I I I Bang&Olufsen Rommelmarkt museum Oud-Soest succes Gastouderproject zoekt gastouders Daarom geschenken als u nu voor mooist kiest Bierpul als 'eerste steen' bij verbouwing d'Oude Enghe PAGINA6 fc; obedrijf kASSEN rpe prijzen Uitlaat- en uitlen- ecialist WOENSDAG 24 ME11989 SOESTER COURANT PAGINA 7 'Wm Notitie Werkgelegenheid: inspraak tot 15 juni Van schilderes Ans Marcus WUH-bank schenkt Soest portret koningin voor nieuw raadhuis dSdubberst B&W-toestemming voor aktiviteiten Grondwater bescherming Feest bij Bang&Olufsen... Wijzigingen CN-busdiensten ingaande zondag 28 mei Lijn 71 Zaterdag 'open dag' Paardenkamp begroet nieuwe gasten Soester scholen verdiepen zich in Derde-Wereld-problematiek Brandje Hartweg COMPUTER FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Superrollade van acht meter H iiiii O O e O è- IAARN astraat 10 2154-20751 cial dealer 2ÜMM De rommelmarkt die Museum Oud-Soest afgelopen zater dag organiseerde in het gebouw aan de Steenhoffstraat is een succes geworden. De organisatoren zijn in elk geval tevreden over de opbrengst: ruim 2500gulden. Het geldis bedoeld voor de uitbreiding van de expositieruimte, waarvoor men t.z.t. ook graag de zolderverdieping van het voormalige klooster wil ge bruiken. De bezoekers van de rommelmarkt konden hun geld kwijt aan koopjes op allerlei gebied: meubels, potten en pannenglas werk en boeken, maar bijvoorbeeld ook oude landkaarten. Alles ging voor zachte prijsjes van de hand. Voor de gelegen heid kon het museum deze dag gebruik maken van de bene denverdieping van het gebouw, waarvan het sinds vorig jaar de eerste verdieping deelt met de vereniging Artishock. Het museum kampt echter nu al met ruimtegebrek. Vandaar dat men de zolderverdieping graag bij de ruimte wil voegen. Het geld is nodig om de aanleg van elektriciteit en maatregelen op het gebied van brandpreventie te bekostigen. In totaal is daarvoor een bedrag van 25.000 a 30.000 gulden nodig. Het museum voert daarvoor een actie, waarvan de rommel markt een onderdeel is. Giften kan men overmaken op postgi ro 175253, t.n.v. Stichting Oud-Soest, of Rabobank 35.99.08.543. In Soest bestaat sinds 1984 een werk groep, bestaande uit vrijwilligers, die opvangmogelijkheden voor kinderen in de leeftijd van zes weken tot 12 jaar stimuleert. Op dit moment is dit de enige vorm van kinderopvang die in Soest aanwezig is. Het gastouderproject probeert een be stand op te bouwen van mensen die overdag in hun eigen huis als gastgezin willen functioneren voor een of meer kinderen (de zogenaamde gastouders). Ouders die opvang voor hun kind zoe ken worden dan, na overleg, in kontakt gebracht met een van deze gezinnen (de zogenaamde vraagouders). De 'vraagouder' betaalt voor deze op vang een vergoeding aan de 'gastou derHet gastouderproject adviseert hiervoor f3,- tot f 3,50 per uur, maar dit bedrag is natuurlijk niet bindend. Ouders die zich bij het project aanmel den, worden door één van de leden van de werkgroep thuis bezocht. Tijdens dit bezoek komen allerlei zaken aan de or de. Er wordt ondermeer gepraat over: waarom men als gastouder wil gaan functioneren; ideeën rondom opvoeding; verantwoordelijkheden van beide ouders; wanneer men kan opvangen of wan neer men opvang nodig heeft. Op dit moment zijn er in Soest en Soes- terberg een kleine 50 ouders die van de ze vorm van kinderopvang gebruik ma ken. Een vorm van opvang trouwens die in 1990 door de regering gesteund gaat worden, door de subsidies aan be staande of nog op te richten projecten. Wie interesse heeft, als gast- of als vraagouder, kan op werkdagen bellen naar tel. 02155-11628 of 02155- 14441. Men krijgt dan een informatie boekje toegestuurd, waarin nog meer nuttige zaken vermeld staan. Momenteel is er een grote vraag naar gastouders. Om deze reden zou het gas touderproject dan ook graag in kontakt komen met mensen die overwegen om als gastouder te gaan functioneren. Men zie ook de advertentie volgende week in deze krant. In verband met het verder te voeren be leid inzake werkgelegenheid en de be strijding van de werkloosheid heeft het College van Burgemeester en Wethou ders een concept-notitie ter nadere be spreking vastgesteld. In deze notitie wordt een uiteenzetting gegeven van de ontwikkelingen die tot heden hebben plaatsgehad. Deze ontwikkelingen hadden en heb ben onder meer betrekking op scholing, werkervaring, taalvaardigheid, enz. Ook wordt in dit verband de totstand koming van het banencentrum in Soest genoemd. In de notitie wordt een ver dere voortzetting van de bestaande ini tiatieven bepleit en nieuwe initiatieven worden aangekondigd. De concept-notitie wordt ééen dezer dagen aan vertegenwoordigingen uit het bedrijfsleven en andere instanties die te maken hebben met de werkgele genheid en werkloosheidsbestrijding ter bespreking voorgelegd. Tot 15 juni 1989 bestaat voor deze instanties, maar ook voor geïnteresseerdeburgers, de mogelijkheid op deze notitie in te spre ken. Wannéér de inspraakronde achter de rug is zullen de resultaten wederom aan het College worden voorgelegd. Nadat het College een voorlopig standpunt heeft ingenomen zullen de notitie en de inspraakresultaten in juni en juli door de betrokken raadscommissies (Ruim telijke Ordening en Welzijn) worden besproken. In de gemeenteraadsverga dering van 20 juli 1989 zal de definitie ve notitie worden behandeld. De concept-notitie Werkgelegenheids beleid ligt vanaf deze week voor belang stellenden ter inzage in het gemeente lijk informatiecentrum, Steenhoffstraat 9A en in de bibliotheekvestigingen in Soest en Soesterberg. De notitie kan bij het gemeentelijk informatiecentrum worden aangeschaft tegen een vergoe ding van f5,- per exemplaar. Eventuele reacties dienen uiterlijk op 15 juni 1989 schriftelijk te worden in gediend bij het College van Burgemees ter en Wethouders, Postbus 2000,3760 CA Soest. De gemeente Soest heeft van de West- land-Utrecht Hypotheekbank - waar mee de gemeente de lease-overeen komst voor het nieuwe raadhuis heeft afgesloten - een artistiek cadeautje aangeboden gekregen: een geschil derd portret van koningin Beatrix, vervaardigd door de schilderes Ans Marcus. Wethouder Jan Menne deelde dit de commissie die de bouw van het nieuwe raadhuis begeleidt vorige week vol vreugde mede. De bank (en de kunste nares) hebben beloofd rekening te hou den met speciale "wensen" die Soest mocht hebben, "zodat het tot ieders ge noegen zal zijn, qua plaats en uitvoe ring,", aldus de wethouder. "Tsja, wat maakt ze zoal..." reageerde de commissie, die graag meer informa tie over de kunstenares wilde hebben. Neks Blommers (WD) wilde daar eerst wel eens wat van zien en Menne zegde alvast maar toe dat ook de com missie Kunstaankopen haar licht over het geschenk zal mogen laten schijnen. Blommers, die in de werkgroep Inrich ting zit, wilde ook dit gezelschap er zijn zegje over laten doen, "om er de omge ving op te kunnen afstemmen". "Wij blij, u ook blij," liet Menne vervol gens min of meer bezwerend weten, al had niemand van de leden de door de wethouder veronderstelde vreugde geuit. Jan Visser (Prog. Soest) liet in elk geval weten dat hij "huiverig" stond te genover geschilderde portretten. "Stel je voor dat 't een lelijk ding wordt; we moeten er tenslotte zo'n vijftig jaar te genaan kijken..." oHorruouo Moor al uw bouw- en onderhoudswerken Ie Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Toertocht Burgemeester en Wthouders hebben de Organisatie Toertocht Midden-Neder land vergunning gegeven om op zater dag 2 september tijdens de Toertocht Midden Nederland onder meer de ge meente Soest aan te doen. Gildefeesten Burgemeester en Wethouders hebben toestemming gegeven voor het houden van de Gildefeesten 1989. Ze vinden plaats in de periode 21-28 augustus. In het gemeentelijk INFOcentrum ligt de brochure "Wat mag er wel en wat niet in een grondwaterbeschermingsge bied". In deze brochure worden de be langrijkste maatregelen uit de "Veror dening Grondwaterbescherming Pro vincie Utrecht 1988" uitgelegd. Deze verordening is op 1 januari 1989 in wer king getreden. De gemeente Soest kent twee van der gelijke gebieden. In de brochure staat een tekening met daarop beide gebie den. De brochure gaat verder dieper in op het verbod om ondergrondse olie tanks in de waterwingebieden te heb ben en vertelt ook één en ander over schadevergoedingen. 3 jaar garantie Geschenken bij muzieksystemen. Bij de nieuwe paneelluidsprekers. Bij de befaamde LX en MX televisies. Want Bang&Olufsen heeft een nieuw huis in Hilversum, en via ons deelt u in de feestvreugde. Geschenken in stijl natuurlijk. Bijzondere Beocom telefoons, B&0 hoofdtelefoons, Beautycases en B&O jogging pakken. Komt u ze maar eens bekijken. Ooit kiest u voor mooist, zeggen we altijd. Het zou extra mooi zijn als "ooit" voor u in mei of juni valt. Schoemaker Bang&Olufsen Center SOEST Van Weedestraat 78. Tel. 02155-17253 Met ingang van a.s. zondag 28 mei ondergaan sommige bussdiensten van Centraal Nederland wijzigingen. De nieuwe dienstregeling van de in de ge meente Soest rijdende lijnen kent de volgende veranderingen: Lijn 70 Hilversum - Soest - Amersfoort Ongewijzigd. Zeist - Den Dolder - Lage Vuursche - Hilversum De vertrek- en aankomsttijden zijn ca. 15 minuten vervroegd. De eerste rit uit Hilversum op werkdagen is vervallen. In de avonduren zijn de vertrek- en aankomsttijden ca. 30 minuten vervroegd. Lijn 72 Amersfoort - Soest - Baarn Ongewijzigd Lijn 73 Soest - Baarn - Eemeroord Deze lijn (het voormalige trajectgedeelte van lijn 77) rijdt tussen Soest, Co- lenso via Baarn NS naar Baarn Eemeroord/Nieuwenoord. De vertrek- en aankomsttijden zijn overdag een uur verschoven zodat beter aangesloten wordt op de werttijden van de instellingen Eemeroord en Nieuwenoord. Op zondag zijn de vertrek- en aankomsttijden van lijn 73 noodgedwongen zover- schoven dat de aansluiting op lijn 136 van en naar Eemnes helaas is komen te vervallen. Lijn 77 Utrecht - Soesterberg - Soest - Baarn Op zondag is deze lijn tussen Soesterberg en Utrecht opgeheven. In Soester berg sluit lijn 77 direct aan op de bussen van lijn 52 van en naar Zeist en Utrecht. Op zatefdag vervalt de rit uit Utrecht vertrek 18.09 naar Baarn en uit Baarn vertrekt 19.Ö 1 naar Huis ter Heide. Zie voor het trajektgedeelte Baarn NS naar Eemeroord/Nieuwenoord: lijn 73). De totale dienstregeling is voor f 4,50 verkrijgbaar bij de chauffeurs, bij de CN-kantoren, busstations, postkantoren en in sommige boekhandels. De Paardenkamp, het nationaal rust huis voor paarden aan de Birkstraat, houdt a.s. zaterdag 27 mei weer een "open dag". Om twee uur 's middags worden de nieuwe gasten verwel komd. Het zijn er maar liefst negen. De nieuwe bewoners van de Paardenkamp zijn "Condor" (27) uit Utrecht, "Emir" en "Erik" (allebei 20) uit Zelhem, "Jar- pur" (29) uit Epe, 'Jean-Copain" (20) uit Haarlem, "Maico" (20) uit De Bilt, "Senator" (30) uit Emmen, "Shika" (22) uit Rotterdam, en "Tisza" (22) uit Capelle a.d. IJssel. Tussentijds werd overigen al "Bontje" (33) uit Aalsmeer opgenomen. Door het prachtige voorjaarsweer, vol gend op de korte zachte winter, hebben de paarden hun winterstallen al Vroeg verlaten om zich op de uitgestrekte wei degronden van de Paardenkamp te kunnen uitleven. Helaas stierven er in de afgelopen periode drie gasten: "Ti- berius" (30), "Jantje" (32) en "Etoile" (30). De medewerkers van de Paardenkamp hebben de winter ook gebruikt om drie oude stallen te vervangen. Wat nu nog gebeuren moet is de uitbreiding met twee nieuwe stallen, waarvoor de bouw-elementen al klaar staan. Op de "open dag" zijn o.a. de videofilm "Vier seizoenen Paardenkamp" (f 47,50) en het boek "Ons Paarden kamp" (f 20,-) verkrijgbaar, en natuur lijk allerlei souvenirs. Parkeren kan men in het weiland naast "De Korte Duinen", op ca. 100 meter afstand van de Paardenkamp. Joke Ploeg, de "waardin" van het be kende café-restaurant d'Oude Enghe, heeft vrijdagmiddag de eerste steen ge legd voor de uitbreiding van het restau rant-gedeelte van de zaak. Ze deed dat door een Brand-bierpul in te metselen in de nieuwe muur, die als het ware rondom de oude wordt gebouwd. De inmetseling gebeurde in eendrachti ge samenwerking met de heerJ. Weste- mijer van het gelijknamige bouwbe drijf, dat de verbouwingswerkzaamhe den voor zijn rekening neemt. Ook aan wezig wa de heer W. van Mourik, die de firma Brand vertegenwoordigde. Brand bier geeft al 37 jaar een speciale bierpul uit, waarop belangrijke gebeur tenissen van dat jaar vermeld staan. "Misschien staan wij volgend jaar op de Joke Ploeg en de heer Westemijer metselen de bierpul in. pul," aldus Joke Ploeg bij de eerste steenlegging. Het restaurant van d'Oude Enghe, de zaak waar Aalt en Joke Ploeg sinds jaar en dag de scepter zwaaien, wordt be langrijk uitgebreid. Het aantal zitplaat sen zal toenemen van 45 tot 70 en er komt een nieuwe bar/counter, een aparte toiletgroep en garderobe en een nieuwe ingang. Het aantal parkeer plaatsen blijft gehandhaafd, al vindt een belangrijk deel van de uitbreiding aan de achterzijde plaats. In verband met de verbouwing gaat het restaurant overigens op 19 juni dicht. Na drie weken - 8 juli- vindt de herope ning plaats. Van het aangeboden onderwijsmate riaal dat de Derde Wereldgroep Soest aan alle scholen heeft aangeboden wordt inmiddels druk gebruik ge maakt. De Groen van Prinsterer- school heeft zich aangemeld om aan dacht te besteden in de lessen aan de fysiotherapie in Tanzania, speciaal aan het werk van Karin Schepman die is uitgezonden door de S.N.V. om as- sistent-fysuitherapeuten op de leiden, zodat die straks zelfstandig de Tanza- niaanse fysiotherapeut kunnen onder steunen in zijn werk. In Songea ligt het ziekenhuis waar Ka rin, als enige blanke, aan verbonden is. Het ziekenhuis verzorgt een gebied zo groot als Nederland Per auto reizen Karin en haarTanzaniaanse collega dit gebied af om op kleine gezondheids centra in de regio de fysiotherapie-as- sistenten te begeleiden, zodat deze zelf standig de meer eenvoudige behande lingen kunnen uitvoeren. Elk halfjaar leidt Karin bij het ziekenhuis ongeveer 15 nieuwe assistenten op. Ter ondersteuning van dit werk heeft de Derde Wereldgroep Soest de verant woordelijkheid op zich genomen het geld, nodig voor de bouw van een or thopedische werkplaats, bijeen te bren gen, zodat het mogelijk is bij het zieken huis de eenvoudige orthopedische hulpmiddelen die nodig zijn, zelf te ma ken. Nu komt het nog al te vaak voor dat men, om in aanmerking te komen voor b.v. een kruk, 900 km. moet rei zen. Tropenmuseum Ook de Montessorischool besteed in haar lessen twee weken lang regelmatig aandacht aan de Derde Wereld-proble matiek in zijn algemeenheid, onder steund door materiaal en een tentoon stelling van de scholengroep van de Derde Wereldgroep Soest. Als afslui ting van dit projekt gaan de leerlingen morgen een bezoek brengen aan het Tropenmuseum in Amsterdam. De Derde Wereldgroep Soest heeft speciaal voor het onderwijs, zowel voor basisonderwijs als voortgezet onder wijs, een uitgebreide collectie lessen, diaseries, tentoonstellingen en video banden beschikbaar. Gaarne is zij be reid ondersteuning te geven bij het on derwijs over de Derde Wereld-proble matiek, die onze aandacht zeker waard is, aldus de voorzitter, Leidje Tomas sen. Ook voor particulieren Maar ook voor particulieren is een vi deoband beschikbaar. Op deze band kan men de Nederlandse fysiothera peute Karin Schepman aan het werk zien. Bovendien krijgt men een goed idee van de gezondheidszorg in Afri ka. Er wordt een kijkje gegund rond het regionaal ziekenhuis. We zien hoe patiënten worden behandeld in de fy- siotherapie-afdeling door Karin en haar Tanzaniaanse collega en haar as sistenten. Voorts zijn er beelden van de nieuwe orthopedische werkplaats in aanbouw (het Soester project). Ook volgen we Karin bij haar bezoeken in de omgeving. Iedereen die belangstelling heeft, zo wel particulieren, verenigingen, scho len als clubs, kunnen deze VHS-band zonder kosten aanvragen bij: Jaap den Oude, Theresiastraat 15, tel. 14622, of bij Leidje Toniassen, Emmalaan 6, tel. 13452. De brandweer moest vorige week uit rukken na een brandalarm van de Hart weg. Daar bleek een bewoner bezig te zijn met het afbranden van een dak goot. Een vogelnestje ging daarbij in het vuur verloren. De brandweer doofde de vlammen voordat er grotere schade zou ontstaan. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 In het kader van het versfestival bij de Super winkels heeft chef slager Van Doorn een rollade van acht meter we ten te produceren. Sinds gisteren ligt deze Superrollade in de vitrine bij Su per van Doorn waar men hem kan be kijken. Als extra is er een wedstrijd georganiseerd waarin men kan meedin gen naar één van de 10 rollades a plm. 1 kilo t.w.v. f 25,-. Bij een bezoek aan de slagerij noteert u I het door u geschatte gewicht van de rol lade op een wedstrijdformulier, aldaar verkrijgbaar en u gooit dit formulier in de Superrollade wedstrijdbus bij de sla gerij. U kunt uw schatting inleveren tot uiter lijk zaterdag 28 mei, 12.00 uur. De win naars krijgen diezelfde dag om pl.m. 16.00 uur telefonisch bericht. Vergeet dus niet uw naam en telefoonnummer in te vullen op het wedstrijdformulier. 0 stip notering Q superstip ,4, alarmschijf @1 zaterdag bij Veronica i! titel - artiest (producer) componist - label bestelnr. - platenmij. g fllBT- sttisst (producer) componist - label bestelnr. - platenmij. g 111 ETERNAL FLAME - bangles (sloerson) hoffs/steinberq/kellv - cbs 6545507 - cbs 21 32 2 FREE - stevie wonder (stevie wonder) idem - motown 42855 - rca A 2 4 4 ME MYSELF AND 1 - de la soul ©12 6 TURN THE WORLD AR0UND - golden earring A 2 6 WONDERFUL - patty shift (h v eiickl h v eiick/r schiloeroort - aualitet 1036 - aualitel ©21 3 l'LL BE THERE F0R Y0U - bon jovi (tairnairnl i bon lovi/sambora - vertipo 872564 7 - phqnooram 4 6 5 I BEG Y0UR PARDON - kon kan 19 4 FUNKY C0LD MEDINA - tone loc fb harris) b harris - atlantic 788969 7 - wea records (ross/dike) vouno/idem - delicious vinvt 112193 - ariote 5 7 PARADISE CITY - guns 'n roses (m clink) guns 'n roses - aetten 927512 7 - wea ©25 3 HEAVEN HELP ME - deon estus (qecroe micbael) estus/michael - mika 8715387 - polvdor A 6 8 5 KEEP ON M0VIN' - soul II soul lianie b/n hoooer) romeo - vlrain 112117 - viroin 26 - 1 l'M EVERY W0MAN - chaka khan (a mardm) ashlonl/slmosoa - wamer bros 9229637 - wea ree. 3 9 THE LOOK - roxette Iclarenco olwerman) - aessie - emi 1363337 - eml bovema @26 3 G00D THING - fine young cannibals (cox/steele/qlft) idem - london 8865307 - phonoqram 8 10 5 IF Y0U DON'T KN0W.. - simply red (levine) camble/huH - elektra 2469937 - wea records 26 - 1 THAT'S H0W l'M LIVING - toni scott (lenssen) scott/lenssen - rhythm 1900757 - frlends records 9 11 4 LULLABY - the cure (smith/alten) sm'ith/williams o.a. - potydor 8719907 - polvdor 24 4 DUET (ik hou alleen van..) - r de nijs/martine (steHaard) stelteard/meuldiik - emi 1274887 - emi bovema 10 16 3 LOLLY LOLLY - wendy lisa (wendv llsa) w metvoin/l coleman - viroin 112118 - virgin 30 - 1 MY BRAVE FACE - paul mccartney (mccartnev/ea) idem/manus - pariophone 2033587 - emi 11 23 2 f WANT IT ALL - queen (oueen) idem - pariophone 2033607 - emi bovema @17 6 1 2 3 - gloria estefan msm (emifio ierks) estatan/qarcia - epic 6529587 - cbs 14 5 INT0 TEMPTATION - crowded house (m froom) n finn - capitol 2032607 - emi bovema ©36 2 BLIJF ZOALS JE BENT - justine (rofofski) kisjes/mol/hesslno ea - cnr 1454897 - cnr 13 20 3 AMERICANOS - holly johnson (a richards/s lovell) h jobnson - mca 2575837 - wea records ©27 5 0RDINARY LIVES - bee gees (b.m.r.gibb/tench) b.m.r.gibb - warner bros. 9275237 - wea 7 6 THIS IS Y0UR LAND - simpte minds (trevor horn) slmple minds - virgin 112240 - virqin @28 8 WHEN L0VE C0MES T0 T0WN - U 2 (j iovine) bono/u 2 - island 112200 - ariola 15 18 3 THE EVE OF THE WAR - jeff wayne (I wavne) I wavne - cbs 654738 7 - cbs 1 IT'S THE FIRST TIME - lois lane (samuel/todd/ea.) abbinq/ea. - lowtend 8891827 - polvdor a 15 4 NOTHIN' (that compares 2 u) - the jacksons (I a.&babvface) l.a.&babvlace - epic 6548087 - cbs ©2911 LIKE A PRAYER - madonna (madonna/patrick leonard) Idem - sire 9275397 - wea records A 17 22 2 EL C0RD0BES - bzn (beltman) ptot/veerman/ea. - mercury 8743347 - phonogram @3512 ALLES KAN 'N MENS..- r froger/goede doel (temming/V berk) temmtng/'westbroek - cnr 1423337 cnr A 9 8 T00 MANY BR0KEN HEARTS - jason donovan (stock/aitken/waterman) idem - pwl records 42723 - rca ©3012 STRAIGHT UP - paula abdul (elllot wolft) Idem - virgin 111997 - virqin 19 31 2 FOREVER YOUR GIRL - paula abdul (olrver leiber) Idem - slren 112244 - virgin ©33 7 IK KAN HET NIET ALLEEN - de dijk (broek/ea.) arzbach/ea. - mercury 872544 7 - phonogram A 13 8 K0K0M0 - the beach boys (melcher) love/meleher/ea, - elektra 969385 7 - wea records ©3411 THIS TIME 1 KN0W IT'S..- donna summer (stock/aitken/watennan) idem - w.b. 2577807 - wea ree.

Soester Courant | 1989 | | pagina 7