29.- jan buis baarn 'Bij ons op Soest' (Schmtemakciu ÖF2? nnodop Blouscs - Rokken»»»' - - Pullovers HaW Gebloemde 29?5 shorts - ^95 Bermuda's»» *5 Pantalons- '5 Hemdjes 3AGINA 14 pmwmm trnsm Awifi VOOS mm Autokraken COMPUTER- FORMULIEREN Kopij-spelregels Wieldoppen weg INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN WOENSDAG 28JUNI 1989SOESTER COURANT PAGINA 15 Wie vergelijkt leest de Soester Courant Betalen met bank- of giropas bij tankstation 'De Korte Duinen' Baarnse winkeliers haken in op 150 jaar Nederlandse Spoorwegen gf Goedkope en duurdere brillen lijken soms als tweelingen op elkaar. Wij tonen u het verschil duidelijk. Wij bewijzen eerlijke vak- voorlichting. Basisschool Overhees beëndigt project met Oudhollandse spelen Bestuurster rijdt door na aanrijding XKNKEK awhs VOOS mm GïSCHEHKEPi GïSCHEHKEPi Een bewoner van de Gerrit van der Veenstraat ontdekte vorige week dat een onbekende dader zijn auto had opengebroken. Vermist wordt de ra dio-cassetterecorder. De dief had het portierslot geforceerd. Aan dezelfde straat op identieke wijze werd nog een auto gekraakt. Ook hier uit verdween een radio-cassetterecor der, plus een cassettebandje met kin derliedjes. Ook aan de Bazuin was het tweemaal raak. Een auto werd opengebroken zonder dat er iets van waarde werd meegenomen; uiteen andere werden een zakrekenmachibntje, een Europas en een bedrag van 225 gulden ont vreemd. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 De Soester Couiant hanteert met betrekking tot het inleveren van ko pij de volgende spelregels: Algemeen De uiterste termijn waarop kopij kan worden aangeboden voor plaatsing in de krant is: maandagmiddag 17.00 uur. Sport Voor sportkopij geldt een enigszins afwijkende regel: de tekst dient uiterlijk maandagmorgen 09.00 uur te worden aangeboden. Rubrieken Voor de 'vaste' rubrieken, waarvan de inhoud geen bijzonder actueel ka rakter heeft, wordt als uiterste inle- vertermijn gehanteerd: donderdag middag 17.00 uur. (van de vooraf gaande week). Kopij die na de genoemde tijdstip pen wordt ingeleverd wordt terzijde gelegd en zal - afhankelijk van de ac tualiteitswaarde - pas in de editie van de daaropvolgende week worden opgenomen. Een bewoner van de Buys Ballotlaan in Soesterberg ontdekte in het weekeinde 'de diefstal van twee wieldoppen van zijn aütó. Derestëréhde doppen bleken te zijn vernield. De man deed aangifte bij de politie. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-12600 Vandaag: Ton Majoor (59) AVIA-tankstation 'De Korte Duinen heeft een primeur. Het Soester station is het eerste in de regio waar klanten zowel met een bank- als met een giro maatpas kunnen betalen. Voor dit sys teem werd ingevoerd konden automo bilisten die tankten bij 'De Korte Dui nen' al gebruik maken van de alom be kende Avia-kredietkaart, de Travel- card, Tanknet en Eurocard. Met het nieuwe initiatief is het tanksta tion tegemoetgekomen aan de wens van veel klanten. De service heeft overigens altijd al hoog in het vaandel gestaan bij 'De Korte Duinen'. Naast het vullen van de tank worden de ruilen schoon gemaakt en op verzoek worden ook nog even het oliepeil en de bandenspanning gecontroleerd. In de wasserette wordt naast de buitenkant van de auto ook aandacht besteed aan het interieur. Tanken voor geschenken Een kleine twintig jaar geleden had AVIA ook al een primeur. Toen waren de tankstations van deze maatschappij de enigen die met het systeem van spaarzegels werkten. Inmiddels hebben bijna alle grote ketens dit systeem op de een of andere manier overgenomen. Naast de goede dienstverlening en de constante kwaliteit hebben deze spaar zegels sterk bijgedragen tol de vorming van een vaste en trouwe klantengroep van 'De Korte Duinen'. Sinds een paar jaar kunnen de kianten ook hun volle spaarkaarten inwisselen voor geschenken. Vroeger konden die kaarten alleen geruild worden tegen geld. Het succes van de in het voorjaar van 1988 gestarte spaaractie 'Tanken voor geschenken' heeft tot gevolg dat 'De Korte Duinen' ook dit jaar weer ge schenken in voorraad heeft. Het assor timent is zelfs uitgebreid. Bovendien wordt er nu rekening gehouden met de spaarders met een lange adem. Er zijn duurdere merkartikelen te verkrijgen, zoals een Braun ladyshave, een Sony walkman, een Bosch boorschroefma- chinc. enzovoort. Soesterbergsestr. 49a - Soest - Tel. 02155-23584 Zaterdag 1 juli feestelijke manifestatie De Winkeliersvereniging Centrum Baarn houdt op 1 juli a.s. een feestelij ke manifestatie naar aanleiding van het 150-jarig bestaan van de Neder landse Spoorwegen. Om 13.30 uur komt de officiële feesttrein van de N.S. uit Zwolle in Baarn aan. Aan boord bevinden zich vele hoogwaar digheidsbekleders, waaronder mr. Pieter van Vollenhoven. Doel van de stop in Baarn is het bezichtigen van de Koninklijke Wachtkamer. De NOS- televisie besteedt er in een recht streekse uitzending aandacht aan. Vanaf 11.00 uur wordt het publiek in de gelegenheid gesteld zich gratis door een echte 'Jan Plezier" vanaf het station naar het centrum van Baarn te laten vervoeren. Deze authentieke paarde- tram kan slechts 20 personen tegelijk bergen, daarom wordt er naast de paar- detram de mogelijkheid geboden zich per koets naar het winkelcentrum te la ten brengen. In het centrum van Baarn treft de be zoeker een keur van feestelijke activi teiten aan. Niet alleen de door de win keliers gemaakte etalages in het kader van 150 jaar N.S.,.maar.vanaf 14.00 uur 's middags wordt ^e winkelpromenade van het centrum Baarn opgeluisterd door twee jazz; loopbands. Veel muziek Naast een gezellige minimarkt met ex tra attracties, die vanaf 16.00 op de Brink wordt gehouden, zijn ook de win kels tot 21.00 uur geopend. Tijdens de koopuren 's avonds zorgen de midden standers van Baarn voor leuke activitei ten in hun winkels, zoals een barbecue, extra terrasjes en wellicht een mode show. Daarnaast wordt het winkelen die avond nog een echt feest want het gehele centrum wordt op acht verschil lende plaatsen door een even groot aan tal jazz-bands opgeluisterd. Onder deze bands bevindt zich het succesvolle sex tet 'De Onderlinge van 1975', met als vocaliste Conny van Bergen. Het programma ziet er als volgt uit: 11.00 - 16.00 uur: gratis vervoer per paardetram en koets vanaf het Stations plein naar het centrum van Baarn; 13.30 uur: aankomst feesttrein van de N.S., bezichtiging van de Koninklijke Wachtkamer; 14.00 - 17.00 uur: Jazz-Ioopbands door de winkelstraten; 16.00 - 21.00 uur: mini-avondmarkt; 16.00 - 21.00 uur: koopavond met Jazzbands in de centrumstraten van Baarn. Inlichtingen WV Baarn, tel. 02154 - 13226 Dichten Amersfoort vertelde de laureaat mij dat hij vorig jaar getroffen werd door Ton Majoor uit Soest won onlangs met een hartinfarct. Een verschrikkelijke zijn gedicht "De Stompert" de poëzie- ervaring. De emoties en spanningen wedstrijd die was uitgeschreven door die dat teweeg bracht, zijn alleszins de de Poëziekring "Eèmland". Bij de aandacht waard van de trouwe lezers prijsuitreiking in het stadhuis van van "Bij ons op Soest". Hartinfarct Een loden kogel boort met dof geweld zich in mijn borstbeen, dat wordt saamgetrokken. Ik schud mijn schouders, en ik voel, geschrokken: De pijn vloeit weg. Maar keert terug, versneld. Ik roep: "Dit is niet goed, hier moet gebeld!" Daar is een auto; 'ik voel mijn adem stokken. En ondertussen hameren de schokken. De weekend-arts heeft 't oordeel al geveld. Vanuit de ambulance-achterruit zie ik de auto's uit de goot terugveren, opzij gejaagd door zwaailicht en alarm. De zuurstofslang glijdt binnen, ongestuit. De wit gejaste broeders manoeuvreren mij "t ziekenhuis in: eind'lijk is het warm! Als administrateur heeft Ton Majoor loze regeltjes dus in een sonnet die de altijd gewerkt in de financieel-econo- functie hebben van stoppers. Elke re- mische sector. Het schrijven van ge- gel heeft door de ruimtelijke beperkt- dichten is voor hem louter liefhebbe- heid echt iets te zeggen." rij. Maar met deze verzen bewijst hij Verder is hij een lieftiebber van ronde dat het veel meer voor hem betekent len, aforismen, epigrammen en lime- dan een leuke hobby. ricks. Het sonnet heeft zijn voorkeur: "Geen Aan de monitor Een zwart-bebaarde dokter kijkt me aan vanachter vriendelijke brilleglazen, die pijn en doodsangst in mijn ogen lazen. Hij blijft als de rust zelve naast me staan. Ik zie mijn vrouw en kinderen komen, gaan En langzaam houdt de storm weer op met razen. Vaak ben ik helder, soms ligt ik te dazen; hoe dikwijls zouden zij daar acht op slaan? 'k Heb groene ogen in mijn achterhoofd, die waken over me. Er gaan soms bellen, waarna dan zusters uit het niets toesnellen. Zo'n vaart loopt het dus niet, denk ik 'tevreden wóórd, waarmee dokters tegemoet mij treden. Ik word van die illusie niet beroofd. In 1980 was Majoor de Utrechtse fina- de Gouden Lier. Zijn winnende ge- list met tien andere provinciale land- dicht "Begrafenis" werd in 1982 op- genoten in het concours Zondagsdich- genomen in de bundel "Zondagskin- ters, die tijdens een televisie-uitzen- deren van de poëzie" (Bosch Keu- ding o.l.v. Koos Postema streden om ning). Beslissing Ik mag naar kamer zes, lig aan de 'pieper'. Techniek faalt soms: de mens gaat naar de maan, maar ik ben op het scherm zelfs doodgegaan. De huisarts komt, spreekt van een "forse zwieper'". De schellen vallen langzaam van mijn ogen. Exact twee weken later - desgevraagd - beaamt mijn vrouw, hetgeen er aan me knaagt; ze zegt het rustig, schijnbaar onbewogen. Een huwelijk van eenendertig jaar verdraagt zoiets, je kent immers elkaar. Ik overweeg de stelling, afgebroken. Foto: Goos van der Wilt. Als schaker analytisch, nuchter, koel. Maar 'k doe voor haar mijn zet op het gevoel: "Ik zou een schoft zijn, als ik weer ging roken!" Uit dit gedicht blijkt zijn tweede pas- tics, maar doet het eigenlijk beteugeld, sie: schaken. Wat het dichten betreft. Je moet uitkijken dat het geen smart- zegt hij veel geleerd te hebben door 'ap wordt. Ik houd van woordspelin- het lezen van poëziekritiek: "Ik ben in gen. Je denkt erover na. Of een ander die negen jaar heel anders gaan schrij- het ook ziet, moet je dan maar afw ach- ven. Een dichter beschrijft wel emo- ten." Revalideren In alle eerlijkheid: je moet niet schromen emoties te gaan tonen, opz'n tijd; want de momenten van onzekerheid, die zullen ongetwijfeld ook gaan komen. Revalideren: er wordt tijd genomen je aan te leren, waar je grenzen zjjn, alert, maar niet benauwd voor élke pijn. Kortom: heel nuchter toch een beetje dromen. "Niet wat je eet, maar dat wat aan je vreet!" Is dat munitie voor 't gemene wapen dat onverhoeds mij in het hart toen trof? 7 Is - hoe dan ook - iets wat je niet vergeet. Ermee te leren leven en te slapen, dat moet gaan lukken. Want ik heb geboft! Het revalideren was voor Ton Majoor een verhaal apart. Het is te hopen dal dergelijke verzen vast te leggen. hij nog lang in staat is zijn emoties in J A-N VISSER algemene radio omroep soest Programma De AROS van dag tot dag Zondag 10.00 - 11.00 uur: Klassieke muziek. 10.00 - 11.30 uur: Kerkdienst (via lijn 4) 20.30 - 21.30 uur: Herhaling van het programma "Hitmuseum" Maandag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het programma "Grijs gedraaid" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren- informaticf' met verzoekplaten, het- wecr en telefonisch kontakt met de politie Dinsdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het maandagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot" 20.30 - 21.30 uur: "Socstcrgloren- informaticf' met verzoekplaten, het- weer en kontakt met de Gemeente- voorlichter, de heer B. van Os. Woensdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het dinsdagavondprogramma 14.30- 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Groot-Engcndaal" 20.30 - 21.30 uur: "Socsterglorcn- informatief' met verzoekplaten en Donderdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het woensdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Maricnbrug" 20.00 i 21.30 uur: "Het Circuit,,. "Omdat alles in een kringetje loopt". Vrijdag 10.00 - 11.30 uur: Herhaling het donderdagavond-programma 20.30 - 21.30 uur: "Socsterglorcn- informaticf" met verzoekplaten het weer, kerknieuws cn de medische diensten. Zaterdag 09.00 - 10.00 uur: "Grijs gedraaid", gevarieerd programma met: cabaret, country western, enz. 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het vrijdagavondprogramma. 15.00 - 17.00 uur: Dc "AROS- show", jeugdprogramma. 17.00 - 19.00 uur: "Domino", non stop muziekprogramma 19.00 - 20.30 uur: "Reken maar," spclprogramma. 20.30 - 21.30 uur: "Hitmuseum," muziek uit dc jaren 1950 t/m 1980. 21.30 - 23.00 uur: "Sluimcr-radio", Easy-listcning Nadere informatie: AROS (Alge mene Radio Omroep Soest), post bus 193, Soest, lel. 20420. speciaal optiek van weedestraat 87 3761 CD soest De kinderen van de openbare basis school Overhees konden zaterdagoch tend hun hart ophalen aan de Oudhol landse spelen die op het plein stonden opgesteld. De spelenochtend werd ge houden in het kader van het project Vroeger en Nu, dat al ongeveer zes we ken draaide. Tijdens het project zijn de kinderen op allerlei manieren bezig geweest met de tegenstellingen tussen vroeger en nu. Iedere groep had het onderwerp op zijn eigen manier ingevuld, waarvan het re sultaat in de lokalen te bewonderen was. Een greep uit de onderwerpen geeft een gevarieerd beeld: De ruimtevaart, het openbaar vervoer, speelgoed en verza melingen zijn nog maar een paar van de tentoonstellinkjes die in de lokalen wa ren ingericht. De kinderen waren ongeveer zes weken bezig geweest met het project en zater dag vond de afsluiting plaats. Terwijl de kinderen zich in en rond de school ver maakten konden familieleden en ken nissen rustig rondkijken. Ook veel mensen uit de wijk kwamen even een kijkje nemen. Overigens kreeg niet alleen het werk van de kinderen veel aandacht. Ook de leraren stonden volop in de belangstel ling. Zij liepen rond in 'Oudhollandse kledij', wat vaak een nogal komisch ge zicht was. Een 21-jarige fietser uit Soest werd zondagavond aangereden toen hij op de Birkstraat reed. Een automobilist stak daar over zonder de Soester voor rang te geven, raakte het voorwiel van zijn fiets en reed daarna door. De fietser bleef ongedeerd. Na enig speurwerk bleek de bestuurster van de auto een inwoonster van Am sterdam te zijn. Zij werd vanmorgen aangehouden. i

Soester Courant | 1989 | | pagina 15