vQL/ W. W. Deelen bv 55055 B >0 'AGINA10 WOENSDAG 17 MEI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 11 SOEST-ZUID SOESTERBERG Makelaars- en Assurantiekantoor US] Gallenkamp Pelsweg 11, 3768 HT Soest M Telefoon 02155-15360*. Nederlandse Lever Darm Stichting Programma Elke dag zijn er meer dan honderdduizend mensen in ons land die snakken naar lucht. Mensen die last hebben van cara, zoals astma of longemfyseem. Een ziekte die zo levensbedreigend kan zijn, dat deze bijna viermaal zoveel dodelijke slachtoffers eist dan het verkeer. CARA is één van de meest onderschatte handicaps in ons land waarvoor nog geen afdoende behandeling is gevonden. Geef het Astma Fonds de mogelijkheid om te helpen. Uw steun is onmisbaar. Astma Fonds Giro VASTGOED HYPOTHEKEN ASSURANTIËN NBM4 van Breukelen b.v. biedt aan: Soest Soest Soest Soest Soest TE HUUR AANGEBODEN Soest Belgen bekijken trekkershutten SOESTER COURANT Inbraak Noorderweg Inzamelingsactie Baarnsch Lyceum succesvol afgesloten Excursie naar Brabant Schoolruiten ingegooid Nieuwe brochures in INFOcentrum T.g.v. 'Dag van de verpleging' Boedelbak-bloemen voor Zonnegloren 'Doorrijders' ÊPÉ Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan Ons leefmilieu staat onder druk ■- v', tin. NVM UAX£LAAK DR. 'S JACOBSTRAAT Rustig gelegen hoekwoning met schuur en vrije tuin. Ind.: entree, toilet, kelderkast, woon kamer, keuken; verd.: overloop, 3 slaapkamers, moderne badkamer met ligbad, 2e toilet en wastafel; vas te trap naar woonzolder. Voorzien van gas-C.V. Totale oppervl. 2.65 are. Gevraagde koopsom f 198.000,- k.k. pel). Voorzien van gas-C.V. Totale oppervl. DR. 'S JACOBSTRAAT In rustige straat gelegen uitge bouwde hoekwoning (1953) met schuur en zonnige tuin (ZO). Ind.: entree, toilet, open hardhouten trap naar verdieping, grote woonka mer (ca. 30 m2) met houten balken plafond, open haard, parketvloer en schuifpui, open keuken met eethoek 15 m2), bijkeuken; verd.: overloop, 3 slaapkamers, douche met 2e toilet; zolder: studeerhoek, kamer (dakka- 3.70 are. Gevraagde koopsom f 245.000,- k.k. SCHOUTENKAMPWEG Nabij bos en duinen gelegen karakte ristieke vrijstaande woning met carport, schuur en besloten zonnige tuin. Ind.: entree, toilet, studeerkamer 14 m2), woonkamer (ca. 16 m2) met parketvloer, luxe keuken met eethoek 15 m2) met parketvloer en inbouw- apparatuur, bijkeuken met keldertje, douche; verd.: overloop, 1 grote slaapkamer (met groot balkon), 2 kleinere slaapkamers. Voorzien van gas-C.V. Inhoud ca. 300 m3. Totale oppervl. 3.55 are. Gevraagde koopsom f 248.000,- k.k. AAGJE DEKENLAAN Goed onderhouden vrijstaand woonhuis met garage gelegen in een goede woonwijk. Ongeveer 8 jaar geleden heeft er een volledige renovatie plaatsgevonden t.a.v. gas, elektra, waterleidingen alsmede de riolering. Bouwjaar 1934. Ind.: entree, hal met toilet, moderne keuken met inbouwapparatuur, bij keuken met gas c.v. en boiler, royale woonkamer met eethoek. 1e verd.: 2 royale slaapkamers, luxe badkamer met ligbad, douchehoek, toilet, dubbele was tafel, vaste trap naar 2e verdieping met mog. voor 1 kamer. De woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Totale grondopp. 5.76 are. Gevraagde koopsom f 325.000,- k.k. APPARTEMENT PARKLAAN Zonnig gelegen driekamerappar tement (1987) met afzonderlijke berging. Gunstig gelegen t.o.v. open baar vervoer, winkels, bos en duinen. Ind.: entree, toilet, woonkamer met open keuken (ca. 26 m2); verd.: 2 slaapkamers (ca. 13 m2 en 8,5 m2), badkamer. Voorzien van gas-C.V. .Inkl. vloerbedekking. Service-kosten f 122,50 per maand. Gevraagde koopsom f 139.000,- k.k. APPARTEMENT PARK VREDEHOF Nabij Paleis Soestdijk gelegen drie- kamer-appartement op de twee de woonlaag (lift aanwezig) in mar kant flatgebouw (1962) omgeven door parkachtige tuin met fraaie oude bomen. Berging in de onderbouw en garage in de tuin. Ind.: hal, toilet, badkamer, keuken (ca. 9m2), woonkamer (ca. 32m2) met balkon, slaapkamer c.q. studeerka mer (ca. 20m2), slaapkamer (ca. 17.5m2). Servicekosten f 500,- per maand (incl. verwarming en tuinonderhoud). Eventueel op korte termijn te aanvaarden. Gevraagde koopsom f 295.000,- k.k. CHR. HUYGENSLAAN schuur Middenwoning met tuin. Ind.: entree, toilet, kelderkast, woon kamer (7.20 x 3.50) met parketvloer, uitgebouwde keuken (5.50 x 2.50); verd.: overloop, 3 slaapkamers, klei ne badkamer (ligbad/wastafel), vas te open trap naar zolder met een gro te en een kleine kamer (dakkapel). Voorzien van lokale gasverwarming, isolatieglas en dakisolatie. Garage eventueel apart te koop voor f 10.000,- k.k. Gevraagde koopsom f 149.000,- k.k. De Nederlandse Lever Darm Stichting zet zich actief in ter bestrijding van ziek ten of afwijkingen van het gehele spijs verteringsstelsel. Daartoe behoren o.a. maag, lever, gal(wegen), alvleesklier en darmen. De stichting doet dit o.a. door het geven van voorlichting ter preventie en door het financieren van medisch-weten- schappelijk onderzoek naar de oorzaak van deze ziekten of afwijkingen, maar ook naar het ontwikkelen van betere behandelingsmethoden. De stichting is nog jong en heeft sedert 1985 haar hui dige vorm. Haar inkomsten bestaan uit bijdragen van sympathisanten en de op brengst van de jaarlijkse collecte, die zich echter nog in een opbouw-stadium bevindt. In Soest wordt dit jaar een collecte ge houden in de week van 5 t/m 11 juni. Mensen die zich door de doelstelling van de NLDS voelen aangesproken en die in die week nog een paar uurtjes be schikbaar hebben kunnen zich als col lectant opgeven bij mevr. A. Stolze- v.d.Berg, tel. 23334, en mevr. A. Lim- burg-v.d.Hee, tel. 15323. Wanneer we gezond zijn hebben we niet zo in de gaten dat er met ons spijs verteringsstelsel een heleboel mis kan gaan. Zo mis, dat één op de zes mensen die ziek zijn lijdt aan een maag-darm- of lever-ziekte; dat zij 13 procent opeisen van alle ziekenhuisopnamen en 17 pro cent van alle operaties; dat 9 procent van alle stergevallen het gevolg is van deze ziekten; dat 15 procent van alle uitgaven voor de gezondheidszorg en ook 15 procent van alle ziekteverzuim wordt veroorzaakt door aandoeningen van de genoemde buik-organen. algemene radio omroep soest De AROS van dag tot dag Zondag 10.00 -11.00 uur: Klassieke muziek. 10.00 - 11.30 uur: Kerkdienst (via lijn 4) 20.30 - 21.30 uur: Herhaling van het programma "Hitmuseum" Maandag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het programma "Grijs gedraaid" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren- informatief' met verzoekplaten, het- weer en telefonisch kontakt met de politie Dinsdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het maandagavondprogram ma 14.30 -16.00 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren- informatief' met verzoekplaten, het- weer en kontakt met de Gemeente- voorlichter, de heer B. van Os. Woensdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het dinsdagavondprogramma 14.30 -16.00 uur: Verzoekplaten uit Groot-Engendaal" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren- informatief' met verzoekplaten en het weer. Donderdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het woensdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Mariënbrug" 20.00 - 21.30 uur: "Het Circuit,,. "Omdat alles in een kringetje loopt". Vrijdag 10.00 - 11.30 uur: Herhaling het donderdagavond-programma 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren- informatief' met verzoekplaten het weer, kerknieuws en de medische diensten. Zaterdag 09.00 - 10.00 uur: "Grijs gedraaid", gevarieerd programma met: cabaret, country western, enz. 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het vrijdagavondprogramma. 15.00 - 17.00 uur: De "AROS- show", jeugdprogramma. 17.00 - 19.00 uur: "Domino", non stop muziekprogramma 19.00 - 20.30 uur: "Reken maar," spelprogramma. 20.30 - 21.30 uur: "Hitmuseum," muziek uit de jaren 1950 t/m 1980. 21.30 - 23.00 uur: "Sluimer-radio", Easy-listening Nadere informatie: AROS (Alge mene Radio Omroep Soest), post bus 193, Soest, tel. 20420. ^.0* KOLLEKTE 8-14 MEI van BREUKELEN b.v. A.A. van Breukelen b.v. is een onafhankelijk adviesburo met 20 jaar ervaring in verzekeringen, hypotheken, pensioenen, financieringen en aan- en verkoopbemiddeling in huizen en bedrijfspanden. Om objektief te adviseren bemiddelt A.A. van Breukelen b. v. tussen 35 gerenommeerde instellingen. A. A. van Breukelen b.v. Koninginnelaan 40 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 lid garantie voor zekerheid A.A. van Breukelen is uw partner bij de aan- en ver koop van huizen en bedrijfspanden. Deze bemiddeling bestaat o.a. uit het geven van technische adviezen, het opstellen van taxatierapporten en het verstrekken van hypotheekadviezen. Uit ervaring blijkt dat de korte kommunikatielijnen, de efficiënte werkwijze en de daardoor lage kosten ken merkend zijn voor ons suksesvol bemiddelen. Zo suksesvol zelfs dat wij momenteel voor een aantal relaties met spoed huizen te koop vragen in Soest en omgeving, Julianalaan Half vrijstaande woning met berging en tuin op het zuiden op ca. 300 m2 grond. Indeling: Beganegrond: hal, toilet, woonkamer, keuken, douche ruimte. Verdieping: 4 slaapkamers. Bergzolder. Deze woning verkeert in uit stekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 233.000,- Wilhelminalaan 2 Vrijstaande villa met garage, prak tijkruimten, c.v. en grote tuiy<900 ite tui*9U Indeling: karakteristiek* Ey^6nkamer, praklijkru'r-\L^<iken. bijkue- ken, toi'-4^\Jder. Eto^QjyTie slaapkamers, bad- VW ligbad, douche en twe^d toilet. Bergzolder. Deze villa verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 395.000,- Koninginnelaan Halfvrijstaande woning met sou terrain, c. v. en grote loods op ca. 650 m2 grond. Indeling: Souterrain: 3 berg-praktijkruim- ten. Beganegrond: hal, toilet, keu ken en woonkamer met open haard. Verdieping: 3 slaapkamers met inbouwkasten, badkamer, overloop. Zolder met vaste trap: ruime kamer met bergruimten. Mogelijkheid tot kleine bedrijvig heid. Gevraagde koopsom f 275.000,- Stadhouderslaan 118 Halfvrijstaande villa met (\y., garage en vrij uitzicht weilanden. '.icnt rvt Indeling: Beganegrorf l) oilet, kelder kast, ke^S^T'Onkamer met opety*\^Jferre. Verdieping: 3 sj 'fSffcérs met inbouwkasten, \mer met ligbad, overloop. Zolder met vaste trap: 2 slaap kamers met bergruimten. Gevraagde koopsom f 289.000,- Kerkpad Schitterend gelegen vrijstaand woonhuis met c. v. op ca. 500 m: grond. Indeling: hal, toilet, woonkamer, slaapka mer, badkamer, keuken. Verdie ping: 2 slaapkamers en mogelijk heid tot 3e slaapkamer. Dit woonhuis is voorzien van een fraai aangelegde tuin en biedt uit zicht over een karakteristiek stukje Soest. Gevraagde koopsom f 259.000, Schrikslaan Bedrijfshal met kantoor ruimten, afm. 18,5 X 10,5 m. Gebruiksmogelijkheden: opslag, kantoor, sport school e.d. Geen detailhandel. Huurprijs per maand: f 1.500,- Wellicht zullen de voor Nederlandse kampeerders al vertrouwde 'trekkers hutten' binnenkort ook in Vlaanderen verrijzen. Dinsdag j.1. bracht namelijk een hoge Belgische delegatie onder lei ding van de Commissaris-Generaal voor het Goerisme, de heer U. Claes, een werkbezoek aan de Soester cam ping King's Home. De Belgische auto riteiten willen zich laten voorlichten over het succes van het Trekkershut ten-concept - in Nederland staan er in middels ca. 600 - omdat men 'Vlaande ren als kampeerbestemming' nog aan trekkelijker wil maken. De Utrechtse gedeputeerde voor Toe risme, Ir. G.C. van Wijnbergen, verwel komde de gasten. Vervolgens werd de Nederlandse aanpak uit de doeken ge daan door de heer S.G.M. de Koning, voorzitter van de Stichting Trekkers hutten Nederland. Uiteraard werden de op het terrein aanwezige hutten ge toond. De Stichting juicht de huidige ontwik keling toe, omdat m.n. de fietsende kampeerder, die verzekerd wil zijn van gegarandeerd goed onderdak, nog meer mogelijkheden krijgt een afwisse lende vakantie uit te 'stippelen. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Na een inbraak in een woning aan de Noorderweg, die vrijdag overdag moet hebben plaatsgevonden, wordt een groot aantal kostbare sieraden vermist, alsmede een bedrag van ca. 1200 gul den in contanten. De dader kwam de woning binnen via het bovenlicht van de voordeur en verdween met gouden en witgouden ringen, bezet met briljan ten en saffieren, een hanger aan een ketting, een slavenarmband en oorbel len. Vrijdag 9 juni 1989 organiseert de Ne derlandse Christelijke Reis Vereniging vanuit 't Gooi een excursie naar het Brabantse land. Het doel is een lieftallig plaatsje in de Kempen te bezoeken, al waar een aspergeboerderij is gevestigd. Het is voor de derde maal dat dit uit stapje wordt georganiseerd en de erva ring heeft geleerd dat het gebodene bij zonder wordt gewaardeerd. Na een toeristische route, met koffie onderweg, wordt achter Veldhoven in een echt gezellige Brabantse boerderij een verrukkelijke aspergemaaltijd ge nuttigd. Na afloop hiervan vindt het bezoek aan de boerderij plaats, alwaar uitvoerige informatie wordt verstrekt over de as perge. De gelegenheid bestaat om het produkt ook zelf te steken op het land en voor de liefhebbers kan ter plaatse ook nog asperges worden gekocht te gen de veilingprijs van de dag. Na de koffie vertrekt het gezelschap weer richting 't Gooi, alwaar men om streeks 18.00 uur hoopt te arriveren. In principe kan worden opgestapt in Bussum, Hilversum, Baarn, Soest en Amersfoort. Ca. 10 dagen voor het ver trek ontvangen de deelnemers thuis schriftelijk bericht omtrent plaats en tijdstip van opstappen. De prijs van de excursie bedraagt f 59,- en daarbij is al les inbegrepen; dus busrit, koffie (2x), de maaltijd, de voorlichting, fooi voor de chauffeur en de diensten van de ex cursieleider C. de Boer te Baarn, Groen van Prinstererlaan 2, 3741 VM, tel. 02154-14116. Bij hem kunt u zich op geven onder gelijktijdig overmaking van het verschuldigde bedrag op girore kening 43 52 75, t.n.v. C. de Boer, Baarn. Ook kunt u zich aanmelden bij mevrouw J. v.d. Hoek te Soest (02155- 18651of mevrouw T. Rigter te Huizen (02152-51867). fr Mevrouw E. Cleyndert, lerares Frans op het Baarnsch Lyceum, overhandig de woensdagmiddag een symbolische cheque aan voorzitter W. Hageman van de stichting Kinder Oncologische Vakantiekampen. De cheque stond voor een bedrag van f.61.837,57 en was het resultaat van de lustrum-inzamelingsactie van het Baarnsch Lyceum. Cleyndert maakte deel uit van de lustrumcommissie en kwam op het idee voor de inzamelings actie. Volgens Hageman is het bedrag dat door het Baarnsch Lyceum werd in gezameld het hoogste dat ooit door een school aan de stichting werd overhan- digd. Onbekenden hebben vrijdag zeven rui ten van de school de Postiljon aan de Generaal Winkelmanstraat in Soester- berg ingegooid. De schade zo'n 1500 gulden. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum liggen voor geïhteresserden weer verschillende nieuwe brochures gereed. Op onderwijsgebied zijn dat de brochu res "Lesgeld 1989/1990" (speciaal be stemd voor de 16 jarigen en ouder) en "Studiefinanciëring 18+". In deze laat ste brochure staan onder meer de wijzi- gingen voor wat betreft de normbedra gen en de hoogte van de bijdrage vrije voet. Een andere brochure geeft onder de ti tel "Onmondig in Europa?" informatie over de komende Europese Verkiezin gen (15 juni). De andere brochures hebben als titel: "Zwemmen in Open Water", "Sport vissen met de juiste papieren" en "Als we doorgaan met weggooien van che misch afval". V W h Omdat vrijdag j.1. het honderdste Boedelbak-verhuurstation werd ge opend vierde de landelijke Boedel- bak-órganisatie een beetje feest. En omdat die dag samenviel met de jaar lijkse "Dag van de verpleging" be dacht de organisatie een groot aantal Nederlandse ziekenhuizen met een fleurige attentie: een forse bos bloe men. Bij de politie kwamen in de afgelopen weer diverse meldingen binnen van aanrijdingen met blikschade, waarbij de daders doorreden zonder zich bekend te maken. Op de Rademakerstraat in Soesterberg werd een auto van een in woner van Roemenië op die manier be schadigd. Op de Postweg was de auto van een inwoner van Bandoeng het voorwerp van deze vorm van vandalis me. Op de Groen van Prinstererstraat werd de auto van een bewoner bescha digd. In alle gevallen was er van de da der geen spoor. Annemiek Veenendaal (l.) overhan digde het boeket aan zuster Annie van Velzen. Ook in Soest werd het feestje op die ma nier gevierd. Namens de firma Jurriëns, het bekende benzinestation aan de Soesterbergsestraat, werd er een fraai boeket afgeleverd bij het ziekenhuis Zonnegloren, een kilometertje verder aan dezelfde weg gelegen. Mevrouw Annemiek Veenendaal, werkzaam bij Jurriëns en toevallig zelf ook oud-ver pleegkundige, overhandigde de bloe men aan zuster Annie van Velzen. Boedelbak-aanhangwagenverhuur heeft zich in enkele jaren tijds ontwik keld tot een landelijke organisatie, waar particulieren een van de in totaal nu 600 blauwgele aanhangwagens kunnen huren. Met het gescenk aan de zieken huizen (258 in totaal) wil de organisatie haar waardering uitdrukken voor alle inzet en toewijding die de verpleging telkens opnieuw aan de dag legt. jf ««>-*- Ti." -• De foto toont hiervan een treffend voorbeeld. Een zithoek in het park Hons- bergen: herstelkosten f 500,-. De afbeelding spreekt voor zich. Milieuwijzer Heeft u hem ook al thuis? die groene milieu wijzer? Er staat alles in wat u moet weten om verstandig met schadelijke stoffen om te gaan. Chemisch afval: apart! Het staat op de vuilniswagen. Daar moet het dus niet in. Thuis moet u het apart houden, en niet in de gootsteen. Bewaar het op een veilig plekje. Brengplaatsen en detailhandel Daar kunt u schadelijke stoffen kwijt. Veel winkeliers willen meedoen. Die krijgen een milieubox en een groene sticker op de ruit. Breng de schadelijke stof naar de winkel. Wel naar een zaak die dat spul ook verkoopt. Verpak het goed en herkenbaar, liefst in de originele verpakking. Het blauwe doosje Op verschillende plaatsen al gezien: de milieubox in speelgoed uitvoering. Bedoeld als leerzaam aardigheidje; herinnert u aan die box in de winkel.

Soester Courant | 1989 | | pagina 11