463 - 515 64 I Love Fietscross was ver te zoeken op zondag 7 mei. Ruim 200 km in zes uur rijden, dat gebeurt gelukkig niet elke week. Maar de sfeer langs de baan was wel goed, dus hadden de meeste rijders er toch wel weer zin in. Robin v.d. Wolk had een pechdag. Na dat hij goed had gereden, waardoor hij steeds de halve ftnalè haalde, ontdekte men scheurtjes in zijn frame. Doorgaan op zijn eigen fiets was niet meer te doen. Op een geleende fiets werd hij uitge schakeld in de manches. De verdere uit slagen waren als volgt: Experts: Dennis Krol 8e, Erwin Marsé 6e, Öijan Kers 6e en Sancho Kers 5e en allemaal in de finale. Cruisers: Erwin Marsé werd derde in de finale. Hij moest daar flink voor knok ken. Öijan en Sancho Kers werden uit geschakeld in de manches. Bij de junioren was Toine Marsé de pechvogel, die ging in de tweede man che onderuit en werd uitgeschakeld in de manches. Mark de Schiffart werd derde en had al leen manches te rijden. Er is op zaterdag trainen van 14.00 tot 15.00 uur. Kom dan eens kijken. Installatiebedrijf j. cornelisse bv Tel.(02155)13014-12577 Door een 7-3 thuis-overwinning op Avanti 2 heeft het eerste team van Shot zich zaterdag verzekerd van de derde plaats in de tweede divisie. Avanti moet door deze nederlaag vrijwel zeker terug naar de derde divisie. Shot kwam, door nederlagen van Be rend Jonker en Hans den Blanken op een verrassende 0-2 achterstand. Ger- hard Busch won vervolgens van Van Meeverden, waarna Jonker en Den Blanken een ijzersterk dubbel lieten zien en meteen gelijk maakten. Den Blanken won heel simpel van de verdedigster Ellen Bakker, een van Ne derlands top-tafeltennisters. Jonker bleek niet opgewassen tegen het aan vallende geweld van de goed spelende Van Meeverden: 3-3. In een spannende partij bleek Busch uiteindelijk toch te sterk voor het jeugdige Avanti-talent, Tim van der Voort. De beslissende der de game won Busch met 21-18. De laatste vier partijen waren ook voor Shot. Busch tikte in zijn derde partij El len Bakker met kinderlijke eenvoud van tafel. Bakker stoorde zich vreselijk aan het plezier dat Busch aan zijn over winning beleefde en noemde hem 'ba- by'. Jonker versloeg Van der Voort door heel hard werken en bracht de eind stand op 7-3 voor Shot. Berend Jonker heeft besloten volgend seizoen een stapje terug te doen en het eerste team te verlaten. Hij zal in het tweede team gaan spelen. Zo krijgt de jonge Aijen Hoogeveen de kans om zich te meten met spelers uit de tweede divisie.

Soester Courant | 1989 | | pagina 27