ant aruóhoch Blaaskapellen-festival 90-jarig P.Y.O. PAGINA 24 WOENSDAG 24 ME11989 SOESTER COURANT PAGINA 25 lifiW DR 'EN Laatste 'Literair' van SLAS in C-drie Podiumdichteres Diana Ozon in Soest Volksuniversiteit Soest/Soesterberg 'Broodbakken' en 'Werken met leer' Programma Rommelmarkt RMA-muziekschool houdt open dag in de Flint Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligerswerk, wat kan ik doen? Paleiskoor Soestdijk in Zonnegloren Wie vergelijkt leest de Soester Courant Dagtocht van Histori sche Vereniging Jazz-kwartet Ben van den Dungen Filmhuis: 'Robinsonade' Ruit ingegooid Op zaterdag 3 juni, café Bosch en Duin f Expositie werk Rolf Weijburg verlengd Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Zomerconcerten in Kasteel Groeneveld M 3-670511 Cultureel Creatief Centrum Expositie De expositie van onze cursisten werd zeer gewaardeerd door de bezoekers van het centrum. Een van hen stond zelfs in het midden van het Witte Café en vroeg: "Er zou hier toch een cursis tenexpositie zijn?" Toen hem werd ver teld dat de werkstukken om hem heen van onze cursisten waren, reageerde hij zeer verrast. Een groot compliment voor de makers van tekeningen, schil derijen en zijde-schilderingen. Na de tentoonstelling over Overhees 3 wordt opnieuw een expositie door cursisten ingericht. Kindermusical Er breekt weer een spannende tijd aan voor de kinderen die meespelen in de musical "De Verkiezing". De 31 kinde ren zijn druk aan het repeteren om een wervelend optreden te geven voor hun ouders, broers en zusjes. De docenten Ans Jepkes en Coleta Lustenhouwer zijn druk in de weerom de nodige voor bereidingen te treffen zoals het verza melen van de kostuums en het dekor, het maken van het lichtplan. De uitvoe ring is op zaterdagavond 3 juni om 20.00 uur in de Grote Zaal van C-drie. U kunt plaatsen reserveren bij de admi nistratie van C-drie. Toegangsprijs f 2,50. Expositie Overhees 3 Op maandag 22 mei werd op feestelijke wijze de Wijk Overhees 3 officieel over gedragen. Met een groot aantal geno digden werd een wandeling gemaakt, waarna in C-drie een receptie plaats vond. In het Witte Café was een ten toonstelling ingericht over deze nieuw ste Soester woonwijk, die gelijk kon worden bezichtigd. De tentoonstelling kan nog worden bezocht tot 2 juni. Jazz Het maandelingse jazz-concert wordt gegeven door het bekende Ben van den Dungen kwartet. Saxofonist Ben van den Dungen was tijdens het jazzweek- end in Amersfoort veelvuldig te beluis teren, in steeds andere formaties. In C-drie heeft hij eerder gespeeld met het Ben van den Dungen/ Jarmo Hoogen- dijk kwintet. Het concert op 27 mei be gint om 20.30 uur en is gratis te bezoe ken. Dit is het laatste jazzconcert van dit seizoen. Vanaf september worden de maandelijkse concerten vervolgd, steeds op een zondagmiddag, met om te beginnen het Jan Verwey Kwartet. In oktober komt de internationaal be faamde Diana Beerta met haar combo naar C-drie. In november houden we een jam-session en in december wordt het swingen met het Trio Berend van de Berg, waaraan maar liefst drie tenoren zijn toegevoegd. Literaire avond Op vrijdag 2 juni hebben we voor de li teraire avond een schrijfster uitgeno digd, die vooral bij het jongere publiek zeer in de smaak blijkt te vallen. Diana Ozon is een punk-dichteres die van lite raire bijeenkomsten een regelrechte performance maakt. Haar "rake obser vaties" gaan over "road fever", junks, collega's, insecten, muzikanten, alco holisten, vandalen, punx, theatermen sen, spoorwegmensen, jongerenwer kers, winkeliers en de bevolking van Amsterdam. Enkele van de goed lopende cursussen die de Volksuniversiteit komend sei zoen weer in haar programma heeft op genomen zijn 'Broodbakken en 'Werken met leer.' Gaat u deze zomer weer genieten van barbecue met sausjes, salades met veel mayonaise, enz... daarna wilt u vast weer terug naar het goudeerlijke brood. Dit kunt u zelf leren bakken in vele soorten en maten. Voor het nieuwe sei zoen is opnieuw bakker Van Leek be reid gevonden deze cursus te geven. In vier lesavonden gaan de handen dus weer flink uit de mouwen en bakt u be halve brood ook amandelbroodjes, ra- goütbroodjes, krentebollen enz. Behal ve pen en papier voor de recepten heeft u een schort en pannelappen nodig en een tas om het gebakken brood mee naar huis te nemen. De cursus start op maandag 18 septem ber en wordt gegeven bij bakkerij Van Leek., Beukenlaan 46 van 19.(JU 22.00 uur. - De cursus "Werken met leer wordt zo wel in Soest als Soesterberg aangebo den. De cursus in Soesterberg is vanaf 9 oktober op vier ochtenden van 9.30 tot 11.30 uur en in de MAVO-Soest op vier achtereenvolgende avonden van 20.00 tot 22.00 uur, te beginnen op maandag 8 januari. De docente van de ze cursus is mevrouw A. Dijkema. Men denkt altijd dat leer een duur ma teriaal is. Dat klopt! Alleen als U er zelf mee aan het werk gaat valt reuze mee! Een prachtige leren rok bijvoor beeld voor f 22,50, waar koopt U die. Nergens, dus maakt U hem zelt. Met resten van leer gaat U in vielles avonden kledingstukken, werkstukken zoals tassen enz. maken, helema Uw eigen smaak, en altijd origineel! Ook leert U op Uw kledingstukken prachtige leer-applicaties te maken. Materiaal bij de docente verl.hfndfe en alles wat U nodig heeft is wat handig heid met de naaimachine. De Amsterdamse Diana Ozon (30) sluit het seizoen af in C-drie van het Sa menwerkingsverband Literaire Activi teiten Soest (SLAS) op vrijdagavond 2 juni a.s. Diana Ozon komt voort uit de punkgeneraties van de eind jaren ze ventig en was de vorige week één van de meest succesvolle performers van "De Nacht van de Lach" in theater "De Lie ve Vrouw" te Amersfoort. Aangetrokken door de denkbeelden van de rasta-beweging maakte zij met haar verloofde Hugo Kaagman enkele reizen door Afrika. Terug in Nederland voorziet zij in haar levensonderhoud door baantjes aan te nemen als glazen wasser, kantine- en winkeljuffrouw, oppas, zangeres, poepschepster. Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG Het kruispunt, Alb. Cuyplaan 200, tel. 21987 Vrijdag 26 mei: Estafetteweek met de Aktiviteitencar- rousel. We gaan allerlei estafettespel- len/wedstrijden doen. Tijd: half 3 tot 4 uur. Waar: op het grasveld tussen de flats in het Van der Veldeplantsoen. Zaterdag 27 mei: Creatieve ochtend voor buitenlandse meisjes van 12 tot 18 jaar. Tijd: 9.30 tot 1.30 uur. Kosten: f 2,50. Woensdag 31 mei: Circusweek met de Aktiviteitencarrou- sel: schminken, verkleden, optreden als clown enz. Tijd: half 3 tot 4 uur. Waar: op de speelplaats bij de Ver meerstraat (Dalweg - Alb. Cuyplaan). •De Vangrail, Nachtegaahveg 8c, tel. 17615 Woensdag 31 mei: Instuif: Estafette-race. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 1,- Op vrijdag 23 juni is er een Wijk -barbe cue voor volwassenen uit de Vangrail schoonmaakster, colporteuse, roadma- nager en receptioniste. Haar eerste bundel is getiteld 18 ge dichten van een "18-jarig meisje". Daarna verschenen er nog zeven bun dels. "Hup de zee" (1986) werd uitge geven door "In de Kniipscheer". In 1987 trad ze op tijdens Poetry Interna tional en vorig jaar verscheen haar ver halenbundel "De ozon Express" waarin zij verslag doet van haar ervaringen als podiumdichteres. Ze is momenteel één van de meest gevraagde dichteressen van Nederland. "Literair" met Diana Ozon begint in de bibliotheek naast C-drie om 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt f 5,-. Basisschool De Regentuuter houdt op 7 juni haar jaarlijkse rommelmarkt. De Rommelmarkt wordt gehouden bij de school aan de Weegbreestraat. Geïnte resseerden zijn welkom van 18.30 uur tot 22.00 uur. wijk! Na een kopje koffie kan men te gen inlevering van een barbecue-bon een heerlijk barbecuepakket krijgen. De hele avond wordt er live-muziek ge speeld, uit de 50-er en 60-er jaren, door The Swinging teachers! Opgave: voor 31 mei in de Vangrail. Kosten: f 12,50 exclusief drankjes, te voldoen bij opgave. Waarom deze wijk- barbecue? De Vangrail bestaat 20 jaar! De Praatpaal, Smitsweg 311/313, tel. 19546 In de Praatpaal zijn gen kinder- en tie ner aktiviteiten meer vanwege de ver bouwing. Donderdag 25 mei: Estafetteweek met de Aktiviteitencar- rousel: allerlei estafettewedstrijden! Tijd: 4 tot 5 uur. Waar: op het plein of op het grasveld bij de Praatpaal (oude Rinke Tolman). Dinsdag 30 mei: Circusweek met de Aktiviteitencarrou- sel: schminken, verkleden zelf optre den enz. Tijd 4 tot 5 uur. Waar: op het grasveld achter supermarkt Van Doorn, tussen de Gerrit van der Veen- straat en de Titus Brandsmastraat. Op zaterdag 3 juni aanstaande houdt de RMA-muziekschool haar jaarlijkse open dag in de Flint. Van 10.00 tot 16.00 uur wordt er een continu muziekprogramma gepresen teerd op maar liefst twee plaatsen tege lijk. Orkesten en ensembles In de Stadshal spelen de grotere ensem bles en de RMA-orkesten, in Kreatief Centrum De Hof spelen de ensembles die in een wat kleinere ruimte het beste tot hun recht komen. Muziekverenigingen De muziekkorpsen spelen ook dit jaar weer een belangrijke rol op de open dag. Om 10.00 uur opent het korps Bernard in de Stadshal en zal daarna een route door de stad lopen. Tussen 15.00-15.45 uur loopt de Koninklijke Amersfoortse Muziek Vereniging door de stad met als einddoel de Flint, waar zij de muziekschoolmanifestatie feeste lijk zullen afsluiten. Informatie In de straatjes van de Flint en van K.C. de Hof worden stands ingericht waar al le informatie over het komende kursus- jaar wordt gegeven. Alle docenten staan per instrumentengroep (strijkers, blazers, toetsers, enz.) gerandschikt. Een overzicht van wie, wat en waar is bij de ingang te verkrijgen, evenals het open dagprogramma. Docenten, direktie en medewerkers van de RMA herkent u aan de blauwe trui! Muziek en beweging, basiskursus en ballet In de Hof worden twee demonstraties gegeven van muziek en beweging met jonge kinderen, om 11.20 uur en om 14.15 uur. De basiskursus (voorheen AMV) kunt u zien in een optreden om 12.30 uur. De afdeling ballet presenteert zich om 14.05 uur op het podium in de Stadshal. Beiaard De RMA-muziekschool verzorgt ook beiaardlessen. Ter gelegenheid van de open dag spelen de beiaardleerlingen tussen 12.00 en 13.00 uur op de toren van de O.L.V. toren. Van 14.00-15.00 uur is er gelegenheid de beiaardschool te bezoeken; docent Henri Groen zal daar samen met leerlingen demonstra ties en informatie geven. Toegang vrij Uiteraard hoeft u voor deze open dag geen entree te betalen, zodat u ook in en uit kunt lonen. De vraag wordt nogal eens gesteld aan de medewerkers van de Vrijwilligers Vakature Bank: "Ik wil graag vrijwilli gerswerk doen, maar heb geen idee wat er zoal te doen valt." Een aantal voor beelden uit de praktijk kan menige aspi rant-vrijwilliger op weg helpen. Een alleenwonende dame van 92 jaar is hulpbehoevend. Gelukkig brengt een vrijwilliger van de "maaltijddienst", ook al op leeftijd, haar dagelijks warm eten, zodat ze thuis kan blijven wonen en niet naar een verzorgingshuis hoeft. Vrijwilligers die regelmatig in een psy chiatrische inrichting zingen met de be woners, elkaar aanraken en samen veel plezier hebben: één ochtend in de week begeleiden vrijwilligers een zangkoor tje, waaraan demente bejaarden mee doen. Vrijwilligers draaien "ploegendien sten" in een opvanghuis ivoor weggelo pen jongeren. Het gaat vaak om vrijwil ligers die om principiële reden geen sa laris of subsidie willen. Als je werkloos bent moet je niet thuis achter de geraniums verkommeren; vrijwilligerswerk en cursussen bieden goede mogelijkheden. Binnen de kerken zijn ontelbaar veel vrijwilligers actief. We kunnen denken aan een kinder- of bejaardenkoor, bij belles geven, huisbezoek, of een "open avond" helpen organiseren. Vrijwilligers werken ook als dierenver zorger op een kinderboerderij, of als hulpverlener op een dierenambulance. Vrijwilligerswerk kan men vinden in bijna alle in de maatschappij voorko mende aktiviteiten: de gezondheids zorg, peuter-kleuter-jeugdwerk, mu ziekbeoefening, in de bosbouw, het Ro de Kruis, Amnesty International, pad vinderij, tijdens vakantieweken met ou deren, gehandicapten en kinderen. Denkt u er over vrijwilligerswerk te gaan doen, maar kunt u niet besluiten wat te gaan doen, kom eens praten met de medewerkers van de Stichting Vrij willigers Vakature Bank Soest over uw mogelijkheden. De vakaturebank is ge vestigd in C-drie, Willaertstraat 49, tel. 12630 (tijdens kantooruren). Ope ningstijden: maandag, dinsdag, en don derdag 10.00-12.30 uur en 13.30- 15.30 uur; vrijdag van 11.00-12.30 uur. Vakatures Slechtziende vrouw zoekt kontakt met iemand die haar enkele uren per week wil opzoeken, een praatje maken, wat wandelen, enz. Informatie bij de WB-Soest. 7/117. Kinderdagverblijf in Baarn zoekt vrijwilliger m/v om te begeleiden bij spelletjes, plus extra aktiviteiten rond feestdagen, wandelen, enz. 1/102. Administratief medewerker m/v gevraagd bij Volksuniversiteit. 1/101. Instituut voor Natuurbe schermingseducatie vraagt coördina tor. 1/104. Wedstrijdsecretaris gevraagd bij honk/softbalvereniging. 9/101. Vakantiebemiddelingsbu reau voor lichamelijke en geestelijk ge handicapten vraagt vrijwilligers m/v. 9/103. Bungalowvakanties voor ge handicapten vraagt vrijwilligers m/v. 9/104. Vakantieweken voor verstan delijk gehandicapten heeft plaats voor vrijwilligers m/v. 9/105. Vrijwilligers m/v gevraagd om te assisteren bij het verplegen van chronisch zieken tijdens Rode Kruis- vakantieweken. 9/106. Vrouwenorganisatie vraagt vrijwilligsters voor vakantie-aktivitei- ten. 9/107. Vrijwilligers m/v gevraagd om diverse werkzaamheden te verrich ten tijdens vakantieweken voor jonge ren. 9/108. Voor kinder-vakantie- aktiviteiten worden vrijwilligers m/v gevraagd. 10/101. Groepsleider m/v gevraagd in opvanghuis. 10/105. Begeleiding gevraagd voor meisjesclub. (15 jaar en ouder). 10/103. Jongerenwerkster gevraagd bij meisjes vanaf 16 jaar. 17/103. Vrijwilligers m/v gevraagd in centrum ouderen. 17/101. Gastvrouwen/heren ge vraagd in verzorgingsflat. Op dinsdagavond 30 mei treedt het koor op in de aula van het ziekenhuis ZOnnegloren met een gevarieerd liede- renprogramma. De leiding is in handen van dirigent L.J. Meyer en Mevr. T. Holthaus bespeelt de piano. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. De historische vereniging heeft voor za terdag 3 juni a.s. voor haar leden en in troducé's een dagtocht georganiseerd langs diverse historische punten in Ne derland. De tocht gaat o.a. naar het kleinste stadje van Nederland, Bronk- horst met haar 155 inwoners. Daar staat de koffie klaar en kan men een rond wandeling maken langs diverse histori sche panden. Daarna wordt de reis voortgezet naar kasteel Huis Bergh in 's Heerenberg waar na een rondleiding in de kasteel kelder de koffietafel gereed staat. Daar na wordt nog de Oude Grafelijke Munt bezocht en wordt een bezoek aan Does burg gebracht, waar men een keuze uit 3 bezoekmogelijkheden kan maken. Voor belangstellenden zijn er nog en kele plaatsen in de bus beschikbaar. Men kan zich melden bij: de heer J. Th. van der Putten, Leeuwerikweg 30, 3762 VH Soest, tel. 18965. i V' v Tijdens het jazzfestival in Amersfoort speelde Ben van den Dungen op zater dag met bassist Rob Langereis en gita rist Alex Hagen in een gelegenheids formatie in café Cheers. Diezelfde dag speelde de saxofonist met Jarmo Hoo- gendijk in Het Nieuw Waterland Sex tet op de Groenmarkt. Zo gaat het veelal met jazzmuzikanten. Veel optredens in verschillende forma ties. Hieruit blijkt vaak hoe talentvol de muzikanten zijn en hoe ze worden ge waardeerd door bandleiders en jazz- podia. Met Jarmo Hoogendijk speelt van den Dungen zelfs in vijf verschillende bands, waaronder het Ben van den Dungen/Jarmo Hoogendijk kwintet. Dit kwintet heeft al eerder twee concer ten in C-drie gegeven. Op 27 mei speelt het Ben van den Dungen kwartet in het Cultureel Creatief Centrum van Soest. Ben van den Dungen heeft een soort bliksem-carrière achter de rug. Pas op zijn 19e kocht hij een eerste sdaxofoon en werd al snel fanatiek. Lessen volg den en twee jaar later het conservato rium in Den Haag. Al spoedig vatte hij het plan om een eigen band te beginnen maar na een ongelukje met zijn hand kon hij tien maanden niet spelen. Daar na verliepen alle plannen voorspoedig. Er werden toernees gemaakt in binnen- en buitenland en diverse televisieoptre dens werden verzorgd. Op het North Sea Jazz Festival '86 werd veel succes geoogst met het kwintet en in datzelfde jaar werd hij eervol genomineerd voor de Pall Mali Swing Award. Het concert van Ben met z'n kwartet begint op 27 mei om 20.30 uur en is gra tis toegankelijk. De Vereniging Arlishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 25 mei: Een jaar geleden won "Robinsonade" in Cannes de prijs voor het beste de buut, de Camera d'Or. Een mooie keu ze voor een film, die niet alleen steunt op de schoonheid van zijn beelden, maar die ook illustreert dat film inten sieve vertelkunst kan zijn. Deze in Ro binsonade gekozen vertelvorm is ont leend aan de herinnering, die open plekken kent met wisselende invalshoe ken. Zo zijn een liefdesverhaal en een komedie in één ontstaan. Een zeldzame combinatie die een uitstekende film op leverde. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree f 6,-; cjp/65+ f5,-. Filmagenda: 1 juni: Mauvais sang. 8 juni: Bagdad Café. 15 juni: Distant voices still lives. 22 juni: Intervista. Onbekenden hebben vorige week een ruit ingegooid van de basisschool De Bron aan de Sweelinckstraat. De scha de bedraagt 70 gulden. De Soester muziekvereniging P.V.O. is bijna op de helft van haar jubileum jaar 1989, waarin het 90-jarig bestaan wordt gevierd, en nu is het de beurt aan de "Eemlander Blaaskapel" o.l.v Joop Oversteegen om het beste been tje voor te zetten. Bijna iedereen in Soest weet dat deze 16 doorgewinterde muzikanten uit de P.V.O.-gelederen het publiek uitste kend kunnen vermaken. Maar er is nog meer: ook "De Punktenburger Musi- kanten" uit Amersfoort, "De Melody- makers" uit Den Dolder en de "Dorps- bloazers" uit Baarn zijn van de partij. Vier blaaskapellen die van alle markten thuis zijn. In verband met de grote belangstelling voor het werk van Rolf Weijburg is de expositie van zijn \verk in Galerie Anna Paulownahuis verlengd. De tentoon stelling duurt nu tot zaterdag 17 juni i.p.v. 5 juni. De galerie aan de Burgemeester Gro- thestraat 51 is van woensdag tot en met zondag geopend van 12.00 tot 17.00 uur; de expositie is eventueel ook na te lefonische afspraak (tel. 11563) op an dere tijdstippen te bezichtigen. Alle vier hebben ze zich min of meer ge specialiseerd in de Egelander muziek, naar het voorbeeld van de vermaarde band van Ernst Mosch. Dat zij een al les-omvattend repertoire kunnen bren gen, zullen ze op 3 juni zeker bewijzen. Een deskundige en ludiek samengestel de jury onder voorzitterschap van Piet Daalhuisen beoordeelt de vier kapellen op muzikaliteit, originaliteit, en presen tatie. Dat betekent dat er op hoog ni veau geblazen zal worden! Top Na 22.00 uur wordt de top bereikt: "Die Original Egeland Freunde" uit Eindhoven, 24 man sterk, presenteert zich dan tot 24.00 uur aan het publiek. Niet alleen in Nederland, maar ook ver over de grenzen hebben "Die Original Egeland Freunde" hun muzikale spo ren verdiend. Een muziekgezelschap dat weet wat muziek maken is! Café-restaurant Bosch en Duin aan de Bosstraat staat op zaterdag 3 juni bol van de muziek. Liefhebbers en belang stellenden zijn dan van harte welkom op dit blaaskapellen-festival. Toe gangskaarten a f 3,50 zijn 's avonds ver krijgbaar aan de zaal van "Bosch en Duin". Vedelaarpad 53, tel. 18136. Woensdag 24 mei: Van 14.00 tot 16.00 uur is er een spe- lenkermis. Er zijn dan en heleboel leuke spelletjes te doen. Entree: 1 gulden. Li monade gratis. Van 9.30 tot 11.30 is er de peuter/ou- der-ochtend. Voorheen was deze och tend altijd op de dinsdagen vrijdag. En tree: 3 gulden per kind/ouderpaar. Kom eens langs, de koffie staat klaar. Donderdag 25 mei: Van 9.30 tot 11.30 uur de volwassenen knutselclub. Maak de mooiste creaties. Entree: f 2,50. Vandaag komen de kinderen van de Palmoschool uit Amersfoort voor hun schoolreisje naar de boerderij. Vrijdag 26 mei: De koningin Emmaschool is de hele ochtend bij ons voor hun schoolreisje. Zaterdag 27 mei: Naast de verjaardagen kan je ook ko men vrij spelen. Er staan heel mooie speeltoestellen waar je je kan uitleven. Dinsdag 30 mei: Het schoolreisje van de Ludwinaschool uit Amsterdam vindt vandaag plaats op de kinderboerderij. Het succes van en de belangstelling voor de zomerconcerten die de Baarnse Muziekkring in Kasteel Groeneveld vorige jaren organiseerde is aanleiding geweest om ook voor de zomer 1989 weer zo'n serie op te zetten. Zondag 4 juni speelt de Japanse pia niste Hideyo Harada werken van Liszt, Mozart en Rachmaninoff; een pro gramma dat zij onlangs nog met veel succes uitvoerde in "Brahms-Saal" van de Weense "Musikverein". Zondag 11 juni concerten Elisabet Waage (harp) en Peter Verduyn-Lunel (fluit). Zij spelen competitie van o.a. Andres, Cimarosa, Rossini, Fauré e.a.) Elisabet Waage is IJslandse en zij stu deerde bij Edward Witsenburg. Peter Verduyn Lunel kreeg zijn onderwijs van de bekende Nederlandse pianist Frank van de Laar. Hij speelt Chopin, Szymanowski, Liszt en Brahms. Frank v.d. Laar behaalde in 1988 de eerste prijs van het Postbank-Sweelinck Con cours voor jonge pianisten. Hij speelde ook een belangrijke rol bij de begelei dingen tijdens het Internationale Cello concours in Scheveningen 1989. Het Huygens Gitaarduo, op 20 au gustus in Groeneveld. Zondag 2 juli treedt Marieke Zand vliet (piano) voor het voetlicht. Zij speelt Beethoven, Schumann Rachma ninoff en Debussy) Marieke Zandvliet, die al eerder te gast was bij de Baarnse Muziekkring) genoot haar opleiding bij pianogiganten als Vlado Perlemunter, Cyprien Katsaris en Misha Dichter. Zondag 20 augustus besluit het Huy gens Gitaarduo (René Domen en Mar tin Kaay) deze zomerserie met werken van o.a. Boccerini, Bizet, Rodrigo en Brescianello. Alle concerten vinden plaats in de Has- selaerzaal van Kasteel Groeneveld en beginnen om 16.00 uur. Kaarten a f 7,50 (jeugd f 5,-) zijn verkrijgbaar bij de receptie van Kasteel Groeneveld op de dag van het concert vanaf 15.15 uur. Telefonisch reserveren is mogelijk op nr. 02154-20446. Verdere inlichtin gen: Secretariaat Baarnse Muziek- krinjg, Prof. Fockema Andreaelaan 35, 3741 EJ Baarn Baarn, tel. 02154- 14562.

Soester Courant | 1989 | | pagina 25