Natuur yl Nabij m NEWSTAR ZÉÉR THUIS IN ENNIS mie VAN DAM ga 'Volledige vergunning': groots cabaret van Griftland-leerlingen en docenten "Burgemeester, gefeliciteerd met uw prima promotie!" Regen verlengt tenniscompetitie WOENSDAG 7 JUNI 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 16 Deze week drie voorstellingen Vogelreservaat Eemland krijgt vorm Fietstocht door de Eempolders Inbraak Rubenslaan Ruit van bus vernield 'Doorrijder' gepakt Ruit vernield Schrijven voor gevangenen ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 Elfde Super van Doornloop Bromfietser gewond Brandje op stortplaats Snelheidscontroles Rommelmarkt SPORTSWEAR Winst voor Jack Belt TENNIS activesports TEAM Spanning op Soest-Zuid TENNIS Loodgieterswerk TRIATHLON Triatlon in bosbad 'De Vuursche' ATLETIEK A.V.Pijnenburg-jeugd Gisteravond is op het Griftiand CoIIe- ge een nieuw cabaretprogramma in première gegaan, geschreven en ge speeld door leerlingen en docenten, onder de titel ''Volledige vergun ning". Het is een twee uur durend pro gramma, waarin het dagelijks leven van de schoolbevolking aan de orde wordt gesteld. Ook vanavond en mor genavond vinden er voorstellingen plaats. Het nieuwe cabaretprogramma is tot stand gekomen op initiatief van een aantal leerlingen, die vorig jaar mee speelden in de succesvolle musical Over de muur"Al sinds december vo rig jaar zijn leerlingen en docenten ge zamenlijk in de weer geweest om een nieuw programma samen te stellen en zo ontstond "Volledige vergunning", dat bestaat uit de delen "Verlof A" (door de leerlingen) en "verlof B" (door de docenten). De beide delen worden volgens het programma ge scheiden door een "alcoholvrije pau ze". De titel van het programma staat voor tal van zaken binnen het Griftiand en daarbuiten, waarbij de vraag naar "be voegdheden" aan de orde komt en "of er niet iemand buiten het boekje gaat dat nu opengedaan wordt", aldus de toelichting. Situaties uit het dagelijks le ven van een leerling buiten de school en van docenten binnen de Griftlandmu- ren worden op een cabareteske wijze aan de orde gesteld en de toehoorders worden opgeroepen "de wrange, wre de, maar toch ook boeiende realiteit van de schoolganger, leerling of do cent" in deze produktie van, voor en door Griftlanders mee te beleven. In "Verlof A" (leerlingen) komen o.a. scènes voor over verslapen, ongewen ste intimiteiten, verlegenheid, roddels, etc. In "Verlof B" (docenten) gaat het meestal over geheel andere zaken. De muzikale leiding is in de vertrouwde handen van Freek Berrier, die ook de meeste muziek schreef. De teksten gro tendeels afkomstig van de deelnemen de leerlingen en docenten, onder super visie van de docenten Jan van Hunen en Jan van Heivoort, met toneel-adviezen van Wil Ambrosius en produktie-coör- dinatie van Johan Baks. In het leerlingen-cabaret treden op: Saskia Brouwer, Niels Chavannes, Ca- rine Davelaar, Francis Doesburg, Ge- rard van Engelenburg, Pieter de Laat, Anna Niezing, Suzanne Ponsioen, Wil- lemijn Simon van Leeuwen, Michiel Provincie subsidieert aankoop Natuurmonumenten met de aankoop van 40 ha grasland door Natuurmonumenten is de stich ting van een weidevogelreservaat in Eemland weer een stap dichterbij ge komen. Natuurmonumeten bezat in dit gebied al 30 ha; het reservaat moet uiteindelijk een omvang van 350 ha krijgen. De aankoop is voor de helft gesubsidieerd door het rijk; de andere helft, zeven ton, heeft de provincie Utrecht bijgedragen. In aanwezigheid van de Utrechtse ge deputeerde voor natuur en landschap mevrouw T. Poortenaar-Sikkema draagt het Bureau Beheer Landbouw gronden van het Ministerie van Land bouw en Visserij de 40 ha reservaatsge- bied vandaag woensdag 31 mei, met enig feestelijk vertoon over aan Natuur monumenten. Dat gebeurt in De Hilt aan de Hasselaarlaan in Eemnes. De betrokken gronden zijn in het kader van de ruilverkaveling Eemland aange wezen als reservaatsgebied. De moge lijkheid om dat met agrarische grond te doen vloeit voort uit de Relatienota (over de relatie tussen landbouw en na tuur- en landschapsbehoud) uit 1975. In deze nota stippelt het rijk een beleid uit om de kloof tussen de moderne landbouwmethoden en het behoud van natuur en landschap te overbruggen. De provincies is de taak toebedeeld om daarvoor in aanmerking komende gronden aan te wijzen als Relatienota- gebied. Het provinciebestuur stelt tevens de "status" van die gebieden vast: be heers- of reservaatsgebied. In de eerste kan de agrarische bedrijfsvoering met natuur- en landschapsbehoud gecom bineerd blijven, zij het dat de boer ter- wille van natuur en landschap bepaalde dingen moet doen en/of nalaten. Is hij daartoe bereid, en sluit hij een zogehe ten beheersovereenkomst, dan krijgt hij een beheersvergoeding. Want doordat hij rekening houdt met natuur en land schap wordt zijn bedrijfsvoering min der efficiënt en derft hij inkomsten. Dat laatste wordt door de beheersvergoe ding gecompenseerd. Waarde handhaven Zo'n beheersovereenkomst is ook in re- servaatsgebieden mogelijk. Op den duur is behoud van natuur en landschap in deze gebieden echter niet te vereni gen met het agrarische bedrijf. De be heersovereenkomst is dan ook bedoeld om de bestaande waarde zo goed moge lijk te handhaven tot het gebied door natuurbeschermingsorganisaties kan worden aangekocht. De reservaatsgebieden die Natuurmo numenten nu heeft aangekocht liggen ter weerszijden van de Zomerdijk in de Noordpolder te Veld en de Maatpol- der. In bezit van Natuurmonumenten waren al de Valse bosjes bij Eemnes en stukken grasland in de polder Zeïdert bij Hoogland. Het reservaat dat uitein delijk tot stand moet komen is vooral van belang voor de zogeheten kritische weidevogelsoorten: kemphaan, ture luur en grutto. Zij zijn kwetsbaarder dan de kievit en de scholekster. Verslechterd De omstandigheden in Eemland zijn sinds de komst van de Afsluitdijk in 1932 voor weidevogels gestaag ver slechterd. Omdat de dijk een eind maakte aan de periodieke overstromin gen van het gebied kon het agrarische gebruik worden geïntensiveerd. In de jaren 40 vond een ruilverkaveling plaats. Later werd om de agrarische be drijfsvoering nog verder te kunnen ver beteren het grondwaterpeil verlaagd. Toen in 1976 de voorbereiding van een nieuwe ruilverkaveling begon stelden Gedeputeerde Staten van Utrecht dan ook vast dat de Voorbereidingscom missie overeenstemming zou dienen te bereiken over de plaats en de grootte van een weidevogelreservaat, zoals in de Relatienota was voorzien. Éen van de eerste dingen die Natuur monumenten zal doen zodra een aan eengesloten reservaatsgebied bestaat, is het verhogen van het grondwaterpeil. Dat brengt de vegetatie terug waarvan de vogels afhankelijk zijn. Verder wor den er in het broedseizoen uiteraard geen werkzaamheden uitgevoerd, en zal er in die periode ook niet te veel vee op het land lopen. Het is overigens wel de bedoeling om bij het beheer zoveel mogelijk veehouders uit de directe om geving in te schakelen. IVN Eemland, vereniging Ier bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN, IVN-Eemland organiseert op zondag 11 juni een fietstocht door de Eempol ders aan de hand van een routebeschrij ving. U kunt starten van 14.00-15.00 uur vanaf NS-station Baarn of vanuit Eemnes, hoek Wakkerendijk/Laren- seweg, en vindt op diverse punten langs de route IVN-gidsen die u graag te woord staan. Een goede kijker is in dit weidse landschap bijzonder aan te be velen. Geen fiets? De stationsrijwielstalling Baarn bereikt u onder tel. 02154- 14007. De wordingsgeschiedenis van de Eem polders gaat duizenden jaren terug. Ooit werd door een gletcher de grond opgeschoven tot wat nu de Utrechtse Heuvelrug is, een bedding van keileem achterlatend. In een periode dat de Noordzee droogviel kwam hier stuif zand overheen, dat op zijn beurt in een periode met hoge waterstanden werd afgedekt me zeeklei. Een drassig land schap ontstond, waar de boer pas laat in het jaar een vracht hooi af kon halen, maar dat juist daardoor ideaal was voor vogels omdat de broedperiode nooit verstoord werd. Het is nog goed te zien dat de boerderijen ooit werden geves tigd langs de hogere randen van de pol der, een 'leeg' midden overlatend. Tegenwoordig is echter, door betere bedijking en bemaling, ook dit midden vrijwel altijd begaanbaar. Hooien kan al vroeg plaatsvinden en het welhaast on aantastbaar voordeel voor de vogels is verdwenen, resp. teruggedrongen naar enkele reservaten. Enkele vogelsoorten zijn hierdoor in middels geheel of vrijwel geheel uit de polders verdwenen en anderen zijn fors in aantal achteruit gegaan. Luidkeels aanwezig zijn meestal de kievit, grutto, tuletuur en scholekster. De kleine zwaan en de wilde zwaan die hier in gro te aantallen overwinteren zijn inmid dels weer naar hun noordelijke broed gebieden vertrokken. Diverse eende soorten kunt u nog tegenkomen. Wel goed zien, maar niet dichtbij komen is daarom het parool, vandaar bovenge noemde kijker. Voor informatie: (tussen 18.00 en 20.00 uur) tel. 22119. Leerlingen en docenten tijdens de ge nerale repetitie, die maandagavond plaatsvond. Foto: Goos van der Wilt. Snijders, Joost Spijker en Yde Weistra. Het docentencabaret telt de volgende klinkende namen: Eit Algra, Wil Am brosius, Johan Baks, Freek Berrier, Jo han van Dam, Jan van Heivoort, Han- nie van Hunen, Jan van Hunen, Arjen van Harskamp, Jan-Pieter Lokker, Edith Sluijter en Barbara van Soest. De decors zijn ontworpen door Karei Paaymans en verder werken nog tal van andere Griftlanders mee aan deze pro duktie. Bij een inbraak aan de Rubenslaan, die op klaarlichte dag moet hebben plaats gevonden, heeft een onbekende dader vorige week een handddoek, twee bierglazen, een beeldje en een cursus boek voor het rijexamen ontvreemd. Vermoedelijk gebruikte hij een valse sleutel, want er waren geen braakspo ren. De buschauffeur van Centraal Neder land die in de nacht van donderdag op vrijdag over de Kampweg in Soesterri berg reed, hoorde plotseling een klap. Toen hij ging kijken bleek een van de ruiten van de bus te zijn vernield, ver moedelijk met een steen. Hij zag nog wel twee jongens weglopen, maar kon ze niet meer achterhalen. De chauffeur deed aangifte bij de politie. De politie heeft in de nacht van zater dag op zondag een 21-jarige Baarnaar kunnen aanhouden, die na een aanrij ding op de Dillenburglaan was doorge reden. Daar beschadigde hij bij het wegrijden de auto van een 30-jarige in woonster van Soest. De politie kon de indentiteit van de dader achterhalen en hoewel hij hardnekkig ontkende werd toch proces-verbaal tegen hem opge maakt. Een winkelier van de Rademakerstraat in Soesterberg meldde de politie vorige week dat onbekenden een van de win kelruiten hadden vernield. Er zat een gat in de ruit; niet duidelijk was of dat het gevolg was van een steen of een ko- geitje. Op woensdag 14 juni biedt de Amnes- tygroep Soest u weer de gelegenheid persoonlijk te protesteren tegen politie ke onderdrukking. Het gaat in alle ge vallen om mensen die onrechtmatig ge vangen worden gehouden en/of wor den gemarteld. Door middel van het schrijven van brieven doet u een beroep op de autoriteiten van de genoemde landen om de gevangenen in kwestie vrij te laten en aan het martelen, zo daar sprake van is, een einde maken. Er kan op twee plaatsen geschreven worden: 's ochtends in de Vijverhof, Klarinet 349, vanaf 10 uur. Mevr. L. de Bruin, tel. 19634, zal u daar graag ontvan gen. 's middags in het Amnestycentrum, Duinweg 21, vanaf 13.30 uur. Daar is Mevr. J. den Oude, tel. 14622, uw gastvrouw. U mag met lege handen komen. Alle benodigde materialen zijn aanwezig. Deze maand wordt geschreven voor Wayudi uit Indonesië. Deze achtienja- rige moslim en student werd in 1986 gearresteerd in de stad Brebes op mid den Java samen met zeven andere mos limactivisten uit hetzelfde gebied. En voor Mohammed Srifi uit Marokko. Deze achttienjarige jongen literatuur student uit Tanger zit een gevangenis straf van dertig jaar uit omdat hij ervoor gepleit heeft dat Marokko een socialis tische republiek moet worden. En tenslotte voor Branimir Trbojevic uit Joegoslavië. Deze twintigjarige Je hova's getuige is wegens zijn overtui ging veroordeeld tot tweënhalfjaar ge vangenisstraf. Vanwege zijn geloof wei gert hij de militaire dienstplicht te ver vullen. Wie zich wil inzetten voor deze mensen is op woensdag 14 juni welkom in de Vijverhof of in het Amnestycentrum. (Onze beschermheer gaat, net als wij, hogerop!) Om precies half 7 valt donderdagavond het eerste startschot door loco-burge meester Plomp voor de Super van Doornloop, die traditioneel wordt georganiseerd door atletiekvereniging Pijnenburg. Weken van voorbereiding zijn reeds aan dit sportfestijn voorafge gaan om ervoor te zorgen, dat alles tot in de puntjes verzorgd is. De Soester Scholen nemen weer de handschoen op om te strijden om het officieuze kampioenschcap van Soest, waarbij zowel de individuele lopers als de schoolteams in de prijzen kunnen vallen. Vanzelfsprekend is het deelne men op zich belangrijker dan winnen, maar het zal voor de scholen belangrijk zijn zo goed mogelijk voor de dag de ko men. Het parcours van de Stratenloop loopt zoals reeds vele jaren het geval is als volgt: Wiardi Beckmanstraat - Johan- nes Poststraat - Klaarwaterweg - Titus Brandsmastraat en weer Wiardi Beck manstraat. De lengte van het parcours is exact 1600 meter en komt nagenoeg overeen met een Engelse Mijl. De 'aan- wonenden' hebben tevoren het verzoek tot medewerking gekregen om de orga nisatie zo goed mogelijk te kunnen laten verlopen (i.v.m. parkeren en afsluiten van straten). Bij de wedstrijden voor de scholen wordt er verschil gemaakt tussen scho lieren van de basisschool en het voort gezet onderwijs. De wedstrijdloop voor de lagere scholieren begint om 18.30 uur, om 19.15 uur gevolgd door de Re creatieloop voor lagere scholieren. De wedstrijdloop voor de middelbare scholieren, waarbij ook scholen in Amersfoort benaderd zijn, waarvan be kend is dat daar vele Soester scholieren de lessen volgen, gaat van start om 19.30 uur. Alle voornoemde lopen gaan over 1 ronde oftewel 1 Engelse Mijl. De schoolteams, bestaande uit 5 jongens dan wel meisjes, hebben zich vooraf in moeten schrijven bij het secretariaat van A V Pijnenburg, maar de individue le deelnemers kunnen dat nog doen op de dag zelf tot kort voor de wedstrijden nabij de start en finish op de Wiardi Beckmanstraat. Na de wedstrijden voor de scholen is het loopfestijn nog niet beëindigd, dan volgt om 19.45 uur de Recreatieloop voor iedereen over 1dan wel 3 Mijl, ge volgd door de Volksloop voor de wat gevorderden om 20.30'uur, die over 5 Een 18-jarig meisje uit Soest is vrijdag gewond geraakt, toen ze op de Stad houderslaan werd aangereden door een auto, bestuurd door een 55-jarige in woonster van Laren. Die gaf het meisje op haar bromfiets geen voorrang. Met letsel aan haar kaak werd de bromfiet ster naar Zonnegloren overgebracht. Politie en brandweer werden vrijdag middag gewaarschuwd wegens een brandje op een stortplaats aan de Nieu- weweg. De brandweer doofde de vlam men en een medewerker van het bedrijf dekte de vuurhard met grond af. (De politie hield vrijdagmiddag snel heidscontroles aan de Soesterbergse- straat en aan de Oude Tempellaan in Soesterberg. Op de Soesterbergsestraat werden 416 auto's gecontroleerd; 27 bestuurders kregen een proces-verbaal. De top lag op 99 km/u. Op de Oude Tempellaan gingen 16 van de 243 auto mobilisten in de fout. De top was hier 77 km/u. Op het Van Arkel Instituut aan de Hel- lingweg 1 in Soest is er op zaterdag 17 juni weer een bazar/rommelmarkt. Om 9.00 uur precies gaan de poorten open en kunt u terecht tot ongeveer 16.00 uur. De opbrengst van de bazar wordt ge bruikt voor recreatieve doeleinden, ten behoeve van de op het Instituut wonen de kinderen, zoals aanschaf en repara tie van kampeermateriaal, spelmate riaal en dergelijke. Ook dit jaar is er voor jong en oud weer van alles te bele ven en te doen bij de spelkramen. Er zijn een schietkraam, luchtkussen, grabbelen, sjoelen, appelvangen, fiets- op-rollerbaan, klepelhangen, heks wer pen, monster voeren, kegelen, paalklimmen, rad van avontuur, schminken, videotekenfilms enzo voort. Bij het rad van avontuur zijn weer mooie prijzen te winnen, er wor den onder andere om 14.00 uur twee fietsen verloot. En... gesnuffeld kan er worden in de diverse rommelkramen. Ook voor de inwendige mens is er het één en ander in de consumptiehoek. Bijvoorbeeld een broodje, patat, een kroket of een heerlijke zelfgeroosterde saté met wat te drinken erbij. Ook het ijs ontbreekt natuurlijk niet! Mocht het slecht weer zijn, dan gaat het feest ge woon door in de grote feesttent van bij na 300 m2. Het Van Arkel Instituut verzamelt nog steeds bruikbare oude spullen voor de rommelmarkt. Grote of kleine spullen kunnen dagelijks worden gebracht naar het Van Arkel Instituut aan de Helling- weg 1 te Soest. Wie het zelf beslist niet kan brengen, kan bellen en een af spraak maken zadat het gehaald wordt (02155-95211). Voor meer informatie kunt u bellen met de heer Phielix, coör dinator, tel. 95231. Mijl gaat. Voor beide lopen worden weer vele deelnemers uit Soest en om- feving verwacht. Iet ii inschrijfgeld voor de diverse lopen bedraagt: 1 Mijl f 2,50 - 3 Mijl f 3,50 en 5 Mijl f5,-. Grootse braderie Super van Doorn stelt zowel voor de scholen als voor de deelnemers aan de recreatielopen bij de Super van Doornloop weer vele prijzen beschik baar en verzorgt evenals dat in vorige jaren het geval was weer de overbeken de Braderie met vele attrakties. Voor de vele toeschouwers, die ongetwijfeld het loopfestijn zullen bezoeken is er tussen de wedstrijden door van alles te zien en te koop op de Super van Doorn Brade rie. Allerhande versgebrande noten, reuze stroopwafels, alles vor de tuin, ter plek ke te bereiden shoarma, een show van het Super van Doorn team, alle soorten drop die men zich maar bedenken kan en zelfs het ambachtelijke aspect in de vorm van een ouderwetse houtsnijwer ken Dat alles is te aanschouwen op de Braderie van Super van Doorn. Tevens, en dat is nieuw dit jaar, is er een Kindermarkt, waar de jeugd spulletjes aan de man c.q. vrouw zal proberen te brengen. Ook is er natuurlijk een kraam waar men ijs en frisdrank kan krijgen. Kortom vele sportievelingen uit Soest en al diegenen, die het Stratenloopfeest met alles wat daarom heen gebeurt voor geen goud ter wereld willen missen weten wat hen morgenavond te doen staat. VINKENWEG 31 - SOEST - TEL 2 27 70 Voor zaal-, veld-, loop-, wieier- en zwemsportkleding. Ruime sortering SPORTPRIJZEN Zaterdag kwam Jack Belt van triathlon- vereniging De Schieter tot een overwin ning in de juniorenklasse in de eerste wedstrijd om het Open Zeeuws Kam pioenschap te Goes. De wedstrijd, die over 1/6 van de hele triathlonafstand was bepaald, begon met 750 meter zwemmen in bet plaatselijke binnen bad. Jack noteerde hiervoor 11.51 min. waarmee hij als derde in zijn serie op de fiets stapte voor 3 km wielrennen over de Scheldedijk. Tijdens dit onderdeel, waarvoor hij 57.23 min. nodig had ruk te hij op naar een tweede plaats om ver volgens in de eerste kilometers van de acht af te leggen loopkilometers zijn laatste opponent te achterhalen en voorbij te gaan. Zijn looptijd bedroeg 30.21 min. Met zijn totaaltijd 1 uur 40.59 min. was hij slechts 6 minuten langzamer dan al gemeen winnaar Jan Louisse uit Kapel- Ie. Na afloop van de series met in totaal 110 deelnemers bleek dat Jack ruim 1 minuut sneller was dan nummer twee in de juniorenklasse T. de Jong, die zijn parkoers in 1 uur 42.06 min. had afge legd. Met zijn prestatie krijgt hij aan sluiting met de Nederlandse junioren- top. Edo Westerbeek testte zijn loopsnel heid in de Haagse Babylonloop over 10 km. Hij kwam tot een persoonlijk re- kord van 43.58 min. Door het slechte weer van dit weekein de moeten een aantal zaterdagwedstrij den op 10 juni en een aantal zondagpar tijen op 18 juni worden ingehaald. Voor de zaterdagcompetitie betekent dit, dat de competitie in het afgelopen week einde niet afgerond kon worden en dat dus nog niet in alle afdelingen de kam pioen of de degradatiekandidaat be kend is. Overigens konden de enige twee zater- dagkampioenskandidaten van de LTC Soest net niet de kampioensvlag hijsen. Soest 2, dat in de eerste klasse uitkomt, kwam één wedstrijdpunt tekort en moest de eer laten aan Weesp 1. Het zelfde overkwam het LTC Soest vetera- nenteam. Dit team met o.a. Herman Kuiphof moest toezien hoe Helios uit Bilthoven uiteindelijk met één wed- strijdpunt meer bovenaan eindigde. Gelukkig geen degradatie bij de ge mengde senioren competitie. Wel was dit het geval bij de herencompetitie. Heren 2 verdwijnt uit de tweede klasse en ook heren 3 zal waarschijnlijk het de gradatiespook niet ontlopen. Zowel dinsdag-dames 1 als 2 promove ren naar de eerste klasse. Dinsdagcom- petitieleidster Olga Wiersma is blij dat de belangrijkste tennisvereniging in de regio Soest/Baarn nu eindelijk ook in de hoogste regionen van de dinsdag competitie kan uitkomen. Zondagcompetitie Het paradepaardje van de LTC Soest, Soest 1, speelde in de overgangsklassse A tegen Alkmaar 1. Bij een stand van 2-0 in het voordeel van Alkmaar werd de wedstrijd afgebroken. Op 18 juni moet deze wedstrijd op het park aan de Schrikslaan worden ingehaald; een ex tra dag tennis dus. Soest 2 gaat door een 5-3 overwinning op Tiel 1 nog steeds op kop in de tweede klasse. Als het jeugdige LTC-team dit volhoudt en op de laatste dag van Bilt hoven 1 wint, heeft de LTC Soest er een overgangsklasse B-team bij. Soest 3, ook kampioenskandidaat maar dan in de derde klasse, moest dit weekeinde tegen de naaste concurrent Meyenha- gen uit De Bilt spelen. Bij een stand van 1-1 werd deze wedstrijd wegens regen afgebroken en dus wordt in deze afde ling de beslissing over het kampioen schap uitgesteld tot 18 juni. Soest 5, het beste vierde klasse-team van de LTC Soest, heeft na de 7-1 over winning op de Bree al champagne ge dronken. Wat voorbarig, want ook Shot 4 heeft in deze afdeling nog theoreti sche kampioenskansen. Bij de overige zondagteams zijn de kampioensaspiraties van Soest 7, het gemengd 35+ team en de junioren door sterke opponenten gestuit. Alleen Soest 6, uitkomend in de vierde klasse, heeft na een winst van 7-1 op 't Laer 4 nog alle kansen om zondag kampioen te worden. GOLDEN VAN WEEDESTRAAT16, SOEST TEL. 13473 Member of the International Sports Group Na het ten dele verregende weekend is het voor een aantal teams nog steeds de vraag of zij kampioen kunnen wor den. Het eerste team kwam door de in vallende regen niet verder dan een 2-0 voorsprong op Bilthoven. Mariëlle van Soest won haar single zeer vlot met 6-0, 6-2 en Maarten Jonkheim verloor de eerste set aan zijn tegen stander met 6-1 maar kwam na een re genonderbreking zeer sterk terug en won de partij verder met 6-0 en 6-1. De overige partijen werden dinsdag afgespeeld. Hoewel de districtscompetitie officieel is afgelopen moeten ook daar nog enke le inhaalwedstrijden gespeeld worden. Dat geldt niet voor het vierde gemeng de senioren team bestaande uit de da mes Verrips en Van Wegen alsmede de heren Van Calck en Westra die door een 4-1 overwinning op Groenvliet kampioen in hun afdeling werden. De kampioentjes in de districtscompe titie junioren tot en met 12 jaar speel den vorige week hun bekerwedstrijd die zij met 7-3 verloren van het sterke team van de Doordraaiers. Astrid Eggink, Michelle Sevinga, Timo v. 't Zelfde en Sieben Roorda deden hun uiterste best met vaak zeer fraai tennis waarvan ook het talrijke publiek volop genoot. Dit jaar zat de districtstitel er helaas niet in maar een goede ervaring is dit team ze ker rijker geworden. Nu de competitie er bijna opzit maakt de tennisclub, die gevestigd is aan de nu moeilijk bereikbare Bosstraat, zich op voor het open-toernooi dat op zaterdag 17 juni van start gaat. Met ruim 400 te spelen partijen behoort dit toernooi weer tot een van de grootste toernooien in onze omgeving. De sterke bezetting onder andere in de B en C categorie zal beslist weer fraaie partijen opleveren. Belangstellenden voor de resterende competitie en het open toernooi zijn altijd welkom op het gastvrije park van de tennisvereniging Soest-Zuid. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. m Tel. (02155) 13014-12577 In het Baarnsche bosbad 'De Vuursche' wordt op zaterdag 24 juni weer een triatlon georganiseerd, in samenwer king met de zwem- en polovereniging De Vuursche, de Baarnse politie en de triatlonvereniging De Schieter. De jeugd start om 9.00 uur met 1/8 triatlon. Om 9.30 uur begint de 1/4 triatlon voor de recreanten en om 10.30 uur begint de 1/4 wedstrijd-triatlon. Het inschrijfgeld bedraagt f 20,-. De onderdelen zijn: 1/4 triatlon: 1 km. zwemmen (20 ba nen van 50 meter), 45 km. fietsen (3 ronden van 15 km.) en 10 km. lopen (3 ronden van ca. 3,4 km.). 1/8 triatlon: 500 m. zwemmen f 10 ba nen van 50 m.), 30 km. fietsen (2 ron den van 15 km.*) en 3,2 km. lopen (1 ronde). Inschrijven kan men zich bij het bosbad, tel. 02154-12214 (tussen 11.00 en 18.30 uur), voor 11 juni. Nadere infor matie aldaar. Standen en uitslagen van het afgelo pen weekend: Zondag, landelijke competitie, Senioren gemengd: Soest-Zd 1-Bilthoven 2-0 afgebroken Noorderlicht-Soest-Zd 3 4-4 Soest-Zd 4-Maarssenbroek 1-0 afgebroken Soest-Zd 8-Leusderpark 0-8 Herencompètitie: Soest-Zd 1-Cromwijk 1-5 Soest-Zd 2-Soesterkwartier 3-3 Jeugd competitie: Soest-Zd-Bilthoven 2-0 afgebroken Zaterdag, distriktscompetitie: Senioren gemengd: 't Spiegel-Soest-Zd 1 2-3 Soest-Zd 2-Larsheim 3-2 Soest-Zd 4-Groenvliet 4-1 Herencompetitie: Soest-Zd l-'t Schilt 1-3 afgebroken Soest-Zd 2-Blaricum 3-1 afgebroken Gooiland-Soest-Zd 4 6-0 Junioren gemengd: Soest-Zd 1-Vechtlust 1-1 afgebroken Gooiland-Soest-Zd 2 5-0 Jongens tot en met 15 jaar: Soest-Zd 1-Baarn 6-2 Waterwijk-Soest-Zd 2 7-1 De Eemelaar-Soest-Zd 3 7-1 Soest-Zd 4-'t Stort 0-8 Jongens tot en met 17 jaar: Soest-Zd 1-Vleuten de Meern 8-0 Randenbroek-Soest-Zd 2 8-0 Zo'n 30 pupillen vertrokken op zater dag 27 mei naar Huizen. Het weer was goed en de pupillen voelden zich in top vorm. Dat bleek ook: De prestaties wa ren optimaal. Clubrecords werden ver broken en er werd zelfs een zeventien jaar oud clubrecord geëvenaard. Zo snelde de estafette ploeg bij de jon gens pupillen naar een clubrecord van 35.7 sec. op de 4 x 60 m. De ploeg werd vertegenwoordigd door Tom Kareisen, Thomas Ruiter, Erik de Wildt en Bart in 't Hout. Het zeventien jaar oude record werd geëvenaard door de jongens B pupil Michael Breeschoten. Hij sprong een hoogte van 1.15 m. en werd daarmee derde. Verder behaal den verscheidene pupillen een sterke eindklassering. Zo staat de meisjes pupillen A ploeg tweede van de elf ploegen. Daarvan staat Maaike v/d Molen op de eerste plaats op de 1000 m. in 3.46 min. De ploeg van de meisjes pupillen B staat ook tweede met Marianne Spaink op de eerste plaats op de 1000 m. in 4.10 min. Bij de meisjes pupillen C staat Ingrid den Oude ook op de 1000 m. op de eer ste plaats in 4.32 min. De ploeg van de jongens pupillen A staat op een zeer sterke eerste plaats. In totaal nemen veertien ploegen deel. Bart in 't Hout staat bij de driekamp op een keurige eerste plaats, gevolgd door teamgenoot Thomas Ruiter die tweede staat. De ploeg van de jongens pupillen B staat op de derde plaats. Bij de jon gens pupillen C staat Laurens van Pop- pel eerste op 1000 m. en derde op de driekamp, waar Jelle van Vlaanderen resp. achtste en zevenste staat.

Soester Courant | 1989 | | pagina 14