Schuüemakeiu erkvrij jGroart Car Reconditioning eerste met "Clear Shield' voor schone autoruiten Brunekreef verlaat na acht jaar gemeentewerken Soest Meningen ÉLvan lezers Prijzenfeest bij Etos Beauty Case Winkeldiefstal Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant LIBRIS TOP 10 C^/an de ven V erkeerscontrole Snelle brommer Een schoon Soester iêislj milieu? 11SÏ Het gaat ook u aan Stralende zon, zomerse temperaturen en toch binnen blijven... LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK NON FICTION -) C'szan de ven (/OENSDAG 31 MEI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 15 f cmofof 'rimeur bij 'schoonheidsspecialist voor de auto' Groart Car-Reconditioning 'Iedereen zei mijnheer tegen elkaar' tsvierdaagse P ofte geef? i "Kleintje" 'ter Courant loven Open brief aan burgemeester Scholten Weer of geen weer, theek kun je altijd! naar de biblio Gemeente attendeert op bosbrandgevaar Eerste steen bij Frans Bosman Tuinkabouters weg Wa«v'; Een 47-jarige vrouw uit Soest is vorige week betrapt op het wegnemen van maar liefst 14 kledingstukken, met een totale warde van f 103,50, in een tex tielzaak aan de Burgemeester Grothe- straat. De vrouw werd overgedragen aan de politie, die proces-verbaal op maakte. VAN DEZE WEEK FICTION 1 1) UmbertoEco De slinger van Foucault 49,50 2.( 3) John Irving Bidden wij voor Owen Meany 39,90 3. 4) Frederick Forsyth Onderhandelaar 35,- 4.( 2) Isabel Allende Eva Luna 29,90 5.( 8) Inpakken en wegwezen 10, 6.( 6) Marilyn French Haar moeders 25, 7. (10) J. Bernlef Vallende ster 18,50 8.( -) Cees Nooteboom De wereld een reiziger 34,90 9. 7) G. Konrad Tuinfeest 48,50 10. 9) Kees van Kooten Zeven sloten 22,50 WinKeteenirum "H»rt)e-2u«j" - Te). 12419 Librk De Complete Boekhandel. De politie hield vorige week donder dagmiddag een verkeerscontrole aan de Birkstraat. Er viele diverse bekeu ringen: twee wegens het rijden met gladde banden, een wegens het bezit van een ongeldig rijbewijs, vijf wegns het niet dragen van de verplichte auto gordels. Op de Nieuwstraat hield de politie vori ge week een 18-jarige Soester aan, die met opvallend hoge snelheid op zijn bromfiets reed. Op de rollentestbank bleek dat de motor was opgevoerd. De brommer werd voor een technisch on derzoek in beslag genomen en de jonge man kreeg een proces-verbaal. Met het zomerse weer van mei nog in gedachten is dit een weinig aantrekkelij ke opdracht. Toch dreigt deze opgave binnen niet al te lange tijd voor de ste deling werkelijkheid te worden. In verschillende metropolen is het nu al zeer ongezond en af te raden om met warm weer naar buiten te gaan. Nu is Soest niet bepaald een stad laat staan een metropool. Dus het advies om bij mooi weer maar niet door de stad te fietsen of te rennen kunnen we (nog) naast ons neer leggen. Toch is het wel zinvol om even bij het zomerse weer en de effecten op de luchtkwaliteit stil te staan. De helft van de vervuilde lucht in de stad komt van buiten de stad. De andere helft neemt het autoverkeer in de stad voor haar rekening. Ook bij normale weersomstandigheden voldoet op veel plaatsen in de stad de lucht niet aan de gesteld normen. Roetdeeltjes van dieselmotoren en stikstofoxiden van alle auto's zijn de belangrijkste oorzaken. Wordt het daarnaast ook nog een keer warm en staat de zon op de stad te branden, dan hoopt de vervuiling zich op en komen er reacties in deze lucht op gang waardoor er ook nog eens nieuwe stoffen worden gevormd. Eén daarvan is ozon. Een gas dat hoog in de lucht zo noodzakelijk is, maar dat we beneden niet kunnen gebruiken. Ozon is namelijk erg schadelijk voor on ze longen. Vandaar het advies bij warm weer niet in de stad te gaan joggen. Het gekke is dat ozon door stoffen uit de uitlaat weer wordt afgebroken. Van daar dat vlak bij het verkeersgebeuren de concentratie ozon veel lager is dan bijvoorbeeld in het park. Ook onder de rook van een grote stad kan de ozon concentratie dus hoger zijn dan in de stad. Ook de luchtkwaliteit in Soest wodt door de weersomstandigheden beïn vloed. Het rapport "Zorgen voor Morgen" stelt dat alleen technische maatre gelen (katalysator) niet voldoende zijn om de luchtkwaliteit te verbeteren. Het verkeer kan niet zo doorgroeien als in allerlei plannen is uitgestippeld. Gelukkig geldt het advies om de fiets bij warm weer maar te laten staan niet voor dorpsbewoners. Dus 1-( 5) Wim Kan De dagboeken, de televisiejaren 27,50 2-( 1) Philip Metcaife 1933 35,- 3. 2) K. G. van Wolferen Japan 55,— 4.( 3) P. C. Kuiper Ver heen 30- 5.( 4) Ted Troost Het lichaam liegt nooit 24,90 6-( 6) Louise L. Hay Je kunt je leven helen 29,50 7.( 7) Manfred Eigen Ruthild Winkler Het spel 14,90 8.( 9) Judith Viorst Noodzakelijk verlies 34,50 9.(10) Stephen Hawking Het heelal 29,90 10. James Gleick Chaos 45,— Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Libris. De Complete Boekhandel. SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL 02155-23584 i.'n.'MW sOthïVn S.G. Brunekreef gaat gemeentewerken verlaten als directeur. Na acht jaar be gint hij op 1 juni als directeur van het Service Centrum Grondreiniging (SCG) in Utrecht. Voor de nu 45-jarige Brunekreef op 1 augustus 1981 voor gemeentewerken aan de slag ging werk te hij als stafingenieur in Alkmaar. Hij wordt nu opgevolgd door J. van Gent, de huidige adjunct-directeur van ge meentewerken. "Een totaal andere materie dan datge ne waar ik nu mee te maken heb, maar wel een grote uitdaging", zegt hij over zijn nieuwe baan. "Bij gemeentewerken was ik veel bre der bezig. Bij de SCG ga ik me veel meer op één ding richten", aldus Bru nekreef. "De SCG is een nieuwe NV, waarvan de relatie met de overheid enigszins te vergelijken is met die van de PTT. Met een klein aantal mensen gaan we die NV van de grond tillen." "Op zich is er hier voldoende te doen om nog jaren met plezier te kunnen werken. Natuurlijk zal ik bepaalde mensen en dingen hier missen", zegt Brunekreef op de vraag of hij met wee moed afscheid neemt. "Maar ik ben al vaker van baan veranderd, dus dat wist ik van tevoren. Bovendien ben ik nu op een leeftijd waarop ik van baan moet veranderen als ik dat nog wil. Eind vo rig jaar werd ik al eens gevraagd voor een andere baan. Uiteindelijk bleek dat dat toch niet was wat ik zocht. In het werk bij de SCG heb ik dat wel gevon den, denk ik. Mondiger "Ik krijg daar de kans om, net als hier, veel mensen te ontmoeten. Bovendien moet ik voor mijn werk heel Nederland door. Dat trekt mij aan. Ik ben geen man om vierentwintig uur per dag no ta's te gaan zitten schrijven op kan toor", zegt Brunekreef van zichzelf. In de acht jaar van zijn directeurschap heeft Brunekreef de mensen zien ver anderen. "De mensen zijn mondiger ge worden. Dat is denk ik niet specifiek voor de gemiddelde Soester. Volgens mij is dat een landelijke ontwikkeling. De mensen accepteren niet meer alles van de overheid. Wij krijgen hier bij voorbeeld duizenden brieven per jaar. Je kunt het zo gek niet verzinnen of ik heb er wel eens een brief over gehad." Als Brunekreef de gemiddelde Soester vergelijkt met de gemiddelde West- Fries ziet hij wel enig verschil. "De Soester is veel formeler. Daar moest ik in het begin heel erg aan wennen. Dat iedereen elkaar mijnheer noemde. Ik ben er echter van overtuigd dat dat ook voor de Baarnaar en Amersfoorter geldt. Dat is denk ik een streekgebon den eigenschap." 1 Wethouders hebben n de Avond-fietsvier- ing gegeven voor het arlijkse evenement in lag 26 tot en met don- -heiden inzameling n de 320 kg huis- en inwoner van Ne- luceert, bestaat een I- De compost die n gemaakt, is van ng van GFT-afval kosten met zich onderzocht of de in één keer per h er twee weken om- ■urvoordemilieu- jn oordeel worden HrecteurJ. W. de Gruyl. to: Gons van der Wilt. eer drie maanden gele- over het huiswerkvrije ld. Het boekje heeft de deid' en is te verkrijgen ir DE Saam Groart Car Reconditioning, de beken de "schoonheidsspecialist" voor au to's aan de Kostverlorenweg in Soest, is het eerste Nederlandse bedrijf dat het 'Clear-Shield'-systeem op de auto markt introduceert. Dat bestaat uit een 100 transparante, optisch zui vere, zeer duurzame maar uiterst dun ne beschermlaag voor autoruiten. Het systeem is al bekend in de bouw, de scheepvaart en de industrie. Het dunne laagje kunststof geeft het glas een veel gladder oppervlak, zodat water en vuil zich aanzienlijk minder snel hechten en het glas simpeler schoon te maken is. Regendruppels vliegen er door de wind af; zonder de wissers te gebruiken krijgt men al een veilig doorzicht. Het pro- dukt is veilig voor het milieu en voor de auto. Ook de lak wordt niet aangetast. Clear-Shield wordt bij gebouwen vijf jaar gegarandeerd. Onlangs werd het gepresenteerd in het tv-programma van Chriet Titulaer en binnenkort kan men Clear-Shield glas ook zien in het "Huis van de Toekomst" in het Autotron, Rosmalen. Dit unieke produkt wordt gemaakt bij Ritec Holland b.v. in Soesterberg, dat kontakt legde met Groarts Car Recon ditioning. De klanten kunnen abonne menten afsluiten voor een regelmatige behandeling, bijvoorbeeld om de 10.000 kilometer, om de beschermlaag weer in topconditie te brengen. De primeur werd vorige week een beetje gevierd door de aanbieding van een behandeling aan de bekende Soes ter tv-presentator Frank Masmeijer, die zijn auto regelmatig laat opknappen bij Groart Car Reconditioning. Met het nieuwe produkt doet dit jonge bedrijf, waarin Erik Groart de scepter zwaait over vier vaste medewerkers, zijn naam alle eer aan, want er is in Soest geen vergelijkbare onderneming waar auto's in optima forma vandaan ko men. Na een schoonheidsbehandeling bij Groart is de auto volkomen schoon. Het wassen gebeurt nog op de ouder wetse manier (met de hand), de wiel kasten worden uitgespoten en zelfs de velgen tot in de diepste naden gerei nigd. Voor krassen en lakbeschadiging - vaak het gevolg van de wasstraten met borstels - hoeft men dan ook niet bang te zijn, evenmin als voor afbrekende spiegels of antennes. Uniek is Groart ook met het Waxoxyl 100-plus waspantser, een oersterke waslaag die de auto na de schoonmaak beurt beschermt. Groart biedt daarbij een garantie op glans en reflectie. Ook het interieur van de auto wordt met de modernste middelen gereinigd, zoals dashboard, matten en bekleding. Daar naast worden ook velgen en bumpers vakkundig onder handen genomen en eventuele lakbeschadigingen onzicht baar hersteld. Niet minder uniek is de zelfwas-service die Groart Car Reconditioning biedt. Zeven dagen per week kan men er (tot 's avonds tien uur) terecht om in een van de beide verlichte cabines zelf de auto te wassen. Men kan dan gebruik maken van de hoge-drukspuit (100 bar), en spuiten met niet schuimende shampoo, die streeploos opdroogt. De watertemperatuur is 70 graden. Wie za terdags tussen 9.00 en 16.00 uur komt mag bovendien gratis gebruik maken van de autostofzuiger. Dit alles maakt een bezoek aan Groart Car Reconditioning voor elke autobe zitter beslist de moeite waard. Het be drijf vindt men aan de Kostverlorenweg 6 op het Soester industrieterrein, vrij wel direct achter het kruispunt Laan- straat/Nieuwstraat, maar per auto ge makkelijk te bereiken vanaf de Ko ningsweg (via Belvédèreweg of Wete ringpad) en de Industrieweg. Voor alle informatie over prijzen en abonnemen- Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de Inhoud instemt. Geachte Burgemeester Scholten, Proficiat met Uw benoeming in Arn hem. Als men een innige wens koestert die in vervulling gaat, dan is dat een geluk wens waard, al zult U ook wel met enige weemoed afscheid van Soest nemen. Een innige wens van het merendeel van de Soester bevolking is het behoud voor Soest van het zozeer geliefde Soester Natuurbad. U bent degene die daar in de eerste plaats invloed op kunt heb ben. U zult een onvergetelijke indruk achterlaten, Burgemeester, door ons het bad terug te bezorgen, want zó voelt iedereen het. Het Soester Natuurbad is wijd en zijd beroemd. Onvoorstelbaar, vooral bij deze record-mooie Meimaand met nu al tegen de 20.000 bezoekers, dat wij het in moeten ruilen voor een kleine overdekte gelegenheid waar je waar schijnlijk maar met kleine groepjes te gelijk naar binnen kunt. Geen open zwemwater meer zoals het er nu ligt in uniek natuurschoon, met al le ruimte voor iedereen om te zonnen, te spelen en de hele lieve dag te verblij ven voor een zeer redelijke prijs. Bezoe kers komen als vroeger van heinde en ver juist naar het Soester Natuurbad, al zijn er nog wel meer aantrekkelijke zwembaden in de nabijheid. Wanneer het nieuwe overdekte bad wordt gecombineerd met ons bestaan de buitenbad en er wordt iets moois van gemaakt (met 10 millioen valt wel iets te realiseren), dan zal het een publiek strekker van jewelste zijn. Geachte Burgemeester Scholten, maak Soest blij en Uzelf trots door het Na tuurbad te behouden voor de Soester bevolking die er recht op heeft. Uw ambtsperiode zal mede daardoor een onvergetelijke zijn. Nel Rademaker-Duyts Ook dit jaar blijft de bibliotheek in de zomer gedurende de vakantieperiode geopend. Alleen is men genoodzaakt, vanwege de beperkte personeelsbezet ting in de maanden juni, juli en augus tus, op zaterdagochtend te sluiten. Wie op vakantie gaat kan boeken, cas settebandjes en tijdschriftenjaargangen lenen voor langere tijd. Men kan bij de uitleenbalie opgeven tot welke datum men het geleende materiaal wil houden. Voor de thuisblijvers is het in de biblio theek heerlijk toeven tijdens de zomer: koel, rustig en een fijne schuilplaats als het onverhoopt regent. Met ingang van 1 september is de cen trale vestiging (Albert Cuyplaan 202) weer op zaterdagochtend geopend van 10.00 tot 12.30 uur. Kinderjury Het leesprogramma naar aanleiding van de Landelijk Kinderjury wordt per 1 juni afgesloten. Deelnemers die hun stem nog willen uitbrengen moeten hun deelnameformulier vóór 1 juni opstu ren naar de Nederlandse Kinderjury of inleveren bij de bibliotheek. Midden ju ni worden de winnende auteurs bekend gemaakt. Het leesprogramma wat de Bibliotheek Soest hieraan verbonden had, was een groot succes; 135 kinderen namen er aan deel. Noteer vast: woensdag 13 september is er weer een boekenverkoop! In verband met mogelijk bosbrandge vaar, gaat de gemeentelijke afdeling Groenbeheer bij de verschillende in valswegen naar de bossen en duinen bordjes plaatsen met het opschrift 'Bos brandgevaar'. Ook wil de gemeente de bezoekers aan de bossen attenderen op het verbod om in de bossen een kamp vuur aan te leggen of een barbecue te houden. Vrijdagmiddag j. I. vond bij het bekende elektrotechnisch installatiebureau Frans Bosman b.v. aan de Birkstraat de eerstesteenlegging plaats voor de nieuwbouw/ verbouwing van het bedrijf. De werkzaamheden zijn noodzakelijk in verband met de sterke groei van het bedrijf en de zeer goede vooruitzichten voor de toekomst. Het pand wordt verbouwd in verband met de uitbreiding van het magazijn en de interne verplaatsing van schakelkasten en paneelbouw. Frans Bosman b. v. heeft momenteel ca. 100 medewerkers in vaste dienst; het bedrijf is landelijk gericht en in hoofdzaak actiefin de utiliteitsbouw. Het werk wordt uitge voerd door bou wbedrijf Westemijer uit Soest, dat ook de eerste steen ter beschikking stelde. De heer Frans Bosman zelf legde de eerste steen op zijn plek. Een 50-jarige bewoner van de Laan straat ontdekte vorige week dat onbe kenden acht tuinkabouters uit zijn voortuin hadden ontvreemd. Hij stelde de politie op de hoogte van de diefstal. Afgelopen zaterdag verwelkomde de heer J.A. de Groot van Etos Beauty Ca se aan de Van Weedestraat de drie hoofdprijswinnaars, die in Soest on langs hebben meegedaan aan de wed strijd in het kader van de "Haartien- daagse". De deelnemers moesten daar bij tien vragen beantwoorden en een slagzin afmaken. De heer De Groot reikte de prijzen uit. De eerste ging naar G. van de Weerd, die een Babyliss Hotsticks haarkrulset won. De tweede prijs, een Epilady ont- haringsapparaat, ging naar F.W.Soe- tens-Zaal, en de derde prijs, een Baby liss Curler, naar J.Westerhof. Er zijn in totaal enkele tientallen prijs winnaars; hun namen staan vermeld op een affiche in de Etos Beauty Case aan de Van Weedestraat 18. ten is het bedrijf te bereiken via tel. 24279. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 -speed, wit - 26-09-'87 3n, - 03-04-'87 ud met., 03-07-'81 /er met., 11-06-'82 31-06-'87 24-04-'87 01-04-'87 23-06-'8? >d, 08-01-'84 11-01-'84 I met een 30,- incl. Erik Groart (r.) bood Frank Mas meijer voor zijn auto een behandeling met Clear-Shield aan.

Soester Courant | 1989 | | pagina 15