WEEKEND RECEPT ZOMERTIPS! ócnuttemmnj vice r anoJof Jongerenkoor Soesterveen excellent in »on UW BARBECUE-PARTY Het goede doel Licht- en Krachtinstallaties Mannen slaan fietser bewusteloos GINA 16 WOENSDAG 14 JUNI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 17 Grafheuvels Stompert zijn echt Geslaagden De Koppel-LTO Eemlandcollege- Zuid-VWO RSG Schoonoord Zeist-Mavo Eemlandcollege' Zuid-Havo ROEPT U MAAR... SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155-23584 Jubileumconcert groot succes Griftland-VWO Alfrink Mavo Dag/Avondmavo voor volwassen Schothorst College Ouders vragen om drempels op Waldeck Pyrmontlaan Kalfsragoüt met paddestoelen keukenpapier en Kijk de oester- Er zijn jaarlijks in dit land nogal wat ak- ties voor goede doelen. Een loffelijk streven van de initiatiefnemers natuur lijk, maar artiesten kijken daar toch iet wat anders tegenaan. Zij zijn namelijk heel vaak de pineut. Ik zal dat uitleggen. Als enkele nijvere landgenoten besloten hebben zich in te zetten in hun vrije tijd) voor één of ander goed doel dan bedoelt men daarmee dat men geld wil inzame len. Daarvoor worden allerlei ludieke akties bedacht en veelal staat dan een "feestavond" hoog op de lijst. Prachtig natuurlijk, ware het niet dat men die avond financieel zo voordelig mogelijk wil afsluiten. Het publiek betaalt entree, er wordt ter plekke ook een loterij ge houden, maar de kosten moeten laag, nog beter nihil zijn. Nu heeft men voor een feestavond artiesten nodig en als 't kan ook een paar die bekend zijn want daar komen de mensen op af. Dus gaat men artiesten bellen met de vraag of die willen komen, het liefst voor niks. "Maar reiskosten betalen we wél hoor". Ik heb daar een gruwelijke hekel aan omdat het volslagen irreëel is. Een ar tiest beoefent dat vak niet slechts omdat 'ie dat leuk vindt, maar ook om brood op de plank te hebben. Niemand haalt het in zijn hoofd om aan de slager, bakker of welke middenstander dan ook te vra gen zijn omzet van één of meerdere da gen af te staan, noch komt het verzoek aan een werknemer zijn salaris gedeel telijk voor hei goede doel in te leveren. Maar van een artiest verlangen ze dat wel en dat kan natuurlijk niet. Simon Carmiggelt, Kronkel, schreef daar eens een heel goed stukje over waarin ik mij geheel kon vinden. Als hem het verzoek bereikte om ergens gratis een lezing of zo te komen geven Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Een 19-jarige man uit Soest werd in de nacht van zaterdag op zondag door drie mannen in elkaar geslagen toen hij met zijn fiets op de Eigendomweg reed. De man was op weg naar huis toen hij de drie onbekenden tegenkwam. De mannen schreeuwden naar hem: "Hé, ben jij die gokker?" De fietser dacht "ik zal maar wat zeggen" en riep "ja". Toen hij wilde doorrijden sloegen de mannen hem in elkaar en vernielden de fiets. Het slachtoffer werd zo hard geslagen dat hij buiten bewustzijn raak te. De man deed aangifte bij de politie. Hij wist daarbij zulke goede persoonsbe schrijvingen te geven dat de politie de drie vermoedelijke daders inmiddels heeft kunnen arrresteren. Het gaat om drie Soesters in de leeftijd van 17 tot 20 jaar. voor een charitatief doel, had hij onge veer de volgende tekst; "Vrienden, ik wil graag van uw aanbod gebruik maken, want het doel waarvoor u zich inzet, draag ik een warm hart toe. U betaalt mij natuurlijk mijn normale gage. Van dat bedrag stel ik f 100,- beschikbaar voor uw aktie. Da's meer dan wat het gros van de anderen daarvoor o ver heb ben!" Meestal hoorde hij dan niets meer. "Kijk motiveerde Carmiggelt zijn ant woord "als men alleen maar op die ma nier aktie denkt te kunnen voeren, moet men er gewoon niet aan beginnen. Want zo kan iederéén 't natuurlijk. Als hel doel echt leeft bij het publiek, moet de organisatie gewoon de entreeprijzen drastisch verhogen en de uitgenodigde "bekende Nederlander(s) gewoon be talen. In dat geval zal het publiek dat er graag voor over hebben omdat men weet waarom het gaat. A Is ik gebeld word, gebruik ik meestal dezelfde tekst als Carmiggelt. Sommige bellers worden dan narrig, af en toe zelfs onbeschoft en dan hoor je opmerkingen die er op neer komen dat elke artiest van naam al hoog en breed "binnen "is. Was 't maar waar! Maar zelfs dan gaat de stelling nog op. Bekende Nederlanders moeten net als anderen hard werken voor hun boterham en ik weet uit erva ring dal de meesten veel dQen aan onder steuning van instellingen die dat nodig hebben. Ikzelf ga niet voorbij aan ver zoeken van het Rode Kruis, Astma Fonds, Kankerbestrijding tot aan de dierenbescherming toe, maar wel op de manier die mij het beste uitkomt. Toen ik een paar weken geleden negatief reageerde om voor één of ander doel naar Stadskanaal te komen, riep de bel ler ongelovig door de telefoon; "maar wij maken een hoop publiciteit voor u!" Ik heb 'mproberen uit te leggen dat ik bij de bank met de valuta "publiciteitm 'n hypotheek niet kan aflossen en dat ik zelf al enkele decennia publiciteit had verzameld. En dat het lief was bedoeld maar dat ik blijkbaar in Stadskanaal al bekend genoeg bleek te zijn "want dat ik juist de reden waarom u me belt. Als 't om publiciteit gaat, kunt u beter een on bekend talent uit uw regio vragen, die heeft dat nodig. Misschien maakt u hém wel beroemd". Hoofdschuddend legde hij de telefoon neer omdat ik niet op zijn genereus aanbod in wilde gaan. Er zijn nog een paar aspecten die mij niet zo enthousiast laten zijn omtrent aan vragen ergens gratis aan mee te werken. Ik vroeg eens op zo'n avond aan de or ganisator, die het allemaal heel goed be doelde, of ik de enige was die belange loos zijn medewerking verleende. "Na tuurlijk", zei hij "Ik heb anders de in druk van niet", legde ik hem uit "want voor de zaal moet je gewoon de huur be talen. De dranken en de hapjes kosten hier ook de volle mep en daarvan gaat niks naar het goede doel. De drukker die de affiches heeft gemaakt, heeft ook niet voorde kostprijs gewerkt en de gemeen te int gewoon het volle pond vermake lijkheidsbelasting over de entreekaar tjes. De rekening van Buma moet je be talen en het personeel dal hier de drank jes rondbrengt krijgt ook gewoon zijn salarisDaar had de goede man niet bij stil gestaan. "Maar da 's toch logisch wierp hij tegen. Ik keek hem alleen maar aan. Nee, Simon Carmiggelt had het toen al bij het rechte eind. Peter Koelewijn ste he atuur 1 67 47 brille- ïg van tonen 5-1 38 59 Wethouder Plomp deelde vorige week dinsdag tijdens de commissievergade ring Ruimtelijke Ordening mee dat de grafheuvels op De Stompert 'echt' zijn. Provinciaal archeoloog W. J. van Tent is bezig met een onderzoek naar de graf heuvels. Veel meer kon Plomp dinsdagavond nog niet zeggen over de bodemvondst. De conclusie dat de heuvels echt zijn kon worden getrokken na een eerste oriënterend onderzoek van Van Tent. Verdere conclusies kunnen pas worden getrokken na het eindonderzoek dat eind juli zal worden afgerond. Ouders van de schoolgaande kinderen die iedere dag over de Waldeck Pyr- montlaan fietsen, maken zich zorgen over de grote snelheden waarmee het verkeer door die straat raast. Mevrouw M. de Metz maakte vorige week dins dag tijdens de vergadering van de Com missie voor Ruimtelijke Ordening ge bruik van het spreekrecht om de aan dacht van de commissieleden op dit probleem te vestigen. Ook voor de aan vang van de commissievergadering werd al actie ondernomen. De Metz fietste, met ruim vijftig scholieren, van zwembad De Turf naar het kantoor Mi lieu en oiuuböeheer aan de Lange Brinkweg, waar de vergadering werd gehouden. Met rinkelende fietsbellen kwamen de fietsers daar aan. De Metz vroeg de gemeente over te gaan tot het plaatsen van ten minste drie verkeersbelemmerende drempels in de Waldeck Pyrmontlaan en vrachtver keer op de weg te verbieden. Eén van de drempels zou voor De Turf moeten worden gelegd. Want ook voor kinde ren die daar willen gaan zwemmen is de verkeerssituatie op de Waldeck Pyr montlaan te gevaarlijk, volgens De Metz. "Wij vragen ons af of er nu echt gewacht wordt totdai een an onze kin deren aangereden wordt met alle ramp zalige gevolgen voor hun toekomst, zo zij het er al levend afbrengen", zei zij. "Wij denken dat u zich misschien niet realiseert hoe groot het aantal kinderen is dat dagelijks de route over de Wal deck Pyrmontlaan volgt om naar school tc gaan. Onderzoek De Metz zei dat zij geen tegenstander effioencv Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 COP1ESERVICE Vergroten Verkleinen Inbinden Plastificeren Aan De Koppel slaagden onderstaande leerlingen uit Soest voor het LTO-di- ploma Wouter Bargerbos, Mark Doorduijn, Rene van Essen, Guido Kisner, Danny van de Pol, Herman Jansen, Reyk Mul ler, Robert Vooren, Mare van Klooster, Sander Stalenhoef Ismet Inci. Aan het Eemlandcollege-Zuid slaag den onderstaande leerlingen uit Soest voor het Havo-diploma Gunter Bauer, Maxim Besters, Marijn Boumans, Astrid Hendriksen, Paul Moonen, Erika van Randeraad, Arjan Snijders, Rene Tammer. Aan de RSG Schoonoord Zeist slaag den onderstaande leerlingen uit Soest voor het Mavo-diploma: Eric Oostema. Aan de RSG Schoonoord Zeist slaag den onderstaande leerlingen uit Soest voor het Havo-diploma: Raymond Bus, Robert Pranger. Aan de RSG Schoonoord Zeist slaagden onderstaande leerlingen uit Soest voor het VWO-diploma: Marcel Lobbes, Ronald Kaspers. Restaurant en Motel Het Witte Huis door Arie Wandelaar Soest staan de komende maanden drukke tijden te wachten. Voorberei dingen zijn in volle gang om met toe ters en bellen Paul Scholten donder dag 22 juni a.s. uit te luiden. Voor en na die datum zijn de zes fractievoorzit ters van de Soester gemeenteraad vele malen in conclaaf bijeen om een ver langlijst samen te stellen, waarin tot uitdrukking moet komen waaraan de nieuwe vader van het Soester gezin moet voldoen. Dat nwet dus een schaap met meer dan vijf poten gaan worden. Interessant is straks de vraag of het uit te brengen advies van de commissie van zes straks serieus wordt genomen. De weegschaal daarvoor wordt gehan teerd door mr. Beelaerts van Blok land, de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht. "Roept U maar", luidde de democratische uit nodiging. Of de verlangens van poli tiek Soest op de juiste golflengte wor den ontvangen is echter een geheel an der hoofdstuk. Duidelijk tot nu toe is slechts dat ongeveer een peloton solli citanten staat te dringen om de vrijge komen burgemeestersstoel te gaan be zetten. Soest, weten zij veel. Bedriegen de voortekenen niet, dan verdwijnt invaller drs. Giinther Plomp, de man die tijdelijk na 22 juni a.s. de stoel van de burgemeester warm moet houden, nog voor septem ber weer in de dug-out. Met een maand of wat moet de opvolging be keken zijn en kan Soest weer rustig slapen. Dat is nodig ook, want ergens in de maand september wordt van ons ver wacht dat wij een zeer uitgeslapen in druk zullen maken. U en ik, we mogen in de maand september laten weten wat ons, wat Soest betreft, zwaar op de maag ligt. Eerder trok de gemeente iets meer dan een halve ton uit om via een onderzoek, verricht door het bu reau Lagendijk, aan de weet te komen waar we in Soest oprispingen van krij gen, of waarmee we ons op een redelij ke wijze in het dorp thuis voelen. Een onderzoek waarvan de uitslag aan dui delijkheid niets te wensen overliet. De resultaten ervan gaan we in september met elkaar analyseren. Of wordt het herkauwen? De gemeente Soest gaat daarvoor een studie- en discussiedag organiseren. Burgers, het verenigingsleven, verte genwoordigers van maatschappelijke organisaties en het bedrijfsleven mo.- gen zich bij die gelegenheid laten ho ren. De drukst bezette publieke tribu ne die Soest ooit heeft gekend, met een 20e eeuwse Babylonische spraak verwarring als uitkomst. "Roept U maar", klinkt het straks op nieuw, daarmee de suggestie wekkend dat de duit die we in het zakje doen wel eens de waarde van een dukaat zou kunnen krijgen. Arie helpt "t U hopen, maar heeft zo zijn twijfels. Twijfels gebaseerd op het gegeven hoe U en ik in het dagelijks leven in elkaar zitten. Zeg nou zelf, luisteren we naar elkaar als er onderwerpen ter sprake komen die voor de een van groot be lang, voor de ander hoogst oninteres sant zijn? Nee toch hé, ieder van ons heeft toch zijn eigen uithangbord bo ven zijn winkeltje hangen. Een studie- en discussiedag met 't oog op de toe komst van Soest zal daar niets aan ver anderen; eerder loopt men het risico dat verdere escalatie de winnaar zal blijken te zijn. Het zal Arie geen worst wezen wie dit studie en discussie-dagje in september heeft bedacht. Waarschijnlijk een oliebol, deel uitmakend van beslag waaraan men vergeten is gist toe te ge ven. Onverteerbaar dus. Met het oog op de komende verkiezin gen voor de gemeenteraden zouden politieke partijen eens bij hun achter bannen moeten inventariseren wat daar aan verlangens en voorkeur leeft ten aanzien van de toekomstige leef baarheid in Soest. Met de uitkomst daarvan is meer te doen dan met de visie van hen die zich straks zullen herkennen als de roepen den in de woestijn. ARIE WANDELAAR De grote zaal van C-drie, met bijge trokken kerkruimte, was zondagmid dag tijdens het jubileumconcert van het Jongerenkoor Soesterveen tot de laatste stoel bezet door een opgetogen publiek. Het koor.beeft in de vijftien jaar van zijn bestaan binnen Soest bre de bekendheid gekregen en een uitste kende reputatie opgebouwd. Dat die positieve waardering meer dan ver diend is werd in dit muzick-evene- ment weer eens nadrukkelijk bewe zen. In een vlot tempo werd met uitgekiende afwisseling een groot aantal liederen gepresenteerd, deels uit het kerkelijk repertoire, deels uit het licht-populaire genre. Gedurfde keuzen van moeilijke melodieën en pittige begeleidingen werden daarbij niet uit de weg gegaan. Het koor zong geconcentreerd en en thousiast, als een eenheid, met duidelijk eigen interpretaties, met zelfvertrou wen en een uitstekende verstaanbaar heid. Zulke karakteristieken verwijzen na tuurlijk vooreen belangrijk deel naar de kwaliteiten van de dirigent. Frank Kooiman, die sinds 1979 het Jongeren koor leidt, heeft op inspirerende en ont spannen wijze en met grote deskundig heid het koor een duidelijk eigen ge zicht gegeven. De vele arrangementen die op zijn naam en op die van de twee de dirigent. Bas Weusten, stonden toonden aan dat binnen het koor ook ander dan vocaal muzikaal talent aan wezig is van hoge kwaliteit. Voor de pauze werden tien kerkliede ren gezongen, telkens door weer een ander koorlid geïntroduceerd, bondig, geestig, bekwaam! Eigenlijk bestond de hele middag uit een aaneenschakeling van hoogtepunten, maar als dan toch enkele liederen eruit gelicht moeten worden, dan zouden dat voor de pauze wellicht moeten zijn: "Een Uittochts lied" en "Tafel der Armen". De lang niet eenvoudige melodieën met bijbe horende moeilijke pianopartijen wer den opmerkelijk gaaf neergezet. Jaco Floor excelleerde als pianist in het tech nisch ingewikkelde voorspel van "Men sen van God". Zo werd toegewerkt naar het conciliai re lied "Heelheid, Gerechtigheid, Vre de", dat door alle aanwezigen werd meegezongen. Een indrukwekkende climax! Als solo-zangeres trad daarbij Lonneke Weusten op. Wat haar be treft: goede wijn behoeft geen krans... Na de pauze volgde een luchtiger En- Het Jongerenkoor Soesterveen tijdens het concert in C-drie. gelstalig allerlei van musical, show, bal laden en swing. Wim Peters, John van Kempen en Leo Weusten soleerden uit stekend in "Three Times a Lady". Olga Hógewoning;ElizL Bos, Bas Weusten en Milan de Keyzer begeleidden perfect het verrassende "Tuxedo Junction", en de ballon die in het felle zonlicht luid ruchtig de geest gaf deed dat op zo'n doordacht moment dat het ingepro- grammeerd leek. "Grow for me" werd in een alleraardigste act gepresenteerd door Marianne Otten, Edith Pols, Sas- kia Schuurman en een vocal-groep. Hildo Flierman (drums) en Jos Weus ten (als-saxofoon) traden vakkundig op als gastspelers en bij de laatste twee nummers zong een tiental oud-koorle den mee. Aparte vermelding verdient nog de ge waardeerde aanwezigheid van oprich ter/eerste dirigent Ben Prinz. Gelukkig waren de Soester pastores tenminste in de persoon van één hunner vertegen woordigd. Voorzitter Cees Visch sloot met een vriendelijk toespraakje met veel dankwoorden een grandioze mid dag af. E.S. Aan het Eemlandcollege-Zuid slaag den onderstaande leerlingen uit Soest voor het VWO-diploma: Arjan Bijman, Hans Boelhouwer, Ray mond Brandes, Maike de Gier, Ellen Hondeveld, Martijn Kroon, Jeroen van de Mast, Leone Menne, Roland Poort, Robert Roest, Willem-Jan Rouwhorst, Fred van Schoonhoven, Guus Tourne, Marjolein Tourne, Lauret Uyland, Jo- landa van Werkhooven. Aan het Griftland College slaagden on derstaande leerlingen uit Soest voor het VWO-diploma: Dominique Baede, Petra Baron, Ro bert v.Dorresteijn, Inge Drupsteen, Pe tra Duijst, Everhard Elferink,Axel Geijtenbeek, Edwin Hamoen, Yvonne Hartong, Remco den Heijer, Maarten Hereijgers, Cocky Hilhorst, Karin Ho- vestad, Wim Huisman, Leontien Kuij- er, Peter van Marle, Geert Nijburg, Jan Martijn Oosterveen, Anniek Pellis, Erik-Jan Ransdorp, Linda Rondhout, Reinder v.d. Schoot, Monique Smits, Danielle Spelt, Diana Stalenhoef, Wim Steenbakkers, Onno Tool, Bart Veld huizen, Mark Visser, Christiaan Vonk, Bron Vos, Nathalie v.d Wal, Hanneke van Wel, Ruth Werner, Marjon Wind, Mathijs van Zutphen. Aan de Kardinaal Alfrink Mavo slaag den onderstaande leerlingen uit Soest voor het Mavo-diploma Karin van Assen, Angelique v.d. Berg, Anita v. Bloemendal, Marieke de Beer, Rombout Boekema, Dorien v.d. Bree- mer, Edith Breukelen, Cynthia Bus- kens, Tom Butzelaar, Marjolijn van Dongen, Patrick van Doorn, Peter Dor- resteijn, Marion Goossen, Ilona van de Grift, Remco Groenesteijn, Sandra Groeneveld, Ilona Hensums, Bastiaan Hilhorst, Mirella Kaats, Raymond Kaats, Monique v.d. Kant, Monique Koks, Gaby Kooter, Hans 't Lam, Mark Leegwater, Jolanda v. Luytelaar, Ber- nie Mets, Annemarie Mulder, Jorinde Nijhof, Carla v.d. Pol, Roel Roest,Oli- ver Roozemond, Judith Routers, Ma- non Smeeing, Maurice Smeeing, Linda Stalenhoef, Marja Stavast, Bianca Ste- man, Nicoline Sukel, Jeroen Verwey, Joris Vis, Wendy v.d Wardt, Erwin v. Zuylen. Twee leerlingen van de Kardinaal Al frink Mavo krijgen een herkansing. Er zijn geen gezakten. Aan de Dag/avondmavo voor Volwas senen in Zeist slaagden onderstaande inwoners van Soest voor het diploma: G. Haring-Hogenhout, R. Koopman, J. Blaauw-Van Marle, H. Muijsert, G. Van Walsem. Aan het Schothorst College in Amers foort behaalden onderstaande leerlin gen uit Soest het diploma Havo: Eltjo Hamster, Ardine van Huiten, Edith de Putter. Diploma Mavo: Mehmet Oktay Het grootste deel van de commissiele den voelde er niets voor om onmiddel lijk verkeersbelemmerende maatrege len in te voeren. Zij waren ervoor om eerst de resultaten van het door B en W voorgestelde onderzoek af te wachten. Dat onderzoek moet volgens het voor stel in eigen beheer worden uitgevoerd en zal ongeveer een half jaar in beslag nemen. Volgens de brief van Ben W aan de commissie "kunnen verkeersbe lemmerende voorzieningen op de Wal deck Pyrmontlaan grote gevolgen heb ben voor de verrkeersafwikkeling el ders in Soestaijk, bijvoorbeeld op de Prins Hendriklaan/Albert Cuyplaan". Ook voor dieetpatiënten en vegetariërs maken wij er een feest van. Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon 033 - 61 71 47* - Telex 79479 nl Verschillende soorten gekweekte paddes toelen zijn het gehele jaar door verkrijgbaar. Samen met kalfsvlees leveren onder andere osterzwammen een voortreffelijke ragout op die in vrij korte tijd kan worden bereid. Wanneer u aan een dergelijk gerecht ook nog een aantal broccoliroosjes toevoegt dan krijgt het gerecht een luxueus karakter zon der dat u daarvoor diep in de buidel hoeft te tasten. Geef er knapperig stokbrood, droog gekookte rijst of een Italiaanse pasta bij. Reken voor 4 personen op 400 a 500 gram malse kalfslapjes (bij voorkeur gesneden van de fricandeau), 400 gram oesterzwam men, 200 gram broccoliroosjes, 50 g boter, 1 eetlepel bloem, 1/8 liter crème fraiche. Maak het vlees droog met snijd het in smalle reepjes zwammen na op ongerechtigheden. Wrijf ze schoon met een stuk keukenpapier. Snijd de oesterzwammen vervolgens in vingerbrede repen. Verdeel de broccoli in zeer kleine roosjes. Was ze en laat ze goed uitlekken. Bestrooi het vlees in een wok of wadjan, en bak de reepjes kalfsvlees er onder voortdu rend roeren en omscheppen gedurende 4 minuten in. Voeg hierna de oesterzwammen en broccoliroosjes toe. Leg daarna een dek sel op de pan en laat dan, bóven een zeer la ge warmtebron, gedurende 12 tot 15 minu ten smoren. Roer intussen de (gezeefde) bloem door de crème fraiche. Roer na het smoren het roommengsel door het gerecht. Laat het daarna nog 3 minuten zachtjes sud deren. Proef de saus en voeg naar eigen smaak en inzicht eventueel nog wat zout en/ of peper toe. Tip: inplaats van broccoli kunt u ook in reepjes gesneden bleekselderij nemen. Het gerecht leent zich ervoor om er vlak voor het opdienen 200 tot 250 gram ge kookte tagliatelle door te scheppen. Bereidingstijd 25 minuten Energie per portie: 1455 kJ (350 kcal) van het snelverkeer op deze straat is, maar dat de snelheid van de auto's die de weg gebruiken moet worden aange past. "Voor vrachverkeer is deze weg helemaal ongeschikt." vond zij. De Metz vestigde er de aandacht op dat in juni vorig jaar 93% van de omwonen den een petitie tekende waarin om maatregelen werd gevraagd. "B en W deden dit af met een schrijven waarin gesteld werd dat de W.P.laan een weg is van de tweede orde en derhalve ge schikt is voor de afwikkeling van druk ke verkeersstromen. Mag zoiets dan zo maar ten koste van de veiligheid gaan?", vroeg De Metz aan de commis- In optocht ging het gezelschap over de Waldeck Pyrmontlaan naar het ge meentekantoor aan de Lange Brink- weg.

Soester Courant | 1989 | | pagina 17