-wij hebben een bijzonder aantrekkelijk aanbod voor u- Rabobank 9 Uw eigen financiële mogelijkheden in beeld. I JIJll meer bank voor je geld Ledenvergadering Rabobank Soest in het teken van de toekomst 'Kom van dat dak af!' op Soestdijk NS WOENSDAG 21 JUNI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 9 Afgelopen maandag hebben wij een informatie-avond voor de gegadigden voor deze woningen gehouden. De avond was een groot succes. Voor degenen, die verhinderd waren staan wij natuurlijk ook klaar. Op ons kantoor of bij u thuis. U zegt het maar. Wij rekenen u op basis van uw wensen de mogelijkheden voor. Zodat u precies weet, waarvoor u in uw situatie het beste kunt kiezen. De Rabobank is veruit de grootste marktpartij. Dat zijn wij natuurlijk niet zomaar geworden. Een groot scala van hypotheekvormen zorgen voor een passende oplossing van uw persoonlijke financieringsvraag. De financiering van een woning is geen standaard produkt. Het is maatwerk, dat op uw eigen, individuele situatie afgestemd moet worden. Opdat de financiering ook in de toekomst als gegoten zit. Samen met een deskundig advies wordt gezorgd voor een juiste financiering. Voor maatwerk dus. Een passende hypotheek voor nu èn in de toekomst! Onze computer staat er om al uw gegevens in te stoppen en de verschillende mogelijkheden uit te zoeken. Maatwerk, tijdens het adviesgesprek. Een snel en duidelijk antwoord op al uw financiële vragen en mogelijkheden. Onze deskundigen staan paraat om u met raad en daad te adviseren. ff PROJEKT-RENTE voor dit projekt hebben wij een speciaal tarief. Een extra lage rente, gekoppeld aan prima voorwaarden. COURANT Radarcontrole Brutale tasjesroof Prullenbak in brand Peter Koelewijn in tv-opname Derde Wereldgroep informeert over Tanzania-project ïllem Van Oosten fotoservice Wonen in het plan Klein Engendaal? Dit zijn onze hypotheekadviseurs: De heer B.W. Dijkstra Kantoor Kerkplein 9 De heer A.F.G.M. van Keken Kantoor Soesterbergsestraat 14 De heer II. v.d. Kooi Kantoor Koninginnelaan 28 De heer V.T. Veldkamp Kantoor Smitsweg 4 De heer M.L.Th.A. Kramer Kantoor Tamboerijn 3 TELEFOONNUMMER VOOR ALLE KANTOREN 1 25 68 Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di„ wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Dinsdag 13 juni hield de Rabobank Soesl haar jaarlijkse ledenvergade ring. De vergadering werd goed be zocht, aanwezig waren bijna 1(MI le den, die verwelkomd werden door de voorzitter van het bestuur, de heer J.R. v. Poppelen. In zijn openingstoe spraak ging de heer van Poppelen uit gebreid in op de bijzondere structuur van de Rabobankorganisatie. Door de coöperatieve structuur van de bank kan snel en adequaatgereageerd wor den op ontwikkelingen op de markt. De Rabobankorganisatie en zeker ook de Rabobank Soest ziet de ontwikke ling van een grenzenvrij Europa met vertrouwen tegemoet. De heer van Poppelen koos daarom als thema De Coöperatieve Rabobank op weg naar de jaren '9(1. De toekomst zal veel ontwikkelingen te zien geven. Zowel maatschappelijke als technologische veranderingen zullen hun weerslag hebben. Intergratie van de Europese markt zal de internationa le concurrentie verscherpen. Ook bin nen onze eigen nationale economie is een proces van aanpassingen gaande. De Rabobank probeert in deze turbu lente omgeving haar marktpositie te verstevigen. Kernwoorden om die uit daging aan te kunnen zijn identiteit, in novatie en internationalisatie. Het cliëntenbcdieningsconcept zal in toenemende mate geautomatiseerd worden. Het gebruik van pincodes, cre ditcards en dergelijke neemt hand over hand toe. Nieuwe produktcn in zowel de hypotheek- als de spaarmarkt zijn voorbeelden van snel en adequaat rea geren op de markt. De Rabobank Soest heeft een prima jaar achter de rug. De heer W.G. Hil- horst kwam tot deze conclusie tijdens zijn toelichting op de balans en de ver lies- en winstrekening over het jaar 1988. Zoals al eerder is gemeld, is in 1988 een belangrijke mijlpaal bereikt, namelijk het passeren van de grens van f 200 miljoen balanstotaal. Aan dit heug lijke feit is door de bank veel aandacht geschonken, onder andere via de Soes- ter Courant. De nettowinst over 1988 bedroeg f 541.587,-, hetgeen als bijzon der goed werd ervaren. De Rabobank voldoet ruimschoots aan de solvabili- teitseisen van de Nederlandse Bank. Het balanstotaal van de Rabobank Soest is in het afgelopen jaar gestegen met 6,6%, hetgeen ruim boven het lan delijke gemiddelde van 5% is, aldus een tevreden heer Hilhorst. Hij memoreerde verder, dal de uitzet tingen van de bank (particuliere en za kelijke financieringen) in 1988 waren toegenomen. De Spaar-Optimaalhy- potheck bleek ook in Soest volop in de belangstelling te slaan. In zijn toelich ting op de balans ging de heer Hilhorst nader in op de verhoudingen binnen de bank, hetgeen zeer verhelderend werk te voor de aanwezige leden. Na afloop van deze toelichting werd aan dc vergadering voorgesteld om f 250.000,— toe te voegen aan de voor ziening bedrijfsrisico's. Deze toevoe- Voorzitter J. R. van Poppelen tijdens zijn toespraak ging is hoger dan in voorgaande jaren, maar wordt noodzakelijk geacht in ver band met dc sterke toename van de kre- dietportefeuile. Tevens werd voorge steld de nettowinst aan de algemene re serves tot te voegen. Beide voorstellen werden unaniem door de vergadering aangenomen. Door de vergadering werd de heer T. Middelkoop unaniem herkozen in het bestuur van de bank. Dc heer M.H.A. van Veeren werd herkozen als lid van de Raad van Toezicht. De aanwezigen maakten vervolgens ruimschoots gebruik van de rondvraag. Vooral het toekomstig beleid van de bank, de buitenlandse aktiviteiten van de organisatie en de coöperatieve struc tuur van de bank werden uitvoerig be handeld. Rabobank Soest en de Rabobankorga nisatie zijn klaar voor de toekomst, die vol vertrouwen tegemoet wordt gezien. De politie hield donderdagochtend een verkeerscontrole op de Burgemeester Grothostraat, waarbij gebruik werd ge maakt van de radar-apparatuur. Van de 820 passerende auto's reden er 25 dui delijk te hard. De bestuurders kregen een proces-verbaal. De top lag op 80 km/u. Een 47-jarige vrouw uit Zeist is zater dagmiddag in Soesterberg het slachtof fer geworden van een brutale tasjes roof. De vrouw liep te wandelen op de Kampdwarsweg toen er twee mannen op een terreinmotor langs haar reden en haar de tas uit de hand rukten. In de tas zaten behalve wat privé-papieren en pasjes ook een horloge en een bedrag van ca. 250 gulden. De tas werd later in de omgeving teruggevonden, inclusief de papieren en de pasjes. Het geld en het horloge waren verdwenen. De vrouw wist de politie nog te vertellen dat de kentekenplaat van de motor was afgeplakt. Een bewoonster van de Johannes Post- straat zag vorige week twee knapen een prullenbak in brand steken. Ze bluste het vuur met twee emmers water maar stelde wel de politie op de hoogte. De brandstichtertjes waren overigens niet meer te vinden. Niets vermoedende voorbijgangers keken maandagmorgen verbaasd op toen ze op het NS-station Soestdijk het "Hee, kom van dat dak af!" hoorde schallen. Bij nadere bestudering ble ken zich op het dak van het stationsgebouwtje twee artiesten te bevinden, debekende "rappers" DJ. SvenenMike G. Zij wer den toegezongen door niemand minder dan Peter Koelewijn, die al jaren geleden onsterfelijkheid verwierf met deze beken de song, die inmiddels voor de vierde keer prominent op de Nederlandse hitlijsten aanwezig is. Veronica-tv maakte van het geheel opnamen, die a.s. zater dagavond om vijf voor half tien te zien zullen zijn op Neder land 2, in het Veronica-programma "Nederland-Muziek land", gepresenteerd door Erik de Zwart. Voor Peter Koele wijn was het min of meer een thuiswedstrijdde zanger woont in Soest, waar hij o.m. ook bekendheid geniet als voorzitter van de voetbalclub SEC en als columnist in de Soester Cou rant. "Nederland-Muziekland" van aanstaande zaterdag staat ge heel in het teken van 150 jaar Spoorwegen, zodat de lokatie van het station heel toepasselijk was. Andere artiesten die in het programma optreden zijn o.a. Kadanz, Loise Lane, Koos Alberts, Barbarella en Gerard Jolink, van wie op andere plaatsen opnamen werden gemaakt. De Derde Wereldgroep Soest is ko mende zaterdag, 24 juni, aanwezig met en informatiekraam in het winkelcen trum Hartje Zuid. Van 11.00 tot 15.00 uur wordt aan belangstellenden infor matie verschaft over het project in Son- gea (Tanzania). In Songoa is men momenteel vergevor derd met de bouw van een orthopedi sche werkplaats. Het dak zit er al op, weet DWG-voorzitter Leidje Tomas sen te melden. Karin Schepman, de Ne derlandse fysiotherapeute die de bouw •universele film voor alle lichtomstandigheden, •opvallend rijke kleuren, •buitengewoon neutrale huidtoon. •uiterst fijne korrel. •zeer grote scherpte, •nu ook in 2-pak. ,uii «jc wciivpituUb namens ue doester organisatie begeleidt, schrijft enthou siast dat het geheel nu vaste vorm gaat krijgen. Over drie weken worden de benodigde machines en gereedschappen ver scheept; in november hoopt men in de werkplaats te kunnen starten met het maken van eenvoudige orthopedische hulpmiddelen. Naast het project in Songea blijft de Derde Wereldgroep Soest zich inzetten voor visvijvers in ontwikkelingslanden. In de kraam is ook daarover informatie verkrijgbaar, evenals over de ontwikke lingsproblematiek in het algemeen.

Soester Courant | 1989 | | pagina 9