aruohocK 'Met woorden schilder ik situaties' WOENSDAG 17 ME11989 SOESTER COURANT PAGINA 8 L Vanaf zondag 28 mei in C-drie Nieuwe beginnerscursus buikdansen Cantatedienst in Kruiswerk Wie vergelijkt leest de Soester Courant Volksuniversiteit Soest/Soesterberg De Marseillaise Stichting Jeugdzorg Soest Weekprogramma: Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Soester Jan Kleijn publiceert 'Horizon taal' Mensen Aktiviteiten in en van Overhees Museum Oud-Soest Museum Oud Soest heeft ruimte nodig Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Zaterdagmiddagmuziek Themamiddag KBO Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligerswerk in het buitenland Vakatures Donderdag 18 mei: Filmhuis: 'Une histoire de vent' Zondag 21 mei: Open Atelier Zondag 21 mei: Willem van Toorn Oproep voor oudleden van koor Soesterveen Cultureel Creatief Centrum Expositie cursistenwerk Op maandag 8 mei werd weer een ex positie ingericht met cursistenwerk. Van de cursisten zijdeschilderijen han gen acht prachtige doeken. Omdat deze doeken van pure zijde zijn en daardoor dus zeer kwetsbaar, hebben we er plas tic voor gespannen. Het zijn prachtige schilderijen met mooie voorstellingen in de schitterendste kleuren. Dit is ook duidelijk te zien in de vitrine, waar een aantal shawls en poppen zijn uitgestald. Een van de poppen is een antieke Wa jang-pop. In de expositieruimte hangen voorts de werkstukken van de cursisten experimenteel tekenen en schilderen. Een klein aantal daarvan wordt te koop aangeboden. De overige willen de cur sisten liever zelf houden. Deze expositie duurt tot 20 mei. Tentoonstelling Overhees III De plannen zijn al een poos geleden ge maakt. De kontakten lopen al maan den. Op maandag 22 mei is het zover. Dan wordt in een feestelijke sfeer de laatste sleutel aan een nieuwe bewoner van de Soester wijk Overhees III uitge reikt. Speciale genodigde is staatssecre taris Heerma, die voor deze bijzondere gelegenheid de middag in Soest komt doorbrengen en met Woningbouwver eniging Soest, het College, bewoners van Overhees III en andere genodigde een wandeling door de wijk en over de brug maken richting C-drie. Daar wordt een gezellige receptie gehouden waarbij men tevens een tentoonstelling over deze nieuwe Soester wijk kan be zichtigen. Genuanceerd? C-drie is duur! C-drie is géén theater. C-drie, dat is toch de Borg? C-drie wordt slecht bezocht. Zo maar een paar uitspraken van de laatste weken. Wie C-drie kent en vaak bezocht, weet beter. Uitspraken, geba seerd op ervaringen uit het verleden, zijn hardnekkig. Toch moeten sommige mensen beter weten. Vooral als je uit spraken in het openbaar doet, ben je verplicht jezelf goed te informeren. Waar kiest b.v. de lokale politicus voor als hij of zij uitspraken doet over het "dure" prijskaartje wat aan C-drie hangt? Elke weldenkende burger van Soest weet dat de keuze voor een duur multifunctioneel dorpshuis 10 jaar ge leden is gemaakt. C-drie kreeg de ge meentelijke opdracht om een poging te wagen dit dure gebouw zo verantwoord en functioneel mogelijk te exploiteren. Daarom is het moeilijk te accepteren als politici dergelijke negatieven uitspra ken doen. Het gebouw is duur, terwijl de activiteiten goedkoop zijn. Dat mag niet door elkaar gebracht worden. De keuze voor een multifunctioneel dorpshuis bleek volkomen verkeerd. Met die slechte formule uit het verleden moet C-drie proberen tot verbeterin gen voor een gezonde toekomst te ko men. Die "ongezonde" basis van het verleden is onze erfenis en onze zorg. Wij vinden dat dit ook een zorg voor de politiek in Soest zou moeten zijn. C-drie groeit tegen elke verdrukking in. De activiteiten worden steeds meer be kend en trekken steeds meer bezoekers aan. Daar is C-drie trots op. Als het aan de medewerkers van C-drie mag liggen zal die groei voort gaan. En dat alles ten dienste van de samenleving. Want Soest zonder cultuur, vermaak, educa tie, ontspanning, enz. is een kleurloze en weinig aantrekkelijke samenleving. En dat wil niemand. Soestand Op zondagmiddag 28 mei hebben we weer een aflevring van Soestand ge pland. Het hoofd-onderwerp van de talkshow is een item waar momenteel in Soest véél over gepraat wordt: een theater. Activiteit is een hoofddoelstel ling, vindt de redactie van Soestand. De redactie bestaat uit de journalisten Aad Post en Jaap Lodewijks, Jan Visser en Irma Kramer van C-drie. Ook in het volgende seizoen wordt Soestand een vast onderdeel van de programmering. U kunt de talkshows verwachten op ie dere eerste zondagmiddag van de maand. Kinderbios Opvallend veel kinderfilms hebben een dier in de hoofdrol. De film van 26 mei gaat over een wasbeer, Rascal ge naamd. Rascal wordt op een dag aange vallen door een Lynx, maar gered door een jongen. Sterling neemt Rascal mee naar huis, maardaar is niet iedereen even gelukkig mee. Tot Rascal mee helpt in een wedstrijd tussen een auto en een paard. Aanvang 15.45 uur. Duur van de film: 93 minuten. Toe gang: f 2,50. Jazz Tijdens het Hemelvaartsweekend was er een groot jazz-festival in Breda. Het vorig weekend stond de binnenstad van Amersfoort bol van de jazz-formaties. Het is duidelijk dat steeds meer mensen de jazz (her-) ontdekken. Het maanaelijkse jazz-concert in C-drie vindt plaats op zaterdag 27 mei, bij mooi weer buiten op het plein. De jazz-formatie die optreedt is een be kende voor Soest: het Ben van der Dun- gen kwartet. Literaire avond Op vrijdagavond 2 juni hebben we voor de literaire avond een schrijfster uitge nodigd, die vooral bij het jongere pu bliek zeer aanslaat. Diana Ozon is voor velen onbekend, maar niet op scholen van voortgezet onderwijs, waar ze re gelmatig wordt uitgenodigd en op haar eigen, zeer unieke wijze het publiek ver telt over en voorleest uit haar werk. Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Na een daverend succes opnieuw een beginnerscursus buikdansen in C-drie. Een enthousiaste cursiste buikdansen vertelt: "Ik zelf heb de eerste cursus buikdansen gevolgd en ik ben razend enthousiast geworden. Het is niet alleen inspan nend en ontspannend maar tevens ook leerzaam. In het eerste uur geeft de do cente Sylvia rek- en strekoefeningen en wat grondpasjes, uiteraard alles op mu ziek. Na dit eerste uur, eerst 15 minuten pauze (uitblazen), worden de grond- passen verder uitgewerkt. Het is gezellig intensief dansen met el kaar; soms ben je heel serieus bezig, dan is er weer een lachpartij, "onwennig heid", of je snapt er niets van. Als je om meer duidelijkheid vraagt, geeft Sylvia een duidelijke uiteenzetting over de passen. Danservaring is niet noodzake lijk, ik heb wel gemerkt dat een beetje conditie mooi meegenomen is. Op zondag 28 mei start Sylvia wederom met een beginnerscursus en ik zal zeker weer van de partij zijn. Om te wachten tot september, dan start de vervolgcur sus, duurt mij te lang. Wie weet tot zon dag 28 mei, om 15.00 uur. Op zondag 21 mei 1989 wordt tijdens de Cantatedienst in de Kruiskerk, Oude Utrechtseweg te Baarn uitgevoerd: Cantate 39 "Brich dem Hungrigen dein Brot", door solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. Hans Lin- nartz. De dienst wordt geleid voor ds. G.S. Alma, Ned. Herv. Predikant uit Baarn en begint om 19.30 uur. De Volksuniversiteit organiseert behal ve cursussen (talen-, kookcursussen, voedingsleer, genealogie en nog vele andere) ook lezingen. Noteer het alvast in uw agenda. Op 30 oktober wordt in de MAVO-Soest een lezing gehouden over de Marseillaise. De Marseillaise, het volkslied van Frankrijk, is ontstaan tijdens de Revo lutie, waarvan wij dit jaar het begin - twee eeuwen geleden herdenken. Het lied werd in de nacht van 25 op 26 april 1792 gecomponeerd in Straatburg, na dat de Franse volksvertegenwoordiging de oorlog had verklaard aan Pruisen en Oostenrijk, die de absolutistische staatsvorm en koning Lodewijk de Zes tiende volledig in zijn macht wilden her stellen. De Franse genie-officier Rouget de Lis- Ie gaf zijn creatie de titel "Chant de guerre pour 1'armée du Rhin" mee, wat erop wijst dat het lied bedoeld was als krijgslied in de strijd tegen de vijanden die Frankrijk van buitenaf bedreigden. Maar het gevaar kwam ook van binne nuit: de "émigrés", de aristocraten die Frankrijk hadden verlaten en zich ver zameld hadden in Koblenz. De golf van patriotisme, die op dat moment door Frankrijk ging, had twee kanten: voor sommigen ging het erom het vaderland te beschermen, maar voor anderen kwam het veiligstellen van de revolutio naire idealen op de eerste plaats. Het is frappant dat de koningsgezinde offi cier-componist Rouget de Lisle een krijgslied heeft geschreven dat veel uit drukkingen bevat, die rechtstreeks te maken hadden met het nieuwe revolu tionaire bewind en als antiroyalistisch konden worden opgevat. Door de jaren heen zou het lied deze dubbele functie blijven behouden: een nationale hym ne, maar ook een revolutionair vrij heidslied, al naar gelang de omstandig heden. In de lezing zal worden ingegaan op het ontstaan en de geschiedenis van de Marseillaise, vanaf de Revolutie tot nu toe. Daarnaast zal ook aandacht be steed worden aan de wijze waarop tal van kunstenaars zich hebben laten in spireren door dit lied: schrijvers, beeld houwers, schilders en componisten hebben de Marseillaise gebruikt als the ma voor hun werk. Dit alles zal worden geïllustreerd aan de hand van geluids opnamen en dia's. Tekst en muziek van de Marseillaise zullen aan het begin van de bijeenkomst worden uitgereikt. De lezing wordt gehouden door drs. F. Eijkhout, secretaris van de Alliance Francaise des Pays Bas. Wie belangstelling heeft, kan zich schriftelijk inschrijven bij de admini stratie van C-drie. Open van 8.30 - 17.00 uur. Maandag t/m vrijdag. Cursusdata28 mei, 4,18, en 25 juni, 2 en 9 juli Cursusprijsf 90,- (6 lessen). Cursustijd 15.00 - 17.15 uur. Plaats Grote Zaal van C-drie. postbus 250 - 3760 AG De Vangrail, Nachtegaal weg 8c, tel. 17615 Donderdag 18 mei: Open sjoelavond voor volwassenen. Tijd: vanaf 20.00 uur. Vrijdag 19 mei: Soosavond voor jongeren vanaf 14 jaar. Tijd: vanaf 19.30 uur. Kosten geen. Zaterdag 20 mei: Bingoavond voor volwassenen met mooie prijzen! Tijd: vanaf 19.30 uur open. Woensdag 24 mei: Instuif: spoorzoeken voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 14.00 tot 5.30 uur. kosten: f 1,- De Praatpaal Smitsweg 311/313, tel. 19546 Wegens verbouwing zijn er vanaf 18 mei geen kinderaktiviteiten in de Praat paal meer. Wel zijn er de buitenaktivi- teiten met de Aktiviteitencarroussel! Donderdag 18 mei: Handenarbeidweek buttons, vliegers maken of kleien met Aktiviteitencar roussel. Tijd: 16.00 tot 17.00 uur. Kos ten: Buttons maken: f 0.50,- de rest. gratis. Plaats: op het plein of het gras veld bij de Praatpaal Smitsweg 311. NB: Bij slecht weer gaan de buitenakt. niet door. Maandag 22 mei: Maandagavondsoos voor verstandelijk gehandicapten. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: f 1,50 Dinsdag 23 mei: Tieneravond voor 12 t/m 17 jarigen. Tijd: 19.00 tot 21.30 uur. Kosten: f 1,- Estafetteweek met de Aktiviteitencar roussel. Tijd: 16.00 tot 17.00 uur. Kos ten: geen Plaats: achter de supermarkt Van Doorn in Klaarwater. Woendag 24 mei: Creatieve Vrouwen poppen maken. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: f 2.50. Naaien voor volwassenen. Kosten: f 2,50. Tijd: 19.00 tot 21.00 uur. Breien voor volw. Kosten: f 1,50. Tijd: 19.00 tot 21.00 uur. Het Kruispunt Alb. Cuyplaan 200, tel. 21987 Vrijdag 19 mei: Handenarbeidweek buttons- en vliegers maken of kleien met de aktivi teitencarroussel. Tijd: 14.30 tot 15.45 uur. Kosten: buttons: f 0,50. de rest gratis. Plaats: Op het grasveld in het Van der Veldeplantsoen. Zaterdag 20 mei: Creatieve ochtend voor buitenlandse meisjes vanaf 12 jaar. Tijd: 9.30 tot 11.30 uur. Kosten: f 2,50. Woensdag 24 mei: Estafetteweek met de Aktiviteitencar roussel. Tijd: 14.30 tot 15.45 uur. Kos ten: geen. Plaats: Op het speelplein bij de Vermeerstraat. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 18 mei: Schoolreisje voor de kinderen van de "Wibel" school uit Hilversum. Vrijdag 19 mei: De kinderen van "de Zevensprong" uit Amersfoort komen hun schoolreisje houden. Van 19.00 tot 20.30 is er weer kinder disco!!! Vanavond een spannende Ro bot-danswedstrijd. Wie danst het best als een robot. Entree 1 gulden, er zijn frisdranken en snoeperijen te koop. Zaterdag 20 mei: Twee veijaardagen op de boerderij. Vanaf 13.30 uur kan iedereen vrij ko men spelen. Dinsdag 23 mei: Vandaag het schoolreisje van de "Bij- vanck school" uit Huizen. Woensdag 24 mei: Van 9.30 tot 11.30 de Peuter/ouder ochtend, (voorheen altijd op de dinsdag en vrijdagochtend). Vaders en moeders met kleine kinderen kunnen komen spelen en praten met andere ouders. Het kost 3 gulden per kind/ouder paar. Om 14.00 tot 16.00 een grote spelmid- dag. Dit kost 1 gulden en er is lekkere li monade. "Mensen zijn eigenlijk altijd onder weg. Soms dicht bij huis, maar vaak ook verder weg. Naar de horizon in de verte. De horizon, die als een lange streep de toekomst en ons evenwicht bepaalt, maar die nooit dichterbij lijkt te komen." Dat staat te lezen in het "woord voor af' van Jan Kleijns eerste dichtbundel, die gisteren onder de titel "Horizon taal" ten doop werd gehouden. Dat gebeurde in het "Indische" bejaar denhuis Patria in Baarn, waarvan de Soester Jan Kleijn (53) in het dagelijks leven direkteur is. De bundel is ook op gedragen aan de bewoners van "het ge zelligste bejaardenhuis van Nederland" en bevat zo'n dertig gedichten van zijn hand, een selectie uit de ongeveer drie honderd die hij de laatste driejaar heeft geschreven. "Eigenlijk ben ik een laatbloeier," aldus Jan Kleijn. "Ik schrijf nog maar een jaar of vier. Ineens ontdekte ik dat ik dingen kon opschrijven die aardig waren - al thans, ik vond ze aardig. Het is een soort uitlaatklep, denk ik, die ik kennelijk no dig heb..." Al ruim drie jaar zijn de gedichten van Jan Kleijn wekelijks aan te treffen in de Baarnsche Courant. Ze hebben overi gens geen strak rijm of ritme en moeten niet als "verzen" gelezen worden. "Ik forceer 't niet door 't te laten rijmen," aldus de dichter, "en het gaat ook mak kelijker tikkend dan schrijvend. Achter m'n schrijfmachine heb ik soms 't ge voel dat ik achter een orgeltje zit, en dat ik met de toetsen aan het componeren ben..." Er zijn intussen heel wat mensen die de stukjes uit de krant knippen en bewaren. Zelf typeert hij ze als opbor relingen - "borrels van binnenuit" - waarmee hij de "plaatjes" beschrijft, dat zich zomaar aan zijn geestesoog voor doen. "Met woorden schilder ik situa ties, als een penseelstreek." Die situaties hebben altijd betrekking op ménsen, wat geen wonder is want mensen hebben in zijn leven altijd een belangrijke rol gespeeld. Ook zijn loop baan had alles met mensen te maken; zo was hij jarenlang jeugdherbergvader in Amsterdam, later directeur van een kindertehuis in Hong Kong en sinds zijn terugkeer naar Nederland directeur van Patria, het Baarnse bejaardenhuis voor "oud-Indisch-gasten". Zij zijn in de ge- De wijkvereniging Overhees speelt donderdag 18 mei een voetbalwedstrijd tegen de winkeliers van het winkelcen trum Overhees. De inzet van deze ongetwijfeld span nende wedstrijd is de eer in de wijk. Er is een kadobon van f 25,- beschik baar voor die supporter van de wijkver eniging die het mooiste of origineelste spandoek meebrengt. De wedstrijd begint om 19.30 uur en wordt gespeeld op het trapveld aan de Dorpsstreek. Peppi en Kokki komen persoonlijk een geweldige middag verzorgen voor de kinderen. Wie er bij wil zijn, en wie wil dat niet, komt woensdag 24 mei naar de Vijverhof. We beginnen om 14.30 uur en voorde- ze grandioze show betalen kinderen van leden en donateurs slechts f 1,50. Intro- ducees zijn het dubbele kwijt n.1. f 3,-. Peppi en Kokki vertonen hun kunsten voor kinderen van alle leeftijden. Op zaterdag 27 mei is er een bingo in de Vijverhof. Zoals gewoonlijk zijn er leu ke prijzen en in de pauze is er een loterij. Aanvan 20.00 uur. Zaal open vanaf 19.30 uur. Prijs per bingokaart f 5,- voor leden en donateurs. Niet-leden betalen per kaart f 10,-. Kinderen vanaf 12 jaar zijn welkom, mits onder geleide. Steenhoffstraat 46 Reeds nu kampt het Museum Oud Soest, Steenhoffstraat 46 te Soest, met gebrek aan tentoonstellingsruimte. Vloeroppervlak is weliswaar uit voor raad leverbaar, maar in de huidige (bouwvallige) staat helaas onbruikbaar. De grote zolderverdieping is uitstekend geschikt te maken voor berging c.q. ex positieruimte, maar mist alle noodzake lijke voorzieningen, electriciteit bij voorbeeld, terwijl ook alles nog moet worden aangebracht voor de brandpre ventie. Totale geraamde kosten f 25.000,- a f 30.000,-. Wil het Museum Oud Soest representa tief zijn voor de gemeente Soest dan zullen ook burgers, bedrijven en instel lingen zich van een royale kant moeten laten zien. Het begin is er. Een bedrag van.f 1500,- werd reeds ontvangen, en afgaande op de zeer grote belangstel ling die het musuem de afgelopen weekends ondervond heeft het mu seumbestuur er alle vertrouwen in dat de benodigde gelden er zullen komen. Een eerste aanzet daartoe is de rom melmarkt op de benedenverdieping van het museum, zaterdag 20 mei a.s. tussen 9.30 uur en 17.00 uur. Over de uitkomst ervan hebben de organisato ren grote verwachtingen. Naast deze eenmalige actie wordt een dringend beroep gedaan op het Soester bedrijfsleven het Museum Oud Soest fi nancieel te steunen. Deze onmisbaar fi nanciële hulp kan geboden worden door overschrijving op girorekening 175253 t.n.v. Stichting Oud Soest of re kening 35.99.08.543 Rabobank te Soest. Gestalte geven aan het Soest "van vroeger tot nu" kan alleen als het plaatselijke visitekaartje er de ruimte voor krijgt aangeboden. dichten soms bijna herkenbaar aanwe zig. Ouder worden, ziek zijn, omgaan met de dood - ze behoren tot de dagelijkse werkelijkheid van de mensen in het huis en bepalen daarom voor een belangrijk deel ook de inhoud van de gedichten. "Ik probeer wel eens in de huid van de mensen te kruipen: hoe zou 't zijn als je alle gevoel voor tijd en plaats verliest...? Wat me altijd heeft bezig gehouden is het evenwicht in het leven, de balans tussen ziekte en gezondheid, tussen le ven en dood." Zoals in het gedicht "Oud": als je dromen alleen nog maar teruggaan en er niets helemaal niets meer te dromen vooruit ligt dan word je oud! Toch is Jan Kleijn zo ongeveer de laat ste op wie het beeld van de "gekwelde dichter" van toepassing is. Hij om schrijft zichzelf als "niet zo'n zwaartil lend type" en een levensgenieter, die blij is met de mensen en de dingen om zich heen. als het leven je lief is bemin je elke dag "Ik probeer altijd positief te denken; ik ben ook geen ongelukkig mens," aldus Jan Kleijn. Zijn gedichten zijn dan ook niet somber of zwaar, eerder humoris tisch en in elk geval geladen met een ge weldig relativeringsvermogen, zoals bijvoorbeeld blijkt uit "Uurwerk" (het enige gedicht dat eerder in een bloemle zing werd opgenomen): De oude meneer vertrouwde mij een geheimpje toe en zei: 'ik heb zo veel verschillende medicijnen dat ik via de pilletjes kan zien hoe laat het is!' In elk gedicht ligt een stukje levenswijs heid opgesloten. Soms gaat het om een voudige waarnemingen, vaak ook om zomaar een gedachte die de moeite waard is om even bij stil te staan of door te geven. Het schrijven kost hem geen inspanning: "Ik verbaas me altijd over 't gemak waarmee het eruitkomt." Het feit dat zijn pennevruchten nu voor het eerst in boekvorm worden uitgege ven vervult hem overigens met gepaste trots. "Eerlijk gezegd: het is best een leuk gevoel. Het streelt m'n ijdelheid wel." Schrijven-in-opdracht lukt hem trouwens niet. "Het wordt me wel eens gevraagd, maar ik kan het niet op com mando. Ik kan heel aardig Sinterklaas rijmen maken, maar dit is toch wat an ders. Elk gedichtje is voor mij toch een kostbaar kleinood..." In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht wordt op 20 mei a.s. weer een Cantate van Johann Sebastian Bach uitgevoerd. Op het programma staat Cantate 176 "Es ist ein trotzig und verzagt Ding", ontstaan ca. 1725 en ge schreven voor zondag Trinitatis, die dit jaar op 21 mei valt. Verder kan men luisteren naar het Con cert voor blokfluit en orkest in g moll van Johann Christian Schickhardt (1670-1740). De uitvoerenden zijn Koor en Barokor- kest van de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy en de solisten Sophie Ouwehand, sopraan: Ria Froijn, alt en Bas Kuijlen- burg, bas. Het concert begint om half vier en dé toegang is vrij. De Katholieke Bond van en voor Ou deren afdeling Soest, organiseert op donderdag 18 mei a.s. in de grote zaal van de Vijverhof, een themamiddag over het onderwerp: "Voorzieningen en aktiviteiten ten behoeve van oude1 ren in Soest". Sprekers zijn: mevrouw van Hees van het Centrum Maatschappelijke Dienst verlening en de heer Veldhuizen van de Stichting Welzijn Ouderen Soest. Aan de orde komen o.a.: gezondheidszorg, gezinszorg, wijkverpleging en ouderen- bus. De middag is voor iedereen toeganke lijk. Aanvang 14.00 uur; zaal open 13.30 uur. Hoewel hij intussen een "oeuvre" heeft van 300 gedichten heeft hij geen plan nen voor nóg een bundel. Wel neemt hij zich voor een boek te gaan schrijven ("als ik in de vut ben"), wat de neerslag moet gaan worden van zijn ervaringen in de omgang met zo veel verschillende mensen. "Ik loop al tien jaar met dat idee rond, maar ja - je moet er de tijd voor hebben." "Horizon taal" is verschenen bij uitge verij Elisabeth in Oegstgeest en is voor f 17,50 vanaf deze week verkrijgbaar bij de boekhandel. Over het werken met behoud van uitke ring in het buitenland werd de volgende vraag gesteld: "In juli ga ik drie weken lang meedoen aan een vrijwilligerspro- jekt in Frankrijk. Ik krijg daarvoor een zakgeld van f 25,- per week; ook de reiskosten worden vergoed. Nu heb ik een RWW-uitkering. Moet ik dit vrij willigerswerk bij de sociale dienst mel den?" Antwoord: Als je een RWW-uitkering hebt, mag je van de sociale dienst vier weken op vakantie gaan. Je uitkering loopt in die periode gewoon door. Wel moetje tevoren melden datje op vakan tie gaat. Als je besloten hebt om in de vakantie vrijwilligerswerk te doen, is dat geen enkel probleem. Voor de sociale dienst maakt het niet uit wat je in die periode doet. Anders wordt het als je langer dan vier weken wegblijft: als de sociale dienst dat weet krijg je voor de extra we ken géén uitkering. En blijf je langer dan twee maanden weg, dan loopje het risiko dat je uitkering helemaal wordt stopgezet. Wat betreft het zakgeld en de reiskos tenvergoeding het volgende: je hoeft de onkosten die je maakt voor je vrijwilli gerswerk, zoals de reiskosten, niet op te geven. Dat geldt netzomin voor het zakgeld. "Inkomsten" (salaris e.d.) moetje wel opgeven. Maar daar kun je in dit geval niet van spreken. Aan de hoogte van de vrijgestelde on kostenvergoeding is wel een grens. Daarover in een volgend artikel meer informatie. Wilt u vrijwilligerswerk gaan doen, maar heeft u vragen over de mogelijk heden in uw geval, neemt u dan kontakt op met de Stichting Vrijwilligers Vaka ture Bank Soest. Het kantoor is geves tigd aan de Willaertstraat 49 en ge opend op maandag, dinsdag en donder dag van 10.00-12.30 uur en 13.30- 15.30 uur. Vrijdags van 11.00-12.30 uur. Telefonisch bereikbaar, tijdens kantooruren, onder nummer 02155- 12630. 1-111. Instituut voor geestelijk ge handicapten vraagt vrijwillier m/v ter ondersteuning van de afdeling "Oplei ding". 7-117. Kinderdagverblijf in Baarn vraagt vrijwilligers m/v om met de kin deren te wandelen e.d. voor spelbege- leiding, etc. 8-128. Vrijwilligers m/v gevraagd t.b.v. speel-o-theek. 13-102. Retoerboer zoekt vrijwilli gers m/v om de verkoop van tweede hands kleding te verzorgen. 1-110. Vrouwenorganisatie zoekt administratief medewerkster met erva ring tekstverwerking. 19-113. Vrijwilliger m/v gevraagd met ervaring in druktechniek om on dersteuning te verlenen bij het opnieuw starten van "drukkerij-aktiviteiten." 7-107. Kinderopvang gevraagd bij kinderen waarvan de moeders deelne men aan activiteiten. 7-108. Vrijwilligster gevraagd om te assiteren op de kinderencrêche, 7-116. Vrijwilligers m/v gevraagd bij scoutinggroep. 8-102. Instituut voor geestelijk ge handicapten vraagt vrijwilligers m/v om recreatieclubjes te begeleiden. 8-102. Medewerkers m/v gevraagd voor de bewonerssoos. 8-108. Vrijwilligers m/v gevraagd om gehandicapten te begeleiden bij het leren paard- en ponyrijden. 8-121. Assistent-spelleider m/v ge vraagd bij gehandicapten-organisatie. 8-125. Voor de verzorging van dieren en het onderhoud van de boerderij wor den vrijwilligers m/v gevraagd. 8-127. Zwemvrijwilliger m/v ge vraagd voor een vijftal bewoners van in stelling. 9-106. Vrouwenorganisatie vraagt vrijwilligsters om vakantie-activiteiten mee te organiseren. 9-101. Vakantiebemiddelingsbureau vraagt vrijwilligers m/v om lichamelijk en geestelijk gehandicapten tijdens vakanties te beleiden. De Vereniging Arlishoclt, Steenhoffstmnl Soesl, lel. 02155-19577, slell rich nb doel een biidrnge Ie leveren nan hel socianl-cullnrele le ven in Soesl. Door je op Ie geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van hel lidmaatschap. De koslen heit raven f 54,- per iaar; voor jongeren l/m 23 laar en personen die lol dezelfde huishouding be horen f27.- per jaar. Konlakladres ledenadmini stratie! Parklaan 98, 3765 GK Soesl, lel. 12689. Regisseur Joris Ivens is in deze film zelf de acterende hoofdpersoon. Het is zijn verhaal over een oude filmer die op zijn leven terugziet als een gevecht tegen de wind, als een door de (oorlogs-)wind opgejaagde trektocht over de wereld. Hij doet een laatste poging de wind in zijn macht te krijgen door de proberen haar te verfilmen. Hij reist daarvoor met zijn filmploeg door heel China, trekt per draagstoel door de bergen en slaat zijn tenten op in de woestijn, om te wachten op de wind. 'Une histoire de vent' is een film waarin Ivens een nieuw terrein betreedt, het gebied tussen fictie en documentaire, tussen verbeelding, poëzie en werke lijkheid. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; cjp/65+ f 5,-. Filmagenda: 25 mei: Robinsonade 1 juni: Mauvais sang 8 juni: Bagdad cafél5 juni: Distant voices still lives 22 juni: Intervista Het volgende open atelier portret- en modeltekenen wordt gehouden op zon dag 21 mei, van 12.00 tot 14.30 uur, in Artishock. Als model komt deze keer Marion, die een demonstratie golf zal geven. De te kenaars krijgen gelegenheid haar in di verse houdingen vast te leggen. De toegang is gratis, ook voor niet-le- den van de vereniging. Van tevoren op geven is niet nodig. Tekenmateriaal moet door de deelnemers zelf meege bracht worden. Tijdens het open atelier is begeleiding aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden of de deelne mers zonodig op weg te helpen. In de pauze is er naast de mogelijkheid van het nuttigen van een consumptie, gelegenheid de maandelijkse tentoon stelling te bezoeken. Inlichtingen: M.J.D. Rasker, Eigen domweg 144, tel. 19085. Marion is model van de maand. Op zondag 21 mei a.s. zal de schrijver Willem van Toorn uit eigen werk voor lezen tijdens een literaire middag van 'Artishock' aan de Steenhoffstraat 46a te Soest. Willem van Toorn, in 1935 geboren in Amsterdam en daar tot op heden woonachtig, publiceert sinds 1960. Hij is auteur van gedichten, verhalen, no vellen en romans. Daarnaast is hij be kend als vertaler uit het Engels en Ame rikaans, onder anderen van Huxlev en Updike. Tot zijn bekendste werken behoort de roman "De lotgevallen van Terts", als mede de verhalenbundel "Pestvogels en andere verhalen" Recentelijk be hoorde van Toorn tot de Nederlandse auteurs die, in een serie "Brieven aan Rushdie" in het weekblad "Vrij Neder land hun steun betuigden aan de on dergedoken auteur. Aanvang van de literaire middag: 15.00 uur. Toegangsprijs: f 4,-. Jongerenkoor Soesterveen bestaat 15 jaar en vanwege dit lustrum geeft het koor een concert in de Joanniskerk (C- drie) op zondagmiddag 11 juni aan staande. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is vrij. Het koor zou het leuk vinden om aan het eind van het programma twee liede ren met de oudleden te zingen. Tot nu toe hebben al ca. 20 oudleden zich hier voor opgegeven, maar nog meer oudle den zijn van harte welkom. Aarzel dus niet, en bel even naar Irma van Houdt tel. 21622 zodat de partijen en verdere informatie alvast kunnen worden thuis gestuurd.

Soester Courant | 1989 | | pagina 8