Ir m 195 Achtste fietsvierdaagse Super Van Doorn ■M WOENSDAG 14 JUNI 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 27 Succes voor Tenipo-Sachs-Batavus wielerploeg iu Ierland UiiSi Red Stars zesde plaats op Jeugd Olympische Dag Dieuwke Vastenburg prolongeert Soester scrabbletitel SCRABBLE Pijnenburg koerst n^ar finale Nijkerker dronken achter stuur Kampioenschappen C-jeugd Pijnenburg Boekenmarkt Amnestygroep Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Opnieuw in nauwe samenwerking met Tempo Toer: Tweede plaats dames Pijnenburg Pijnenburg-atleten sterk in Zomeravondcup Utrecht ATLETIEK Afsluiting competitie Soester Bowling Bond BOWLING Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant apparaat batterij Afgelopen weekend reed een selectie van de Tempo-Sachs wielerploeg met succes de CURTAIN-DREAM STA GE RACE in Ierland. Uitgenodigd door de organisatie vloog de ploeg (Sprinter Jan Tromp, klimmer Mare Krijger, tijdriider Ad Guldemeester en all-rounder jim van Overbeek) naar Dublin om in de eerste etappe al goed uit te pakken. Mare Krijger en Jim van Overbeek waren vertegenwoordigd in de kopgroep van acht en pakten ander halve minuut op het peleton. Jim van Overbeek werd derde, achter Rober Power die de gele trui pakte en David Harigan (beiden van de Ierse selektie). De tweede etappe, een ultrakorte tijdrit van 1 mijl werd verrassend gewonnen door Ad Guldemeester terwijl van Overbeek als 8e finishte. Het avondcri terium werd gecontroleerd door de Ne derlandse tempoploeg. Slechts gele trui drager Robert Power van de Ierse na tionale selectie ontsnapte, maar in de sprint van het peleton was Jan Tromp oppermachtig. Jan reed naar een 2e plaats met Mark Krijger op de 4e en Ad Guldemeester op de 5e stek. De laatste en zwaarste etappe door de Wicklowmountains stond in het teken van het verdedigen van Jim van Over- beek's 3e plaats in het algemeen klasse ment, hetgeen lukte. Ondanks ontsnap pingen eindigde de koers in een massa sprint waarin Ad Guldemeester 4e werd en Jan Tromp 6e. Jim van Over- v.l.n.r. Jim van Overbeek (3e) Jan Tromp (8e), organisator Ad Gulden- meester (7e) en Mare Krijger (4e in bergklassement) beek werd 3e in het eindklassement. Ad Guldemeester werd knap 7e en Jan Tromp 8e. Mare Krijger 4e in het berg klassement. Na interviews voor de Ierse televisie die de gehele koers coverde, werd de ploeg in de bloemen gezet en kreeg uiteraard een uitnodiging voor volgend jaar. Winnaar 2e etappe, Ad Guldenmees- Afgelopen zaterdag nam het meisjes as pirantenteam van Red Stars deel aan de J<?ugd. Olympische Dag, die gehouden - wérd op Papendal. Het meisjes aspiran tenteam vertegenwoordigde de provin cie Utrecht. Door omstandigheden werd in de pro vincie Utrecht geen voorronde georga niseerd, zodat de Olympische sport bonden verzocht werden, zelf kandida ten aan te wijzen. Voor basketbal werd Red Stars gevraagd een team af te vaar digen, hetgeen met beide handen werd aangegrepen. Door de Nederlandse Basketbal Bond was alleen aan de categorie meisjes ge boren in 1974 en 1975 toegestaan om deel te nemen. Red Stars werd in een poule ingedeeld met de provincie Flevoland en Zeeland. Het team van Flevoland was het meisjes aspirantenteam van Kolf Molijn/Or- ca's. Dit team was ook het sterkste team van Rayon Oost. Rayon Oost omvat de provincies Flevoland, Gelderland en Overijssel en had als zodanig ook deel genomen aan de Nederlandse Kam pioenschappen. De andere tegenstan der was Smokkelhoek uit Kapelle. Over dit team was vooraf niets bekend. Red Stars startte tegen Kolf Molijn/ Orca's. Kolf Molijn was vanaf het be gin het sterkere team, alhoewel direct aan het begin hun sterspeelster gebles seerd het veld moest verlaten. Red Stars verloor deze wedstrijd met 11-28. De volgende tegenstander was Smok kelhoek uit de provincie Zeeland. Red Stars won deze wedstrijd tegen een zeer zwakke tegenstander met 22-14, der halve eindigde het meisjes aspiranten team op de tweede plaats in haar poule. Red Stars diende nu uit te komen tegen de provincie Friesland. Tegenstander was De Groene Ster. Ook over dit team was niets bekend, zodat met spanning tegen de wedstrijd werd aangekeken. In deze wedstrijd toonde Red Stars steeds het initiatief en de wedstrijd kon wor den gewonnen, 16-13. De strijd om de vijfde en zesde plaats werd een feit. Tegenstander werd nu het team uit de provincie Groningen. In eerste instantie startte het rode sterren team overtuigend en werd een voor sprong opgebouwd van 8-0, toen sloeg de vermoeidheid toe en de agressiviteit van de tegenstanders was groot. Bij rust stond Red Stars met 11-10 voor. De coaches Jan van Maanen en Jan-Wil lem Topper probeerden het team aan te moedigen, maar, echter de speelsters waren niet meer te motiveren en Red Stars verloor met 23-12. En opnieuw sloeg ze toe. Dieuwke Vastenburg, in mei '89 reeds zeer overtuigend Nederlands kampioen scrabble, behaalde dit jaar een doublé. Evenals in '88 slaagde zij er ook dit De heer J. Wessels overhandigt de Van de Ven-cup aan Dieuwke Vasten burg. seizoen in na 27 wedstrijden, waarvan er 24 voor de competitie meetelden, de Eemland-Soester kampioenstitel te veroveren. Driemaal per jaar heeft de atletiek het karakter van een teamsport. Op elk at- letiekonderdeel zet de vereniging z'n twee beste atleten in. De prestaties van die atleten worden via een ingenieus puntensysteem, afgeleid van de wereld records, omgezet in een aantal punten. Het totaal aantal punten bepaalt de plaats van de vereniging. Na twee van zulke wedstrijden worden de puntento talen van de verenigingen met elkaar vergeleken en staat er voor een aantal clubs nog een finale wedstrijd op het programma, de promotie en degrada tiewedstrijden. De herenploeg van AV Pijnenburg komt uit in de derde klasse van de KNAU. Deze derde klasse bestaat uit zestig verenigingen, die ingedeeld zijn in een zestal poules. Pijnenburg schom melt al jaren rond de 20e plaats, terwijl de eerste twaalf teams in aanmerking komen voor een promotiewedstrijd. Elk jaar is het weer moeilijk voor trainer Ard Verrmeulen om een goed uitgeba lanceerd team op de been te brengen. Op de loopnummers heeft Pijnenburg voldoende kwaliteit in huis om in de top van de derde klasse mee te draaien, maar de technische nummers zijn slecht bezet. Op deze onderdelen gaan teveel punten verloren. Om hier wat aan te doen heeft Ard Vermeulen dit jaar be roep gedaan op twee in Soesterberg ge stationeerde militairen, Dennis Mer- riën en Martin Warmerdam. Warmer dam, een krachtpatser uit Hilversum werd ingezet op de nummers Kogelsto ten en speerwerpen. Merriën, van origi ne een tienkamper, dus op bijna alle on derdelen goed te gebruiken, nam het polsstokhoogspringen en de 110 m hor den voor z'n rekening. De poulewedstrijd van Pijnenburg vond plaats in Amersfoort. De weers omstandigheden waren voor bijna alle atletiekonderdelen perfekt. De wed strijd begon met de traditioneel als eer ste onderdeel geplande 110 m horden. In 17.0 wist Dennis Merriën de 1.06 m hoge obstakels te bedwingen, onder weg een horde finaal doormidden schoppend. Erik Jan Ransdorp zat daar vlak achter met een uitstekende 17.5. Sperwerpers Martin Warmerdam en Angelo van Leijenhorst hadden onder tussen hun onderdeel beëindigd met worpen van 42.68 en 38.58, beide iets onder de prognose die trainer Vermeu len van tevoren had gemaakt. Sprinter Herman Bredewold voldeed wel aan die verwachting met een overwinning en een persoonlijk record op de 100 m: 10.8. Dave Brouwer finishte wel als eerste in z'n serie, maar heeft duidelijk nog wat trainingsachterstand: 11.5. Hetzelfde kan gezegd worden van Her man Bredewold wat de 400 m betreft. Hier scoorde hij een matige 52.2, terwijl een tijd onder de 50 sec. tot zijn niet te onderschatten mogelijkheden behoort. De 400 m werd gewonnen door Paul van den Brink met een beste seizoen prestatie van 50.5. Mager Echt uit de toon vielen de magere pres taties van hoogspringers Hans Smit en Erik Jan Ransdorp. Hans Smit die als oud volleyballer over enorm veel sprongkracht beschikt, begon jaren ge leden bij Pijnenburg als lange afstand loper, schakelde na enkele jaren over naar de middenafstand. Toen bleek op eens dat hij prima hoogspringcapacitei ten bezit. Na veel trainen op dit onder deel in de laatste weken leek een hoogte van 1.70 haalbaar, maar in Amersfoort kwam hij toch niet helemaal uit de verf: 1.60. Erik Jan haalde eenzelfde hoogte. Tegen een 24-jarige Nijkerker werd woensdag proces verbaal opgemaakt. De man reed op de Dalweg toen hij werd aangehouden door de politie. Na de blaastest en de ademanalyse bleek dat de man te diep in het glaasje had ge keken. Dit letterkundige wapenfeit speelde zich af binnen de enige scrabbleclub die het district Eemland rijk is, de Soester scrabbleclub "De Vandalen", iedere donderdagavond aktief binnen de mu ren van dienstencentrum Honsbergen. Donderdagavond 8 juni werd de aan dit kampioenschap verbonden beker, de V.d. Ven-Cup, tijdens een feestelijke afsluiting door de heer J. Wessels aan de kampioene overhandigd. Boekenbon- nen en bloemen vielen haar eveneens ten deel. De kampioene scoorde in het seizoen '88-'89 in 24 wedstrijden totaal 14344 punten, een gemiddelde van 597.7, en bleef daarmee bijna 3 punten onder het bestaande clubrekord, dat eveneens op haar naam staat. De vooral tegen het eind van het sei zoen sterk eindigende Anneke Tak- Muys, werd met 14159 punten en een gemiddelde van 590 zeer sterke twee de. Met de hoogste score van het sei zoen, 773 punten in één partij, verover de zij de beschikbaar gestelde hoogste- score-cup. Opvallend dit seizoen de prestaties van één Soester familie. Jan, Hans en Trudy Danvers bezetten de 3e t/m 5e plaats in de eindrangschikking. Blomen en waarderende woorden wa ren er ook voor mw. M. Gerth, met haar bijna 83 levensjaren, een geduchte te genstandster die met een gemiddelde van 411.3 punten jongere VanDalen achter zich wist te laten. Vielen dit seizoen de prestaties in de hogere regionen ietwat tegen, onderaan werd het bewijs geleverd dat presteren in scrabble alles te maken heeft met het regelmatig beoefenen van het spel. Op slechts twee uitzonderingen na wisten deelneemsters en deelnemers eindi gend op de plaatsen 10 t/m 25 hun ge middelden aanzienlijk te verbeteren. Hekkesluiter Elly Verrips met "slechts" een gemiddelde van 378.8 punten ont ving op de sluitingsavond een aanmoe- "De Vandalen" starten het nieuwe sei zoen '89-'90 op donderdag 14 septem ber a.s. Plaats van handeling als van ouds dienstencentrum Honsbergen. Beter ging het op de langere loopnum mers. Met een machtige slotronde won Dick Kamerbeek de 1500 m in 4.08.6, een derde plaats was weggelegd voor Dick van de Broek in 4.11.6. De meeste punten voor de Pijnenburg-ploeg be haalde Gert de Ruygt op de 5000 m. Ondanks het warme weer liep hij een keurige 15.14.2. Erik Bos liet bij de Su pervan Doorn stratenloop al zien in een goede vorm te steken, nu bewees hij dat opnieuw door de 5 km in 15.55.0 te lo pen. Op de werpnummers eindigden de Pij nenburgatleten in de faiddenmoot. Toch een flinke verbeterihg in verhou ding tot de voorgaande jaren. In Amersfoort wierp Ard Vermeulen 35.78 met de discus, slechts een kleine meter onder het clubrecord. Rolf van Kouwen kwam tot 26.48. Martin War merdam stootte de kogel 11.83 en An gelo van Leijenhorst, die dit jaar z'n stu die voorrang geeft boven de sport, haal de nog een respectabele afstand van 10.47. Bij het verspringen had Pijnen burg Dave Brouwer als belangrijkste troef. Dave, die als eerstejaars A-junior gerechtigd is mee te doen aan de senio rencompetitie, heeft bij de B-jeugd al z'n sporen verdiend met sprongen van tegen de zeven meter. Nu sprong hij 6.53 ver. Ard Vermeulen kwam na een vlucht van 6.11 m in de zandbak te recht. Het laatste onderdeel van de dag is het meest spectaculaire atletiekonderdeel: de 4 x 100 m estafette. Deze werd door de Pijnenburg ploeg, bestaande uit Herman Bredewold, Ard Vermeulen, Paul van den Brink en Dave Brouwer, met overmacht gewonnen in een uitste kende 44.1, waarmee 1540 punten aan het toch al niet gerinbb totaal werden toegevoegd. De totaalscore van 14614 punten, zo'n 1000 punten meer dan Pijnenburg ooit heeft behaald leverde een meer dan verdiende eerste plaats in de poule op. Of dit voldoende is voor een zo begeer de plaats in de finale is nu nog niet te zeggen, daar de uitslagen van de overi ge poules van de derde klasse nog niet bekend zijn. Vermeulen en de zijnen zijn in ieder geval dik tevreden en zullen over twee weken trachten een nog ho gere score te behalen. Afgelopen zondag werden in Kromme nie de districtskampioenschappen voor de C-junioren gehouden. Een kleine Pijnenburgdelegatie bestaande uit zes atletes gaven acte de presence en lever de over het geheel genomen redelijke prestaties af. Niet voldoende voor hoge noteringen, maar de meeste meisjes zijn eerstejaars C-junior en krijgen volgend jaar nog een kans. De hoogste klassering was voor Sanne van Keken. Na weken niet zo best ge presteerd te hebben wist zij in Kromme nie eindelijk de speer weer goed uit haar hand te krijgen en met een worp van 29.06m op een prima achtste plaats te eindigen. Met de discus verbeterde ze haar persoonlijk record met zo'n twee meter en bracht het op 22.24m. Sabine van Rossenberg liet een keurige verte- sprong zien: 4.49 m, de 600 m liep ze in 1.50.7. Het favoriete onderdeel van Sa bine, hoogspringen, ging niet best, ze haalde slechts een hoogte van 1.30 m, terwijl ze op de training al 1.45 heeft ge sprongen. Mandy Visser benaderde haar persoonlijk record bij het versprin gen met een sprong van 4.31 m. De 80 m horden ging iets minder dan vorige week, toen ze een nieuw clubrecord vestigde. In Krommenie kwam ze uit op 15.1. Lotty Aerts sprong 3.92 m ver,liep de 600 m in 1.55.1 en de 80 m in 12.0. Saskia van Poppel en Hermio- ne Schepen sprintten de 80 m in 11.7. Hermione behaalde verder nog twee p.r's op de discus, 16.64 m en de speer, 21.60 m. Zaterdag 17 juni is het weer zover. Dan kan men vanaf 11.00 uur op de boeken markt van de Amnestygroep Soest te recht om spotkoopjes te halen. Die markt vindt u op de Zuidpromenade in Soest Zuid. De oproep om gelezen boeken af te staan voor de kas van de Amnestygroep is op een daverend succes uitgelopen. Het is zoveel geworden dat de groep niet zou weten waar onverhoopte res tanten bewaard moeten worden voor het volgende jaar. Er is daarom een ra dicaal besluit genomen. Er is e/e/n kraam waar de boeken per gewicht worden verkocht. Een gulden per kilo. Een gouden kans voor de echte snuffe laar. Er is van alles te vinden voor jong en oud die z'n kans weet te pakken. Een tweede kraam is ingericht met boe ken die nog zoveel waard zijn dat het, ook tegenover de gulle gevers, niet leuk zou zijn die per kilo te verkopen. Daar wordt wat meer voor gevraagd, maar het blijven spotprijzen. Er zijn ook grammofoonplaten, die worden weggedaan tegen een kleine vergoeding. Niets is ook maar niets, en de kas moet gespekt worden. Een derde kraam, de Amnestygroep verloochent zich niet, is ingericht voor het geven van inlichtingen over wat A.I. wil. Dat wordt dus de wat serieuzer hoek. Speciale aandacht wordt gegeven aan de actie voor wereldwijde afschaf fing van de doodstraf die dit jaar wordt gevoerd. U kunt die actie steunen door lid te worden van A.I., door brieven te schrijven, door voorbedrukte kaarten te verzenden en door een petitielijst te tekenen. Bij die derde kraam zijn men sen aanwezig die u daarover alles kun nen vertellen. Het wordt zaterdag vast gezellig druk op de boekenmarkt van deAmnesty- groep Soest. De fietsvierdaagse van Super van Doorn en Tempo Toer start dit jaar op 26 juni. Het evenement gaat alweer het 8e jaar in. Tot nu toe hebben al velen zich opgegeven voor de vierdaagse, die donderdag 29 juni wordt afgesloten bij Super van Doorn aan de Wiardi Beck- manstraat. De eerste drie avonden eindigen bij Tempo Toer Industrieweg 4A. De start is elke avond bij Super van Doorn van 18.15-19.00 uur. De voorinschrijving wijst er vooralsnog op dat het deelne mersveld dit jaar het voorgaande jaar zal overtreffen. Men kan zich van te vo ren opgeven, bij Super van Doorn tij dens de openingsuren en op donder dagavond van 18.00 tot 21.00 uur bij Tempo Toer. Het inschrijfgeld voor kinderen is f 2,50 en voor volwassenen f 6,-. Voor groepen van 10 personen of meer wordt f 1,- korting per persoon gegeven. Ook dit jaar zullen er weer prijzen te winnen zijn. Voor zowel de origineelste fietster of fietser en voor de goede in vullers van de prijsvraag onderweg. De Wieier en Toervereniging Tempo Toer staat zoals gebruikelijk garant voor de organisatie van de fietsvierdaagse en Super van Doorn zorgt voor de neven activiteiten en attenties, en dat zijn er niet weinig. In ieder geval krijgen alle deelnemers een herinnering, maar er kan alvast ge zegd worden dat het daarbij niet blijft. De finish van de fietsvierdaagse is op donderdag 29 juni bij Super van Doorn. Om ongeveer 20.45 uur zullen daar de prijzen uitgereikt worden met een vro lijk stuk muziek van een blaaskapel. In Bilthoven werd op zaterdag 10 Juni j.1. de Estafette Halve Marathon gehou den, waaraan tientallen teams in de om geving deelnamen. Ook dit jaar was de damesploeg AV Pijnenburg weer aan de start om de eerste plaats, die zij vorig jaar behaalden, te trachten te evenaren. Elke ploeg bestond uit 4 leden, die elk 1 ronde van 5,3 km voor hun rekening moesten nemen. Als eerste loopster startte voor AV Pij nenburg Gerrie den Oude, die afsloot in een goede tijd van 20.46. Daarna was het de beurt aan Dinie v.d. Berg, die zelfs nog iets sneller was (20.35), ge volgd door Mart van Hal, die met 20.26 tot dan de snelste tijd bij de AV Pijnen burgdames realiseerde. Toch was het AV Hellas uit Utrecht, dat na 3 ronden de koppositie bij de dames innam. Henny Pot probeerde als slotloopster er nog van alles aan te doen om de achter stand ongedaan te maken. Zij leek hier in te slagen en wist zelfs de ruim 200 meter achterstand te overbruggen, doch hierna was de koek op en kon de Hellas-loopster een tegenaanval lance ren, die niet meer door de Soesterse langeafstandloopster beantwoord kon worden. AV Hellas werd le in 1.20.39 gevolgd door de AV Pijnenburgploeg, die uitkwam op 1.20.54, waarmee zij toch ruim 7 minuten sneller waren dan het jaar ervoor. Marathon Bonn Onder zware omstandigheden(het re gende vrijwel voortdurend) werd afge lopen zaterdagmiddag in Bonn een ma rathon gehouden. Namens AV Pijnen burg stond o.a. aan de start Gerard Boeren, die het zware karwei volbracht in 3.26.04. Vanaf de atletiek-accommodatie Maarschalkerweerd ging afgelopen dinsdagavond de derde editie van start voor de Zomeravondcup-cyclus, geor ganiseerd door A.V. Hellas in Utrecht. In totaal vier wedstrijden van 15 km staan op het programma, waar van de drie snelste tijden die de atleten scoren meetellen voor het algemeen klassement, dat eind augustus defini tief wordt opgemaakt. Onder de ongeveer 400 deelnemers was ook een flinke Pijnenburg-delega tie, waarvan met name Harry van Brummelen en Henny Pot hun posities moesten versterken. Harry van Brum melen, die in zijn klasse (Vet. I) alleen van Fred Oudbier van Hellas concur rentie te dulden had, liep een bekeken wedstrijd door vrijwel continu in de buurt te blijven van zijn directe tegen stander. Dat het desondanks toch vrij snel ging bleek wel uit Harry's eindtijd, die nu uitkwam op 51.22, hetgeen maar liefst 20 seconden sneller was dan tij dens de tweede wedstrijd, enkele we ken geleden. Zijn concurrent Fred Oudbier finishte weliswaar voor hem, maar de marge bleef beperkt tot slechts zeven secon den, hetgeen voorde Pijnenburg-atleet, die in het algemeen klassement 35 se conden voorligt, voldoende moet zijn om in augustus de eindzege veilig te stellen. René Hoksbergen (Vet. I) liep in Utrecht ook een sterke wedstrijd en lijkt steeds beter in vorm te komen. In verge lijking met de vorige wedstrijd liep hij ruim een minuut sneller en benaderde zijn persoonlijk record op deze afstand: 54.33. Bert van Velzen volgde op een tweetal minuten (56.34), terwijl Jeroen Majoor samen met zijn pupil Henny Pot opliep. Beiden noteerden aan de finish een tijd van 57.33, waarmee Henny Pot haar voorsprong in het algemeen klassement op haar concurrenten vrijwel onover brugbaar vergrootte. Jammer was wel dat een van haar tegen- streefsters, clubgenote Adri v.d.Zon, last kreeg van een hinderlijke spierbles sure, die haar ver achteruitwierp in de strijd om de ereplaatsen. Adri liep de wedstrijd weliswaar uit, maar kwam he laas niet verder dan 62.00. Jan van der Lee was een van de laatste Pijnenburgers die binnen het uur finish te (58.12), gevolgd door Frits v.d.Pol, die langzaam maar zeker weer terug komt op het niveau waar hij thuishoort. Frits noteerde 60.18. Rob Jansen en Gerard Roest liepen lan ge tijd samen op, maar in de laatste kilo meters moest Rob afhaken. Toch wist hij zijn persoonlijk record behoorlijk omlaag te brengen: 61.19. Gerard Roest kwam nu uit op 60.43, waarmee ook hij sneller was dan bij voorgaande wedstrijden. Jan Westerbeek had het de laatste kilometers wat moeilijk, maar deze veteraan presteerde niettemin ver dienstelijk met een tijd van 60.55. Dik den Oude, die de 15 km meer als training dan als wedstrijd liep, kwam over de meet in 61.18, terwijl Ulrich Manders, die zich goed herstelde van een inzinking, na 64.27 de finish pas seerde. Gerard Boeren tenslotte sloot de Pijnenburg-rij met een tijd van 64.33. Onder omstandigheden, die menigeen naar Zandvoort deed verlangen, werd afgelopen zondag in C-drie de eind ronde gespeeld voor de competitie van de Soester Bowling Bond. Uit een veld van oorspronkelijk 14 teams, die de voorrondes hadden overleefd, bleven uiteindelijk na de kwalificatie 6 teams over, die onder ling de strijd moesten beslissen. De krachtsverschillen waren minimaal, zodat een favoriet op voorhand moei lijk was aan te wijzen. Na de eerste game ging het team Baanbrekers aan de lei ding met 525 pins, inclusief handicap. De achterstand van 19 pins in de eerste game voor het team Toetanchamon werd in de tweede game ruimschoots goedgemaakt door een score van 505, en meteen totaal van 1011 pins ging dit team de laatste game in. Baanbrekers (9801 realiseerden zich waarschijnlijk, dut ae seizoentitel binnen handbereik was en deelden met een laatste game van 514 pins de definitieve klap uit. Toetanchamon zakte met een teleur stellende score van 439 terug naar een derde plaats en kon ondanks alle in spanning niet meer herstellen. Wèl echter team 't Juk, die 509 pips aan hun totaal toevoegden en daarmee kwamen op een totaal-pinfall van 1478, hetgeen een uitstekende tweede plaatsv in de eindrangschikking opleverde. Eindstand na drie finalegames: le Baanbrekers 1494 pins 2e 't Juk 1478 pins 3e Toetanchamon 1450 pins 4e Bondsspaarbank 1447 pins 5e Heineken 1397 pins 6e Bodrum 1379 pins Voor de hoogste game over het gehele toernooi, was Jan v.d. Brink, met en pinfall van 211 verantwoordelijk. Met een goedverzorgde barbecue werd het seizoen '88-'89 afgesloten.

Soester Courant | 1989 | | pagina 27