J kabelkrant De Soester Duinen Volgende week woensdag, 31 mei: 18e braderie in de Smitshof Actiegroepen opnieuw in de slag om behoud Natuurbad DE KABELKRANT MET HET SNELSTE REGIONIEUWS Soest 50 jaar geleden PAGINA 4 WOENSDAG 24 MEI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 5 I doorn slankst! ruinst? Stel bij ons uw lievelingsmenu samen! RESTAURANT vraagt uw aandacht; voor Lange brief aan Gedeputeerde Staten Milieuboxen bij winkels-met-sticker Auto gestolen Foutgeparkeerde vrachtwagen Klachtentelefoon gemeente Soest Twee doden bij ongeval op 't Hoogt 'Doorrijder' Groots winkelfeest met tal van attracties V erkeersmaatregel Smitshof SOEST Ambtenaren kunnen pingpongen Ontspanningsruimte onder raadszaal nieuw gemeentehuis Ombudsman vooralsnog ongewenst volgens ambtelijke notitie Eindelijk speeltuig op de Eng 26 mei 1939 Eerste babyspuit afgeleverd it kompfete g. Wij bieden er uitgebreid es/vleeswaren, maar ook zelfs jpermarkt ll-time en part- A/ij graag in s en fruit avond en ere uren in lag en in een grote illicitatie zich straat 491, 'ichting au. atie geleste af erd op een n (a 50 min armingsban- fan de onl ■wijl hel resul heupen, ngmaten kan sgen ïeft boven- ndoeningen. t betaalbaar. >5,« In ons sfeervolle specialitei ten restaurant willen wij u de gelegenheid bieden te genieten van een door u zelf samengesteld menu. Hierbij heeft u de keuze uit vele kombinatiemogelijkhe- den vanaf f 35,— per couvert. Uiteraard adviseren wij u graag. tot ziens, Fred en Mieke Klinkhamer SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 Openbare commissievergaderingen Woensdag 24 mei, 19.00 uur: cie Onderwijs Agenda o.a. voorstel tot het verlenen van medewerking artikel 74 WBO voor dakvernieuwing r.k. Ludgerusschool aan de Vosseveldlaan 24a; voorstel tot het vaststellen van de onderwijsnota. Donderdag 25 mei, 19.30 uur: cie Welzijn/Volksgezond heid Agenda o.a. reactie in kader verpleeg huisplanning. Maandag 29 mei, 20.00 uur: cie Algemene Bestuurszaken Agenda o.a. notitie ombudsvrouw/- man. Maandag 29 mei, 19.00 uur: cie Gemeentelijke Organisa tie Agenda o.a. bespreking principe stand punt B&W inzake de interne organisa tie- en managementsstructuur van de beide sectoren en de staf. Woensdag 31 mei, 19.30 uur: cie Bedrijven Agenda o.a. voorstel tot instemming met wijziging van de rechtsvorm van het Gasbedrijf Centraal Nederland f GCN) alsmede tot beëindiging van de aeelna- me in het GCN. Donderdag 1 juni, 19.30 uur: cie Financiën/Grondbedrijf Agenda o.a. voorstel tot verkoop van grond gelegen aan/nabij de Eigendom weg aan Vastcon B.V. te 's-Gravenha- ge voor de bouw van 58 Zweedse houtskelet won ingen Dinsdag 6 juni, 19.30 uur: cie Ruimtelijke Ordening Agenda o.a. voorstel tot het vaststellen van de monumentenverordening; ver keerssituatie Waldeck Pyrmontlaan. Woensdag 7 juni, 09.45 uur: cie Ouderenbeleid Agenda o.a. voortgang nota ouderen beleid; advies aanvragen flankerend ouderenbeleid 1990. De vergaderingen worden gehouden in de commissiekamers dependance ach ter het gemeentehuis, behalve de com missie Ruimtelijke Ordening; die vindt plaats in het gebouw aan de Lange Brinkweg 77. Ontwerp - Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op het verzoek van: F.A. Tammer, Gen. Winkelman straat 34, Soesterberg, voor het oprich ten en in werking hebben van een gara ge-automobielbedrijf op het perceel Postweg 58. De ontwerpvergunning ligt vanaf he den 14 dagen ter inzage bij de afd. mi lieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren en bij de de pendance publiekszaken Soesterberg tijdens de openingsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werpvergunning kunnen tot 8 juni 1989 schriftelijk worden ingediend bij Bur gemeester en Wethouders. De ingeko men bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. N.B.: Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zijn niet in staat waren bezwaar te maken. Hinderwetaanvraag Bij Burgemeester en Wethouders is een verzoek binnengekomen om een hin derwetvergunning. De aanvraag ligt vanaf heden een maand ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. De aanvraag is afkomstig van: De actiegroepen Soest Alarm, Werk groep Natuurbehoud Soest en Aktie- groep Oh Oh hebben mede namens meer dan 2100 inwoners van Soest het College van Gedeputeerde Staten van Utrecht gevraagd om het raadsbesluit tot verkoop van het Soester Natuur bad niet goed te keuren. Volgens arti kel 228 van de Gemeentewet, moet de verkoop door Gedeputeerde Staten worden goedgekeurd alvorens rechts geldigheid te krijgen. In een lange brief gaan de bovenstaande groepen in op de bezwaren tegen de verkoop van het zwembad en de plannen voor een luxe kuuroord. Zo wordt uitgebreid gewezen op het maatschappelijk be lang van het zwembad voor de Soester bevolking. Als vervolg op de Aktieweek "Inzame ling Klein Chemisch Afval" worden de komende dagen bij de verschillende winkels in de gemeente zogenaamde milieuboxen geplaatst. De detailhandel is enige tijd geleden gevraagd of ze wil len meewerken bij de inzameling van Klein Chemisch Afval (K.C.A.). De inwoners kunnen dan hun K.C.A. inleveren bij die winkels die meewerken aan de inzameling. Ze zijn herkenbaar aan een sticker op de winkelruit. Er ko men verschillende stickers. Hieraan kan men zien welk K.C.A. in de betref fende winkel ingeleverd kan worden. De stickers zijn groen en hebben het op schrift: "Lever hier uw... afgewerkte olie... gebruikte fotochemicaliën... ou de medicijnen... lege batterijen... in. Als alle milieuboxen geplaatst zijn zal de gemeente een totaal overzicht publi- Bij een garagebedrijf aan de Van Wee- destraat is vorige week een auto ont vreemd. Het betreft een grijze Alfa 33 1.5 TI, met het kenteken RZ-70-SR. De wagen was eigndom van een bedrijf uit Baarn. De politie heeft (voor de tweede keer) proces-verbaal opgemaakt tegen de chauffeur van een vrachtwagencombi natie die, tegen de voorschriften in, ge parkeerd stond aan het Hazepad. Vrachtwagens mogen niet meer in de woonwijken staan; er is speciale par keerruimte aangewezen op het indus trieterrein en aan de Parallelweg. On langs werd in Soesterberg de complete vrachtwagencombinatie van een hard leerse chauffeur in beslag genomen. De gemeente Soest wil klantgericht en efficiënt werken. Daarom is de service van de gemeente uitgebreid met het instellen van een Klachten telefoon. Vanaf maandag 17 april werkt deze telefoon in de gemeente. De Klachtentelefoon biedt de inwo ners van de gemeente de mogelijk heid om 24 uur per dag te reageren op zaken van algemeen belang waar over ontevredenheid heerst. Iedere burger die meent dat hij (te) lang op antwoord moet wachten of vindt dat de gemente hem onjuist behandeld heeft, kan via de Klachtentelefoon om opheldering vragen. Binnen 48 uur ontvangt de burger telefonisch of schriftelijk een reaktie van de in stantie waaronder de klacht valt. Het nummer van de Klachtentele foon is: 9 3 4 5 9. Tijdens de kantooruren heeft de burger via dit nummer 93459 een di- rekte verbinding met de informatri- ce van het gemeentelijk INFOrma- tiecentrum. Buiten de kantooruren moet men de klacht inspreken op een band. De klachtentelefoon is overigens na drukkelijk niet bedoeld voor het melden van klein ongerief als losse straattegels, etc. Daarvoor dient men de betreffende afdeling van de gemeente te bellen! Alleen wanneer men niet vindt dat de gemeente niet adequaat of naar behoren is opgetreden, kan men daarover via de klantentelefoon zijn "beklag" doen. Ingenieursbureau Moderniek B.V., Zwaluwenweg 26, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning met uitbreiding/wijziging van de werkplaats t.b.v. de bouw van speciale machines op het perceel Stationsweg 20. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen tot 24 juni 1989 schriftelijk worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De ingekomen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desge vraagd worden de persoonlijke gege vens van de indieners niet bekend ge maakt. Iedereen die dat nodig acht, kan even tueel mondeling bezwaren maken. Dit moet gebeuren voor 15 juni 1989. Men kan daarvoor een afspraak maken met de afd. milieubeheer, tel. nr. 02155- 93458. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slecht ingesteld worden door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt op door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Informaties; Into-centrum j STEENHOFFSTRAAT 9a. I Telefoon 02155-22555 j Open maandag t.m. vrijdag LInformatietelefoon met actualiteiten tel. 93665 (24 uurs-service) De actiegroepen vinden dat het zwem bad zowel uit Soest als Soesterberg goed is te bereiken via veilige en land schappelijk zeer aantrekkelijke fiets routes. Daardoor kan het bad ook door jongere kinderen vanaf zo'n 9 jaar zelf standig worden bezocht. De ruime op zet van de baden en de zonneweide ma ken het mogelijk dat verschillende groepen tegelijkertijd gebruik maken van het zwembad, zonder dat zij elkaar overlast bezorgen. Verder wordt er ge wezen op de jongelui in de puber-leef tijd, die sinds jaar en dag achter op het terrein hun eigen "stek" hebben waar ze elkaar ongedwongen ontmoeten, zon der dat ze overlast bezorgen of dat er problemen ontstaan. Bij sluiting van het Soester Natuurbad vrezen de brief schrijvers dat er in de zomertijd in ver schillende woonwijken overlast is te verwachten van deze jongeren. Voor de kinderen die 's zomers niet op vakantie gaan, is het Soester Natuur bad, mede door de acceptabele toe gangsprijs, een onmisbare voorziening. In dat verband wordt erop gewezen dat de koper tijdens de presentatie van zijn plannen, op 2 december 1987, heeft ge zegd, dat de capaciteit van de zwemfa- ciliteiten zouden worden afgestemd op de behoefte van het kuuroord, en dat hij een bordje "vol" zou ophangen als er te veel Soesters zouden komen. Op die zelfde presentatie was op de getoonde maquette te zien dat de appartementen evenals het hotel, vier woonlagen hoog zullen worden, alsmede een brede strook bos zal moeten worden gekapt, waaruit duidelijk blijkt dat het plan een ernstige bedreiging vormt voor het aan wezige natuurschoon, aldus de actie groepen. Streekplan Verder gaat de brief in op het feit dat de verkoop in strijd is met het Streekplan van de provincie Utrecht. Daarin wordt juist gepleit voor de toevoeging van een overdekt zwembad, zodat het Soester Natuurbad een elk weer voorziening zou worden. De plannen voor een ex clusief kuuroord zijn volledig in strijd met het provinciale betoog voor de ont wikkeling van meer goedkope verblijfs- voorzieningen. Het is in strijd met het algemeen belang dat volgens het streek plan, met het oog op de beperkte ruimte voor recreatie, eist dat er gestreefd moet worden naar voorzieningen die recreatief medegebruik mogelijk ma ken. In dat kader wordt nog gewezen op andere ontwikkelingen op het gebied van de ruimtelijke ordening in de nabije omgeving van het zwembad, waardoor in wezen het hele gebied ten zuiden van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort aan de dagrecreatie dreigt te worden ont trokken. Zo is onlangs een groot stuk bos ten zuiden van het Heeserspoor WZ ge kocht door de heer Raatjes, die er een hek om heeft geplaatst, waardoor daar niet meer kan worden gewandeld. Dan zijn er nog de ver gevorderde plannen voor een uitbreiding van de ontgron ding in de Paltz, en tenslotte de plannen van het ministerie van defensie tot in tensivering van het militaire gebruik van het natuurgebied "de Stompert". Wanverhouding Verder gaat de brief in op het financiële belang van de gemeente, dat zou wor den geschaad doordat de opbrengst voor het Soester Natuurbad met het aangrenzende bos (18 hectare groot) in wanverhouding staat tot het verkochte. Omgerekend naar een prijs per vier kante meter komt het neer op een prijs van vijf gulden en vijftig cent (f 5,50). In Soest betaalt men gemiddeld zo n f 225,- per vierkante meter bouwgrond. Voor zogenaamd snippergroen, waar niets op mag worden gebouwd, betalen inwoners van Soest minimaal f 10,-. Er wordt op gewezen dat het een onder handse verkoop is, en dat er een hoger bod van f 1.250.000,- is gedaan door de plaatsgenoot Zieleman. Andere be langstellenden kregen niet eens de kans een bod uit te brengen. Tenslotte wijzen de briefschrijvers erop dat de verkoop van het Soester Natuur bad door het College van B.&.W. voortdurend is gemotiveerd vanwege onverantwoord hoog exploitatietekort. Gekoppeld aan het besluit tot verkoop van het Soester Natuurbad heeft het ge meentebestuur uitgesproken te streven naar een nieuw binnenbad aan de Dal- weg. Uit de exploitatieraming van de bouwer (P.O.D.) blijkt dat het jaarlijkse exploitatie-tekort daar minimaal 800.000 gulden zal dragen. Daarbij dient te worden opgemerkt dat het ex ploitatie-tekort voor het Soester Na tuurbad in 1988 drastisch is vermin derd door maatregelen in de personele sfeer. Bovendien lijkt de raming van 800.000 gulden nog aan de optimisti sche kant wanneer we deze vergelijken met ramingen van gegadigde exploitan ten. Tenslotte wijzen de actiegroepen nog op een brief van Gedeputeerde Staten, waarin dit College n.a.v. de eerdere ver koop in 1988 de gemeente Soest laat weten dat het een mogelijke verkoop pas kan goedkeuren wanneer het be stemmingsplan is gewijzigd en duide lijkheid bestaat over de planologische haalbaarheid van de bouwplannen. In ieder geval maakt het grote aantal be zoekers (meer dan 14.000) van de afge lopen weken duidelijk dat het Soester Natuurbad wel degelijk een belangrijke maatschappelijke funktie heeft. En dat het een goede zaak is alles in het werk te stellen om het te behouden, aldus Soest Alarm, Natuurbehoud Soest en Oh Oh. Bij een ongeval dat in de nacht van za terdag op zondag plaatsvond op de Van Weerden Poelman weg zijn de inzitten den van een auto om het leven geko men. Het betreft de bestuurder, de 24- jarige H. Blonk uit Zeist, en zijn passa gier, de 29-jarige B. Goor uit Voorthui zen. In de steile bocht op 't Hoogt - het hoogste punt van de Van Weerden Poelmanweg - moet de bestuurder de macht over het stuur hebben verloren. De wagen botste met grote kracht tegen een in de berm staande boom. De inzit tenden werden op slag gedood. De brandweer moest hun lichamen uit het wrak bevrijden. Een andere automobilist deelde de po litie mee dat hij even tevoren op de Van Weerden Poelmanweg was ingehaald door de bewuste auto, die bij het passe ren een snelheid van waarschijnlijk 90 a 100 kilometer moet hebben gehad. Een bewoner van de Plesmanstraat in Soesterberg werd in het weekeinde on aangenaam verrast toen hij zijn auto be schadigd aantrof. Een onbekende "doorrijder" was daarvoor verant woordelijk. De wagen was over de ge hele linkerzijde gedeukt en bekrast. 'z mi: Volgende week woensdag, op de laat ste dag van mei, organiseert de winke liersvereniging Smitshof haar 18e bra derie in successie. Opnieuw belooft het een groots winkelfestijn te worden, waar het publiek wordt onthaald op tal van attracties. De braderie begint 's middags om twee uur en duurt tot 's avonds half negen. De actieve winkeliers van de Smitshof, het gezellige winkelcentrum dat niet al leen het "achterland" van de wijk Smitsveen bedient, maar ook dat van Klaarwater en Overhees, zetten volgen de week opnieuw hun beste beentje voor. Op allerlei manieren zullen ze het publiek het zoveel mogelijk naar de zin maken. Het enige dat de organisatoren niet in de hand hebben is natuurlijk het weer, maar afgaande op de prachtige zomer-periode die we deze weken bele ven is optimisme alleszins gerechtvaar digd. Uiteraard spelen de winkeliers van de Smitshof zelf een hoofdrol, maar het feestelijk evenement wordt extra luister bijgezet door allerlei bijzondere attrac ties, die voor een belangrijk deel zullen plaatsvinden op het parkeerterrein, dat voor de gelegenheid de hele dag (al vanaf 's morgens negen uur) gesloten is voor alle verkeer, met uitzondering na tuurlijk van de voetgangers. Attracties Op het programma staan onder andere de volgende publiektrekkende attrac ties: Mini-botsautootjes (een speciaal kind-vriendelijk soort) tussen 14.00 en 18.00 uur. De entree oedraagt hier het vriendenprijsje van twee kwartjes. Een groot luchtkussen waarop de jeugd zich al springend en huppend kan uitleven, eveneens tussen 14.00 en 18.00 uur, en ook hier betaalt het jonge volkje een halve gulden om het kussen te betreden. Clown Benno, welhaast internatio naal vermaard, is ook van de partij. Hij zal diverse malen tussen 14.00 en 18.00 uur optreden, o.a. met een poppenkast. Wat hij allemaal in petto heeft blijft een verrassing, maar reken maar dat het leuk wordt! De bezoekers kunnen ook kennis ma ken met het officiële Veronica Promo tieteam, samengesteld uit bijzonder aardig ogende jongedames die allerlei informatie en promotiemateriaal aan de man zullen brengen. Een leuke attractie is ook de cavia- baan, waarop een aantal van deze beestjes - getooid met zeer doorluchtige namen - het goklustige deel van het pu bliek mogelijk aangename verrassingen zullen bezorgen. Cola-kenners en -liefhebbers kunnen meedoen aan de Pepsi-Proef, bekend van radio en televisie, waaraan wereld wijd al miljoenen mensen hebben mee gedaan. Iedereen kan de uitdaging aan nemen en zijn eigen smaak laten beslis sen. Dansfestijn 's Avonds krijgt het feest bovendien nog een opvallend vervolg, want dan wordt het publiek onthaald op een aan- taldansdemonstraties die er niet om lie gen en die aantonen dat Soest zeker wel een "swinging city" is. In elk geval zal blijken dat dat voor de Smitshof geldt: In de eerste plaats verzorgt Vincent Fitness Promotions uit Soest demon straties Aerobic Dance. De groep treedt tweemaal een kwartier op: om 19.00 uur en om 19.30 uur. In de tweede plaats verzorgt daartus sendoor een groep van danscentrum Slingerland - min of meer "buren" van de Smitshof - demonstraties van diverse dansen (zoals Latin), die beginnen om 19.15 uur en om 19.45 uur. Als de voortekenen niet bedriegen krijgt het evenement op de parkeer plaats van de Smitshof in de vooravond dus het karakter van een groots dans festijn. Ideale plek De Smitshof is zonder meer een ideale plek voor een braderie. Het winkelcen trum straalt een gezellige, soms zelfs knusse beslotenheid uit en biedt op een overzichtelijke schaal een stukje dienst verlening dat klinkt als een klok. De winkeliers zelf presenteren zich zoveel mogelijk ook op straat - de winkels blij ven natuurlijk ook open - en bemannen allerlei kraampjes met aantrekkelijke aanbiedingen en koopjes. Deelnemers zijn - een greep in wille keurige volgorde - Albert Heijn, de gro te supermarkt; Dirk van den Broek, huishoudelijke artikelen; Van Buuren, de beroemde bakker (die op de brade rie o.a. oliebollen gaat bakken); Impo- dra, de slijterij (waar men kan proeven van een aantal smakelijke drankjes); ta bakswinkel Van Petten; vishandel 't Hoekje (van de Nieuweweg, maar na drukkelijk ook present op de braderie), Shell-station Zwiers; de Amro-bank en natuurlijk ook restaurant Walk-In, dat voor de gelegenheid een gezellig terras inricht waar het uitstekend toeven zal zijn. Ook de inwendige mens, zoals dat nu eenmaal heet, wordt dus geenszins vergeten. Feestmarkt Dat is overigens nog lang niet alles, want de plaats van de gebruikelijke weekmarkt aan de Weegbreestraat zal worden ingenomen door zo'n 80 a 85 kramen, overigens met een aanbod dat sterk zal afwijken van wat de "donder dagse' marktkooplieden normaliter aanbieden. Het wordt één grote feest markt, met allerlei buitengewoon inte ressante koopjes en aantrekkelijke aan biedingen: curiosa, snuisterijen, koper werk, lectuur, speelgoed, bijouterieën, textiel, half-edelstenen, ballonnen en nog veel meer. Hier komen ook de lief hebbers van hotdogs, patat frites, sui kerspinnen, popcorn en andere eetbare zaken volop aan hun trekken. Verder zal er echte standwerker zijn, die een paar staaltjes van zijn onnavolg bare verkoopkunde laten zien en ten slotte kan het publiek zijn geluk be proeven met allerlei gok- en behendig heidsspelletjes, zoals touwtje trekken, de "grijpkraan", etc. Het spreekt vanzelf dat heel Soest vol gende week woensdag massaal naar de Smitshof trekt, want daar valt zonder enige twijfel van alles te beleven! In verband met de braderie op de Smits hof geldt op woensdag 31 mei tussen 9.00 en 21.30 uur een aantal tijdelijke verkeersmaatregelen in het gebied rondom het Winkelcentrum. Het par keerterrein is de hele dag gesloten voor alle verkeer. Dit geldt tevens voor het gedeelte Weegbreestraat tussen de Smitsweg en Varenstraat. QSSdD De ambtelijke stuurgroep die de bouw van het nieuwe gemeentehuis bege leidt heeft het voorstel gedaan de "ontspanningsruimte'" voor de mede werkers niet onder het kantoorge bouw, maar in de kelder van de raads zaal onder te brengen. Daar is ruimte sinds besloten werd ook daar een sou terrain (naast de vijver) te bouwen. De nieuwe plek biedt meer licht en lucht, en dat is voor het verblijf van de medewerkers een stuk aangenamer dan de ruimte die eerst was gepland en die nu beschikbaar komt voor de uitbrei ding van het archief. De ruimte gaat 60 a 70 vierkante meter innemen, en dan blijft er nog 500 meter over voor het op slaan van stembussen. Voor 32.000 gulden kan er dan ook nog een "barretje" - aldus project-coördi nator W. Hulsbergen - een plafondje en een zitgedeeltje worden gecreëerd. De ambtenaren kunnen er tussen de mid dag bijvoorbeeld pingpongen of tafel biljart spelen. Jan van Esseveld (D66) meende eerst dat dergelijke activiteiten wel in de kan tine (op de bovenverdieping) zouden kunnen plaastvinden, maar volgens Hulsbergen moet daar rustig gegeten en vergaderd kunnen worden. Voor de in richting zou de personeelsvereniging zelf moeten zorgen. Neks Blommers (WD) had niet veel op met het voorstel. "Ik was er al bang voor dat die ruimte een eigen leven zou gaan leiden." Ze wilde een concreet voorstel om aan haar fractie voor te leg gen. "Het is mischien wel goed voor de personeelsvereniging, maar ik voel er niks voor 30.000 gulden uit te trekken voor een pingpongtafel." Hulsbergen wees haar erop dat uit een enquête onder de ambtenaren duidelijk de behoefte aan een dergelijke ontspan ningsruimte naar voren was gekomen. Van Esseveld stelde een wat ander si tuering voor: langs de vijver. "Dan heb je nog méér licht en zit ook niet vlak naast de pomp-installatie, die veel la waai veroorzaakt." Wil Stekelenburg(PvdA) en Johan Baks (CDA) wezen het idee niet af, maar wilden van de wethouder eerst een gedetailleerde begroting zien. Menne beloofde de commissie met een nadere onderbouwing te komen. 'De instelling van een gemeentelijke ombudsman in Soest is vooralsnog on gewenst.' Dat staat in een ambtelijke notitie van de gemeente. Volgens de notitie moet pas in 1990, na rapportage over de voortgang van de nu ingezette instrumenien, opnieuw bekeken wor den of de instelling van een dergelijke functionaris nog noodzakelijk is. Deze conclusies zijn in strijd met het voorstel van D'66 om een ombudsman aan te stellen. Volgens de notitie moeten de huidige instrumenten ter vergroting van de klant- en burgergerichtheid eerst de kans krijgen om wortel te schieten. Met die instrumenten worden de onlangs in gestelde klachtentelefoon en de specia le opleiding binnen het ambtelijk appa raat bedoeld. Volgens de notitie ver dient het aanbeveling om na een jaar de werking van de klachtentelefoon door een buitenstaander te laten onderzoe ken. Ook de ervaringen van 'klagers' moeten daarbij een rol spelen. Er zou dan wel moeten worden gelet op het verschil tussen "het de zin" krijgen en "de wijze van behandeling", aldus de notitie. Daarnaast zijn de opstellers van de noti tie bang dat bij instelling van een om budsman de klachten van de burgers op te bureaucratische wijze behandeld zul len worden. Dat kan ten koste gaan van de snelheid van de behandeling. Verder worden de kosten die de instel ling van een ombudsman met zich mee brengt genoemd. Die komen op onge veer veertigduizend gulden per jaar. Bovendien kan de gemeente beter even afwachten wat de nieuwe regering be sluit over de bevoegdheden van de na tionale ombudsman, volgens de notitie. Er bestaat namelijk een kleine kans dat die ook bevoegdheden zal krijgen op gemeentelijk niveau. Het ziet ernaar uit dat de lang ver wachte speelvoorziening op de Eng, waarover al sinds augustus 1986 wordt gesproken, er dan toch zal ko men. Dat is de uitkomst van de discus sie in de gemeenteraad, vorige week, waar nagenoeg alle fracties het Colle ge dringend verzochten nu eindelijk eens ernst te maken niet de plannen. De kinderrijke buurt tussen de Dalweg en de Molenstraat ontbeert al jaren een fatsoenlijk speelvoorziening. In juni is het driejaar geleden dat leerlingen van de Desmond Tutuschool en buurtbe woners een handtekeningenactie voer den en bij burgemeester Scholten pleit ten voor de inwilliging van hun verzoek. Het duurde nog drie jaar... In de commissies Bedrijven, Onderwijs en Ruimtelijke Ordening was een en andermaal gevraagd om toch eens wat te doen. Nu bleek uit de besluitenlijst van het College van 25 april dat het College dat zaak wederom op de lange baan wilde schuiven. Vijf fracties (CDA, WD, PvdA, Prog. Soest en D66) drongen er in het vragen- halfuurtje nogmaals op aan. Wethou der Plomp deed nu de toezegging dat het speeltuig er inderdaad zo snel mo gelijk zal komen, dit jaar nog, afhanke lijk van hoe snel de leverancier de een voudige toestellen kan bezorgen. Maandagmiddag is de eerste babyspuit, ten behoeve van de Luchtbescher mingsdienst alhier, afgeleverd en door het rijk overgenomen. Deze babyspuit is de eerste geleverde in het Gooi en wordt alleen voorloopig in le klassege vaar-gemeenten geleverd. Onder groote belangstelling, waaronder verschillende autoriteiten, waarvan wij noemen de heeren Kuling en Roelofsen, resp. lid van de door de Regee ring ingestelde Brandweercommissie voor de Luchtbescherming en Inspec teur van den Rijksluchtbeschermingsdienst, de heer C.H.A.L. Wüst, hoofd van den Luchtbeschermingsdienst alhier, Jhr. C.H. v.d. Brandeler, W. Groart, commandant van de brandweer, werd de spuit aan de Groote Melm beproefd. Uitgerust met een Ford junior-motor van 32 P.K., leverde de babyspuit 1685 L. water per minuut. Met 4 slangen van 20 meter lang werd water gegeven en de kracht van het water gedemonstreerd. De motor maakt een toerental van 2700 per minuut en is na eenige voorzie ningen geschikt te maken voor aansluiting op de waterleiding. De capiciteit van 1685 L. is zeer goed te noemen en is meer dan 600 L. boven de door de Regeering geëischte capaciteit. Mede werd gedemonstreerd met een watersproeier, volgens het systeem Roelofsen dat uitstekend voldoet bij het verdrijven van een rookgordijn en zijn diensten ook bewezen heeft bij stalbranden, daar dan het beangstigde vee niet door harde stralen water wordt opgeschrikt, doch door een douchebad rustig de stal verlaat. Deze kleine maar sterke spuit weegt 205 K.G. totaal en bevindt zich in een metalen wagen. De Gebr. van Bergen te Heiligerlee, die mede bij de demon stratie aanwezig waren, zijn de fabrikanten hiervan. De luchtbeschermingsdienst zal meerdere exemplaren aanschaffen, indien het rijk daartoe de vereischte toestemming geeft. Deze spuit, die gestatio neerd wordt in de Birkt, zal in ieder geval een duplo krijgen op het buurtschap 't Hart. Voetbal-ongeluk Tijdens den wedstrijd op Zaterdagmiddag tusschen het elftal, samengesteld uit politie en gemeenteambtenaren en manschappen van de alhier gelegerde battaillons Luchtdoelartillerie, kwam de agent van politie P. de Vries bij een botsing zoodanig te vallen, dat hij zijn pols brak. De wedstrijd werd hierna ge staakt.

Soester Courant | 1989 | | pagina 5