fCdf/7 |qPMóhOCK Soester ging na veertig jaar weer schilderen Diploma-uitreiking Mercurius medewerkers WOENSDAG 21 JUNI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 12 f SSKYE sluit Yoices-project voor basisscholen af Amersfoorts orkest wint concours Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Rode Kruis-Colonne sloot geslaagd seizoen af AROS vraagt weerkundige medewerkers Bijdrage groot Gaesbeeker Gilde /bij herdenking Jj Volksuniversiteit Sóest/Soesterberg Nieuw seizoen Zondagmiddagconcert Kasteel Groeneveld Vrijwilligers Vakature Bank Waarom vrijwilligerswerk? RMA-uitvoering in Griftland Muziekschool houdt 'Open week' Gastgezinnen gezocht voor 'Continental Singers' Collecte NLD-Stichting VAN Cultureel Creatief Centrum Enorme belangstelling voor cursussen De voorinschrijvingsactie voor oud cursisten heeft veel succes gehad. Ruim 350 cursisten hebben we nu al kunnen inschrijven. Dat betekent dat de cursus sen al voor de helft vol zitten en het is zelfs zo dat een aantal cursussen hele maal volgeboekt zijn, zoals bewegen en ontspannen, edelsmeden, experimen teel tekenen/schilderen en aquarelle ren voor gevorderden. Eind augustus wordt ons cursuspro gramma huis-aan-huis verspreid en krijgt u de gelegenheid een keus te ma ken uit ons cursusaanbod. Het cursus seizoen start in de week van 18 septem ber. U bent van harte welkom op onze Open Dag, die gehouden wordt op zondag 10 september. Op deze dag kunt u kennis maken met de docenten en wordt er een aantal demonstraties en open lessen van de danscursussen gegeven. Daar naast zijn er weer exposities te bezichti gen van cursistenwerk. Cursisten exposeren hun werkstukken In de zomermaanden - van 8 juni tot en met 29 augustus, zijn er in de hal van C-drie diverse werkstukken te bezichti gen van cursisten. Er zijn 37 tekeningen te zien, waarbij gebruik is gemaakt van verschillende materialen, zoals inkt, conté, potlood, aquarelverf. Daarnaast zijn er prachtige objecten tentoonge steld van de cursisten boetseren en beeldhouwen. Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Op 29 juni a.s. vindt in theater de Lie ve Yrouw in Amersfoort de afsluiting plaats van het project "Voices", geor ganiseerd en verzorgd door het Steun punt Kunstzinnige Yorming Eemland in samenwerking met het vocaal en semble Exicon. De activiteit duurt van 13.00-14.15 uur. "Voices" is een project, waarbij de vo cale muziek - datgene wat je allemaal met je stem kunt doen - centraal staat. Op welke manieren wordt er allemaal muziek gemaakt met stemmen en bij welke gelegenheden wordt er gezon gen? Dit project is bedoeld voor groep 7 van de basisschool. Acht groepen van scholen o.a. ook uit Soest en Soester- berg nemen deel met in totaal 202 leer lingen. Het Steunpunt maakte voor dit project een lesboekje, zodat de desbetreffende leerkracht met zijn groep allerlei sug gesties kan uitproberen. Zo oefenen kinderen in het luisteren naar stemmen in een bepaalde omgeving, stemmen die bij een beroep horen, zangstemmen, dierenstemmen en geluiden die ze zelf maken. Onderdeel van het project is het maken van vier regels rap (rap is een ritmisch gesproken tekst). De kinderen maken deze regels zelf en oefenen in rap. Als afsluiting van het geheel presenteren ze deze rap-regels in het theater. Daar worden ze namelijk een onderdeel van een groter geheel, want speciaal voor dit project hebben de consulenten mu zikale vorming in samenwerking met het vocaal ensemble Exicon een lied in gestudeerd, waar rap-regels van de kin deren tussen passen. De totale voorstelling van het ensemble duurt ongeveer een uur. Op het podium zijn twee decors te zien. aan de ene kant zien we een studio, waarin ook het en semble staat opgesteld; aan de andere kant van het toneel zien we een huiska mer waar een quiz-spelletjesfanaat zit die via de radio naar dit soort spelletjes op zoek is. Hierbij stuit hij steeds op uit zendingen van het ensemble. Het en semble laat allerlei soorten muziek ho ren (klassiek, pop, spreekzingen, ka nons, buitenlandse liederen, dierenge luiden) en de quizfanaat probeert er (in samenwerking met de kinderen uit de zaal) achter te komen wat voor muziek het ensemble maakt. Het laatste stukje van het optreden doen de kinderen ten slotte mee met hun zelfgemaakte rap- regels. Het ensemble treedt twee keer op, zo dat er per voorstelling vier groepen aan de beurt komen. Het Amersfoorts Jeugd Symfonie Or kest onder leiding van Peter Vinken be haalde zaterdag de eerste plaats tijdens een concours dat in de Rotterdamse Doelen werd gehouden. De overwin ning betekende een groot succes voor het regionale orkest, dat ook een flink aantal jongeren uit Soest en Soester- berg onder zijn leden telt. Tijdens het concours traden vijf jeugd orkesten op, die werden beoordeeld door een deskundige jury. Het orkest uit Amersfoort kreeg van deze jury maar liefst 646 punten toebedeeld en won daardoor met een ruime voor sprong van 63 punten van de nummer twee, Het Verenigd Haags Jeugdor kest. Het Rotterdams Jeugd Symfonie Orkest, dat samen met de Stichting Culturele Vorming in Rotterdam het concours organiseerde, eindigde als derde. Het Amersfoorts Jeugdorkest bracht nummers van Debussy en Franck ten gehore. In medisch centrum 'De Bundeling' is ook nu weer van alles te zien. J.C. Wa terreus (79) schilderde tal van mooie en dierbare plekjes in Soest en op de Velu- we, die nu in De Bundeling hangen. Zo wel aquarellen als olieverfschilderijen zijn te bezichtigen. Er is ook een prijs lijst aanwezig voor diegenen die meer dan gewone belangstelling voor een schilderij hebben. Het is Waterreus echter niet om het geld te doen. "Het is een hobby van me. Ik schilder met erg veel plezier en daarbij denk ik er echt niet direct aan om geld te verdienen." Waterreus begon in 1982 pas weer met schilderen, nadat hij er veertig jaar tussenuit was geweest. "Het werd oorlog", vertelt hij, "en dan staat je hoofd niet zo naar schilderen. Boven dien kon ik nergens meer materiaal krij gen. Na de bevrijding moest ik in mili taire dienst en ik werd naar Indië ge stuurd. Toen ik terugkwam was ieder een al weer overeind gekrabbeld, maar ik moest nog helemaal omschakelen. Ik heb toen gezorgd dat ik snel aan het werk ging." Waterreus werkte tot zijn pensioen als installatietechnicus. Toen hij bij het be drijf waar hij werkte wegging, kreeg hij een reis naar Israël aangeboden. Daar maakte hij een aantal foto's die hij zo mooi vond, dat hij zin kreeg om ze te schilderen. Daaruit kwam Waterreus' eerste schilderij na veertig jaar voort. Waterreus: "Vreemd genoeg had ik er helemaal geen moeite mee. Het lukte direct." Waterreus schildert veel van foto's. "Ook neem ik vaak mijn schetsboek mee", zegt hij. "Ik zie het niet zitten om overal mijn schilderspullen mee naar toe te slepen. Ik heb een goed geheu gen. Als ik iets gezien heb kan ik het na tekenen." "In de periode jaren dat ik mijn pense len niet aanraakte, heb ik ook foto's ge maakt, met het idee in mijn achterhoofd dat ik de plekjes die ik fotografeerde ook nog wel eens wilde schilderen. En daardoor heb ik schilderijen uit een pe riode dat ik nooit schilderde." Vrijdagavond sloot de colonne van het Rode Kruis Korps Soest/S'berg het sei zoen 1988/1989 af met een traditione le gezellige barbecue op het terrein van het Ned. Rode Kruis aan de Soester- bergsestraat. Een verdiende avond, want terugblikkend kon met grote te vredenheid vastgesteld worden dat het een goed seizoen is geweest. Er werden talrijke dienstverleningen verricht, variërend van sport-evene- menten, manifestaties, sociaal vervoer van ouderen en gehandicapten o.m. naar de vakantiehuizen of de Henri Du- nant, voorlichtingslessen op scholen enz. Activiteiten waaraan de colonneleden steeds met groot enthousiastme meege werkt hebben. Ook werd er regelmatig door huisartsen, wijkverpleging of de Maatsch. Dienstverlening een beroep op de colonne gedaan om in het kader van de "Thuiszorg" in te springen bij het verzorgen van zieken en bejaarden thuis. De inzet van de colonneleden bij deze Thuiszorgprojekten was hartver warmend. In het voorjaar slaagden reeds vijf per sonen voor de GOR-opleiding (Ge- wondenzorg onder Rampomstandig heden met VG-aantekening). Afgelo pen donderdagavond was het de beurt aan de EHBO-kandidaten om via een examen te laten zien dat zij daadwerke lijk over voloende kennis en vaardighe den beschikken om "eerste hulp" te kunnen bieden bij ongelukken. Het diploma kon uitgereikt worden aan: Mevr. P.M.J.A. Beckers-Plum, Soest; Mevr. M.J. Bosloper, Soest; Mevr. S.M. Meijering-Sover, Amers foort; Dhr. J.W.Roseboom, Baarn; Mevr. M.E.C.J. van Vliet - Ketelaar, Soesterberg; Mevr. G.C. van Zandwijk - Jagtman, Soest. Er werden geen kan didaten afgewezen. In september zal het nieuwe seizoen be gonnen worden met een "Open Infor matieavond" over het werk van het Ro de Kruis Korps in Nederland. Nadere aankondiging en gegevens hierover volgen nog. Ook starten dan weer de nieuwe cursussen. Zij die geïnteresseerd zijn in het werk van het Rode Kruis Korps en zich willen opgeven voor één van de cursussen, kunnen kontakt opnemen met: Sjoeri- na van der Zee, Joh. Poststraat 266, 3762 VT Soest, tel. 12721. De algemene Radio Omroep Soest AROS, zoekt (amateur) weerkundige medewerk(st)ers en medewerkers die in de uitzendingen en weerpraatje kun nen verzorgen. De uitzendingen vinden zowel overdag als 's avonds op alle da gen van de week plaats. Daarom wor den meerdere medewerkers gevraagd, opdat dit werk, in goed overleg, over meerdere personen kan worden ver deeld. Belangstellenden kunnen kontakt op nemen met Gerard Snijder, medewer ker van de AROS, tel. 22108. Op vrijdagmiddag 23 juni a.s. zal in het gebouw van de Raad van State te 's- Gravenhage het 175-jarig bestaan van de Hoge Raad van Adel worden ge vierd. De adel in Nederland werd in 1814 bij de Grondwet in ere hersteld, nadat deze in 1795 door de komst van de Fransen terzijde was geschoven. Het recht van de Souvereine Vorst der Verenigde Ne derlanden tot het verheffen in de adel stand werd in die Grondwet vastgelegd. Om de koning te adviseren en voor drachten te doen werd in 's-Gravenha- ge op 24 juni 1814 de Hoge Raad van Adel opgericht. In aanwezigheid van H.M. de Konin gin, de Ministers van Justitie en Binnen landse Zaken en vele anderen zal deze herdenkingsbijeenkomst plaats vinden. Het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aechten Schuttersgilde van Soest is verzocht hieraan ook een bijdrage te le veren. Hiermee wordt onder andere tot uitdrukking gebracht de band die al ve le eeuwen tussen adel en gilden bestaat. Het Soester gilde zal een extra cachet aan deze viering geven door de aanwe zigheid van vendeliers in de zaal, die hun vendels presenteren en een muzi kale bijdrage van het tamboer- en hoornblazerskorps. Deze bijdrage ge schiedt op verzoek van de voorzitter van de Hoge Raad van Adel, Mr. F.W.B. baron van Lynden, die verant woordelijk is voor de organisatie van de bijeenkomst. Een groot aantal nieuwe cursussen en lezingen, waaronder zeer interessante, heeft de Volksuniversiteit voor U in het nieuwe cursus-seizoen, b.v.: Beleggen Een cursus van vier avonden over be leggen in aandelen, obligaties, opties, termijncontracten en valuta's. Deze en andere beleggingsinstrumenten zullen aan de orde komen. Zoveel mogelijk zal het actuele financiële nieuws als uit gangspunt gekozen worden. Vanzelf sprekend ook aandacht voor beleg- gingsstrategiën, technische analyse en de portefeuille-therorie. Aanvang: woensdag 25 oktober van 20.30-22.00 uur. Docente Mevr.Drs. E.A. de Groot Aantal lessen: 4, Cursusprijs f 70,- f 10,- stencilkosten. Cursusadres; Mavo-Soest, Valeriaan straat 167a Basiscursus Deze cursus vergroot kennis en inzicht van de vrouw omtrent ons nederlands recht, zoals wij dat dagelijks kunnen er varen als consumenten, cliënten, belas tingbetalers, erfgenamen, verzekerden, werknemers enz. Het is een wegwijzer in het ondoorzich tige oerwoud van wetten en regels, waar zeker als vrouw bijna niet meer uit te komen is. Behandeld worden onder meer; consumentenrecht - verzekerin gen - belastingrecht - sociale zekerheid - arbeidsrecht - familierecht/erfrecht. Gastdocent notaris Mr. R.E. Schippers Tijdens deze cursus zult U een hoorzit ting meemaken in het Kantongerecht, en een bezoek brengen aan de Sociale Dienst. Uitvoerige documentatie wordt beschikbaar gesteld, een speciale voor opleiding is niet vereist. Aanvang: dinsdag 26 september van 13.30-16.00 uur Docente: Mevr.Mr. Jenny Allard-Knol Aantal lessen: 8, Cursusprijs f 110,- Cursusadres: Open Hof, Veenbesstraat 2 Soesterberg: maandag 25 september van 13.30-16.00 uur. Voor verdere inlichtingen en/of aan meldingen: Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg Kerkplein 1 Soest, Tel. 02155-22195 Kantoor: Elke maandag van 10.00- 12.30 en donderdag van 10.00-13.30 uur geopend, behalve de schoolvakan ties. Op zondag 25 juni vindt in de Hasse- laerzaal van Kasteel Groeneveld in Baarn weer een zondagmiddagconcert plaats. Als solist treedt op Frank van de Laar (piano). Hij speelt werken van Chopin Szymanowsky, Wagner, Liszt en Brahms. Het concert begint om 16.00 uur. En tree: f 7,50; jeugd f 5,- Programma De AROS van dag tot dag Zondag 10.00 - 11.00 uur: Klassieke muziek. 10.00 - 11.30 uur: Kerkdienst (via lijn 4) 20.30 - 21.30 uur: Herhaling van het programma "Hitmuseum" Maandag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het programma "Grijs gedraaid" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren- informatieF met verzoekplaten, het- weer en telefonisch kontakt met de politie Dinsdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het maandagavondprogramma 14,30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren- informatiefmet verzoekplaten, het- weer en kontakt met de Gemeente- voorlichter, de heer B. van Os. Woensdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het dinsdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Groot-Engendaal" 20.30 - 21.30 uurc "Soestergloren- informatief' met verzoekplaten en het weer. Donderdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het woensdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Mariënbrug" 20.00 - 21.30 uur: "Het Circuit,,. "Omdat alles in een kringetje loopt". Vrijdag 10.00 - 11.30 uur: Herhaling het donderdagavond-programma 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren- informatief" met verzoekplaten het weer, kerknieuws en de medische diensten. Zaterdag 09.00 - 10.00 uur: "Grijs gedraaid", gevarieerd programma met: cabaret, country western, enz. 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het vrijdagavondprogramma. 15.00 - 17.00 uur: De "AROS- show", jeugdprogramma. 17.00 - 19.00 uur: "Domino", non stop muziekprogramma 19.00 - 20.30 uur: "Reken maar," spelprogramma. 20.30 - 21.30 uur: "Hitmuseum," muziek uit de jaren 1950 t/m 1980. 21.30 - 23.00 uur: "Sluimer-radio", Easy-listening Nadere informatie: AROS (Alge mene Radio Omroep Soest), post bus 193, Soest, tel. 20420. Er zijn in Nederland tussen de vier en vijf miljoen vrijwilligers. Er zijn bijna net zoveel vrouwen als mannnen. Vrij willigers zijn van alle leeftijden, maar het grootste deel zit in de leeftijdsgroep van 25 tot 45 jaar. Er zijn vrijwilligers met en zonder een betaalde baan. Het aantal mensen zonder een betaalde baan dat vrijwilligerswerk doet is de laatste jaren groter geworden. Een voorzichtige schatting leert dat niet meer dan 20% van alle vrijwilligers een uitkering heeft. Over het algemeen hebben vrijwilligers een wat hogere op leiding gehad dan gemiddeld onder de Nederlandse bevolking. Waarom kiezen mensen voor vrijwilli gerswerk? De redenen kunnen heel verschillend zijn: omdat ze iets voor een ander willen betekenen; omdat ze een zinvolle (vrije) tijdsbe steding willen; omdat ze nieuwe mensen willen leren kennen; omdat ze idealen hebben en deze wil len verwezenlijken; omdat ze werkervaring zoeken, bij voorbeeld om kans te maken op betaald werk; omdat ze iets willen leren; omdat ze een bepaalde status zoeken, onmisbaar willen zijn. Denkt u erover vrijwilligerswerk te gaan doen, maar ziet u op tegen het sol liciteren bij organisaties en instellingen, kom dan eens praten met e/e/n van de medewerk(st)ers van de Stichting Vrij willigers Vakature Bank Soest. Zij zijn op de hoogte van alle soorten vrijwilli gerswerk en weten waar nog mensen nodig zijn. U kunt de vakaturebank vin den in het cultureel creatief centrum C-drie aan de Willaertstraat 49 in Soest. Het telefoonnummer is 02155- 12630. De openingstijden zijn als volgt: maandag, dinsdag en donderdag van 10-12.30 uur en 13.30-15.30 uur. Vrij dags van 11-12.30 uur. Voor het aan bieden van vakatures kunt u eventueel volstaan met het aanvragen van een op- gaveformulier. Vakatures 5/104 Trema '87 zoekt vrijwilligers m/vvoor het assisteren van de docen ten bij het lesgeven aan volwassenen in de vakken Nederlands en/of rekenen en maatschappij-oriëntatie 5/107 Stichting in Baarn vraagt vrij willigers m/v om Nederlands te leren aan buitenlanders. 6/101 Telefonische hulpverleners gevraagd in Hilversum. 6/112 Stichting Spullenhulp zoek vrijwilligers m/v. 7/101 Peuterspeelzaal in Baarn heeft plaats voor vrijwilligers m/v. 7/102 Vrijwilligers m/v gevraagd om behulpzaam te zijn en uitvoerend werk te doen t.b.v. het jeugdwerk en cursus werk. 7/103 Vrijwilligers m/vgevraagd om clubwerk te begeleiden. 7/107 Kinderopvang gezocht bij or ganisatie waar moeders aan activiteiten deelnemen. 7/108 Assistentie gezocht op de kin dercrèche in Baarn. 7/115 Voor het opzetten van kinder activiteiten (creativiteit, verzorging van dieren) worden vrijwilligers gevraagd. 7/116 Vrijwilligers m/v gevraagd om kinderen van scoutinggroep te begelei den. 7/117 Kinderdagverblijf in Baarn zoekt vrijwilligers. Vanavond, woensdag 21 juni, wordt in het Griftland College aan de Noorder- weg 89 de jaarlijkse grote uitvoering ge geven door leerlingen van de RMA- muziekschool, afdeling Soest. Op het programma staat o.a. de kinder symfonie van L. Mozart, die uitgevoerd wordt door een groot ensemble dat is samengesteld uit meerdere kleine en sembles. Het geheel staat onder leiding van Wim Schneider. De toegang is gratis. Wél kan men voor slechts f4,- een RMA-tasje kopen bij de ingang. Aanvang 19.30 uur. In de week van 19-23 juni zet de RMA-muziekschool haar deuren open in alle vestigingen in Amersfoort, Hoogland, Soest en Hoevelaken. Tus sen 14.00 en 22.00 uur wordt er lesge geven in alle gangbare vakken en in strumenten. Men kan telefonisch infor matie krijgen over wanneer en hoe laat men de gewenste instrumenten/lessen kan bezoeken. Telefoon voor alle vesti gingen: 033-622004. De 'Continental Singers' komen naar Soest. Tijdens hun 31e toer- nee doen de wereldberoemde Amerikaanse zangers en zangeres sen, afkomstig uit allerlei kerkge nootschappen, ook Soest aan. Op zaterdag 15 juli wordt 's avonds in de Open Hof een concert gegeven, waaraan ook het Jongerenkoor Soesterveen een bijdrage levert. Ongeveer tien jaar geleden traden de Continetal Singers ook al eens op in Soest. Dat was toen een doorslaand succes. Cees Visch, voorzitter van het Jongerenkoor en in het dagelijks leven beheerder van de Open Hof, vernam onlangs op de radio dat het gezelschap nog enkele data open had tijdens de toernee, en aarzelde niet ze uit te nodigen vooreen optre den in het kerkgebouw aan de Veen besstraat. De groep omvat zo'n 45 mensen en de bedoeling is dat ze één nacht in Soest overblijven. Daarom is Visch op zoek naar gastgezinnen die éen of twee leden van de Continental Sin gers een nacht te logeren kunnen hebben en ze voorzien van een ont bijt. Voor elk gastgezin is één gratis toegangskaart voor het concert op zaterdagavond 15 juli beschikbaar. Wie als gastgezin wil optreden kan zich met Cees Visch in verbinding stellen via tel. 18118 (Open Hof) of 18211 (thuis). 8/102 Om recreatieclubjes te bege leiden worden vrijwilligers gezocht. 8/106 Vrijwilligers gevraagd om be- wegingsaktiviteiten te begeleiden. 8/109 Assistentie gevraagd bij paard-en ponyrijden. 8/115 Ondersteuning door vrijwilli gers gevraagd bij uitstapjes en deelna me aan activiteiten buitenshuis t.b.v. bewoners van instelling voor geestelijk gehandicapten in Baarn. Informatie over bovenstaande aktivi- teiten uitsluitend bij WB-Soest. n„ vereniging Artisbock, Steenhottstraat 46, SoesT tel 0HS5-19577, stelt zich als doel e™ bijdrage te leveren aan hel sociaal-cnlturele le ren in Soest. Door je op Ie geven als lid steno ,e de doelstellingen van de veren.ging en gen,el,e de voordelen van bet lidmaatschap. De kosten hedraeen t 54,- per jaar; vnor jongeren t/m 23 jaar on personen die lot dezelfde huishouding be- horen f 27,- per jaar. Konlaktadres ledenadmim- startte Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 22 juni: Filmhuis: 'Intervista' Intervista (=interview) is een collage over Fellini's manier van filmmaken. Over de Romeinse filmstudio Cinecitta en over de filmkunst die ten onder dreigt te gaan in de concurrentiestrijd met de televisie. Zoals in Intervista zal blijken bestaat het werk in het Cinecitta van nu, voor het grootste deel uit het opnemen van reclamefilmpjes, waar aan in het dolgedraaide commerciële tv-systeem van Italië een eindeloze be hoefte bestaat. Ook Mastroianni heeft zich hiertoe moeten verlagen. Terwijl Fellini bezig is met het voorbe reiden van een verfilming van Kafka's boek "America", krijgt hij een Japanse tv-ploeg op bezoek die een documen taire over hem wil maken. Zo komen de herinneringen (ook in beelden) boven. Bijvoorbeeld zijn eerste kennismaking met Cinecitta, waar hij als twintigjarig journalistje in 1940 een grote filmster moest interviewen. Een hoogtepunt in deze film is zijn be zoek, samen met Marcello Mastroianni, aan de in de binnenstad van Rome wo nende actrice Anita Ekberg. Samen met Marcello haalt ze weemoedig her inneringen op aan de tijd van o.a. La Dolce Vita, toen ze samen in de Trevi- fontein stonden en dit moment op een nieuwe manier onsterfelijk maken. (De onverkorte versie van deze veelomstre den film, "La Dolce Vita" is op donder dag 29 juni als eerste film van het zo- merprogramma in Filmhuis Artishock te bewonderen.). Intervista mag zo op papier een tussen doortje van Fellini, die inmiddels de 70 gepasseerd is, lijken. Niets is minder waar. De film zit vol mooie, vrolijk, weemoedige en strijdvaardige momen ten, dat het de signatuur van de Maestro zeker waard is. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.00 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; cjp/65-l- f 5,-. Filmagenda Do. 29 juni La Dolce Vita Do. 6 juli Track 29 Do. 13 juli Hammet Do. 20 juli Pavra a amore Do. 27 juli La lectrice. De van 5-t/m 11 juni gehouden collec te voor de Nederlandse Lever Darm Stichting heeft in Overhees -F gedeelte Klaarwater een bedrag van f 2271,50 opgebracht. De NLD Stichting is werkzaam op het gebied van alle ziekten van het spijsver teringskanaal, o.a. door voorlichting en preventie, en door het financieren van noodakelijk wetenschappelijk onder zoek om eraan bij te dragen dat de me dische kennis op dit gebied wordt ver groot en behandelingsmogelijkheden kunnen worden verbeterd. De NLD-Stichting bedankt alle collec tanten en gevers heel hartelijk. Het adres van de Nederlandse Lever Darm Stichting is: Wilhelminastraat 45, 3621 VG Breu- kelen, giro 27 37 Bankrekening 70 70 Bij Mercurius Verpakking B.V. te Soest vond vrijdag 9 juni een feestelijke bij eenkomst plaats van geslaagden. Tij dens deze bijeenkomst werd door de di recteur, J.W. Stalenhoef, aan negen medewerkers het behaalde diploma uit gereikt, dat voor deze speciale gelegen heid was ingelijst. Het was namelijk voor het eerst dat diploma's konden worden overhandigd, die behaald wer den bij het opleidingsinstituut VAPA, een nieuw instituut, dat zich richt op de papier-, karton- en golfkartonindus trie. Door dit opleidingsinstituut is nu de mogelijkheid aanwezig specifieke golfkarton-opleidingen te volgen en uuai woidi uaiih.oaar gebruik van ge maakt. Binnen Mercurius volgen jaarlijks zo'n 80 medewerkers een bepaalde oplei ding. De heer Stalenhoef memoreerde dit ook in zijn speech en gezien de goe de bedrijfsresultaten, onderstreepte hij het belang hiervan. Over het persoonlij ke voordeel van de betreffende mede werkers liet hij vervolgens geen ondui delijkheid bestaan: "Niet iedereen kan directeur worden, maar als er door- groeimogelijheden zijn, sta je sterker met een diploma". Met hartelijke felicitaties werde de ge slaagde medewerkers in het zonnetje gezet. Geslaagden van links naar rechts: P. Hilhorst (Besturingstechniek), G.H. van Joolen (Consulent VAPA) A van Zoeren (Flexodruk Golfkarton), H. Wijnands Toegepaste Elektronica), M. Veraart (Klemheftruck), F. Grui- ^l"^J^^em^eftruck), Th. Klaasenbos Golfkartonproduktie Nieuwe Stijl), R. ja"p""en(^lemheftruck), W. Wijnen (Golfkarton Nieuwe Stijl), M. Bayrak- j'/flemheftruck), J.A. Paauw (Pro- duktieleider), J. van Roy (Opleidines- funktionaris), W. Verharen (Hoofd Personeelszaken).

Soester Courant | 1989 | | pagina 12