(3 NEWSTAR Basisscholen sportief op AV-Dag Damesestafetteploeg Pijnenburg zegeviert bij Eemmeerloop AGINA 16 WOENSDAG 31 MEI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 17 GYMNASTIEK Springbokken naar dierenpark Bromfietser gewond bij aanrijding Pallet treft auto Woensdag 7 juni: 22e Wielerronde van Soest met Monique Knol en vele anderen BOWLING Soester Bowlers Wie aan politiek doet leest de Soester Courant MOOI GEDICHT VOOR N.B. WIELERSPORT SCRABBLE Anneke Tak haalt reuzescore i TRIATHLON Schieter triatleten boeken goede resultaten Aanbieding Cruyff surfshorts normaal 35,- nu 20,- Badslippers Cruyff normaal 25,- nu 15,- Poplin pakken normaal 125,- nu 99,- //JsN SPORTSWEAR HOCKEY Kampioenschappen A-jeugd-hockey Spelletjesmiddag Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Robbie Houtgast clubkampioen jeugd TAFELTENNIS Soester Jan Molenaar alsnog 10e op Zandvoort AUTOSPORT GYMNASTIEK Z. J. VAN HOMOET Atleten succesvol in Krommenie ATLETIEK Herenploeg pakt verdienstelijke 8e plaats ATLETIEK "De Springbokken" denken en doen al les in het groot, lijkt het wel. Als ze jubi leren, is Sporthal "Beukendal" bijna te klein voor hun Gym-Gala. Wanneer zij hun jaarlijkse onderlinge wedstrijden houden, gebeurt dat met honderden jongens en meisjes in de leeftijd van 6 tot 16 jaar. Het overgrote deel van deze groep was zaterdag 27 mei j.1. present bij de viering van het 70-jarige Bestaan van de Stichtse Turnkring. Met 3 volle autobussen vertrokken "De Springbokken" met 130 deelnemers en een 15-tal begeleiders 's morgens om 8 uur vanaf het Verenigingskantoor naar Ouwehand's Dierenpark in Rhenen. Daar beleefden zij een dag vol afwisse ling, dolle pret en educatief vermaak. Zij waren daar in gezelschap van maar liefst 6000 soortgenootjes uit de gehele Provincie Utrecht. Voor de Jubileum-Commissie was deze massale opkomst een groot succes en leverde door een perfecte organisatie geen enkel probleem op. Het park was in zones verdeeld en het verblijf daarin werd in tijd gelimiteerd. Daardoor be hield het comité zijn greep op de deel nemers en kon iedereen behoorlijk aan z'n trekken komen: in het zwembad, bij de papegaaien show, de zeeleeuwenact in de Dolfirena, de veldspelen en de dierenquiz. Slechts de afvoer van zoveel belangstel lenden tegelijk gaf enige moeilijkheden, die echter spelenderwijs werden opge lost en de totale pret niet mochten druk ken. Dat de vereniging hierbij een be roep kon doen op enthousiaste ouders en leiders mag niet onvermeld blijven. Omstreeks 6 uur in de namiddag droeg het bestuur de vermoeide maar nog steeds goedgemutste kinderen weer over aan de ouders, die hen stonden op te wachten. Hiermee werd het 70-jarige bestaan van de Stichtse Turnkring afgesloten en werd in feite een nieuwe periode voor de ruim 100 gymnastiek- en turnver enigingen in de Regio Utrecht ingeluid. Dat "De Springbokken" na deze histo rische en feestelijke dag in het Rayon "Eemland" een duidelijke rol gaan spe len, is -gezien de goede stemming onder de jeugd- welhaast vanzelfsprekend. Een 29-jarige Soester is maandagmid dag gewond geraakt toen hij op het fietspad langs de Beukenlaan werd aan gereden door een auto, bestuurd door een Amerikaanse militair uit Soester- berg. De Soester reed op zijn bromfiets en kreeg geen voorrang toen de Ameri kaan een inrit wilde inrijden. Hij werd met een gebroken sleutelbeen naar Zonnegloren gebracht. De soldaat werd overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee. Een inwoonster van Baarn deed vorige week bij de politie aangifte wegens doorrijden na een aanrijding. Ze had haar auto geparkeerd langs de Burge meester Grothestraat. Toen daar een onbekend gebleven vrachtwagen pas seerde viel er een pallet af, die haar wa gen raakte en flink beschadigde. Op woensdag 7 juni zal voor de 22e keer in successie de Wielerronde van Soest worden verreden, georganiseerd door de ren- en toervereniging Tem po. Na een onderbreking van een jaar is er, naast de amateurs, dit jaar weer gekozen voor de dames. Wat betreft de laatste categorie is men erin ge slaagd Monique Knol, de Olympische kampioene uit Soest, aan de start te krijgen. Dat heeft nogal wat moeite gekost, om dat Monique veelgevraagd is in het bui tenland, waardoor zij betrekkelijk wei nig in Nederland rijdt. Voor haar eigen omgeving wilde ze echter graag een uit zondering maken, waarover de organi satie zeer verheugd is. De ruim 50 dames zullen om 18.00 uur van start gaan voor hun wedstrijd over 50 km. Naast Monique Knol zullen als kanshebsters van start gaan: Monique de Bruin uit Amersfoort, Jolanda Cools uit Roosendaal, Louise en Petra Groen uit Nieuw-Lekkerland, Heieen Hage uit Arnhem, die bezig is met het afbou wen van een prachtige carrière, schaat- ster Ingrid Haringa uit Amsterdam, Re- nata Heyboer uit Rotterdam, Cynthia en Sandy Lutke Schipholt uit Den Haag en Monica de Waal uit Gouda. Vervolgens gaan de ruim 80 amateurs van start voor een wedstrijd over 90 km. Als favorieten kunnen genoemd wor den: René Bohan uit Amsterdam, Johnny Broers uit Maartensdijk, Theo Franken uit Hoevelaken, districtskam pioen Marcel Gerritsen uit Hooglan derveen, Harrie Kes uit Volendam, Jans Koerts uit Eefde, Paul Mos uit Pes- Terwijl iedereen zich vermaakte bij het water trokken de dames J. Karei en M. Tervooren met bowling attributen naar Tilburg en de heer J. v.d. Blink naar De venter om te strijden voor een plaats bij Nederlands beste bowlers. Het afgelo pen weekend werden namelijk de fina les van de Nederlandse Kampioen schappen gespeeld. Alle drie de bowlers kwamen door de kwart finale. Echter in de halve finale moesten zij afhaken. M. Tervooren ein digde als vijfde, J. Karei als zesde in de dames D klasse. J. v.d. Blink kon geen arrow mer zien en eindigde bij de heren C klasse ook als zesde. Voor zo'n kleine club toch een goed resultaat. Uitslagen maandag Kegelkeilers - Nieuwinleague 5-0 Silver Star 1 - Baanbrekers 3-2 C-team - Pin Downs 1-4 Turtles - Heineken 1-4 De Oude Enghe - Bulls eye 5-0 Arrows - Toetanchamon 3-2 Uitslagen dindag C—drie - Bondspaarbank 0-5 G—team - Madame X 1-4 Kings Palace - Bodrum 3-2 Dexcrest - 't Juk 1-4 Happy Hoekers - Bunk 0-5 trio Bleeker - HAM 3-2 V.C.S. - Flatratjes 5-0 trio HER - Silver Star 2 5-0 Strajk - Antons groente en fruit 2-3 Aan het Kerkpad ZZ gelegen witgepleisterde langhuisboerderij uit XVIII met rieten afgewolfd zadeldak: "Klein Middelwijk". Beeldbepalend onderdeel van de historisch agrarische bebouwing aan het Kerkpad. Nagenoeg symmetrische voorgevel met in het midden twee grote roeden verdeelde schuifvensters. Aan weerszijde een kleine roedenverdeel venster. Toegang met zijlicht in linkerflank ter hoogte van de geut, stolpvenster onder opge wipt dakschild, twee getoogde mestdeuren. Zolder met balkenzoldering en op kamer. Van architectuurhistorische waarde vanwege de gaafheid van de hoofdvorm en de detaillering. Van betekenis voor de nederzettingsgeschiedenis gezien de ouderdom. Nu in gebruik als steenslijperij en woonhuis. Schone woorden wil ik schrijven over een huis dat bewoond wordt door de zomer openslaande ramen voor muziek de deur speelt met kleur en de muren zijn behangen met kwatrijnen over de watergordijnen en de gouden regen over de tuin waar het zonnescherm de klanken vangt van het valse klokkenspel aan de overkant. J.V. se, Frank Rutte uit Haarlem, oud- schaatskernploeglid Frits Schalij uit Nigtevecht, Sjors van Vliet uit Lopik, Freddy Wolsink uit Aalten en Ton Zwirs uit Badhoevedorp. Af te wachten valt wat de Soester renners Stef Smit, Ard Jansen en Richard Westhof hierte gen kunnen inbrengen. Het staat voor de organisatie vrijwel vast dat er een sterke winnaar of winna res komt, gezien het parkoers. Dat om vat namelijk de wegen Koninginnelaan, Van Straelenlaan, Korte Bergstraat en Julianalaan. Vooral de Van Straelen laan, met een licht stijgingspercentage, zal ervoor zorgen dat de sterksten zul len overblijven, zeker als men bedenkt dat de dames en de amateurs respectie velijk 45 en 80 ronden moeten afleg gen. Al met al is de verwachting dat men spectaculaire wedstrijden te zien zal krijgen. Donderdag was de één na laatste com petitieavond van het scrabbleseizoen van De VanDalen. Voor een aantal deelnemers was dat de kans om hun aantal gespeelde partijen op peil te brengen. Anneke Tak maakte daar optimaal ge bruik van door in twee partijen een puntentotaal van 1424 bijeen te spelen. Zij deed dat in partijen van 651 en van 773 Hiermee benaderde zij Dieuw- ke Vastenburg in algemeen gemiddelde tot op anderhalve punt. Spanning is dus verzekerd, als er aan staande donderdag de laatste competi tieronde wordt verspeeld. Vol ver wachting wordt dus op de ontknoping gewacht. Veel zal nu afhangen van de streepresultaten. Er wordt namelijk een eindstand bepaald van ieders hoogste resultaat uit 24 gespeelde partijen. Dit kan het gemiddelde van een groot aan tal deelnemers gunstig beïnvloeden. Zij die de slechtste resultaten kunnen weg strepen zullen een stuk stijgen in gemid delde. De uitslagen van afgelopen don derdag: H. Danvers-T.v.d. Berg 605-393 W. Bouman-W. Witkamp 461-551 A. Nuysink-A. Tak 442-651 A. Janssen-J. v. Zijtveld 470-412 J. Leijendekker-D. Koblens 434-268 R. de Groot-J. Danvers 433-583 J. Hekkenberg-W. Klute389-439 R. Rabelink-T. Danvers 545-471 Mw. M. Gerth-T.v.d. Veer 417-306 E'. Verrips-T. van Egdom 395-425 Elly Verrips-T. Danvers 449-361 A. Tak-J. Hekkenberg 773-430 J. Leijendekker-T.v.d. Veer 502-406 Mw. M. Gerth-J. Danvers 402-485 De prijs van de week ging deze keer naar Anne Nuysink, die in de ronde na de pauze, waar de stand niet meer van belang is, de laagste score wist te beha len, een boekenbon was haar deel. Donderdag is de laatste competitie avond, waarna op donderdag 8 juni de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Als vanouds is de aanvang van de avonden half acht en de plaats van han deling is Dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. Ds. In Vianen werd door 13 triatleten van triathlon trainingsgroep de Schieter met succes deelgenomen aan een kwart triathlon, die meetelde voor het Super Prestige Klassement. De wedstrijd, die bestond uit 2 ronden zwemmen in de plaatselijke rekreatieplas, totaal 1000 meter, gevolgd door 45 km fietsen en 10 km hardlopen, had een bezetting van ruim 200 man. De winter- en voorjaar strainingen van trainer Henk Schaak waren goed voor diverse goede tijden en persoonlijke rekords. Junior Jack Belt realiseerde met 2.13 uur de snelste Soester tijd. Op de laatste kilometers van het afsluitende loopon- dedeel moest hij toezien, dat leermees ter Henk Schaak nog heel dicht in de buurt kwam. Henk kon net niet meer langszij komen en finishte in 2 uur 14 min. De meest opvallende prestatie kwam voor rekening van Gerard Vos, die hier zijn eerste officiële wedstrijd volbracht in 2 uur 15 min., waarbij hij met 35.40 min. veruit de snelste looptijd op de klokken bracht. Geertjan Westra kwam tot goed niveau met 2 uur 18 min. Edo Westerbeek presteerde volgens ver wachting, 2 uur 26 min. Marcel van Breukelen kwam voor de eerste keer met 2 uur 31 min. ook goed voor de dag. Nieuwkomer Ed van Renswouw, die zich de laatste tijd vooral op het zwemmen verbeterde, vestigde een persoonlijk record met 2 uur 39 min. Bij de dames was er een ereplaats voor Ma- ra Leiblum. Zij werd keurig 3e in 2 uur 28 min. Gerda van de Veen bracht het tot 2 uur 41 min. Op de gelijktijdig gehouden 1/8 triath lon gingen 4 Soesters van start. De af te leggen afstanden waren 500 meter zwemmen, 22,5 km fietsen en 5 km lo pen. Voor het eerst in een wedstrijd ein digde Gerda van Ojik al in de voorste gelederen. Veterane Elly Geijtenbeek volbracht haar parkoers met succes in 1 uur 39 min. Bart Damen, die na een blessure voorzichtig begon op de korte afstand en Rob Webster bereikten na een goede wedstrijd de finish. Tevens nieuwe collectie V VINKENWEG 31 - SOEST - TEL. 2 27 70 voor zaal-, veld-, loop-, wieier- en zwemsportkleding! Op de velden van de MHC Soest wer den afgelopen zaterdag de kruisfinales voor de A-jeugd jongens en meisjes ge speeld. Voor de finale jongens kwamen Klein Zwitserland en Bloemendaal te genover elkaar te staan. Klein Zwitser land won de finale met 8-2. Bij de meisjes werd de finale gespeeld tussen Bloemendaal en Oranje Zwart. Hier won Bloemendaal met 5-2. De ko mende twee zaterdagen 3 en 10 juni wordt er nog volop gehockeyed op de velden van de MHC Soest. Hier zullen dan de Districtskampioenschappen ge houden worden voor meisjes A en meisjes B. De hockeyclub houdt op woensdag 7 juni een sportmiddag voor de school jeugd van Soest. Alle kinderren van de groepen drie en vier zijn hartelijk wel kom op de hockeyvelden aan de Ko ningsweg van 14.00 tot 16.00 uur. Er wordt begonnen met allerlei soorten behendigheidsspelletjes met stick en bal, daarna wordt er een wedstrijdje ge speeld. De hockeyclub zorgt voor de ballen en de sticks. De hekken staan wijd open om veel kinderen te ontvan gen. „jvi - De leerlingen van de groepen acht van de basisscholen van Soest en Soester- berg traden vorige week dinsdag weer aan voor de jaarlijkse AV (Algemene Vaardigheid) Dag. Om 9.00 uur ston den ongeveer 475 kinderen klaar voor een dagje sporten. Robbie Houtgast is zaterdag clubkam pioen geworden bij de jeugd. In een spannende finale (19-21, 21-17 en 24- 22) versloeg hij teamgenoot en eeuwige rivaal Martin Fransen. Het enkelspel werd gespeeld in drie ca tegorieën. In de tweede categorie ging de strijd tussen Luc Scheele en Edwin Castricum, Scheele won een beetje on verdiend in drie games (15-21, 28-26 en 21-19). De recreanten-finale was een familie aangelegenheid. De gebroeders Mer- kus waren in een poule van zes spelers de sterksten. In de finale was Paul net iets beter dan zijn jongere broertje Erik. Het dubbeltoernooi werd afgewerkt in twee poules Robbie Houtgast eiste, met partner Robert Huisman, weer de hoofdrol voor zich op. In de finale ver sloegen zij Patrick Dam en Pieter Salentijn. Eduard Dam en wéér Luc Scheele klopten in de finale van de tweede dubbelcategorie het dubbel Ca stricum-De Vries. Beker Het eerste bekerteam van Shot heeft donderdag door een overwinning op het derde bekerteam van Buna de kwartfinales van de Gooise bekercom petitie bereikt. Deze competitie heeft tot doel zoveel mogelijk spelers van ver schillend niveau tegen elkaar te laten spelen. Veertig teams van vier spelers uit heel het Gooi strijden om de eerste plaats. Het eerste bekerteam van Shot, dat er anders uitziet dan het eerste team dat in de tweede divisie uitkomt, be haalde in vorige edities van deze com petitie twee keer de tweede plaats en gooit ook nu hoge ogen. Marcel Jansen, Aijan Schuiling, Ro nald van Velzen en Paul Roest kwamen donderdag op een 4-0 voorsprong. De hele wedstrijd bleef het viertal vier pun ten voor en uiteindelijk werd zelfs met 12-6 gewonnen. In de halve finales speelt het team tegen winnaar van de wedstrijd Elan-Succes. Als vijftiende over de finish gaan en toch als tiende in het algemeen klasse ment genoteerd worden, dat overkwam Jan Molenaar in zijn Citroën GTI op het circuit van Zandvoort. De beslissing van de Nationale Autorensport Vereni ging is nog slechts officieus, maar wel vrijwel zeker. Oorzaak van het tumult bij de groep N-race op Pinkstermaandag was een uitgestoken zwarte vlag, ten teken dat de race gestaakt was naar aanleiding van een, in eerste instantie ernstig lij kend, ongeluk in de Marlborobocht. Gelukkig bleven de gevolgen beperkt tot veel blikschade en twee licht gewon den. Een aantal rijders had de vlag echter te laat opgemerkt en dat ontging de aan wezige sportcommissarissen niet. Win- naar Jeroen Hin werd uit de eindklasse ring geschrapt. Hetzelfde lot trof Van Dedem, Krab en Van Krimpen. Hans van de Beek werd op die manier tot zijn verbazing winnaar van de race. Jan Molenaar uit Sosst, Citroëndealer in Amersfoort, schoof in de algemene eindklassering maar liefst vijf plaaatsen op en finishte dus als tiende in de race. In zijn eigen klasse, van 1300 tot 2000 cc, bleef de Soester vijfde en Van Splunteren de winnaar. Daar had ieder een dus wel die zwarte vlag gezien! He laas werd de wijziging in het klassement pas vorige week bekend, zodat het in de eerdere berichtgeving over de raceacti viteiten niet vermeld kon worden. In schoolverband konden de kinderen meedoen aan het touwtrekken en de es tafette. Aan de overige onderdelen, een hindernisbaan, 60 meter hardlopen, verspringen, hoogspringen en de duur- loop deden zij individueel mee. Aan het eind van de dag kregen de kin deren allemaal een diploma. De AV- Dag is bedoeld als afronding van de ba sisschool. Uitslagen: Touwtrekken: 1. Savornin Lohman- school, 2. KBS Soestdijk, 3. De Scha kel, 4. Minister De Visserschool Duurloop jongens: 1. EcecitKurt( Des- mond Tutuschool), 2. Azis Jatin (Wet houder De Haanschool), 3. Laurens van der Wey (De Bron) Duurloop meisjes: 1. Marije Ambachts (De Bron), 2. Lize van de Berg (Prof. Waterinkschool), 3. Cindy van Lit (Da Costaschool) De School Sport Commissie organi seert in samenwerking met de KNZB en zwemvereniging De Duinkikkers voor dinsdag 27 juni een waterspelen- dag voor alle kinderen van de groepen zes uit Soest en Soesterberg. De water- spelendag komt in de plaats van de Scholieren in actie bij het hoogsprin gen. Foto: Goos van der Wilt. handbaldag en wordt gehouden in het Soester Natuurbad. Er worden dan ver schillende land- en waterspelen ge daan. Ook is er een speciaal circuit voor de niet-zwemmers. OPA IS GEZAKT Niet voor een laat examen, maar op de straatstenen. Zijn fiets had geen schuld. Was ook al haast een opa onder de fietsen De kinderen kochten voor hem een nieuwe bij ons. Nu heeft opa dus een "kinder fiets" TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155 -1 65 55 Rademakerstraat 7 - Soesterberg Telefoon 03463 - 5 15 64 De districtskampioenschappen, die afgelopen weekend in Krommenie zijn gehouden, zijn voor de twee deel nemende middenafstandatleten van AV Pijnenburg succesvol verlopen. Paul van den Brink, vorig jaar met 1.49.7 op de 800 m goed voor een acht ste plaats op de nationale ranglijst, komt goed terug na een lange periode vol kleine blessures die hem van opti maal trainen afhielden. Met het oog op enkele belangrijke 800 m-wedstrijden over een paar weken testte hij zich in Krommenie op de 400 m. Een tijd van 50.79 bracht hem in de B-finale, die hij als vierde beëindigde in 50.77, een ge slaagde test, waarmee Paul aantoont dat we binnenkort weer snelle 800 m-tijden van hem mogen verwachten. Na een jaar waarin hij constant op zoek is geweest naar de juiste vorm en die he lemaal niet heeft gevonden, is Dick Ka merbeek dit seizoen goed uit de start blokken gekomen. Na twee persoonlij ke records in de afgelopen weken op de 1500 m, 4.04.86, en op de 3000 m, 9.00.3, vond hij de tijd gekomen om z'n favoriete afstand, de 800 m, te lopen. In Krommenie kwam Dick uit op een keu rige 1.57.72, een tijd die laat zien dat aanstormende Pijnenburgtalenten als Dick van den Broek en Abdes Belarbi nog altijd rekening moeten houden met deze ervaren atleet. De in Soesterberg gestationeerde Ame rikaanse sprinter Ray Huton liep de 100 m in 11.98, een goede tijd gezien de harde wind waar hij tegenin moest. De B-junioren hielden hun districts kampioenschappen in Santpoort. Hoogspringer Remco Braspenning sprong een mooie 1.70 hoog en liep de 200 m in 25.2. Soesterbergs middenaf- standtalent Alex Grootveld liep een keurig persoonlijk record op de 800 m. Ondanks een boemelrace haalde hij ruim twee seconden van z'n beste pres tatie af, hij kwam nu uit op 2.08.4. Een tijd van 2.04 moet dit jaar voor Alex ze ker tot de mogelijkheden behoren. Onder prachtige weersomstandighe den werd afgelopen zaterdag de 5e editie van de Eemmeerloop georgani seerd door de Bunschoter atletiekver eniging Quo Vadis. Maar liefst 83 ploegen en een tiental individuelen stonden om klokslag 12 uur op het Spuiplein aan de start voor deze loop over 50 km. Elke ploeg bracht vijf heren dan wel da mes in de strijd, die ieder een etappe van ca. 10 km voor hun rekening na men. De individuelen kozen voor een lange rit over 50 km. De eerste etappe liep dwars door de polder richting Nijkerk, waarbij de lo pers eigenlijk geen moment de straffe wind konden ontlopen. Dat dit wel de gelijk van invloed was op de tussentij den laat zich raden. De eerste heren- ploeg - Pijnenburg was met 2 heren- ploegen en 1 damesploeg aan de start verschenen - kon zich vanaf het begin reeds in de Top 10 nestelen, en het was trainer/coach Jeroen Majoor die voor zijn ploeg de spits moest afbijten, en dat bij lange na niet slecht deed, gezien zijn tijd van 38.15 over de 10,1 km. Gerard Roest liep een regelmatige wedstrijd en kwam uit op een tijd van 41.14, waarna hij overgaf aan Rob Jan sen. Kort achter Gerard Roest was het Gerrie den Oude voor de dames, die haar le etappe beëindigde in 42.52, hetgeen gezien de omstandigheden zonder meer een goede prestatie was. Intussen had Henk Wallet overgeno men van Jeroen Majoor, en hij moest het 9 km lange stuk langs het Eemmeer overbruggen, alvorens hij bij het wissel- punt nabij de Eemhof kon finishen. Verbeten vocht Henk zich naar een tijd van 32.15. Rob Jansen, na zijn marathon in Utrecht steeds beter draaiend, kwam nu ook weer tot een goede tijd in 36.08, terwijl Mart van Hal bij de dames er eveneens flink de pas in had, en de 2e plaats tot dan toe consolideerde met een scherpe tijd van 36.56. René Hoksbergen was de derde loper van Pijnenburg I en moest het laatste gedeelte langs het Eemmeer tot over de Huizerbrug voor zijn rekening nemen, hetgeen altijd nog ruim 10,5 km is. Re né deed wat er van hem verlangd werd en hoewel de brandende zon hem en ve le lopers niet ontzag wist hij zijn race te beëindigen in 39.49. Ulrich Manders (Pijnenburg II), die overgenomen had van Rob Jansen, had nog een kleine voorsprong op de da mesploeg, maar toen Henny Pot van start ging was al te zien dat dit van korte duur zou zijn. Met enorm veel kracht en souplesse liep zij al gauw naar Ulrich toe, en wist zij ook de eerste plaats bij de dames halverwege de wedstrijd over te nemen. Henny noteerde over de 10,5 km 39.35, terwijl uinui /jjn apui lieve taak volbracht in 45.12. Peter Jansen (Pijnenburg I) was toen al lang vertrokken naar Eemnes, om van daaruit door de polder richting Eem- brugge te gaan waar het volgend wissel- punt was. Deze 4e etappe was van alle vijf te lopen etappes duidelijk de langste met 11,5 km. Peter draaide uitstekend en liet op het wisselpunt een tijd neer zetten van 41.01, alvorens hij overgaf aan slotloper Wim v. Dorrestein. Adri v.d. Zon, die als 4e dame gestart was, wist de voorsprong die Henny Pot genomen had op concurrenten in hun klasse verder uit te bouwen en kwam na 45.29 bij Eembrugge aan. De voorsprong op Pijnenburg II was daarbij ondanks het verzet van Ruud Ambags weer verder uitgegroeid, maar toch wist deze ploeg haar plaats bij de eerste 35 goed te handhaven. Ruud liet voor de 4e etappe 47.24 voor zich af drukken. De laatste etappe voerde door het schil derachtige Eemdijk, richting de voor malige Zuiderzeedijk, en telde ca. 8.9 km. Wim v. Dorrestein liep voor wat hij waard was en noteerde uiteindelijk op het Spuiplein een tijd van 34.44, het geen resulteerde in een eindtijd van 3.06.04, goed voor een 8e plaats tijdens dit loopspektakel. De le plaats in deze estafette was weg gelegd voor Nike Pilot Runners, die 2.43.42 nodig hadden. De dames ploeg, die bij het laatste wis selpunt de zege al bijna niet meer kon ontgaan, had als 'last but not least' Di- nie v.d. Berg ingezet, die geïnspireerd door haar voorgangsters er flink de pas inzette, waarbij zij niet alleen de zege veilig stelde, maar eveneens de Pijnen burg II-ploeg van zich afwist te houden. Dinie passeerde de meet na exact 37 minuten, waarmee de eindtijd van de dames uitkwam op 3.21.52, waarmee zij voor de 3e achtereenvolgende keer als winnares uit de bus kwamen, en een passant het parcoursrecord, dat al op hun naam stond, met ruim 10 minuten verbeterden. Peter de Groot, die als laatste loper van de Pijnenburg II ploeg gestart was, haalde nog wel iets af van de achter stand op de dames, maar kwam uitein delijk toch tekort. Toch hadden zijn in spanningen wel degelijk resultaat, want na het passeren van de finish bleek, dat de Pijnenburg II ploeg een alleszins re delijke eindklassering bereikt had. Van de 83 deelnemende ploegen werden zij uiteindelijk 29e. Peter de Groot had voor zijn etappe een tijd nodig van 34.56, waarmee hun totaal tijd 3.24.54 werd.

Soester Courant | 1989 | | pagina 17