(MMMBsmtaal Cl C*C Zomer, zon, zien en beter zien Avondfietsvierdaagse Van Doorn/Tempo van start met ruim 400 deelnemers WOENSDAG 28 JUNI 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant PLEINMUZIEK Wedvlucht vanaf Chateauroux DUIVENSPORT Loodgieterswerk Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Morgena vond feestelijke finish De uiterste limiet SOFTBALL Competitewinst voor Avia Knicks Honkballers Knickerbockers na nederlaag koploper-af Winst veilig met 'leugentje' Knickerbocker-Dames misleid door tactische zet Avia Knicks winnen Vips-toernooi met overmacht SOFTBALL V.Z. J. VAN HOMOET JEU DE BOULES Gemshoorn goed op dreef ATLETIEK Pijnenburg-junioren tonen vorm Ziirich Baset interlaken Bern-Wankdorf Bern-NftuteU) Z« vlak voor de vakantie-uittocht is het goed om even stil te staan bij het zien. Nederland gaat er weer massaal op uit om aan zee, in de bergen of in mooie landstreken te genieten van een welverdiende vakantie. Waar we ook komen, er valt ongetwijfeld weer veel te zien. Om hier volop van te kunnen genieten is een bezoek vooraf aan de opticien alleszins de moeite waard. Veel Nederlanders hebben, zonder dat ze het weten, een gezichtsscherpte die verbeterd kan worden. Als ogen achter uit gaan, gebeurt dat meestal langzaam en onopgemerkt, 't Is net als een nieuwe gloeilamp die me/e/r licht geeft dan de oude vo/o/r die vervangen werd. Een ogentest bij een opticien zou weieens een onverwacht beter zicht kunnen op leveren. Dat is niet alleen prachtig om op vakan tie dat wonderschone landschap te kun nen zien of om op dat verafgelegen ker- lorentje nog scherp tc zien hoe laat hel is,het is in het verkeer ook heel belang rijk. Op wegen waar men normaal niet komt en de weg dus niet zo goed kent, js men v'éel meer aangewezen op richting en verkeersborden dan in het dagelijks woon-werkverkeer. Als men die bor den van grote afstand, zo'n 300 meter, goed kan lezen, heeft men de tijd om veilig voor te sorteren en kan men dus het bekende "We hadden rechtsaf ge moeten!" voorkomen. Reservebril aan te raden ln sommige landen is het verplicht om als bestuurder een reservebril in de auto te hebben. Eigenlijk logisch. Als men met bril of contactlenzen de ogentest heeft gehaald, zal men ook te allen tijde met bril of contactlenzen de auto moe ten besturen. Juist op vakantie, wan neer alles een beetje anders gaat dan normaal thuis, loopt men het risico een brilleglas te breken of een contactlens te verliezen. Het is dan handiger een re servebril of contactlens bij de hand te Beter zien op vakantiefoto's moe ten toch ook scherp zijn! hebben, dan daarvoor in het buitenland bij een vreemde opticien eerst je ogen te laten testen en daarna nog enkele dagen te moeten wachten op de oplevering. Zonnebril Eenmaal veilig gearriveerd in het land van de zon, gaat het genieten pas echt beginnen. Zonnebril op en,kuieren maar! De U V-straling, die je lichaam zo "lekker bruin" brandt, is ook slecht voor je ogen. Een slechte zonnebril, met gekleurde stukjes plastic om door te kijken, houdt die straling niet tegen. Integendeel, hij houdt alleen wat licht tegen waardoor de pupil-opening gro ter wordt en er dus me/e/r straling in het oog kan komen dan wanneer men minder goed kan zien. Daarom is een goede zonnebril, met UV-bescherming en optisch zuivere glazen, uiterst be langrijk. Hij beschermt de ogen en geeft een zuiver beeld. We hebben maar e/e/n paar ogen waarmee we ons hele leven voort moe ten. Het Is de moeite waard daaraan de nodige aandacht te besteden. De opti cien beschikt over apparatuur waarmee ogen snel en eenvoudige getest kunnen worden. Een afspraak met de opticien voor eeii ogentest is gauw gemaakt, dat hoeft niet maanden van tevoren te ge beuren. Bovendien adviseert hij graag over goede zonnebrillen. Nadere informatie over ogen, oogzorg, contactlenzen en (zonne-) brillen te verkrijgen bij: Van Essen Brilmode Zuidpromenade 15 3768 EM SOEST Telefoon 02155-12874 Aan liet Kerkplein SeleBen hakslenen, deels gepleisterd, herenhuis uit 1852 onder pannen afgeplat tentdak. Voormalige pastorie van de links naastgelegen R.K. Petros- en Pauhiskerk. Met een aanbouvr van latere datunt. Van architectuurhistorische ivaarde vanwege de gaafheid van de hoofdvorm, van wege hel bouwtvpe en de neo-classicistische stijl. Ontwerp: Th. Mo kenboer. Symmetrische voorgevel met in het midden dubbele paneeldeur met bovenlicht in omlijsting met plalslukken en doorgesneden consoles gedragen kroonlijst. Boven de deur een houten luifel op schoren. Aan weerszijden hiervan twee grote hoge schuifvensters met zesruits onderraam en Iweeruits bovenlicht. Óp de verdieping zijn de vensters aan weerskanten van het middenvenster blind ge- latend Het doorzichtige, verlicht kunstwerk (vioolsleutel) is van de Soester kunste- Tusdenïmk en pastorie eenlaags volume niet deur en bovenlicht en rechts hiervan twee zesruits schuifvensters. Het gebouw is thans eigendom van de Regionale Muziekschool Amersfoort. Vóór de drankkuil en de geldbank dirigeert dit huis kindermelodieën van czerny en scarlatti als een heilzaam klankbord naast een stoplicht van herrie. De leden van de postduivenverenigin gen hebben zaterdag 24 juni met hun duiven deelgenomen aan een wed vlucht vanaf Chateauroux, afstand 650 km. De duiven werden gelost om 7.00 uur bij een matige westen wind. De Zwaluw Er waren 227 duiven in concours. Aan komst eerste prijswinnende duif 15.19.51 uur, snelheid 1298,17 meter per minuut. Aankomst laatste prijswin nende duif 15.57.54 uur. Uitslag: J.P. Stam, 1 9 12 27 34 37 57, Gebr. Kanters 2 45 50, J. Duyst 3 26 41 53, H. de Bree 4 8 10 14 15, v.d. Brakel de Beer 5 6 11 2044,G. Rijksen7 1925,J. v.d. Brakel Zoon 13 29 31 43, A. de Bes 16 23 49, Th. Wigtman 17 18 35 55, J. van Dijk 21, J. v.d. Belt Klzn. 22, R. Eimers 24 33 36 46 48 54, R. van Egdom 28, K. Boeklagen 30, A. van Ginkel 32 42, R. Voskuilen 38 56, K. Kok 39 40, B. Roest 47, Gebr. de Bruin 51, Joh. Schimmel 52. De Vriendschap Aankomst eerste prijswinnende duif 15.28.57 uur, snelheid 1277.28 meter per minuut. Uitslag: Altenaar/Reijerse 1 2 3 6 13 19 20 22 35 38, W. Hoffmann 4 11 12 23, J. Kos ter 5 26, T. Stoelwinder 7 18, B. Schim mel 8 14 31, A. Stolker 9 16 24, C. Kaats 10 17 33, J. Wijnands 15 27,H.v. Dijken 21 37, Z.K.H. 25, P. Rauch 28 36, Comb. Raka 29, Comb Rini 30, C.P. Jak en Zn. 32, J. v. Groningen 34. P.V. Soest Er waren 76 duiven in concours. De eerste prijsduif arriveerde om 15.32.04 uur. Deze haalde een snelheid van 1270.68 meter per minuut. Uitslag: Rookhuizen A. 1 17, Huisman H 2 4 8, Vogel comb. 3 ll,Teunissen A. 5,Lim- per P. 6 12, Kruf A. A. de 7, Hornsveld- v.'t Net 9 10 14, Hornsveld B. v. 13 15 18, Huisman D. 16, Monsjou M 19. Wedvlucht vanaf St. Ghislain Horny De leden van de postduivenverenigin gen hebben zaterdag 24 juni met hun duiven deelgenomen aan een wed vlucht vanaf St Ghislain Horny, af stand 218 km. De duiven werden ge lost om 10.00 uur bij een kalme wes ten wind. De Zwaluw Er waren 427 duiven in concours. Aan komst eerste prijswinnende duif 12.34.04, snelheid 1419.33 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnen de duif 12.39.13. Uitslag: J.v.d.Brakel&Zn 15 1417 25 344348 78 83, H. Woudstra 2 12 55, H. de Bree 3 6 8 19 21 35 39 44 49 54 82, A. de Bes 473645 525360 70,J.P. Stam9 1624 29 31 32 57 59 69 71 74 85, W. v. por- restéin 10 Ï1 27, Gebr; Kanters 13 28, B. Roest 15 18, R. Eimers 20 26 62 64 79, R. v. Groenestein Zn. 22, Th. Wigtman 23 38 66 67 75, G. Rijksen 30 37, A. v. Ginkel 33 50, R. Voskuilen 40 68, K. Kok 41 46 58 80, J. Duyst 42, v.d. Brakel/de Beer 47 73 77 81, R. v. Egdom 51 72, J. v.d. Belt Klzn. 56 76 84, G. Zeypveld 61, K de Jong 63 65. De Vriendschap Aankomst eerste prijswinnende duif 12.34.05 uur, snelheid 1419,90 meter per minuut. Uitslag: J. Koster 1 3 5 18 49, J. Kruseman, 2 8 10 13 14 19 30 44, W. Hoffmann 4, Al tenaar/Reijerse 6 52 58, T. Stoelwin der 7 39, B. Schimmel 9 12 24 43 45, J. Beijer 11, J. v. Groningen 15 17 38, C. Vaessen 16, A. Meesters 20 26 28 31 36, Z.K.H. 21, J. Wijnands 22 23 35 37 40 46 51 54, Comb. Rini 25, W. Vee- nendaal 27, C. Bokma 31 41 61, A. Stolker 33 62 64, P. Rauch 34 60, C. Kaats 42 56 59, W. Cochius 47 50, Comb. Raka 48 57,T. Kok 53, C.P. Jak en Zn. 55, R. Scheffers 63. P.V. Soest Er waren 156 duiven in concours. De' eerste prijswinnende duif arriveerde om 12.35.23. Deze haalde een snelheid van 1403.67 meter per minuut. Uitslag: Huisman H 1 5 7 9 13 18 20 23 28, Hornsveld-v.'t Net 2 4 10 11 15, Lim- per P. 3 8, Kruyf A.A. de 6, Hornsveld B.v. 12, Vogel Comb. 14 17 19 21 25 29 Teunissen A 16 30 31Rookhuizen A. 22, Hornsveld A.v. 24 26, Huisman D. 27. J.V. Installatiebedrijf j. comelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 Op initiatief van de Regionale Politie Verkeers Commissie (R.P.V.C.) is in de regio Utrecht van 10 mei 1989 t/m 9 juni 1989 een controle gehouden op de maximum snelheden van 50 en 80 kilo meter per uur. Voor het eerst in de ge schiedenis is een zo grote samenwer- kingsregeling tussen de korpsen van rijks- en gemeentepolitie in de regio Utrecht tot stand gebracht. Op alle werkdagen tijdens deze periode zijn vijf politieteams in aktie geweest. Deze teams waren samengesteld uit 8 politiemensen van de diverse korpsen. Het is gebleken dat alleen een vuist kan worden gemaakt door permanente in zet gedurende langere tijd. Tijdens de gehouden controles is iedere overtreder staande gehouden. Door de grote be kendheid die er aan die aktie is gegeven, waren de reacties van de snelheidsover treders over het algemeen begrijpend. Deze bekendheid kwam tot stand door de diverse publikaties in de lokale me dia. Bovendien heeft de start van de ak tie, die verricht werd op 9 mei 1989 door de Minister van Verkeer en Wa terstaat mevr. drs. N. Smit-Kroes, veel aandacht in de pers gekregen. Echter het meest hebben de 2200 affi ches langs de wegen in de regio Utrecht bijgedragen. In totaal zijn 97.239 voer tuigen gecontroleerd en er zijn 6540 processen-verbaal opgemaakt. Aan de aktie zijn in totaal 7040 manuren be steed. Hoewel de dienst Verkeerskunde van het Ministerie van Verkeer en Water staat op een aantal knelpunten in de re gio nog een effectmeting zal verrichten, was al tijdens de aktie het effect op de snelheid merkbaar. Ook een aantal weggebruikers heeft zich in die zin uit gelaten. De instanties die samenwerk ten met de politie zijn: Het RegionaAL- le Orgaan Verkeersveiligheid Utrecht; De Regionale Directie van Rijkswater staat; De dienst Verkeerskunde van het Mi nisterie van V. W.; Veilig Verkeer Nederland; De Voetgangersvereniging V.B.V.; Het Openbaar Ministerie. Een dergelijke goede samenwerking kan niet anders dan in het belang van de ver keersveiligheid zijn. Ernstig gehandicapt door het ontbre ken van maar liefst vijf basisspelers wonnen de Avia Knicks de thuiswed strijd tegen de Wageningse Matchma kers met de cijfers 22-6. Deze eind stand geeft aan dat de ploeg in de breedte genoeg kwaliteit in huis heeft om het ook in situaties, waarbij een groot aantal spelers door werkom standigheden moet afzeggen, zonder al te veel problemen op winst te spe len. De Matchmakers maakten zich vooraf geen illusies. De eerste wedstijd was in een 2-20 stand voor de Avia Knicks geëindigd. Reden waarom de Wage- ningers hadden besloten op safe te spe len en te trachten de nederlaag zo be perkt mogelijk te houden. In de eerste innings kwamen ze met 0-1 voor, maar daarbij bleef het dan ook door goed veldwerk van de Soester ploeg, die in zijn slagbeurt de score op voerde tot 12-1. Een drie honkslag van Jeroen Keijzer bracht het spektakel op gang, waarna achtereenvolgens Roel Kriele, Leo van Laar, Hette Spoelstra, Donald Farell (eveneens een driehonk- slagVErno van Góól; John Vunderink, Victör ÖnVleé, Öar't; Eijsink en Robert A Ching Loy scoorden. In de tweede innings brachten de Avia Knicks de stand op 17-3. Leo van Laar was de meest constante slagman in het Soester team. Erno van Gooi zag een driehonkslag de mist ingaan, doordat Bart Eijsink uitging en hij op het derde honk achterbleef. Nadat John Vunderink zijn pitcherspo sitie wisselde met Jeroen Keijzer, slaag den de Matchmakers er in nog driemaal tegen te scoren, maar dat bleek uiter aard niet voldoende om de winst binnen te halen. Het Soester veld hield het spel met vloeiend gegooide ballen dicht, waardoor de eindstand op 22-6 werd bepaald. De Avia Knicks maakten geen gebruik van de mogelijkheid om de ge lijkmakende slagbéurt te spelen, waar door de eindstand nog hoger had kun nen uitvallen. Met zes wedstrijden te gaan staan de Avia Knicks nog steeds ruim aan kop van de ranglijst, dankzij een beter run saldo dan het Utrechtse HMS. De achtste editie van de jaarlijkse avondfietsvierdaagse-een sportief ini tiatief van de bekende supermarkt Su per van Doorn (Honsbergen) en de Soester fietsclub Tempo Toer-is maandagavond onder uitstekende weersomstandigheden van start ge gaan met ruim 400 deelnemers. Zo'n 315 fiets-enthousiasten hadden zich al van tevoren laten inschrijven bij Van Doorn of Tempo, maar op de eer ste avond kwamen er nog eens 100 spontane aanmeldingen bij. Verreweg de grootste groep deelnemers startte op de 25 kilometer. Een handvol "ware renners" liet zich niet afschrikken en koos voor de 55 kilometer-route. De eerste etappe ging in de richting van de Lage Vuursche en Soest-Zuid. Dins dag stond een "Fortentocht" op het programma, o.a. naar Groenekan, en vanavond voert de route naar de omge ving van De Treek bij Leusden. Morgenavond (donderdag) gaan de fietsers het Eemland verkennen en daarna volgt de feestelijke finish bij de supermarkt aan de Wiardi Beekman- straat, waar de deelnemers worden ont haald met muziek van een boerenkapel. Het zal ongetwijfeld weer een gezellige happening worden bij Honsbergen, waar ook de prijsuitreiking plaatsvindt. Er is o.a. een prijs voor de meest origi neel uitgedoste deelnemer(s). Verder moeten de deelnemers onderweg een prijsvraag zien op te lossen om een kans te maken op een van de vele aantrekke lijke prijzen, waaronder bijvoorbeeld een televisie. De honkballers van HSV De Knicker bockers hebben het afgelopen week einde hun eerste plaats in de competi tie prijs moeten geven na een 9-6 ne derlaag tegen Red Caps in Amers foort. Door dit resultaat delen Red Caps enKnickerbockers de tweede plaats achter lijstaanvoerder Quick (eveneens uit Amersfoort) De Soester honkballers hebben volgens interim-coach Carlos Trinidad de wed strijd met name verloren door hun slag prestaties. De Amersfoortse ploeg sloeg meer en beter en "wie meer slaat, krijgt meer punten. Zo werkt dat he laas", aldus Trinidad. Het veld maakte echter ook veel fouten. Nadat de Knic kerbockers in de eerste innings via Ro- pietro Rofina een 0-1 voorsprong na men, kregen de Red Caps, mede dank zij fouten van het Soester veld, de mo gelijkheid om tegen te scoren: 1-1In de tweede innings scoorden De Knicker bockers door Donald Farell, maar de Red Caps wisten andermaal gelijk te maken (2-2) In de derde innings, toen pitcher Leo van Laar zwaar werd tegengewerkt door de Amersfoortse slagploeg, liepen de Red Caps uit naar 5-2. Halverwege deze innings werd van Laar vervangen door Donald Farell. Pas in de vierde in nings kwamen de Knickerbockers in de gelegenheid om tegen te scoren en met twee man uit, wist de ploeg terug te ko men en een 5-6 voorsprong te nemen. Dat bleek evenwel niet voldoende. Als gevolg, yarj diverse; .doorgeschoten ballen konden de Red Caps andermaal uitlopen en een 9-6 voorsprong nemen, die niet meer uit handen werd gegeven. Ook Rogier Kriele, die Donald Farell op de heuvel verving kreeg geen greep op de Amersfoortse slagmensen. Kriele zag in die laatste innings één man op 3-slag uitgaan, maar had geen gelegen heid in de wedstrijd te komen. En hoewel de wedstrijd te laat begon nen was en halverwege ook nog eens vijf minuten onderbroken werd omdat de catcher van Red Caps problemen met zijn materiaal had, hield de scheids rechter stug vast aan de twee uur die een wedstrijd duurt. Hierdoor kregen de Knickerbockers geen kans meer nog iets aan de negatieve score te doen en ging - met nog een viertal wedstrijden te spelen - de eerste plaats (voorlopig) verloren. De Knickerbockers komen aanstaande zondag (uit) in de wei tegen koploper Quick en hebben in die wedstrijd de mogelijkheid tot promotie in eigen hand. "Eindelijk weer een beetje tegen stand", verzuchtten de softbaldames van de Knickerbockers na de met 16-4 gewonnen wedstrijd tegen Geinoord uit Nieuwegein. Hoewel de eindstand anders doet vermoeden (de overwin ning viel toch nog behoorlijk ruim uit) hadden de Soester dames hun handen meer dan vol aan de ploeg uit Nieuwe gein. De Knickerbockers - met Karen Mink op de plaat - kwamen met maar liefst 1-3 achter in de eerste innings en dat was dit seizoen nog niet eerder gebeurd. Jolanda Grobben zorgde voor het enige Soester punt. In de tweede innings, na dat Geinoord 1-4 had gescoord, kwa men de Soesters op een 6-4 voorsprong door Annemiek Boomhouwer, Ingrid Holwerda, Ingeborg Uyland, Marjolein rostma en andermaal Jolanda Grob ben. Coach Jeroen Keijzer zag evenwel dat de dames in deze fase van de strijd het koppie er niet bij hadden en besloot tot een tactische zet. Hij hield ze voor dat ze achterstonden. De dames, enigszins blasé door de vele grote overwinningen tot op heden in de competitie, hadden de score niet bijgehouden en trapten er in. Vanaf dat moment ging echter de vlam in de pan en kwam Geinoord niet meer aan scoren toe. De Knickerbockers daarentegen waren weer geheel bij de les en in de laatste fa se van de wedstrijd werd volop ge scoord door de Soester ploeg. Nadat Corry Grobben en Laurette van Halen voor 8-4 hadden gezorgd gingen maar liefst twee Knickerbockers op rij uit. Met twee nullen voelt de ploeg zich sterk en het was dan ook niet vreemd dat via Karen Mink, Ingeborg Uyland, Marjolein Postma, Jolanda Grobben en Suzanne van Wesemael de stand naar 13-4 werd getild. Karen Mink maakte op de plaat plaats voor Jolanda Grobben, die een venijni ger bal in huis heeft. Geinoord kwam er daardoor zoals gezegd, niet meer aan te pas en met nog drie dames over de thuisplaat werd de eindstand op 16-4 voor de Knickerbockers bepaald. De tactische zet van Keijzer was gelukt; een zet die de dames - na enige uitleg - wel konden waarderen. De Soester dames voeren nog steeds met een straatlengte voorsprong de competitie aan en het kampioenschap in deze klasse kan hen vrijwel niet meer ontgaan. De Avia Knicks, de herensoftballers van honk- en softbalvereniging De Knickerbockers uit Soest, hebben het afgelopen weekeinde het prestigieuze hoofdklasse softbaltoernooi van de Maartensdijkse Vips gewonnen. Aan het toernooi werd deelgenomen door Quick uit Amersfoort, Blue Soeks uit Veenendaal, de Avia Knicks uit Soest en uiteraard de organiserende Vips. Met uitzondering van de Avia Knicks komen alle deelnemende teams uit in de hoogste districtsklasse, de hoofd klasse district Midden Nederland. Des te verrassender was de toernooiwinst van de in de tweede klasse uitkomende Soesters. Weliswaar staat het team aan de kop van de ranglijst, maar de spelers hadden zich er meer op ingesteld "eens te kijken waar het schip strandt", dan om de beker mee naar huis te nemen. De eerste wedstrijd tegen de Vips toon de echter meteen al aan dat het qua in zet en teamwork wel snor zit met de Avia Knicks. De ondubbelzinnige 8-2 onerwinning spreekt in deze voor zich. rncner John Vunderink - twee jaar ge leden afkomstig van de Maartensdijkse ploeg - kende de zwakheden van de slagploeg en stelde zich daar goed op in, zodat de Vips genoegen moesten ne men met slechts twee man over de thuisplaat. Cruciaal De tweede wedstrijd tegen de Blue Soeks uit Veenendaal bleek cruciaal. Twee gelijkwaardige ploegen, die el kaar geen centimeter ruimte gunden. Pas in de vierde innings wisten de Blue Soeks het eerste punt te scoren. Met twee man uit en Donald Farell op het tweede honk, kwam Hette Spoelstra aan slag, die Farell in staat stelde het derde honk te stelen en vervolgens met een stevige tik in het middenveld de thuisplaat te bereiken: 1-1 (tevens de eindstand). De Avia Knicks hadden in de wedstrijd tegen Quick uit Amersfoort voldoende aan een gelijkspel, maar de neuzen stonden nog steeds dezelfde kant uit als in de twee voorgaande wed strijden. De Soesters kwamen - on danks een sterke pitcher - op een 4-1 voorsprong, toen de scheidsrechter na een "botsing" met een quick-speler be sloot de wedstrijd te staken. De Avia Knicks wilden hun sportieve plicht (Quick had de gelijkmakende slagbeurt) voldoen en bleven op het veld, terwijl naar een oplossing werd gezocht. Die werd gevonden in een ver vangende scheidsrechter en met één man uit werd de wedstrijd hervat. De Avia Knicks wisten niet te voorkomen dat nog een man over de thuisplaat kwam, maar hielden het spel verder dicht, zodat de eindstand 4-2 werd. De Soesters wonnen de wisselbeker met 5 punten uit drie wedstrijden op één punt gevolgd door Vips dat tweede werd. De derde plaats was voor Quick en de Veenendaalse Blue Soeks bezet ten de laatste plaats. Grote drukte bij het startpunt van de achtste avond-fietsvierdaagse. De eerste etappe leverde de fietsers geen problemen op. Het weer was dan ook schitterend. Of dat ook tijdens de volgende ritten het geval zou zijn stond - gezien de weifelende voorspellingen van de weerprofeten - nog te bezien. Maar ook in de regen, zo is bij vorige avondfietsvierdaagsen wel gebleken, kent de geestdrift van Hollandse fiet sers geen grenzen.... UW GEZONDHEID LOOPT OOK OP WIELTJES Trap uzelf lekker naar een gezond leven in de zomerzonneschijn, op zo'n grandioze nieuwe fiets, bij ons gekozen uit een grote kollektie. TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155 -1 65 55 Rademakerstraat 7 - Soesterberg Telefoon 03463 - 5 15 64 Jeu de Boules vereniging de Gems hoorn heeft zondag 25 juni j.l. deelge nomen aan een toernooi bij Jeu de Bou les vereniging de Hakhorst in Leusden. Er deden 66 doublettes mee. Van de Gemshoorn waren er zes dou blettes aanwezig. Na drie voorrondes kwamen er twee teams in poule B en vier teams in poule E uit. Na vier partij en kwam het team Hurenkamp met de 4e plaats het beste uit de strijd; voor de Gemshoorn een leuk resultaat. Het komende weekend worden in Ber gen op Zoom de Nederlandse Kam pioenschappen voor de A- en B-junio ren gehouden. Pijnenburg zal daar pre sent zijn met een viertal atleten: Dick van den Broek, de 18-jarige middenaf- standloper loopt de 3000 meter, even als B-junior Alex Grootveld. De uit Marokko afkomstige Abdes Belarbi, eerste jaars B, neemt de 1500 meter voor zijn rekening en Remco Braspen ning vertegenwoordigt Pijnenburg bij het hoogspringen. Als voorbereiding namen de drie mid- denafstandlopers deel aan verschillen de wedstrijden in de regio en lieten zien in een prima vorm te steken. Twee club records en een dik persoonlijk record was het resultaat. Dick van den Broek liep in het kader van het Gooi en Eem- landcircuit in Amersfoort de 1000 me ter. Vlak achter clubgenoten Paul van den Brink, 2.31.3, en Dick Kamerbeek, 2.34.7, kwam Dick uit op 2.36.9 en ver beterde het clubrecord dat op naam stond van Bas van Os met 2 seconden. Alex Grootveld bleef bij dit geweld iets achter maar bracht wel zijn eigen beste tijd met een slordige 7 seconden omlaag naar 2.42.1. Abdes Belarbi groeit naar een grootse vorm. Na de winter, waarin hij tot goe de resultaten kwam in crosswedstrij- den, moest hij verplicht een maand rus tig aan doen vanwege de Ramadan. Na die periode is Abdes op proffesionele wijze, gaan werken naar de topvorm die komend weekend tot resultaten zal moeten leiden. Afgelopen week toonde hij aan op de juiste weg te zijn. In Utrecht verbeterde hij het clubrecord op de 1500 meter, dat eveneens op naam van Bas van Ós stond, met maar liefst 6 seconden en bracht het op 4.13.9, een uitstekende tijd, die in Ber gen op Zoom zeker tot een finaleplaats zal leiden. Ook voor Dick van den Broek hoort de finale tot de mogelijk heden. Alex Grootveld zal zich richten op het clubrecord, wat hij moet kunnen verbeteren.

Soester Courant | 1989 | | pagina 17