COMBI MAAND AANBIEDINGEN 14.95 129: 11.50 G//GHCOMBÏ DeSoester Duinen 1 Adviesbureau Van Ginkel vindt nieuw onderdak aan Steenhoffstraat Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 5 JULI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 5 MINOLTA 7000 AUTOFOCUS REFLEXCAMERA MET ZOOM OBJECTIEF AF28-85 MM/i F3.5-4.5. 10013524 19.95 MINI PRISMAKIJKER Flitsende Walkman SONY WM-B 12 WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" - TEL. 1 2874 FOTO o VIDEO «AUDIO vraagt uw aandacht voor Ontwerp-Hinderwetver- gunning Monumentenwet Hinderwetaanvraag Joh. Mets doet water bij de wijn Hinderwetvergunning Bouwzaken Stel bij ons uw lievelingsmenu samen! Bomen plotseling illegaal gekapt Meerderheid raad voor uitstel verkoop Heuvelweg-terrein Courantenreklame is met te vervangen Assurantiën en belastingadviezen 4 1§| Kleedt U behoorlijk! Ook in vacantietijd WÊ De meest verkochte en meest onderscheide AF reflexcamera ter wereld, inclusief kwaliteits zoomobjectief van groothoek (28 mm) tot 85 mm (ideaal voor portretten) COMBI JUNIOR CAMERA Stel u gaat ergens naartoe, waar u graag foto's zou willen'® maken. Alleen... uw dure camera meenemen vindt u - om welke reden dan ook toch wat riskant. Wat doet u? Eenvoudig: u loopt even bij Combi binnen en koopt de Combi Junior Camera. Voor iets meer dan de prijs van 'n filmrolletje. U heeft dan een echte camera in handen, waarmee u 24 foto's maakt. En is ie vol, dan levert u hem in z'n geheel in bij Combi. Die ook deze foto's dan keurig voor u ontwikkelt 2-pak Kodacolor Gold 2-pak Kodacolor Gold 100135-36 24 95 2-pak Kodacolor Gold 200135-24 21 95 2-pak Kodacolor Gold 200135-60 26.95 2-pak Kodak Ektachrome 135-36 24.95 ,t vergroot 8 X opvouwbaar tot zakformaat groen rubber bekleed incl. etui In diverse kleuren. Incl. hoofd- CQ— telefoon Ut/' Gratis "Dwayn Wayn" zonnebril. TDK GELUIDS CASSETTES Je favoriete muziek neem je zelf op. En dan gebruik je natuurlijk TDK-kwaliteit Nu bij Comb'i 5-pak D-60 voor slechts 5-pak D-90 *1 C Cfi voor slechts X %J \J Kleurenfoto's ontwikkelen en afdruk ken door Kodak Select. Gratis 2 jaar garantie en verzekering op alle foto- en video-apparatuur. Audio- en videocassettes. Grote sortering, lage prijzen. Videocamera's en accessoires. Ook te huur. Bij de afd. Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren (en voor a. De pendance Publiekszaken Soesterberg) ter inzage de ontwerpen van de be schikking op de verzoeken van: A. Van Geest Soesterberg B.V., Veldm. Montgomeryweg 65, Soester berg, voor het uitbreiden, wijzigen van het machine-apparatenbouw- en con structiebedrijf annex spuiterij op het perceel Veldm. Montgomeryweg 65, Soesterberg; b. E.J. Leertouwer, Molenstraat 137 voor het uitbreiden/wijzigen van het magazijn, werkplaats, showroom op het perceel Molenstraat 137. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend voor 20 ju li 1989. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. De burgemeester maakt bekend dat op 27 juni j.1. een aanvraag ingevolge de monumentenwet is binnengekomen voor het wijzigen van de boerderij 't Klooster, plaatselijk bekend Eemstraat 16 te Soest. Het pand is ingeschreven in het rijksmonumentenregister. De aanvraag en de daarbij behorende bescheiden en tekeningen liggen met ingang van 6 juli 1989 gedurende een termijn van veertien dagen voor een ie der ter inzage in het gemeentelijke in formatiecentrum en in het kantoorge bouw aan de Lange Brinkweg, eerste verdieping, afdeling ruimtelijke orde ning en bouwzaken. Binnen genoemde termijn van veertien dagen kan een ieder tegen de aanvraag bezwaren indienen bij Burgemeester en Wethouders van Soest. Bij de afd. Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage een verzoek met bijlagen van: A. Lanser, Soesterenweg 6, voor het uitbreiden/ wijzigen van het agrarisch bedrijf op het perceel Soesterengweg 6. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingetekend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden op donderdag, 27 juli 1989 om 09.00 uur in de commissiekamer, Lange Brink weg 77. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Sinds enkele weken doet Joh. Mets aan de van Weedestraat 90 nadrukke lijk water bij de wijn en voert een uniek assortiment van elf verschillen de soorten bronwater. Heel veel mensen zijn dag in dag uit met hun gezondheid bezig. Trimmen, niet roken, verstandig eten, noem maar op. Bronwater past uitstekend in die sfeer. Het is bovendien de snelst groeiende markt in de levensmiddelen branche in heel Europa. Op consumptiegebied staat bronwater direct na bier op de lijst, dus nog voor de frisdranken. In Amerika zijn winkels die uitsluitend water verkopen. En neem de Zuid-Eu- ropese landen, daar is het heel gewoon dat er bij de maaltijd een fles water op tafel verschijnt. Er zijn verschillende soorten bronwa ter: Naturel met koolzuur, Kalium, Cal cium, Mineralen, extra magnesium, veel of weinig natrium en dat uit ver schillende landen. Namen zijn: Source de Neyrolles, Vittel, Volvig Evian, Vi- chy, Perrier, Norwater, Ramlösa, Con- trex, Badoit en Apollinaris. Een fles wijn samen met een fles bronwater is een prima combinatie Gezondheid!. Bij de afd.Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de biblotheek aan de Alb. Cuyplaan tij dens de openingsuren ter inzage de be schikking op de verzoeken van: a. Drukkerij Atlas b.v., Koningsweg 22, voor het uitbreiden/wijzigen van een drukkerij op het perceel Koningsweg 22. b. Loodgieters- en verwarmingsbedrijf Reijerse B.V., Korte Kerkstraat 1 voor het oprichten van een loodgieters- en verwarmingsbedrijf op het perceel Kor te Kerkstraat 1. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben in gediend; d. enige ander belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen een maand na dagtekening van de ze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een woonhuis met berging en carport, Schrikslaan 18 (ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het uitbreiden van een winkel, Buys Ballotlaan 17, Soesterberg (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 6 juli 1989 eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 tot 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling Bouwzaken, (ka mer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter in zage. "1 Informaties: Info-centrum. STEENHOFFSTRAAT 9a. I Telefoon 02155-22555. Open maandag t m vrijdag, informatietelefoon met actualiteiten j tel. 93665 (24 uurs-service). m In ons sfeervolle specialitei ten restaurant willen wij u de gelegenheid bieden te genieten van een door u zelf samengesteld menu. Hierbij heeft u de keuze uit vele kombinatiemogelijkhe- den vanaf f 35,— per couvert. Uiteraard adviseren wij u graag. tot ziens, Fred en Mieke Klinkhamer RESTAURANT tXi\ SOESTERBERGSESTRAAT t88 - SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 Tot zicht- en hoorbare opluchting van een groot aantal Heuvelweg-bewo- ners heeft een meerderheid van de ge meenteraad vorige besloten tot uitstel van het besluit over het omstreden ter rein aan deze straat. De meeste frac ties vinden bij nader inzien dat er aan de gevolgde procedure toch het nodige heeft ontbroken. Alleen het CDA bleek onverkort achter B. W. te staan, die inmiddels zelf ook verdeeld waren. Gert Beijen (VVD) deelde de raad mee dat een deel van zijn fractie uitstel wen ste, omdat de besluitvorming tot nu toe te rommelig was geweest. Volgens hem was er een "verdeel en heers"-beeld ontstaan, waarin "koopmans-argu- menten" de sterkste waren gebleken. Bij de herziening van het bestemmings plan kunnen alle aspecten in hun sa menhang beoordeeld worden, aldus Beijen. Hij verraste het College overigens met de bekendmaking dat er op het omstre den terrein diezelfde dag twee bomen waren gekapt en wilde van B. W. we- teri wie daarvoor - vooruitlopend op het. bouwrijp maken?, s. opdracht had gege ven. Het College wist van niets. Jan Visser (Prog. Soest),- die tot dusver alleen had gestaan in zijn afwijzing van de verkoop - herhaalde nog eens dat eerst de bestemming van het terrein ge regeld moest worden voordat het ver kocht zou mogen worden. "Maar het gaat wethouder Menne (grondzaken) kennelijk in de eerste plaats om het geld." Ook Adriaan Pothuizen (D66) stelde zich op dat standpunt, evenals Raymond van Gelder (PvdA). Alleen Arie van den Breemer (CDA) vond dat het College geen enkel verwijt kon wor den gemaakt en dat het formeel juist had gehandeld. Wethouder Jan Menne weersprak dat geld het belangrijkste was bij de afhan deling van dit punt. Volgens hem was er sprake van een consistent beleid en was de procedure volgens afspraak verlo pen. Voor uitstel stemden tenslotte de wet houders Plomp (VVD) en Kingma (PvdA), evenals de fracties van PvdA, D66 en Progressief Soest. Van de WD kozen Beijen, Blaauw en Krijger voor uitstel en bij het CDA viel Johan Baks - zelf Heuvelweg-bewoner - uit de boot. Hij onderschreef welsiwaar de argu menten van zijn collega Van den Bree mer, maar verklaarde op grond van an dere argumehten tót een ander stand punt te komen, wat hem applaus van de tribune opleverde. Met 14 tegen 11 stemmen bedong de raad uitstel. Foto: Herman van Dam f/v. i tk fr$ -s ÖV'i Afgelopen maandag heeft het beken de Soester Adviesbureau Van Ginkel zijn intrek genomen in een nieuwe be huizing. Het kantoor verhuisde van de Soesterbergsestraat 10 naar de Steen hoffstraat 16, waar het beschikt over aanzienlijk meer ruimte en comfort voor de talrijke activiteiten: van as surantiebemiddeling tot belastingad viezen en nog veel meer. "Aan de Soesterbergsestraat was het langzamerhand veel te oud en te klein," aldus Aart van Ginkel. "Het was een vierkant blokkendoosje waar we nau welijks uit de voeten konden. In ons nieuwe kantoor gaat dat allemaal veel beter en kunnen we ook makkelijker een privégesprek voeren met klanten die hun fiscale en financiële zaken wil len bespreken." Het nieuwe kantoor - in het pand waar tot onlangs Paradox was gevestigd en daarvoor jarenlang de firma Bosboom (elektra) - biedt ongeveer tweemaal zo veel ruimte. Het interieur is volledig op geknapt en het kantoormeubilair is ver nieuwd, waardoor ook het nieuwe mul- ti-use computersysteem beter tot zijn recht komt. Met dit systeem is alle in formatie voor alle medewerkers direct beschikbaar. Behalve met assurantiebemiddeling in de ruimste zin van het; woord houdt Ad viesbureau Van Ginkel zich tegen woordig ook bezig met belastingadvie zen. In het Belastingadviesbureau Soest-Zuid werkt Aart van Ginkel sa men met zijn vrouw èn mede-vennoot Tonny Haars. Daarnaast zijn verzekeringsconsulent Robert Gulhuis en secretaresse Caro- lien Rijs er werkzaam. Veelzijdig Het bureau is actief op allerlei terrei nen: verzekeringen, geldleningen, hy potheken, etc. Bovendien worden ad viezen verstrekt op fiscaal en financieel gebied, met name aan fal dan niet) star tende ondernemers. Aart van Ginkel adviseert daarnaast ook bij sollicitaties. "Als een bedrijf bijvoorbeeld een finan ciële man zoekt kan ik beoordelen wat voor vlees men in de kuip heeft." Dat Van Ginkel een uiterst veelzijdig mens is wordt ook bewezen door het feit dat hij in september (tijdelijk) docent wordt aan de Hogeschool Utrecht, met als vak "ondernemingsleer Adviesbureau Van Ginkel is aangeslo ten bij de NBVA, de Nederlandse Bond van Assurantiebemiddelaars, herken baar door de grote "A". Aart van Gin- Aart van Ginkel (l.) en zijn medewer kers voor het nieuwe kantoor. kei wijst er nog eens op dat alleen de be tere kantoren gerechtigd zijn de "A" te voeren. "In dit vak heb je voortdurend te maken met beunhazen, en vooral bij schade-afwikkelingen zorgt dat nog wel eens voor problemen. Ons kantoor is zelfstandig en staat volkomen onafhan kelijk ten opzichte van de verzekerings maatschappijen. Dat is een waarborg voor een beter service en een zo goed en voordelig mogelijke verzekering." De ingebruikneming van het nieuwe kantoor is voorlopig zonder feestge druis geschied, maar in september - na de zomervakanties - wordt het nieuwe onderkomen officieel geopend, tegelijk met de viering van het 11,5 jarig be staan van het adviesbureau, dat ooit be gon in een deel van een garage, maar in tussen is uitgegroeid tot een zeer mo dern en uitstekend geoutilleerd kan toor. Dat nieuwe kantoor is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Het telefoonnummer is ongewijzigd: 18540 (dag en nacht bereikbaar). We zijn thans in de dagen, waarop we het passend vinden om allerlei grapjes te maken over de "zedelijkheidsbevliegingen" van achterlijke menschen, die - natuurlijk - in de dorpen wonen, boeren zijn en zwaar kerksch. Menschen die "niet mee kunnen" met hun tijd. De halfnaakt-looperij van sommige vacantiegangers heeft met de moderne beschavingsgebruiken niets gemeen. Degenen, die het tegenovergestelde menen, kunnen van de wereld niet veel meer hebben gezien dan hun eigen omgeving, dus b.v. Ermelo en - om eens iets "verwegs" te noemen - de Belgi sche kust bij Knocke en Heyst. Wanneer een Hollander, voor wat het kleedingsvraagstuk betreft, spreekt hij over modern en gedurfdheid, dan denkt hij aan Parijs en aan de landen van het Zuiden van Europa. Wat een bewijs is, dat hij niet uit ervaring spreekt. Het Fransche, Spaansche, Italiaansche ook het Parijsche - meisje (idem de vrouw) gaat over het algemeen zediger gekleed dan het Hollandsche meisje, dat "modern" wil zijn. De "zuidelijke" zedigheid in kleeding kenmerkt ook het Duitsche meisje. Tot exceessen in de kleeding komt men daar, waar warmte in de weergesteldheid iets bijzonders, althans iets ongewoons is. In Noorwegen b.v. is zelfs het volkomen ongekleed baden en zwemmen in openbare badgelegenheden een moderne usuance geworden; ook - dat is daar eveneens regel - in het gemengde bad. Maar buiten het zwembad is de kleeding der vrouwen in de Scandinavische landen decenter dan van de Hol landsche vrouw "op vacantie". Van de laatste gelukkig nog talloozen goeden niet te na gesproken. De Hollander - man en vrouw - heeft de geaardheid om zich "aan te stellen" als hij wat bijzonders onderneemt. Hij moge op een schitterende buitenplaats wonen laten we zeggen: in Laren, of Aerdenhout of Wassenaar, en hij zal daar. onder alle omstandigheden gevoeglijk gekleed gaan. Maar als hij op vacantie gaat naar een Brabantsche of Drentsche of Geldersch dorp, dan trekt hij in het vacantieoord gekomen en niet eerder - een of ander zonderling costuüm aan, dat het midden houdt tusschen een badpak en voetbaltenue en hij ergerde zich aan de bekrompenheid der inlanders, die zich ergeren aan het onbetamelijke uiterlijk van de zendingen der moderne beschaving. Waarom vertoonen deze ontkleedingsmaniakken hun povere kunsten niet in de plaats hunner inwoning? Als ze op deze vraag het woord zoeken, weten ze meteen, waarom die "achterlijke boeren" in het vacantieoord de verschijning van sommige gasten onbetamelijk achten. Wanneer men in den vreemde is en men ziet een door iedereen nagekeken, slechts zeer ten deele gekleede "dame" naderen, welker ontbloote beenen, dijen, schouders en armen van een kalkachtige bleekheid zijn en van een weekdierachtige voosheid, dan tien tegen een - herken je haar later aan haar taal als een Hollandsche, met heel vaak een Mokumschen inslag. Onwennig maar met trots schrijdt zij voort tusschen de "boeren" die ze met haar bezoek vereert, als exponente der "moderne" Nederlandsche beschaving. Al of niet vergezeld van haar 200-pondschen jasloozen gemaal, wiens buik den band van z'n kniebroek wijdsch overstulpt en op wiens Schiller-kraagje het pare lende zweet van een glanzenden kalen knikker gestaag neerdruppelt. Hiervoren werd reeds gezegd dat zedigheid in kleeding ook het Duitsche meisje (Vrouw) kenmerkt. Hetzelfde kan niet worden gezegd van den Duit- schen man (na vacantietijd); het woord zedigheid zij te zijnen opzichte te ver vangen door betamelijkheid. Zijn verschijning is vaak een grove wansmake lijkheid. Vele Duitsche "heeren" alsmede vele Hollandsche "heeren" en hun "dames" misbruiken de vacantie om door hun verschijning in onvoldoende en onwel- gevoeglijke kleeding, aan bepaalde ontspanningsoorden een renommee te geven van zedelijk bederf, - b.v. aan de Noordelijke badplaatsen van de Belgi sche kust. Enkele gelijkgestemde maniakken, die het met hun portemonnee niet tot de Belgische kust kunnen brengen, verschrikken de eenvoudige be volking, de "boeren", waaronder ook wij, hier te Soest, blijkbaar maar al te vaak gerekend worden. Ze kregen extra verhooging, en kregen liet niet! Men zal zich herinneren dat onlangs aan een drie-tal ambtenaren ter secreta rie een extra verhooging werd toegekend. De ambtenaren kregen hun buitenkansje in handen, doch onder die voor waarde, als Gedeputeerde Staten dit besluit niet wilden goedkeuren, zij het extraatje terug moeten betalen. De ambtenaren namen dit accoord aan en werden in hun optimisme niet gedesillusioneerd. Gedeputeerde Staten keur den het goed! Korte tijd later echter werd het besluit weer vernietigd door Burgemester en Wethouders van Soest! De ambtenaren kregen als bescheid, dat dit maal niet Gedeputeerde Staten doch de Minnister van Binnenlandsche Zaken een spaak in het wiel had ge stoken. Deze bewindsman preste het gemeentebestuur haar besluit in te trek ken, opdat anders de Rijkssubsidie niet zou worden verleend. De ambtenaren hebben het er echter niet bij laten zitten en "gooiden" de zaak voor het ambtenaren-gerecht, hetwelk onder leiding van Mr. H. v. Haeringen dit beroep behandelde, Mr. P. A.G. Ubink, directeur-secretaris van den Ne derlandsche Bond van gemeente-ambtenaren trad hierbij als gemachtigde voor de klagers op en betoogde, dat het intrekkingsbesluit van B. en W. van Soest niet gehandhaafd kon worden en dat de klagers recht hadden op de hun toegekende verhooging. Het gerecht zal later uitspraak doen. Ernstige Brand Woensdagmorgen is de kleine boerderij, bewoond door de familie H. Ver woerd, aan de Laanstraat 92, in vlammen opgegaan. Het was tegen 11 uur, dat de heer G. Verwoerd, broer van den bewoner, vlammen uit het rieten dak zag komen. Hij was op dit moment in den tuin aan het werk, met de vrouw des huizes, en snelde naar binnen om het huisraad, hetgeen niet verzekerd was, te redden. De brandweer was inmiddels gewaarschuwd en in de vlammen en rookmassa zag G. V. plotseling tot zijn grooten schrik, het jongste kind van eenige maan den oud te midden van de rook en de vlammen in het wiegje liggen. Via het raam wist hij het kind in veiligheid te brengen, daarbij zijn pols aan het glas verwondend. De brandweer tastte het vuur, dat zich over het geheele perceel had uitgebreid en aangewakkerd door den krachtigen wind, met 3 stralen op de waterleiding aan. Van het huis was niets meer te redden en spoedig bezweken de muren en zolderbalken. Het geheel werd één rookende puinhoop. De inboedel ging zoo goed als geheel verloren en was niet verzekerd, het huis, eigendom van Mej. Sukel, aan de Laanstraat, was wel verzekerd. De oorzaak moet in een brandend petroleumstel worden gezocht, dat waar schijnlijk omgevallen is. De belangstelling voor deze brand was zeer groot. De politie werd geassis teerd door den Rijksveldwacht. De heer des huizes, was als werklooze naar een grensgarnizoen opgeroepen om daar als soldaat het Vaderland te dienen.

Soester Courant | 1989 | | pagina 5