te koop bij Schoeman Schoeman VII Dagje uitwaaien op veelzijdig Texel 'Bij ons op Soest' Tot 50% korting op alle afdelingen De Ster dames- en kindermode Hil-Ton herenmode NA 10 WOENSDAG 5 JULI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 11 f425.000, VASTGOED HYPOTHEKEN ASSURANTIËN van Breukelen b.v. biedt: aan: Soest Soest Soest Soest Soest Soest Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Gemeente vraagt suggesties voor toekomstig beleid Schrikdraad-apparaat gestolen Geld weg uit kassa midgetgolfbaan Kopij-spelregels Hoe te handelen bij botulisme? Y erkeersmaatregel De Ster De Ster Hil-Ton 212 De Zwaluw SOESTER COURANT Soest, Park Vredehof Nabij Paleis Soestdijk, riant zuid-west gelegen 3-kamer hoekap- partement op de 3e etage met balkon, lift, garage in de tuin en ber ging in de onderbouw. Royale hal met garderobe, bergkast, toilet en intercomvoorziening voordeur, woonkamer met open haard, balkon met schuifpui bereik baar en zijgevelramen, dichte keuken voorzien van koelkast, gaskook- plaat met oven, afwasmachine en afzuigkap, slaapkamer met vaste garderobekasten en royale raampartij, 2e slaapkamer voorzien van vaste kasten, badkamer met ligbad, vaste wastafel en wasmachine aansluiting. Servicekosten f 500,- per maand. e OCC nnn Koopsom: T OOO.UUU;*1 k.k. Soest, A. Paulownalaan Riant vrijstaand herenhuis (bouwjaar ca. 1930) met verlengde gara- (2 auto's), rondom vrije zonnige ligging. Royale gang, droge kelder met stahoogte, toilet, keuken, doorzon- woonkamer (ca. 40 m2) met zijerker en serre aan achterzijde, royale tra- popgang met bordes naar verdieping met grote voor- en achterkamer met v.w., vaste kasten en een met balkon, zijkamer, royale badkamer met ligbad, aparte douche, bidet en v.w.combinatie, afzonderlijk 2e toi let, vaste trap naar open zolder met zolderkamer, veel bergruimte, c.v.- ketel 1987) en badgeyseropstelling. Authentiek sfeervol vrijstaand he renhuis, gehele woning voorzien van voorzetramen. Schoeman Makelaars o.g. Koopsom "k.k. B g g B J A M. Majoor, dir/mak /tax Tel. 02155-16955 Ook kantoren te iW* '"'"SST" via Veenendaal, LIJ uw NVM- Amersfoort, Makelaar Hoofddorp, NVM of via ons Leusden en Tielwku»* kantoor 'van BREUKELEN b.v. A.A. van Breukelen b.v. is een onafhankelijk adviesburo met 20 jaar ervaring in verzekeringen, hypotheken, pensioenen, financieringen en'aan-, en verkoopbemiddeling in huizen en bedrijfspanden. Qm ,j. objektief te adviseren bemiddelt A.A. van Breukelen b. v. tussen 35 gerenommeerde instellingen. A. A. van Breukelen b.v. Koninginnelaan 40 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 garanjie vooi'- g&K<*rherg A.A. van Breukelen is uw part ner bij de aan- en verkoop van huizen en bedrijfspanden. Deze bemiddeling bestaat o.a. uit het geven van technische adviezen, het opstellen van taxatierappor ten en het verstrekken van hypo theekadviezen. Uit ervaring blijkt dat de korte kommunikatielijnen, de efficiën te werkwijze en de daardoor lage kosten kenmerkend zijn voor ons suksesvol bemiddelen. Zo suksesvol zelfs dat wij mo menteel voor een aantal relaties met spoed huizen te koop vra gen in Soest en omgeving. TE KOOP AANGEBODEN B eleggingspand. Huuropbrengst 30.000,- per jaar. Gewaagde koopsom f289.000,- Beatrixlaan Hoekwoning met tuin op het zuiden. Indeling: beganegrond: hal, toilet, woonkamer, keuken. Eerste verdieping: 3 slaapkamers, doucheruimte, inbouwkast, overloop. Zolder met vaste trap. Zolder bestaand uit één ruimte Gevraagde koopsom (229.000,- TE HUUR AANGEBODEN Soest Schrikslaan Bedrijfshal met ka> ruimten, afm. 10,5 GebruLL'^\r t ijkheden op{&y^t°or' sport~ Geen detailhandel. Huurprijs per maand: f 1.500,- Vinken weg Vrijstaand woonhuis met garage en berging op ca. 200 m: grond. Indeling: beganegrond: hal, toilet, kast, open keuken met inbouwappara- tuur en plavuizenvloer, woonka mer. Verdieping: 3 slaapkamers en doucheruimte. Deze woning verkeert in uitste kende staat van onderhoud. Gevraagde koopsomf 173.000 Koninginnelaan Half vrijstaande woning met sou terrain, c. v. en grote loods op ca. 650 m2 grond. Indeling: Souterrain: 3 berg-praktijkruim- ten. Beganegrond: hal, toilet, keu ken en woonkamer met open haard. Verdieping: 3 slaapkamers met inbouwkasten, badkamer, overloop. Zolder met vaste trap: ruime kamer met bergruimten. Mogelijkheid tot kleine bedrijvig heid. Gevraagde koopsom f 269.000,- van Goyenlaan Geheel gemoderniseerd appartement op de eerste Indeling: hal, toilet, keuken, 2 slaapkamers en woonka- Gevraagde koopsom f 77.000,- van Goyenlaan Moderne 3-kamer apjW\ ment v/h 4) op dej£^\ta- ge- Indeling: hal, toijfy^TMecel, keuken, *2rs en woonka- ppartement is voorzien van kunststof schrootjes en nieuwe vloerbedekking. Gevraagde koopsom 65.000,- k.k. U houdt van zee, bos, strand en uitgestrekte duinen, en u wilt van die combina tie een dag lang volop genieten. Als dat zo is, dan hebben de Nederlandse Spoorwegen een ideale oplossing voor u: Dagtocht nr. 8 naar het veelzijdige ei land Texel. Want daar kunt u naar hartelust zwerven door de vrij toegankelijke duinen, wandelen langs de onbedorven stranden of door de uitgestrekte bos sen. En bij mooi weer is de zee natuurlijk een attraktie op zich. Bovendien heeft Texel veel meer te bieden: gezellige markten in de eeuwenoude dorpjes, een prachtig gevarieerd landschap, vijf verschillende musea en een overvloed aan aktiviteiten waaronder paardrijden, vissen, fietsen en parachutespringen, om er maar een paar te noemen. Met andere woorden, op Texel kunt u letter lijk alle kanten uit! Als u van dat alles wilt gaan genie ten, maakt u het zich met deze NS- Dagtocht (geldig van 1 mei tot en met 30 september) wel heel gemak kelijk. U koopt gewoon uw Dag tochtkaartje en daarmee hebt u recht op de treinreis naar Den Hel der en terug, een bootretour naar het eiland en een dagkaart voor hel busvervoer op Texel. Bovendien geven diverse musea op vertoon van uw QagtoplUk&irt korting^En. als u dan bedenkt dat u voor dat al les, afhankelijk van de afstand, een naar verhouding lage prijs betaalt, dan wordt het duidelijk waarom steeds meer mensen een dagje met NS gaan uitwaaien op Texel. Comfortabele reis Wanneer u na een ontspannen treinreis en aantrekkelijke boot tocht eenmaal op het eiland bent, hebt u keus uit talloze mogelijkhe den. U kunt direct op de bus stap pen en u naar Den Burg, de "hoofd stad" van Texel, laten brengen. U kunt ook aan het havenhoofd een fiets huren en uw ontdekkingsreis per tweewieler beginnen. En wie van een mooie wandeling houdt, kan bijvoorbeeld te voet koers zet ten naar het mooie oude dorpje Den Hoorn (een wandeling van on geveer een uur). In dit verhaal kie zen we voor de bustocht naar Den Burg, omdat u vandaar uit ook per fiets of bus verder naar de bestem ming van uw keuze kunt. Gemoedelijk Den Burg Den Burg is een gezellige oude plaats waarop zich al veel te zien en te beleven is. Op maandag en woensdag zijn er levendige mark ten en bovendien heeft het voor zo'n kleine plaats erg veel winkels en uitgaansmogelijkheden. Lo gisch, want Texel is in de zomer een gewilde bestemming: er komen hier elk jaar tienduizenden toeris ten. De naam Den Burg herinnert aan de in 1356 aangelegde "Burgh- waP'cn "Burggracht", waaruit blijkt hoe lang de historie van dit mooie plaatsje is. Wie meer over dat verle den wil welen, kan een kijkje ne-; men in de Oudheidkamer aan dei Kogerstraat. Dit knusse museum pje is gevestigd in een van de oud ste gebouwen van het eiland, een huis uit de 16e eeuw. Dit was oor spronkelijk een tehuis voor landlo pers en wat later een armenhuis, getuige ook het opschrift boven de deur: "die sijn oore stopt voor roe pen der arme. God sal hem niet ontfarme". Zee, bos en duinen Waarschijnlijk wilt u ook wel een kijkje nemen aan zee, of misschien wel een langere strand-of duinwan deling maken. Dan kunt u vanuit Den burg met de fiets naar zee en duinen, of met de bus naar De Koog, het Texelse badplaatsje dat pal aan zee ligt. Mogelijkheden om de zee te bereiken genoeg dus. Toch zijn niet alleen zee en strand de moeite waard. Ook de uitge strekte met hei begroeide duinen zijn voor iedereen die graag in een weids en ongerept landschap wan delt, een verademing. Want hoe druk het ook op het eiland is, de duinen zijn altijd een oase van rust. Gezamenlijk hebben ze een opper vlakte van duizenden hektaren, en daarmee behoren ze tot de grotere aaneengesloten natuurgebieden van ons land. 1001 dagtrips in kleurrijke pocket NS-Dagtocht nr. 8 is één van de tal loze ideeën voor een boeiend dagje uit die bij elkaar te vinden zijn in de nieuwe uitgave van de pocket "Er- op-uit!" Samen met alle onderde len van hel programma "NS-Dag- toerisme" en de belangrijkste eve nementen die in ons land worden gehouden, geeft dit kleurige boekje 1000 tips voor een gezellige één- dagsvakantie. De gids bevat 276 bladzijden en ruim 400 kleurenfo to's. "Er-op-uit!" is te koop voor de vriendelijke prijs van f 3,95 bij alle NS-stations, VVV's, postkantoren en de boekhandel. Het gemeentebestuur wil graag van de inwoners van de gemeente Soest ver nemen welke wensen en ideeën er zijn voor de komende jaren. Daartoe wordt de bevolking opgeroepen sug gesties aan te dragen tijdens een bij eenkomst op maandag 11 september in de Brandweerkazerne, Lange Brinkweg te Soest. Beide bijeenkom sten beginnen om 20.00 uur. Bij "bevolking" wordt onder meer ge dacht aan vertegenwoordigers van ver enigingen en instanties op het gebied van cultuur, recreatie, verkeer/ver voer, volksgezondheid, milieu, maat schappelijke dienstverlening, woning bouw en sport. Vanzelfsprekend kun nen niet-bij-een-vereniging- aangeslotenen ook hun mening geven. De suggesties die op beide avonden worden ingebracht, worden gebruikt als aanvulling op het onlangs uitge bracht rapport "Kiezen en verkozen worden". Geïnteresseerden kunnen het rapport gratis afhalen in het gemeente lijk INFOrmatiecentrum. Met deze oproep aan alle Soester inge zetenen tracht de gemeente gegevens te krijgen voor de ruimtelijke ontwikke ling in die jaren, waaronder woning bouw, winkelbeleid, verkeer en ver voer, bedrijfsterreinen e.d. Studiedag Zowel de suggesties die op beide avonden naar voren komen alsmede de inhoud van het genoemde rapport wor den besproken tijdens een studiedag die op zaterdag 23 september in het ge bouw C-drie wordt gehouden. Voor deze studiedag worden gericht mensen uit alle geledingen van de Soester be volking uitgenodigd. Gekozen is voor een aantal van ongeveer 150 personen die in verschillende werkgroepjes alle ingebrachte suggesties gaan bespreken. De 150 personen vertegenwoordigen het bedrijfsleven, verenigingen, maat schappelijke instellingen en actiegroe pen. De komende weken zal aan de hand van een aantal artikelen aandacht besteed worden aan de beleidskeuzes voor de komende jaren. Ook op de gemeentelij ke pagina's van de Kabelkrant zal de bevolking geïnformeerd worden. Een 48-jarige agrariër van de Weide- weg ontdekte vorige week de diefstal van het apparaat waarmee het schrik draad op zijn land onder stroom kan worden gezet. Hij stelde de politie op de hoogte. Het apparaat had een waarde van ca. 300 gulden. Onbekenden hebben vorige week een bedrag van ca. 110 gulden ontvreemd uit de kassa van de midgetgolfbaan bij het Soester Natuurbad aan de Van Weerden Poelmanlaan. Een 49-jarige inwoner van Bussum deed aangifte bij de politie. De Soester Courant hanteert met betrekking tot het'inleveren van ko pij de volgende spelregels: Algemeen De uiterste termijn waarop kopij kan worden aangeboden voor plaatsing in de krant is: maandagmiddag 17.00 uur. Sport Voor sportkopij geldt een enigszins afwijkende regel: de tekst dient uiterlijk maandagmorgen 09.00 uur te worden aangeboden. Rubrieken Voor de 'vaste' rubrieken, waarvan de inhoud geen bijzonder actueel ka rakter heeft, wordt als uiterste inle- vertermijn gehanteerd: donderdag middag 17.00 uur. (van de vooraf gaande week). Kopij die na de genoemde tijdstip pen wordt ingeleverd wordt terzijde gelegd en zal - afhankelijk van de ac tualiteitswaarde - pas in de editie van de daaropvolgende week worden opgenomen. Sinds in augustus 1970 in Nederland de eerste gevallen van.botulisme bij water vogels werden vastgesteld, heeft deze ziekte - een voedselvergiftiging welke gepaard gaat met verlammingsver schijnselen en ademhalingsmoeilijkhe den - zich steeds verder uitgebreid. Zo stierven in de zomer van 1973 tiendui zenden vogels aan botulisme. De sterfte door botulisme komt vrij veel voor bij watervogels die in parken en vijvers verblijven. Ook voor de mens levert het botulisme gevaar op. Het is dan ook noodzakelijk het botulisme-probleem op de meest doelmatige wijze aan te pakken. Wan neer ergens een dode (water)vogel wordt aangetroffen en men vermoedt met een geval van botulisme te doen te hebben, dient men direkt de afd. groen- beheer te waarschuwen (tel.nr. 93647). Het is zaak de dode vogels zo spoedig mogelijk te verwijderen. Bij warm zo merweer ontwikkelen zich in de kada vers larven, welke wfeèr gegeten worden door andere watervógèls, zodat de cy clus van de ziekte zich óp dezé'wijze ge makkelijk voortzet. Op deze manier kan een massale sterfte onder de vogels ontstaan. De gemeeritekwekerij aan de Molenstraat 157 (tél.nr. 19626) wordt als verzamelplaats voor kadavers inge richt. Hier kunnen ook de dode vogels gebracht worden. Indien mén zelf een dode vogel naaf de^emeentekwekerij brengt waarvan nï^iï het vermoeden heeft dat de vogel gestorven is aan botu lisme, dient men plastic handschoenen te gebruiken om zodoende besmetting te voorkomen. In verband met werkzaamheden is de splitsing, gevormd door de Koningsweg en de Eigendomweg^tussen maandag 3 juli en vrijdag 8 september voor alle verkeer in beide richtingen gesloten. OPRUIMING Damesmode van Weedestraat 7-9 Kindermode van Weedestraat 8 Herenmode van Weedestraat 8a Vandaag: Joop van de Brakel De duivenmelker: "Ik hoop dat ik honderd word en dat ik dan nog met mijn duiven kan spelen. Als je op mijn leeftijd op een stoel gaat zitten met de krant, word je gauw oud. Ik sta elke morgen om half zes op om mijn duiven te verzorgen en daar heb ik heus geen wekker voor nodig. Ik heb 150 duiven, jong en oud, maar ze verdienen zichzelf terug. Wanneer je alleen AOW hebt en een pensioen tje is het een dure liefhebberij. Mijn hobby is net een loterij, één op de vijf is prijs, dat is het leuke. Naar Orléans won ik vijfhonderd gulden, de vorige week vierhonderd. Mijn hele huis staat vol met prijzenbekers. Als ik ze ooit wegdoe, laat ik er één staan. Het gaat om de spaning, of de duiven vroeg of laat arriveren. Dat wil ik voor geen goud missen. Alleen je vrouw moet er wel achter staan. Soms staat de hele buurt hier mee te kijken. Mijn zoon klokt binnen 39 seconden acht duiven. Sommige duivenmelkers win nen nooit een prijs en hebben er toch schik in. Ik heb alles al een keer gewonnen: een wasmachine, een radio, een televisie, een Zaanse klok en acht gouden hor loges. Dit klokje wat ik nu draag is dui zend gulden waard. Ik heb altijd goed meegedaan. Zeventien was ik toen ik er mee begon en met duiven vloog op vaders naam. Tegelzetter Ik ben geboren in Baarn. Om in de oorlog niet naar Duitsland te hoeven, ben ik bij de spoorwegen in de bouw gaan werken. Ik kwam in 1946 naar Soest, waar mijn meisje woonde die nu nog steeds mijn vrouw is. Ik ben bij de N.S. weggegaan en leerde tegelzetten bij "kleine" Henkie van Asch. Daarna begon ik voor mezelf en kreeg een ver licht examen in Den Bosch. Bij het mondeling vertelde ik dat ik op het pa leis werkte en ze vroegen me niets an ders meer. Prins Bernard vliegt ook met duiven, bij de Vriendschap. Ik heb zijn naam wel eens genoemd om als vluchtcon- troleur een sergeant-majoor te ont maskeren die zogenaamd een zeer snelle tijd had geklokt met één van zijn duiven die hij op het kazerneterrein huisvestte. De wachtcommandant durfde mij de toegang niet te weigeren toén ik vroeg of ik even paleis Soest dijk mocht bellen. Het dier was nooit gestart. De dader is voor tien jaar ge schorst en uit de dienst ontslagen. Binnen het systeem is fraude haast niet meer mogelijk. We houden elkaar trouwens nauwlettend in de gaten, want in wezen zijn we binnen de ver eniging eikaars concurrenten. De Gouden Ploeg Ik kwam voor het eerst in conact met de Soester duivensportvereniging "De Zwaluw", die dit jaar haar 70-jarig be staan viert, in café-restaurant De Gouden Ploeg. Weetje nog? Ik ben nu veertig jaar voorzitter van deze club, zoals ik ook 15 jaar voorzitter ben ge weest van de bouwbond. Veel duiven melkers zijn bouwvakkers. Ik heb een geweldig bestuur, een echte vrienden club. We hebben een penningmeester die nooit fouten maakt. En we doen nooit iets op kosten van de clubkas. Het is een fantastische vereniging. Veertig jaar geleden hadden we een houten clubhuis dat we verkochten voor 175 gulden. Aan de Schrikslaan bouwden we zelf een stenen gebouw dat we verhuurden voor bruiloften en partijen. Nu hebben we met gemeen telijke finannciële steun een prachtig nieuw onderkomen aan de Konings weg, waarbij V.d. Grift ons geweldig heeft geholpen. De vorige week feestelijk geopend. Duivenwagen Toen de Spoorwegen de tarieven ging verhogen, lieten we destijds bij Van de Dijssel een duivenwagen bouwen voor 51.000 gulden om de duiven over de weg te vervoeren naar Zuid-Frankrijk. We hadden geen cent, maar na vier jaar had iedereen zijn uitgeleende geld terug. Later schaften we voor een ton een tweede vrachtauto aan waar 7000 duiven in kunnen. Ooit wil ik nog eens een wagen erbij. Dat heb ik in mijn kop zitten, al stop ik over 5 jaar zeker als voorzitter. Ik was ook jarenlang voorzitter van de Kring Eemland met 1800 leden en ik heb ook altijd de concoursleiding gehad. Hoeveel tijd ik in de duivensport heb gestoken, is niet meer vast te stellen. Ik heb me altijd verantwoordelijk ge voeld. Vandaar denk ik ook die ko ninklijke onderscheiding. Raadslid Ik ben 12 jaar gemeenteraadslid ge weest voor de Partij van de Arbeid. In die hoedanigheid was ik feitelijk de opvolger van Piet Grift, mijn zwager, ook een vakbondsman. Ik heb het al tijd leuk gevonden voor burgers aller lei dingen te doen. Burgemeester me vrouw Corver kwam wel eens bij mijn duiven kijken. Toen ze me bij haar vertrek aan burgemeester Scholten voorstelde, zei ze: dit is één van de raadsleden waarvan alles gauw mag. Ja, ik maak me wel eens kwaad dat de overheid zo star is en kleinzielig. Als je bijvoorbeeld geen duivenhok mag bouwen, terwijl de buurt geen enkel bezwaar maakt en het prachtig vindt. Via de Raad kwam ik in de Sportstich ting die nu is opgeheven, we zijn schandalig behandeld als bestuursle den van wie men nooit officieel af scheid heeft genomen. De politiek moest zo nodig uit de Sportstichting en wat zie je nu? Al twee jaar lang wordt de Sportstichting alleen door de Poli tiek bestuurd! Ik heb dat standpunt nooit kunnen waarderen, terwijl je toch de burgers bij het gemeentebe stuur noet betrekken. De PvdA be loofde er met mij over te praten. Nou, ze moeten nog steeds komen. Sex Die duiven vliegen alleen op sex. Het zijn allemaal doffers, die na 1000 km als straaljagers naar binnen stuiven en meteen de duivinnen opzoeken. We tenschappelijk is nooit vastgesteld hoe een postduif de weg terugvindt. In Amerika zijn allerlei proeven gedaan. Het is wel mogelijk het hele mechanis me in de duif in de war te sturen. Wan neer je ze in het donker zet bijvoor beeld, komen ze nooit meer terug. Ik ben zeker vijf keer een goede duif kwijt geraakt. Vinden ze er één van mij in België, dan ga ik hem halen. Al Foto: Herman van Dam is het maar voor de nakomelingen. Ik heb een zeldzaam koppel met twintig kinderen en kleinkinderen die een prijs hebben gewonnen. Soms ver koop ik er één voor honderd gulden. De duurste duif kostte deze winter 96.000 gulden en werd verkocht naar Engeland. Naar Japan ging er één voor 45.000 gulden. Het is maar wat de gek er voor geeft. Het is net als met een Van Gogh of Mondriaan. Ik ben stapelgek op mijn duiven. Soms heb ik schijt aan prijzen. Dan weet ik vantevoren als wedstrijdleider dat 80% niet terug komt. Sommige dui venmelkers zijn net kinderen en schrijven toch in met een noordoos tenwind. Een duif is net een klosje ga ren, zeg ik altijd. Als de reserves op zijn, raakt het garen op en houd je het lege klosje over. Zo simpel is dat. Krop Als een duif een poot breekt, repareer ik dat zelf. Ik heb wel eens een duif ge opereerd niet een zakmes aan zijn krop. De dierenarts had het beest al opgegeven, maar met wit garen heb ik de wond weer dichtgenaaid en het dier vliegt weer. Ik zou deze sport voor geen goud willen missen. "De Zwaluw", een vreemde naam voor een duivensportvereniging, zeg jij. Kijk, een zwaluw komt als trekvo gel in het vooijaar altijd weer op zijn oude nest terug. Zo is het nu ook met een postduif. Vandaar die vereni- gingsnaam, denk ik, die ze zeventig jaar geleden bedacht moeten hebben. Nou, je zit erbij. Deze man kwam zo maar honderd gulden brengen voor de clubkas. Cadeautje voor het nieuwe verenigingsgebouw. Van zijn zakgeld gespaard. Het is een fantastische club, "De Zwaluw". JAN VISSER Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten.

Soester Courant | 1989 | | pagina 11