•••De P»*ijs 499#' TOittoftb,. w st» §iE©iir Multifont Printer Speciale prijs6509® 3 IDEEËN VOOR UW VADERDAGGESCHENK Tien perfecte programma's meteen grote fout i C^s/an de ven Ld 10 Videotheek 'Silver Star' vijf jaar! SILVER STAR VIDEO TOP 10 Libris. De Complete Boekhandel. WOENSDAG 14 JUNI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 23 kantoor efficiency b.v. MAAK VAN UW VADERDAGGESCHENK EEN Succes b.v. kantoor efficiency r: VRAAG DOKUMENTATIE OF HET TOTALE PAKKET 10 DAGEN VRIJBLIJVEND OP ZICHT. kantoor efficiency Grote voordeel-actie op films en CD's FILM VAN DE WEEK WAR OF THE WORLDS 3 Vaderdag, ook boekendag... Tien tips voor een Vaderdag boekkado Bovendien maak je vader blij met: iio\ Steenhoffstraat 13 - Soest - Tel. 02155-10115 Nieuwstraat 29 - Baarn - Tel. 02154-12301 BIJ AANKOOP VAN EEN SUCCES PORTEFEUILLE EEN INTERIEUR GRATIS* Zolang de voorraad strekt Steenhoffstraat 13 - Soest - Tel. 02155-10115 Nieuwstraat 29 - Baarn - Tel. 02154-12301 lOOOO TEKSTVERWERKEN J BOEKHOUDEN ^ORDERADMINISTRATIE ^-faktureren £KASBOEK y SPREADSHEET ^^DATACOMMUNICATIE LEDENADMINISTRATIE gQDOSHULP 11;\ Steenhoffstraat 13 - Soest - Tel. 02155-10115 Nieuwstraat 29 - Baarn - Tel. 02154-12301 fil iMB flRH Op 28 juni viert de bekende Soester videotheek "Silver Star" aan de Dil lenburglaan in Soestdijk zijn vijfde verjaardag. Dat feest gaat gepaard met een leuke "tractatie" van Silver Star: op die woensdag gaat iedere video band voor de verjaardagsprijs van 5 gulden de deur uit, en bovendien wordt op alle CD's en accessoires een aantrekkelijke korting van 10 ver leend. Een beetje vooruitlopend op de officië le verjaardag wordt er ook deze weken bij Silver Star al een voordeelactie ge houden, die waarschijnlijk doorgaat tot de tweede of de derde week van juli. De aanbiedingen daarin wisselen (men let te op de advertenties in de Soester Cou rant!); deze week worden bijvoorbeeld twee CD-singles voor 25 gulden ver kocht, die normaal f 14,90 per stuk kos- ten. Vijfjaar geleden startte Theo Voorbij, de jonge eigenaar van Silver Star de vi deotheek op bijna hetzelfde adres: op de hoek waar nu Randstad uitzendbu reau gevestigd is begon hij met vijftig vierkante meter, een ruimte die al te gauw veel te klein bleek. Na een jaar verhuisde hij dan ook naar de andere hoek van het gebouw, nauwelijks twin tig meter verder. Daar beschikt hij over zo'n 160 vierkante meter, al is het ook hier inmiddels woekeren met de ruimte. In die vijfjaar is er wel een en ander ver anderd. De video-systemen van Philips en Betamax zijn inmiddels nagenoeg "uitgestorven", al heeft Silver Star voor de bezitters van deze apparatuur bij wij ze van service altijd nog een 400 filmti tels in voorraad. Het leeuwedeel - zo n 3000 titels is de standaard-voorraad - is echter bedoeld voor het VCS-systeem. In de loop der jaren zijn er bij Silver Star zeker wel zo'n 4500 titels de revue ge passeerd, aldus Theo Voorbij. Feeling "Ik ben zo'n idioot die bijna iedere film zelf gezien heeft," vertelt hij lachend. "Dat kost heel veel tijd - zo'n 70 a 80 uur in de week - maar ik kan m'n klan ten dan ook goed adviseren. Een kwes tie van selecteren; van de tien films die me worden aangeboden neem ik er mis schien gemiddels drie op. Wat ik heb staan moet goed zijn, vind ik, in elk ge val in z'n genre. Dat is een kwestie van feeling; ik zit er meestal heel weinig naast. De klanten weten dat, en ze waarderen dat ook." Videofilms zijn duur. Een goeie band kost in het algemeen toch wel enkele honderden guldens, en dat is een be hoorlijke investering die er in de ver huur dan ook weer moet uitkomen. Sommige films zijn tegenwoordig ook als koopvideo verkrijgbaar, maar dat geldt dan meestal voor films die inmid dels zijn "uitgewerkt", maar die de vi deotheken duur hebben moeten inko pen. Theo is zelf onmiskenbaar de "ziel" van het bedrijf, maar ook Jeannette, Rob, Tiel en Bianca spelen een belangrijke rol. Op de achtergrond geldt dat ook voor zijn vader, de heer Voorbij Sr., die hem zakelijk steunt, en zijn moeder, die van tijd tot tijd ook hand- en spandien sten verricht. Ook CD's Sinds vorig jaar november is de video theek aangevuld met de verkoop van CD's. Theo heeft intussen een bestand van zo'n 2000 schijfjes, vooral in het populaire genre, en er komen er iedere week meer bij. Óver de CD-verkoop is hij bijzonder te spreken en ook de klan ten zijn ingenomen met het brede, diepe assortiment. De zaak is uitgerust met een fraaie luis- terbar, waarvan de laatste beschikt over een monitor, zodat de liefhebbers niet alleen CD's, maar ook de videobanden van tevoren kunnen beluisteren of be kijken. De nieuwste vinding op kijk/ luistergebied, de "CD-video" (beeld plaat), neemt langzaam maar zeker ook een Belangrijke plaats in; Silver Star heeft inmiddels zo'n 70 speelfilms in voorraad en ook enkele tientallen "singles". Silver Star is in de afgelopen vijfjaar een duidelijk "trendsetter" gebleken. Theo Voorbij begon als eerste met importe ren, met de verhuur van dagfilms en ook voor wat betreft de opzet en de vormgeving van de zaak was hij een voortrekker. Theo gaat met Silver Star ook in de komende jaren welgemoed en optimistisch verder. Hij zit nog boorde vol plannen en het Soester publiek zal in de komende tijd zeker nog van hem ho ren. Wie een goeie film wil huren of een CD aanschaffen moet binnenkort zeker eens een kijkje in de fraaie videotheek aan de Dillenburglaan nemen. De zaak is elke dag van 11.00 uur 's morgens tot 20.00 uur 's avond geopend (zondags vanaf 14.00 uur); op koopavaond tot 21.00 uur. IDEO K CJD. De buitenaardse indringers komen bijeen voor de laatste grote strijd om de heerschappij over de aarde. Jared Martin als ruimtespecialist Harrison Blackwood in een nieuwe adembenemen de aktiefilm over de strijd om de aarde. De gewelddadige indringers moeten aan radio-aktieve straling zien te komen om hun invasieplannen te kunnen uitvoeren. Wanneer ze aan geheime informatie komen over alle toekomstige kernafvaltran- sporten, wordt de situatie kritiek. En dat niet alleen omdat ze nu weer beschikken over hun meest effektieve wapen: een gruwelijke stralingsmachine die niets ontziet. 1. Rambo drie 2. Nico 3. Deadly pursuit 4. Fatal attraction 5. Good morning Vietnam Running man 7. Tree man and a baby 8. Crocodile dundee deel 1 9. Police academy 5 10. Cry freedom Jaarlijks terugkerend probleem: Va derdag. Vieren, of gewoon voorbij la ten gaan? Wie voor het eerste kiest, en waarom eigenlijk niet, krijgt met nog een probleem te maken: de keuze van "een kleinigheid". Daarin voorziet de vaderlandse boekhandel dezer dagen in zeer ruime mate. Geen hobby of in teresse van vaders, grootvaders en schoonvaders te bedenken, of er is wel iets over geschreven. Van deze nogal gewaagde conclusie wil deze pagina zoiets als een etalage zijn. Boeken en boekjes, dik of dun van formaat, fors of klein in prijs, nagenoeg alles komt U er in tegen. Sukses met uw keuze. Spelletjes voor vader Auteurs: T. Werneck, Otto Bosch en Kenneth Kelsey Uitgever: In den Toren Spelletjes met munten - Hersenkron- kels - Magische vierkanten. Titels van drie afzonderlijk verkrijgbare boekjes voor vaders die "hersengymnastiek" en wat daar op lijkt als hobby hebben. De aanschaf van ieder deel vraagt een zeer vriendelijk vaderdag-prijsje. Kilometer Uitgever SUA Kilometerkosten zichtbaar maken. Maar liefst 250 pagina's gevuld met jaarkilometrages en begrotingscijfers die duidelijk maken wat de kilometer- kosten van een auto, zakelijk en privé, zijn. De aanschafprijs gelijk aan een ge reden kilometer in een Rolls Royce. Vaderschap is meesterschap Diverse auteurs Uitgever: Novella Een op maat gemaakt boekje voor Va derdag. Daarin achttien korte, geestige en vertederende verhalen over alle her kenbare facetten van het vaderschap. Rode draad in deze bundel: Vader wor den is een gunst, Vader zijn een grote kunst. Bertus Aafjes, Anna Blaman, Herman Pieter de Boer e.v.a. laten U van deze stelling proeven. Tatertrends Auteur: Albert Gillissen Uitgever: Novella Veel gein en ongein, humor en banali teit wisselen elkaar in dit boekje af. Waarop is de smaak van vader afge stemd. Dat is in deze even de kwestie. Tatertrends, een verzameling dwaze gesprekken op de 006 - praatlij nen. Voor wie wat deze trend betreft niets beters te doen had een waarschijnlijk zeer herkenbaar gegeven. Bijzondere groenten in uw moestuin Auteur: Dirk Criel Uitgever: Zomer&Keuning Een bijzonder opmerkelijke uitgave voor vaders die het kweken van groen ten als hobby hebben. Het accent in dit boek ligt op het kweken en verzorgen van niet alledaagse groenten, o.a. artis jok, aubergine, broccoli, koolrabi, ijs- kruid. Bij iedere groente-soort alles over de kweekmethode, de verzorging, oogst, de ziekten. Een lange lijst met namen en adressen completeert dit zeer instructieve boek. Het druivenboek Auteur: Fred Lorsheijd Uitgever: Zomer&Keuning Weinig tuin-amateurs zijn suksesvol met het kweken van buitendruiven en kasdruiven. Wat daarvan de oorzaken zijn wordt in dit fraai geïllustreerde boek duidelijk gemaakt. Hoe het an ders moet en kan krijgt tenminste even veel aandacht. Eindconclusie: De druif is en blijft een van de moeilijkste plan ten, maar kan met sukses binnen bereik komen van veel amateur-kwekers. Voor wie er belangstelling voor heeft de moeite meer dan waard. Het grootouderboek Uitgever: Van Holkema&Waren- dorf Wat een voortreffelijk en origineel ge schenk voor opa of grootvader. Aan de hand van voorgedrukte vragen kunnen grootouders, meestal is het opa's werk, sterke verhalen te vertellen, alles aan hun kleinkinderen kwijt over hun her inneringen aan thuis, school en ouders. Nemen ze daarbij ook de moeite plak- en fotoboeken nog eens na te kijken, dan kunnen opa's verhalen wellicht op een aardige wijze worden geïllustreerd. Een exclusief cadeautje waarmee opa aan het werk kan worden gezet. Een spoor van verandering Auteurs: A. Loedens en L. Mulder Uitgever: Bosch&Keuning Er is nogal wat drukwerk verschenen rond het 150 jaar bestaan van deN.S. In "Een spoor van verandering" treft de lezer de meest complete benadering van dit historische gebeuren aan. Vele facetten worden in deze deskundige ge schiedschrijving belicht, waarbij terecht de sociaal-maatschappelijke konse- kwenties werden overbelicht. Hier past een groot compliment aan het adres van de auteus die een 150 jaar durende treinreis op even spectaculaire als ver antwoorde wijze voor een ongetwijfeld groot lezerspubliek hebben georgani seerd. Plaats reserveren voor nu en later wordt aanbevolen. Gezegende stoelgang domi nee Auteur: Drs. M.l. de Boer Uitgever: Kok Een verzameling leuke notities, omge zet in korte verhaaltjes, waarin op een zonnige en ludieke wijze dominee en zijn kerk in woord en beeld worden ge bracht. Nergens kwetsend en zoet-zuur en dus uitstekend geschikt voor Vader dag. Het prijskaartje trouwens ook. De lariekoek Diverse auteurs Uitgever: Novella Voor nog geen tientje, waarvan f 1,50 in het fonds van Jantje Beton terecht komt dit leuke boekje met honderd absolute nonsensgedichten. Ministerie, sport helden en vertegenwoordigers van alle Hilversumse zuilen leverden een groot aantal geslaagde bijdragen. Een leuke en prijsvriendelijk geschenkje. Het dieet van een zakenman Auteur: M. Teff Uitgever: Mingus Vaders die zakelijk veel op stap zijn zouden best iets aan dit boekje kunnen hebben. De schrijver stelt in het voor uitzicht: een langer leven, een alerte geest, een beter sexleven, meer energie, een aantrekkelijker uiterlijk. Dit alles zonder honger. Blijft over de kwellende vraag waarom we met honger beletse len zouden oproepen voor een beter sexleven, een alerte geest en een langer leven. "Het dieet van een zakenman" een pasklaar geschenk voor vader met een buikje. De matige drankgids Auteur: Jan Brusse Uitgever: La Rivière& Voorhoeve Jan Brusse over drank laten schrijven houdt de zekerheid in dat er geen vreemde aan het woord is. "Hoe blijf ik Bacchus de baas?" luidt het thema van dit aardige, milde boekje. Drankbestrij ders zullen hier en daar bij het lezen knarsetanden, de Soester firma's Brou wer, v.d. Linden en Rademaker glimla chen. Zeer geschikt voor vaders die een biertje of iets sterkers niet versmaden, maar naar meer wijsheid in de kan stre ven. Golf clinic Dit instructieve boekje houdt gelijke tred met de sport die er in wordt behan deld: nogal kostbaar. Echter wel zeer degelijk qua opzet en uitwerking. Ad viezen en aanwijzingen voor beginners en gevorderden verstrekt door de best golfspelers ter wereld. Een geschreven basisuitrusting met daarin golf van A tot Z. Onder de hamer Auteur: Hans Rombouts Uitgever: Van Holkema&Waren- dorf Wie belangstelling heeft voor veilingen, maar zich er nog niet helemaal, of hele maal niet thuis voelt, een fraai en rela tief goedkoop geschenk. Het verschaft informatie aan kopers en verkopers en verstrekt inzicht over doen en laten. De auteur kent zijn zaakjes en is vaste be zoeker van alle nederlandse veilingen. Kunstveilingen en veilingen met een "winkel van Sinkel-karakter" komen uitvoerig aan bod, zodat iedereen geïn teresseerd in aankoop en verkoop, van Mondriaans tot ansichtkaarten iets van "Onder de hamer" kan opsteken. Ui termate geschikt voor vaders met "een neus" voor antiek. Kanjers Auteurs: Mary Michon en Karei Eykman Uitgever: Anthos Jongeren en sex is het thema dat als een rode draad door dit interessante boek loopt. Zeer recent heeft de IKON een 5-delige t.v.-serie onder de gelijknami ge titel aan dit onderwerp besteed. Een goede respons bij jongeren, maar het is te verwachten dat vader, de opvoeder, er veel wijzer van zal worden. Daarom is "Kanjers" in tal van opzichten ook voor hem nuttige lectuur. Seksualiteit van opgroeiende jeugd, geen alledaags onderwerp van gesprek. Wie niet aan struisvogelpolitiek wenst mee te doen kan er niet omheen. "Kanjers" kan daarbij een zeer informatief hulpmiddel zijn World press photo 1989 Uitgever: Agon De geschiedenis van 365 dagen in beeld gebracht. Ook dit jaar weer de uitkomst van nationaal en internationaal foto werk, "geknipt en geschoten" door honderden fotografen uit de gehele we reld. Trieste beelden overheersen, het wordt er allemaal niet vrolijker op. Een fotodocumentaire van beeldende oog getuigen met het accent op de lijdende mensheid. Een tijdsbeeld dat een betere toekomst vooralsnog verduistert. Herinneringen aan ons Indië Auteurs: Sasza Malko en Carolijn Visser Uitgever: Sijthoff Oud Indischgasten vertelden, de sa menstellers van dit alleraardigste boek je luisterden en bundelden hun trefze kere notities in lezenswaardige verha len. Nederlands-Indië-verhalen, nostalgie van de bovenste plank, maar dan wel voor wie het heeft ervaren. Aan het woord planters-militairen avonturiers-ambtenaren-echtgenotes- geestelijke verzorgers. Een nogal een zijdig beeld van de samenleving uit ko loniaal verleden. Rangen en standen, niet diep gravend in een verleden waar van de lezer de indruk krijgt dat het alle daagse uit vrolijke gezelligheid en klein avontuur bestond. Oud Indischgasten, hoofdpersonen in een prettig leesbaar boek, waarin de warmte je figuurlijk ge sproken tegemoet komt. De onderhandelaar Auteur: Frederick Forsyth Uitgever: A. W. Bruna Achttien jaar geleden maakte deze au teur zijn debuut met "De dag van de jakhals "Een absoluut droomdebuut. Met dit boek kreeg hij wereldbekend heid. Er volgden meer wereldsukses- sen, totdat de produktie even stokte. Met "De onderhandelaar" is Forsyth weer helemaal terug. Een zeer smaak makende thriller die zich in een direct nabije toekomst afspeelt en opnieuw aannemelijk wordt gemaakt door ken nis van zaken, een bloedstollende op bouw en het meesterschap van een in dit genre niet te overtreffen verteller. De strijd om olie, wapens en een ont voering is de strijd van wereldmachten, die niets en niemand ontzien. Onder handelaar Quinn wordt ingehuurd om orde op zaken te stellen. Het lijkt een cliché, maar opnieuw adembenemend. Willem Parel Auteur: Eli Asser Uitgever: Fontein "Daar is de orgelman" schalde het za terdagsavonds uit de oude stoomra dio's. Tenminste de helft van Neder land bleef in de vijftiger jaren thuis om Wim Sonneveld als Willem Parel te be luisteren. De door Eli Asser geschreven teksten werden gebundeld en zullen va ders met plezier aan de gezellige tijd van toen herinneren. Willem Parel, als va derdaggeschenk een schot in de roos. Lr. 1. H M. Diamond Een leven lang fit32,50 2. Philip Metcalfe 1933 35,00 3. K.G. van Wolferen Japan55,00 4. Een spoor van verandering 150 jaar spoorwegen34,90 5. De dagboeken van Wim Kan 1968 - 1983 27,50 6. Frederik Forsyth - De onderhandelaar35.00 7. Leon Uris - Mitla Pas 34,50 8. Stephen King - Het teken van de drie 29,90 9. John Irving - Bidden wij voor Owen Meany 39,90 10. Umberto Eco - De Slinger van Foucault 49,50 Dick Francis - Bankier/Inbreuk (twee goedkope herdrukken per deel15,00 Marten Toonder - Zoals mijn goede vader zei (Bommel goedkoop) 10,00 K.T. Berger - Zen en de kunst van het autorijden 14,90 Ken Follet - Het modigliani schandaal19,90 Nico Scheepmaker - Het jonge vadersboek (2 delen) per deel19,90 Winkelcentrum "Hartje-Zuid"-Tel. 12419

Soester Courant | 1989 | | pagina 23