an^ÜCj R. v. Petten B.V. f 25.°° DeSoester Duinen <0* SILVER STAR Soest 50 jaar geleden Zonnegloren breidt zorg opnieuw uit 2 CD SINGLE'S Jadi's Mode naar Soesterbergsestraat! Scholten plakt 06-11 alarmstickers KEUKENCENTRUM BOUWMARKT SOEST 9 Juni 1939 De verkiezing voor den gemeenteraad Aleid Verrips 'mammacare-verpleegkundige' Regentuuter dupe van vandalen 1 Boom verspert de Den Blieklaan SMITSHOF 26 - TELEFOON 2 34 20 Het adres op de Smitshof voor: BOEKEN TIJDSCHRIFTEN KANTOORBENODIGDHEDEN TABAKSWAREN FEESTELIJKE AANBIEDING CD NIEUWS WOENSDAG 7 JUNI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 5 SILVER STAR DOET MEER... Vanaf morgen totale verhuizings-uitverkoop ons uw lievelingsmenu samen! vraagt uw aandacht voor "F*vh»bo CJD. DILLENBURGLAAN 12 Veldweg 4 - Soest Telefoon 02155 -1 48 78 20 jaar keukenspecialist ALGEMENE NEDERLANDS?"V e$ VERENIGING VAN**£ De samenvoeging van lijsten een succes Algemeen Belang en V.D. en de A.R. en C.H. ieder 1 zetel meer. Thans een rechtsche meerderheid van 9 zetels. De K.V.P. uit den raad verdwenen. Een rustige verkiezingstijd is aan den rustigen verkiezingsdag dit keer voorafgegaan. Ongeveer 10.000 kiezers hebben hun plicht gedaan, waar van er 637, d.i. meer dan 6 pCt hun biljet ongeldig hebben gemaakt of blanco in de bus deden (alsof er niet genoeg keuze was). Belangrijke verschuivingen kwamen niet voor. De R.K.S.P. heeft ondanks dat de Katholieke Volkspartij dezen dag van het tooneel is verdwenen, geen zetelvermeerdering verkregen. De A.R. en C.H. boekten een zeteloverwinning door het samengaan van de lijsten. Mevr. Landweer-de Visser die reeds eens in den raad heeft zit ting gehad, keert thans weer terug. De S.D.A.P. bleef, volgens de verwachtingen gelijk. Algemeen Belang en de Vrijzinnig Democraten boekten eveneens een ze tel winst, een winstdie o.i. te wijten is aan de verdeeldheid in het libera le kamp, aan het niet-meedoen van den N.S.B. en aan de samenvoeging van de lijsten. Dat de Katholieke Volkspartij geen man in den raad kreeg, was niet vol gens de verwachtingen, doch bewijst, dat het kiezerscorps hoe langer hoe meer afkeer heeft van kleine partijen. Dat de 2 personen, die de Onafhankelijke partij vormden den kiesdeeler niet behaalden, was overeenkomstig de verwachtingen. Behaalde de staatspartij een meer dan 800 stemmen meer, de A.R. en C.R. en C.H. lijst boekten een stemmenwinst van bijna 1000 stemmen, terwijl Algem. Bel. en V.D. bijna 600 stemmen meer kregen dan in 1935. Eigenaardig is het dat de laatste partij met 600 stemmen meer wel een ze tel meer kreeg, evenals de Chr. Lijst, doch de R.K.S.P. dit niet meer kon bewerken. De rechtsche meerderheid is thans tot 9 zetels gestegen en als die meer derheid van haar macht gebruik maakt, is de verkiezing van twee recht sche wethouders te verwachten. De navolgende nieuwe leden zien wij thans voor den raad gekozen: Jhr. C.H. v.d. Brandeler, P. Beekman, MJ. v.d. Arend, Mevr. S.G. Landweer de Visser, K. de Haan, Mr. B.W.C. Dwars, terwijl de navolgende heeren na September geen zetel meer zullen innemen: M.C. Thijssen, J.E. v. Breukelen, J. Grift, J. Zijlstra, D.A. de Bruyn, C. Valkenet. Als een verdere uitbreiding van de verpleegkundige zorg is sinds kort Aleid Verrips als "mammacare-ver pleegkundige" werkzaam in zieken huis Zonnegloren. Eerder al gingen haar een speciale oncologie-verpleeg- kundige, een diabetes-verpleegkundi ge en een stoma-verpleegkundige voor. Op deze manier wil Zonneglo ren meer en meer gestalte geven aan haar patiënt-gerichte visie op verple gen. "Mamma" is de medische term die ge bruikt wordt voor een vrouwenborst. Bij mammacare-verpleegkunde gaat het in het bijzonder om de verzorging, maar vooral ook de begeleiding van vrouwen die behandeld worden voor borstkanker. De behandeling kan be staan uit het verwijderen van een deel van de borst (borstsparende behande ling) of van de gehele borst (borstam- putatie). Daarnaast kan bestraling of medicijnbehandeling nodig zijn. In alle gevallen gaat het om een ingreep die, vooral psychisch, als heel ingrijpend wordt ervaren. Extra begeleiding bij het verwerkingsproces kan dan van grote betekenis zijn. Mammacare-verpleegkundige Aleid Verrips is 41 jaar en werkt al elf jaar met veel plezier in Zonnegloren, als part-ti mer op de afdeling Chirurgie. Mede ge zien haar eigen leeftijd voelt Aleid zich sterk betrokken bij patiënten met borst kanker. Zij volgde daarom ook de cur sus mammacare in Bunnik en heeft de ze inmiddels afgerond. Dat heeft geleid tot het opzetten van een algemeen behandelingsplan voor de begeleiding van patiënten die een borstamputatie moeten ondergaan. Dat behandelingsplan is opgezet in nauw overleg met de heer R. Zwennes, hoofd verplegingsdienst, en algemeen chrirug M.S. Verweij. De openbare basisschool de Regentuu- ter aan de Weegbreestraat is in het afge lopen weekeinde getroffen door een soort watersnoodramp. Vandalen had den op het dak van de school een ont- luchtingspijp omgetrapt, met als gevolg dat het hemelwater vrijelijk naar binnen kon stromen. Onfortuinlijk genoeg bevond het lek zich boven de berging, waarin ook de nodige apparatuur stond: o.a. een com puter, een kleurentelevisie en een aan tal videobanden. Deze spullen liepen vol water en gevreesd moet worden dat ze niet meer te gebruiken zullen zijn. Volgens directeur Felix Meijer wordt geprobeerd de zaken zo goed als dat kan te laten drogen, waarna bekeken kan worden of de apparatuur nog func tioneert. Veel vertrouwen had hij maandag niet in het resultaat daarvan. De school is de laatste tijd vaker het doelwit geweest van jeugdige onverla ten, die vernielingen aanrichten of de muren met garffiti bewerkten. "Heel frustrerend," aldus Meijer, "omdat we met z'n allen zo bezig zijn geweest om de school op te knappen." Hij hoopt er op dat omwonenden een scherper oog je in het zeil houden, zodat de vandalen in het vervolg wegblijven. Begeleiding Voor de operatie neemt Aleid kontakt op met de patiënte, die met vragen bij haar terecht kan en ook zelf kan aange ven welke verdere begeleiding ze op prijs stelt. Het is niet zo dat de mamma care-verpleegkundige de gehele ver pleegkundige zorg van de afdelingsver pleegkundigen overneemt; wel wordt er op deze manier een mogelijkheid ge boden om net even wat extra begelei ding en ondersteuning aan deze vrou wen te geven. Ook kan de mammacare-verpleegkun dige op verzoek kontakten leggen tus sen de patiënte en lotgenoten, of met degene die voor de prothese zorgt. Ze is aanwezig op de polikliniek als de hech tingen worden verwijderd, begeleidt de partner en andere familieleden en beantwoordt eventuele vragen. Op ver zoek van de patiënte legt de mammaca re-verpleegkundige al in het ziekenhuis kontakt met de wijkverpleegkundige, zodat er ook sprake is van een goede na zorg. Uiteraard is Aleid altijd bereid de patiënte met raad en daad terzijde te staan, ook nadat deze uit het ziekenhuis is ontslagen. Tenslotte heeft de mammacare-ver pleegkundige tot taak collega's, wijk- Aleid Verrips. verpleegkundigen en eventuele andere belangstellenden te adviseren en te in strueren; ook verzorgt ze de externe kontakten met bijv. de patiëntenvereni gingen. Aleid Verrips heeft inmiddels de nodi ge ervaring opgedaan in het begeleiden van deze patiënten en dat als bijzonder positief ervaren. "Het is fijn om tijdens dit moeilijke verwerkingsproces de tijd voor de mensen te hebben en een hel pende, ondersteunende hand te bie den," merkt ze op. Wie nu of in de toekomst vragen heeft rondom de problematiek van een bor stamputatie, kan kontakt opnemen met Aleid Verrips, afdeling Chirurgie, toe stel 230 in Zonnegloren (tel. 92911). De politie ontdekte zondagmorgen om vijf uur tijdens de surveillance dat op de Den Blieklaan een boom was omgeval len, die de rijbaan versperde. De boom was volgens de politie spontaan omge gaan, omdat hij topzwaar was gewor den. De brandweer maakte de weg weer vrij. (normaal 14,90 per stuk) Andre Hazes, dit is wat ik wil Herman Brood, Hooks Middle of the road, greatest hits Julio Iglesias, Raices Tom Jones, at this moment Kijk naar onze speciale WEA-aktie, div. CD's vanaf f 25,- (bij 10 CD's - 11e GRATIS). In ons sfeervolle specialitei ten restaurant willen wij u de gelegenheid bieden te genieten van een door u zelf samengesteld menu. Hierbij heeft u de keuze uit vele kombinatiemogelijkhe- den vanaf f 35,— per couvert. Uiteraard adviseren wij u graag. tot ziens, Fred en Mieke Klinkhamer RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Burgemeester en Wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (R.V.V.) bekend, dat zij besloten hebben door plaatsing van bord 54b van bijlage II van het R.V.V. met onderbord TK-21-FJ nabij de wo ning Koninginnelaan 24a een parkeer plaats voor een mindervalide aan te ge ven. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een afschrift van dit besluit is getekend gezondërFaan: a. het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht; b.de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht; c. de commissaris van politie te Soest; d. belanghebbende. Ontwerp- Hinderwetvergunning Bij de afd. Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkda gen van 8.30 uur tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage het ontwerp van de beschikking op het ver zoek van: Drukkerij Atlas B.V., Koningsweg 22, voor het oprichten van een drukke rij op het perceel Koningsweg 22. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe rederlijkerwijs niet (tij dig) in staat zijn geweest. De bezwaar schriften moeten bij het gemeentebe stuur worden ingediend voor 22 juni 1989. Indien men d!&t wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Hinderwetaanvraag Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkda gen van 08.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan en bij de dependance publiekszaken Soesterberg tijdens de openingsuren, de aanvrage van Ministerie van Defensie, Dienst G.W.T. directie Utrecht, Bilderdijk- laan 1, Postbus 3009,380Ó DA Amers foort, voor het oprichten van een bos- laadstation (benzine, olie en smeermid delen) op het perceel Middenweg Soes terberg. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op verzoek tot 29 juni 1989. U gelieve daarvoor een afspraak te ma ken. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of komt in september dochter Mariska de gelederen definitief versterken. Zij heeft net examen gedaan aan het MCO in Amersfoort en is straks fulltime in de zaak te vinden, waarin ze overigens in de weekends al vaak bij de verkoop as sisteerde. Verleende bouwvergunning het bouwen van een opblaasbare ten- nishal, Dorresteinweg 70a. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van Burge meester en Wethouders een gemoti veerd bezwaarschrift indienen. mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Hinderwetvergunning Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de verzoeken van: a. M. van de Brakel, Steenhoffstraat 47, voor het uitbreiden van de keuken ten behoeve van een horecabedrijf op het perceel Steenhoffstraat 47 b.G. van den Hoek-Ruiter, h.o.d.n. Van de Hoek-EMGEHA, Becke- ringhstraat 7, voor het oprichten van een werkplaats voor het opknappen van bezinepompen en het hebben van opslag op het perceel Beckeringh- straat 7. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Bouwzaken De burgemeester van Soest maakt be kend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een woonhuis met garage, Vondellaan 24; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ar tikel 50 lid 8 van de Woningwet en arti kel 96 van de Wet Geluidhinder) het bouwen van een garage, Hazepad 156; (artikel 11 van de voorschriften bestemmingsplan 3e herziening be stemmingsplan Overhees) het uitbreiden van een woonhuis met een atelier, Birkstraat 85; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet) het uitbreiden van een woonhuis en het vergroten van een berging, Birk straat 124; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) het bouwen van een woonunit voor 8 kleuters, Amersfoortsestraat 119. (arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken (W.R.O.) en een termijn van één maand (Wet Geluidhinder), te rekenen vanaf donderdag 8 juni 1989 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijnen, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en Stadsbeheer, afdeling bouwzaken, (ka mer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter in zage. Openbare commissievergadering Maandag 12 juni, 20.00 uur: Welzijnsplanning Agenda o.a.: subsidieverzoeken Stich ting Pantheon (muziek therapie en mu ziekonderwijs); subsidieverzoek van de Juristenvereniging Provito; welzijns planning 1990. De vergadering vindt plaats in de de pendance achter het gemeentehuis. Informaties; Info-centrum. STEENHOFFSTRAAT 9a, Telefoon 02155-22555. Open maandag t,m vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten; tel. 93665 (24 uurs-service). "Wat 'n vak!" verzuchtte burgemeester Scholten vorige week. "Je weet nooit waar je mee eindigt...Hij zei dat bij het politiebureau, waar hij met enige moeite de reuzestickers met het nieuwe alarmnummer 06-11plakte op de wagens van de politiede brandweer, de Koninklijke Marechaussee en de Se- curityPolice van de Amerikaanse vliegbasis. Het was nog niet zo simpel om de stickers glad en strak op de wagens te bevesti gen. Het alarmnummer 06-11 - voor politie, brandweer en ambu lance - is sinds kort in de hele gemeente Soest van kracht. Wie in geval van nood dit nummer belt wordt onmiddellijk door verbonden met de betreffende afdeling. De burgemeester verrichtte de klus - een van z 'n laatste officië le in Soest - o.a. in gezelschap van zijn echtgenote, hoofdin specteur E. de Natris, brandweercommandant J.Th. Bakker en de chief van de Security Police, commander Borgstrand. Foto: Goos van der Wilt. 'Link' Jadi's neemt zijn intrek in de rechter helft van het Wijnands-pand; de andere helft wordt verhuurd. De gevel wordt geheel vernieuwd en er komt een nieu we ingang, op de hoek van het pand, ge richt naar het winkelcentrum waarmee op die manier een duidelijke "link" wordt gelegd. De bedoeling is dat Jadi's aan de Soes terbergsestraat begint met een com pleet nieuw assortiment, waarin uiter aard de bekende merken volop verte genwoordigd zullen zijn. De verhuizing biedt eindelijk ook de mogelijkheid de presentatie ruimer en overzichtelijker op te zetten. Van ca. 70 vierkante meter maakt de zaak namelijk een grote sprong voorwaarts: bijna 200 vierkante meter verkoop-oppervlakte: nagenoeg een verdriedubbeling. Deze aanzienlijk grotere ruimte biedt ook de kans de da- mes-collectie, die Jadi's aan de Nieu- weweg op dit moment nauwelijks kan bergen, groter op te zetten. Maar ook de jeans-afdeling ondergaat een forse uitbreiding. Kortingen Voor een "frisse start" aan de Soester bergsestraat ruimt Jadi's in de komende weken de complete voorraad van de Nieuweweg op. "Alles moet weg," al dus de heer Muizelaar. Jadi's biedt daarom bijzonder aantrekkelijke kor tingen op de voorjaars- en zomercollec tie, variërend van tien tot vijftig procent - met uitzondering van de merk-spij- kerbroeken - op alle jacks, blazers, broeken, blouses, truien, overhemden, etc. Overigens: het bekende Jadi's- klantenpaspoort is bij deze uitverkoop niet geldig. Op de bekende merk-spijkerbroeken mag volgens afspraak geen korting worden verstrekt. Toch maakt Jadi's de aanschaf van nieuwe jeans aantrekke lijk door een grote inruil-aktie, waarbij men voor elke oude spijkerboek (van welk merk dan ook) die bij de aankoop van een nieuwe wordt ingeruild een be drag van 15 gulden ontvangt. Uiteraard geldt voor dit aanbod: één oude broek tegen één nieuwe broek. Foto: Goos van der Wilt. ln dit pand neemt Jadi 's Mode in sep tember zijn intrek. De huidige zaak, sinds tien jaar aan de Nieuweweg. Eind september verhuist Jadi's Mode, de bekende vrijetijdskledingzaak en "jeans specialist" van Soest, van de Nieuweweg naar de Soesterbergse straat. De zaak ondergaat daarmee een belangrijke uitbreiding, die het mogelijk maakt ook het assortiment aanzienlijk te vergroten. Met het oog op de verhuizing start morgen - don derdag 8 juni - een totale Ieegverkoop van de "oude" voorraad, met kortin gen die variëren van 10 tot zelfs 50 procent. Jadi's neemt in september zijn intrek in het pand aan de Soesterbergsestraat 37, waarin nu nog Wijnands Woonmode gevestigd is. Daarmee komt een einde aan een periode van tien jaar aan de Nieuweweg, waarin de zaak langzaam maar zeker uitgroeide tot een van de be kendste kledingzaken van Soest, gespe cialiseerd in vrijetijdskleding in het al gemeen en "jeans" in het bijzonder. Nog onlangs is het tienjarig bestaan uit gebreid gevierd met een serie van tien feestweken, met voortdurend wisselen de aanbiedingen en extra's voor de klanten. "We zaten al jaren veel te krap," aldus de heer J. Muizelaar van Jadi's, die het nieuws een mooie bekroning van het ju bileumfeest vindt. "Aan de Nieuweweg hebben we geen uitbreidingsmogelijk heden en we zijn al heel lang bezig uit te kijken naar een andere behuizing. We zijn blij dat we straks op zo'n uitstekend punt komen te zitten, direct bij het win kelcentrum Hartje-Zuid." Bovendien

Soester Courant | 1989 | | pagina 5