fCdf/y WORTMANN PVO-Muziekfestijn grandioze happening Continental Singers komen naar Soest! qPM6hOCK SILVER STAR FILM VAN DE WEEK FROM THE HIP VIDEO TOP 10 WOENSDAG 5 JULI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 8 WOEI" L Milieu-notitie in INFO- centrum NU KWALITEIT MET REËLE KORTINGEN EXCLUSIEVE DAMES-EN HERENMODE SOEST - centrum - BAARN Yon Nicolas exposeert in Zonnegloren Cursus voor (her)intreedsters Zomerschilderweek met Jan de Kok Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Milieu-lezingen Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Expositie van aquarellen in De Korte Duinen Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligerswerk is voor iedereen Menne: "Samen veel moois" jT.rr L kkctide&i Zaterdag 15 juli in de Open Hof Filmhuis: 'Track 29' Kamermuziek in de Oude Kerk 1 Cultureel Creatief Centrum Cultureel programma Dit jaar zal er naast het programma boekje voor de cursussen een folder verschijnen voor onze culturele activi teiten: toneel, kindertheater, kinder- bios, muziek, talk-shows en literaire avonden. Alles samengevat in een over zichtelijk programma voor het najaar van 1989 (september/december). Een half-jaarlijkse programmering met o.a. Dorine van de Klei, Marjol Flore, Pael Haenen, André v.d Heuvel/Kitty Jan sen. Door de programmering bestaat de mogelijkheid van reserveren; bij vier activiteiten of meer ontvangt men 10% korting. Ook voor de culturele programmering groeit C-drie. Want velen hebben ont dekt dat C-drie op het gebied van klein theater, met de ondersteuning van een goede horeca, unieke mogelijkheden heeft. Er was alleen een beetje tijd no dig om de Soesters te laten wennen aan het feit dat goede dingen ook in de eigen gemeente gevonden kunnen worden. Deze moeilijke periode is achter de rug. De groei zit ook in de afdeling cultuur en daar spelen wij dankbaar op in. Met een goed stimulerend programma zal ook deze afdeling van C-drie een begrip worden. Een gezellig avondje theater, lekker eventjes uit kan heel goed! Het witte café speelt daarbij na afloop een belangrijke rol. Napraten met een drankje en een hapje in een gezellige sfeer is minstens zo belangrijk. Belangstelling voor theater In de afgelopen jaren is de belangstel ling voor cultuur gegroeid. De cursus sen voor dans, toneel, tekenen, schilde ren en boetseren groeiden. De bezoe kersaantallen voor onze exposities zijn hoog. En de belangstelling voor pro- dukties op het gebied van cabaret, klein toneel en muziek werd zo groot dat het verantwoord werd om met een pro grammering te beginnen. Naast de afdelingen cursussen en cul tuur kent C-drie de afdeling horeca die met een geheel eigen karakter (stijl) zorg draagt voor vergaderingen, partij en, bijeenkomsten, shows, presentaties en bowling. C-drie is in korte tijd een goed lopend bedrijfje geworden. De discussie over een theater voor Soest juichen wij toe. Hoe meer er ge dacht en gesproken wordt over cultuur, hoe beter dat is. Onze grote zaal is im mers geen theater. C-drie biedt be scheiden mogelijkheden op dit gebied. Alleen kleine produkties kunnen op het toneel gezet worden. De accommodatie is te klein en onvoldoende voor grotere produkties. Uit ervaring hebben wij ge leerd dat de zaalruimte uitstekend ge schikt is voor amateuristische kunst beoefening. De techniek van licht en geluid zijn dan ruim voldoende. Moet Soest een eigen theater bouwen? Gezien de groeiende belangstelling be staat er een grote kans om met een goed iheater en een uitstekende programme ring (ondersteund door een brede pu blic relation) tot een acceptabele ex ploitatie te Komen. Want als we één ding zeker weten is het dat er structuele kosten zijn verbonden aan een theater voorziening. En die kosten zijn voor re kening van de gemeente. Voor Soest is een uitbreiding van cultu rele mogelijkheden belangrijk. Zoiets geeft een gemeente méér aanzicht, méér kleur en méér inhoud. Niet in de laatste plaats in het zakenleven (be drijfsvestigingen) hierin geïnteresseerd. Het is nu de vraag of Soest voldoende middelen heeft en wil uitgeven voor meer culturele voorzieningen. C-drie wacht met spanning af en is steeds be reid om mee te denken over mogelijk heden voor morgen. Nieuwe ontwikkelingen C-drie is geïnteresseerd in de groeiende belangstelling voor een theater in Soest. De discussie is levendig en varieert van "heel goed" tot een "dwaas idee". C-drie meent op grond van ervaring dat een theater in Soest best op zijn plaats is. Er moeten dan wel gedegen plannen zijn met een goede financiële onder bouwing. Door een commerciële aan pak kunnen de kosten voor een theater acceptabel blijven. Die onderbouwing moet duidelijk zijn en gebaseerd wor den op reële verwachtingen en plannen. Het idee om in het nieuwe theatercom plex ook de bibliotheek onder te bren gen geeft C-drie aanleiding om te zeg gen dat het dan logisch is om ook het creativiteitscentrum en de muziek school mee te nemen. Op die manier kan een echt volwassen cultureel hart in Soest ontstaan. Het wordt misschien tijd om rond de tafel te gaan zitten en te bezien of deze samenwerking tot stand kan komen en wat de financiële gevol gen daarvan zijn. Wie weet ontstaan er dan ideeën en mogelijkheden die we nooit hadden durven hopen. Samen denken, praten en kijken naar de toekomst biedt perspectieven, om- datje samen nu eenmaal sterker staat en méér kan doen met minder financiële middelen. Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. IN het gemeentelijk INFOcentrum ligt een handzame brochure met daarin een uittreksel van de Milieu-notitie 1989. In het acht pagina's tellende boekje wordt ingegaan op een aantal belangrij ke milieuzaken: knelpunten in het Soester milieu, speerpunten in het Soester Milieubeleid, klachtenbehan deling en controle en het beleid op lan gere termijn. De brochure is gratis af te halen. Tot eind augustus exposeert de Soester Yon Nicolas in ziekenhuis Zonneglo ren aan de Soesterbergsestraat. Yon Nicolas is in onze gemeente een beken de schilderes, die al in de glorietijd van de kunstenaarsvereniging "Artishock" haar werk ten toon stelde. Sinds die tijd is er veel veranderd in haar thematiek; zij maakt nu kleurrijke com posities die opvallen door vrolijke, har monieuze uitbeeldingen in acryl en olieverf. Tijdens de Amnesty Interna tional-veiling in Soest ging haar werk snel van de hand, terwijl ook haar solo expositie in april in cultureel centrum De vrouw en Werkwinkel Amersfoort organiseert in het komende najaar een cursus "Banen en beroepen-oriëntatie" voor (her)intredende vrouwen, die lan ge tijd niet buitenshuis hebben gewerkt en die een betaalde baan willen, maar nog niet precies weten welke baan voor hen geschikt is. Op donderdag 14 sep tember wordt over deze cursus een voorlichtingsbijeenkomst gehouden. De cursus zelf start op 21 september. Informatie en aanmeldingen: Vrouwen Werkwinkel, Breestraat 59, Amers foort, tel. 033-614737. In de week van 24 tot en met 28 juli en in de week van 7 tot en met 11 augustus wordt in "De Bereklauw", Steenhoff- straat 63 in Soest de jaarlijkse schilder- week gehouden onder leiding van de kunstschilder Jan de Kok uit Culem- borg. Het is een korte schildercursus, waarin gewerkt wordt met aquarelverf volgens de sluiertechniek, waarmee de ze kunstschilder in binnen en buiten land grote bekendheid geniet. De cursus is zowel voor beginners als voor gevor derden. Dit is mogelijk omdat in kleine groepen gewerkt wordt en individuele begeleiding centraal staat. Er wordt geschilderd aan de hand van een door de schilder gekozen thema, "De kleuren, en de yier elementen"^ De cursus dié van maandag tot en met vrij dag duurt, is opgebouwd uit het leren van de sluiertechniek, de omgang met kleuren en een tweetal lezingen op de maandag - en woensdagavond. Vrij dagavond is de afsluiting, waarin tevens een evaluatie plaats vindt. Tijdens de cursusweken is er tevens een expositie te zien van het laatste werk van Jan de Kok. Voor de week van 24 juli is nog volop plaatsingsmogelijkheid van cursisten, voor de week van 7 au gustus is nog een beperkte plaatsings mogelijkheid. Voor inlichtingen en op gave: De Bereklauw, tel 02155-19176 Nu de vervuiling van het milieu volop in de belangstelling staat organiseert de Volksuniversiteit cursuusen en lezin gen die daar rechtstreeks of zijdelings mee te maken hebben, zoals over Voe dingswaarde of de waarde van de voe ding met betrekking tot de gezondheid en het milieu, een lezingencyclus van drie avonden over onze voeding. Op de verpakkingen van de levensmid delen staan gegevens, wat betekenen die? Aan de hand van de folder van Postbus 51 "Wat erop staat zit erin" wordt hier nader op in gegaan. Wat be tekent de schijf van vier? Voorbeelden worden getoond van gewoon gezond, en abnormaal ongezond voedsel, "light"-produkten en de additieven. Ingegaan wordt ook op de voorlichters, en hoe deze zijn te herkennen in de reklames van de televisie. De voedings waarden en prijzen worden met elkaar vergeleken. Tieners kunnen plotseling besluiten geen vlees meer te eten. Kan dat zo maar? Ook voedselallergieën komen ter sprake; kan bijv. een kind allergisch zijn voor kleurstoffen in ons voedsel? Door welke factoren zijn wij niet in staat bij ons basispakket van voedsel te blij ven? Wat zijn de verschillen tussen kar nemelk en yokidrink, gewone vis en vis sticks, cola en andere frisdranken? Wat zijn eiwitten, vet en koolhydraten? Per avond zal er ruim gelegenheid zijn voor het stellen van vragen. Aanvang: dinsdag 31 oktober 1989; 20.00-22.00 uur. Docente: Mevr. A. Bruin-Ruigrok, drie avonden; cursusprijs: f 40,- Cursusadres: Kardinaal Alfrink Mavo, Di Lassostraat 65. Informatie en/of aanmelden: Volksu niversiteit Soest/Soesterberg, Kerk plein 1,3764 AW Soest, tel. 22195. El ke maandag 10.00-12.30 uur en don derdag 10.00-13.30 uur is het kantoor geopend, behalve tijdens de school vakanties. C-drie een groot succes werd. In september exposeert de fotograaf Willem van Oosten zijn creaties in Zon negloren, waar de exposities in de hal dagelijks gratis te bezichtigen zijn. Een catalogus van het werk van Yon Nicolas is aanwezig. Nadere inlichtingen over expositie-mo gelijkheden in Zonnegloren bij Jan Vis ser (telefoon 14283). In de maanden juli en augustus expo seert Coby Krol uit Leusden aquarellen in restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat. Haar werk bestaat voorna melijk uit landschappen en bloemen. Om deze te schilderen trekt ze vaak de natuur in om daar te werken. Sinds een jaar of zeven heeft ze zich toegelegd op aquarelleren. Coby Krol werkt veel samen met het Amersfoortse schildersechtpaar Ter Horst, bekend van illustraties in ver schillende boeken over Soest. Ze heeft met veel sukses eerder geëxposeerd in Amsterdam, Leusden en Woudenberg. Het lijkt er op dat de economie zich gunstiger ontwikkelt dan zich aanvan kelijk Tiet aanzien. Velen koesteren de hoop dat binnen niet al te lange tijd de werkloosheid flink zal dalen en het vrij willigerswerk op de achtergrond zal ra ken. Onbetaald vrijwilligerswerk wordt thans volledig geaccepteerd als een goede vorm inhoud aan het leven te ge ven, vrije tijd op te vullen, ervaring op te doen of door bezuinigingen opengeval len arbeidsplaatsen te bezetten. Men zal zich vertrouwd moeten maken met de gedachte dat met het aanbreken van economisch herstel de werkloos heid nog jaren zal aanhouden en het le ger van vrijwilligers aangroeien. Wilt u uit principe vrijwilligerswerk doen in plaats van een vaste baan, is het u na lang solliciteren niet gelukt aan de slag te komen of bent u op een leeftijd waarop u buiten het arbeidsproces bent geraakt, blijf deel uitmaken van de maatschappij. Een goed alternatief is het vrijwilligerswerk, zeer velen zijn dankbaar er eens mee te zijn begonnen. Mocht u nog wat argwanend zijn over deze manier van werken bel dan voor u een besluit neemt met de Stichting Vrij willigers Vakature bank Soest en Iaat u inlichten. De vakaturebank is nu nog gevestigd in het Cultureel Creatief Centrum C-drie. Binnenkort zal de Stichting verhuizen naar het nieuwe centrum aan de Smits- weg. De openingstijden zijn: maandag, dinsdag en donderdag 10 - 12.30 en 13.30 - 15.30 uur; vrijdag 11 - 12.30 Vakatures 8-102 Instituut voor geestelijk gehan dicapten vraagt vrijwilliger m/v ter on dersteuning van de afdeling "Recrea tie". 7-117 Kinderdagverblijf in Baarn vraagt vrijwilligers m/v om met de kin deren te wandelen e.d., voor spelbege- leiding, etc. 8-128 Vrijwilligers m/v gevraagd t.b.v. speel-o-theek. 13-102 Retourboer zoekt vrijwilli gers m/v om de verkoop van 2e-hands kleding te verzorgen. 1-110 Vrouwenorganisatie zoekt ad- ministratisf medewerkster met ervaring tekstverwerking. 19-113 Vrijwilliger m/v gevraagd met ervaring druktechniek om onder steuning te verlenen bij het opnieuw opstarten van "drukkerij-activiteiten." 7-107 Kinderopvang gevraagd bij kinderen waarvan de moeders deelne men aan activiteiten. 7-108 Vrijwilligster gevraagd om te assisteren op de kindercrèche. 7-116 Vrijwilligers m/v gevraagd bij scoutinggroep. 8 102 Instituut voor geestelijk gehan- licapten vraagt vrijwilligers m/v om re- eatieclubjes te begeleiden. 8-102 Medewerkers m/v gevraagd voor de bewonerssoos. 8 121 Ass.spelleider m/v gevraagd bij gehandicapten-organisatie. 8-125 Voor de verzorging van dieren en het onderhoud van de boerderij wor den vrijwilligers m/v gevraagd. 8-127 Zwemvrijwilliger m/v ge vraagd voor een vijftal bewoners van in stelling. 9-106 Vrouwenorganisatie vraagt vrijwilligsters om vakantieactiviteiten mee te organiseren. 9-101 Vakantiebemiddelingsbureau vraagt vrijwilligers m/v om lichamelijk en geestelijk gehandicapten tijdens vakanties te begeleiden. Informatie over bovenstaande vakatu res bij de Vrijwilligers Vakaturebank Soest, tel. 12630. De grootste verrassing van het feeste lijke concert ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de muziekvereni ging P.V.O. was het optreden van de solozangeres Lonneke Weusten. Zij is lid van het jongerenkoor Soesterveen onder leiding van Frank Kooiman, dat met grote muzikaliteit en enthousias me eigentijdse en eigen arrangemen ten te gehore bracht. Veel waardering heb ik voor het belij dende "Conciliair Proces-lied"(op mu ziek van Mozart) waarmee deze jonge Joannes-parochianen het publiek trachten te interesseren voor de heel heid van de schepping, vrede en gerech tigheid. Dat nodigde uit tot meezingen. Later op de avond zongen zij nog "Dit is de wereld, de wereld waarin ik woon", samen met het 12,5-jarig Jongerenkoor Soest-zuid, dat onder leiding van Theo Hoogenboom eveneens uitblonk door jeugdig élan en soleerde met "A quiet time" en het gedateerde "Hava Naqui- la". Groot Gaesbeeker Gilde Het muzikale gebeuren van P.V.O. waaraan niet minder dan 340 Soester amateur musici hun medewerking ver leenden, begon om acht uur in Sporthal "Beukendal" met de intocht der 45 gla diatoren van het Groot Gaesbeeker Gilde, compleet met zes lichtblauw ge kruiste vendels, trommelaars, jagers en hoornblazers onder leiding van de heer Engberink. De 600 jaar oude mannenbond werd voorafgegaan door de schutterskoning, de ouderman, de zilverdrager en drie hofdames. De folklore wil dat de Schut te van Zoest in de middeleeuwen ons dorp beschermde tegen roversbenden. Zaterdagavond beperkte zich dat tot onder meer een hulde aan de 150-jarige Spoorwegen door de uitvoering van de TG V-melodie "Treinritme". Hierbij werden de gildebroeders begeleid door PVO onder leiding van Joop Overstee gen. Daarna mocht loco-burgemeester Jan Menne, die gezien het confessionele ka rakter van het jubileumconcert duide lijk een thuiswedstrijd speelde, het woord voeren en preluderen op het the ma "Geduld Overwint Alles". Hij bood namens het gemeentebestuur zijn ge lukwensen aan "de bloem van Soest" en zei dat in het burgemeesterloze tijdperk "alles gewoon doorging". Soesterberg Good old dirigent Gerard van de Sche- pop had het druk tijdens dit muziekfes tijn dat door het enthousiasme van de uitvoerenden en luisteraars (veel ken nissen, vrienden en familieleden) een grandioze happening werd. Hij leidde niet alleen de witgebloesde kerkkoorle den van St Caecilia in drie plechtig ge zongen liederen, maar dirigeerde na de pauze de Petrus- en Pauluszangers ook in combinatie met Odeon: "Spiritual Rhapsody". Ik ben altijd zeer onder de indruk van de prestaties van het Soes- terbergse fanfare-orkest Odeon dat on der leiding van de jonge Carlo de Wild excelleerde in de New Yorkse melo dieën van The West Side Story. Van de Schepop is ook de muzikale voorman van het stemmig geklede mannenkoor "Appollo" dat met piano- Foto: Herman van Dam De gezamenlijk muziekgroepen in Beukendal. begeleiding van Harry Schram Weense nachtegalen liet horen en later samen met het harmonie-orkest Patientia Vi- cit Omnia een hymne bracht aan Soest Natuurlijk met "Landerkennung". Fietsbel Verkwikkend jong was het optreden van accordeonvereniging Animato on der leiding van Petra van Drieënhuizen in twee zeer goed gespeelde composi ties en later nog een keer samen met PVO in het aanstekelijke "Rock Out". De stemming in de sportzaal kwam er echt in toen Odeon en PVO een fusie aangingen in "The Happy Cyclist" met een solo voor één fietsbel. De blauw zwarte feestvarkens van Piet Daalhui zen musiceerden met speels gemak in "Menuet from Berenice" en "Sinfonia Italiano". Alle acht deelnemende muziekensem- bles sloten tenslotte af met een strijdvaardig "The battle hymn of the Republic" waarbij het "Glory, glory, halleluja" door het tevreden publiek werd meegezongen. 't Minst tevreden ben ik over de presen tatrice die met clichés op leestoon de verschillende onderdelen aankondig de. Zulke teksten moet je van te voren uit je hoofd leren en "brengen". Het was een unieke avond waarop het bewijs weer is geleverd, dat "in Soest en Soesterberg samen veel moois gepro duceerd kan worden". Aldus de loco- burgemeester in zijn slotwoord. De "Continental Singers", het wereld beroemde Amerikaanse koor, ver zorgt op zaterdag 15 juli a.s. een con cert in de Open Hof aan de Veenbes straat (hoek Dalweg). Het is voor de tweede keer dat het koor Soest aan doet. Ditmaal is het gezelschap uitge nodigd door voorzitter Cees Visch van het Jongerenkoor Soesterveen, tevens beheerder van de Open Hof. Visch hoorde onlangs op de radio dat de Singers tijdens hun 31e toernee de datum van 15 juli nog open hadden. Hij aarzelde geen moment en contrac teerde het gezelschap voor een optre den. Het Jongerenkoor werkt aan het programma mee door voor het concert een tweetal liederen ten gehore te bren gen. De Continental Singers zijn meer dan zomaar een zanggroep. Volgens Lee la Riviere, Europees directeur, gaat het in feit om een wwereldomvattende bewe ging van jongelui uit allerlei culturen en religieuze achtergronden. Er zijn overi gens maar liefst 17 groepen die onder de naam Continental Singers de wereld doorreizen. De meeste zijn van Ameri kaanse origine. Elke groep telt zo'n 45 geschoolde stemmen en voordat men mag meezingen passeert men een stren ge selectie. Nederland is min of meer de uitvalsba sis voor Europa, maar de Singers treden ook op in Afrika, Azië en uiteraard Amerika. Deze zomer reizen acht groe pen kriskras door Europa. Het zijn in ternationale gezelschappen waarin een stukje eenheid en vebroedering tot uit drukking wordt gebracht. Er komen overigens nog steeds nieuwe groepen bij. 'Pro Deo"1 De Continental Singers zijn afkomstig uit allerlei kerkgenootschappen. Hun medewerking is in de meeste letterlijke zin "pro Deo" en ze beschouwen de muziek als een geweldig medium om de bijbelse boodschap door te geven. Elk jaar wordt het programma vernieuwd en aangepast en het bevat ook dit keer weer veel nieuw repertoire. Niet ten on rechte worden de Continental Singers wel eens "gospelkoor nummer één" ge noemd. Bij alle concerten worden de Engelse teksten simultaan vertaald, zodat ook het niet Engels-sprekende publiek ze kan volgen. De teksten (Engels en Ne derlands) staan ook in hun geheel in het progidiuiiiaDlad. Dat neemt niet weg dat alleen de muziek al borg staat voor een geweldige avond. De Continental Singers zijn zaterdag 15 juli te gast in de Open Hof. Het concert begint om 20.00 uur. Toegangskaarten a f 14,50 (kinderen tot 10 jaar f6,-) zijn verkrijgbaar bij de Open Hof, de WV aan de Steenhoffstraat en tabakszaak De Beer aan de Tamboerijn. Men kan telefonisch reserveren via de nummers 12075, 18118 en 11340. De Vereniging Artishock, SleenhoHslraii 46, Soest, lel. 02155-19577, steil zich als doel een bijdrage Ie leveren aan hel sociaal-cnllnrele le ven in Soest. Door je op Ie geven als lid slenn ,e de doelstellingen van de vereniging en genie je de voordelen van hel lidmaatschap. De kosten hedracen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die lot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontakladres ledenadmini stratie: ParWaai 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 6 juli "Track 29" is een verhaal over moeder liefde en een treinen-tic wat de kijker zekre niet op een dood spoor brengt. Nicolas Roeg, bekend van o.a. "Don't look now" en "Eureka", heeft met deze film weer eens aangetoond hoe je een verhaal in beeld moet brengen. Ook in deze film weer sex, geweld en sensatie zonder platvloers te worden. De eenmalige samenwerking met Den nis Potter ("Singing Detective") geeft een extra dimensie aan deze film. Bei den hebben elkaar uitstekend kunnen vinden in de samenwerking om hun fa voriete thema's op te kunnen voeren. Voor Potter zijn dat volwassenen die zich als kind gedragen. Voor Roeg de sexuele frustraties van Linda. Het verhaal speelt zich af in een Ameri kaans dorp waar iedereen iedereen kent. Linda is gehuwd met dokter Hen- ry die in een bejaardenziekenhuis werkt. Zij slijt een saai een luxueus le ven. De passie is al lang uit haar huwe lijk verdwenen. Dokter Henry speelt liever met zijn enorme collectie treintjes die inmiddels het hele huis in beslag ne men. Het 'suburb an life' wat Linda ver stikt maakt, dat al haar frustraties die ze van huis uit al had meegekregen gaan opspelen. Op haar 16e raakte ze onge wenst zwanger, baarde een zoon die haar werd afgenomen. Henry, die haar toen onder zijn hoede nam, is ervan overtuigd dat zijn vrouw tje hem eeuwig is toegewijd. De komst van een vreemdeling (of is het haar zoon?) in het dorp is tevens het signaal voor ingrijpende veranderingen. Het zet bij de gefrustreerde vrouw een pro ces op gang dat uiteindelijk zal leiden tot een geestelijke overwinning op haar zelf. In de Film wordt op verbluffende wijze een spel met de kijker gespeeld. Je blijft tot het einde in onzekerheid waar de grens ligt tussen illusie en werkelijk heid. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; CJP/65+ f 5,-. Agenda: 13 juli: Hammet 20 juli: Paura e Amore 27 juli: La Lectrice 3 aug.: Salaam Bombay 10 aug.: Come Back to the Five and Dime Op vrijdag 30 juni vond om 20.30 uur weer een concert plaats in de serie Con certen Oude Kerk. Tora Jens-Schuur- man (viool), Erik Peter Moll van Cha- rante (cello) en Hein Jens (piano) speelden kamermuziek van Bruch, Brahms en Dvorak. Een welkome af wisseling van de gebruikelijke barok- programmering. Een probleem bij deze muziek is de klank van de piano in de ruime akous- tiek van een gebouw als de Oude Kerk. Viool en cello klinken er prachtig, kun nen een beetje akoustiek ook best ge bruiken, maar de piano gaat al gauw "zwemmen", vooral bij rijkelijk pedaal- gebruik. Jens hield hiermee onvoldoen de rekening. De aanwezigen - gelukkig aanzienlijk meer dan bij sommige vorige concerten - hebben duidelijk genoten van het spel. Wanneer we bedenken dat alle drie de spelers amateurs zijn al heeft de cellist enig jaren conservatoriumstudie achter de rug) dan kunnenwe zeggen dat zij uitstekende prestaties hebben geleverd. Uw recensent was vooral onder de in druk van het trio van Dvorak. Enkele wensen bleven nog onvervuld. De violiste heeft soms wat intonatiepro blemen, vooral in de hoogte bij een snel tempo. Ook ritmisch kan ze wat precie- ser zijn: haar toon zet vaak wat te traag aan. In het Kol Nidrei van Bruch toon de het spel van de overigens schitterend spelende cellist wat weinig dynamiek. De pianist tenslotte profileerde zich on voldoende; het leek soms of hij wat on zeker was en zich te weinig aan de mu ziek overgaf. Maar deze kritiek blijft ondergeschikt aan de totaal-indruk: een avond waarop de aanwezigen geno ten hebben van fraaie gespeelde en prachtig gecomponeerde muziek. Het volgende concert vindt plaats op 14 juli, FVideo C.D. Dolle pret met Judd Nelson, de vreemdste advocaat die u ooit heeft ge zien. Hij zet alles en iedereen tijdens rechtzaken voor gek, schoffeert als het even kan de officier van justitie, maar weet wel iedere rechtzaak te winnen. De roem snelt hem vooruit, waardoor ook minder goede lieden denken hem als advocaat van kwade zaken te kunnen inschakelen. Uiteindelijk blijkt Judd ook dat soort gevaar op een geheel eigen wijze te kunnen pare- rpn 'aCV»OEÖ 1. Rambo III 2. Nico 3. Deadly pursuit 4. Fatal attraction 5. Good morning Vietnam 6. Running man 7Tree man and a baby 8. Crocodile dundee deel 1 9. Police academy 5 10. Cry freedom

Soester Courant | 1989 | | pagina 8