THUIS DE NIEUWSTE FILMS KIJKEN Ovvj dfi, hfpathMk JOujeja* vooi» oyis ^ia^a Km Wj tö2ov, &q«*wtOA&l K|ofi.+«n m. U<Uf 'QomhuMtAlL KXK LONG 1RM MADE IN HEAVEN THE GREAT 0UTD00RS THE DANCER'S TOUCH TROPIC OF DESIRE Ideaal voor de late zomeravond Assurantiekantoor J.G. van Rouwendaal - Burg. Grothestraat 11a, Soest. - Tel. 16467 of 24810 WOENSDAG 5 JULI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 4 *00 X Wf.'v De man die het Westen wild maakte Romantisch en hartverwarmend Een keiharde thriller Harde film in zachte omgeving HITTEGOLF VAN VIDEOFILMS Wie aan een hittegolf denkt, ziet zichzelf niet de hele avond televisie kijken. Het leven speelt zich dan bij voorkeur buiten af. Zo lang mogelijk in de tuin of op het balkon, met een koel glas onder handbereik. En voelen hoe de hitte van de dag plaatsmaakt voor de koelte van de nacht. Totdat... het écht te fris wordt buiten en we nog even de huiskamer opzoeken. Je zet de televisie aan voor misschien het late journaal, want veel méér heeft het scherm op dat tijdstip niet te bieden, behalve de herhaling van een cursus of iets dergelijks. En dat is jammer. Want zo'n heerlijke zomeravond kan heel mooi eindigen met nog een ontspannende film. Wel, ziehier het geluk van video! Precies op jouw moment kun je de film laten starten (even na zonsondergang natuurlijk) die je zelf hebt uitgeko zen. En wat die keus betreft: als je kijkt hoeveel goede films momenteel worden uitgebracht, is ei zeker in de videowereld sprake van een hittegolf. Actie, spanning, romantiek, avontuur. Het wordt een filmzomer van jewelste. Want een zomeravond houdt niet op bij een fraaie zonson dergang. Dan begint het pas echt! De romantiek, humor en actie van het goede oude wilde Westen komen tot leven in Long Arm, een verse western van de oude stempel. Curtis Long, (een rol van John Ter- leskey) heeft de bijnaam Long Arm. Mannen vrezen hem, maar vrouwen raken snel onder de indruk van zijn charmes. Hij is hulp-sherrif en dient de wet te handhaven in het woelige Zuiden van de Verenigde Staten, kort na de burgeroorlog. Long Arm krijgt de speciale opdracht om de bende van Codie op te sporen, die de streek wel erg op stelten zet. Met een stel colle ga's en een Indiaanse gids gaat hij op weg. Codie laat zich echter niet verras sen en dus begint het kat en muisspel in de gevaarlijke streek. Totdat blijkt dat Codie een broer van Long Arm is, en dat een belangrijk en gerespecteerd burger de kwade man achter Codie's bende is. Dan wordt er een aantal rollen omgedraaid... alleen het gehalte aan romantiek blijft constant. De film heeft alles van een klassieke western met de toegevoegde spanning van een modern script zoals die vandaag de dag in Hollywood worden geschre ven. Een doldwaze komedie waarin nie mand minder dan Dan Aykroyd en John Candy alle ruimte krijgen om elkaar in de haren te vliegen. Aykroyd is een van de grootste film komieken van dit moment. Hij begon zijn carrière als een van de twee Blues Brothers, speelde in Steven Spiel- berg's „1941", werd beroemd met Tra ding Places en veroverde zich een definitieve plaats in Hollywoods Hall of Fame door zijn rol in Ghostbusters. Zijn tegenspeler is John Candy, win naar van twee Emmy Awards, en be kend door zijn rondborstige optreden in „Summer Rental" en in Plains, Trains and Automobiles. Stephanie Faracy speelt Candy's vrouw. Zij werd bekend door rollen in Heaven can wait en de tv-serie De Doornvogels. De goedwillende en wat zorgelijke Chat Ripley (gespeeld door John Can dy) is handelaar in auto-onderdelen. Hij gaat met zijn familie op vakantie om zijn zorgelijke bestaantje even ach ter zich te kunnen laten en zichzelf te kunnen hervinden in Amerika's wijde natuur. Dat vooruitzicht wordt echter wreed verstoord als zijn zwager Ro man Craig (Dan Aykroyd) met familie ten tonele verschijnt met het plan ook vakantie te gaan vieren. Craig is een patserige, lawaaiiqe handelsman met een dure speedbuót, een lastige twee ling en een slechte smaak. De confron tatie tussen deze twee uiteenlopende karakters verloopt dan ook niet zonder kleerscheuren en het nodige spektakel. Wie Dan Aykroyd in vijf minuten vele verschillende dansen wil zien uit voeren, of wie wil weten hoe John Candy een achtervolging door een Grizzly-bear, ondanks zijn omvangrijke lijf weet te overleven mag deze hilari sche film niet missen. De kwaliteit van het script wordt gegarandeerd door John Hughes, die eerder tekende voor Planes, Trains en Automobiles en The Breakfast Club. De regie was in handen van Howard Deutch, die eerder zijn sporen verdien de met „Pretty in Pink" en „Some Kind of Wonderful". 77 Timothy Hutton speelt de hartverwar mende rol van Mike Shea, een een voudige tv-installateur die werkloos is geraakt en besluit naar Californië te trekken. Op weg daarheen doet hij een poging om twee mensen uit een te water geraakte auto te redden, en daarbij verdrinkt hij zelf! Dan begint het verhaal van zijn le ven in de hemel; waar hij mag verblij ven tot hij weer (als baby) terug zal keren naar de aarde. Het is er fantas tisch, maar het 'geweldigst is toch zijn romance met Annie Packert (gespeeld door Kelly McGillis!), die „hemels" is. Helaas, Annie moet naar de aarde terug, en Mike t'vvijfelt eraan haar ooit nog terug te zien. In zijn wanhoop klampt hij de man aan die de zaken regelt in de hemel, Emmett Humbert. Deze vriendelijke baas is de beroerdste niet, en Mike mag terug naar de aar de, maar... hij krijgt dertig jaar om zijn Annie terug te vinden, anders zal hij haar voor altijd verliezen... Dat blijkt een groot probleem: Annie is de dochter geworden van een ge pensioneerde luchtmachtofficier, ter wijl Mike als zoon van een arme onge trouwde vrouw in Maine op aarde terugkeert. Hoe kunnen de twee elkaar ooit terugvinden? 30 Jaar blijkt plots een heel korte tijd. Made in Heaven is een fantastische en vooral romantische en hart- veroverende film over wat de liefde vermag. Een lichtvoetige comedie voor veel zomers kijkgenot. Niemand minder dan Burt Reynolds gaat schuil achter de ex-politieman B. L. Stryker. Moe van het politievak ves tigt hij zich bij zijn vriend, de worste laar Ozzie Davis, als privé-detective in het comfortabele Palm Springs. Op een kwade dag wordt Strykers hulp ingeroepen door de plaatselijke politiechef: een gemaskerde balletdan ser heeft als hobby het op artistiek verantwoorde wijze verkrachten van vrouwen. Stryker wil er niets mee te maken hebben totdat iemand uit zijn directe omgeving het slachtoffer wordt... Het oplossen van de ptoblemen wordt bemoeilijkt door een hinderlijke roddeljouranlist, die akelig veel van Strykers verleden weet, en door hem geobsedeerd lijkt. Een verdere compli catie wordt gevormd door de knappe vrouwelijke psychiater dr. Diane Dec ker (gespeeld door de knappe Helen Shaver), voor wie Stryker een meer dan professionele belangstelling ont wikkelt. Voordat de zaken in kannen en kruiken zijn heeft Stryker heel wat problemen op te lossen. Maar ach... in Palm Beach ging het er toch al heet aan toe. The Dancer's Touch'is een spannen de detectivethriller met een schitteren de hoofdrol voor Burt Reynolds. Rita Moreno, die in de film de rol van zijn ex-vrouw speelt, kreeg voor haar ac teerprestaties een Oscar, een Tony en een Emmy. Key West in Florida is een schitterend vakantieparadijs, maar ook een drei gend plaatsje vol wantrouwen en kwaadwilligheid. Hier arriveert Chase. Hij is een jongeman met een raadsel achtig verleden, die de welgestelde vrouwelijke bevolking in dit paradijse lijke oord graag zijn diensten levert. Maar... niet iedereen is dol op hem. De lokale sherrif bijvoorbeeld en ook diens hardhandige handlangers probe- ren Chase op alle mogelijke manieren het leven zuur te maken. De situatie kan niets anders dan uit de hand lopen en Chase, die steeds wanhopi ger wordt, voelt zich gedwongen om verantwoording af te leggen voor zijn gewelddadige verleden. Want hoe hij ook probeert er aan te ontkomen, de bittere ervaringen uit zijn gewelddadi ge verleden neemt hij altijd met zich mee...

Soester Courant | 1989 | | pagina 4