u OK Succes voor Stam-SoVoCo jeugd Douwe Brandsma wint Soestdijkloop PAGINA 16 mei bij ETBAL WOENSDAG 17 MEI 1989 SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 >-Z. J. VAN HOMOET Stam-SoVoCo verliest in bekerfinale VOLLEYBAL 'Zoys' viert tienjarig jubileum Honden-evenement Crosser gepakt Inschrijven Avondvierdaagse Extra ledenvergadering van Stam-SoVoCo Kenteken graveren bij Nijhof Inbraak Oranjelaan Inbraak Koningsweg Autokraak Vernieling aan auto Henny Pot zegeviert bij de dames ATLETIEK Donderdag 8 juni: 11e Super van Doornloop SU#*" Tempo Toer Super Van Doorn Avondfietsvierdaagse: 26-29 juni Landelijke fietsdag in Soest f Prijswinnaars Dauwtrappen Baanatleten in goede vorm Wedstrijden voor militaire chauffeurs Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant FIETSCROSS Laatste Grand National Veel bedrijven naar Beukendal Wout Wilbrink wint senioren 3 TAFELTENNIS Soest heeft de toe- leister op die dag tWDM uit België. /erkiezing mocht uin zijn eerste offi- :n. Hij reikte de aan de topscorer ;erde keeper van werd dit jaar Mi- t liefst 46 goals. keeper Patrick igen een prachtige "maiden-speech" uin zijn tijdelijke Verkerk. Tevens eden en het grote Soest rijk is voor ij hoopt nog lang ze menesn te kun- ilde de Bruin niet t hij er trots op is est te mogen zijn t is uniek in zijn ïg met toekomst". g zijn er weer drie in de strijd om de Het "Jong" 12e balcijfers van het t van zorgen be- yermacht van het de 6e verloor wat twat versterkt 9e n de beide poules 3-6 4-5 3-4 3-2 2-1 3-0 3-6 3-5 2-3 2-0 3-0 drie wedstrijden, >est 7, Soest 8 - Soest 14. ïn voor de t.v. te te kijken. gehavend team )laats. De Cl en hnisch verzorgd Joond met een !e plaats. ide zal op de ekende "Stop- ïrnooi gespeeld d"-toernooi is 'elftallen, en zal len. '19 uit Dene- lengelo, Zuid- Jingen Xerxes, \anvang 10.00 oor A-junioren t- Dit sterk be- ienzaal, Sparta Jamse Zeebur- r, Stormvogels 'ubliekstrekker s deelnemers, oi is 10.00 uur. Opnieuw succes voor de C-selectie meisjes van Stam-SoVoCo. Werd en kele weken geleden al het afdelingska- mioenschap behaald, nu toonde het team zich de sterkste in de strijd om het districtskampioenschap. Zonder één verliespartij eisten zij de titel op en verwierven daarmee het recht om mee te spelen om het kampioenschap van Nederland. Zaterdag a.s. worden de voorrondes gespeeld in Zaandam. De eerste tegenstander van Stam-So- VoCo was Harderwijk. In een goed ge speelde wedstrijd wisten de Soester meisjes met 2-0 te winnen. Vooral ver dedigend speelde Stam-SoVoCo goed en dus had Harderwijk geen kans een set te winnen, ondanks goed aanval- spel. De tweede tegenstander was Set- Up uit Scherpenzeel. Duidelijk de zwakste van de vier finalisten. Zonder zich echt te moeten inspannen werd met 2-0 gewonnen. Aangezien Harderwijk gelijkspeelde tegen het Amersfoortse Vollkei moest de laatste wedstrijd tegen Vollkei de beslissing brengen. Stam-SoVoCo speelde opnieuw zeer geconcentreerd en dankzij opnieuw een goede verdediging werd de eerste set gewonnen met 15-13. In de tweede set keken de Soester speelsters al snel tegen een royale 3-9 achterstand aan. Zelfs werd het 4-11, maar toen begon het team aan een indrukwekkende inhaal race. Wat Vollkei ook probeerde, in drie opslagbeurten passeerde Stam-So- VoCo de tegenstander en nam een 14- 12 voorsprong. Voor de derde keer leek het team met 2-0 te gaan winnen, maar daar dachten de meisjes van Vollkei an ders over. Met een serie goede acties, een beetje geholpen door wat fouten bij Stam-SoVoCo, wisten zij weer naast en zelfs voor de Soester selectie te komen. Uiteindelijk werd het 15-17 voor Voll kei. Ondanks dit gelijke spel was Stam- SoVoCo de kampioen van District Eemland. Kampioenschap van Neder land Zaterdag a.s. speelt de C-selectie van Stam-SoVoCo als kampioen van het district Eemland mee met nog vier dis trictskampioenen in de voorrondes in Zaandam. Tegenstanders daar zijn: DOS-Schoonhoven, Dinto-Warmen- huizen, OVRA-Haarlem en KROVO- Krommenie. De nummers één en twee gaan door naar de finaleronde die in ju ni wordt gespeeld. Ook de A-selectie-meisjes van Stam- SoVoCo had zich geplaatst voor de fi nale ronde van het districtskampioen- HET HART IS ER HARD AAN TOE Meer gezonde lichaamsbeweging Op een. nieuwe .fiets^bifctbnaef- nieuwste kollektie zit het wel goed, Hartelijk welkom. TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155 -1 65 55 Rademakerstraat 7 - Soesterberg Telefoon 03463 - 515 64 Het distriktsteam van Stam/SoVoCo (dames 3) speelde in Renswoude afge lopen vrijdag om de distriktsbeker te gen Vollkei uit Amersfoort. Een finale waarvan op voorhand werd verwacht dat dit aan aantrekkelijke wedstrijd zou worden. Maar helaas voor het aanwezi ge publiek viel dit tegen. Vooral de Soester dames bleven ver onder hun ni veau. De eerste twee sets werden gemakkelijk gewonnen door de dames uit Amers foort met resp. 15-8 en 15-11. Pas in de derde set kwam het team van trainer Hans Koekoek enigszins terug toen Stam/SoVoCo in deze beslissende fase matig was waardoor de aanval niet vol doende aanvoer had om deze set naar Soest te halen. Met 15-13 trokken de Stam-SoVoVo dames aan het kortste eind en ging de beker verdient naar Amersfoort. Jammer, voor trainer/ coach Hans Koekoek die dit seizoen kan terugzien op een geslaagd seizoen zonder hoofdprijzen (2e in de competi tie en een finale plaats in de distriktsbe ker). schap. Het team dat in de voorronde probleemloos een plaats opeiste voor deze finale begon nogal gehandicapt aan deze wedstrijden. Drie van de speelsters hadden een schoolbezoek aan Berlijn nog duidelijk in de benen. Een nachtelijke busreis direct gevolgd door deze finalewedstrijden was zelfs voor de goedgetrainde pupillen van coach Manders teveel. Tweemaal winst en eenmaal verlies leverde een tweede plaats op. Spirit Amersfoort werd Dis trictskampioen. Stam-SoVoCo C3, kampioen van District Eemland door ongeslagen te eindigen in de finale in Renswoude. Op de foto: Slaand, trainier-coach Joke Paans, achterste rij v.l.n.r. Sandra Hei- deman, Peggy van der Heide, Heieen Hilhorst, Irma van der Velde, voorste rij v.l.n.r. Marloes Visser, Suzan Everts, Mariska Grift en Barbara Rigon Ter gelegenheid van haar 10-jarig be staan organiseert de Hondenvereniging "Zoys" op zondag 21 mei een jubi leumdag op het SEC-terrein aan de Bosstraat. Naast demonstraties met jachthonden, schapendrijven en "Gedrag en Ge hoorzaamheid", zijn er ook diverse ac tiviteiten waaraan particulieren met hun hond kunnen meedoen, o.a. de Na een korte achtervolging door de bossen bij de Van weerden Poelman- weg heeft de politie een crosser kunnen aanhouden. Dat gebeurde zondagmid dag. De crosser maakte deel uit van een groepje van drie, dat de rust in de bos sen verstoorde door het geronk van hun motoren. De twee anderen konden zich tpijtijds,uffdevoeten maken. 'jf'j De eerste gelegenheid om in te schrij ven voor de Avondvierdaagse die in Soest gehouden zal worden van ma. 29 mei t/m do. 1 juni a.s. was dinsdag avond. Ook vanavond kunt u nog in schrijven van 19.00 - 20.00 uur in het Clubhuis "Het Kruispunt", Albert Cuyplaan 200 (naast de Openbare Bi bliotheek). Voor die mensen die niet in de gelegen heid zijn of waren om in te schrijven biedt de plaatselijke Regelings Com missie Soest nog een laatste mogelijk heid en wel op zaterdag 20 mei a.s. van 10.30 - 11.30 uur. Liefhebbers die ook dan niet van de geboden mogelijkheid gebruik maken en toch willen deelne men aan de Avondvierdaagse moeten er rekening mee houden dat inschrijven aan de start beperkt mogelijk is en dat het inschrijfgeld dan verhoogd wordt met f 2,50 p.p. De routes zullen van 29 mei t/m 1 juni lopen via: ma.: richting Paleis "Soestdijk" di.: Overhees/Pijnenburg wo.: richting Polder/Kerkebuurt do.: bebouwde kom Soest Net als vorig jaar heeft de Winkelgroep "Overhees" weer een verrassing in pet to voor de deelnemers aan de achtste Soester Avondvierdaagse. Op dinsdag krijgen alle deelnemers een attentie aangeboden. Voor nadere inlichtingen kan men tele fonisch contact opnemen met Foeke Dazelaar, telefoon 02155-11709. Vanavond houdt de volleybalvereni ging Stam-SoVoCo een extra leden vergadering in Sportzaal de Bunt te Soest. In deze vergadering zal het be stuur opening van zaken geven ten aanzien van het te voeren technische beleid. Een beleid dat binnen de ver eniging al tot grote onrust heeft geleid. De vergadering, waarvoor alle leden middels een extra convocatie zijn uit genodigd, begint om 20.00 uur. Het bestuur dat op 6 december j.1. on der leiding van Jan Paauw aantrad heeft in een aantal opzichten te maken met problemen. Veroorzaakte het nieuws dat hoofdtrainer Werner Paans geen nieuw contract zou krijgen al grote on rust onder de damesselectie, inmiddels zijn nog vier belangrijke trainers opge stapt, hetgeen door veel leden wordt betreurd. Nog steeds zijn er groepen die niet weten wie de training voor de rest van dit seizoen verzorgt en wie dat vol gend seizoen zal doen. Wel zijn trainers, van wie de kwaliteit niet ter discussie staat, benoemd voor de damesselectie. Beleidsplan De technisch coördinator Kees Kok heeft een ambitieus beleidsplan opge steld, dat door het hele bestuur is aan genomen. Maar bij de invulling van dat plan worden nogal wat zaken over het hoofd gezien. Was het oorspronkelijk de bedoeling dat de hoofdtrainers zich op enigerlei wijze bezighielden met de jeugdselectieteams, de nieuw benoem de trainers hebben te kennen gegeven zich met dat onderdeel niet bezig te wil len houden. Het zeer eigenzinnig optre den van de manager van het eerste da mesteam bij het contracteren van trai ners en speelsters heeft tot groot onge noegen geleid. De aangekondigde doelstelling: binnen een jaar naar de ere-divisie, is inmiddels bijgesteld. Gestreefd zal nu worden om met het eerste damesteam binnen twee jaar de top van de eerste divisie te ha len! Belangrijke beslissingen De ledenvergadering praat vanavond over een aantal belangrijke beslissin gen. Het is zaak dat het bestuur aan dacht besteed aan de ontstane proble men. Het beleidsplan wekt verwachtin gen. Voorzitter Paauw kan aan deze za ken niet zwijgend voorbij gaan. De le denvergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in Sportzaal De Bunt. hindernisbaan en de hondentombola. Iedere hond (ook rasloze) met een baas of bazin van 8 t/m 12jaarkanom 11.00 uur en om 14.30 uur meedoen aan de Miss en Mister "Zoys" verkiezing en/of aan "Mijn hond kan een kunstje" (b.v. blaffen op commando). Er zijn leuke prijzen te verdienen. Om 14.00 uur geeft het dierenasiel een demonstratie. Ook kan men een rit ma ken met de huifkar. Al deze activiteiten spelen zich af tus sen 11.00 en 16.00 uur. De toegang is gratis. Op de zaterdagen 20 en 27 mei a.s. houdt Nijhof Baarn een grote voorlich- tingsmarkt over alle mogelijke veilig heidsmaatregelen. Er zullen diverse de monstraties op doe-het-zelf-gebied en preventie plaatsvinden. Eén van de activiteiten is het kenteken graveren door Automark. Dat is een zinvolle preventiemaatregel geworden voor alle autobezitters, sinds iedere au to altijd hetzelfde kenteken blijft hou den. Door het kenteken in alle autorui ten te graveren zal het in geval van dief stal onmogelijk worden de auto met nieuwe kenteken-gegevens door te ver kopen. De kosten van het graveren bedragen slechts f 25,- per auto. Het aanbrengen van de inscripties kost vijf a tien minu ten. Automark is op het parkeerterrein van Nijhof herkenbaar aan de gele overkapping. Een 54-jarige bewoner van de Oranje laan meldde de politie vorige week een inbraak in zijn huis. De dader bleek een draairaam te hebben opengewrikt en was er vandoor gegaan met een video recorder en een soundmixer. Aanvan kelijk was ook de auto verdwenen, maar die werd later aangetroffen op de Albert Cuyplaan. Bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Koningsweg heeft de dader onge veer 50 gulden buitgemaakt. Het geld verdween uit de koffie- en drankenau tomaten in de kantine. Een inwoner van Leusden deed in het weekeinde bij de politie aangifte van de diefstal van een radio-cassetterecorder uit zijn auto. De wagen stond gepar keerd aan de Van Goyenlaan. Er bleek een ruit te zijn ingeslagen. Een 54-jarige bewoner van de Titus Brandsmastraat ontdekte vorige week dat onbekenden zijn auto hadden toe getakeld. De buitenspiegel bleek te zijn afgebroken, waarbij ook een van de portieren was beschadigd. De schade bedraagt ca. 400 gulden. Ruim 400 lopers en loopsters waren op Pinksterzaterdag naar de atletiek- accommodatie van AV Pijnenburg ge komen om deel te nemen aan de weg wedstrijd over 20 km of de prestatielo pen over 5 en 10 km. Ook het weer zat mee, en zo ging om iets over half vijf, de meute gesteund door een lekker zonnetje, van start. Onder de vele deelnemers bevonden zich ook een 30-tal "Wheelies", die voor het eerst deelnamen aan de Paleis Soestdijkloop. Ondanks het feit, dat di- rekt na de start het Soester Hoogt be dwongen moest worden, wisten deze rolstoelspecialisten snel afstand te ne men van hun hardlopende collega's. Lange tijd bleef een tweetal wheelies vlak bij elkaar, maar in de laatste 5 km wist I.v. Breemen een beslissende voor sprong te nemen, om na na 54.27 de fi nish te passeren. Op korte afstand werd hij gevolgd door concurrent A. de Graaf, die uiteindelijk op 54.42 uit kwam. Ook nummer 3, M. Jonkman nog onder het uur met een tijd van 58.08. De strijd bij de senioren loog er ook niet om. Hier vormde zich direkt na de start een kopgroep van drie man bestaande uit Lubbert Mulder van Athlos, D. Brandsma van A V Fortuna en F. Visser van De Liemers. De eerste 10 km ble ven zij bijna getrouw bij elkaar, maar na het 15 km punt probeerde Lubbert Mulder zijn naaste concurrenten van zich los te schudden. Hij scheen in eer ste instantie te slagen, maar Brandsma van AV Fortuna liet het er niet bij zitten en er ontspon zich een verbeten loop duel tussen deze twee lopers. Op het laatste rechte eind naar de finish wist Brandsma zich toch nog te ontdoen van Mulder en slaagde hij erin een voor sprong op te bouwen, die uiteindelijk 25 seconden bedroeg. De eindtijd van Brandsma was 1.03.55, terwijl Mulder 1.04.20 voor zich afliet drukken. Op de 3e plaats eindigde triathleet Hans van Wegen, die zich heel goed tussen de specifieke lopers wist te handhaven. Van Wegen liep lange tijd in een achter volgend groepje, maar wist zich lang zaam maar zeker toch naar voren te werken om uiteindelijk te finishen in 1.05.23. Daarbij wist hij H. v. Velzen van Altis net voor te blijven. Deze vete raan liep zaterdagmiddag een uitste kende wedstrijd en was continu in het voorste gelid te vinden. Van Velzen werd met zijn tijd van 1.05.28 overtui gend winnaar in de Vet. I klasse. Goede prestaties leverden bij de senio ren Wim Ockhuysen van GAC, die op de 7e plaats eindigde in 1.08.07, net voor Pijnenburgatleet Erik Bos, die 8e werd in 1.08.14, daarmee aangevende, dat hij weer op de weg is. Bert van Vel zen was bij de senioren de tweede Pij nenburgatleet, die de meet passeerde: hij werd 20e in 1.12.39, terwijl Henk Waleet 45e werd in 1.16.57. De overige Pijnenburgatleten klasseerden zich als volgt: 53 - Peter de Groot 1.18.22; 56 - Jan v.d. Lee 1.19.51; 77 - Rob Jansen 1.32.19. Bij de dames was het wederom Henny Pot, die alle aandacht voor zich opeiste. Hoewel zij vrijwel geen tegenstand te duchten had, liep Henny een ijzersterke wedstrijd, waarbij zij menige heer het nakijken gaf. De eerste 5 km ging zeer snel (18.11), terwijl op de 15 km een doorkomst genoteerd werd van 56.25. Ook de laatste kilometers verzwakte zij geen moment, waardoor zij uitkwam op een prachtige eindtijd van 1.16.20, en daarmee op overtuigende wijze de zege in haar klasse voor zich opeiste. Veteranen De eerste plaats in de Vet. 1 klasse (tot 50 jaar) was zoals reeds gememoreerd weggelegd voor van Velzen van Altis, die op ruim 2 minuten gevolgd werd door clubgenoot J. Vallentgoed, die met een tijd van 1.07.32 het Amers- Dit jaar is het alweer de 1 le editie van de Super van Doornloop ofwel de "Klaarwaterloop", die in Soest wordt gehouden. Als vanouds is de deelname van de vele scholen die Soest rijk is ook dit jaar weer onlosmakelijk aan het eve nement verbonden, maar ook de echte trimmers, joggers en hardlopers kun nen hun hart ophalen op donderdag 8 juni a.s. De wedstrijd door de wijk Klaarwater begint al vroeg in de avond en wel om 18.30 uur met de wedstrijdloop voor de lagere scholen, die elkaar met teams be staande uit vijf jongens of vijf meisjes sportieLzullqp bestrijd^nopde Engelse mijl (16>ÜÖ meter)! Dezteafstand beslaat exact één ronde van het parcours, dat in de wijk uitgezet is. De recreatieloop (individueel) voor de scholieren, ook over één Engelse mijl, gaat van start om 19.15 uur, terwijl de start voor de middelbare scholen om 19.30 uur is. Ook zij zullen in teamver band lopen om het officieuze kam pioenschap van Soest. De recreatieloop over 1 en 3 mijl gaat vervolgens om 19.45 uur van start, ter wijl het sportieve evenement wordt af gesloten met de alom bekende Volks loop over 5 mijl, die om 20.30 uur weg geschoten wordt. De inschrijfgelden voor de Super Van Doornloop bedragen: 1 mijl f 2,50, 3 mijl f 3,50 en 5 mijl f 5,-. Dit laatste be drag geldt ook voor de schoolteams; zij zijn echter reeds benaderd door de AV Pijnenburg om mee te doen, en naar verwacht zullen de scholen de sportieve handschoen oppakken om van deze unieke gelegenheid gebruik te maken. Naast het sportieve gedeelte van de Su per Van Doorn Loop is er op donder dag 8 juni ook weer de gezellige brade rie, waar de vele toeschouwers, die er toch weer elk jaar zijn, hun hart op kun nen halen aan de talloze versnaperin gen, welke verkrijgbaar zijn bij de vele kramen in de buurt van de start en fi nish. Evenals dat in andere jaren het geval was, zal Super van Doorn zeker weer zorg dragen voor een 'brede" omlijsting van dit sportieve spektakel, wat de ge zelligeheid rondom dit loopfestijn al leen maar zal verhogen. Het bestuur van de toervereniging Tempo Toer heeft hij het gemeentebe stuur van Soest weer vergunning aange vraagd voor het houden van de jaarlijk se Avondfietsvierdaagse. Evenals de voorgaande jaren zal dit evenement weer worden georganiseerd in samen werking met Super van Doorn. Als data voor de fietsvierdaagse zijn vastgesteld: 26 t/m 29 juni a.s. Er zul len dit jaar nieuwe routes van 25 en 55 kilometer worden uitgezet. De voor verkoop van deelnemerskaarten zal vanaf 29 mei plaatsvinden. Zo'n 260 fietsers - merendeels uit Soest zelf - hebben zaterdag j.1. meegedaan aan de landelijke fietsdag, die elk jaar op de tweede zaterdag van mei wordt georganiseerd. In Soest tekende de VW voor de plaatselijke organisatie; het startpunt was ingericht bij restau rant de Korte Duinen aan de Birkstraat, waar de VW-medewerkers Ben van Os en Mieneke v.d. Hengel de fietsers een routebeschrijving uitreikten. Door het ietwat tegenvallende weer wa ren er dit jaar wat minder deelnemers dan in voorgaande jaren. Ook het Pink- sterweekeinde, dat heel wat mensen er op uit deed trekken, speelde daarbij een rol. De meeste fietsers startten ook vrij laat. De fietsers kwamen niet alleen uit Soest. Ook heel wat landgenoten uit an dere plaatsen maakten van de gelegen heid gebruik de omgeving hier te leren kennen. Zo waren er gasten uiteenlo pende plaatsen als Dronten, Hoek van Holland, Rotterdam, Vlaardingen, Midden-Beemster, etc. Ze reden allemaal een tocht van bijna 38 kilometer, die o.a. door Pijnenburg, de Vuursche, de Hilversumse heide en door de Eempolders voerde. Als belo ning voor hun inspanningen was er de gebruikelijke jaarhanger. foortse succes compleet maakte. Jan Honcoop van Hellas bereikte met een tijd van 1.08.39 een 3e plaats in deze klasse. Harry van Brummelen van AP Pijnen burg presteerde met zijn tijd van 1.09.28 zeer behoorlijk, doch in dit sterke veld zat er voor hem niet meer in dan een 6e plaats. René Hoksbergen deed het ook lang niet slecht met een 16e plaats in 1.13.57, terwijl Joop van Leijenhorst (tobbend met een rugbles sure) tot een 23e plaats kwam in 1.15.52. De resultaten van de Pijnenburgvetera nen waren: 30 - Wim Doekes 1.22.39; 32 - Gerard Boeren 1.24.44; 35 - Ruud Ambags 1.25.21; 38 - Henk v. Hal 1.28.28. De strijd in de Vet. II klasse werd ge wonnen door K. Leeuwenkamp van AV Fortuna in 1.13.21, op een 20-tal sekonden gevolgd door H. Groenewe- gen van Olympus 70 in 1.13.47. De 3e plaats was hier voor R. Groosjohan van Ron Clark in 1.14.09. H. Gouw van Athlos won bij de Vet. III in 1.47.14. Bij de dames veteranen was het D. Zoetbrood van veteranen Nederland, die met een tijd van 1.22.58 won vlak voor Maija Lukkien van Atos, die uit kwam op 1.23.59. Gemeden Oude van AV Pijnenburg wist beslag te leggen op de 3e plaats in 1.27.07. Tegelijk metg de wegwedstrijd voor KNAU-atleten gingen ook de recrea tielopers van start voor de 20 km. Ook hier deden een aantal Pijnenburg-lo pers aan mee. Dat zij wel degelijk hun mannetje stonden blijkt uit de hieron der vermelde resultaten: W. Logtesteyn 1.18.59; Paul Vermij 1.22.10; W. Admiraal 1.25.36; Cobus Limburg 1.26.41; E. Moerman 1.29.44 (dame); R. Kouwenberg 1.29.50; T. de Vroes 1.30.24; H. Beumer 1.31.37; B. Staal 1.40.25; C. Govaert 1.38.49 (da mes). Ruim 200 fietsers hebben in de vroege ochtend van donderdag 4 mei meege daan aan de door de V.V.V. georgani seerde "Dauwtrapfietstocht Hemel vaartsdag 1989". Aan de fietstocht was tevens een prijsvraag verbonden. De winnaars zijn: G. Volkers, Christi- nalaan 29; M. Kortekaas, Birkstraat 91 P. van Doorn, Plasweg 47a; Frank Ren- zebrink, Irenelaan 1; Suzan Denise Yelmaz, Van Hamelstraat 98; A. ten Pas, Koekoekweg 8; Sander van Elte- ren, Minstreelpad 5; R. Busch, Lange Brinkweg 20; Maarten Pijpers, Vale riaanstraat 10; Sabine van Kooy, Gemshoorn 7 en Riet van Daatselaar, Meidoornweg 32. Zij kunnen hun prijs bij het V.V.V.-kantoor ophalen. De pinksterwedstrijden, die afgelopen maandag op het nationale sportcen trum Papendal zijn gehouden, zijn voor de meeste Pijnenburgatleten succesvol verlopen. Uitstekend weer en een goe de vorm waren de oorzaak van veel per soonlijke -en één clubrecord. Dit kwam op naam van B-junior Rem- co Braspenning, die bij het hoogsprin gen het één jaar oude record evenaarde met een sprong van 1.75. Bij het ver springen haalde Remco 5.86 en op de 100 m kwam hij in de halve finale tot een tijd van 12.25. Dave Brouwer haalde bij de A-junioren eveneens de halve finale van de 100 m met een goede tijd van 11.49. De 200 m is voor Dave op dit moment nog iets te lang, 23.93. Dave heeft nog enkele we ken nodig om z'n topvorm van vorig jaar weer terug te krijgen. Marcel Spij ker liep de 200 m voor het eerst in zijn nog korte atletiekloopbaan in 27.46. Hans Smit oefende met het oog op de komende competitiewedstrijden het hoogspringen. Hij haalde een respecta bele hoogte van 1.65. Uitstekende persoonlijke records wa ren er voor middenafstandlopers Dick Kamerbeek en Dick van den Broek. Beiden kwamen uit op de 1500 m en voldeden aan de verwachtingen van trainer Rene van Zee en verbeterden zich tot respectievelijk 4.04.86 en 4.07.80. Vooral Dick van den Broek, die pas één jaar hard traint, is in korte tijd enorm vooruit gegaan. Op de 800 m wil hij dit jaar onder de 2 minuten grens komen en de 1500 m verwacht hij in 4.05 te kunnen lopen. Over enkele we ken zal hij het clubrecord op de 1000 m aanvallen, dat nu nog op naam van Bas van Os staat. Op het Kamp van Zeist te Soesterberg zullen op 17 juni voor de zevende keer behendigheidswedstrijden worden ge houden voor militaire chauffeurs uit ve le landen. Zoals altijd is het publiek vanaf 09.30 uur van harte welkom en er zijn tal van evenementen op touw gezet om het eenieder zo veel mogelijk naar de zin te maken. Op de eerste plaats natuurlijk de wed strijden maar verder een uitgebreide static-show waar u alle soorten voertui gen tegen kunt komen b.v. jeeps maar ook kolossen die in staat zijn om een last van meer dan 50 ton te torsen. Dan is er na het geweldige succes van 1988 ook weer een off-road show. Men moet zelf gezien hebben wat sommige voertuigen in los zand of op steile hel lingen presteren om het te geloven. Een greep uit de voertuigen die vorig jaar het publiek wisten te boeien: een half-track (achter rupsen, voor banden) uit 1943 met als tegenstelling een pro- to-type van DAF uit Eindhoven, dan uit het hoge noorden een rupsvoertuig dat de Mariniers in de sneeuw gebrui ken en een vrachtauto van het Zweedse leger die gewoonlijk binnen de poolcir kel blijft. Verder een bestelauto van VW met synchro oftewel 4-wiel aandrijving en nog vele tientallen soorten wiel- en rupsvoertuigen. Een ander hoogtepunt zal zonder twij fel de modelbouwshow zijn. Op niet minder dan 250 meter tafel zullen bou wers tonen wat zij in hun vrije tijd aan prachtige modellen van auto's, boten, vliegtuigen, enz. fabriceren. Het museum voor militaire luchtvaart zal ook weer open zijn. Er is voor dames de gelegenheid zelf een vrachtwagen te rijden (onder begeleiding van een in structeur) en niet één, maar zelfs twee bands zullen het geheel opfleuren. Zoals gebruikelijik zal alles gratis zijn en dat begint dan al met het parkeren, de busrit van de parkeerplaats (duide lijk aangegeven rond Soesterberg) naar het Kamp van Zeist, de entree en ook weer de haring bij de DAF stand. Op maandag Tweede Pinksterdag ze ven Kings Road Riders gingen naar Maassluis voor de laatste Grand Natio nal. De organisatie verliep snel, dus een prima dag. Bij de Experts werd Dennis Krol vierde in de manches, Robin v.d. Wolk werd achtste in de finale en Erwin Marsé zes de in de finale. Deze twee riders reden ijzersterk deze wedstrijd. Óijan Kers werd vierde en Sancho Kers werd uitgeschakeld in de manches. Bij de Cruisers werd Erwinb Marsé vierde in de finale. Bij de j unioren werd Rudy Krol uitgeschakeld in de manches en Mark de Schiffart werd door een val partij in de laatste manche vijfde. Voor de 27e maal organiseert de Eve nementencommissie van de Soester Zakenkring dit jaar de bedrijfssport competitie. In het kader hiervan betra den donderdag 11 mei de eerste 20 vol leybal teams Sporthal Beukendal. Hier werd onder deskundige leiding van Stam-SoVoCo, uitgemaakt wie de sterkste 3e klasse teams van dit seizoen waren. In een aantal poules was de spanning dusdanig, dat de emoties soms hoog opliepen. De volgende poule winnaar gaat vol gende week strijden om drie promotie plaatsen n.1.: Meerding, Lindner 2, TNO 2, en Hypsos 1. Aanstaande don derdag zijn de 2e klassers te bewonde ren. Ook deze zijn verdeeld in 4 poules, maar nu komen ook de dames in actie. De laatste avond, 25 mei, komen de poule winnaars van de eerste twee avonden nogmaals in aktie om onder ling uit te vechten welke teams volgend seizoen in een hogere klasse zullen acte ren. Daarnaast zullen de le klassers het strijdperk betreden om te bepalen wie zich Soester volleybal kampioen 1989 mag gaan noemen. Al met al komen er verdeelt over drie avonden 56 teams in aktie die met el kaar 131 wedstrijden zullen spelen. Wout Wilbrink is donderdag in de gym zaal aan de Heideweg winnaar gewor den van de clubkampioenschappen voor de senioren 3 klasse. De tweede plaats was voor Fred v.d. Haar en de derde plaats werd verrassend opgeëist door Ellen Jansen. Er werd gespeeld in twee poules van vijf- en een poule van vier spelers. De winnaars van deze groepen speelden pas rond middernacht de finale. Ronald van Velzen, een speler uit het derde team, speelde de hele avond buiten me dedinging met links mee en won zelfs een paar games. In het dubbel bracht hij het met zijn partner Albert Tjoa niet tot de finales. Peter Broes en Fred v.d. Haar werden eerste en verloren alleen van vader en zoon Van der Helm, die daarmee met een hun enige partij wonnen. De vijfde klassers Jan Jansen en Marco Bloe- merts sleepten de tweede prijs in de wacht. Jeugd De eerste twee jeugdteams speelden za terdag de laatste wedstrijd, het zesde speelde een inhaalwedstrijd. Het eerste verloor thuis met 4-6 van VTV. Martijn van Beek hees zich voor het laatste in het Shottenue. Volgende sei zoen zal hij uitkomen bij de senioren van zijn oude vereniging Quick. Van Beek won twee partijenen. Marin Fransen liet het een beetje afwe ten en kon alleen in het dubbel met Van Beek een punt voor Shot laten aanteke nen, Robbie Houtgast werd vanwege een schoolexcursie naar Kozle vervan gen door Patrick Dam die voor één overwinning zorgde. Het tweede jeugdteam won in Hilver sum met 1-9 van Victoria 2. Het zesde team versloeg met dezelfde cijfers Vic toria 7. Plankenkoortstoernooi Morgen houdt Shot voor de zevende maal het plankenkoortstoernooi. Ie dere Soester die ooit van plank, d.w.z. een tafeltennisbatje zonder echte rub bers in handen heeft gehouden, mag vanaf half acht morgenavond gratis meedoen. Van tevoren aanmelden is niet nodig. De Shotzaal is te vinden aan de Heide weg tussen de nummres 18 en 20.

Soester Courant | 1989 | | pagina 17