(Oranjehof O WEEKEND RECEPT óchmtemakau WOENSDAG 24 MEI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 17 PETERS Makelaars w ü'üjüj ge Lrüti-v onroerend Goed b.v. 41 Luxe villa-appartementen op schitterende, historische locatie in Soestdijk ER EYEN TUSSEN UIT Dakwerken Gevonden voorwerpen Het voorname(n)- kabinet r cmodor Nieuw systeem bij Rabobank Snelheid en zorgvuldigheid bij aanvraag geldlening Viering Basisgroep Rianne van Heijst naar Parijs Griftlanders in de Franse prijzen! Gevulde kalfsborst Verkoop en informatie: Opdrachtgever en reaiisator: Birkstraat 87, 3768 HD Soest Kerkstraat 19, Postbus 268, 3760 AG Soest Tel. 02155-16251 Tel, 02155-14691. tijdens de ontwikkeling van het project is toe vertrouwd aan de bekende landschapsarchitect Haver Droeze. De vier torens van «Oranjehof» krijgen een plaats in het park. Wie zoekt naar een woonomgeving met een zeer eigen identiteit, maar bovendien hedendaagse luxe wenst, zal zich in «Oranjehof» thuisvoelen. De in drie en vier lagen gebouwde torens zullen in totaal 8 exclusieve penthouses en 33 ruime villa-appartementen bevatten. Onder iedere toren is een bijbehorende parkeergarage met bergingen gesitueerd. De totale architectuur, in harmonie met het vele groen van het park, waaronder enkele fraaie oude beuken, maakt het geheel tot een ruimte lijk werkende compositie. Volop leefruimte ook in elk der appartementen met een natuur lijke overgang naar een groot, riant balkon of terras. «Oranjehof» een locatie met allure! Uitvoering appartementen: 3-kamer en 4-kamer appartement. Beide uitvoe ringen hebben dezelfde opzet: royale hal, living die toegang geeft tot het balkon/terras, keuken, bijkeuken, badkamer, separate doucheruimte, 2 of 3 slaapkamers en 1 toilet. Bijzonderheden: luxe inbou wkeuken en compleet ingerichte bad kamer. Koopsom vrij op naam vanaf 305.000,—. Uitvoering penthouse: Op de bovenste verdieping van elk der torens bevinden zich twee penthouses. De vloeropper vlakte van het penthouse is 172 m2 incl. dak terras, excl. berging. Living met open haard en toegang naar dakterras. Bijzonderheden: luxe inbouwkeuken en compleet ingerichte bad kamer. Koopsom vrij op naam 495.000, Op de plaats van «Oranjehof» stond tot voor kort het Oranjehotel. Dit fameuze hotel was in de voor-oorlogse jaren een geliefkoosde pleister plaats voor verlofgangers uit het voormalige Nederlands-Indië. Op deze historische locatie worden nu de exclu sieve villa-appartementen van «Oranjehof» ge realiseerd. Het fraaie park van het vroegere landgoed blijft gehandhaafd. De zorg daarvoor door Ane Wandelaar De ontdekking komt op naam van Ma- rie. De dagelijkse verslindster van de och tendkrant attendeerde Arie op een re genachtige morgen in de maand april op een van de vele droomvakanties die met de mensheid begane hoteldirec ties in de aanbieding hebben. Die van Marie was afkomstig uit West-Duitsland, net over de grens bij Oldenzaal. De wervende lokroep hield de volgen de beloften in: zes geheel verzorgde dagen op basis van half pension in een vijf sterren hotel, voorzien van over dekt zwembad, sauna, zonnebank en andere levenverlengende toestanden. Niet onvermeld mag blijven dat de zeer gewaardeerde gasten te maken zouden krijgen met een werkelijk ex clusieve keuken, afgestemd op gastro nomische fijnproevers, terwijl het ont bijt zowel in kwalitatief als kwantita tief opzicht de niet in de prijs inbegre pen lunch geheel overbodig zou ma ken. Prijs voor al deze in het vooruit zicht gestelde geneugten DM 260, in vaderlandse valuta net nog geen 300 gulden p.p. Of, wie het interesseerde, maar even snel wilde reageren. Mede namens Arie, Marie dus de door haar meest verfoeide taal ophalen en de mededeling verstrekken dat we er in de tweede week van mei zaten aan te komen. Zo is het dus gekomen dat we op een zeer zonnige zondagmorgen de benzi netank zuinigjes bijvulden, (West- Duitsland is wat de prijs van de brand stof betreft vriendelijker voor auto mobilisten) en ruim twee uur later tij delijk van Heimat verwisselden. De start van onze zesdaagse was niet direct een schot in de roos. Marie, wie anders, constateerde dat de badhand doeken in de badkamer vuil waren, terwijl ook de badkuip aan een verver singsbeurt op zeer korte termijn toe was. Terwijl Marie twee kannetjes koffie bestelde, met daarbij geheel passende punten gebak voorzien van toeters slagroom, maakte Arie bij de receptie melding van de geconstateerde schoonheidsfoutjes. Degene die de boodschap in ontvangst nam leek er niet echt van onder de indruk. Of Arie soms vergeten was dat ook Duitse werknemers recht op een 5-daagse werkweek hebben, luidde zo ongeveer de verklaring. Tegelijkertijd ontving hij de mededeling dat de prijs was ver hoogd tot DM 298, ruim drie honderd gulden dus, aangezien de aanbieding in de krant betrekking had op verblijf Installatiebedrijf j. cornelisse bv Tel. (02155)13014-12577 in de maand april. "Het klopt natuur lijk niet, maar we laten onze vakantie er niet door bederven", oordeelde Marie in een milde stemming. Arie het beamen en er aan toevoegen dat vergeven er veel toe kan bijdragen ernstig verstoorde betrekkingen weer te normaliseren. Het is er, alle goede bedoelingen ten spijt, in deze niet van gekomen. Twee kannetjes koffie met de bijpas sende punten bleken na smakelijke nuttiging en herhaalde informatie een investering van dertig gulden te vra gen. Teneinde een uitslaande brand te voorkomen vroeg en ontving Arie de prijskaart. Daarin de vermelding dat een biertje en een glaasje wijn binnen ieders bereik waren indien de afne mers er per consumptie negen gulden, DM 8, voor wilden neertellen. "Zullen we vluchten?", stelde A.rie in een zeer mismoedige stemming voor. Marie wilde van geen wijken weten, bracht de toezegging van een gastro nomisch diner in herinnering, er in grenzeloos vertrouwen aan toevoe gend: "Je weet hoe het in dit soort za ken toegaat. De gasten eten de directie arm, maar drinken ze rijk." De laatste veronderstelling berustte, gelet op de prijsstelling,geheel op waarheid, de eerste conclusie op een betreurenswaardig misverstand. De aan het water toegevoegde kleur stof moest herinneringen aan asperge soep oproepen, het taaie, zure rund vlees (streekgerecht) en het openge trokken blik appelmoes lagen ons in een zielig plasje maggiblokjesjus aan te staren. Het dessert bestaande uit een kwart banaan, overjarig, ijs met de afmeting van een doosje Zwaluwluci fers en een zuchtje slagroom vormde de finale van het gastromisch onthaal. "Hoe moet het nu verder deze week?" piepte Marie als een muisje dat klem was gezet. Arie's voornemen te vluchten werd de volgende morgen bij de receptie van het hotel niet met enthousiasme ont vangen. De fietsendief, een gerant op leeftijd, billijkte het dat we ons niet met de ver hoogde pensionprijs konden vereni gen en bracht slechts één overnach ting, twee diners en twee kannetjes koffie met gebak in rekening. "Hoeveel was je kwijt?", informeerde Marie tijdens de aftocht. Om het res tant van er even tussenuit niet voortij dig te laten smelten trad Arie niet in details. Onder ons: Dm 286, zeg maar ruim driehonderd gulden. De moraal van dit rondje buiten de landsgrenzen: probeer niet voor een dubbeltje op de eerste rij te zitten en kies een betrouwbaar ochtendblad. In de afgelopen week (12-19 mei) zijn bij het politiebureau de volgende ge vonden voorwerpen aangemeld. Dieren: Parkiet; Diversen: Zakmes; bijl; knuffelbeest. Fietsen: Witte crossfiets; rode meisjesfiets; groene herenfiets; groene herenfiets met versnelling. kleding: Bontmuts. Sieraden: Zwart herenhorloge; goudkleurig arm bandje met inscriptie; heren horloge met zwarte band. Sleutels: Vijf sleutels met o.a. "schoen"-sleutel- hanger; drie sleutels w.o. een fietssleu- tel; fietssleutel in bordeaux-rood map je. Inlichtingen uitsluitend bij de ge meentepolitie Soest, Dalweg 42, tel. 19444 (tijdens kantooruren). effitieKV Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 VERHUUR VAN Schrijfmachines Rekenmachines Telefoonbeantwoorders Inbindapparatuur Overheadprojectoren Plastificeermachines Wat vindt U van Joris? Waarschijnlijk dat hij er niet voor is. De C.D.A. samen met de P.v.d.A.? Waarschijnlijk zal hij Nelie gaan mis sen. We kunnen er alleen maar naar gissen. Nee, dan onze Wim, Is waarschijnlijk zo slim, Ziet het waarschijnlijk wel zitten met Ruud. Misschien maakt hij zijn debuut. Zal dan de kamer verrassen, Zonder autogassen Zo uit de oppositie, Komt Wim op het fietsie. Wat denkt U van Hans? Maakt waarschijnlijk geen kans. Ons aller Edje, Krijgt zijn eigen kabinetje. Ruud heeft waarschijnlijk meer geduld, Denkt: "Mijn wens wordt waarschijn lijk toch wel vervuld," Waarschijnlijk zijn ze straks niet te rem men, In September op mij te gaan stemmen. Will SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155-23584 Direct zeker weten of u over een le ning kunt beschikken, en dat geld zon odig zelfs meteen mee kunnen nemen. Dat is sinds kort bij veel Rabobank- kantoren mogelijk door een nieuw geautomatiseerd systeem. Met dit nieuwe systeem kan in veel gevallen binnen tien minuten en op een verant woorde wijze een persoonlijke lening of een doorlopend krediet worden af gesloten. Soms staat men voor een grote aankoop of een plotselinge uitgave: er moeten nieuwe meubels worden aangeschaft of de auto heeft het begeven. Het spaarte goed laat deze (onverwachte) uitgaven niet altijd toe. Dan kan het nodig zijn om een doorlopend krediet of een per soonlijke lening af te sluiten. Het is dan prettig om snel te weten of men het ge wenste bedrag kan krijgen en wat dat dan per maand kost. Dit in tegenstelling tot de tot nu toe gebruikelijke procedu re die al gauw enige dagen in beslag neemt. Tijdens het gesprek met de klant wordt eerst een aantal gegevens gevraagd. Daarna woTdt er direct via een beeld scherm een verbinding gemaakt met de computer van De Lage Landen, de fi nancieringsdochter van de Rabobank die het systeem heeft ontwikkeld. Alle noodzakelijke gegevens worden in de computer ingevoerd. Daarbij is het geautomatiseerde systeem geen ver vanging, maar een ondersteuning van het adviesgesprek. Nadat alle gegevens zijn ingebracht, zoekt het systeem automatisch contact met het Bureau Krediet-Registratie in Tiel. Hier wordt nagegaan of de daar bekende gegevens de kredietverlening niet in de weg staan. Tevens wordt op basis van informatie over inkomen en gezinssituatie bere kend of door de lening de verhouding tussen inkomsten en lasten binnen de daarvoor gestelde normen blijft en of men ook aan de overige verstrekkings- voorwaarden voldoet. Bij een positieve uitkomst stelt de computer een contract op dat indien gewenst direct kan wor den ondertekend. De klant kan dan eventueel meteen over het krediet be schikken. Snel en zorgvuldig Met het nieuwe systeem kan snel en zorgvuldig worden gewerkt. Zorgvul dig, omdat goed wordt nagegaan of dekredietverlening voor de cliënt en voor de bank verantwoord is. Snel, om dat voor deze toetsing hu gebruik wordt gemaakt van de meest moderne auto matiseringssystemen. Dat leidt tot een forse tijd- en kostenbesparing en mini maliseert de kans op fouten. Vaak gekozen leenvorm Een persoonlijke lening of doorlopend krediet blijkt voor veel mensen een goe de oplossing te zijn. Er zijn natuurlijk ook nog andere vormen waarvoor men kan kiezen. Zo kan men kopen op huurkoopbasis en ook postorderbedrij ven verlenen kredietfaciliteiten. Voor een weloverwogen keuze is een goede vergelijking tussen als deze vor men belangrijk. Denk hierbij aan de hoogte van de rente en of wel of niet een grote aanbetaling moet worden gedaan. Vrijwel altijd zal de conclusie zijn dat de bank een aantrekkelijk aanbod kan doen. Wel gaat de bank na of de ver plichtingen die de financiering met zich meebrengt, passen binnen het inko mens- en uitgavenpatroon van de aan vrager. Een toetsing die zeker ook in het belang van de cliënt is, want nie mand heeft er behoefte aan om in finan ciële problemen te komen door onver antwoorde financieringsplichtingen. De Basisgroep Baarn/Soest houdt a.s. zondagmorgen (28 mei) een viering in de aula van het Griftland College. Het thema is: "verslaving aan bezit of werk". De viering begint om 10.30 uur. Traditiegetrouw deden de leerlingen van de hoogste klassen Frans van het Griftland college deze winter mee aan de opstelwedstrijd, die de Alliance Frangaise ieder jaar organiseert onder middelbare scholieren. Het onderwerp waarover men dit jaar moest schrijven ging, hoe kan het ook anders, over Frankrijk en de Revolutie. Blij verrast was de sectie Frans toen, drie weken geleden de uitslag bekend werd en bleek dat drie leerlingen van de schooi in de prijzen waren gevallen, een mooie prestatie als er 1300 deelnemers zijn. In eerste instantie kregen zij een uitnodiging voor de officiële prijsuitrei king door de Alliance Frangaise en de Franse Ambassade op 10 mei 's mid dags in Vredenburg in Utrecht. Natuurlijk waren de leerlingen (en hun familie en vrienden) benieuwd wat het programma van deze middag zou zijn en waaruit hun prijs zou bestaan. Na een boeiend chansonprogramma en verschillende toespraken (in het Frans) konden de winnaars hun prijzen in ont vangst nemen: Renate Schepen (5 HAVO) kreeg een stapel boeken, Ilona Welleman (5 VWO) kon persoonlijk niet aanwezig zijn, want zij was in Polen op werkweek, maar haar werden platen aangeboden. De hoofdprijs ging naar Rianne van Heijst (5 HAVO): een week Parijs, de tweede week van juli (óók met het grote feest van het "Bicentenaire" van de "Quatorze Juillet" (1789 - 1989), sa men met 20 prijswinnaars uit de hele wereld, een fantastisch vooruitzicht. Bon voyage, Rianne! Kalfsvlees heeft een fijne smaak die heel snel wordt aangetast wanneer men teveel en te overheersend kruiden en andere smaakma kers gebruikt. Het borstvlees leent zich heel goed om te vullen. Wanneer u dat vraagt zal uw slager de borst willen ontbenen en open snijden. Reken voor 4 (of meer) personen op 600 gram kalfsborst (ontbeend en opengesne den). Voorts heeft u nodig: 200 gram kalfs gehakt, 50 gram oesterzwammen, 1 ei, 3 eet lepels broodkruim, melk, madeira, peterse lie en kervel (eventueel uit potje of blikje). Maak het vlees van binnen en buiten droog met keukenpapier. Wrijf het daarna van binnen en buiten in met wat zout en peper. Laat het daarna 10 minuten liggen. Maak in tussen het gehakt aan met de fijngehakte oesterzwammen, losgeroerd ei, broodk ruim, ll eetlepel madeira, 1 eetlepel fijnge hakte peterselie en 1 eetlepel fijngehakte kervel. Voeg wat zout, peper en wat noot- muscaat toe. Strijk het mengsel uit over de opengesneden zijde van de kalfsborst. Vouw deze daarna dicht en bind het vast met een katoenen draad of keukentouw. Verhit 125 gram boter in de braadpan en wacht tot het schuim voor een gedeelte is weggetrok ken. Schroei het vlees er, in 4 tot 5 minuten, aan alle kanten in dicht. Temper hierna de warmtebron en voeg nog 25 gram boter toe. Leg het deksel schuin op de braadpan en laat de kalfsborst dan nog 50 tot 60 minuten zachtjes braden. Keer het vlees enige malen en bedruip het regelmatig met braadboter. Neem de kalfsborst na de aangegeven tijd uit de pan. Verpak het in aluminiumfolie en laat het 15 minuten rusten. Verwijder, op 2 eet lepels na, de braadboter uit de pan. Voeg 2 a 3 deciliter (kalfs)bouillon toe en roer de aanzetsels van de bodem van de pan los. Doe er 2 a 3 eetlepels madeira bij. Laat er de kook over komen en zeef het vocht in een pannetje. Breng het opnieuw aan de kook en klop er 60 gram in 3 a 4 stukjes verdeelde ijs koude boter door. Neem, wanneer nog net niet alle boter in de saus is opgenomen, het pannetje van de warmtebron. Verwijder de draad of het touw waarmee het vlees is opge bonden. Snijd het vlees in niet al te dunne plakken. Leg ze, eventueel dakpansgewijs, op een schaal. Schenk er en beetje saus over en dien de rest apart op. Bereidingstijd: 40 minuten Energie per portie: 1750 kJ (420 kcal)

Soester Courant | 1989 | | pagina 17