NEWSTAR Badpakken v.a. f 69,95 'Aan voetbal zit veel meer vast dan ik ooit had gedacht' Voorzitter Koele wijn is knap kwiek op de T.V.Ü WOENSDAG 28 JUNI 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 Cees de Bruin van S. O. Soest: Sportvoorzitters Hekwerk wordt hersteld V.V. Hees aan vooravond van 40-jarig jubilieum VOETBAL Hoe kun je lid worden van de Mixed Hockeyclub Soest? HOCKEY VOLLEYBAL Tiende gemeentelijk volleybaltoernooi ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 Dinie v.d. Berg 2e op 1500 m. in Utrecht 'Zonnedauw' te gast bij Pijnenburg ATLETIEK Finaleplaats voor Pijnenburg nog niet zeker ATLETIEK Formatie bij SoVoCo direct begonnen I SPORTSWEAR VOLLEYBAL Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant DVS1 finalist in eigen Knollentuin-toernooi Wie van Soest houdt leest de Soester Courant ZWEMMEN Zwemvierdaagse 3 t/m 7 juli GYMNASTIEK Springbokken in de lift Er zit veel meer aan vast dan ik ooit gedacht had." Dat zegt Cees de Bruin (43) die sinds anderhalve maand voor zitter is van voetbalvereniging S.O. Soest. Hij verbaast zich nog steeds over de vele organisatorische werk zaamheden die het runnen van een voetbalclub met zich mee brengt. "Ik ben viereneenhalf jaar voorzitter ge weest van tennisvereniging Soest- Zuid, dus helemaal vreemd stond ik niet tegenover het voorzitterschap van een voetbalvereniging", vertelt hij. Gedurende de zomermaanden ver schijnt iedere week een interview met een voorzitter van een sportvereniging op de sportpagina's van deze krant. Veel gesport wordt er in de zomer niet, maar de organisatie gaat door. Deze week bijt Cees de Bruin het spits af. "Toch blijkt er in de praktijk veel meer nodig te zijn voor het draaiende houden van een voetbalclub dan het besturen van een tennisvereniging. Ik denk dat dat onder andere komt doordat tennis een individuele sport is. Ten eerste zijn er bij tennis veel minder kleine dingen die geregeld moeten worden. De men sen nemen bijvoorbeeld hun eigen bal len mee, om maar eens iets simpels te noemen. Natuurlijk moetje als voorzit ter dat soort dingen delegeren. Dit is al leen een voorbeeldje om het verschil duidelijk te maken. Bovendien zijn er bij voetbal veel meer mensen die in competitie-verband spelen. En Soest is dan ook nog eens een hele grote vereni ging. We hebben bijvoorbeeld veel meer seniorenteams dan SEC." Rivaliteit "De rivaliteit tussen SEC en S.O. Soest heb ik nooit goed begrepen", zeg De Bruin. "Die opmerking van mij over het aantal seniorenteams maakte ik ook niet om te suggereren dat wij beter zijn. Bij de wedstrijden tussen SEC en Soest zijn de aanhangers soms nog fanatieker dan die van één van de grote clubs bij een wedstrijd tussen Ajax en Feye- noord. Ik denk overigens dat elke voet baller per definitie een fanaat is. Toch lopen er buiten de clubs meer fanatie kelingen rond dan erbinnen. Als ze zelf sporten gaan de meeste mensen liever op de individuele toer. Dat is makkelij ker. Ze zijn dan niet zo afhankelijk van de vereniging. Ik ben zelf het wande lend voorbeeld. Ik voetbal zelf niet, maar als het gaat om passief voetbal ben ik de meest fanatieke die er is." j Als De Bruin gevraagd wordt wat nu zo typerend is voor 'zijn' vereniging hoeft hij nauwelijks na te denken. "Dat is de oneindige bereidheid van iedereen om er iets goeds van te maken. Alle vijfhon derd leden doen daar hun best voor. Ik denk dat de leden stuk voor stuk het ge voel hebben dat ze samen in het verle den iets moois hebben opgebouwd en dat ze nu hun best moeten doen om dat ook zo te houden. S.O. soest beschikt naast een groot aan tal herenteams ook over een dames-af deling. "Afgezien van het feit dat ik voetbal niet echt een damessport vind, toont dit wel weer de zojuist genoemde inzet van de leden aan", zegt De Bruin. "Een aantal mensen wil graag een da mes-afdeling en die komt er dan ook. Éénderde deel van de leden is wel actief in de uitvoering van alle klussen en klusjes. Dat gaat van lijnen trekken tot het draaien van bardiensten." Geldbuidel Volgens De Bruin is niet alles koek en ei binnen het amateurvoetbal. "Waar ik me vreselijk aan erger is het zwaaien met de geldbuidel door amateur-voet- balverenigingen. Onder de tafel wordt met geld geschoven öm aan betere spe lers te komen. Dat dient nergens toe. Als je dat doet vul je een gat dat ergens anders toch weer ontstaat." Wat S.O. Soest betreft, zou De Bruin graag zien dat de club wat meer in de publiciteit treedt. Ook vindt hij dat er weer meer mensen naar de wedstrijden moeten komen kijken. "Maar ja, dat hangt natuurlijk nauw samen met de prestaties van de teams." Eind augustus wil Soest, net als SEC, een nieuwe lichtinstallatie op zijn ter rein hebben. "Dat wordt betaald uit overschotten", vertelt De Bruin. "We zijn ook bezig met een actie voor een nieuwe tribune. Daarvoor is spontaan de stichting 'Vrienden van S.O. Soest' opgericht. Zaterdag werd door hen een klaverjasmarathon gehouden, waar maar liefst 64 mensen aan deelnamen. Er deed zelfs een dame van 93 jaar mee!" Met een daverende slotavond besloot de VV Hees het voetbalseizoen 1988/ 1989. De avond werd muzikaal opge luisterd door "Een Beetje Band" uil Amersfoort, die een voortreffelijke in druk bij de Hezianen achterliet. In zijn openingswoord belichtte voor zitter Joustra enkele hoogtepunten uit het afgelopen voetbalseizoen, zoals de 1000-loten aktie voor de verbouwing van het clubhuis, de aktiviteiten voor de jeugd en het feit dat alle elftallen hun plaats in de afdelingen hebben weten veilig te stellen. Toch blijft er nog wel wat te wensen over, aldus voorzitter Joustra. Hees is een zelfstandige vereniging die niet wordt gesubsidieerd. Er zijn enkele projecten die dringend noodzakelijk zijn, maar die Hees onmogelijk zelf kan financieren. Zo moet de toegangsweg, terwille van de veiligheid, worden voor zien van verlichting, is de veldverlich- ting dringend aan vervanging toe en moet het hekwerk nodig worden gere pareerd. Hees hoopt dat gemeente en sportstich ting Hees de helpende hand willen toe steken. "Tenslotte hebben we 40 jaar lang niets gevraagd" aldus de voorzit ter. Inmiddels is bericht ontvangen dat de gemeente het hekwerk zal laten herstel len. Een positief begin van het jubileum jaar (Hees bestaat volgend jaar 40 jaar), zo liet de voorzitter in een eerste reatie Na een jaar vol van speelgenot en vele gezellige en sportieve activiteiten is de zomerrustperiode aangebroken, d.w.z. dat er tijdens de maanden juni, juli en augustus niet gehocke.vd wordt. Maar dal wil niet zeggen dat er niet over hockey gedacht wordt Achter de schermen wordt er hard gewerkt aan de start van het nieuwe seizoen in sep tember. Een ieder die zich voor het nieuwe sei zoen wil opgeven of inlichtingen zou willen hebben over het lidmaatschap kan hiervoor terecht bij mevr. M. Luykx, tel. 16820. Sinds kort is het mogelijk een nieuwe categorie jeugd als lid op te nemen in de vereniging, de zogenaamde Benja mins" (6-7 jarigen). Bij de toelating tot de hockeyclub wordt de hierna volgen de leeftijdsindeling gehanteerd die er voor het komende seizoen ('89-90) als volgt uitziet Geboren na 30-9-81 en vóór 01-10-83: F junioren - "Benjamins' Geboren na 30-9-80 en voor 01-10-81: E junioren - le jaars mini Geboren na 30-9-79 en vóór 01-10-80: E junioren - 2e jaars mini Geboren na 30-9-77 en voor 01-10-79. D junioren Geboren na 30-9-75 en vóór 01-10-77: C junioren Geboren na 30-9-73 en voor 01-10-75. B junioren Geboren na 30-9-71 en voor 01-10-73. A junioren Geboren vóór 01-10-71: senioren De Benjamins zijn trainingsleden die noggeen wedstrijden spelen, maar door middel van trainingen en vaardigheids spelletjes in de loop van twee seizoenen ingewijd in en wegwijs met het spelen van hockey met stick en bal gemaakt worden. Dit ontwikkelingsproces zet zich voort bij de eerstejaars en tweede jaars mini's, die 's zaterdags al wel hun "wedstrijdjes" spelen; maar waarbij het wedstrijdelement nog niet voorop mag staan. Het plezier van samen spelen moet duidelijk primair zijn, hieraan wordt dan ook veel aandacht besteed. Pas bij de D-jeugd gaan de kinderen echt meespelen in de jeugdcompetitie. Hockeyclub Soest besteedt ook veel aandacht aan het onderdeel zaalhoc key: tijdens de wintermaanden decem ber, januari en februari, de "winter stop" wanneer het veldhockey stilligt, wordt er door vrijwel alle jeugdleden en enige seniorenteams met groot enthou siasme deelgenomen aan de zaalhoc- keycompetitie. Ook door de E- en F-jeugdleden wordt gezaalhockeyd in de vorm van trainingen, speelmiddagen en wedstrijdjes. MHC Soest is een bloeiende vereniging met ruim 500 leden waarvan meer dan de helft jeugdleden, zodat ook senioren van harte welkom zijn om lid te worden. Er zal voor hen een passende plaats in een team gezocht worden. Inlichtingen: tel. 16820. Voor de tiende maal werd dinsdag 20 juni het gemeentelijk volleybaltoernooi gehouden. De twintig teams speelden in 4 poules voorronden De winnaars en de bezetters van de tweede plaats van elke poule gingen over naar de kwart finales en de win naars van deze kwarts finales speelden weer in de halve finales om een plaats in de finale. Dankzij de medewerking van acht scheidsrechters van SoVoCo en de goe de organisatie van Petra Vrakking, Ria Bouhuis en Josien Veerman verliep de avond zonder al te grote problemen. Danzij de medewerking van de beheer der van sporthal Beukendal was de af deling versnaperingen en verfrissingen naar buiten verplaatst, zodat de spelers aldaar enige afkoeling konden opdoen, alvorens de volgende wedstrijd ge speeld behoefde te worden. Een welko me verrassing. Omdat op deze avond door de Brandweer Soest ook afscheid werd genomen van burgemeester Scholten kon dit team helaas niet mee doen. De collega's van de brandweer Soesterberg hebben in no-time een ex tra team op de been weten te brengen, waardoor het gehele toernooi niet om gegooid behoefde te worden. Uiteindelijk werden tegen elf uur de laatste twee wedstrijden gespeeld; één om de eerste en tweede plaats en één om de derde en vierde plaats. De wed strijd om de eerste twee plaatsen ging tussen de afdeling Sport/W.V.C. en Staf Interne Zaken: uitslag 13 - 8 en die om de derde en vierde plaats tussen de teams van de afdelingen Burgerzaken en het tweede team van de Sociale Dienstverlening: uitslag 8-5. Na afloop van de avond kon de wethou der van Sociale Zaken, de heer F. King- ma de prijzen uitreiken, waarbij de meest succesvolle teams een taart in ontvangst mochten nemen. De uitslag was alsvolgt: 1. Afdeling Sport/Welzijn 12 punten 2. Afdeling Staf Interne Zaken/ voorlichting 12 punten 3. Afdeling Burgerzaken 10 punten 4. Afdeling Sociale dienstverlening (team 2) 8 punten 5. Afdeling Ruimtelijke Ordening/ Bouwzaken 7 punten 6. Woningbouwvereniging Soest 6 punten B W./Gemeenteraad 6 punten 8. Afdeling Financieel Economische Zaken Sector I 6 punten 9. Soester Natuurbad 5 punten 10. Afdeling Huisvesting 4 punten 11. Afdeling Sociale Dienstverlening (team 1) 4 punten 12. Afdeling Personeel, Organisatie en Informatie 4 punten 13. Afdeling Wegen Riolering 2 punten 14. Afdeling Milieubeheer 2 punten 15. Regionaal Nutsbedrijf Eemland B.V. (team 1) 2 punten 16. Regionaal Nutsbedrijf Eemland B.V. (team 2) 2 punten 17. Afdeling Fianancieel Economische Zaken Sector II 0 punten 18. Brandweer Soest 0 punten 19. Brandweer Soesterberg 0 punten 20. Afdeling Reiniging/ Voértuigenbeheer 0 punten iGeen wonder, zijn club heeft de beste trainer!) De baanwedstrijden zijn weer in trek en dat was afgelopen woensdag in Utrecht goed te merken. Op het atle- tiekconiplex Overvecht waren veel lo pers en loopsters uit de omgeving aan wezig om mee te doen aan baanwed strijden over 1500 en 5000 meter. Ook een delegatie van de Langeaf- standgroep o.l.v. Trainer/coach Je roen Majoor gaf daar acte de presence. Bij de Dames was het met name Dinie van den Berg, die haar progressie van de afgelopen weken op goede en in po sitieve zin verrassende wijze doortrok. Op de 1500 meter duldde zij ook geen tegenstand van haar clubgenoten,en liep gedecideerd mee om de ereplaat sen. Uiteindelijk werd zij 2e op dit num mer in een tijd onder de 5 minuten: 4.58.3, waarmee zij haar persoonlijk re cord op deze afstand met maar liefst 9 seconden naar beneden bracht. Adrie v.d. Zon was de op een na snelste Pijnenburgatlete, die de 1500 meter af rondde in 5.03.1. Kort daarop volgde Henny Pot in 5.04.6, terwijl Mart van Hal de Damesrij sloot met een tijd van 5.14.2. Ook de Heren kwamen aan de start voor de 1500 meter. Hier was het trai ner/coach Jeroen Majoor zelf, die liet zien dat hij langzaam maarzeker groeit naar een goede vorm. Jeroen was veruit de snelste van de Pijnenburgatleten met een tijd van 4.28.5. Bert van Velzen moest ruim 6 sekonden toegeven, maar Donderdag 29 juni is de basisschool "De Zonnedauw" te gast op het atle- tiekcomplex van AV Pijnenburg aan de Wieksloterweg O.Z. De Zonnedauw is de eerste van een drietal basisscholen, die een sportieve vier-kamp op deze wijze organiseert. Vanaf half 2 's middags tot ca. half 4 zullen zo'n 80 kinderen zich meten op nummers als de Sprint, Balwerpen, Verspringen en als sluitstuk een wed strijd over 600 meter. René van Zee van Pijnenburg zal de schoolwedstrijden begeleiden, hetgeen hij eveneens zal doen bij de andere basisscholen, die op 12 en 20 juli a.s. te gast zullen zijn. presteerde desondanks goed met een tijd van 4.35.1. Nestor op de middenlange afstand Piet Majoor liep de 1500 meter in een alles zins redelijke tijd, waarmee hij in zijn Veteranenklasse hoog scoorde. Piet liet 4.42.9 voor zich afdrukken. Rene Hoksbergen bleef met een tijd van 4.47.7 dicht bij hem in de buurt. 5ÖÖÖ meter Op de 5000 meter kwamen drie Pijnen burgatleten aan de start, die allen onder de 18 minutengrens doken. De snelste op deze avond Joop van Leyenhorst, die langzaam maar zeker weer op het niveau terugkeert, waar hij thuis hoort. Een harnekkige rugblessure hield hem even van het wedstrijdfront weg, maar zijn tijd van 17.03 mocht er zijn. Harry van Brummelen verloor zijn clubgenoot geen seconde uit het oog en finishte nipt na Joop in 17.04, terwijl Peter de Groot liet zien, dat er voor hem op de lange afstand zeer zeker perspek- tief is. Met een tijd van 17.36 verbeter de hij zijn persoonlijk record met minu ten. Voor de tweede competitiewedstrijd ging de seniorenploeg van AV Pijnen burg afgelopen zondag naar Utrecht. De eerste wedstrijd, twee weken gele den, eindigde Pijnenburg op een 15e plaats in de derde klasse niet 14.614 punten. De eerste twaalf verenigingen mogen deelnemen aan de finale in september, dus er was alles aan gele gen om meer punten te halen om bij die beste twaalf te komen. Teamleider Ard Vermeulen had daarom de ploeg op een aantal plaatsen gewijzigd om tot die hogere score te komen. Het eerste nummer, de 110 m. horden, ging iets minder goed dan de vorige keer. Dennis Merriën verloor bijna een volle seconde, 17.9 was zijn tijd. Erik Jan Ransdorp moest zowel horden lo pen als polshoogspringen. De 1.06 m hoge obstakels bedwong hij in een keu rige 17.7. Bij het polshoogspringen liet hij de harten van de meegereisde Pij nenburg aanhang stilstaan door twee keer de aanvangshoogte te missen. In de derde en laatste poging haalde hij ge lukkig de 2.60 en daarmee kostbare punten. De 100 m werd weer een overwinning voor Herman Bredewold, dit keer in 11.0. Dave Brouwer kwam uit op 11.6. Randolph Wijnmaalen maakte zijn ren tree op de 400 m. Aangezien Paul van den Brink op vakantie was moest Ran dolph invallen. Hoewel hij vier jaar geen wedstrijden had gelopen vanwege allerlei blessures en nu nog steeds niet goed in vorm is, was hij bereid de open gevallen plaats op te vullen. Door ge brek aan wedstrijdervaring finishte hij in een voor zijn doen magere 52.9. Her man Bredewold liep wat aanvallender dan de vorige keer, maar zakte door conditiegebrek terug op de laatste 100 m: 51.9. Erg goed voor de dag kwamen de dis- SoVoCo volgt niet het voorbeeld van het kabinet. Hoewel het bestuur van de volleybalvereniging zich kort geleden demissionair verklaarde zal met de nieuwe formatie niet gewacht worden tot de Algemene Ledenvergadering van 13 september. Er zijn dan ook geen partijpolitieke ge schillen, zegt Jan Paauw, de nu demis sionaire voorzitter. Net als in het CDA is er hooguit sprake van verschillen in bloedgroepen. De bestuurscrisis, als je dat al zo noemen wilt, is ontstaan door het plotselinge vertrek wegens per soonlijke omstandigheden van twee van de vijf leden. Het draagvlak voor een goede organisatie werd daarmee -wel uiterst smal- Ook de,andere be stuursleden hebben daarop hun funk- ties ter beschikking gesteld. Paauw weet zich gesteund door een VINKENWEG 31 - SOEST - TEL. 2 27 70 voor zaal-, veld-, loop-, wieier- en zwemsportkleding! Ruime sortering SPORTPRIJZEN groep van 20 leden, waaronder enkele oud-bestuursleden, die de vereniging in haar 35-jarig bestaan langs lastiger klip pen hebben geloodsd. Uit deze groep zijn enkele commissies geformeerd welke het bestuur zullen ondersteunen in de voorbereiding van het nieuwe sei zoen, wat al op 21 augustus begint. Een formatie-commissie onder leiding van Jan Lijkedijk, oud-voorzitter, zal op korte termijn nieuwe bestuursleden aanzoeken. Lijkedijk is ervan overtuigd dat de commissie zal slagen in haar op zet. De eerste kontakten zijn hoopge vend, zei Lijkedijk. "Iedereen is bereid om op zijn of haar eigen wijze een steen tje bij te dragen ter oplossing van de ge rezen problemen. Volleybal is vooral een teamsport, waarbij voorde meesten het samen er tegenaan gaan belangrij ker is dan scoren. Ook onze sponsors Stam en Procar zijn niet bezorgd. So VoCo is en blijft een aantrekkelijke partner". De indeling van de teams voor het nieu we seizoen, trainers en trainingstijden, staan nagenoeg vast. Sommige teams zijn al volop bezig met de voorbereidin gen. SoVoCo heeft er alle vertrouwen in dat ook in het nieuwe seizoen aan volleybalminnend Soest spannend, aantrekkelijk maar vooral plezierig vol leybal geboden kan worden. Tien ploegen streden afgelopen zater dag om de Knollentuinbokaal. In poule A zaten Palm Gast, Komeet, ESS Brouwer, winnaar van vorig jaar, de Germaan en DVS1. Al gauw bleek dat in deze poule de strijd ging tussen de Germaan, Palm Gast en DVS1. De beslissing viel dan ook in de wed strijd tussen DVS en de Germaan, die 1 minuut voor tijd werd beslist door een schitterende goal van DVS-er Pe ter v.d. Berg na voorbereidend werk van Ronald de Rooy. DVS 1 haalde uit de vier poulewedstrij den zeven punten en kreeg slechts één tegentreffer te incasseren. Keeper Arie v.d. Wiel en Peter v.d. Berg die volgend jaar stoppen met zaalvoetbal speelden beiden een uitstekend toernooi. De uitslag in poule A was: 1DVS 1 - 2. Germaan - 3. Palm Gast - 4. Komeet - 5. ESS Brouwer. In poule B zaten Springboks, Rk Avic, TOV, Burger en DVS2. Het tweede team van DVS be haalden uit ue vier wedstrijden slechts twee punten en speelden een teleurstel lend toernooi, ondanks de uitstekend keepende Herman Schimmel. In deze poule werd Burger uit Eemnes eerste en TOV uit Baarn tweede. De strijd om de derde en de vierde plaats ging dan ook tussen de Germaan en TOV en werd met een 2-1 stand in het voordeel van de Germaan gestaakt omdat het BaarnseTOV zich misdroeg. Het gehele toernooi al viel TOV op door hard spel en onsportief gedrag en deze club zal in de toekomst ook zeker geen invitatie voor het toernooi meer krijgen. De finale tussen Burgeren DVS1 werd met 1-0 door Burger gewonnen door een doelpunt van aanvoerder Charles Post, drie minuten voor tijd. De einduitslag van het toernooi was als volgt: 1. Burger. 2. DVS1. 3.Germaan. 4. TOV. De sportiviteitsprijs ging naar Springboks uit Utrecht. De prijs voor de topscoorder ging naar Gerrit van Soelen van de Germaan en Moestaja Tacha van Springboks die beiden 5 maal scoorden. Speler van het toernooi werd Jorg Smeets van Burger. De leuk ste speler was Joop de Wit van de Ger maan/ DVS kan in ieder geval weer terugzien op een zeer geslaagd toernooi. Na af loop van de toernooi prijzen werden ook de clubprijzen bekend gemaakt van het seizoen 88/89. Zo werd bij DVS1 Jan v.d. Wielen door zijn ploeggenoten gekozen tot speler van het jaar en bij het tweede elftal Herman Schimmel. Top scoorder van het eerste elftal werd op nieuw Ronald de Rooy die 26 maal het net vond. Renë v.d. Deijssel deed dit 35 maal bij het tweede elftal. De uitstekende service van het perso neel van Beukendal en de muziek zorg den ervoor dat het een geweldige avond werd. cuswerpers Ard Vermeulen en Rolf van Kouwen. Ard wist de 2 kilo zware dis cus naar een nieuw clubrecord te wer pen: 37.48, één meter meer dan ooit door een Pijnenburgatleet is bereikt. Rolf wierp de schijf 29.56 ver. Ook bij het hoogspringen haalde Pijnenburg veel meer punten dan twee weken gele den. Dennis Merriën haalde een hoogte van 1.80 en Hans Smit overtrof zichzelf met een sprong van 1.65. Uitstekende races lieten de middenaf- standlopers zien. Dick Kamerbeek won wederom zijn 1500 meter-serie in 4.05.6, Dick van den Broek werd derde in 4.07.7. 5000 m Lopers Gert de Ruygt en Erik Bos hadden veel last van de brandende zon, maar liepen toch vooraan mee in hun series: voor beide een tweede plaats in resp. 15.21.3 en 15.56.1. Werpers Martin Warmerdam en Ange- lo van Leijenhorst presteerden naar be horen. Martin Wierp de speer 40.44 en stootte de 7,25 kilo zware kogel 12.35. Angelo kwam met deze attributen tot 39.33 en 10.13. Met het verspringen le verde Pijnenburg weer punten in door matige sprongen van Dave Brouwer, 6.21 en Ard Vermeulen, 6.03. Met alleen het laatste onderdeel, de 4 x 100 m estafette, nog te gaan stond de Pijnen burg-ploeg onder het resultaat dat twee weken geleden in Amersfoort werd behaald, dus uitsluitend met een supersnelle estafette kon de ploeg nog in de race blijven voor de finale plaats. En dat deden Ard Vermeulen, Herman Bredewold, Frank van Breukelen en Dave Brouwer dan ook! In flitsende stijl,met perfecte wissels stoof het vier tal ver voor de tegenstanders uit naar de finish. De tijd, 43.5,lag slechts een frac tie boven het clubrecord en leverde zo veel punten op dat Pijnenburg toch de vorige score kon overtreffen. De totalen van beide wedstrijden wor den bij elkaar geteld. De komende week, als de punten van de verenigin gen in de andere poules bekend wor den, zal duidelijk worden of de Pijnen- burgploeg bij de beste twaalf is geëin digd. Zoals ieder jaar is er ook dit jaar weer een Zwemvierdaagse georganiseerd in het Soester Natuurbad. Vanaf maandag 3 juli t/m vrijdag 7 juli kan er iedere dag gezwommen worden van 18.00 uur tot 20.30 uur. De afstanden die men kan zwemmen zijn 250 of 500 meter per dag. De kosten bedragen 6,— per per soon, inclusief de stalling van het ver voermiddel. 's Avonds is er een aantal leuke activi teiten rond het zwembad, zoals o.a. schatgraven in een schuimbad, een fris bee-demonstratie en kunstzwemmen. Dus doe allemaal mee! Men kan zich in schrijven vanaf 1 juli aan de kassa van het Soester Natuurbad. Zaterdag j.1. werden in Sporthal "De Hilt" in Eemnes de Gooise Turnkam- pioenschappen 1989 betwist. Letterlijk en figuurlijk ging het er "heet" aan toe. Dertien bij het Rayon 't Gooi aangeslo ten verenigingen brachten 308 geselec teerde deelnemers(sters) in het veld. Ook de Springbokken waren daarbij. Onder grote belangstelling werd er door de nieuwe selectiegroep goed ge presteerd, wat vertrouwen wekt voor de nieuwe trainingsmethoden die momen teel bij de Soester gymnastiekvereni ging worden gehanteerd. Wegens herindeling naar de provincie grenzen zullen "De Springbokken" volgend jaar worden ondergebracht bij het Rayon "Eem land", zodat het hier ging om een af scheid en een laatste krachtmeting in het verband van de Stichtse Turnkring. In deze ambiance noteerden zij het vol gende eervolle resultaat: Meisjes C3 - 72 deelnemers) Lizzy de Goede 9e Sanne Broekman 18e Rachel de Goede 32e Angela Schoo 39e Anna Verhoeven ged 41e Suzanne van Noppen 43e Eva Smink 48e Leontine Schoonderbeek 50e Angela van Daatselaar 54e Tanja Beernink ged 57e Renate Albers ged 57e Jeugd turnsters C3- (41 deelnemers Linda van Willigen 2e Marjolein Brons ged 6e Petra Melgert 9e Nicolette Dressel ged 10e Marieke Muller ged 18e Angela Schram 24e Turnsters junioren C3- 16 deelnemers Anneke Bosman le Anneke Bosman, vrije oefening le Mirjam van Oest 5e Mirjam van Oest, balk le Meisjes C2 - 18 deelnemers Ester van Oest 6e Jeugd Turnsters C2 - 9 deelnemers sja Sprengers 3e Turnsters Cl - 15 deelnemers Fiona van Elk 10e

Soester Courant | 1989 | | pagina 19