CW ■Bil I MUcLmor SE.IZOE.N*OFKpllMINq ...da's Poch even niePkinderachtig.. Klaverjasmarathon s.o.Soest groot succes Burgemeester opende nieuwe 'duivenzaal' "Wat een zomertje, wat een zomertje!" Afdelingskampioenschap Soester triatleten Derde Knollentuintoernooi waar kleren kiezen kinderwerk is WOENSDAG 21 JUNI 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 Ondanks hoge temperaturen ^■Z. J. VAN HOMOET V erkeerscontroles Autokraak Irenelaan 'Je bent mooi weggekomen, vader... ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 HONKBAL Dubbelslag voor Knickerbockers Plantjes gestolen SOFTBALL Soester softbalsters scoren opnieuw VERF WAND SIERPLEISTER SIERPLEISTE» DE BESTE EN ZEKER NIET DE DUURSTE van 20.50 1 795 nü voor lii MMjMUSjVjA lól VOLLEYBAL Internationaal Procar V olley baltournooi ZAALVOETBAL Stuur Max Milieu een kaartje! 'Open school' bij Trema '87 Walkman gestolen in Zonnegloren Krant niet ontvangen? mm Mexx Kinderkleding van 0 tot 15 jaar Kerkstraat 1 - Soest Tel. 02155-16286 'Bos en De klaverjasmarathon die de Stichting Vrienden van s.o.Soest afgelopen za terdag had georganiseerd is een dave rend succes geworden. De "kaart-zit" van 12 uur lang was één van de akties om de nodige middelen bijeen te krij gen voor de bouw van een tribune langs het hoofdveld. Voorzitter Cees de Bruin van s.o.Soest sprak de (60) kaartmatadoren 's mor gensom 10.00 uurtoe en wenste henen de beide organisatoren Arnold Hilhorst en Wim Schut sterkte in de strijd om de punten en tegen de hoge temperaturen. Er werden over de hele dag, van 10.00 tot 22.00 uur, vier rondes van 3 bomen gespeeld, de boom bestond uit 20 spel letjes. Na 12 uur kaarten kwam de heer Balsamo uit Bunschoten als winnaar uit de bus met 25736 punten gevolgd door mevrouw Joke Kaats met 24507, heer Varikat 24371heer B. Visser 24345 en heer B. Kok met 24103 punten. Doorzijn zege werd de heer Balsamo de trotse eigenaar van een prachtig rijwiel van rijwielhandel Jac. de Bruin. Me vrouw Annie Kok werd met 19784 punten laatste en kreeg als poedelprijs het boek' "Hoe leer ik klaverjassen?" Wisselbeker De winnaar van de marathon beloofde tijdens de prijsuitreiking volgend jaar beslist weer van de partij te zijn en bood de organisatoren aan een wisselbeker ter beschikking te zullen stellen. Vele deelnemers schaarden zich enthousiast achter de winnaar en zegden bijna allen toe volgend jaar weer te zullen verschij nen aan de Bosstraat. Loterij Tijdens de kaart-marathon werden aan deelnemers en belangstellenden loten verkocht voor een kleine loterij. Voor zitter Cees de Bruin die vanzelfspre kend het goede voorbeeld gaf en een bosje loten afnam werd de winnaar van een prachtige fotocamera die hij ter be schikking stelde aan Arnold Hilhorst die via een Amerikaanse verkoop 150 gulden toevoegde aan de dagopbrengst voor de bouw van de tribune die 1750 gulden bedroeg. Revanche Door het grandioze succes van afgelo pen zaterdag en het spontane gebaar van winnaar Balsamo weten de organi satoren Hilhorst en Schut zeker dat dit kampioenschap een vervolg gaat krij gen in komende jaren. Met een nog grootser opzet willen zij dan het officië le Soester Marathon-klaverjaskam- pioenschap op poten zetten. "Het enthousiasme van de 60 deelne mers lijkt dat kampioenschap bij voor- GOED GEZIEN DOOR HET GEZIN Allemaal rijden op een goede fiets uit onze zaak en voor allemaal is fietsen dan een feest. Onze fietsen zijn stuk voor stuk blijmakers voor het hele gezin. TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155 -1 65 55 Rademakerstraat 7 - Soesterberg Telefoon 03463 - 5 15 64 baat tot een groot jaarlijks spektakel te doen uitgroeien", aldus een vermoeide maar tevreden voorzitter van de Stich ting Vrienden van s.o.Soest, Arnold Hilhorst 's avonds om 23.00 uur. Op verzoek van omwonenden heeft de politie maandagmorgen tijdens de och tendspits verkeerscontroles gehouden op de Heideweg, de Van Beuningen- laan en de Soesterbergsestraat. Er wer den 18 processen-verbaal opgemaakt tegen te hard rijdende automobilisten. De top lag op 82 km/u. Een 24-jarige Soester deed in het week einde bij de politie aangifte van de dief stal van een radiocassetterecorder, twee speakers en een booster. De appa ratuur was ontvreemd uit zijn auto, die aan de Irenelaan geparkeerd stond. In verband met de warmte had de eigenaar de ramen niet geheel afgesloten, zodat de dieven makkelijk konden toeslaan. Zaterdag j.1. werden in Almere-Buiten de afdelingskampioenschappen kwart triathlon voor Utrecht en Flevoland ge houden, waarbij tickets voor het Neder lands Kampioenschap op 16 juli te Spierdijk. Voor leden van de Schieter was het tevens hun clubkampioen schap. De Soesters mogen met vier man bij de eerste twintig terugzien op een ge slaagde deelname aan dit afdelings kampioenschap. Jack Belt was de snelste Soester en te vens als junior algemeen clubkam pioen. De 18 jarige Jack neemt hierbij de clubtitel over van Henk Schaak, die na zijn inspanningen van een week eer der op een halve triathlon, zich niet vol doende kon verdedigen. Jack werd te vens tweede in het districts junioren kampioenschap met een persoonlijk re cord van 2 uur, 9.30 min. De wedstijd met 250 deelnemers begon met 1 km zwemmen in open water, waarbij Harry Koot met 12.52 min. als tweede van het totale deelnemersveld het water verliet. Marcel de Boer volg de op enige afstand met 14.51 min. en Jack Belt kort daarna met 15.22 min. Na het fietsonderdeel over 45 km had den Marcel en Jack hun achterstand op Harry Koot goedgemaakt, zodat zij ge lijktijdig aan het looponderdeel over 10,5 km begonnen. Jack bleef over meer loopreserve te beschikken dan Harry Koot,,die afsloot met ee.n per-, soonlijk record van 2 uur 11.58 min. Marcel de Boer bleef dicht in de buurt en werd derde in 2 uur 12.50 min. On opgemerkt maar heel sterk op het fiets en looponderdeel was Bart Damen na slecht 18.58 min. zwemmen heel dicht bij het leidende trio gekomen. Met slechts 20 sec. achterstand op Marcel de Boer werd hij vierde. Bart scoorde de beste looptijd met 39.19 sec., terwijl zijn eindtijd van 2 uur 13.10 min goed was voor een ruime persoonlijke re cordverbetering. Op een vijfde plaats finishte Rob de Haas in 2 uur 16.13 min. en pakte daarmee tevens de vete ranen clubtitel. Geertjan Westra was ook goed op dreef en boekte een persoonlijk record met 2 uur 26.12 min. Trainer Henk Schaak bleef midden tussen zijn pupillen met 2 uur 20.08 min. Joop Oranje pakte de tweede plaats bij de veteranen. Hij had hiervoor 2 uur 26.12 nodig. Edo Wes terbeek, die sterk aan zijn kopkapaci- teiten werkt, kwam tot een persoonlijk record van 2 uur 29.22 min. Mara Lei- blum pakte de damesitel in 2 uur 21.08 min. Ed van Renswouw verbeterde dit jaar voor de tweede maal zijn beste tijd. Vooral zijn zwemtijd van 20.22 min. droeg bij tot een goede totaaltijd van 2 uur 31.53 min. Voor de eerste maal ac tief op dit onderdeel deed Rob Webster zijn laatste passen al na 2 uur en 40.00 min. Gerda van der Veen werd de twee de dame en bracht een totaaltijd van 2 uur 43.58 min. op de klokken. Burgemeester Scholten heeft vorige week woensdagavond - als een van zijn laatste officiële daden in Soest - het nieuwe gebouw van de postdui venvereniging ""De Zwaluw aan de Koningsweg geopend. Samen met Zwaluw-voorzitter Joop van den Bra- kel loste hij enige honderden duiven en opende hij de deur van het nieuwe onderkomen, dat daarna in bezit werd genomen door de leden en een groot aantal belangstellenden. Het nieuwe gebouw aan de Konings weg is een buitengewoon waardige ver vanging van het vanouds bekende dui- venzaaltje" aan de Schrikslaan, waar de vereniging ongeveer een kwart eeuw onderdak was maar dat moest wijken voor woningbouw. Daar zijn talloze vergaderingen, bruiloften en partijen gehouden. Het nieuwe gebouw, met fi nanciële steun van de gemeente in rap tempo neergezet door aannnemer G.W. van de Grift, is aanzienlijk groter en moderner en vormt dan^ook een trots bezit voor "De Zwaluw". Burgemeester Scholten - in gezelschap van zijn echtgenote en de wethouders Plomp, Menne en Van Logtenstem - liet weten zich uitstekend thuis te voe len bij "Joop en z'n mannen" (Van den Brakel is jarenlang raadslid voor de PvdA geweest), en zwaaide de voorzit ter lof toe als aan man van weinig woor den maar veel daden. Hij beloofde niet meer te vragen naar de merkwaardige naam van de duivenvereniging en noemde het nieuwe gebouw een verrij king van Soest. "Je bent mooi weggeko men, vader..." klonk zijn gelukwens aan Van den Brakel. Hij complimenteerde de vereniging voor haar inspanningen, want de leden hebben zelf een forse bij drage geleverd aan de totstandkoming. 'Gewoon tussen de mensen...' Scholten stelde het bijzonder op prijs dat hij was uitgenodigd voor deze ope ning. "Het is de laatste keer, en dat doet me wat. Het leukste aspect van mijn werk was toch altijd: gewoon tussen de mensen zijn. Namens m'n gezin bedank ik hier graag voor alles wat Soest ons in dat opzicht heeft geboden." Samen met Van den Brakel verschafte de burgemeester vervolgens de vrijheid aan enige honderden duiven, die daar van - sommigen wat aarzelend - gretig Joop van den Brakel (l.) en burge meester Scholten lossen samen de dui ven bij De Zwaluw. gebruik maakten. Vervolgens ontsloot de burgemeester de toegangsdeur en daarna werden de feestelijkheden bin nen voortgezet, waarbij de aanwezigen ook het interieur konden bewonderen. De Zwaluw kreeg vervolgens hartelijke gelukwensen en cadeaus aangeboden van de heer D. van Huissteden namens de postduivenstichting Hilversum e.o., van P. Grfit namens de schaakclub (die al jaren bij de Zwaluw speelt, evenals de damclub), E. Grift namens de vogelver eniging Vogelvreugde, M. van Been na mens afdeling M. (van de duivensport), en J. Kamerbeek namens de collega- duivenclub De Vriendschap. Van den Brakel sprak tenslotte een kort dankwoord, waarin hij o.a. de hoop uit sprak dat De Zwaluw aan de Konings weg minstens zoveel schik zou hebben als aan de Schrikslaan en de voortreffe lijke teamgeest roemde die geresulteerd heeft in het nieuwe gebouw van de ver eniging, die in het komende najaar 70 jaar bestaat. (De winter wordt nóg heter op het voetbalveld!) De honkballers van HSV De Knicker bockers uit Soest sloegen de afgelopen week een dubbelslag. De uitwedstrijd tegen HMS uitgesteld in verband met de familiedag van twee weken geleden werd met 3-11 gewonnen, terwijl afge lopen zondag UVV met de cijfers 11-9 aan de zegekar werd gebonden. Hoewel de cijfers tegen UW anders doen vermoeden zijn De Knickerboc kers amper in gevaar geweest. Het feit dat UVV maar liefst 9 maal kon tegen- scoren lag daarin dat De Knickerboc kers zich slecht concentreerden en veel fouten maakten. In de eerste innings kwamen ze met 1-0 voor, maar deze voorsprong verspeelden ze, zodat UW tot 1-5 konden uitlopen. Ondanks goed werpen van pitcher Leo van Laar (goed voor zes maal 3-slag) zag het er even naar uit dat De Knickerbockers in deze fase van de strijd het onderspit zouden moeten delven. Een donderspeech van coach Wally Farell betekende echter het keerpunt. Met hervonden elan pro beerden de Soesters alles om de zege te veroveren. Sterk spel van Bob Gale- sloot (een vangbal met aansluitend een fraai dubbelspel met Charles Teersteeg op het eerste honk) zorgde voor 2 nul len. Dezelfde Bob Galesloot bleek later in de wedstrijd opnieuw goed opge steld: opnieuw een vangbal. Aan slag was het voor De Knickerboc kers aanvankelijk ook al mise/re, Do- nald Farell in Utrecht tegen HMS twee keer uit op 3-slag, ging opnieuw twee keer op 3-slag uit. In deze fase was het Charles Tersteeg, net hersteld van een blessure in een van de wedstrijden, die voor opluchting zorgde met een verre tik in het outfield: 3-honkslag. Via 2-5 werd het 6-5 voor De Knickerbockers, die in de voorlaatste slagbeurt uitliepen tot 11-5. Opnieuw door concentratie gebrek leken de UW'ers in de laatste innings nog langszij te komen, maar De Knickerbockers hadden op tijd het koppie er weer bij: 11-9. In de eerder gespeelde wedstrijd tegen HMS wist pitcher Rogier Kriele maar liefst 8 man op 3-siagte verschalken. Randolph Bitorina was de meest waar devolle speler met imponerend veld spel. In deze wedstrijd waren het (op nieuw) Donald Farell en Leo van Laar, beiden doorgaans goed voor twee- en drie honkslagen, die op 3-slag terug naar de dug-out konden. Door deze twee overwinningen blijven De Knickerbockers koploper in de tweede klasse. Zondag wacht het Amersfoortse Red Caps. Een 49-jarige bewoner van een flat aan de Weegbreestraat ontdekte in het weekeinde dat onbekenden hem drie plantjes hadden ontstolen. Ze waren weggehaald uit een hangbak aan de ga lerij voor zijn woning. De eigenaar deed aangifte bij de politie. Met de alleszeggende score van 40-3 hebben de Knickerbocker softbalda- mes andermaal nadrukkelijk hun kan didatuur voor de softbaltitel in de 3e klasse vast gesteld. Tegenstander Her cules uit Utrecht kwam met uitzonde ring van de eerste inning, toen het aan slag begon niet in de wedstrijd voor. De Knickerbockers startten met Karen Mink, die vorige week tegen het even eens Utrechtse BSCU zo sterk pitchte, op de plaat. Twee punten moest ze toe staan alvorens de Soester ploeg aan slag kwam. Via Arianne de Rooy, Susanne van Wesemael, Karen Mink zelf, Mar jolein Postma en een fraaie homerun van Ingrid Holwarda werd een 5-2 voorsprong genomen. In de tweede inning leek Hercules al te berusten in een nederlaag, toen de ploeg werd geconfronteerd met goed verzorgd veldwerk, inzet en ambitie van De Knickerbocker-dames. Annemiek Boomhouwer, Corry Grobben en op nieuw Susanne van Wesemael zorgden voor 'slechts' drie punten in de tweede innings. Hercules scoorde nog een maal, maar toen ging het vlammetje de finitief uit. Zeker nadat Marjolein Post ma eveneens een homerun scoorde en de Soesters via twee en drie honkslagen van onder anderen Laurette van Halen en Karen Mink de voorsprong uitbreid den tot 20-3. In de vierde en laatste inning liet de ploeg van coach Jeroen Keijzer op nieuw door sterk slagwerk zien hoe het spelletje gespeeld moet worden. Jolan- da Grobben, die Karen Mink als pitcher afloste sloeg één homerun en Karen mepte zelfs tweemaal de bal buiten het bereik van de tegenstander. Deze laat ste homerun was een zogenaamde 'grand slam' homerun: alle honken wa ren bezet, dus de tik was goed voor maar liefst vier punten. Woensdag 21 juni, 's avonds om 19.30 uur, zijn de sofbaldames van De Knic kerbockers in een thuiswedstrijd op het veld aan de Koningsweg te zien tegen het uit Nieuwegein afkomstige Geinoord. 0f SCHORSEFFECT 3 mm 15 kg - ca 5 m2 Soesterbergsestraat 52, Soest. Telefoon 02155-12563 ADVISEURS-MET-VERVE! De Soester volleybalvereniging Stam Sovoco organiseert dit jaar opnieuw een groot Internationaal volleybaltour- nooi. Het Procar Tournooi zal gehou den worden op zaterdag 23 en zondag 24 september a.s. in sporthal Beuken dal. De organisatie van dit tournooi heeft de volgende ploegen voor dit tournooi uit genodigd: Uit Frankrijk Racing Club de France, uit België: Hermes Oosten de, Uit Duitsland: VC Schwerte en uit Nederland: Longa '59 uit Lichtenvoor de, ATC Hengelo en uiteraard de orga niserende vereniging. In tegenstelling tot voorgaande jaren zullen nu alle wedstijden op centre court gespeeld worden, zodat het pu bliek meer van het spel kan genieten. Ook de entreeprijzen zijn in vergelijk met voorgaande jaren aanzienlijk ver laagd. Zaterdag 24 juni Het derde Knollentuintoernooi zal za terdag 24 juni 1989 om 16.00 uur van start gaan. Voor de derde maal in suc cessie organiseert de soester zaalvoet balvereniging DVS Soest dit toernooi. DVS Soest bestaat nu zeven jaar en speelt met twee elftallen in KNVB com petitieverband. Het eerste team werd dit jaar tweede met twee punten achter stand op kampioen de Huzaar. Het tweede werd ongeslagen kampioen in de reserve hoofdklasse, het eerste kam pioenschap van de vereniging. Dit jaar doen aan het toernooi mee de winnaar van vorig jaar, de Germaan uit Amsterdam, RKAVIC uit Amstelveen, Springboks uit Utrecht, TOV uit Baarn, Burger uit Eemnes, ESS Brouwer uit Soest, Palm Gast uit Bussum, Komeet uit Bilthoven DVS Soest 1 en 2. De ploegen zijn verdeeld over twee poule's van vijf teams. De nummer één van beide poules spe len de finale, de nummers twee van bei de poules spelen om de derde en vierde plaats. Om 22.15 uur zal beschermheer Bob Sluis de prijzen uitreiken. Er zijn prijzen voor de nummers e/e/n tot en met vier, de sportiefste ploeg, de beste speler en de topscorder van het toer nooi. Tevens worden er prijzen uitgereikt aan de beste DVS-er van het seizoen 1988/ 1989, die door zijn medespelers is ge kozen. Hierna zal het feest losbarsten onder leiding van de muziek van Life Line uit Bussum. Het toernooi wordt gehouden in sporthal Beukendal te Soest. De gemeente Soest heeft als vervolg op de aktieweek 'Klein Chemisch Afval' (KCA) een nieuwe activiteit georgani seerd. De gemeente heeft alle basis scholen in Soest en Soesterberg bena derd. Aan de leerlingen wordt gevraagd of ze in de vakantie vanuit hun vakan tiebestemmingeen kaartje willen sturen naar Max Milieu, die ze ongetwijfeld nog kennen van de aktieweek KCA. Op het kaartje moeten de inzenders een beschrijving geven van het milieu op die plaats. Het doel hiervan is dat de kinde ren ook leren op andere plaatsen en tij den (buiten school) met het milieu be zig te zijn. Alle inzenders krijgen een leuke milieu-attentie en de orgineelste inzending wordt beloond met een extra presentje. Op het kaartje moet de naam van de in zender en van de school vermeld wor den. Het moet gestuurd worden naar: Max Milieu, afd. Milieubeheer, postbus 2000, 3760 AC Soest. Een van de cursussen voor Nederlan ders bij Trema '87, het gemeentelijk centrum voor basiseducatie in Soest, is de "Open School". Het programma be staat in het algemeen uit drie onderde len: Nederlands, Sociale kennis- en vaardigheden en Rekenen. De inhoud van de lessen wordt mede bepaald door de cursisten. De één heeft behoefte aan het ophalen van de lagere schoolkennis of de stof van de eerste ja ren LBO of MAVO, een ander wil beter leren discussie/ren, wat gemakkelijker aan een gesprek deelnemen, maar ook leren zeggen wat zij/hij denkt en haar/ zijn mening durven geven. Het kan ook zijn dat iemand lid wil wor den van een bestuur of ouderraad, maar dit nog niet zo goed durft. Ook hiervoor worden allerlei oefeningen gedaan. Vaak worden actuele gebeurtenissen besproken en uitgediept. Boeken lezen en met elkaar bespreken is een onder deel. Regelmatig worden er binnen de lestijd, aansluitend op het behandelde onderwerp, excursies gemaakt. Naast het hierboven al genoemde mon delinge taalgebruik wordt er veel aan dacht besteed aan het schriftelijk ge bruik van onze taal. Hoe zat het ook weer met die d en die t? Hoe schrijf ik een goede briefen hoe schrijf ik een ver slag? Het onderdeel Rekenen wordt per cur sist aangepast aan het niveau en de be hoefte van de individuele cursist. Tot nu toe heeft Trema '87 na twee jaar de ervaring dat de reden om naar de Open School-groep te komen heel uit eenlopend zijn, bijvoorbeeld: Kinderen helpen bij het huiswerk; voorbereiding voor een beroepsop leiding of MAVO/HAVO voor vol wassenen; aan het werk willen; jezelf wat zekerder willen voelen op allerlei terreinen; eindelijk tijd voor jezelf: de kinderen zijn de deur uit. De leeftijd van de cursisten kan dan ook uiteenlopen. Terugkijkend kan vastgesteld worden dat het gezellige morgens zijn, waar hard gewerkt wordt. Het cursusgeld bedraagt f 20.— voor een heel cursusjaar; in de schoolvakan ties wordt er geen les gegeven. Mevr. Nelleke Streefkerk, Mevr. Maijo Karstkarel en enkele cursisten zijn ook maandagmiddag 3 juli a.s. bij het Open Huis van Trema '87, Klaarwaterweg 5, aanwezig om alle gewenste inlichtingen te verstrekken. Een 37-jarige inwoner van Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van een walkman. Het appa raat, met een waarde van 299 gulden - was verdwenen van de kinderafdeling van Zonnegloren. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 urn- naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd.

Soester Courant | 1989 | | pagina 17