'Bij ons op Soest 30 SCHOOL AGENDA'S Mees naar Prijsuitreiking bij C1000 van de Graaf Unieke muzikale happening in Soest Meubel-expositie voor ambtenaren SILVER STAR FILM VAN DE WEEK SCHOOLAGENDA'S VIDEO TOP 10 WOENSDAG 21 JUN11989 SOESTER COURANT PAGINA 10 WOENSD, AKAI JFViöeo c.o. Koop ze nu! Nu is er nog keus uit verschillende Koop ze nu bij: Ex/ar» de ven Twee bermbrandjes aan Koningsweg Diefstal uit vrachtwagen Part-time opleiding voor volwassenen LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK FICTION C^/an de ven Rappor In kader van 90 jaar P. V. O. Wieldoppen weg Dure apparatuur uit auto gestolen THE PRESIDIO SCENE OF THE CRIME P.V.O. kichdud VOOR- hieuw*"** Vandaag: de heer E.E. Veldkamp (59) Winkelcentrum "Hart|e-2uid"-Tel 12419 Libris. De Complete Boekhandel. De brandweer rukte maandag aan het eind van de middag twee keer met twee wagens uit om een bermbrandje aan de Koningsweg te blussen. De eerste keer werd het vuur in de kiem gesmoord; een half uurtje later was het weer raak, maar ook nu doofde de brandweer het vuur bijtijds. De oorzaak is onbekend. Onbekenden hebben deze week hun slag geslagen in een vrachtwagen van een bedrijf uit Weesp, die geparkeerd stond aan de Amersfoortsestraat. Het dekzeil bleek te zijn stukgesneden. Wat er vermist wordt is niet helemaal duide lijk; de buit omvatte in elk geval een doos printplaten. De chauffeur, een 49- jarige Soesterberger, deed aangifte bij de politie. De MBO-SD Hilversum is een part-ti me opleiding voor volwassenen uit gaande van de landelijke Stichting voor Opleiding tot Sociale Arbeid (SOSA) te Haarlem, met op dit moment tegen de 7.000 cursisten. De kursusplaats Hilversum is klein; het totaal aantal cursisten ligt rond de 60. De afgestu deerde cursisten komen meestal terecht in de praktijk van de sociale dienstver lening, zoals de Gemeentelijke Sociale diensten, de instellingen voor gezins verzorging en bejaardenwerk, MAIC- bureaus, buurt- en clubhuizen, dien stencentra, sociaal cultureel werk, werk t.b.v. buitenlanders en vluchtelin gen,etc. Soms verkiezen cursisten, deze oplei ding te volgen, omdat zij scholing wen sen in het sociaal Vrijwilligerswerk dat zij verrichten of willen gaan doen. De opleiding richt zich daarom niet uitslui tend op de scholing van volwassenen die in de sociale dienstverlening hun be roep wensen te zoeken, maar ook dege nen die dit werk op vrijwillige basis en veelal binnen een beperkt tijdsbestek willen doen. De opleiding is toegankelijk voor dege nen, die een MAVO- of (M)ULO of gelijkwaardig diploma hebben. Dispen satie van deze eis is mogelijk. De oplei ding duurt drie jaar; de lessen nemen twee dagdelen per week in beslag d. w.z. dinsdagmiddag en -avond. Naast de opleiding is men gedurende het tweede én derdejaar verplicht om minimaal 19 uur per week werkzaam te zijn in een al dan niet betaalde praktijksituatie. Naast de MBO-SD heeft men recht op toelating tot de eveneens driejarige HBO van de stichting, die zich onder meer in Utrecht en Amsterdam bevin den. Mensen die belangstelling hebben voor de opleiding kunnen voor inlichtingen en een eerste kennismaking terecht op de informatie-avond. Deze vindt plaats in het schoolgebouw aan de Eikbosser- weg 166 te Hilversum, op woensdag 28 juni om 20.00 uur. Een prospektus met aanmeldingsfor mulier is te verkrijgen bij het Centraal Bureau van de Stichting voor Opleiding tot Sociale Arbeid, Kruisstraat 8, Post bus 137, 2000 AC HAARLEM, tel. 023 -31 92 85. 1(1) UmbertoEco De slinger van Foucault 49,50 2.( 2) Frederick Forsyth Onder handelaar 35,- 3.( 3) John Irving Bidden wij voor Owen Meany 39,90 4.( 4) Marilyn French Haar moeders dochter 25,00 5.( 5) B. Raskin Het Koekoeks jong 23,- 6.( 7) Inpakken en 10- wegwezen 7.( 6) Isabel Allende Eva Luna 29,90 8. 8) G. Konrad Tuinfeest 48,50 9. -) Gabriel Garcia Marquez Kroniek van een aangekondigde dood 12,90 10. 9) Cees Nooteboom De wereld een reiziger 34,90 Winkelcentrum "hartje-Zuid" - Tel. 12419 Libris. De Complete Boekhandel. wonen zijn re termijn l ning die bi Verreweg daarbij uit t kamerwoni wil bovent huurwonin blijven woi port "Aan neerslag vj studenten schappen teit. Ze hc maanden 2 menwerkii die er ha; doen bij d deren-hun De relatief (24 is O' nemende schikte 1 Nieuwbou bouwlokai voor de g weten in h te verhuiz hun voor! ders is al v in 1986, De 00 ring v; Schol! wordt aan d 1 A.C l 1 BA Niemand minder dan de bekende t.v. presentator Cees van Drongelen was present bij de Cl000 van de Graaf aan de Zuidpromenade. Daar reikte hij de drie hoofdprijzen uit aan de winnaars van de grote Bingowedstrijd, die door de supermarkt werd georganiseerd en waaraan door heel wat Soestenaren werd deelgenomen. Deze drie winnaars gaan ook nog mee doen met de nationale verloting van 10 luxe reizen naar Florida in Amerika. Alle winnaars kregen van mevrouw de Graaf bovendien nog een mooie bos bloemen. De eerste prijs: een fraaie stereoinstal latie, werd gewonnen door mevrouw Brevoort van de Duinweg. De tweede prijs: een schitterende ca mera, werd gewonnen door mevrouw Westeneng van de den Blieklaan. De derde prijs: een keukenmachine, werd gewonnen door de heer Valken burg van de Soesterbergsestraat. zikaal hoogtepunt voor iedereen zou de eerste helft van het jubileumjaar moe ten afsluiten. De ideeën werden al in een vroeg sta dium voorgelegd aan alle muziekgezel schappen en koren die Soest rijk is. Acht verenigingen en koren reageerden spontaan en enthousiast, en dankzij een unieke samenwerking van verenigingen en koren vindt de muzikale happening op zaterdag 1 juli plaats. Loco-burgemeester drs. G.A.W. Plomp opent om 20.00 uur het evenement dat plaatvindt in sporthal "Beukendal" aan de Beukenlaan. Dan is het de beurt aan de gezelschappen die zich eerst individueel zullen presente ren. Een programma waarin het koper van een fanfare-orkest wordt afgewiseld dooreen befaamd mannenkoor, waarin accordeonmunziek wordt gevolgd door een jongerenkoor en het tromgeroffel plaats maakt voor een harmonie-or kest. Kortom: voor iedereen en elke smaak is er iets te beluisteren. Na de pauze gaan de deelnemende ge zelschappen met elkaar een "vrijage" aan. P.V.O. en Animato spelen "Rock Out", Odeon en het R.K.Kerkkoor St.Caecillia laten "The Spiritual Rhap- sody" horen; de twee jongerenkoren brengen samen een tweetal songs en P.V.O. brengt samen met Appolo "Landerkennung". Als Odeon samen met P.V.O. "The happy cyclist" en "Sons of the brave" ten gehore heeft gebracht is het tijd voor het slot. Dan zullen de 340 amateurmu- Het harmonie-orkest van P.V.O. vormt een van de pijlers voor het evenement op 1 juli. sici, zangers en zangeressen "The Battle hymn of the Republic" (beter bekend als "Glory, Glory Halleluja") vertol ken. Toegangskaarten af5.— zijn verkrijg baar bij de deelnemende koren en mu ziekgezelschappen en 's avonds aan de zaal van sporthal "Beukendal", vanaf 19.30 uur. Een 60-jarige bewoner van de Veen besstraat deed maandag bij de politie aangifte van de diefstal van de vier wiel doppen van zijn auto, een Ford Siërra. De wagen stond op de parkeerplaats bij zijn woning. Een 43-jarige Soester had vorige week zijn auto geparkeerd bij een manege aan de Bosstraat. Vanwege het warme weer had hij zijn ramen opengelaten, maar daar moet hij spijt van hebben ge kregen. Toen hij terugkwam ontdekte hij dat onbekenden de radio-cassette/ cd-speler hadden ontvreemd. Het ap paraat had een waarde van 4000 gul den. Getuigen wisten te vertellen dat ze twee mannen in een Ford Taunus had den zien wegrijden, maar die konden tot dusver niet worden opgespoord. In de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg is op het moment een ten- toostelling te bezichtigen. Het is een bij zondere expositie, die alleen toeganke lijk is voor personeel van het gemeente huis. Zij zijn ook degenen die uiteinde lijk moeten kiezen welk soort meubilair erin het nieuwe gemeentehuis komt te staan. Want daar draait de expositie om. In de brandweerkazerne zijn van elke meubellijn een kamer met moge lijkheid tot vérgaderen en een tweeper soons werkplek ingericht. De ambtena ren moeten uiteindelijk de meubellijn van hun keuze aanwijzen. Uit het grote aantal aanbiedingen dat in eerste instantie bij de gemeente binnen kwam werden er twintig geselecteerd en aan een nauwkeurig onderzoek on derworpen. Na dat onderzoek moesten er nog zeventien afvallen. Nu strijden dus nog drie bedrijven om de opdracht het nieuwe stadhuis met hun meubellijn in te richten. milieuvriendelijk De Soester firma Brink, die optreedt namens het bedrijf Argo, komt met een houten meubelprogramma dat de naam Tua Koppla draagt. De meubels zijn af komstig van het Zweedse bedrijf Tua. Opvallend aan de tafels van dit merk is, dat de poten van chroom zijn terwijl zij een beukenhouten bovenblad hebben. Dat blad kan gemakkelijk vervangen worden en is eenvoudig schoon te hou den. "Bovendien", zegt Brink, "is hout een uitermate milieuvriendelijk mate riaal. Tegenwoordig zijn veel bureau bladen van kunststof gemaakt. Als je dat wegdoet moet je maar zien dat het allemaal weer op een milieuvriendelijke manier wordt opgeruimd." Nummer twee is Lensvelt K-design, van Van Lensvelt en Van Munster. De bureaus van dit bedrijf hebben juist wel weer bladen van kunststof. Het voor deel van dit materiaal is het grote weer standsvermogen tegen krassen en sto ten en de vocht- en hittebestendigheid. Als laatste kan hier Mehes Plus sys- teemmeubilair van de firma Ahrend worden genoemd. De naam Mehes wordt gevormd uit de eerste letters van de woorden mobility (flexibiliteit), effi ciency, humanization (minimale belas ting van de gebruiker), environment (makkelijk aan te passen) en standari- zation (consequente maatvoering). De ambtenaren krijgen tot 28 juni de kans om de proefopstellingen te bekij ken. Naast een 'meubellijn' moeten er ook bureaustoelen worden gekozen. Zeven verschillende stoelen worden door veertien personeelsleden van het ge meentehuis uitgetest. Zij gebruiken el ke stoel twee a drie werkdagen. De test wordt mede begeleid door de Bedrijfs geneeskundige Dienst Eemland. Eind juni moet duidelijk zijn welke stoel als beste uit de bus komt. De overste Alan Caldwell is een ervaren veteraan die met de politie moet gaan sa menwerken als er een moord begaan wordt op de militaire basis Presidio. Het onderzoek wordt geleid door Jay Austin, een vlerkerige ex-MP, die wegens disci plinegebrek door Caldwell werd ontslagen. De twee mijden elkaar als de pest. maar zijn door de dreiging van de moordenaar bij elkaar gekomen om de zaak op te kun nen lossen. Een sterke aktiefilm van regiseur Peter Hyams die wereldfaam oogstte met zijn ..Capricorn One". 1. Rambo drie 2. Nico 3. Deadly pursuit 4. Fatal attraction 5. Good morning Vietnam U w 6. R Running man 7. Tree man and a baby 8. Crocodile dundee deel 1 9. Police academy 5 10. Cry freedom De muzikant: "Muziek is mijn lust en inijnleven. Voor P.V.O. moet alles wijken. Als ik jarig ben of als mijn vrouw jarig is, gaat P.V.O. altijd vóór. Dat kan alleen als je vrouw er achter staat. Het was wel eens moeilijk, maar mijn gezin was eraan gewend. Ik heb hier boven op zolder mijn eigen kamer. Nu ik in de VUT zit kan ik al mijn tijd besteden aan mijn eigen be zigheden. Dat deed ik al toen ik nog werkte, maar alleen in het weekend en 's avonds. Gelukkig is mijn vrouw een huiselijk type en ze naait veel voor de kinderen en de kleinkinderen. Ze gaat zelden mee als ik speel. Ik heb mijn eigen bu siness, zegt ze dan. Ik houd van vissen,ik heb een compu ter, veel klassieke platen (vooral van Mozart), maar ik heb er geen tijd voor. Hier in de kast hangen vier uniformen. Dit kostuum is gesponsord voor de Narre Knollen door Van Ede en dra gen we als hofkapel van de carnavals vereniging. Dit is de gewone boeren kiel van de Blaaskapel en dit groen witte pak is het gebruikelijke uniform van dat ensemble, waarmee we van middag optreden in Eemeroord voor geestelijk gehandicapten. Dat doen we elk jaar, het is een feest. Tenslotte heb ik nog dit blauwe uniform van het Grote Orkest, dat op 1 juli optreedt in Beukendal ter gelegenheid van ons negentigjarig bestaan. Langs de weg dragen we een stropdas en witte sok ken. Bij een concert dit strikje, zwarte sokken en een pochet. Hier onder in de kast staan vijf tassen met paperassen, nauwkeurig geschei den voor de diverse functies die ik be kleed: voor P.V.O., de Blaaskapel, het Gewest en de Federatie. In ben een perfectionist, alles moet precies in orde zijn. Dat komt door mijn zware plichtsbesef. Waldhoorn Ik was zeven toen ik met muziek be gon. De hele familie za in de muziek: mijn vader, mijn broer, een oom en een kostganger. Ik leerde de wald hoorn bespelen, één van de moeilijk ste instrumenten maar machtig mooi. Ik herken het onmiddellijk in een groot orkest, zo'n warine klank. Ik werkte in Assen op een tankwerk- piaats en werd in 1956 overgeplaatst naar Soesterberg. In Assen was ik op richter van het trompettercorps, een mannenkoor, een hobbyclub, regis seerde twaalfenhalf jaar lang een to neelclub en deed aan cabaret met een gitaar. In Soesterberg reed ik met de bus naar de "Koninklijke" in Amersfoort, om dat ik als niet-katholiek geen lid kon w orden van het het muziekgezelschap St. Jozef. Tijdens een taptoefestival vroeg Henk Reulen (nu voorzitter van P.V.O.) of ik lid wilde worden van P.V.O. Na tien jaar verhuisde ik naar Soest. Dit huis heb ik no te danken aan Karei Jaarsveld. Door gebitklachten scha kelde ik van de waldhoorn over op sa xofoon en klarinet. Na één maand zat ik weer in het orkest. Als je wil kan je alles zeg ik altijd. Blaaskapel De Eemlander Blaaskapel bestaat nu zeventien jaar. Het is beslist geen aparte club binnen de vereniging. Het is louter liefdewerk. Ik sluit alle con tracten af en het geld gaat naar de gro te kas van P.V.O. Zestien muzikanten zitten in de Blaas kapel onder leiding van Joop Over steegen. Een fantastische kerel. Hij is ook assistent-dirigent van het Grote Orkest, van het leerlingen-orkest en geeft les aan de drummers en blazers van het Groot Gaesbeeker Gilde. Als we ergens optreden is het natuur lijk feest, gaan we met mensen om die altijd vrolijk zijn. Dat is riskant. De muzikanten mogen best drinken maar met mate. Geen klank zonder drank, zeg ik altijd, maar wij behoren het voorbeeld te geven voor P.V.O. Dat vereist discipline. Je kunt geen lid zijn van de Blaaskapel als je niet in het Grote Orkest speelt. We hebben een fantastische club. Goed op elkaar in gespeeld en stuk voor stuk machtige muzikanten. Je hebt ons meegemaakt in Polen. Was het geen feest? We hebben pas de eerste prijs gewon nen tijdens ons eigen Blaaskapellen- festival in Bos Duin. Een man als Fred v.d. Molen is goud waard. Hij schrijft de muziek voor ons. Muziek is ons leven. Ik ben constant met muziek bezig. Maandagavond in het Grote Orkest en donderdagavond in de Blaaskapel. P.V.O. heeft 125 leden. De problemen van een paar jaar gele den toen een gedeelte zich afsplitste zijn we helemaal te boven. Verder geef ik nog les. Majorettes P.V.O. heeft zes docenten die de eigen leerlingen opleiden. De Muziekschool heeft particuliere pupillen en werkt niet orkestgericht. Het duurt jaren voordat ze bij ons kunnen spelen. Daarom geven we zelf les. Ik heb ne gen leerlingen op donderdagmiddag en vrijdagmiddag. (Zie foto.) Ik ben bestuurslid van het gewest Mid den Nederland van de ANUM, de unie van muziekgezelschappen. Dat betekent regelmatig vergaderen en speldjes en oorkondes uitdelen. In het samenwerkingsverband Gelderland beheer ik de portefeuille majoretten- zaken. Daartoe moet ik regelmatig naar Didam om cursussen te coördine ren en examens af te nemen voor het A- tot D-diplonia. Daarbij gaat het om zeker 400 meiden en 15 instructrices. Elke zaterdag ben ik wel op stap. In Soest heb ik vijf jaar de majorettes getraind. Mijn dochter was twaalfen half jaar tamboer bij de Blaaskampel. Zij is nu getrouwd, maar we missen haar nog steeds. Het is maar goed dat ik vorig jaar kon ophouden met werken. Mijn vrouw zegt wel eens: jij moet altijd met je neus vooraan staan. Maar nogmaals, als je vrouw niet achter je staat, is het onmogelijk." JAN VISSER i Q. Acht Soester muziekensembies zor gen op zaterdag 1 juli a.s. voor een uniek muzikaal gebeuren, Muziekver eniging P.V.O., het Goot Gaesbeeker Gilde, hef Jongerenkoor Soest-Zuid, Mannenkoor Apollo, muziekvereni ging Odeon, het R.K.Kerkkoor St.Caecilia, accordeonvereniging Ani mato en het Jongerenkoor Soesfer- veen presenteren zich individueel e/n gezamenlijk aan het publiek. De plannen ontstonden tijdens de voor bereidingen van het 90-jarig bestaan van muziekvereniging P.V.O. Een mu- Voor al uw bouw- en onderhoudswerken Ie Heeserlaantje 56 - Soest T elefoon 02155 - 2 22 04

Soester Courant | 1989 | | pagina 10