ms De Soester Duinen 0j Goud in knop A.:t: WEERD FRISBEE Statenleden op werkbezoek in Soest Occasionshow van gezamenlijke Soester autodealers weer groot succes Soest 50 jaar geleden pagina WOENSDAG 31 MEI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 5 rsbedrijf dt rant 't Slankst! vraagt: uw aandacht voor Delegatie bekijkt Natuurbad en de Paltz Over stadsvernieuwingsbeleid Soest corrigeert provinciale informatie aan ministerie Derde Van der Huchtschool niet eerder in raad Informatiepakket Euro-verkiezingen Fietsendief betrapt Gewonde bij ruzie 95 Honderden bezoekers aan Koninginnelaan VERMOGENSBEHEER HSV CDA en VVD: Geen behoefte9 Geen meerderheid voor D66-idee van 'ombudsman/vrouw' V erkeerscontroles 2 Juni 1939 Ons Openlucht-theater IS folder in onze filialen). ien waterijsjes 99 -plaatsing COMENDE LAMHEDEN K-garantie m SHELL utaan ior c.v. instal- (02155) 1 43 32 ome geleste af- ïbaseerd op een met diepte-wer- pen, heupen, 'edingmalen kan s' legen 1 geeft boven- aandoeningen, echt betaalbaar f295,-- "Do Hashimashite Iedere maandag bent u van harte welkom op onze Japanse dag. Van sake tot sukiyaki en uiteraard de bekende stokjes. Een ervaring rijker. Reserveren aanbevolen. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 Bouwzaken De burgemeester van Soest maakt be kend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het vergroten van een viertal woon huizen, Turfstreek 189, 191, 195 en 207: het vergroten van een garage/berging en het bouwen van een carport, Fazant pad 6; het plaatsen van een windhok, Turf streek 67; (artikel 11 van de voorschriften be stemmingsplan 3e herziening bestem mingsplan Overhees) het bouwen van een tuinmuur met poort, Wieksloterweg OZ 95. (artikel 50 lid 8 van de Woningwet en artikel 302 lid 6 van de bouwverorde ning) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 1 juni 1989, eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, (ka mer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter in zage. Aanlegvergunning De burgemeester van Soest maakt be kend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek met toepassing van artikel 46 lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aan legvergunning te verlenen voor: het wijzigen van de hoofdingang van de vliegbasis, Verl. Palzerweg. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 1 juni 1989, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, (kamer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter inzage. Verleende bouwvergunning het bouwen van twee woonhuizen op een perceel grond gelegen nabij de Bos straat, sectie G, nr. 8230 ged. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van Burge meester en Wethouders een gemoti veerd bezwaarschrift indienen. Ontwerp- hinderwetvergunning Bij de afd. Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkda gen van 8.30 uur tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan tijdens de openingsuren ter inzage het ontwerp van de beschikking op het verzoek van: Loodgieters- en verwarmingsbedrijf Reijerse B.V., Korte Kerkstraat 1, voor het oprichten van een loodgieters- en verwarmingsbedrijf op het perceel Kor te Kerkstraat 1. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tij dig) in staat zijn geweest. De bezwaar schriften moeten bij het gemeentebe stuur worden ingediend voor 15 juni 1989. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet Onder aanvoering van de gedeputeer den Van Wijnbergen en Kok heeft een delegatie van de Utrechtse Provinciale Staten vrijdag een bezoek gebracht aan Eemland. Ook Soest werd "aan gedaan". Hier namen de provinciebe stuurders een kijkje bij het Soester Na tuurbad en bij de zandafgraving in de Paltz. Burgemeester Scholten en wethouder Plomp vervulden een soort "gidsfunc tie" bij het bezoek, dat overigens vooral een oriënterend en informatief karakter had. Het Natuurbad werd bezocht in gezelschap van de heer M.A. Tap- hoorn, die het bad en omliggend terrein heeft gekoclk om er een kuuroord te vestigen. De heer W. Tienstra, hoofd van het pro vinciale bureau dat de gemeentelijke plannen in de stadsgewesten doorlicht, gaf een uiteenzetting over de ontwikke lingen rondom het bad. Hij meldde o.a. dat de heer Taphoorn bereid is het plan zo aan te passen, dat er een volwaardig buitenbad komt waarin de Soester be volking kan blijven zwemmen. De defi nitieve besluitvorming over de plannen wordt medio 1990 verwacht. Toen het gezelschap daadwerkelijk een kijkje ging nemen bij het Natuurbad werd het opgewacht door enkele verte genwoordigers van de actiegroep Soest Alarm (tegenstanders van de verkoop), die de statenleden hun bezwaarschift nog eens onder de aandacht brachten. Een aantal provinciebestuurders toon de zich duidelijk onder de indruk van de ring. Verder zijn ook al voorbereidin gen getroffen voor een plan ter verbete ring van de infrastructuur in andere wij ken. Eveneens is al een start gemaakt met het verstrekken van bijdragen-in- eens voor het restaureren en herstellen van monumenten en beeldbepalende panden. Met directies van enkele milieuhinder- lijke bedrijven worden gesprekken ge voerd over saneringsmaatregelen. Voorts hebben veel eigenaar-bewoners gebruik gemaakt van de mogelijkheid voor het verkrijgen van een subsidie voor het treffen van voorzieningen ter verbetering van de kwaliteit en/of het woongerief. Tenslotte hebben ook de woningbouwcorporaties al in ruime mate gebruik gemaakt van de mogelijk heid voor het verkrijgen van een subsi die voor inspraak- en begeleidingsacti viteiten. Met de brief aan de staatssecretaris VROM hoopt het Soester gemeentebe stuur een juister beeld te hebben gege ven van het in de gemeente Soest ge voerde beleid op het terrein van de stads- en dorpsvernieuwing. Het gemeentebestuur heeft de Staats secretaris van het Ministerie van VROM een brief geschreven over de Wettelijke reportage Wet op de Stads en Dorpsvernieuwing. Dit naar aanlei ding van eerder gedane uitlatingen in de decembervergadering van de pro vinciale commissie Ruimtelijke Orde ning en Volkshuisvesting over het Soester stads- en dorpsvernieuwings- beieid. In de provinciale commissie werd gezegd dat er in Soest een duide lijk kader voor het te voeren stadver- nieuwingsbeleid zou ontbreken. Als reaktie hierop heeft de gemeente begin januari van dit jaar een brief ge schreven aan de voorzitter van de pro vinciale statencommissie, waarin dui delijk uiteen werd gezet dat sinds de in voering van de Wet op de stads- en dorpsvernieuwing de gemeenteraad van Soest een duidelijk kader heeft vastgesteld ten aanzien van het te voe ren beleid op het terrein van de stads en dorpsvernieuwing. Op basis van dat kader wordt een consistent beleid ge voerd dat door de raad jaarlijks wordt bekrachtigd via de vaststelling van de volumebesluiten en behoefteramingen. Deze stukken heeft de provincie in be zit. In de brief aan de provincie werd ook ingegaan op de opmerking al zou Soest in tegenstelling met omliggende gemeenten, geen Maatregelenplan hebben. Soest heeft in de jaren 1986 en 1987 geld overgehouden als gevolg van de grootte van projecten en de voorbe reiding die daaraan vooraf gaat. Uit de nieuwste planning tot en met 1994 die de provincie heeft gekregen, blijkt dui delijk dat dit geld hard nodig is om tot realisering van deze plannen te kunnen overgaan. Misverstand Het beleid van de gemeente Soest is er op gericht met goed uitgewerkte plan nen te werken, die qua omvang en kwa liteit van werkelijke betekenis zijn en die de toets der kritiek van alle betrok kenen kan velen. Beleidsvrijheid die de wetgever de gemeente daarbij laat, stelt Soest anderzijds zeer op prijs. Met de brief aan de provincie heeft de gemeen te getracht het misverstand dat er be stond in de provinciale statencommis sie ruimtelijke ordening, uit de weg te ruimen. Helaas heeft de brief van de gemeente, niet tot aanpassing van de tekst van de provinciale rapportage aan het ministe rie van VROM geleid, waardoor de ge meente Soest zelf een brief aan de staatssecretaris van VROM heeft ge schreven, waarin het gemeentebestuur van Soest zegt nadrukkelijk afstand te nemen van de provinciale opmerkingen over de gemeente Soest in de Rappor tage 1988 Wet op de Stads- en Dorps vernieuwing. Overduidelijk In de brief aan de Staatssecretaris somt de gemeente een aantal zaken op, waar uit overduidelijk blijkt dat de gemeente Soest een Maatregelplan heeft. Zo is op dit moment een groot plan ter verbete ring van de infrastructuur in de Kom van Soesterberg met een totale investe ring van 3,1 miljoen gulden in uitvoe- De statenleden luisterden in het Na tuurbad naar een toelichting van de heer Taphoorn fraaie ligging van de accommodatie. De heer Taphoorn gaf ter plaatse een toe lichting op zijn plannen. Vervolgens zette het gezelschap koers naar de zandafgraving in de Paltz. De provincie wil dat Soest daar meer ont gronding toestaat - wat o.a. nodig is voor wegenaanleg etc. - maar de ge meente heeft al een en andermaal laten weten daar niets voor te voelen, zoals Scholten en Plomp nog eens benadruk ten. Van de zijde van de provincie werd in dat verband nog eens opgemerkt dat de gemeenten dan zelf met alternatie ven moeten komen. Het bezoek verliep in een ontspannen sfeer. De statenleden genoten duidelijk van het uitstapje in de natuur, onder ideale weersomstandigheden. Ook Baarn, Leusden, Hooglanderveen en Amersfoort stonden op het program ma, dat werd afgesloten met een geza menlijke lunch. Het is de bedoeling dat de staten elk jaar in een bepaalde regio van de provincie op werkbezoek gaan. De commissie Onderwijs wil dat het be sluit over een eventuele derde Van der Huchtschool niet eerder genomen wordt dan gepland. Van der Linden van de Van der Huchtschool vroeg tijdens zijn spreekrecht de bespreking hiervan al in juni op de raadsagenda te zetten in plaats van in september. "Als voor de zomervakantie bekend is dat er een derde Van der Huchtschool bijkomt, dan nemen wij zolang meer kinderen aan dan wij eigenlijk kunnen. Als dat niet het geval is, dan sturen ou ders hun kinderen eerst naar een andere school en plaatsen ze dan weer over naar ons. Dat is niet in het belang van de kinderen", aldus Van der Linden. A. Meijer (PvdA) zei dat ze er niet aan wilde meewerken dat een kind twee jaar in de verdrukking komt op een overvol le school. Ook de overige commissiele den zagen niets in het wijzigen van de planning. In het gemeentelijk Informatiecentrum ligt voor geïnteresseerden een gratis pakket gereed met informatie over de komende Europese verkiezingen (don derdag 15 juni). Het pakket bestaat o.a. uit een brochure waarin de taken en bevoegdheden en de organisatie en de werkwijze van het Eu ropese Parlement beschreven worden. Verder zit in het pakket een krant met informatie over de Nederlandse lijst trekkers en over de programma's van de Nederlandse politieke groeperin gen. Een 23-jarige man werd door omwo nenden op heterdaad betrapt toen hij in de Stadhouderslaan een fiets probeerde te stelen. Terwijl één van de bewoners hem achtervolgde, belde een ander de politie. Toen de agenten arriveerden konden zij de man in zijn kraag grijpen. De man heeft de poging tot diefstal in middels bekend. Een inwoner van Amsterdam die op vi site was bij familie in de Wiardi Beck- manstraat moest na een huiselijke twist per ambulance worden vervoerd naar het ziekenhuis. Een familielid had tij dens de ruzie met een stok geslagen, waardoor de Amsterdammer een ern stige bloeding aan zijn pols opliep. Gun jézelf goud. Of geef het aan wie je lief is. flonkerende 14-karaats gouden oorknopjes met zireonia. Veelzeggend. Maar beseheiden geprijsd. Bekijk ze eens goed bij uw V juwelier die uitblinkt in goud. Vu per paar 29. HORLOGER JUWELIER - OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TELEF. 02155-12982 schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. I I Informaties Into-cenlrum STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. i Open maandag t.m. vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten I tel 93665 (24 uurs-service) De grote occasionshow die de geza menlijke Soester autodealers - verenigd In de Soester Dealerkring - vorige week donderdag, vrijdag en zaterdag hebben gehouden is een grandioos succes ge worden. Vele honderden belangstel lenden, zowel uit Soest als omliggende plaatsen, namen een kijkje op het ter rein achter de Koninginnelaan, waar zo'n tweehonderd occasions werden gepresenteerd. De organisatoren kijken met genoegen en tevredenheid terug op het evene ment, dat ook zakelijk een succes werd, In totaal werden er 45 auto's verkocht - vorig jaar waren het er 41 - en dat is re den genoeg om in elk geval plannen te maken voor een herhaling volgend jaar. uc oiiow vunu onder ideale weersom standigheden plaats, en dat maakte een bezoekje aan het showterrein voor veel auto-liefhebbers natuurlijk eens te meer een aantrekkelijk uitstapje, ook al omdat ze door de Soester autodealers en hun medewerkers hartelijk ontvan gen werden. Ook de kopers, die op deze manier een in uitstekende conditie verkerende ge bruikte wagen met BOVAG-garantie, "op de kop tikten", konden tevreden zijn. Dat geldt in het bijzonder voor de kopers die op elk van de drie show-da gen naar huis gingen met een extra ver rassing: een korting van 1500 gulden. Het lot bepaalde wie van de kopers van-die-dag dit extra voordeel in zijn of De gezamenlijke Soester autodealers bij de afsluiting van de occasionshow. haar zak mocht steken, up ue eerste dag was dat de heer Duys uit Huizen, op de tweede dag was het de heer V.d.Veen uit Zeist en op de derde dag de 74-jarige mevrouw Stalenhoef uit Soest. Aan het slot van de derde show-dag - zaterdagmiddag - riep de heer J. Stam, een van de organisatoren, de dealers van Soest bij elkaar en volgde de feeste lijke overhandiging van de 1500 gul den-cheque aan de familie Duys, uit handen van de heef Idenburg. Het ge zelschap ging vervolgens gezamenlijk op de foto. "Beleggen is ondernemen Feitelijk is iedere belegger ondernemer. Zoals de ondernemer, richt de belegger zijn investeringen op de meest rendabele sectoren. Elke ondernemer weet, dat men niet alleen kan ondernemen. Vele beleggers weten dat nog niet. Zij trachten op de heden ten dage complexe beleggingsmarkten als eenling goede resultaten te behalen. Hun kansen zijn niet zo groot. Zij kunnen beter het beheer opdragen aan professionele vermogensbeheerders. HENDRIK SMIT VERMOGENSBEHEER Burg. Grothestraat 32, 3761 CN Soest De fracties van CDA en WD zijn het met het College van B. W. eens dat Soest vooralsnog geen behoefte heeft aan een "ombudsman/vrouw", die klachten van burgers over het ge meentebestuur onpartijdig kan onder zoeken. Dat bleek maandagavond in de commissie ABZ, waar de nota over zo'n "instituut" ter sprake kwam. B. W. stellen zich op het standpunt dat er eerst maar eens gekeken moet worden hoe de onlangs in het leven ge roepen klachtentelefoon uitwerkt en bovendien is er rondom de Nationale Ombudsman nog zo veel onzekerheid, dat we er in Soest voorlopig maar niet aan moeten beginnen. Met de nota loste het College de belofte aan D66-fractievoorzitter Adriaan Pothuizen in, die vorig jaar bij de begro ting om de instelling van een ombuds man had verzocht. Pothuizen was het niet eens met het College. Ombudsman en klachtentelefoon sluiten elkaar in het geheel niet uit, want bij de klachten telefoon is het toch weer het ambtelijk apparaat zelf dat een klacht van een burger beoordeelt en afhandelt. De po sitie van de Nationale Ombudsman deed volgens hem niet ter zake. Hij vond Jan Visser (PS) en Raymond van Gelder (PvdA) aan zijn zijde, maar niet Kees Verheus (CDA) en Bert Krij ger (WD). Volgens Verheus vervullen de raadsleden al een soort ombudsfunc tie en volgens Krijger is de gemeente er, na de reorganisatie, juist op gespitst om De politie hield maandag zowel op de Vredehofstraat als op de Stadhouders laan een verkeerscontrole, waarbij in totaal 15 processen-verbaal vielen. De meeste bekeuringen hadden betrekking op het niet dragen van de autogordel. Ook bleken sommige auto's niet voor zien te zijn van een geldig deel III of een APK-sticker. In een geval werd een au tomobilist beboet omdat hij zijn papie ren niet kon tonen. klachten te voorkomen. Als dat mislukt moet er over een jaar of zo nog maar eens naar gekeken worden. Van Gelder vond dat onzin. "Je zegt toch ook niet dat we geen accountant meer nodig hebben omdat de afdeling financieel-economische zaken zo goed werkt...?" Naar zijn mening beperken de gekozen bestuurders zich steeds meer tot de hoofdlijnen van het beleid en wordt het ambtelijk apparaat steeds meer "selfsupporting". Prikkel Burgemeester Scholten constateerde dat een raadsmeerderheid de opstelling van het College steunde. Hij pleitte nog eens voor "voortdurende aandacht" voor de klachten van burgers, als een prikkel voor de ambtenaren. Maar het verschuiven van de klachtenbehande ling naar een ombudsman buiten het gemeentelijk apparaat zou volgens hem een "contraproduktieve" uitwerking op de ambtenaren kunnen hebben. Hij hoopte verder dat het nieuwe gemeen tehuis zou leiden tot een efficiëntere en betere klachtenbehandeling. Pothuizen merkte op dat raadsleden in principe collectieve belangenbeharti gers zijn; een "ombudsmens" is er juist voor individuele gevallen. Verder vond hij dat de tevredenheid van de raadsle den of de ambtenaren over de gang van zaken bij de gemeente iets heel anders was dan de tevredenheid van de bur gers. Hij kondigde met zoveel woorden aan bij de komende begroting met een initiatief-voorstel te zullen komen. Referendum Op de agenda stond ook het punt "raadplegend referendum", maar om dat het College daarover geen stuk had geproduceerd - zoals volgens Pothui zen was afgesproken - waagde de com missie zich niet aan een "vrije gedach ten wisseling", zoals Scholten opperde. De burgemeester vond dat Pothuizen zijn wensen en ideeën eerst nader moest toelichten voordat het College met een standpunt komt. Zooals wij' reeds eerder gemeld hebben bestond bij het bestuur van ons openlucht-theater het voornemen tot samenwerking te komen met andere openluchttheaters in ons land, zulks met het doel tot sparing van uitgaven te komen. Na eenige voorloopige besprekingen heeft nu Zaterdag 20 Mei j.1. een bijeenkomst plaats gevonden in Hotel "Terminus" te Utrecht, waarbij afgevaardigden van het Openluchttheater te Lochem, Bergen en Soest tegenwoordig waren. Tevens was uitgenoodigd de Leider van het ge zelschap "de Vereenigde Haagsche Spelers" de heer Pierre Balledux. Het resultaat van deze bespreking is geweest, dat door de 3 genoemde open luchttheaters het gezelschap Ballelux geëngageerd werd als vaste bespeler voor het komend seizoen. Er werd gecontracteerd, dat door genoemd ge zelschap in totaal 12 voorstellingen zullen worden gegeven, d.w.z. 4 voor stellingen in elk theater. Het behoeft wel geen betoog, dat deze regeling voor alle partijen van groot voordeel is aangezien door de ligging der deelnemende theaters geen on derlinge concurrentie bestaat en het dus mogelijk zal zijn dezelfde stukken in de verschillende theaters op te voeren. Hierdoor kan het gezelschap meer kosten maken voor aankleeding, decors enz., gezien het feit, dat ieder stuk 3 keerkan worden opgevoerd. De door deze samenwerking voor thea ters verkregen kostenbesparing zal tot gevolg hebben, dat zij goede opvoe ringen tegen populaire prijzen kunnen geven. Het programma voor Soest is thans als volgt samengesteld: 16 Juli a.s. "Marieke van Nieumeghen". 27 Juli a.s. "Rond een half millioen". 8 Aug. a.s. "Uit het leven der Oranjes". 15 Aug. a.s. "Amor in de pastorie". Al deze stukken zijn met zorg gekozen en hebben, waar zij reeds vertoond werden, steeds een enthousiaste ontvangst gevonden. Omtrent de inhoud hopen wij later nog wel eenige meerdere bijzonderheden te kunnen ver melden. Het bestuur hoopt ten zeerste, dat de bevolking van Soest op deze plannen gunstig zal reageeren, want het is buiten kijf, dat het bezit van een open luchttheater als het onze voor een plaats als Soest van het allergrootste be lang is. Wij moeten nu eenmaal onzen gasten gedurende de vacantiemaan- den ontspanning bieden en wat er is dan beter geschikt dan van tijd tot tijd een goed en aardig tooneelspel opgevoerd in onze mooie bosschen. Teneinde ieder in de gelegenheid te stellen deze voorstellingen bij te wonen zijn de prijzen zoo laag mogelijk gesteld, daarenboven ligt het in de bedoe ling passe-partouts uit te geven voor de 4 voorstellingen. De prijzen voor deze passe-partouts zullen f 4,- voor het middenvak en f 2.50,- voor de zij vakken bedragen, terwijl stanplaatsen ad f 1,- verkrijgbaar zullen zijn. Voor genoemde bedragen kan men dus allevier de voorstellingen bijwonen en beteekenen een aanmerkelijke reductie op de gewone entree-prijzen. Het exploiteeren van een openluchttheater brengt meer zorgen en moei lijkheden mede dan men oppervlakkig zou denken en het bestuur moet er steeds op uit zijn de belangen van degenen, die het ons mogelijk maakten, dit voor Soest, zoo belangrijke werk tot stand te brengen, in het oog te hou den. De vaste lasten zijn als rente en aflossing moeten aan het einde van het seizoen ter beschikking zijn. Laten nu de bewoners van Soest eens een gedeelte van de zorgen afnemen door een behoorlijk aantal passe-partouts te bestellen. Hierdoor krijgt het bestuur een vaste inkomsten en U de zekerheid, dat U voor zeer weinig geld eenige genotvolle avonden in ons theater zult kunnen doorbrengen. Behal ve de boven aangeven voorstellingen zullen er nog verscheidene andere ge beurtenissen in het theater plaatsvinden b.v. een avond-demonstratie van de Soester Turnclub, een sprookje voor een groote menschen en kinderen door de Baarnsche Onderwijzers Tooneelvereeniging, een groot trekkers- spel onder leiding van de Nederlandsche Jeugdherberg Centrale. Terwijl nog andere dingen een onderwerp van onderzoek uitmaken. U ziet, dat het bestuur niet stil gezeten heeft en doet wat het kan de zaak te doen slagen, maar zonder de medewerking van alle Soesters, die hiertoe in staat zijn is een succes uitgesloten. Het laatste en beslissende woord is dus aan onze mede Soesters.

Soester Courant | 1989 | | pagina 5