cW~ ZÉÉR THUIS IN NtcmjOAM sa IQ Ked Mars geniet weer volop in Holbaek Lizzy de Doede Rennie Erasmus Nieuwe Kampioenen bij 'De Springbokken' "Onze F-3 is kampioen geworden!" m WOENSDAG 24 MEI 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 21 Basketballers voor negende keer op bezoek in Denemarken BASKETBAL Eemvogel-'ouwetjes' doen het nog best KORFBAL Z. J. VAN HOMOET VOLLEYBAL Recreanten volleybaltoernooi fr; GYMNASTIEK ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 Rustige extra ledenvergadering Stam-SoVoCo Bedrijfsvolleybal in opkomst Misverstand Knickerbockers treden aan tegen Zuidvogels HONKBAL Y echtersmentaliteit damessoftbalteam brengt winst! SOFTBALL Nipte nederlaag voor Avia Knicks SOFTBALL Soest-Zuid zet zegereeks voort TENNIS activesoorts TEAM TENNIS Eerste LTC-kampioen bekend ATLETIEK Pijnenburgjeugd op dreef j. cornelisse bv Licht- en Krachtinstallaties Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant BRIDGE Lida en Rob Westland kampioen BC Soest Red Stars kan opnieuw terugzien op een in alle opzichten geslaagde uitwis seling met Holbaek Basketbal Klub (HBBK). Zestien leden van de basket balvereniging verbleven tijdens de Pinksterdagen bij de Denen. De jon gens junioren en een gemengd senio renteam namen onder meer deel aan een internationaal toernooi. Het belangrijkst in het programma wa ren gewoontegetrouw de onderlinge contacten. Die verlopen nog steeds uit stekend, hetgeen mag blijken uit het feit dat Red Stars en HBBK al sinds 1981 jaarlijks een uitwisseling organiseren. De Denen, die in maart op bezoek wa ren in Soest, hadden afwisselend activi teiten op touw gezet. De meeste indruk maakte ongetwijfeld de dagtocht naar Kopenhagen. De Hoofdstad bruiste van de festiviteiten in het kader van het karnaval. De Scan- dinaviërs plegen dat overigens op ge heel andere wijze te vieren dan de Ne derlanders. Gejuich ging er op, toen een groepje Soesters in de feestende menig te een kapel uit het zuiden, de Oelewap pers, ontdekte. Verder werden de we reldberoemde zeemeermin, het pret park Tivoli, het koninklijk paleis en an dere bezienswaardigheden bezocht. Holbaek ligt zestig kilometer ten westen van Kopenhagen en telt ruim twintig duizend inwoners. In het stadje, dat zich uitstrekt langs een fjord, werd vanzelf sprekend gebasketbald. De jongens ju nioren reikten in een deelnemersveld van zes ploegen niet verder dan een vierde plaats. Het vermoeide en niet op elkaar ingespeelde seniorenteam kwam in de finale enkele happen adem tekort om de toernooiwinst traditiegetrouw mee naar Soest te nemen. De gemoederen werden evenwel meer beziggehouden door de sociale ontwik kelingen. Daar kregen de Soesters tij dens een feestavond in een studenten flat alle mogelijkheden voor. Ook was er ruimschoots tijd gereserveerd om de sfeer van het plaatselijke uitgaansleven te proeven. Met name de junioren roer den zich in dat verband goed en naar verluidt zijn de eerste briefwisselingen reeds op gang gebracht. Het past uitste kend in het karakter van de uitwisselin gen tussen Red Stars en HBBK. De leden die de trip naar Holbaek voor de eerste keer meemaaktenleerden na- tuurlijk enkele woorden Deens. Al moet gezegd dat daarbij veel verwar ring ontstond. Ik' is in het Dees 'jij' (foe- netisch), terwijl het Deense 'ikke' moet worden vertaald als 'niet'. Het mocht de pret niet drukken. Bovendien maakten velen gebruik van het Engels of geba rentaal. De uitwisseling tussen Red Stars en HBBK bestaat niet alleen uit basketbal. Deze Soester speler en Deense speelster kunnen dat beamen. Zaterdag j.1. wist het vierde Eemvo- gelteam door een nipte (8-9) overwin ning op Ermelo 2 het kampioenschap veilig te stellen! De veteranen hadden, nadat zij Ermelo aan hun zegekar ge bonden hadden, geen enkel punt ver lies geleden. Aanvankelijk zag het er somber uit voor de Vogels, omdat zij al na twee minuten tegen een 0-2 achterstand aankeken, maar daarna gingen in een snel tempo een groot aantal ballen door de korf. De strijd ging gelijk op tot 3 minuten vóór het einde, waarna Tini Martens de 8-8 gelijke stand in het voordeel van de Eemvogels omzette. Ton Kraaikamp zette met vier doelpun ten een punt achter zijn lange korfbal carrière. Andere doelpuntenmakers waren Netty Friebel, Ria Wijnen en good old Jan v.d. Kuil. Ook Eemvogels 1 heeft weer twee pun ten binnen door te winnen van Activi- tas. Na een 1-0 achterstand was het Claudia Touwslager die de stand gelijk bracht. Daarna was het Iris Boom die voor een voorsprong van 1-2 zorgde. Dit was tevens de stand tot aan de rust. Na weer van wat vocht te zijn voorzien scoorde Aukje Wiersma voor de Eem- vogels 1-3. De voorsprong werd uitge bouwd tot 1-4 doordat Ronald v. Bem- mel zeer beheerst een strafschop benut te. Daarna waren het nog Kathja Rauch en weer Claudia die scoorden en zo werd de eindstand 3-6. De junioren moesten uit tegen DOC Jl. Na een 3-0 achterstand waren het Pas cal Koopman, Maarten Hereygers en Reyk Muller die de stand gelijktrokken. Hierna konden Miranda Koopman en wederom Reyk nog tot scoren komen, maar helaas was dit niet voldoende te gen DOC dat nog 5x scoorde. De laat ste wedstrijd van de Junioren werd dus verloren met 8-5. Ook de B1 kon met vijf doelpunten, van Danny Annema (2x), Robin Lub (2x) en Christa Verhey niet winnen van MIA die maar liefst lOx tot scoren kwa men. Eemvogels 3 speelde tegen Kameo en verloor helaas met 6-13. De Q1 moest thuis tegen Hemur Enge en wist de stand mooi op 1-1 gelijk te houden. WIJ DRAAIEN ER NIET OMHEEN Een nieuwe fiets geven is geen kleinigheid. Da's niet niks. Maar ze draaien er vol bewondering omheen. Ze zeggen: "Zo'n mooie nieuwe? Da's een pracht kado" L TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155 -1 65 55 Rademakerstraat 7 - Soesterberg Telefoon 03463 - 5 15 64 Volleybal op recreanten niveau komt steeds meer in de lift. Dit blijkt uit de in schrijvingen die Stam-SoVoCo mocht ontvangen (zo'n 30 teams) uit onze re gio. De groei in deze afdeling is vooral gekomen doordat zij naast de trainin gen ook wedstrijden en toernooien or ganiseert op een niveau dat ook voor beginners geschikt is. Zaterdag 27 mei a.s. zullen de dertig teams van 9.00 uur tot ongeveer 17.00 uur strijden om de eer. Diegenen die interesse hebben om op recreatief niveau volleybal te gaan spe len krijgen nu de gelegenheid om eens een kijkje te komen nemen. Wilt u in formatie, dan is die te verkrijgen in het wedstrijdhokje van Sportzaal Beuken dal tijdens het toernooi, of op de vaste trainingsavonden van Stam-SoVoCo op de maandag en dinsdagavonden. Een paar honderd "Springbokken" - jongens en meisjes in de leeftijd van 6 tot 16 jaar - hebben zaterdag 20 mei j.1. de hitte van de dag trotserend in de Sporthal "Beukendal" te Soest uit gemaakt wie zich in 1989 de clubkam pioen mag noemen. Het werd een rus tige, sportieve en serieuze wedstrijd, waarop leden, leiding en bestuur met genoegen kunnen terugzien, in vorige jaren waren er voorronden in de diverse gymzalen, die finalisten voor de eindstrijd opleverden. Nu werd alles op één dag afgewerkt en kwamen ook jongens en meisjes voor het voetlicht die anders niet aan bod komen. Daar door was er de hele dag ook spanning omtrent het eindresultaat en kreeg ie dereen gelijke kansen bij dezelfde jury in soortgelijke omstandigheden. Deze nieuwe opzet is organisatorisch hier er daar nog voor verbetering vat baar - grote aantallen deelnemers roe pen nu eenmaal speciale problemen op -, maar kan over het algemeen als zeer geslaagd in de boeken worden vermeld en komt zeker in deze vorm voor herha ling in aanmerking. Behalve de prijswinnaars van de ver schillende groepen naar leeftijd en ge slacht, werden tenslotte twee kampioe nen in het zonnetje gezet: Eén voor het turnen (selectie) en één voor de gymnastiek. Het betrof twee veelbelo vende jongeren, respectievelijk Lizzy de Goede en Rennie Erasmus. Zij gin gen na een daverend applaus met me dailles, bekers en bloemen huiswaarts! Met het vorderen van de dag groeide de ouderlijke belangstelling en liep de leef tijd der deelnemers op, zodat aan het eind van de middag voorzitter Piet Ekel vrijwel de gehele Springbokken-familie kon toespreken en dank kon betuigen aan de jury, de telcommissie, de leiding en de velen op de achtergrond zonder wie een dergelijke organisatie niet mo gelijk is. In dit verband wees hij er nog op, dat juist dezer dagen Sporthbal Beuken- dal" 20 jaar bestaat en dat - naar zijn idee - hieraan best wat meer aandacht had kunnen worden besteed..."De Springbokken" deden dat in ieder geval wel en noteerden met voldoening de volgende uitslagen: Kampioen Gymnastiek: Rennie Erasmus Kampioen Turnen: Lizzy de Goede Selectiegroepen: Meisjes 6 tot 11 jaar: 1. Lizzy de Goede MÖCHt 2. Angela Schee 3. Rachel dq Goede 3. Eva Smink Meisjes 12 tot 16 jaar: 1. Ester van Oest 2. Anneke Bosman 3. Natascha Sprenger Jongensgroepen: Jongens 6 tot 8 jaar: 1. Bart Eichholtz 2. Rudy Schaffelaar 3. Willem Strijbosch Jongens 9 jaar-ouder: 1. Rennie Erasmus 2. Gersom Kermer 2. Neil White 3. Michiel van Schaffelaar 3. Ricky Erasmus Meisjesgroepen: Meisjes 6 tot 8 jaar: 1. Sanneke Kokelaar 2. Nicole den Hartog 3. Maaike de Vries 3. Jolien Schoo Meisjes 9 tot 11 jaar: 1. Iris Dorresteijn 2. Emma Runia 3. Mariska van 't Veer Meisjes 12 tot 16 jaar: 1. Monique Koenders 2. Sandra Sneep 3. Inge Alkema 3. Simone van Es ("Klein beginnen om groot te eindigen!") Tijdens de extra ledenvergadering die op 17 mei j.1. werd gehouden in Sport zaal "de Bunt", stond het technisch be leidsplan voor de periode 1989-1992 centraal. Vijf maanden had het Stam- SoVoCo-bestuur nodig om in overleg met de verschillende commissies een zorgvuldig opgesteld meeijarenplan op tafel te leggen. Voor hij overging tot behandeling van dit beleidsplan deelde voorzitter Jan Paauw de ledenvergadering mee dat het bestuur volledig verrast was door een artikel, geplaatst in de enkele uren vóór de ledenvergadering verschenen Soes ter Courant. Hij benadrukte dat het be stuur zich volledig distantieert van de geplaatste tekst, temeer daar de auteur van dit artikel (nog) niet bekend was. Daarom zal het bestuur ook niet op voorhand reageren op dit artikel. Wel stelde hij dat leden die eventueel vragen of opmerkingen hadden deze naar vo ren konden brengen tijdens de rond vraag van de ledenvergadering. Na deze mededeling gaf de voorzitter het woord aan technisch coördinator Kees Kok. In hoog tempo vond de be- In de Soester bedrijfssportcompetitie gaat de laatste jaren steeds meer aan dacht uit naar het volleybal. Was in het verleden voetbal de populairste sport, de meeste bedrijven waren te vinden in Sporthal Beukendal tijdens de vol leybal toernooien van de Soester Za- kenkring. Dit jaar is voor het eerst gekozen voor een opzet met klasse-indeling naar sterkte. Een goede greep, want hier door krijgen steeds meer teams gele genheid om tegen tegenstanders van gelijk niveau te spelen. Teams welke dit jaar in hun klasse in de prijzen vielen promoveren naar een hogere klasse, als zij ook volgend jaar weer inschrijven. Voor het aanwezige publiek zullen de wedstrijden die gespeeld worden op aanstaande donderdagavond in Beu kendal (vooral in de hoogste klasse) ex tra interessant worden, omdat diverse team bestaan uit volleyballers van ni veau. Afgelopen donderdag kon de Evene mentencommissie van de Soester Za- kenkring de eerste prijzen uitreiken. In de tweede klasse van de dames de teams van Howson Algraphy één en twee voor de Rabobank. De prijzen werden overhandigd door de heer G. van Dijk in een overvol restaurant Beukendal. handeling van het technisch beleidsplan plaats. Behoudens enkele op- en/of aanmerkingen werd het technisch be leid voor de komende vier jaren volle dig goedgekeurd. Enkele hoofdpunten uit het plan zijn: Extra aandacht voor de leeftijdsgroe pen van 5 tot en met 7 jaar; Door het or ganiseren van middagen, waarop kin deren bekend gemaakt worden met de balsport in het algemeen, wordt niet al leen de volleybalsport maar vooral de sportieve ontwikkeling van het kind in het algemeen gediend. Ofschoon het behalen van het hoogste niveau door het eerste damesteam ui teraard altijd welkom is, spreekt het be leidsplan van "het streven naar...", daarbij uitgaande van de voorhanden zijnde middelen en mogelijkheden; promotie is het eerstkomende jaar dus geen "must". Dan de herenselectieteams zal in de ko mendejaren extra aandacht worden be steed. Er zal naar gestreefd worden om het niveau van de herenafdeling te ver hogen. Door instelling van de "Coördinatie commissie trainers" wordt beoogd meer uniformiteit in trainingsopbouw door de gehele vereniging te verkrijgen. Ook de recreanten- en seniorendoel groepen krijgen speciaal aandacht in het nieuwe beleid door een meer per soonlijke benadering. Verder deelde voorzitter Jan Paauw de leden nog mee dat het komende seizoen de zaalverdeling in Soest enigzins is aangepast om een effectieve zaalbenut- ting te verkrijgen. Dit zal onder andere inhouden dat op de dinsdagavonden de training in Beukendal eindigt om 21.30 uur. Tevens zullen er op de vrijdag avonden in "De Bunt" wedstrijden worden gespeeld zodat ook op de don derdagavonden in Beukendal ruimte is gekomen voor andere verenigingen in Soest. In de rondvraag kwamen geen elemen ten naar voren die erop zouden wijze dat er binnen de Stam-SoVoCo gelede ren problemen zijn. In deze krant verscheen vorige week een artikel over de extra ledenvergade ring van Stam-SoVoCo. Door een mis verstand is dit artikel geplaatst op de Sportpagina. Het bedoelde verhaal blijkt afkomstig te zijn van één lid van Stam-SoVoCo en wordt door bestuur en ledenvergade ring dan ook niet onderschreven. Het gaat hier dus om een eenmansactie, die niet op de sportpagina's van deze krant thuishoorde. De Knickerbockersaspiranten moesten afgelopen zondag tweemaal aantreden in Huizen tegen de Zuidvogels. Het was fantastisch honkbalweer en dat was te merken aan de prestaties. In de eerste wedstrijd kwamen er van de Knicker bockers veel honkslagen en zelfs twee- en driehonkslagen. Na twee innings was er een voorsprong opgebouwd van 11-1. Er moest echter nog een inning gespeeld worden en na dat de Knickerbockers in deze inning viermaal hadden gescoord moesten ze toch toestaan dat Zuidvogels ook nog vier punten scoorden, waardoor de eindstand 15-5 werd. De tweede wedstrijd werd een geheel andere. De Zuidvogels hadden voor deze wedstrijd een uitstekende pitcher en zijn ballen werden wel geraakt door de Knickerbockers, maar via goed veld werk van het Zuidvogels binnenveld sneuvelden veel Knickerbockers op het eerste honk. Er werd door de Knickerbockers slechts een punt gescoord in deze wed strijd. Lange tijd wisten de Soesters de Zuidvogels ook op één punt te houden, maar in de derde inning was de concen tratie een beetje weg en de Zuidvogels begonnen te scoren. Na een pitcherwissel werden ze tot staan gebracht, maar voor de Knicker bockers was het toen al te laat. De wed strijd werd verloren met 8-1. Aanstaande zaterdag is er een thuis wedstrijd om 10.00 uur tegen FAK. Voor het damessofbalteam van de Knickerbockers is de competitie weer gestart. Na twee overwinningen begon nen de Knickerbockers de uitwedstrijd tegen de Wombats uit Utrecht voor spoedig. Er werd een kleine voorsprong genomen die in de volgende innings echter snel verloren ging. Het veldwerk van het Soester team was in deze fase van de wedstrijd beduidend slechter dan in de voorgaande wedstrij den. Hierdoor was het mogelijk dat de Wombats na 6 innings hun achterstand wegwerkten tot een 9-5 voorsprong. De dames uit Soest lieten dit niet op zich zitten en na opbeurend overleg met trainer/coach Jeroen Keijzer werd er aan de laatste slagbeurt begonnen. Met twee mensen op de honken sloeg Ingrid Holwarda een prachtige homerun. Hierop volgde nog viermaal een honk- slag, waardoor de Knickerbockers op nieuw een voorsprong namen Door prima acties van Marjolein Postma en' Ingeborg Uyland konden de Wombats in hun laatste gelijkmakende slagbeurt de winst niet meer naar zich toetrekken. Met de eindstand van 12-11 wonnen de Knickerbockers hun derde opéénvol- gende wedstrijd. De dames spelen hun volgende wedstrijd tegen de Vips uit Maartensdijk op 24 mei (uitwedstrijd). De Avia Knicks, de herensoftballers van HSV De Knickerbockers uit Soest, hebben hun eerste puntverlies te pakken. In een uitermate spannen de wedstrijd tegen de Huizer Zuidvo gels werd het 6-5 in het voordeel van de thuisspelende ploeg. De Avia Knicks namen via Patrick Postma en Donald Farrell een 0-2 voor sprong, maar de ploeg bleek niet in staat deze voorsprong verer uit te bouwen. Hoewel de pitcher van de Huizer ploeg voornamelijk die ballen gooide waarop de Soester heren graag slaan, werd het merendeel van de geslagen ballen een prooi voor het Huizer outfield. Het Soester veld speelde overigens erg sterk. Met name Erno van Gooi lijkt zijn inzinking van het afgelopen seizoen te boven. Tot zesmaal toe ging een Hui zer speler door zijn toedoen terug naar de dug-out. In de laatste slagbeurt namen de Avia Knicks een 2-5 voorsprong op de Zuid vogels via punten van Wally Farrell, Donald Farell en Erno van Gooi. Maar in de gelijkmakende slagbeurt wisten de Huizer softballers langszij te komen. Via een fraaie actie van Erno van Gooi en Jeroen Keijzer werd de eerste Huizer uitgemaakt, maar uiteindelijk bleek de laatste slagman van de Zuidvogels te veel voor het Soester veld en moesten de Avia Knicks met 6-5 capituleren voor het Huizer team in een boeiende wedstrijd. De AQvia Knicks spelen donderdag 25 mei, 's avonds op 19.15 uur, op het veld aan de Koningsweg een thuiswedstrijd tegen het Bussumse HCAW. Opnieuw is het eerste team van tennis vereniging Soest-Zuid err in geslaagd een ruime overwinning te behalen op zijn tegenstander uit Hoogland. Met de uitslag 7-1 staat Soest-Zuid nu duide lijk aan de leiding in de derde klasse poule. Hoewel er nog drie wedstrijdda gen zijn te gaan begint er op het tennis park aan de Bosstraat al een kampioen sfeertje te ontstaan. Dit laatste geldt ook duidelijk voor het junioren team dat aan de landelijke jeugdcompetitie deelneemt. Met een 5-3 overwinning op rivaal VEP uit Woerden werd zondag de eerste plaats in de poule opgeëist en zijn er ook hier mogelijkheden om naar een hogere klasse te promoveren. De eerste kampioenen of liever gezegd kampioentjes zijn al bekend. De eerste en tweede gemengde juniorenteams van de woensdagcompetitie, een com petitie speciaal bedoeld voor de jongste geselecteerde jeugd, werden in de bloe metjes gezet. Het eerste jeugdteam bestaande uit Astrid Eggink, Michelle Sevinga, Sieb- ren Roorda, Timo van 't Zelfde en in valster Yvette van de Horst wonnen hun ontmoeting tegen het tweede team van L.T.C.Soest met maar liefst 10-0. Dat deed ook het tweede team, be staande uit Milon van Klooster, Tessa Visser, Inha van 't Zelfde en Tom Ka reisen. Zij wonnen met 10-0 van een jeugdteam van Griffenstein uit Zeist. De overige uitslagen van de in het weekend verspeelde wedstrijden: Soest-Zuid 1-Hoogland 7-1 5-3 8-0 3-5 4-4 1-7 1-7 6-0 2-4 Soest-Zuid 2-Breukelen Vreeswijk-Soest-Zuid 3 Soest-Zuid 4-Naarden Rhijnauwen-Soest-Zuid 6 Soest-Zuid 7-O.S.O. Soest-Zuid 8-'t Stort Herencompetitie Griffenstein-Soest-Zuid 1 Soest-Zuid 2-Vale Ouwe Jeugdcompetitie Vep-Woerden-Soest-Zuid 3-5 Uitslagen - zaterdag - distriktscompeti- tie Senioren gemengd Rhijnauwen-Soest-Zuid 1 4-1 Soest-Zuid 2-De Emelaar 2-3 Brisk-Soest Zuid 3 0-5 Soest-Zuid 4-Bosch en Duin 5-0 Heren A.T.V.-Soest-Zuid 1 2-4 Soest-Zuid 3-Maarn 0-6 Soest-Zuid 4-Rijnsweerd 0-6 Junioren Gemengd Soest-Zuid 1-Abcoude 0-5 Weesp-Soest-Zuid 2 4-1 Soest-Zuid 3-De Geeren 1-4 Iduna-Soest-Zuid 4 5-0 Jongens tot en met 17 jaar Soest-Zuid 1-Groenvliet 8-0 Weldam-Soest-Zuid 2 7-1 Jongens tot en met 15 jaar Soest-Zuid l-'t Laer 6-2 Blaricum-Soest-Zuid 2 8-0 B.L.T.C.-Soest-Zuid 3 5-3 Soest-Zuid 4-Soesterberg 6-2 GOLDEN VAN WEEDESTRAAT 16. SOEST TEL 13473 Member of the International Sports Group Woensdag junioren 1 (t/m 12 jaar) werd afgelopen woensdag 17 mei kam pioen door op hun laatste competitie dag de naaste concurrent Hoogland met maar liefst 8-2 te verslaan. Bloe men en een ijsje van de club was de be loning voor Karin van Koningsbrug- gen, Lotte de Jong, Jaap Hein de Bruin Floris Oversier en invaller Jordi Berre- voets. Bij de zondagteams blijft Soest I door een 5-3 overwinning in de uitwedstrijd tegen Haren 1 inde overgangsklasse A. Soest 2 en 3 staan beiden bovenaan in hun afdeling. Als dat zo blijft zou dat betekenen dat er ook volgend jaar naast een overgangsklasse A team, een over gangsklasse B team en een tweede klas se team is. Soest 4 blijft in de derde klas se en Soest 5 kan als Soest 6 in de vierde klasse kampioen worden. Soest 7 wordt tweede in de vijfde klasse. Het 35+ team heeft kampioenskansen, maar moet nog tegen de twee sterkste vereni gingen in het strijdperk. Het zondag juniorenteam, bestaande uit Oscar Langendorff, Olaf Gipon, Nyree Rademaker en Daniëlle Kolde- wijn, won met maar liefst 7-1 van Bos- heim. Een kampioenschap in de lande lijke hoogste klasse zit er net niet in, maar een tweede of derde plaats wel. Bij de gemengde zaterdag senioren teams heeft alleen Soest 2 kampioens kansen. Ook de herenteams kunnen geen kampioensvlag hijsen (Heren 2 moet zelfs uitkijken dat het niet degra deert!). Bij de zaterdag juniorenteams zijn mo menteel geen kampioenskandidaten te bespeuren. Alle teams draaien mee in de middenmoot, alleen Soest 1 moet al le zeilen bijzetten om degradatie te voorkomen. Team 1 en 2 van de dinsdagdames heb ben riante uitzichten op de eerste klas se. Alleen van dames 8 wordt nog een ferme eindsprint verwacht om het de gradatiespook te ontlopen. Aanstaand weekend speelt op zaterdag Soest 2 thuis tegen Weesp 1. Beide teams staan bovenaan in de eerste klas se. In deze belangrijke wedstrijd zal dus beslist worden wie volgend jaar hoofd klasse mag gaan spelen. Op zondag moet Soest 1 naar Z'67 in Rotterdam. Elke winstpartij die daar gehaald wordt is meegenomen, want Z'67 staat riant bovenaan in de over gangsklasse A. Op het park aan de Schrikslaan spelen zondag de beide kampioenskandidaten Soest 2 en 3 thuis. Soest 2 speelt tegen de naaste concurrent Baarn 1 De tweede competitiewedstrijd voor de C- en D-junioren is voor drie van de vier Pijnenburgploegen succesvoller verlopen dan de eerste. Alleen de C-meisjes behaalden minder punten dan twee weken geleden op de warme en winderige gravelbaan in Zeist. De C-jongens, sinds kort getraind door oud-Pijnenburg atlete Esther van de Bolt, kwamen het beste voor de dag. Met uitstekende prestaties van Ivar Smits, 1500 m in 5.14.9, Justin Wuring, speer: 31.38 m en discus 27.20 m, On- no Foekens, hoog 1.45 en Menno Duits, 100 m horden in 20.1 eindigde de ploeg op een keurige tweede plaats. Uitblinker was Erik Schoemaker die met een vertesprong van 5.20 de mees te punten binnenhaalde. Bij de D-jon- gens was Caspar Kerkvliet prima op dreef met 9.07 bij het kogelstoten en 16.0 op de 80 m horden. 1000 m lopers Christian Gyijenbeek en Kristiaan Smits hadden veel last van de warmte en de wind, maar behaaldentoch veel punten met resp. 3.12.8 en 3.20.7. Sabine van Rossenberg was bij de C-meisjes erg sterk. Met een persoon lijk record op de 1000 m, 3.27.0 en een evenaring bij het hoogspringen, 1.35, liet zij haar goede vorm zien. Ver- springsters Lotty Aerts en Mandy Vis ser kwamen beiden voorbij de 4 meter: 4.05 en 4.10. D-juniore Carine Verhoeven toonde grote progressie op de 60 m horden. Met een verbetering van een halve se conde bracht zij haar persoonlijke re cord op 12,6. Dieuwke Moerman over troefde Monique van Leek met een sterke eindsprint op de 1000 m: 3.34.2 voor Dieuwke en 3.34.6 voor Monique en vlak daarachter Urike van der Lee 3.36.9. Installatiebedrijf Tel. (02155)13014-12577 Lida en ROb Westland hebben hun ze getocht op bridgegebied voortgezet. Voorzitter Ton Schneider van Bridge club Soest reikte hen op 18 mei de be ker uit die zij verdienden door het beha len van het clubkampioenschap 1988- 1989. Eerder wonnen zij al de punten- competitie en de ladderwedstrijd op hun club. In het najaar 1988 verover den zij ook al de wisselbeker van de Soester Courant in de wedstrijd om het bridgekampioenschap voor Soester pa ren. Dat het allemaal niet toevallig kan zijn wordt wel bewezen door het feit dat zij ook de kampioenstitel bridge van de LTC Soest wonnen. In de strijd om het clubkampioenschap van BC Soest legden de heren van Wa- len-Verkade beslag op de tweede plaats. B-kampioen werden de heer en mevrouw Heemskerk. De dames de Haan-v.d.Bos werden C-kampioen. Bridgeclub Soest gaat nu een rustige tijd tegemoet. In de zomer is het altijd wat stiller, met wat meer vrijblijvend zo- meravondbridge. 14 september gaat het er weer hard tegenaan op de don derdagavonden in De Rank. De span ning van de wedstrijden wordt onder broken door de viering van het vijftien jarig bestaan in oktober. Met de festivi teiten rondom het tweede lustrum, vijf jaar geleden, nog vers in het geheugen wordt dit feest door alle honderd leden vol verwachting tegemoet gezien.

Soester Courant | 1989 | | pagina 21