ZÉÉR THUIS IN NNIS Geslaagde start na-competitie Red Stars "Ruud, Frank en Marco, felicitaties van SEC!!" Competitie bijna teneinde voor LTC NIC MN_ DAM WOENSDAG 31 MEI 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 18 Knickerbockers verslaan Quick HONKBAL Softbaldames Knickerbockers stevenen op kampioenschap af SOFTBALL Open Dag Knickerbockers: 4 juni HONKBAL AVIA-Knicks winnen opnieuw: 14-1 SOFTBALL BASKETBAL VOLLEYBAL Recreantentoernooi Stam/SoVoCo VISSEN Vissen voor de zomercompetitie ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 12728 Stimulans bruist van activiteiten RUITERSPORT Dit jaar ook kindermarkt bij Super van Doornloop ATLETIEK Nationale veteranen in Beukendal Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Mercurius wint toernooi zakenkring Open Huis bij Bridge Club O.N.I. Open huis bij 'Schoon Slem' BRIDGE Huldigen kampioenen TENNIS activesports TEAM Soest-Zuid verliest van Rapid TENNIS De Soester basketbalvereniging The Red Stars blijft zoeken naar wegen voor haar leden die telkens weer lei den tot nieuwe evenementen. Nu de competitie er op zit en in feite er onge veer vier maanden niet meer wordt ge speeld heeft de vereniging een start gemaakt met een nieuw experiment, een na-competitie, waarbij alle ni veau's tegen elkaar uitkomen en waar bij via ingebouwde handicaps ge speeld wordt. De uitnodigingen hiervoor hebben veel reacties teweeg gebracht in de kern Utrecht en bij elkaar is er bij de senioren heren een afdeling ontstaan van twintig teams, verdeeld over vier poules van vijf en een jeugdpoule van zes teams. Deze teams spelen verdeeld over zeven avonden en werken toe naar een climax op zaterdag 17 juni, wanneer het bas ketbalgala wordt afgesloten met een driepuntenwedstrijd en een vrijewor- pen- en dunckwedstrijd en tevens de fi nales worden gespeeld van de na-com- petitie. Dit hele toernooi wordt financieel on dersteund door 'Corps'80', de firma die eveneens de jongens junioren van Red Stars al eerder in een volledige outfit heeft gestoken. Voor Red Stars doen mee bij de jeugd de jongens junioren, kadetten en adspiranten, terwijl bij de senioren de heren 1,5, en 6 deelnemen aan dit spektakel. Voor komend week eind staan weer twee kompetitieronden op het programma, te weten zaterdag avond en zondagavond. Jeugdplan Een aantal senioren hebben, onder lei ding van Rob la Rose en Hans de Bruin, voor de jeugd een groot jeugdplan op papier gezet, hetgeen in de komende ja ren zijn vruchten zal moeten afwerpen. In deze maand heeft Rob la Rose met zijn welpen al diverse toernooien ge speeld en met zeer veel succes kunnen afronden. Tijdens de kompetitie zijn de In een uiterst spectaculaire wedstrijd hebben de seniorenhonkballers van HSV De Knickerbockers afgelopen zondag met 7-4 van het Amersfoortse Quick gewonnen. Het heropgerichte team -afgelopen seizoen werd door de Knickerbockers geen senioren honk bal gespeeld - is daarmee op de goede weg. Nadat de eerste twee wedstrijden van de competitie met een miniem verschil werden verloren, heeft het team drie opeenvolgende wedstrijden gewonnen. Voor de Quick-honkballers duurde het tot de vijfde innings, voordat ze hun eerste punten konden laten optekenen. De Knickerbockers hadden toen echter al, via Leo van Laar en Donald Farrell in de vierde innings, een 2-0 voor sprong genomen en via een fraaie in sluiting op het derde honk en een al even fraaie actie op het eerste honk, het Amersfoortse team belet te scoren. In de vijfde innnings echter kwamen de Amersfoorters op voorsprong, doordat het Soester veld nogal wat fouten maakte en catcher Patrick Postma on zuiver op de honken aangooide. Quick kon uitlopen tot 2-4. Voor De Knickerbockers was dit het sein om met nog meer inzet de wedstrijd te vervolgen. Door sterk slagwerk wer den achtereenvolgens de punten bin nengehaald door Bob Galesloot, Pa trick Postma, Donald Farrell, Ran- dolph Bitorina en Sjarlon Jacob. Hoewel het tot de derde innings moest duren alvorens de vlam in de pan sloeg en met name De Knickerbockers voor het nodige vuurwerk gingen zorgen, werd het een uitermate boeiende wed strijd, die - zeker nadat De Knickerboc kers een voorsprong hadden genomen - het aanzien meer dan waard was. De Soesters, die mogelijkerwijs vol gend seizoen versterking krijgen in de persoon van Aijan Rector, nu nog pit cher bij het landelijk eerste klasse spe lende Zuidvogels, herstelden met de overwinning op Quick hun reputatie. De softbaldames van De Knickerboc kers uit Soest lijken regelrecht op het kampioenschap in hun klasse af te ste venen. In Maartensdijk werd het tegen de VIP's maar liefst 8-25. Had de hitte een minder zwaar stempel op de wed strijd gedrukt, dan hadden de Maar- tensdijkse dames zonder twijfel nog zwaarder klop gehad. De Soester dames namen in de eerste innings meteen een 1-17(!) voorsprong en vonden het daarna welletjes. Niet op inzet, maar op routine maakten ze uit eindelijk de wedstrijd uit. Dat de da mes-VIP's nog wisten te scoren was vooral aan onzorgvuldigheid te wijten. Met name het aangooien was erg zwak, waardoor de Maartensdijkse ploeg - die ieder punt als kampioenspunt toejuich te - acht maal wist te scoren. Toch bleek andermaal dat de dames- Knickerbockers zelfs 'op de automati sche piloot' veel te sterk zijn voor hun klasse. In de uitwedstrijd tegen Geinoord werd het 7-36 voor de Soes- ters, thuis tegen Wombats 4 werd het 39-6 en alleen tegen Wombats 3 had den de Soester dames het moeilijk. Dat was echter hoofdzakelijk te wijten aan het ontbreken van een 1 speelster, waardoor ze slechts met 8 dames in het veld stonden. Dat ze uiteindelijk toch de wedstrijd in hun voordeel beslisten kwam door inzet, vechtlust en kwaliteit. In de laatste slagbeurt kwamen de da mes-Knickerbockers met 9-12 voor te staan en deze voorsprong gaven ze niet meer uit handen. Eindstand: 11-12. De dames-Knickerbockers beschikken over een uitstekend veld, een goede verdediging en een meer dan gemiddel de slagkracht. Geïnteresseerde Soes ters kunnen daarvan getuige zijn wan neer de dames op woensdag 30 mei een thuiswestrijd spelen op het veld aan de Koningsweg, tegen het Zeister Phoe- nix. Het treffen begint om 19.15 uur. Honk- en softbalvereniging De Knic kerbockers uit Soest organiseert even als twee jaar geleden op zondag 4 juni een Open Dag, ter kennismaking met de dynamische sporten honk- en soft bal en met de vereniging De Knicker bockers. Tijdens de Open Dag, die wordt gehou den op de nieuwe Knickerbockers-ac commodatie aan de Koningsweg (naast de hockeyvelden), worden allerlei acti viteiten ontplooid. Uiteraard worden de bezoekers in de gelegenheid gesteld een wedstrijd mee te spelen. De Knickerbockers bestaan dit jaar 15 jaar als zelfstandige vereniging, na on derdeel te zijn geweest van SEC. De vereniging telt circa 100 leden, onder verdeeld in 1 senioren, twee junioren, 1 aspiranten, 1 piipillen-honkbalteam en één damesteam en één herensoftbal- team. Vrijwel alle teams van De Knic kerbockers zijn momenteel uiterst suc cesvol in hun respectieve competities. Populair Honk- en softbal zijn in Nederland vrij onbekende sporten. Met circa 40.000 beoefenaars is het de 20e sport in ons land. Dit in tegenstelling tot het land van oorsprong, de Verenigde Staten, waar het met ijshockey en basketball tot de populairste sporten behoort. Softbal lijkt overigens op het moment zelfs honkbal in populariteit te overtreffen. Beide sporten vertonen dan ook veel overeenkomsten. Tijdens de Open Dagdie om 10.00 uur begint en tot ongeveer 16.00 uur duurt, is iedereen welkom: zowel mensen die al eens een bal geslagen hebben als zij die het wel eens willen proberen. Op deze wijze willen De Knickerbockers, die ieder jaar ook een groot deel van de organisatie van het scholierensoftbal- toernooi voor hun rekening nemen, Soest honk- en softbalminded maken. Want ook voor De Knickerbockers geldt dat er nog steeds nieuwe, enthou siaste leden ingeschreven kunnen wor den. De Open Dag van De Knickerbockers wordt mede mogelijk gemaakt door AV1A Nederland, De Bondsspaar bank, Brand Bier en Randstad Uit zendbureau. In een allesbehalve spannende wed strijd hebben de AVIA Knicks, de he- rensoftballers van HSV De Knicker bockers uit Soest, het Bussumse HCAW net 14-1 verslagen. Pitcher John Vunderink schakelde zes Bus sumse slagmensen uit. Het Soester veld deed de rest via een aantal specta culaire acties. Deze acties waren dan ook het enige dat de wedstrijd tegen HCAW nog enigszins aantrekkelijk kon maken. Nadat Vunderink, samen met Leo van Laar als catcher de basis van de Soester verdediging, in de eerste innings alle drie HCA W-slagmensen met 3-slag uitschakelde, kwamen de AVIA Knicks op een 3-0 voorsprong door punten van Vunderink, Van Gisbergen en Donald Farrell. Drie spelers van de Knickerbockers gingen vervolgens op rij uit. In de tweede innings wist een HCAW- er het derde honk te bereiken, terwijl twee van zijn ploeggenoten al uit waren gegaan. De Bussumer waagde zich ech ter te ver van zijn honk, waarop in een even flitsende als vloeiende stijl Leo van Laar en Victor Onvlee de man insloten en ook hij de dug-out kon opzoeken. De AVIA Knicks vergrootten in deze innings hun voorsprong tot 9-0 doordat Roel Kriele, Victor Onvlee, opnieuw John Vunderink, Donald Farrell en Sander van Gisbergen de thuisplaat wisten te bereiken. Hette Spoelstra zorgde voor de negende punt. HCAW liet in deze fase van de strijd het hoofd al hangen, hoewel het team één maal wist te scoren na een verre klap in het outfield. De hitte van een meer dan zomers aandoende lente-avond was er mede debet aan dat het Soester team niet doordrukte. Met name Erno van Gooi en Wally Farrell leken aangetast door de hitte. Van Gooi wist weliswaar te scoren via een slim gelopen run van het derde honk naar de thuisplaat, toen de Bussumse pitcher even niet oplette, maar zijn overige slagprestaties bleven ver achter bij zijn gewoonlijke presta ties. De laatste Soester punten werden ge scoord door nieuweling Martin Huizin- ga, Donald Farrell, Leo van Laar en Victor Onvlee. Pinch-hitter Jeroen Keijzer werd te laat ingezet en kwam niet meer aan slag, zodat de eindstand 14-1 bleef. drie welpenteams geëindigd op een tweede, derde en zevende plaats. Op zaterdag 13 mei speelden de begin ners bij een toernooi van Sparta uit Nij- kerk en werden daar ongeslagen eerste, via overwinningen op Sparta (30-16), Woodpeckers 122-1) en Crackerjacks (22-18) en in ae finale werd Cracker jacks nogmaals verslagen met 32-18. De sterkere welpen wisten in Nijkerk in de poule twee wedstrijden te winnen, maar verloren van tegenstander Mid land. In de finale echter, weer tegen Midland, konden de welpen het net aangeleerde spelletje wel goed toepas sen. De zone/pres werd goed uitge voerd en Midland moest na vijf minuten al tien punten achterstand incasseren. Met een klinkende eindstand van 32-18 was ook dit team van Red Stars de sterkste. Op zaterdag 20 mei speelden de welpen tegen de kampioenen van andere kernen in de Catharijnehal te Utrecht en waren tegen alle teams de sterkste. Tot slot speelde een groepje welpen za terdag 27 mei in Rhenen een toernooi bij Black Eagles. Er werden vijf wed strijden gespeeld, waarvan drie over winningen en twee nederlagen geno teerd konden worden, hetgeen als eind resultaat uiteindelijk een fraaie derde plaats opleverde. Aanvoerder Arnold Heukels mocht de beker in ontvangst nemen. Aanstaande zaterdag vertrekt 's och tends om half acht een bus met veertig welpen naar Barendrecht, waar zij met diverse teams zullen deelnemen aan een toernooi aldaar. De recreanten-commissie van Stam/ SoVoCo hield afgelopen zaterdag het jaarlijkse (open) toernooi. Maar liefst 30 teams hadden zich ingeschreven. Dit betekende dat de wedstrijdleiding, bestaande uit Rita van Arkel en Leo "Verver, een strak schema moest aan houden om op tijd de finale in de ge mengde klasse te kunnen laten spelen. De gemengde klasse (elk team bestaat uit 3 dames en 3 heren) was de grootste afdeling. Om precies 16.30 uur stonden de teams van Almere-haven en Stam/ SoVoCo tegenover elkaar. Hoewel di verse spe(e)l(st)ers vermoeid waren, was er vooral van de Stam/SoVoCO heren en dames te genieten van leuke acties. Het Soester team, dat inmiddels ook al distriktskampioen is, won de fi nale gemakkelijk, met set-standen van 15-5- en 15-6. De strijd om de derde plaats was veel spannender want de teams van VIF en VOLLKEI wonnen ieder een set. VIF haalde met een mini maal verschil de derde plaats. Bij de dames was het Baarnse TOU CHE de sterkste voor respectievelijk autorijschool Regata en Stam/SoVo Co. Bij de heren stak het team van het Seinwezen er met kop en schouders bo ven uit. De overige plaatsen konden pas bepaald worden na veel gereken, want drie teams bleken evenveel sets te heb ben gewonnen. STK had een net iets be ter gemiddelde om Black Barrels (uit Hoorn) van de tweede plaats af te hou den. Het Harderwijkse Vriendenschaar werd uiteindelijk vierde. Na afloop kon voorzitter Jan Paauw de diverse prijzen uitreiken. Alle prijswin naars keerde huiswaarts met een pre sentje dat beschikbaar was gesteld door PROCAR, PTT-Telecommunicatie en Banketbakker Oudwater. Het toer nooi zal ook volgend jaar weer worden georganiseerd. Zaterdag 27 mei is aan de Naardervaart de 2e wedstrijd gevist in de zomercom petitie. De wind, die strak noord stond, zorgde ervoor dat de wedstrijdcommis sie niet koos voor de gebruikelijke stek aan de Wegmanzijde. Er werd nu gevist vanaf de noordelijke oever. Dat dit een goede beslissing was bleek uit de vang sten, die voor de Naardervaart bij heer send weertype, erg goed waren. In de le divisie waren het opnieuw Bert en Ron de Bruin die aan het langste eind trokken met resp. 15.52 m en 11.22 m vis. Dat deze jongens zich in vrij korte tijd heben opgewerkt naar de top van de vereniging is vermoedelijk voor een deel te danken aan hun fami lierelatie met Soester lokvoerspecialist Kees de Bruin. Dit maakt hun prestatie er echter niet minder om. In de 2e divisie was Snoekbaarsvoorzit ter Maarten Mosk de grote man met 9.19 m en bewees hiermee dat ook de oude garde nog een goed deuntje mee- blaast. Ook Eddy Strumpel was weer van de partij, hij werd 2e met 5.92 m. De 10 hoogsteindigden uit beide divi sies zijn: le divisie 1. Bert de Bruin 15.52 2. Ron de Bruin 11.22 3. Elbert van Beek 8.76 4. Theo Bosman 7.00 5. Gerrit Kuiter 6.55 6. Gerrit Kasius 6.43 7. Arie Staal 5.87 8. Henk Hibbel 5.69 9. Joop Hibbel 5.13 10. Jam van Lambalgen 4.40 2e divisie 1. Maarten Mosk 9.19 2. Eddy Strumpel 5.92 3. Jaap Lindeboom 5.89 4. Jaap Post 5.52 5. Willem Hopman 5.05 6. Jaap Troost 4.74 7. Henk Horst 4.51 8. Bert Giele 4.20 9. Hans Meijer 4.02 10. Wout v.d, Groep 3.77 ("Lijkt jullie spel niet op 't onze Met ingang van 1 april 1989 is de Pony club Stimulans aangesloten bij de Ne derlandse Ponyclub. De leden van P.C. Stimulans gaan deelnemen aan het di plomarijden en aan onderlinge wed strijden. Hierdoor wordt een extra mo gelijkheid geboden om gehandicapten en niet-gehandicapten op een gelijk waardige basis vriendschappelijk en sportief met elkaar te laten strijden. De Ponyclub Stimulans is toegankelijk voor hen, die achter deze gedachte staan. Omdat Stimulans zich volledig achter het overheidsbeleid stelt inzake veilig en verantwoord paardrijden, sti muleert zij het behalen van het Ruiter- bewijs. Op 10 juni a.s. wordt in samen werking met de Stichting Recreatierui- ter het theoretisch en praktisch examen afgenomen. De inschrijving hiervoor is nog niet gesloten. Natuurlijk zijn ook de voorbereidingen voor de jaarlijkse ruiterkampen weer in volle gang. Deze geïntegreerde kam pen, die elk jaar weer een enorm succes zijn, vooral ook door de inspanning van vele vrijwilligers, beginnen op 3 juli a.s. Door met kleine groepen van maximaal 10 deelnemers te werken kan met de paarden en ponies veel gedaan en be reikt worden. Zowel beginners als gevorderden kunnen op de accommo datie aan de Birkstraat 131 terecht. Meer informatie over ponyclub, zomer kampen en examens: tel. 033 - 619300 of 035 -217666. Tijdens de 11e Super van Doornloop, die op donderdag 8 juni a.s. gehouden zal worden in de wijk Klaarwater, wo- redt aan de altijd veel publiek trek kende braderie nu ook een kinder markt toegevoegd. Super van Doorn stelt hiertoe een aan tal kramen beschikbaar, waar de jeugd van Soest, variërend in leeftijd van 6 tot 15 jaar, de gelegenheid krijgt zelf spul letjes aan de man dan wel vrouw, te brengen. Hoewel er een flink aantal plaatsen beschikbaar is, is enige haast om nog een plaatsje te kunnen bemach tigen wel degelijk geboden. Belangstellende kinderen kunnen zich tot 5 juni a.s. opgeven bij de drogisterij van Super van Doorn aan de Wiardi Beckmanstraat. De heer J. Riemer, bedrijfsleider, hoopt met dit initiatief weer een gezellig feno meen toegevoegd te hebben aan de tel- kenjare succesvolle braderie, waar dit jaar weer vele "ouwe getrouwen" te vinden zijn. Zo is dit jaar weer van de partij Joop v.d. Vaart met de bekende suikerspin nen en popcorn, alsmede de niet meer weg te denken barbecue-stand, waar in een levensgrote koekepan overheerlij ke shoarma bereid zal worden. Ook voor de bloemen en planten is plaats ingeruimd, waar voor de menige tuinliefhebber uit Soest menig koopje te halen valt. Verder zullen de medewer kers van Super van Doorn een demon stratie geven hoe men zelf op eenvoudi ge wijze koek op kan spuiten met slag room, en is er ook weer de Notenhoek, evenals Van Dam met zijp supergrote stroopwafels. Ook een goed bericht voor de liefheb bers van houtsnijwerk: In een speciaal ingerichte kraam zal op ambachtelijke wijze gedemonstreerd worden hoe oor hangers, klokken, armbanden etc. uit hout vervaardigd worden. Kortom een hele happening, waarbij naast de vele lopers en loopsters van groot tot klein, ook weer vele duizen den toeschouwers verwacht worden die naast het genieten van dit jaarlijkse sportfestijn tevens een gezellig avondje op de braderie door willen brengen. Het loopfestijn begint die avond al om 18.30 uur met de wedstrijdloop voor leerlingen van de basisschool, gevolgd dpor de recreatieloop voor scholieren om 19.15 uur. De wedstrijdloop voor de middelbare scholen vangt aan om 19.30 uur. Na afloop ontvangen alle scholieren naast een herinnering eveneens een gratis ijsje aangeboden door Super van Doorn, en zijn er ereprijzen voor de eerst aankomenden. Een gedeelte van de opbrengst, en dat ook inmiddels een traditie geworden, wordt afgestaan voor een goed doel; in dit geval t.b.v. het vervoer van gehandicapten. Wie het startschot op 8 j uni zal gaan los sen is bij het ter perse gaan van dit arti kel nog niet bekend, maar zeker is wel dat het om een "Soester prominent" zal gaan. In sporthal Beukendal worden zaterdag 3 juni onder auspiciën van de NEVO- BO de Nationale veteranen kampioen schappen gehouden. Maar 45 teams hadden zich ingeschreven. Helaas kon den er maar liefst 28 (12 dames en 16 heren) worden toegelaten. Mogelijk dat de NEVOBO volgend jaar eerst voor rondes laat spelen om dan op de finale- dag de kampioen te gaan bepalen. De twaalf dames teams zijn verdeeld over drie poules en spelen later op de dag de finale rondes. Tegen 14.30 uur zal de laatste dameswedstrijd beginnen. Bij de heren zal dit pas tegen 17.00 uur zijn. Want het speelschema is erg lang, doordat er eerst poule wedstrijden moeten worden afgewerkt. De prijsuit reiking zal plaatsvinden om ca. 18.00 uur. De toegang is gratis. In de hoogste klasse'van het volleybal toernooi van de Soester Zakenkring kon zowel bij de heren als de dames Mercurius de eerste prijs bemachti gen. Vooral de overwinning van de he ren sprong hierbij in het oog omdat dit in de finale tegen de winnaar van voor gaande jaren, Chemco na eert span nend slot tot stand kwam. Op zo'n 70 seconden voor het einde van de speeltijd was de stand nog gelijk, 8-8. Mede dankzij de Mercurius uitblinker Hans Smit werd de stand 11-8 in het voordeel van Mercurius. De afgelopen weken zijn er totaal 120 wedstrijden gespeeld tussen de ver schillende teams van de Soester Zaken kring. Dit jaar werd voor het eerste ge speeld volgens een klasse indeling. De winnaars van de verschillende klassen spelen volgend jaar (bij inschrijving) een klasse hoger, hierdoor zal het ni veau toenemen en dat is ook voor het publiek interessant. De prijswinnaars: le klasse heren: le Mercurius, 2e Chemco, 3e Foxboro en 4e PTT. le klasse dames: le Mercurius, 2e Brandsma, 3e Gemeente en 4e Foxbo ro. 2e klasse heren: le TNO, 2e Lindner, 3e Meerding en 4e Hypsos. 2e klasse dames: le Howson 1, 2e Howson 2, 3e Rabobank. 3e klasse heren: leTrane, 2e Sydeg 3e Zwart Mul, 4e WBV Soest. Om 23.15 uur kon de Evenementen Commissie van de Soester Zakenkring de prijzen overhandigen aan de aan voerders van de verschillende teams. Tot in de kleine uurtjes gingen de deel nemers door met het vieren van de overwinningen. Zoals al vele jaren houdt Bridge Club O.N.I in de zomermaanden open huis, na afloop van de wedstrijden om de clubkampioenschappen. Na een span nende race zijn de nieuwe clubkam pioenen het paar mevrouw B. Rempt en de heer F. v.d. Kant. De speelavond is dinsdagavond, 19.45 uur, in "De Rank", Soesterbergsestraat 18. Er wordt een zomercompetitie ge speeld en dus dient men zich vanwege de indeling aan te melden op de dinsda gen die men wil spelen tussen 13.00 en 14.00 uur, telefoon 02154-14748. Sinds twee jaar bestaat in Soest een bridgeclub voor mensen die in ieder ge val tijdens het bridgen niet roken. Daar om draagt deze vereniging de naam "Schoon Slem". De wekelijkse bridgeavonden worden gehouden in het dienstencentrum de Vijverhof aan het klarinet op de maan dagavonden. Gedurende de maanden juni, juli en au gustus is iedereen die met deze club wil kennismaken welkom op de maandag avonden vanaf 19.30 uur. Nadere inlichtingen worden verstrekt door Mevr. Beuken, tel. 02154-13635 Soest 2 van de LTC had tot afgelopen weekend een riant uitzicht op promo tie naar de hoofdklasse. Het enige ver eiste was een 3-2 overwinning op con current Weesp 1. Dat het voor het team van captain Karei Winter, Henk ter Meulen, Eke Langeveld en Truus Tourné, een spannende dag zou wor den was duidelijk. Na de beide enkelspelen was de stand 1-1. Truus en Karei wonnen daarna het gemengde dubbel en dus was de 2-1 voorsprong een riant uitgangspunt om de beide dubbelspelen te beginnen. Omdat de beide heren van Weesp zo sterk waren ging de herendubbel kans loos verloren. Gezien de krachtenver houding moest een LTC Soest overwin ning in de damesdubbel geen enkelpunt zijn, maar door alle spanning en sensa tie ging de damesdubbel uiteindelijk toch in drie sets verloren. Het gevolg was dus een 3-2 nederlaag tegen Weesp Omdat de promotie regel zo is, dat het team promoveert dat geen enkele wed strijd verloren heeft, zal niet Soest 2, maar Weesp 1 promoveren naar de hoofdklasse. De overige seniorenteams van de LTC Soest hebben, met nog één wedstrijd voor de boeg, geen kampioenskansen, maar verkeren ook niet in degradatie gevaar. Het veteranenteam van de LTC Soest, onder aanvoering van Herman Kuiphof, heeft door de 3-2 overwin ning tegen koploper Helios uit Biltho- ven, uitzicht op kampioenschap in de afdeling en dus op onderlinge strijd tus sen de kampioenen om de distriktstitel bij de veteranen. Junioren Bij de junioren verdwijnt junioren 1 waarschijnlijk uit de hoofdklasse. Heel jammer, maar het is niet anders. Alleen een ongelooflijk wonder kan het hoog ste juniorenteam nog redden. Ook ju- Bridge Club Eemland heeft donderdag 25 mei het wedstrijdseizoen afgesloten met het huldigen van de kampioenen. Vice-voorzitter A.B. Ekeler reikte de prijzen uit. Clubkampioenen werden de heren Swaalf-Ligtenberg. In de B-lijn werden dit hun resp. echtgenoten, de dames Swaalf-Ligtenberg. C-kam- pioen werd het drietal (waarvan er af wisselend steeds twee gespeeld hebben) de dames Wisman, Winkel en Van Kes- sel en in de D-lijn werden mevrouw Quist en de heer Valken kampioen. In elke lijn werd een wisselbeker uitge reikt en alle kampioenen ontvingen een persoonlijk geschenk. Na de prijsuitrei king werd onder leiding van de heer Ligtenberg een Top-Integraal wedstrijd gespeeld waarvan de uitslag door het uitrekenen per computer zeer snel be kend was. Winnaars van deze Top-Integraal wer den de dames Winkel-Wisman 61.76%, 2e echtp. Riemens 61.46%, 3 en 4 gedeeld fam. Tourné en mw. Be- nink en de heer Koks, ieder 60.42% Donderdag 1 juni begint het zomerpro- gramma. Belangstellenden kunnen vrij komen meespelen. Aanmelding (liefst als paar) elke donderdag tussen 12 en 14 uur bij mw. Riemens, tel. 12932. Gespeeld wordt in De Vijverhof, aan wezig 19.30 uur. nioren 6 zal volgend jaar niet meer in de derde klasse kunnen uitkomen. De ove rige juniorenteams zwerven ergens in de middenmoot. Het Overgangsklasse A team verloor weliswaar van koploper Z'67 uit Rot terdam, maar vergaarde weer enkele punten om zich in deze klasse te hand haven. Soest 2 staat na de gewonnen derby te gen Baarn 1 (5-3) nog steeds bovenaan en heeft dan ook zeer goede kansen op promotie naar de Overgangsklasse B. Soest 3, uitkomend in de derde klasse staat na de riante overwinning van 7-1 op Lockhorst 2 ruim bovenaan en kan reeds aanko mende zondag kampioen worden en zo het tweede team van Soest in de tweede klasse opvolgen. Soest 4 zal zich waarschijnlijk in de der de klasse handhaven, terwijl Soest 5 ook al aankomende zondag kampioen kan worden en dan naar de derde klasse promoveert. Ook Soest 6 en 7 zijn nog volop in de race voor het kampioen schap. Het gemengd 35+ team zal aankomen de zondag met Spotsbergen 1 uitmaken wie zich in de hoogste landelijke klasse kampioen mag noemen. Na de 8-0 overwjnning van het zondag junioren team op Uithoorn 1, heeft dit team na een aarzelende start toch weer volop vooruitzichten op het kampioenschap in de landelijk hoogste klasse. In de dinsdag damescompetitie heeft dames 1 een uitzicht op promotie. Dit team staat niet alleen bovenaan in zijn afdeling, maar heeft bovendien een re latief eenvoudige laatste wedstrijd voor de boeg. De eerste klasse kan dus de Soest-dames nauwelijks meer ontgaan. Dames 2 zou ditzelfde huzarenstukje kunnen uithalen, maar is daarbij afhan kelijk van een verliespunt van naaste concurrent de Geeren en dat is niet waarschijnlijk. Het enige andere da mesteam dat nog een klein kansje op kampioenschap heeft is dames 7. GOLDEN VAN WEEDESTRAAT 16. SOEST TEL. 13473 Member of the International Sports Group Na een lange reeks van overwinningen heeft nu ook het eerste team van Soest- Zuid een nederlaag moeten incasseren tegen het Hilversumse Rapid. Marielle van Soest was de enige speler uit het team die het enkelspel won. Verder werden alleen het damesdubbelspel en de eerste gemengddubbel gewonnen. De hoop op promotie naar de tweede klasse werd daarmee abrupt afgebro ken en blijft slechts afhankelijk van de uitslagen van de andere deelnemers uit die poule. Het landelijke jeugdteam won weder om, nu van de vereniging Tautenburgh uit Maartensdijk. Mede dank zij 7-1 overwinning staat dit team stevig aan kop in zijn poule. Het afgelopen weekend was het overi gens weer erg gezellig op het tennispark aan de Bosstraat. Aanleiding was voor al het vroege kampioenschap van het derde gemengde team in de zaterdag competitie. Dit team, bestaande uit Joke Hruschka, Hermien Pels-Ryecken, Paul Dorre- stein en René van Klooster wonnen hun wedstrijd met maar liefst 5-0 van T.V. Miland en konden zich door het groot aantal gewonnen wedstrijden reeds kampioen noemen van hun poule. De uitslagen van het afgelopen week end: Zondag, landelijke competitie Gemengde teams: Rapid-Soest-Zuid 1 5-3 Soest-Zuid 2-Iduna 3-5 Soest-Zuid 3-Groenekan 0-8 H.L.T.C.-Soest-Zuid 4 4-4 Soest-Zuid 5-Naarden Soest-Zuid 6-Rijnsweerd Soest-Zuid 7-De Kuil 't Sticht-Soest-Zuid 8 Herencompetitie: Nieuwegein-Soest-Zuid 1 Baarn-Soest-Zuid 2 Jeugdcompetitie: Tautenburg-Soest-Zuid Zaterdag, distriktcompetitie: senioren, gemengd: Soest-Zuid 1-Oudenrijn Eemslag-Soest-Zuid 2 Soest-Zuid 3-Miland Wilskracht-Soest-Zuid 4 Herencompetitie: Soest-Zuid 1-Doordraaiers Soest-Zuid 2-De Kuil Westerveld-Soest-Zuid 4 Junioren, gemengd: H.L.T.C.-Soest-Zuid 1 Soest-Zuid 2-Bilthoven Vechtlust-Soest-Zuid 3 Soest-Zuid 4-Soesterberg Jongenscompetitie t/m 15 jaar: Shot-Soest-Zuid 1 Soest-Zuid 2-Loosdrecht Soest-Zuid 3-Phonosmash Risonburgh-Soest-Zuid 4 Jongenscompetitie t/m 17 jaar: Cromwijk-Soest-Zuid 1 Soest-Zuid 2-Woestduin 6-2 3-5 3-5 1-7 2-4 1-5 1-7 0-5 2-3 5-0 2-3 3-3 1-5 5-1 2-3 1-4 2-3 0-5 4-4 2-6 1-7 5-3 4-4 1-7

Soester Courant | 1989 | | pagina 18