kfe aruóhoch HELPEN S WOENSDAG 14 JUNI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 14 Sotheby's experts taxeren kunst en antiek in Groeneveld SOESTER COURANT VERF WAND SIERPLEISTER DE BESTE EN ZEKER NIET DE DUURSTE van 20.50 y95 nüvoor Ui Ziekten en plagen in de moestuin iologische Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Nieuw programma dï'dubbers Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Schoemaker komt met kleinere, goedkope schotelantenne Echo Opleidingen Slachtofferhulp start in najaar in SÖ e i-ïHÈÊÊi RODE KRUIS SOEST GIRO 5.167.893 Vrijwilligers Vakature Bank V rijwilligerswerk in de natuur Filmhuis: 'Distant voices, still lives' Kopij-spelregels De Flint: Introdans Carmina Burana Cultureel Creatief Centrum Workshops in het najaar Naast het bestaande cursusprogramma bieden wij in het najaar ook een aantal bijzondere workshops aan, nl.: Workshop poppenspel voor be ginners-volwassenen In een weekend gaan we kennis maken met de beginselen van het poppenthea ter, waarbij we op een speelse en prakti sche wijze aan het werk zullen gaan. Het leren maken van poppen zal slechts zij delings aan de orde komen, omdat juist het spelen centraal staat. Als klap op de vuurpijl kunt u aan het einde van de workshop kijken naar een voorstelling van het poppenspeltheater: Compag nie Jean Pico met "the one mythoman". Voor deelnemers aan de workshop is de voorstelling gratis. Docent: Jan van Beers; tijd: zaterdag 10.00-16.00 uur en zondag 10.00- 16.00 uur; datum: 28 en 29 oktober 1989; prijs f 75,-. Workshop gedichten lezen ledereen kent wel de beruchte vraag: "Wat bedoelt de dichter met...?" Velen stellen zichzelf die vraag bij het lezen van gedichten. In deze workshop gaat het erom dat we samen uit een aantal gedichten proberen te halen wat er in zit. Tijdens de workshop wordt een aantal gedichten uitgereikt, maar u kunt natuurlijk ook zelf gedichten meene men. Docent: Wim Burghouwt; tijd: zater dag 10.00-15.00 uur; datum: 18 no vember 1989; prijs: f 35,-. Zomercursus tekenen/schilde ren In de maand juni, maandag 26 juni t/m vrijdag 30 juni, kunt u meedoen met een teken en schilder vijfdaagse voor beginners en gevorderden. In deze week is alles mogelijk, u kunt naar eigen keuze diverse schildertechnieken aan leren en als het weer het toelaat gaan we schilderen in de vrije natuur. Docente: Ellen Groenendijk; tijd: ie dere dag 9.45-12.15 uur en 13.15- 15.45 uur; pauze vam 12.15-13.15 uur; prijs: f 160,-; f 185,- (incl. lunch). U kunt zich t/m maandag 19 juni in schrijven bij de administratie van c-drie. Kindermusical groot succes Op zaterdag 3 juni vond in de Grote Zaal van C-drie de uitvoering plaats van de kindermusical "De Verkiezing". De 31 cursisten speelden hun rollen voortreffelijk, dit was ook duidelijk te merken aan de enthousiaste reacties van het publiek. De zaal was helemaal uitverkocht. Ruim 200 mensen konden het spektakel meemaken. De docenten Ans Jepkes en Coleta Lustenhouwer waren erg tevreden over de uitvoering, waar ze een jaar met de cursisten,aan hebben gewerkt. Horeca/bowling Als de zomer komt wordt het rustiger in C-drie. De cursussen zijn afgelopen en het aantal culturele activiteiten is ge ring. Het is om die reden dat de horeca/ bowling behoudens afspraken voor partijen, enz. vanaf 1 juni op zondag is gesloten. Vanaf 1 juli zal de dagbezet- ling voor horeca en bowling activitei ten, uitgezonderd vaste afspraken, niet aanwezig zijn. C-drie is wèl geopend voor het publiek, maar de bar/bowling is overdag gesloten. Deze maatregel is nodig om de kosten van het centrum niet onnodig te laten oplopen. Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Bijdrage voor Rode Kruis Op dinsdag 20 juni, tussen 10.00 en 16.00 uur, taxeren de experts van So theby's Amsterdam kunst en antiqui teiten, variërend van schilderijen en grafiek tot keramiek, kristal, zilver, art de/co, speelgoed, klokken, tapijten en meubelen en geven informatie en ad vies over de veilingmogelijkheden in Amsterdam of bij een van de andere internationale vestigingen van Sothe by's. Sotheby's organiseert al jaren regelma tig "open dagen" door het gehele land. De nu komende taxatiedag in Baarn wordt georganiseerd in samenwerking met Het Nederlands Rode Kruis. Hoe wel Sotheby's - zoals gewoonlijk - haar diensten kosteloos aanbiedt, wordt dit maal een bedrag gevraagd van f 2.50 voor de taxatie van (de eerste) twee ob jecten, en voor ieder volgend object f 1.- Deze bedragen zullen geheel ten goede komen aan Het Nederlandse Rode Kruis. Verrassende taxaties Naast het goede doel dat de bezoekers op deze wijze mede steunen, zullen ver schillende van hen hopelijk ook op een plezierige wijze verrast worden door de waarde van hun kunstvoorwerpen. Zo als in maart jl. in Amsterdam, toen por selein-expert Cees Broekhof een Ja pans porseleinen schaaltje onder ogen kreeg en het direct herkende als een zeldzaam VOC-schaaltje met een waarde van ca. f 25.000. De eigenaar kon zijn oren niet geloven: het in volko men ongeschonden staat verkerende schaaltje, dat hij ruim twintig jaar gele den had gee"rfd, werd al die jaren dage lijks door de familie gebruikt als koek- schaaltje.... Het VOC schaaltje is op 8 mei jl. onder de hamer gekomen in So- they's belangrijke vooijaarsveiling van Chinese en Japqpse Jkerpipjek en kunst voor werpen,en werd door een Japanse verzamelaar gekocht voor f 32.200. Een ander voorbeeld van taxatie die aanzienlijk hoger ligt dan men soms verwacht betreft een winterlandschap van de 19e eeuwse schilder Frederik Kruseman, dat vorig jaar tijdens een ta- Dit schilderij van Kruseman werd in november vorig jaar voor f 230.000 verkocht - een wereldrecord! xatiedagin Boekelo getoond werd. De eigenaar dacht zelf dat zijn mooie schil derijtje vast wel zo'n twee- a driedui zend gulden waard zou zijn, maar ver nam tot zijn grote verbazing dat het op een veiling minstens het twintigvoudige op zou brengen. Tijdens de zeer succes volle veiling van 19n. eeuwse schilderij en, in november jl., waarop vele kopers uit binnen- en buitenland aanwezig wa ren, liep de prijs op tot ongekende hoogte: een Amerikaanse kunsthande laar kocht het winterlandschap uitein delijk aan voor f 230.000 - de hoogste prijs ooit ter wereld betaald voor een schilderij van Kruseman! Een ieder die kunst, antiek of collec tors' items bezit en hiervan graag de waarde wil weten, is welkom op de ta xatiedagen van Sotheby's Amsterdam. Misschien is de waarde een aangename verrassing! Op donderdag 22 juni wordt in Hotel Bel Air, Den Haag, een soortgelijke "open dag" gehouden. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. 15 kg - ca 5 m2 Soesterbergsestraat 52, Socct Telefoon 0215S-12563 ADVISEURS-MET-VERVE Specialist Anti-roest behandeling T. VAN ROUWENDAAL voor het behandelen van o.a. personenauto's en bedrijfswagens Nijverheidsweg 11 -3762 EP Soest Tel. 02155 - 2 08 60 (na 18.00 uur: 02155 - 2 37 15) Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG De Vangrail, Nachtegaahveg 8?tel.l7615 In de week van 12 tot i17 juni zijn alle (vaste) aktiviteiten voor d"ê .laatste keer van dit seizoen. In september.arten we weer, met nieuwe en vaste aktiviteiten. Het Kruispunt, Alb.Cuyplaan 200, tel.21987 vrijdag 16 juni: Bak en eetweek met de aktiviteitencar- rousel. Waar: Tussen de flats in het Van der Velde plantsoen tegenover het Kruispunt. Tijd: half 3 tot half 4. Kos ten: f 0,50. Dit was de laatste aktiviteit in het Kruispunt voor dit seizoen. Nieu we en bekende aktiviteiten starten weer in september. De Praatpaal, Smitsweg 311, tel.19546 Donderdag 15 juni: Bak en eetweek met de aktiviteitencar- rousel. Waar: Op het grasveld tegen over of op het plein voor de Praatpaal. Tijd 4 tot 5 uur. Kosten: f0,50. Voor dit seizoen was dit de laatste aktiviteit. In september starten we weer met aktivi teiten. De kranten en tijdschriften berichten momenteel vaak over vervuiling van bodem, water en lucht. De vooruitzich ten voor de natuur zullen zeker niet be ter worden als we geen rekening hou den met het milieu, en dat is ook een kwestie van mentaliteit. In onze tuin kunnen we daar zelf een steentje toe bij dragen, niet alle insekten zijn schadelijk voor de tuin. Een gevarieerd planten- bestand zorgt voor gevarieerd insekten- leven. Zorg voor goede groei: Een groeiend gewas wordt minder snel aangetast. Zorg dat de gewassen voldoende be mest worden en regelmatig water krij gen. Bemest niet met verse stalmest omdat daar vliegen op af komen en dat is voor wortels funest. Vruchtwisseling: Omdat de poppen in de grond overwin teren mogen vatbare gewassen nooit ie der jaar op het zelfde stukje grond wor den geteeld. Wanneer dat wel het geval is dan vindt de vlieg die uit de grond kruipt meteen een uitstekende gelegen heid daar de eitjes te leggen. Gebruik tegen de wortelvlieg instektengaas of vliesdoek. Bestrijding knolvoet: Kook kool of koolafval, neem het kool- nat en vernevel het over het land. De larve ruikt de koollucht en komt uit het eitje, wil gaan eten, maar er is nog niets te eten, kan niet meer terug in het eitje en gaat dood. Dit twee jaar lang, drie keer per jaar herhalen, wanneer er geen kool op het stuk land staat en u bent de plaag te boven. Aardappelschurft komt het meest voor op droge gronden met weinig humus en ook op alkalische grond. Een ph van 5-6 en verbetering van humusgehalte van de grond zal de ziekten doen ver minderen op die plaats. Bladluis groen en zwart: Te bestrijden met brandnetelgier, dat men als volgt maakt: Vul een vat water, doe er een laag brandnetels in, laat dit tuinbouwvereniging t NUT een week staan en klaar is de luizenver delger. De planten waar bladluis op zit kunnen met de gieter besproeid wor den. Wat ook een plaag kan zijn als de eerste erwten uit de grond komen, zijn kraai en, eksters en vlaamse gaaien, die de kleine plantjes uit de grond trekken. Dus u dient hier uw voorzorg te nemen door er kwartjesgaas voor te zetten. Ook de konijnen zijn erg aktief, ze laten geen koolplantjes staan. Maar daarom om uw tuin een hek van plm. 60 cm. hoog als u van konijnen last heeft. Bedenk bij het bestrijden van ongedier te altijd dat u de natuurlijke vijanden van gewasbelagers nooit verdelgt. Middelen ter bestrijding van onge dierte Plaats om de voet van de kool een kool kraag, is niet altijd afdoende. Afrikaan- tjes verspreid over de tuinplanten, om aaltjes, witte- en wortelvlieg tegen te gaan. Tussen de wortels: uien of knoflook planten. Eierschalen fijn malen en uitstrooien over de tuin tegen slakken. Houtas rondom de kool tegen aard- vlooien, koolvlieg en slakken. Kamille verspreid over de tuin tegen muizen. Sparretakken plaatsen bij de bessen- struiken tegen meeldauw. En zo zijn er nog veel meer wetenswaar digheden die u kunt vernemen over het biologisch tuinieren dus eigenlijk ge zegd milieubewust tuinieren. Zo is er voor u een kans om er meer over aan de weet te komen op de open dag van de biologisdhe tuinbouwvereniging 't Nut, zaterdag 1 juli, Jachthuislaan bij paleis Soestdijk. Een nieuw programma met veel nieuwe cursussen, voor elk wat wils, o.a: Zelf leren filosoferen Filosofie betekent: verlangen naar wijs heid. Daar gaat het om in deze cursus. Filosoferen is niet alleen voorbehouden aan Filosofen, het is eigenlijk een alge meen menselijk bezigheid, die verder kan worden ontwikkeld. Dat is zinvol, omdat filosoferen leidt tot wijsheid, omdat het weerbaar maaktomdat het helderheid verschaft en omdat het pro blemen kan oplossen. Een werkgroep zal bestaan deels uit het bespreken van de gelezen teksten en deels uit het oefenen van filosofische vaardigheden met als motto: denken is geen last maar een lust. Denken is leuk, iedereen kan het en het leidt ook tot iets! Als handboek wordt gebruikt: "Spreekuur bij een filosoof', geschre ven door de docent. Aanvang: disdag 3 oktober; 19.30- 21.30 uur. Docent: drs. A.Hoogendijk; 8 lessen; cursusprijs f 185,— incl.boek. Cursusadres: Kardinaal Alfrink Mavo, Di Lassostraat 65. Genealogie Genealogie, ook wel stamboomonder zoek genaamd,is het onderzoeken, en het zoeken naar onze voorouders. Aan de hand van een praktijkvoorbeeld wordt U gedurende deze cursus van het heden teruggeleid tot het verleden van rond de 17e/18e eeuw. Niet alleen de gangbare bronnen voor genealogie worden behandeld, maar ook de wat specialere, zodat U een be tere indruk van het tijdsbeeld waarin Uw voorouders leefden kunt verkrij gen. In zes avonden neemt de docent U stap je voor stapje mee, steeds verder weg naar Uw afstamming, en wijst U de weg die U zelf moeizaam zou kunnen be wandelen, omdat U de "weg" niet kent. Aanvang: dinsdag 26 september; 19.00-20.30 uur (2 x per maand) Docente: Mevr. A.Elenbaas: 6 lessen; cursusprijs f 50,— Cursusadres: Kardinaal Alfrink Mavo, Di Lassostraat 65 Inlichtingen en aanmeldingen: Volksu niversiteit Soest/Soesterberg Kerk plein 1 tel. 22195. Kantoor geopend: elke maandag van 10.00-12.30 en don derdag van 10.00-13.30 uur. o« Voor al uu) bouw- en onderhoudswerken 1 e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Scène uit "Distant voices, still lives Een eigen schotelantenne waarmee een keur van zenders ontvangen kan wor den is voor de meeste mensen jarenlang iets onbereikbaars geweest. De schote lantennes waren altijd duur en groot. Wie een dergelijke antenne kon betalen De stichting werkt reeds drie jaar in Amersfoort en stelt zich ten doel in nauwe samenwerking met het "Mid land College" en anderen een zo breed mogelijk pakket van cursussen en korte opleidingen aan te bieden. Deze opleidingen zijn gericht op de sec toren handel, ambacht, industrie en dienstverlening en zijn zo praktisch op gezet, dat de cursist het geleerde recht streeks in de praktijk kan toepassen. Stichting "ECHO" is, in samenwerking met het "Midland College", erin ge slaagd een constructie te vinden, waar door het mogelijk is om de opleiding voor het C-diploma in de avonduren te volgen. Per 1 september start "ECHO" een tweejarige Avond Middelbaar Handelsonderwijs opleiding. Er worden voorlopig zes vakken gege ven: Nederlands, Engels, Commerciële Vorming, Management, Warenkennis, Algemene Economie en Bedrijfseco nomie. Bij voldoende vraag wordt het vak Be drijfsadministratie toegevoegd. Inlichtingen "Midland College"/Stich ting "ECHO" Antwoordnummer 1121 3800 WB Amersfoort tel. 033-751121 Slachtofferhulp Eemland, aangesloten bij de Landelijke Organisatie Slacht offerhulp te Utrecht, stelt zich ten doel slachtoffers van misdrijven en ver keersongevallen adequate hulp te bie den. are? algemene radio omroep soest Programma De AROS van dag tot dag Zondag 10.00 - 11.00 uur: Klassieke muziek. 10.00 - 11.30 uur: Kerkdienst (via lijn 4) 20.30 - 21.30 uur: Herhaling van het programma "Hitmuseum" Maandag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het programma "Grijs gedraaid" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren- informatief' met verzoekplaten, het- weer en telefonisch kontakt met de politie Dinsdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het maandagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren- informatiefmet verzoekplaten, het- weer en kontakt met de Gemeente- voorlichter, de heer B. van Os. Woensdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het dinsdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Groot-Engendaal" 20.30 - 21.30 uür: "Soestergloren- informatief' met verzoekplaten en het weer. Donderdag 10.00 -11.00 uur: Herhaling van het woensdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Mariènbrug" 20.00 - 21.30 uur: "Het Circuit,,. "Omdat alles in een kringetje loopt". Vrijdag 10.00 - 11.30 uur: Herhaling het donderdagavond-programma 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren- informatief' met verzoekplaten het weer, kerknieuws en de medische diensten. Zaterdag 09.00 - 10.00 uur: "Grijs gedraaid", gevarieerd programma met: cabaret, country western, enz. 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het vrijdagavondprogramma. 15.00 - 17.00 uur: De "AROS- show", jeugdprogramma. 17.00 - 19.00 uur: "Domino", non stop muziekprogramma 19.00 - 20.30 uur: "Reken maar," spelprogramma. 20.30 - 21.30 uur: "Hitmuseum," muziek uit de jaren 1950 t/m 1980. 21.30 - 23.00 uur: "Sluimer-radio", Easy-listening Nadere informatie: AROS (Alge mene Radio Omroep Soest), post bus 193, Soest, tel. 20420. Soms is een luisterend oor voldoende, vaak wordt informatie verstrekt over praktische zaken. De vrijwillige mede werkers helpen b.v. bij het opruimen van een huis na inbraak, begeleiden mensen bij bezoeken aan politie, recht bank of arts, verlenen assistentie bij het invullen van formulieren, het schrijven van brieven of verzoekschriften (b.v. voor het regelen van schadevergoe ding) of verwijzen door naar instellin gen als maatschappelijk werk. Dit alles geschiedt in nauwe samenwerking met de politie ter plaatse, maar ieder die zich slachtoffer voelt, kan zich ook rechtstreeks wenden tot de bureaus van Slachtofferhulp Eemland. Een kantoor voor de hele regio is geves tigd te Amersfoort in het politiebureau kamer 204, van Asch van Wijckstraat 45. Tel 033-610805, terwijl zelfstandig werkende plaatselijke kantoren te Bun schoten, Baarn, Woudenberg en Leus den werden opgericht. Thans is een cursus met vrijwilligers uit Hoevelaken en Soest afgesloten, zodat deze ingezet kunnen worden in ge noemde plaatsen. Officieel zullen deze afdelingen in september/oktober van start gaan. Uiteraard zal dit met enige feestelijkheid gepaard gaan. Een ieder die een uitnodiging wenst voor de ope ning, kan deze aanvragen. Alle vrijwillige medewerkers ontvan gen een opleiding van ca. 10 weken. Op 2 september 1989 om 10 uur is er te Amersfoort een ori"enterende bijeen komst voor nieuwe vrijwilligers, men name uit Eemnes, waar omstreeks de cember 1989 een afdeling zal starten. Ook geïnteresseerden uit Soest zijn zeer welkom. Voor inlichtingen en opgaven: Stich ting Slachtofferhulp Eemland, Van Asch van Wijckstraat 45, Amersfoort, tel. 033 - 610805. moest nog maar zien waar hij de ruimte vandaan haalde om het ding te plaatsen. Bij firma Schoemaker aan de Van Wee- destraat is nu een heel ander type scho tel te koop. Dit schoteltje, want zo mag de antenne in verhouding tot het vroe gere formaat wel genoemd worden, heeft een diameter van zestig centime ter en kost 899 gulden. De antenne kan overal geïnstalleerd worden, zelfs op een schuurtje. Haast iedereen is op een of andere wijze bezig met de ons omringende natuur. De boer op z'n land, de burger in zijn of haar volkstuintje, balkon of venster bank. Alles wat groeit heeft verzorging, onderhoud en bescherming nodig. Dat gebeurt in het klein, door ieder van ons, maar wie zorgt voor het ons omringen de landschap? Er is een steeds groter wordende be langstelling voor het beheer en daar door behoud van met name de Utrecht se landschappen. Veel vrijwilligers heb ben deze interesse omgezet in een daad werkelijk bezigzijn in het landschap. Ook zp'n twintigtal natuurwerkgroe- pen zet zich in de provincie al jarenlang actief in voor het behoud van het land schap. Deze werkgroepen kijken uit naar uw hulp, want er zijn nog veel helpende handen nodig. U wilt helpen? Alleen of in groepsver band? Met het knotten van bomen? Met het maaien en hooien? Met het schonen van sloten? Kortom: met het beheer van het landschap? Meldt u zich dan aan bij de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest, of bij één van de plaatselijke natuurwerkgroepen. Voor Soest is dat de werkgroep landschaps beheer, regionaal het Stichts Land schapsbeheer. Krijgt u langzamerhand genoeg van alle vrije tijd, of bent u zo ver dat de muren op u afkomen van verveling, dan is het tijd om eens bij de vakaturebank binnen te lopen. Er is vast wel een leuke vrijwil- ligersbaan voor u te vinden. De Vrijwilligers Vakaturebank Soest is gevestigd in C-drie, Willaertstraat 49, tel. 12630. U kunt er terecht op maan dag, dinsdag en donderdag 10.00- 12.30 uur en 13.30-15.30 uur; vrijdag 11.00-12.30 uur. Vakatures 19/105 Technisch medewerker m/v voor huisomroep gevraagd. 19/106 Om de filmapparatuur van cultureel centrum te bedienen wordt vrijwilliger m^v gevraagd. 18/101 Penningmeester gezocht bij stichting jeugdzorg. 18/102 Bestuursfunktie aangeboden bij Ver. voor Veilig Verkeer. 17/103 Vrijwilligers m/v gevraagd in bejaardencentrum als gastvrouw/heer en voor het vervullen van diverse taken in het huis. 15/104 Bijrijder/begeleider van ou- derenbus gezocht. 15/101 Vrijwilligers m/v (met rijbe wijs) gevraagd om zich te belasten met het rondbrengen van maaltijden aan ouderen. 8/129 Vrijwilligers m/v gevraagd om de groepsleiding te ondersteunen bij het wandelen met bewoners van instel ling voor geestelijk gehandicapten. 8/120 Gastgezin gezocht voor één van de bewoonsters van sociowoning in het centrum van Baarn. 8/112 Stichting ten behoeve van sport voor gehandicapten zoekt vrijwil ligers. Werkzaamheden bestaan o.a. uit: het mede opzetten van sportaktivi- teiten voor gehandicapten; het begelei den van sportaktiviteiten (o.a. rolstoel- dansen); het organiseren van aktivitei ten voor de gehandicapten. 8/102 Vrij willigers m/v gevraagd om recreatieclubjes te begeleiden. 8/104 Vrijwilligers gevraagd om zich beschikbaar te stellen als bezoekouder- relatie van duurzame aard. 8/105 Om het bezoeken van één be woner van instelling op zich te nemen, worden onbeperkt aantal vrijwilligers m/v gevraagd. 8/109 Vrijwilligers m/v gevraagd om tt assisteren bij het ponyrijden met ge handicapten. 11/101 Dierenambulance Baarn zoekt vrijwilligers m/v. Gegadigden dienen in Baarn woonachtig te zijn en in een rijbewijs te bezitten. Behalve dienst doen bij ongevallen, ook mensen met hun huisdier vervoeren naar dierenarts, trimsalon, crematorium, universiteits kliniek. Gevonden dieren naar asiel vervoeren. Vereisten: van dieren hou den en goed met ze om kunnen gaan, in noodgevallen rustig kunnen handelen. De Vereniging Artishock. Sleenboffstraal 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage ie leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 15 juni: "Distant voices, still lives" is het speel filmdebuut van Trencer Davies. De film was een verrassing op het filmfestival in Cannes van 1988. Hij werd bekroond met de prijs van de internationale kri tiek. De film is autobiografisch. "Distant voices, still lives" valt uiteen in twee delen. Het eerste deel handelt on der de titel "Distant voices" over de tijd dat de vader van de familie nog in leven is. Het tweede gedeelte, "Still lives", speelt zich twee jaar na zijn dood af. Het uitgangspunt van het eerste deel is de begrafenis van de vader. Dit geeft re denen voor alllerlei herinneringen en verre stemmen uit het verleden. Echo's van het grillige geweld waar hun vader hun dagelijkse bestaan mee teisterde. Vooral de onvoorspelbaarheid en het gebrek aan logica van zijn woede was een bron van angst. Ondanks alles wa ren de kinderen net als hun moeder on verbrekelijk met hem verbonden. "Still lives" lijkt lichter. De tiran is im mers dood. De moeder en de kinderen zijn vrij om te doen wat ze willen. Hun levens zijn echter gedoemd om 'stil te staan'. "Distant voices, still lives" is indruk wekkend van inhoud. Evenals de sfeer welke Terence Davies feilloos tot leven weet te wekken. Voor wie de film on dergaat lijdt mee, lacht mee en zingt mee, want er wordt bijna constant in ge zongen. Amerikaanse populaire songs over liefde en betere tijden. Een aan grijpende film! Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree f 6,-; cjp/65+ f 5,-. Filmagenda: 22 juni: Intervista 29 juni: La Dolce Vita 6 juli: Track 29 13 juli: Hammet De Soester Courant hanteert met betrekking tot het inleveren van ko pij de volgende spelregels: Algemeen De uiterste termijn waarop kopij kan worden aangeboden voor plaatsing in de krant is: maandagmiddag 17.00 uur. Sport Voor sportkopij geldt een enigszins afwijkende regel: de tekst dient uiterlijk maandagmorgen 09.00 uur te worden aangeboden. Rubrieken Voor de 'vaste' rubrieken, waarvan de inhoud geen bijzonder actueel ka rakter heeft, wordt als uiterste inle- vertermijn gehanteerd: donderdag middag 17.00 uur. (van de vooraf gaande week). Kopij die na de genoemde tijdstip pen wordt ingeleverd wordt terzijde gelegd en zal - afhankelijk van de ac tualiteitswaarde - pas in de editie van de daaropvolgende week worden opgenomen. Dinsdag 20 juni: Introdans gaf op 10 maart j.1. een voor stelling in De Flint. Carmina Burana stond op hun programma, wegens ziek te van Ton Wiggers kon dit toen niet worden opgevoerd. Velen hebben de wens te kennen gegeven Carmina Bura na alsnog te zien. Inmiddels is Ton Wiggers hersteld en komt Introdans speciaal terug naar Amersfoort om alle teleurgestelden als nog de kans te geven. Na deze avond in De Flint dansen zij Carmina Burana nog een keer in Arnhem, daarna is het voorgoed van hun repertoire. Voor Carmina Burana - een orkestratie van Carl Orff - heeft Ed Wubbe de cho reografie gemaakt. Het meeslepende en volkse element van de liederen heeft hij op een bijna plat realistische manier vorm gegeven. Een vagebond, een me laatse en een miserable zijn de drie figu ren die de rode draad vormen in het één uur durende dansspektakel, waaraan in totaal dertien dansers mee doen. Deze avond wordt alléén de Carmina Burana gedanst. Aanvang 20.15 uur. De Flint Theater, loegangsprijs: f 10,- (éénheidsprijs). Kaartverkoop vanaf dinsdag 13 juni bij ue Kassa van De Flint.

Soester Courant | 1989 | | pagina 14