HfiNS WESTERHOF WEEKEND RECEPT muitemv Otto's Drankenspeciaalzaak maakt winkelcentrum Overhees compleet EVEN NAAR JAC. HERMANS Uw kijk- en luistervriend WOENSDAG 5 JULI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 13 EEN WEERZIEN Vanaf volgende week donderdag geopend Valencia Late sinaasappelen Mini-prijs&Maxi-keus Bospeen SC.Het, Siemens FA 1083 Siemens FA 118 Siemens FA 114 prijs f 1998." Uw f3498.- prïjs f2298.- Zuidpromenade 28 - Telefoon 19629 'Recreatieproject' Van der Huchtschool brengt f.1200 op voor Stichting Stimulans Bestuurswisseling in 'De Bundeling' Licht- en Krachtinstallaties Zomerse stoofpot met lamsvlees Oud Papier in Colenso Vrouw ramt hek, boom en lichtmast Bewoner betrapt dief Kopij-spelregels Vrienden Soester Natuurbad: 'Soesters zijn hun openluchtbad nog steeds niet kwijt' 24,90 24,90 door Arie Wandelaar Wat de uitverkoop en opruiming be treft slaagt de Soester middenstand, evenals alle middenstanders buiten de dorpsgrenzen, er ieder jaar voortreffe lijk in kopend publiek reeds vroeg in staat van opwinding te brengen. In de weken, die aan de halfjaarlijkse vooraf gaan, is de gangmat bezaaid met grote en kleine per PTT afgele verde drukwerkjes waaruit geadres seerden kunnen opmaken dat ze, be horend tot de vaste cliëntele, een streepje-voor hebben. Marie heeft in de ruim 28 jaar dat we in Soest verblijven al heel wat streep jes-voor verzameld. Arie daarentegen niet, maar dat heeft te maken met het wat droevig makende onderscheid dat v.d. Linden en zijn collega's, evenmin als verkopers van tabaksartikelen, het noodzakelijk achten flessen Remy Martin dan wel Pall Mali in de uitver koop te gooien. Geen actiegroep die voor deze steeds weer terugkerende misstand de barricaden is opgegaan en dus heeft, wie dit onrecht aangaat er mee te leven. Leven ook, althans Arie, met de van zelfsprekendheid, dat er als man van je wordt verwacht deel te nemen aan een tournee langs de glazen kijkkasten waarachter schoenen, jurken, vestjes en lingerie listig zijn opgesteld met de bedoeling gezinsbudgetten te ontrege len. Vroeger, toen Arie's werkweek nog door een C.A.O.-voorgeschreven werktijd werd gevuld, kon hij met ui terst vernuftige uitvluchten aan de halfjaarlijkse martelgang ontkomen. Sinds men binnen het arbeidsproces van de gedachte uitgaat dat steeds minder mensen voor meer mensen zullen moeten werken, beschikken Arie en zijn lotgenoten in de opvatting van hun wederhelften over zeeën vrije tijd en valt er, tenzij ze in het gips lig gen niet aan de halfjaarlijkse bede vaart te ontkomen. De commerciële springprocessie werd deze week ondernomen. Marie had al le streepjes-voor-kaarten zorgvuldig bewaard en gebundeld, de route uitge- BB stippeld. De eerlijkheid gebiedt Arie te erken nen dat het corvee bij wijze van uit zondering een zeer vlot verloop ken de. Weliswaar had Marie het moeilijk gehad met de keuze: eerst de schoe nen, dan de jurk, of een aanschaf in omgekeerde richting, maar toen ze daarover Arie in de nachtkoets raad pleegde ontving ze slechts een licht ge snurk als commentaar. Na het ontwaken werd Arie bij slechts drie streepjes-voor-gevende midden standers als toeschouwer op een stoel geparkeerd. Marie hees zich onver moeibaar in het textiel en iedere crea tie waarmee ze voor Arie ronddraaide ontlokte bij de dienstdoende verkoop ster kreetjes als "staat u beeldig", "wij hebben er nog maar eentje in uw maat", "dat is voor die kwaliteit en dat model echt geen geld mevrouw". Geen geld, daarover verschilde Arie van mening, maar het zijn kniesoren die overal over vallen, zeker waar het £en bedevaart betreft waarvan de in- fentie als bekend mag worden veron dersteld. De eerste de beste zaak gespeciali seerd in schoeisel voor dames kwam voor Arie als een geschenk uit de he mel. "Drie is teveel" had Arie nog uit geroepen, nadat Marie besloten had tijdens de textieletappe een zonnig jurkje aan te schaffen met de driekleur blauw-groen en wit. "Daar is nooit een bijpassend paar schoenen voor te vin den", had hij na de betaling geprofi teerd. Een misverstand. De plaat met "beeldig, eentje in uw maat, geen geld" werd opnieuw tenge- hore gebracht, terwijl Marie maatje 387, met de drie vereiste kleuren in stapte. Na een Vierdaagse in de schoe nenzaak kreeg de eerste aanbieding het brevet perfect, en showde Marie de aankopen een kwartier later op een zonnig terrasje van café-restaurant 't Hoogje in de wonderschone Kerk straat, Arie aan haar zijde. "Ik ken je", toeterde het plotseling in Arie's oor tijdens het wachten op de bestelde koffie. "Wat ben je dik ge worden", luidden het vervolg. "Wil lem", sprak de spreekster "dit is nu mijn eerste verkering geweest. Je weet wel die jongen die op z'n nagels beet en met tennis nooit een bal raak kon slaan." Willem, de aan Arie's eerste verkering toebehorende Joke, wist niet waar ie kijken moest en maakte een appelach tig verontschuldigend gebaar. Handen werden geschud, Marie kreeg iets feestelijks over zich. "Wat leuk dat jullie elkaar na veertog jaar ontmoe ten. Kom er gezellig bijzitten", nodig de ze overdreven vriendelijk uit. Joke, nog steeds niet ongezellig om naar te kijken, bleek over een geheu gen te bezitten waar de samenstellers van de jaarlijkse Winkler Prins hun voordeel mee zouden kunnen doen. Bijzonderheden inzake de burgerlijke stand waren vlot uitgewisseld, waarna Arie's eerste ontembaar verder^ van leer trok. "Is hij nog zo onhandig?]', wilde 't kreng van Marie weten. "Mijn ouders zagen het de eerste dag al. Een jongen die geen spijker in zachtboard kan slaan kan niks zijn vonden ze.^Kun je nagaan." De bijpassende Willem keek zeer tactisch op z'n gouden uur werk en stelde vast dat het tijd was om op te stappen. Arie meende dit voor stel te moeten honoreren met het ge baar de vier kopjes koffie voor zijn re kening te nemen. "Heeft ie nog zo'n Volgende week donderdag - 13 juli - opent aan de Tamboerijn Otto's Drankenspeciaalzaak zijn deuren voor het publiek. Met deze duidelijke aanwinst is het winkelcentrum Over hees zo goed als compleet. De zaak be schikt over een zeer ruim assortiment gedistilleerd, wijn, bier en frisdran ken. Otto van Leeuwen, de eigenaar van de zaak, is in de slijterswereld van Soest bepaald geen onbekende. Oorspronke lijk afkomstig uit de horeca trad hij ja ren geleden in dienst van een grote slij terij-keten in Amsterdam. In Soest was hij twaalf jaar lang bedrijfsleider van een slijterij. De overstap naar een eigen zaak beschouwt hij als een grote kans en een uitdaging. In de nieuwe zaak kan hij de ideeën die hij in de loop der jaren heeft ontwikkeld gestalte geven. Het wordt dan ook een zelfbedieningszaak, waar de klanten in dien zij dat wensen ook persoonlijk worden bediend en van een deskundig advies voorzien. Het ruime assortiment wordt royaal gepresenteerd in een sfeervolle winkel. Naast gedistilleerd, wijn en frisdranken kan men er ook te recht voor bier, waarbij het buitenland se bier centraal staat. Daarbij wordt een gratis bierpaspoort verstrekt. Huismerk Als "huismerk" heeft de nieuwe dran- kerispeciaalzaak gekozen voor het merk "Van Zuylekom", afkomstig van effiüemy Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 VERKOOP VAN OCCASIONS Schrijfmachines Rekenmachines Copieermachines gat in zijn hand?", informeerde Joke bij Marie. Wij zagen gedrieën Marie denken. "Alleen als het uitverkoop is. U weet toch hoe mannen zijn. Uitslovers." "Daar heb ik de mijne nooit op kun nen betrappen", bitste Joke met een verontwaardigde blik naar haar Wil len terug."Die kan misschien wel twee spijkers achter elkaar in zachtboard slaan", sprak Arie opgewekt. Als blikken nu konden doden, dit ver haal zou nimmer geschreven zijn. ARIE WANDELAAR een ambachtelijke, exclusieve distil leerderij uit Amsterdam, die sinds 1684 al kwalitatief hoogwaardige produk- ten levert. In de openingsweek zijn van het huismerk een aantal aanbiedingen tegen zeer scherpe prijzen verkrijgbaar. Otto van Leeuwen is bijzonder ingeno men met de fraaie lokatie voor de nieu we zaak in de laatste "aanvulling" van het winkelcentrum, waar hem 116 vier kante meter verkoopruimte ter be schikking staat. Een prachtige plek in de grootste wijk van Soest, vindt hij, met als groot voordeel dat er aan vrijwel alle kanten ruimschoots voldoende par keergelegenheid is. Het winkelinterieur - gemaakt door de firma Jan Schade wijk uit Soest - is tot stand gekomen op basis van Otto van Leeuwens eigen ideeën. "Soest is een goeie plaats voor een slij terij," stelt hij vast. "De alcohol-con sumptie ligt hier boven het landelijk ge middelde." Naar de oorzaak daarvan kan hij alleen maar gissen, al zal het wel iets te maken hebben met het gemiddel de inkomensniveau van de bevolking. Het prijsniveau in Otto's Drankenspe ciaalzaak is overigens niet hoog en bo vendien zijn met grote regelmaat spe ciale aanbiedingen. In oktober (wijn maand!) krijgt speciaal het wijnassorti ment extra aandacht. Proeftafel Veel n^djjuk legt Qwp van Leeuwepppj de voorlichting aan de klanten. Achter in de zaak komt een vaste proeftafel te staan, waar elke week gratis geproefd kan worden van een wijn of gedistil leerd. De eerste week is dat bijvoor beeld "Peach Tree", een verfijnde per zik-likeur. Verder is er ook allerlei in formatie beschikbaar over drankjes, Otto van Leeuwen voor het pand waarin volgend? week de drankenspeciaalzaak van start gaat. cocktails, etc., evenals menusuggesties en de bijpassende wijnen. De klanten kunnen op hun gem^k snuffelen en des gewenst Otto en zijn vrouw Engelien - die "klantgericht werken" tot hun mot to hebben gekozen -'aanklampen om zich zo goed mogelijk te latén voorlich ten. J De nieuwe zaak is aangesloten bij de in kooporganisatie "Sans Rival", waarin zelfstandige slijters samenwerken. Spe ciale bestellingen kunnen daardoor snel geleverd worden. Voor het thuisbezor gen van dranken wordt overigens, zoals gebruikelijk, een vergoeding van f 2,50 in rekening gebracht. Aanbiedingen In de Soester Courant van volgende week treft de lezer een grote openings advertentie aan, waarin Otto's Dran kenspeciaalzaak de aandacht trekt met een aantal uiterst aantrekkelijke ope- nings-aanbiedingen, zoals Vat 69 whis ky, de exclusieve White Cat rum en Bokma, naast een speciale Kirr-aanbie- ding (Crème de cassis en witte wijn). Ook de Heineken-thuistap is bij de nieuwe slijterij verkrijgbaar. De zaak zal elke dag (behalve maan- dagmprgen) geopènd; zijn van 9.00 tot 18.00 uur, evenals op de vrijdagse koopavond. Op zaterdag sluit de win kel om 16.00-zijn deuren. Ter gelegen heid van de opening - die verder zonder "toeters of bellen" zal plaatsvinden - ontvangt de eerste klant donderdag 13 juli om negen uur gratis een fraai boe ket. kilo 99 Aanbiedingen geldig t/m za.8 juli 1989 en alleen in filialen met een groente afdeling. per bos. •nel. Iransportkoller voor camera en toebehoren Ideaal voor huis-tuin- en keuken films, maar ook voor de professio nal. Mogelijkheid om achteraf ge luid bij te mengen. Wordt geleverd met accu, lader, koffer, tape en dupliceerkabel. 8-mm-systeem, variabele High Speed Shutter, 6-voudige motor- zoom, digitale autofocus, digitale diafragmabesturing, digitale titel- inblending, datum-generator, AV-opname aansluiting, gewicht 1,2 kg. 8-mm-systeem, High Speed Shutter, 6-voudige motor-zoom, digitale autofocus, digitale dia fragmabesturing, datum generator, gewicht 1,1 kg. Normale prijsf 2998,- Actie-voordeel f 1000,- Uw Normale prijsf 4498,- Actie-voordeel f 1000,- pri|s Normale prijsf 3098,- Actie-voordeel f 800,- De Van der Huchtschool aan de Pau- lus Potterlaan sloot vrijdagavond haar 'recreatie-project' af met een gezellige braderie. Lekkere hapjes, bier, wijn, koffie, thee en fris, waren overvloedig aanwezig om de ouders, kinderen en belangstellenden te laven. Al het geld dat binnenkwam ging naar de stichting Stimulans. De 350 bezoekers tastten flink in de buidel, want de markt lever de een bedrag op van maar liefst 1200 gulden. Niet alleen op het plein, ook binnen in de school was het een gezellige drukte. Ouders zochten zich een weg door de klaslokalen, in de hoop een prijsje te winnen. Door de kinderen was namelijk een soort 'puzzelrit' door de school op gezet. Daarbij kwamen de ouders langs al het moois dat de kinderen gedurende het project hadden gemaakt. Iedere groep had namelijk in zijn eigen klas en op zijn eigen manier invulling gegeven aan het begrip 'recreatie'. De lokalen van de kleuters hingen vol met koffertjes, die door de kinderen zelf waren 'ingepakt'. De jongste kinderen hadden het over kamperen gehad. Dat was dan ook duidelijk te zien, want mid den in het lokaal stond een tent en voor de deur bevond zich 'Camping Kleuter- pret'. Groep 7 en 8 zijn in het kader van het project zelf naar 'Stimulans' geweest N s»™ «Kasss om te zien waar zij nu eigenlijk voor be- bij huis en daardoor is het voorde kin- zig waren. Directeur R. Mol: "We wil- deren makkelijker om zich in te leven, den de kinderen nu eens iets voor een Ze kwamen allemaal diep onder de in- ander laten doen. Stimulans is dan dicht druk terug. Vorige week woensdag heeft in het ge zondheidscentrum "De Bundeling" een bestuurswisseling plaatsgevonden. Statutair aftredend waren de heer A.F. Cremer en mevrouw M.C.P. Walter- van der Togt, die vanaf de oprichting hun zeer gewaardeerde bijdrage heb ben geleverd. Gezien de aanmelding van meerdere capabele kandidaten werd van de gele genheid gebruik gemaakt om het be stuur met twee leden uit te breiden. Als nieuwe bestuursleden werden welkom geheten: de heer G. van Brummelen, mevrouw L. Grooters, mevrouw M.J. Weidema-Woensdregt en mevrouw R. Vink. Samen met de reeds in functie zijnde bestuursleden - mevrouw J.M. Banki, mevrouw A. Knol en de heer J.R. van Poppelen - zal worden voortgegaan met het stimuleren van de samenwerking binnen de eerstelijns-gezondheidszorg en het bevorderen van de inbreng van de bevolking in de wijk Soest-zuid, wat zeker gezien de huidige turbulente ont wikkelingen binnen de gezondheids zorg geen eenvoudige zaak is. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. o Tel.(02155)13014-12577 Het gerecht is een variant op de befaamde Trish stew' waarin voornamelijk typische wintergroenten worden verwerkt. Reken voor 4 personen op 500 a 600 lams- lappen. verder heeft u nodig: 300 gram sperzieboontjes 200 gram wortelen, 100 a 150 gram doperwten (gedopt) 1 rode papri ka, 6 vooijaarsuitjes (met veel groen) of 2 dunne preitjes, 650 a 750 gram kleine aard appelen (krieltjes), schoon geschrapt. Snijd het vlees in dobbelstenen (ca. 1 V2 cm), leg het vlees in een pan en voeg zoveel ko kend water toe dat alles royaal onder staat en breng alles opnieuw aan de kook. Schuim het oppervlak enkele malen zorgvuldig af. Temper de warmtebeon. Voeg wat zout toe en leg er 2 kleine laurierblaadjes bij. Leg het deksel op de pan en laat alles gedurende 30 minuten zachtjes koken, maak de sperziebo nen schoon en snijd ze in stukjes van 3 cent- timeter. Was de paprika, verwijder de stee laanzet. Halveer de paprika, neem het zaad en de zaadlijsten weg. Snijd het vruchtvlees in reepjes van 3 cm. Snipper de vooijaars uitjes of de prei. Leg de aardappelen in een pan met dikke bodem. Voeg de inhoud van de pan met het lamsvlees toe. Leg daarna al le groenten in de pan. Voeg wat zout en pe per toe en breng alles aan de kook. Schep de inhoud van de pan eenmaal goed om Leg het deksel op de pan en laat alles gedurende 20 minuten zachtjes doorkoken. Schep hier na alles nog eenmaal om en verwijder de lau- rierblaadjes. Dien het gerecht op in een voorverwarmde schaal. Tip: geef er lekker knapperig stokbrood bij. Bereidingstijd 25 minuten. Energie per portie: 1895 kJ (455 kcal) Onze fotograaf schoot dit plaatje in Park Colenso. Kennelijk was het te veel moeite voor de 'eigenaar' van de kran ten om deze naar de oud-papierhandel Foto: Herman van Dam te brengen. Hij of zij dumpte ze dan ook maar tussen de begroeiing. Geen fraai gezicht, maar van de kranten was hij af. Een 28-jarige Soesterse was vorige week betrokken bij een eenzijdig onge val op de Den Blieklaan. Door onbe kende oorzaak verloor ze de macht over het stuur van haar auto, die vervolgens niet alleen een hek, maar ook een boom en een lichtmast raakte. Haar wagen moest worden weggesleept; de vrouw zelf mankeerde niets. Een inbreker die uit een woning aan de Nieuwstraat een videorecorder wilde stelen werd in de nacht van woensdag op donderdag op heterdaad betrapt door de bewoner. De dief probeerde de bewoner wijs te maken dat hij van de politie was en ging er toen vandoor. Op de Koekoeksweg hield de politie de man staande. De man zei dat hij de vi deorecorder mee had willen nemen omdat de zijne kapot was. De Soester Courant hanteert niet betrekking tot het inlevcicn van ko pij de volgende spelregels: Algemeen De uiterste termijn waarop kopij kan worden aangeboden voor plaatsing in dc krant is: miiiindiigmiddsig 17.(10 uur. Sport Voor sportkopij geldt een enigszins afwijkende regel: de tekst dient uiterlijk maandagmorgen 09.00 uur te worden aangeboden. Rubrieken Voor de 'vaste' rubrieken, waarvan de inhoud geen bijzonder actueel ka rakter heeft, wordt als uiterste inle- vertermijn gehanteerd: donderdag middag 17.00 uur. (van de vooraf gaande week). Kopij die na de genoemde tijdstip pen wordt ingeleverd wordt terzijde gelegd en zal - afhankelijk van de ac tualiteitswaarde - pas in de editie van de daaropvolgende week worden opgenomen. Maandagavond j.l. vond de eerste le denvergadering plaats van de nieuwe vereniging "Vrienden Soester Natuur bad". In het Amnesty-gebouw aan de Duinweg werden spijkers met koppen geslagen door de club die zich "met man en macht inzet om het Soester Natuurbad te redden van het met man en muis vergaan in de politieke wate ren," zoals een woordvoerder het uit drukte. De secretaris, Aartje Kroes, las de aan wezigen eerst het concept-verenigings plan voor. Ze was daarbij toepasselijk gehuld in baddoek, zonneklep, zwem band, vleugeltjes, zwemvliezen en biki ni. De leden werden het snel eens over de doelstelling, de werkwijze, het be leidsplan, de ledenwerving, de statuten en het vignet van de "Vrienden Soester Natuurbad". Het voorlopig bestuur legde eens te meer de nadruk op het feit dat de Soes ters hun openluchtbad nog steeds niet kwijt zijn. De goedkeuring van de pro vincie is er nog steeds niet en op 11 juli zullen het voorlopig koopcontract en de plannen van de heer Taphoorn op nieuw worden beoordeeld door Provin ciale Staten. "Vrienden Soester Natuurbad" heeft besloten het provinciebestuur op die dag een plan aan te bieden dat kan lei den tot het behoud van het Soester Na tuurbad voor de inwoners van Soest en de regio, onder beheer van de gemeente Soest. Het plan behelst ook de uitbrei ding van het bad met een overdekt zwembad. Behoefte neemt toe Volgens de vereniging moet de recrea tieve functie van het Natuurbad her steld worden. Recente cijfers van het CBS geven aan dat het individueel zwemmen en sporten veel populairder is geworden dan in verenigingsverband. Bovendien maakt het toenemend aan tal sluitingen van open water - zoals bij voorbeeld het Velu wemeer - in verband met de intensievere watervervuiling de behoefte aan openluchtbaden met schoon water, zoals het Soester Natuur bad, steeds groter. Soest heeft een zwembad om trots op te zijn, aldus de vereniging, die zich ge steund weet door veel inwoners van Soest die een bezwaarschift hebben in gediend tegen het bestemnmingsplan Dal weg, omdat ze niet tevreden zijn met een overdekt zwembad tussen de huizen en de flats, maar liever een zwembad voor zomer en winter willen temidden van de Soester bossen. Wie belangstelling heeft voor het lid maatschap van "Vrienden Soester Na tuurbad" kan zich in verbinding stellen met voorzitter Jos van der Leij, Nieu- weweg 6, 3765 GD Soest, tel. 15612.

Soester Courant | 1989 | | pagina 13