fft NEWSTAR HEREXAMEN? Neem BIJLES! Bel JUMWISL TEL. 02155 - 1 70 89 &C~ Er zit muziek in bij Hees STUDIEBEGELEIDING I Marathonspringen bij Budo-Ryu WOENSDAG 7 JUNI 1989 SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 Soestenaren succesvol in de 26e ELE rally AUTOSPORT Wedvlucht vanaf Peronne DUIVENSPORT P.V. Soest huldigt voorzitter SPORTSWEAR ATLETIEK Pijnenburg-jeugd presteert goed Onderlinge Baanwedstrijden SCRABBLE Laatste ronde scrabble-competitie ■Z. J. VAN HOMOET Babylonloop SEC-jeugdnieuws SOFTBALL AVIA Knicks verslaan HMS Wie aan sport doet leest de Soester Courant Damestoernooien s.o.Soest Kings Road Riders in Heilo FIETSCROSS een muziekplaatje erbij te doen kwam het niveau al snel op een goed peil. Op merkelijk was, dat er perfect synchroon gesprongen werd. De springoefeningen bestonden uit een grote variëteit aan Een groep sportfanaten van Budo- Ryu-Soest leverde onder leiding van Lidy van Diermen, een unieke prestatie om uur en dertig minuten achtereen te springen op ritmische muziek, die va rieerde van disco tot rock en roll. De deelnemers en neemsters waren voor deze gelegenheid speciaal gekleed in zwart/wit, wat een leuk gezicht was. Om dit conditie-niveau te bereiken werd er een seizoen lang zaterdag-'s avonds getraind. De beginfase bestond uit 30 minuten, maar door wekelijks pasjes en oefeningen (o.a. squat, scha ren, omspringen, knieneffen en andere varianten). Dit anderhalf uur lang zon der pauze. Lidy van Diermen die al jaren lang de aerobic-lessen van haar sportschool verzorgd, en fanatiek blijft volhouden dat bewegen goed is voor de mens, heeft zelfs de mannen van fitness judo ka's en karate'ka's zeer enthousiast ge kregen. Wat eerst een "vrouwengebeu- ren" was, is nu naast de andere sporten een belangrijk onderdeel geworden om de conditie te versterken. Na afloop van het springfestijn kreeg ie dereen zijn welverdiende rozet, be drukt met de gesprongen tijd, en was er een gezellig samenzijn met koffie en ca ke. Ondertussen kon men de prestatie's terugzien op de video. In 1988 werd er één uur en vijftien minuten gesprongen, nu opgevoerd naar één uur en dertig minuten. De hamvraag: Volgend jaar??? twee uur? In Eindhoven en omgeving werd dit weekend de 4e rally meetellend voor het Nederlands rallykampioenschap 1989 verreden. Alle topteams versche nen aan de start. Henk Vossen stuurde met veel machtsvertoon zijn fabrieks Lancia Intergrale (groep A) naar de overwinning. Adrie Gros en Peter de Bruin uit Soest eindigden met hun vierwielaangedre- ven Ford Siërra in hun klasse op de tweede plaats achter Henk Bont met een Ford Siërra Cosworth. Met de kampioenspunten behaald in de vorige maand verreden Hellendoorn- rally behoudt het duo aansluiting met de Nederlandse rallytop. Peter de Bruin: "We mikken dit seizoen op een plaats ergens in de subtop." "Vooral na het uitvallen in de Amster- dam-BP en de Tulpenrally waren we er op gebrand om in Eindhoven een goed resultaat neer te zetten." Adrie Gros: "Op de onverharde klasse mentsproeven en op het Eurocircuit in Valkenswaard hebben we top 10 tijden gedraaid." "Bij natte weersomstandig heden zoals dit weekend voelt de 4x4 zich thuis." Ook het rally-sprintteam Ronald v/d Grint en Peter Bezemer schreven in met hun Ford Escort RS 2000. Ze eindig den zeer fraai op een 16e plaats over all en tweede in hun klasse (Hl5). Een opvallend resultaat tussen alle ral lykanonnen. Na de zomer wordt het rallyprogramma vervolgd met de Nacht van Achtmaal en de Zuiderzeerally. De leden van de postduivenverenigin gen hebben zaterdag 3 juni 1989 met hun duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Peronne afstand plm. 299 km. De duiven werden gelost om 12.30 uur bij een kalme noordoosten wind. De "Zwaluw" Inb concours 477 duiven. Aankomst eerste prijswinnende duif 18.11.55 uur, snelheid 876,32 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 21.10.29 uur. Uitslag: G. Rijksen 1 3 9 32 65 88. B. Roest 2 49. V.d. Brakel/De Beer 4 21 40 45 57 77. J.P. Stam 5 25 29 3143 94. H. de Bree 6 8 10 38 64 73 74 86. Comb. Gebr. de Bruijn 7 17 30. J. Ben schop 11 60. Joh. Schimmel 12 14 52 68. A. de Bes 13 22 24 26 34 36 56 61 89. K. de Jong 15 58 66. A. van Ginkel 16 37 41 67 70 75 85. R. Voskuilen 18 27 83. J. v.d. Brakel Zoon 19 44 69 7190. R. Eimers 20 59 93 95. Th. Wigt- man 23 33 91. K. Kok 28 51 72. Mevr. D. van Tol 35. R. van Egdom 39 50 54 55. J. Duyst 42. J. de Ruig 46. H. Woudstra 47 62. J. v.d. Belt Klzn. 53 80 84. Gebr.-Kanters 63 82 87. J. v.d. Burg 76. B. van Egdom 78. Fr. Limburg 79. 3. van Dijk 81. H. van Es 92. De Vriendschap Aankomst eerste duif 18.07.20 uur, snelheid 887.88 mtr. per minuut. Aan komst laatste prijsduif 21.18.38 uur. Uitslag: J. Koster 1 11. Comb. Alte- naar/Reijerse 2 25 44 74. W. Cochuis 3 83. W. Hoffmann 4 610 36. C. Kaats 5 26 54 84. C. Bokma 7 12 15 19 24 56 64 70 78 82. J. beijer 8 71. B. Schimmel 9 31 34 35 63. H. v. Dijken 13 29 80. Comb. Pijpers v/d Kuijlen 14 20 21 27 28 6169 72. T. Stoelwinder 16 30 33 76 89. W. Veenendaal 17 66. A. Stolker 18 56. Comb. Huizinga van Doorn 22 49. C. Vaessen 23 87 88 90. J. Wijnands 32 52. P. Rauch 38 39 40 57 91. J. Kru- seman 41 42 46 48 58 67. H.C. Mol en Zn. 43 77. Comb. Rini 45 59. T. Duur- land 47 79. A. Meesters 50 53 65 86. T. Kok 51 75. A. Grift 55. C.P. Jak en Zn. 60. J. v. Groningen 62 81. R. Scheffers 68. W. v. Drie 73. Z.K.H. 85. Door het slechte weer in Frankrijk en België waren de duiven vanuit Com- piegne plm. 352 km terug gebracht naar Peronne. Slechts een kwart van de dui ven waren 's avonds terug gekeerd op het hok. Deze maand (mei) bestaat de Postdui ven Vereniging Soest 12 1/2 jaar. Ter gelegenheid hiervan werd de vooratter, D. Huisman, die vanaf de oprichting deze functie bekleed en zeer veel voor de vereniging heeft betekend, benoem tot erelid Op een feestelijke bijeen komst werd hem door een van de be stuursleden het eerste speldje met "P.V. Soest" opgespeld. Voor de zuster verenigingen in de om geving (Soest, Baarn, Bunschoten) werden op een vlucht vanuit St. Ghis- lain (afstand +/- 218 km) door de P.V. Soest vijf vleespakketten t.w.v. f 50,- beschikbaar gesteld. De winnaars hier van waren H. de Bree (2x), B. Roest, J.H. Koster (allen uit Soest) en J. de Graaf (Spakenburg). Geïnteresseerden in de duivensport kunnen zich voor vragen telefonisch melden bij 16858 D. Huisman (voorzit ter) of 10196 R.v. Hornsveld (secreta ris). VINKENWEG 31 -SOEST-TEL227 70 Voor zaal-, veld-, loop-, wieier- en zwemsportkleding. Ruime sortering SPORTPRIJZEN Kogelstoten en hordenlopen waren de twee onderdelen waar de C en D-junio- ren van AV Pijnenburg succesvol op waren tijdens de afgelopen zaterdag in Hilversum gehouden competitiewed strijd. Mandy Visser kwam eindelijk, na we ken hard trainen, zonder problemen over de 76 cm hoge hindernissen en verbeterde het clubrecord 80 m horden, dat op naam stond van Margo Kerk vliet, met 0,7 sec. en bracht het op 14.6. Margo's broer Caspar zorgde ervoor dat er toch nog een clubrecord in de fa milie bleef door het uit 1971 stammen de record kogelstoten met bijna een halve meter te overtreffen en voor het eerst over de 10 meter te stoten: 10.31. D-meisjes Carine Verhoeven en Meta Berendse hielden elkaar in evenwicht op de 60 m horden, beiden liepen 12.4. Vooral Carine gaat de laatste tijd met sprongen vooruit op dit moeilijke on derdeel. Monique van Leek en Dieuw- ke Moerman liepen een goede 1000 m, ondanks een hevige stortbui die hun ra ce een half uur vertraagde, 3.22.9 voor Monique en 3.33.9 voor Dieuwke. Hoewel haar start nog lang niet opti maal is liep C-meisje Inge van Zuylen weer erg hard op de 80 m: 11.1. Inge werd op de voet gevolgd door Saskia van Poppe. Hoewel geen familie van de beroemde wielrenner weet zij toch ook wat sprinten is: 11.3. Sanne van Keken stootte de kogel naar een nieuw per soonlijk record, 9.41, en was overtui gend winnaar op dit onderdeel. Vrijdagavond waren de senioren en ou dere jeugd aktief bij een instuifwed- strijd in Utrecht. Goede resultaten wa ren er voor de B-junioren Remco Bras penning en Abdes Belarbi. Remco liep de 100 m met flinke rugwind in 11.7 en sprong 5.95 ver. Abdes was vele oudere tegenstanders te snel af op de 800 m met een keurige 2.04.5. Vrijdagavond 9 juni a.s. worden in na volging van de Openingswedstrijden, die ruim een maand geleden gehouden werden, nu avondwedstrijden voor Pu pillen, CD-jeugd, Junioren AB en Se nioren gehouden. De wedstrijden be ginnen om 18.30 uur en zullen onge veer 21.00 uur beëindigd zijn. Voor de Pupillen zullen de wedstrijden tot onge veer 20.00 uur duren. Het programma ziet er als volgt uit: Pupillen: 40/60 meter, kogelstoten, verspringen. CD-Meisjes: 200 meter, hoogspringen, speerwerpen. CD-Jongens: 80/100 meter, versprin gen, discuswerpen. AB junioren: Verspringen, 100 meter, 400 meter. Uit de jeugdselectie van AV Pijnenburg zijn een 3-tal atleten benaderd door het district om mee te doen aan de Jeugd Olympische Dag op Zaterdag 10 juni a.s. te Utrecht. De betrokkenen zijn Alex Grootveld (800 meter), Brit Geijtenbeek (kogel stoten) en Remco Braspenning (200 meter). Het feit, dat men niet zomaar uitgenodigd wordt aan dit soort wed strijden deel te nemen, geeft aan dat een dergelijke uitnodiging als iets bijzon ders gezien mag worden. p, p. p/ De laatste ronde van de scrabble-com petitie van De VanDalen was donder dag een allesbeslissende na de slag van Anneke Tak vorige week. Zij was Dieuwke Vastenburg zeer dicht gena derd in het algemeen klassement. Don derdag zette zij er nog eens een "vette pot" tegenaan van 593. Daarmee was zij echter niet de hoogste van allen. Hans Danvers en vooral Dieuwke Vas tenburg scoorden dat het een lieve lust was. Dieuwke Vatenburg blijft eerste en An neke Tak moet genoegen nemen met de tweede plaats. Op die afstand volgen dan Jan en Hans Danvers, die als enigen ook boven de 500 punten gemiddeld wisten te eindigen. De uitslagen van de laatste ronde: A. Jansen - M. Leijendekker 216-554 R. de Groot - E. Verrips 536-443 T. van de Berg - T. van Egdom365-436 A. Nuysink - D. Vastenburg 316-752 W. Klute - A. Jansen 497-524 A. Tak - H. Danvers 593-671 J. van Zijtveld - J. Leijendekker 390- 493 Na de pauze ging de laatste prijs van de week naar Mick Leijendekker. In sep tember bij de aanvang van de nieuwe competitie komen er weer andere kan didaten voor in aanmerking. Donder dag 8 juni is de slotavond van het sei zoen 1988-1989 in Dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beekman- straat. Daar zullen de prijzen aan de winnaars worden overhandigd en zal het seizoen op aangename wijze wor den afgesloten. De aanvang is half acht precies. GESLAAGD! ZONDER KRUIWAGEN Door eigen prestaties. En dan komt de vakantie. Fijn fietsen, 'n Tip voor ouders: wilt u ook slagen vooreen nieuwe fiets voor hem? Koop 'm bij ons. TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155 -1 65 55 Rademakerstraat 7 - Soesterberg Telefoon 03463 - 5 15 64 De jaarlijkse wegwedstrijd over 10 km werd afgelopen zondag in het centrum van Den Haag gehouden. Een aantal lange-afstandlopers van AV Pijnen burg namen hieraan deel. Op een par cours waarin vele kleine, doch venijdige heuveltjes waren opgenomen werden pittige tijden gelopen. Zo verbeterde Adri v.d. Zon haar persoonlijk record met 16 seconden door te finishen in 37.34, waarmee zij haar clubgenote en rivale Henny Pot nipt voorbleef. Laatstgenoemde kwam ondanks de re gen, die gestaag neerviel tijdens de wed strijd, uit op 37.48. Dinie v.d. Berg verraste vriend en vij and door voor het eerst in haar loopcar rière onder de 40 minutengrens te blij ven. Zij noteerde 39.42, waarmee zij haar persoonlijk record met maar liefst twee minuten naar beneden bracht. Mart van Hal sloot de damesrij met een tijd an 40.27. Bij de heren was trainer-coach Jeroen Majoor duidelijk de snelste, al moest hij vele kilometers een sportief gevecht trotseren met pupil Bert van Velzen. Je roen trok met 35.30 tenslotte aan het langste eind, terwijl Bert op 36 minuten rond uitkwam. Willem van Dorrestein beëindigde zijn wedstrijd in een zeer ac ceptabele tijd van 37.09, terwijl Jan Westerbeek tot 38.20 kwam. Frits van de Pol tenslotte liet 38.55 voor zich af drukken. Baanwedstrijden In Utrecht vonden de vorige week baanwedstrijden plaats waaraan even eens een aantal langeafstandlopers deelnamen om hun snelheid op het kor te werk te testen. Dinsdagavond waren weer vele atleten uit de omgeving naar de atletiekbaan Overvecht getogen om deel te nemen aan de 5 km. De Pijnenburgatleten kwamen daarbij tot de volgende resultaten: Henny Pot 17.50 Adri v.d.Zon 18.37 Mart van Hal 19.48 Rene Hoksbergen 17.43 Jan van de Lee 17.57 Op de 800 meter gaven ook enkele Soester atleten acte de presence onder wie Peter Jansen, die tot 2.46 kwam. Henk Wallet was goed voor 2.53 en Bert van Velzen finishte vlak daarach ter in 2.55. Dinie v.d. Berg liep naar een tijd van 2.25, welke tijd zij enkele dagen later (vrijdag) alweer verbeterde tot 2.23, tevens een nieuw persoonlijk re cord. Mart van Hal kwam op de 800 meter tot een tijd van 2.40, terwijl Jaap v.d. Berg in zijn serie een tijd noteerde van 2.05. Foto: Goos van der Wilt. «raigtxt Zaterdag 3 juni j.1. tussen 9.30 uur en 10.00 uur meldden zich zo'n vijfenne gentig jongens en meisjes van zes tot twaalf jaar, om deel te nemen aan het twaalde SEC-pupillen weekend. Na de indeling en kennismaking ging vanaf elf uur het voetbaltoernooi van start. Er werd gespeeld in drie leeftijdsgroepen n.1. van zes- tot acht jaar, van acht tot tien en van tien tot twaalf jaar. In iedere poule waren vier teams met klinkende namen. Tussendoor konden de deelne mers gebruik maken van het springkus sen "De Schelde". Tot één uur werden de eerste series wedstrijden gespeeld. Na de lunch werd het tweede gedeelte van het voetbal toernooi afgewerkt. Tot 17.00 uur werd volop gevoetbald en gebruik gemaakt van het springkussen. Een ieder die zich lekker gedouched had kon gaan dine ren. Daarna werden de groepen opnieuw in gedeeld voor een vossenjacht. Zo'n tien vossen hadden zich op de route door Overhees verscholen, verkleed als In diaan, visser, telefooncelbewoonster, aardappelschilster, enz. Voor de groe pen was het de bedoeling hen te herken nen en daardoor tien letters te verzame len die het woord "WK go Italië" vorm den. Weer in het SEC paviljoen werden zij vermaakt door Clown Benno. Na dit optreden werden de voorberei dingen getroffen voor het slapen. In ze ven ruime tenten waren de luchtbedden en slaapzakken verspreid. Veel moppen en sterke verhalen deden de ronde, 's Zondagsmorgens 06.30 De AVIA Knicks, de herensoftballers van HSV De Knickerbockers uit Soest, hebben door een 3-16 overwin ning in de uitwedstrijd tegen HMS uit Utrecht de leiding genomen in de stand in de 2e klasse van de softbal- competitie. HMS, tot dan ongeslagen, bleek geen antwoord te hebben op het sterk aanvallende spel. Pitcher John Vunderink van de AVIA Knicks gooi de vier HMS-ers op drie slag uit en stond slechts vier honkslagen toe. De AVIA Knicks namen in de eerste in- nings meteen een 0-4 voorsprong via John Vunderink, Robert Singh-Loy, Jeroen Keijzer (met een fraaie home run) en Roel Kriele. Hoewel het er even op leek dat de Utrechters langszij zou den (komen in de tweede innings, toen ze tweemaal achtereen scoorden) bleek toch al snel dat de AVIA Knicks in deze partij de sterkere ploeg hadden. Tot 3-5 in de derde innings (via Wally Farrell), kon HMS de Soesters bijhouden in een uiterst nerveuze strijd. In de vierde innings legden de Knicker bockers de basis voor de uiteindelijk overwinning, nadat eerder Erno van Gooi en Donald Farrell beiden bijna een homerun sloegen. Robert Singh Loy, Jeroen Keijzer, Frans Nauwe- laerts, Wally Farrell, Erno van Gooi en Donald Farrell tekenden deze punten aan. HMS, dat op dat moment tegen een 3-11 achterstand aankeek, moest in de AVIA Knicks de meerdere erkennen en bracht niets meer tot stand. De Knic kerbockers scoorden nog vijf maal, on der anderen door Leo van Laar, waar door de eindstand op 3-16 werd be paald. De AVIA Knicks hebben nu uit vijf wedstrijden acht punten behaald, even veel als HMS. Doordat HMS in de on derlinge strijd tegen de Soesters het on derspit moest delven gaan de AVIA Knicks nu aan de kop van de ranglijst omdat de ploeg in die vijf wedstrijden maar liefst 68 maal een speler over de thuisplaat bracht en slechts vijftien te genstanders over de plaat hoefde toe te staan. uur zaten de eerste kampbewoners al weer voor de t.v. naar de video van Her- bie te kijken. Er was ook een trainingscircuit uitge zet, met allerlei oefeningen met de bal. Na de lunch was er een tienkamp uitge zet met de meest uiteenlopende spel letjes op de speciale fiets, op de skipian- ken, boven de fles, aan de koe etc. Een ieder wist zich ook hier volop te verma ken. Om plm. 16.15 uur werden de mede werkers en organisatoren bedankt en de prijzen bekendgemaakt. Iedere deelne- mer(ster) kreeg een tas mee naar huis. Moe maar voldaan keerden de week- endgangers(sters) huiswaarts. De organisatoren kunnen terugzien op een geslaagd festijn, 's Zaterdags wer den de Cl-junioren vierde op het toer nooi bij T.E.C. in Tiel. De Al junioren werden achtste, van de twintig clubs, op een internationaal toernooi bij Candia in Rhènen. Vorige week werd op het veld van de voetbalvereniging HEES de, inmiddels traditionele, voetbalwedstrijd gespeeld tussen teams, samengesteld uit de geza- melijke Nederlandse grammofoonpla ten industrie en de Muziekuitgevers we reld. Zagen wij in de voorafgaande jaren reeds als gastspelers o.a. Albert West, Sjaak Swart, Jan Keizer en Jan Riet man, dit jaar was René van de Kerkhof aanwezig. Op de foto zien we René in het tenue van de firma Strengholt. De platenboys (N. T. Records) wonnen met 5-2 en dus keerden ze met de beker, na een voortreffelijke barbeque op het ge zellige HEES complex, huiswaarts. Een traditie die het verdient om voortgezet te worden. Volgend jaar misschien Peter Koelewijn in de wedstrijd??? De toernooien voor de damesvoetbal lers van s.o.Soest die het afgelopen weekend op het complex van s.o.Soest werden gehouden zijn bijzonder ge slaagd. Afgelopen zaterdag won s.o.Soest het dames-junioren toernooi, en zondag won de Vesting uit Naarden het seniorentoernooi. Zaterdag waren damesjunioren van verschillende regionale verrenigingen te gast op de terreinen van s.o. Soest. Het was een toernooi waarin de ploe gen niet veel voor elkander onder de den. Uiteindelijk bleken de dames-ju nioren van s.o.Soest en J.S. V. de sterk- sten in de poules. In een enerverende fi nale waarin beide ploegen veel kansen kregen, bleken de "gastdames" de sterksten. Mijanou van Dijk scoorde de enige goal in de wedstrijd en s.o.Soest kon de gigantische beker in eigen huis houden. Dames-junioren van s.-o. Soest met de gewonnen beker. La Prima Donna Zondag speelden 15 damesteams uit het hele land het "La Prima Donna" toernooi bij s.o.Soest. Het toernooi was kwalitatief van zeer hoog niveau. De deelneemsters waren afkomstig van hoofdklasses en eerste klassers uit het damesvoetbal. Logisch dat de twee elf tallen van s.o.Soest ondersneeuwden in dit landelijk geweld. Het elftal van de Vesting uit Naarden (waar twee internationals in meespeel den) en Hatert uit Nijmegen kwamen uiteindelijk in de finale. De damesvoet ballers uit Naarden bleken in een bij zonder spannende wedstrijd de sterk ste, en bleven met 2-1 hun rivalen uit Nijmegen de baas. s.o.Soest-voorzitter Cees de Bruin kon de dolgelukkige aan voerder van de Vesting de felbegeerde bokaal overhandigen. Voor de eerste maal dit jaar regende het gedurende de hele wedstrijd. Bij de Ex perts mochten Sancho Kers, Oijan Kers, Erwin Marsé, Robin v.d. Wolk en Dennis Krol de strijd aangaan tegen een wel heel sterk veld van leeftijdgenoten. Vooral de rijders uit het zuiden waren heel erg snel. Alle Soester jongens werden dan ook uitgeschakeld in de manches. Dennis Krol fietste maar een halve baan en ging toen onderuit. Volgens een huisarts in Heilo was het beter als hij die middag z'n knie wat rust gaf, maar in Valkens waard mag hij het weer proberen. Bij de Cruisers waren Sancho Kers en Erwin Marsé de boys die het moesten gaan maken. Sancho werd uitgescha keld in de manches, maar Erwin be haalde in de finale een achtste plaats. Hij rijdt op het moment erg goed. Hij zat al met twee verschillende fietsen in het N.K. en op zijn kleine fiets werd hij op maar één punt uitgeschakeld in de manches.

Soester Courant | 1989 | | pagina 15