n Natuur P Nabij artlóhOCK Concert in de Oude Kerk WOENSDAG 28 JUNI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 9 L Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Gespreksvoering Laatste expositie van dit seizoen in Anna Paulownahuis Ralf Wilmes in koffieconcert Houten schotten bij Soestdijk NS los Schijfcontrole: 14 maal raak CD A-vergadert over verkiezingen voor Kamer en Raad Erica Terpstra in de Vijverhof IVN-Eemland viert 50-jarig jubileum Vrijwilligers Vakature Bank Werken met vrijwilligers Open Huis bij Trema'87 Lezing bij Mayindra Vrijdagavond 30 juni Amstel-Consort kan nog nieuwe leden gebruiken Zondagmiddagconcert Kasteel Groeneveld A.S. zaterdag 'open dag' bij biologische tuinbouwvereniging V akantiekampen Heideheuvel Zomerprogramma in Mayindra Cultureel Creatief Centrum Start zomercursussen Afgelopen maandag, 26 juni, startte in C-drie de intensieve teken- en schilder- vijfdaagse onder leiding van docente Ellen Groenendijk. Tot onze vreugde merkten we dat er veel belangstelling is voor een zomercursus, want binnen korte tijd was de cursus al volgeboekt. Zowel beginnende als gevorderde schilders/schilderessen doen aan deze cursus mee. De werkstukken die in deze week wor den gemaakt zijn vanaf volgende week te bezichtigen in onze expositieruimte. Kom gerust eens een keer langs. C-drie gaat in de toekomst meer vakantiecur sussen (herfst- en vooijaarsvakantie) organiseren. Na de zomerperiode volgt hierover meer informatie. Open Dag: 10 september Ons nieuwe cursus- en culturele sei zoen start weer in de maand september. Voorafgaand houden we op zondag 10 september een Open Dag, waar alle in formatie wordt gegeven over het cur sus- en culturele programma. Iedere cursus heeft een infostand, waar docenten aanwezig zijn die u te woord kunnen staan. De cursisten Turks volksdansen en internationaal volks dansen zullen buiten op het plein een wervelende demonstratie geven. Tus sen deze presentaties door komt theater Hildebrand met een poppenspel. Ook dit keer zijn er weer exposities te zien van cursistenwerk, van o.a. de cur sussen fotografie, olieverfschilderen, aquarelleren, experimenteel tekenen/ schilderen. Binnen wordt een video- hoek ingericht waar men beelden kan zien van de uitvoering van de kinder musical "De Verkiezing", pas uitge voerd door de cursisten, een klassieke ballet-uitvoering en internationaal volksdansen. In de Grote Zaal komt er een activiteit van Soestand, met het onderwerp: een theater in Soest. Met andere woorden: er is heel veel te zien en te horen. U bent van harte welkom. Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Voor het nieuwe cursus-seizoen 1989/ 1990 heeft de Volksuniversiteit diverse nieuwe cursussen en lezingen op het programma staan, o.a.: Gespreksvoering 1, basisvaardigheden Een cursus voor allen die vaardiger wil len worden in het voeren van een ge sprek. Aan de hand van allerlei oefe ningen zullen we werken aan onder an dere: hoe breng je je gedachten onder woorden, luisteren naar anderen, in gaan op wat een ander zegt, vragen stel len, doorvragen, een gesprek beginnen, een gesprek beëindigen, je mening ge ven, reageren op (de mening van een ander. In de cursus is ruim gelegenheid om met eigen vragen te komen! Gespreksvoering II, gericht op de (vrijwilligers) werksituatie) Dit is een cursus voor hen die in hun (vrijwilligers-) werk gesprekken met anderen voeren, waarbij deze gesprek ken een bepaald doel hebben en er is sprake van een rolverdeling. Er wordt vanuit gegaan dat de deelnemers aan deze cursus de basisvaardigheden ge spreksvoering beheersen. In deze cursus wordt zowel theoretisch en practisch gewerkt aan b.v.: verschil lende gespreksdoelen (voorlichten, in structie geven, hulpverlenen, onder handelen (beoordelen), de opbouw van een gesprek, het bespreekbaar maken van het gespreksonderwerp: -kennis, -houding, -gevoelens, rolverdeling in het gesprek, houding tijdens het ge sprek, omgaan met gevoelens en emo ties tijdens het gesprek. Op verschillende manieren wordt in de ze cursus gewerkt: bijvoorbeeld aan de hand van praktijksituaties of door mid del van oefensituaties (rollenspelen), discussie. Van de deelnemers wordt een actieve bijdrage verwacht. Gespreksvoering I: Aanvang dinsdag 26 september, 15.30-17.00 uur. Do cente: Mevr. M. v. Wagensveld; 12 les sen, cursusprijs: 100,— Cursusadres: Open Hof, Veenbesstraat 2. Gespreksvoering II: Aanvang dinsdag 26 september, 19.00-20.30 uur. Do cente Mevr. M. v. Wagensveld; 12 les sen, cursusprijs 100,—. Cursusadres: Alfrink-Mavo, Di Lassostraat 65. Voor informatie en/of aanmelden: Volksuniversiteiten Soest/Soesterberg Kerkplein 1, 3764 AW, tel. 22195. El ke maandag kantoor geopend van 10.00 tot 12.30 en donderdag van 10.00 tot 13.30 uur, uitgezonderd de schoolvakanties. r L&H IVlet een simpele, koele heildronk werd de vorige week op een prachtige zondagmiddag de laatste expositie van dit seizoen geopend in Galerie Anna Paulowna Huis aan de Burgemeester Grothestraat in Soestdijk. Wat opvalt bij alle tentoonstellingen die in dit succesvolle eerste kunstjaar van dit koninklijke kaartenhuis zijn gehou den, is de perfectie die de galeriehou ders tot in de puntjes weten te beharti gen. Of het nu de belichting is of de sok kel in de hal, de indeling van de wanden of de uitnodoging voor de opening, het is allemaal heel professioneel en uitste kend verzorgd. Gecombineerd met de voortreffelijke kunstenaars die bijzon der werk leveren dat in heel Nederland de aandacht trekt, is Soest dit jaar een Kunstzaal rijker geworden waar men met recht trots op kan zijn. De nieuwe burgemeester weet niet wat zij ziet. Foto: Goos van der Wilt. De schilderijen van Harry Visser zijn zo kleurrijk als ooit de mantel van Jozef moet zijn geweest: veelkleurige structu ren van vlakjes met zwarte, beweeglijke penseelstreken afgebiesd die het doek indelen in talrijke, vrolijke (soms her kenbare) vormen. Hetzelfde doet Herbert Nouwens met zijn beelden in soepele lijnen en ruimtes er tussen. Van welke kantje deze ijzeren beelden ook bekijkt, ze blijven speels en licht. Vooral de beelden in de tuin van het APH vormen een sieraad voor de Burgemeester Grothestraat en zouden eigenlijk langs de hele N 221 door tuin- bezitters moeten worden aangekocht. Het duo exposeert nog tot 17 juli. De Galerie is gratis toegankelijk van woensdag tot en met 'zondag van" 12 tof 5 uur. Maandag en dinsdag gesloten. Fiets eens langs en ga kijken. J.V. Op zondag 2 juli om 12.00 uur geeft de jonge pianist Ralf Wilmes een pianore cital in de aula van de RMA-muziek- school te Amersfoort. Ralf (17), wonend te Soest, heeft nu 10 jaar pianoles gehad van RM A-docent Gé van Leeuwen Onlangs werd hij toe gelaten tot de pianoklas van Jan Wijn aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam. Dit jaar was hij één van de optredenden op het RMA-solisten-concert. Bege leid door het Amerfoorts Jeugd Orkest speelde hij toen het pianoconcert KV488 van Mozart. Op 2 juli zal hij werken spelen van o.a. Bach, Beetho ven en Bartok. Onbekenden hebben in het weekeinde een aantal houten schotten achter het station Soestdijk losgewrikt. Volgens de politie stonden de spullen al klaar om te worden meegenomen. De schade is aanzienlijk. Het herstel vergt waar schijnlijk een bedrag van 950 gulden. De politie heeft zaterdagmiddag aan de Van Weedestraat weer een controle ge houden op het gebruik van de parkeer- schijf in de blauwe parkeerzone. Veer tien automobilisten liepen tegen de lamp. Zij krijgen de rekening thuis. Het CDA-Soest houdt op maandag 3 juli een algemene ledenvergadering in de Rank, Soesterbergsestraat 18, aan vang 20.00 uur. Op de agenda staan twee belangrijke punten: 1) de stem ming over de advieslijst voor de Kamer verkiezingen van 6 september a.s. en (2) de kandidaatstelling voor de ge meenteraadsverkiezingen van 21 maart 1990. Wat dat laatste betreft: ieder lid is ge rechtigd zichzelf of mede-leden als kan didaat aan te bevelen voor de CDA- raadsfractie 1990-1994. Namen en adressen dienen uiterlijk 1 september te worden opgegeven bij het secretariaat, Prins Hendriklaan 16, 3761 DV Soest, waar men ook terecht kan voor inlich tingen over verdere voorwaarden. Op woensdag 5 juli 1989 zal het Twee de Kamerlid mevrouw Erica Terpstra in de grote zaal van De Vijverhof spre ken over het onderwerp "Ouderenbe leid". Zij zal hierbij o.a. aandacht beste den aan de zelfstandigheidsproblema- tiek en de huisvesting van ouderen in Soest. Zij zal hierbij mogelijk ook in gaan op het rapport "Een nieuwe kijk op Soest", dat in mei van dit jaar is uit gebracht. Het dienstencentrum De Vijverhof is gelegen aan Klarinet 39 (OverheesV De avond begint om 20.00 uur. Ouderen die deze avond willen bezoeken maar geen vervoer hebben kunnen bellen met 11068. Voor vervoer wordt dan ge zorgd. Een ieder is hiervoor van harte uitgeno digd. Dit jaar viert het ÏVN het 50-jarig be staan van de afdeling Eemland. Dit zal groots worden gevierd met een dag voor jong en oud. Op zaterdag 8 juli zullen om 14.00 uur de activiteiten losbarsten op het terrein van de Baarnsche watersportvereniging "de Eem" aan de August Jansenvveg 42 in Baarn en op de 100 meter verder gele gen camping "Bestevaer". Alle festiviteiten zullen op en om het water van de Eem plaatsvinden, waarbij speciaal voor de veiligheid van de kin deren vele doe-activiteiten op het cam pingterrein zijn georganiseerd, zoals vogelpuzzels, het bekijken van water planten en -dieren, alles over vleermui zen en nog veel meer. Voor de aller- hieniMcii zat cun D«-«-ic:iiu vernaai woi- den verteld. Met boten kan men de Eem opvaren, Waarbij de aanwezige natuurgidsen u geheel uit de doeken zullen doen welk een rijk natuurleven zich in en om de Eem afspeelt. Of heeft u liever vaste grond onder de voeten en gaat u wan delen met een van onze gidsen langs de Eem? Op het terrein zijn tenten opge zet. Hier kunt u uitgebreid kennis ma ken met de bodem waarop wij leven, de vogels die hier hun "thuis" hebben, of de fabricage van kringloop papier. U kunt bijen zien zonder gestoken te wor den, vlinders in hun ontwikkeling en al les horen over het "reilen en zeilen" van deze beestjes. Kortom reden genoeg om met het hele gezin op zaterdag 8 juli naar het feest terrein van IVN-Eemland te komen. Voor verdere informatie kunt u bellen: 02155 - 15818. De Vakaturebank richt zich al acht jaar tot mensen met veel vrije tijd, om infor matie te geven over vrijwilligerswerk en alles wat daarmee samenhangt. Om ons vakaturebestand uit te breiden en wat meer variatie in het aangeboden werk te brengen richten we ons deze keer tot in stellingen en organisaties die met vrij willigers werken of dit in de toekomst willen gaan doen. Vrijwilligers en betaalde krachten vor men gezamenlijk in veel organisaties het medewerkersbestand. Voor betaal de medewerkers is gelukkig veel gere geld, er zijn Collektieve Arbeids Over eenkomsten en er bestaat een perso neelsbeleid. Bij vrijwilligers gaat die vlieger niet op. Opeens is het dan niet meer vanzelf sprekend om de onderlinge rechten en plichten te regelen, een verzekering af te sluiten of om een begeleidings- en bijscholingsprogramma op te zetten. De vrijwilligersvakaturebanken vinden dat deze rechten ook voor onbetaalde medewerkers dienen te gelden. In feite moet een organisatie bij haar personeelsbeleid juist extra aandacht geven aan de vrijwilligers. Juist omdat de materiële beloning bij vrijwilligers ontbreekt, is een goede samenwerking met gezonde arbeidsvoorwaarden van beslissend belang. Vrijwilligers verdie nen een goede behandeling. Ze hebben bewust gekozen voor dit werk en zijn juist extra gemotiveerd. De kracht van vrijwilligers ligt in hun flexibele werk houding, hun enthousiasme en hun gro te inzet. Zij hechten veel waarde aan een plezierig werkverband en aan waar dering voor hun werk. Bij het vrijwilligersbeleid dient u op de volgende zaken te letten: inspraak en medezeggenschap, de taak van de vrij williger, inwerkperiode, begeleiding, scholing en training, onkostenvergoe ding, verzekeringen, minimale werkpe riode, opzegtermijn, conflicten-en ge schillenregeling. Folders en brochures over diverse on derdelen van het vrijwilligerswerk zijn bij de Vakaturebank verkrijgbaar. Het zeer lezen waardige boekje: "Werken met vrijwilligers" kost 1 gulden (ex. ver zendkosten) en wordt op aanvraag toe gezonden. Vanzelfsprekend kan het boekje ook worden afgehaald bij de WB-Soest. Hebt u binnen uw organisatie behoefte aan vrijwilligers en wordt uw aanvraag positief door de toetsingscommissie beoordeeld, dan komt de ingediende vakature in ons bestand en zal op gezet te tijden in de plaatselijke nieuws- en advertentiebladen worden gepubli ceerd. Wilt u vooraf liever nog een ge sprekje over de voors en tegens van het werken met vrijwilligers neem dan kon- takt op met de VVB-Sbest. De vakaturebank islgevestigd in C-drie, Willaertstrat 49; openingstijden maan dag, dinsdag en donderdag van 10- 12.30 en 13.30-15.30 uur; vrijdag 11- 12.30 uur, tel. tijdens kantooruren 12630. Vakatures 19/114 Schilder en timmerwerk aan geboden door internationale hulporga nisaties. 19/105 Technische medewerker m/v gevraagd bij instelling in Huis ter Duin. 18/101 Penningmeester gezocht bij jeugdinstelling. 13/102 Stichting t.b.v. het milieu in Baarn zoekt vrijwilligers m/v om zich te belasten met de verkoop van 2e hands kleding samen met andere vrijwilligers. 9/107 Vrijwilligers m/v gevraagd om diverse werkzaamheden te verrichten tijden vakantieweken voor jongeren. 8/124 Assistentie gevraagd bij het opzetten en begeleiden van sportin- stuif. 8/122 Welke vrijwilligers m/v wil bewoners van instelling van tijd tot tijd laten genieten van een ritje met paard en wagen? Men moet op de hoogte zijn van "mennen". Op maandagmiddag 3 juli a.s. vanaf half twee houdt Trema'87 (onderwijs en vorming voor volwassenen) Open Huis. Alle gewenste inlichtingen over de cursussen: I Lezen en schrijven II Al gemene ontwikkeling III Open School kunt U dan ook verkrijgen. U kunt zich ook aanmelden voor de cursussen, die in september 1989 starten. U kunt kennis maken met de docenten en het gebouw bekijken bij een kop kof fie of thee. Mocht U verhinderd zijn en toch be langstelling hebben, het kantoor van Trema'87 is op maandag-, dinsdag en woensdag morgen van 10 tot 12 uur ge opend. Klaarwaterweg 5. Het cursusgeld is f 20>- voor een heel jaar. Dit kan zo laag zijn, omdat het Rijk en de gemeente Soest veel geld voor dit werk beschikbaar stellen. Bachremedies zijn een steeds populair der wordende, zachte manier van gene zen. Het bijzondere van Bachremedies is dat er niet wordt gekeken naar de symptomen en uiterlijke verschijnselen, maar naar de emoties die daarachter liggen en de geestelijke oorzaken van de ziekte. De remedies helpen om de geestelijke oorzaken te harmoniëren en te verlich ten. Het systeem is in de dertiger jaren ontdekt door Dr. Edward Bach, en vormt een milde en voor iedereen be schikbare methode. Roos Vile/ zal op vrijdag 30 juni om 20.00 uur een lezing geven over de Bachremedies. De entree bedraagt f 10,—, opgave van te voren is gewenst. Dat kan bij Mayindra, Kerkstraat 3-5 in Soest, tel. 02155-25599, waar ook de lezing plaatsvindt. Aanstaande vrijdagavond - 30 juni - wordt in de Oude Kerk aan de Toren straat een concert verzorgd door musi ci, die in Soest een zekere bekendheid genieten. Twee talentvolle amateurs zijn de Soester internist Hein Jens, die de vleugel bespeelt, en zijn echtgenote Tora Jens-Schuurman, violiste. Cellist Erik Peter Moll van Charante heeft zijn conservatoriumopleiding verwisseld Foto: Goos van der Wilt. V.l.n.r. Tora Jens-Schuurman, Hein Jens en Erik Peter Moll van Charante. voor een medicijnenstudie. Uitgevoerd worden werken van Brahms, Dvorak en Bruch (van de laat ste het beroemde "Kol Nidré"). Het concert begint om 20.30 uur. Het nieuw opgerichte koor en orkest, het "Amstel-Consort" heeft nog plaats voor zangers en instrumentalisten. Het Amstel-Consort staat onder leiding van Gerard van Amstel. Het koor, dat uit 16 geoefende zangers en zangeressen zal gaan bestaan, heeft nog ruimte voor alten, tenoren en bas sen. De instrumentalisten kunnen nog wor den aangevuld met eerste en tweede violisten, altviolisten en een contrabas sist. Het "Amstel-Consort" repeteert iedere maandagavond in "Zonnegloren" te Soest. Inlichtingen kunnen worden ver kregen bij de dirigent: telnr: 02940 -13204 Op zondag 2 juli wordt in de Hasselaer- zaal van Kasteel Groeneveld in Baarn weer een zondagmiddagconcert uitge voerd, in samenwerking met de Baarn- se Muziekkring. Als solist treedt op Mariken Zandvliet, piano. Zij speelt werken van Beethoven, Schumann, Tchaikovsky, Rachmaninoff en Debus- sy. Het concert begint om 16.00 uur. En tree: ƒ7,50; jeugd ƒ5,— SOESTER COURANT Redaktie-adres Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 Mariken Zandvliet Wist u dat er in Nederland bijna 200.000 volkstuinen zijn? 200.000 Mensen die hun genoegen vinden in het telen van groente- en siergewassen op een stukje grond dat niet bij hun huis ligt. Dit laatste is namelijk de karakte ristiek van de volkstuin. De volkstuin heeft daarom zo'n grote rekreatieve waarde; je gaat namelijk echt de deur uit naar je eigen landje om daar een aantal uren bezig te kunnen zijn. Wist u dat het helemaal niet moei lijk is om je op een volkstuin van zo'n 150m2 enkele uren per dag bezig te kunnen houden? En dat is dan natuurlijk niet alleen het intensieve bezig zijn op de tuin zelf, maar wat er zeker bij hoort is het uitwis selen van ervaringen met de "buren". U zult, rijdend in een trein, langs de spoorlijn meermalen volkstuinen heb ben gezien. Maar u heeft, wandelend in de natuur of in de stadsrand, ook wel eens volkstuinen gezien. U zult bemerkt hebben, dat er tussen de ene volkstuin en de andere nogal een groot verschil zit. Het Algemeen Verbond vindt, dat volkstuinieren plaats moet vinden in georganiseerde vorm. Dat betekent niet dat u aan strenge, nutteloze regels ge bonden wordt, neen, dat betekent veel meer dat u als gebruiker van zo'n stukje grond beschermd wordt tegen situaties op het komplex, die door slecht gebruik van de medegebruikers onprettig wor den. De vereniging heeft daarom, samen met haar leden, een aantal spelregels opgesteld, waardoor het tuinieren voor elk individu prettig wordt. De vereni ging let bijvoorbeeld op dat mensen die hun tuinen verwaarlozen en bijvoor beeld het onkruid weelderig laten groeien, niet langer gebruik kunnen maken van zo'n stukje grond; dat on kruid waait namelijk over op andere tuinen en men heeft daar last van. De Vereniging zorgt er verder voor, dat niet zo maar elk bouwsel op een tuin wordt geplaatst. Ook op dat punt wordt, zonder dat het de gebruiker veel kost, naar fatsoenlijke uniformiteit ge streefd. Als u op deze dingen let, dan ziet u in e/e/n oogopslag welke volks- tuinenkomplexen beheerd worden door een vereniging en welke volkstui- nenkomplexen aan de gebruiker indivi dueel zonder verenigingsvorm in ge bruik worden gegeven. Natuurlijk zijn er gunstige uitzonderingen in de laatste groep en zijn er wel eens ongunstige uit zonderingen in de eerste groep. Maar dat laatste ligt aan de leden zelf, die het verenigingsbeleid bepalen. Vast siaat dat tuinieren een gezonde hobby is: men is langdurig in de buitenlucht. men heeft beweging. men kan in zijn tuin eigen initiatieven ontwikkelen. de strijd met de natuur aangaan. en als je als overwinnaar uit de strijd komt, heerlijke verse groenten op tafel brengen of een bloemetje mee naar huis nemen. en boven dat alles de heerlijke ont spanning van een geest, die in de maat schappij al zo vaak onder druk staat. Bent u geïnteresseerd of wilt u iets meer weten over deze vorm van vrijetijdsbe steding, dan biedt biologische turnver eniging 't Nut u de gelegenheid om op de open dag 1 juli a.s. te komen kijken en kennis te maken met zo'n vereni ging. Om de kennis op tuingebied te toetsen kan men aan een groenteprijs vraag mee doen die over het tuinkom- plex leidt en waarmee een leuke attentie te verdienen is. De open dag begint om half elf. Het adres: Jachthuislaan te Soest (parallelweg langs de Biltseweg bij paleis Soestdijk) De Vereniging Artishock, Steenhoffslraat 46, Soesl, lel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage Ie leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 29 juni Filmhuis: 'La dolce vita' Achteraf heeft Fellini van deze meest beroemde film gezegd, 'Tk wilde een thermometer aanleggen bij een zieke wereld". De titel "La dolce vita" is opgenomen in het taalgebruik van vele volkeren om het lege, luxueuze bestaan aan te dui den zoals dat eind jaren vijftig in de be ter gesitueerde kringen in Rome werd geleefd. Marcello is in deze film een verslaggever die genoeg heeft van zijn vriendin en het geploeter achter zijn schrijfmachine. Hij voelt zich aange trokken tot de wereld van glamour en glitter. Van het leven dat zich afspeelt langs de Via Veneto. Door zijn ogen zien we deze corrupte en decadente we reld op een manier die destijds het Vati- caan in de gordijnen joeg en ook de Ne derlandse filmkeuring naar de schaar deed grijpen. We zien het Christusbeeld dat per helicopter over de daken van Rome wordt vervoerd. We volgen Ani- ta Ekberg als ze de smalle trap opgaat in de koepel van de Sint Pieter en een sen- cuele douce neemt in de Trevi-fontein. Andere episoden in "La dolce vita" brengen ons naar nachtclubs, orgiën en parties van intellectuelen. Naar de plek waar zich een nepwonder afspeelt voor tv-camera's en een menigte hysterische gelovigen. Naar het strand waar de zwerftocht van de verslaggever eindigt als hij oog in oog komt te staan met een aangespoeld zeemonster. Zeven nachten en zeven ontnuchterende mor genstonden zijn voorbij gegaan: de toe komst is leeg. De onverkorte serie van deze film is nu te zien in Filmhuis Artishock, aanvang 20.30 uur. Entree F 6,00 - c.j.p./65+ F 5,00 Reserveren op de dag vanaf 19.30 uur, tel 19577 Filmagenda donderdag 6 juli TRACK29 donderdag 13 juli HAMMET donderdag 20 juli PAURA E AMORE donderdag 27 iuli LA LECTRICE Voor de vijfde keer organiseert Astma centrum Heideheuvel dit jaar weer Therapeutische Vakantiekampen voor kinderen met astma. Dat deze kampen in een behoefte voorzien, blijkt wel uit het feit dat voor de tweede periode dit jaar het aantal inschrijvingen het aantal te plaatsen kinderen overtreft. In de eerste periode zijn nog enkele plaatsen over. De kampen worden gehouden in de bosrijke omgeving van Driebergen op het landgoed Heidestein. Deelname staat open voor alle kinderen tussen 6 en 14 jaar die poliklinisch op het cen trum zijn behandeld of onder behande ling zijn of ter observatie, c.q. ter behan deling opgenomen geweest zijn. De data zijn: le periode: 8 juli - 22 juli; 2e periode 29 juli - 12 augustus. Voor informatie en aanmeldingen: Astmacentrum Heideheuvel,Soestdij- kerstraatweg 129,1213 VX HILVER SUM, Telefoon: 035 - 88 14 11. Ook dit jaar is in Mayindra weer een zo merprogramma georganiseerd. Een leuk idee voor mensen die in hun vakantie eens een paar dagen ontspan nen bezig willen zijn met iets he/e/1 an ders. Er staan cursussen en workshops op het programma op allerlei gebied. Voor geen ervan is speciale voorkennis of ervaring vereist. Het zomerprogramma bestaat uit een lezing over "De Liefdevolle Bachreme dies" door Roos Vile/ op vrijdag 30 ju ni, om 20.00 uur. Van 4 tot 7 juli is er een kennismakingscursus Bachreme dies. Eveneens van 4 tot 7 juli vindt een Meditatieweek plaats. In deze week zal er vier avonden gezamenlijk gemedi teerd en gevisualiseerd worden. Van 6 tot 8 juli vindt een workshop plaats. In deze cursus gaat men drie dagen leren dromen te interpreteren en de beteke nis die ze kunnen hebben, verdiepen. Vervolgens staat op het programma een workshop Meditatief schilderen. In de ze cursus gaat het erom om de eigen ge dachten- en gevoelswereld via kleuren naar buiten te brengen. Op veler ver zoek wordt ook een cursus Healing voor beginners georganiseerd. Deze dagen zijn vooral bedoeld om kennis te maken met de eigen helende energie. Tai Chi is algemeen bekend als een oe fening voor lichaam en geest. Het is ge schikt voor iedereen, jong en oud. In deze cursus wordt naast het beoefenen van de Tai Chi ook ingegaan op de ach tergronden ervan. Al jaren vinden in Mayindra cursussen Sacred dance plaats. Ook in deze zomer wordt een workshop georganiseerd. Naast Dans zal ook meditatie, zang, ge baren en improvisatie aan bod komen. Tenslotte vindt in augustus een cursus Voetreflexmassage plaats. Door Voe treflexmassage oefenen we een gustige invloed uit op de gehele mens. In deze cursus worden de technieken geleerd, maar daarnaast zal het voelen en de aandacht centraal staan. Informatie en opgave Voor verdere informatie en voor opga ve kunt U terecht bij Mayindra, Kerk straat 3-5, tel 02155-25599, maandag tot en met zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur.

Soester Courant | 1989 | | pagina 9