54£ 5?; E niJiJii Hans Bij ons op Soest' iLP i ra heuga Wem Van Oosten ^fotoservice g P - r l hu r 'Voor straf een zoen?' maakt kinderen op een vrolijke manier weerbaar 'Heisa' over beeldentuin Bosstraat in commissie Financiën 213 PAGINAJ2 WOENSDAG 12 JULI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 13 95 Over ongewenste intimiteiten en seksueel misbruik Menne wil voorstel niet bespreken Bruisende verhalen f 25,- van de ven Dief wandelt door voordeur naar binnen Vrouw afgezet door scharenslijper Een schreeuw in de leegte Onverzekerde auto Inbraak kelderbox Kleding van waslijn gestolen John Ie Carré Het Ruslandhuis f 29,90 Cvan de ven Vandalen vernielen linden Koningsweg Commissie ingenomen met energieproject Fooienpot weg uit restaurant Snelheidscontroles Gestolen auto aangetroffen Dieven verrast door sirene Experiment j?nr i.'iiMiti "Je hebt een heleboel aanrakingen. Aanrakingen kunnen fijn zijn en ook heel vervelend. Hoe je het vindt hangt af van hoe jij je op dat moment voelt, wie je aanraakt, en de situatie waarin je zit." Dat is, in het kort, waar het lespro gramma "Voor straf een zoen?" en de toneelvoorstelling met dezelfde titel over gaan. Het project is bedoeld om kinderen weerbaar(der) te maken te gen ongewenste intimiteiten en seksu eel misbruik. Een nogal "beladen" on derwerp, dat echter op een vrolijke manier wordt behandeld. Het project is een initiatief van de pre ventie-afdelingen van de drie Utrechtse Riaggs en wordt uitgevoerd met hulp van de Utrechtse theatergroep Van Wanten. Drie acteurs spelen de diverse rollen in de toneelvoorstelling, die in drie - wekelijkse - etappes op school wordt gegeven. Daarvoor en daarna, maar ook daartussendoor worden er in de klas groepsgesprekken gevoerd, waarin verder op het onderwerp wordt ingegaan. Het project is bedoeld voor de bovenbouw van de basisschool. Eén school in de gemeente Soest heeft inmiddels ervaring opgedaan met het project. Groep 8 van de Wethouder de Haanschool in Soesterberg heeft zich dit vooijaar onder leiding van "mees ter" Gert Lamers intensief gebogen over "zaken" als ongewenste knuffels en zoenen, kinderlokkers, exhibitionis ten, "enge vaders en rare tantes" en wat er allemaal nog meer te koop is op het uitgestrekte gebied van al dan niet ge wenste aanrakingen. In Soesterberg werd het project bege leid door Mathilde Distelbrink, ortho pedagoge en verbonden aan de jeugd afdeling van het Riagg in Soest. Zij maakte de voorstellingen in de klas en de discussies mee. Mathilde en Gert zijn allebei enthousiast over de manier waarop het project is "aangeslagen", en wat misschien nog belangrijker is: ook de kinderen van groep 8 waren enthou siast. Klimaat "De school is de eerste plek om kinde ren te bereiken," aldus Mathilde. "De leerkracht maakt ze minstens een jaar mee en is daardoor een vertrouwde fi guur, die tegelijk toch op een zekere af stand blijft. Dan kan er een klimaat ont staan waarin zo'n beladen onderwerp toch op een goeie manier wordt bespro ken." Gert Lamers bevestigt dat er in zijn klas zo'n klimaat aanwezig was. "We heb ben al eerder 'zware' onderwerpen be handeld, zoals leven en dood. Dan weet je dat de klas zoiets aankan. Daarvoor moet je een goeie binding met de klas hebben; de kinderen moeten gewend zijn open over de dingen te praten." In drie wekelijkse afleveringen krijgen de kinderen een toneelstuk te zien, waarin de problemen van het ongewen ste aanraken op een vrolijke maar door dachte manier worden uitgebeeld. De drie acteurs spelen de rollen van Esther, Emile en Susan, die alle drie het nodige "meemaken". Zo verschijnt in het eer ste bedrijf "Tante Betty" ten tonele, die er een gewoonte van maakt haar neefje en nichtje zo ongeveer plat te knuffelen en te zoenen, en die zijn daarvan niet echt gecharmeerd. Aan de hand van de tante - en de oplossing die gevonden wordt - komen allerlei situaties aan de orde, zoals knijpen in je wans, een klap op je bil, etc. In deel twee gaat het over kinderlok kers, vaders die je onder de douche stoppen, "oppassen" die vervelende dingen willen doen en nog andere situa ties waarin aanrakingen door bekenden of onbekenden zich voordoen. Het der de deel tenslotte draait om "geheimen" en hoe je daarmee kunt omgaan, over schuld, en over de manier waarop je hulp kunt krijgen ook als je denkt dat niemand je zal geloven. Meespelen Elke voorstelling wordt afgesloten met een toepasselijk lied, maar interessan ter voor de kinderen is wel dat ze zélf kunnen meespelen en voor allerlei si tuaties hun eigen oplossingen kunnen aandragen. Soms stoppen de spelers en wordt de kinderen gevraagd spontaan aan te geven hoe zij dat nu zouden aan pakken. Ook na afloop kunnen de kin deren hun reacties kwijt en in de "tus sendoor-lessen" worden de thema's nog eens goed doorgesproken. Gert Lamers is bijzonder tevreden over de manier waarop het Riagg het project heeft begeleid. "Als leerkracht moetje natuurlijk wel een beetje kunnen in schatten hoe de klas ermee omgaat, Een scène uit "Voor straf een zoen?" Gert Lamers (l.)en Mathilde Distelb rink vinden dat het project de belangstelling verdient maar als je ze goed kent en een redelijke band hebt opgebouwd is dat niet zo'n punt." Bij het project wordt overigens een uitgebreid werkboek verstrekt, aan de hand waarvan de leerkracht het on derwerp in de klas verder kan behande len. "De kinderen doen altijd wel mee," vult Mathilde aan. "Maar als een klas er dui delijk niet aan toe is moet je er niet aan beginnen. Het is niet zomaar een leuk toneelstukje, want het kan bij de kinde ren heel veel emoties losmaken. Het Riagg heeft overigens ook een cursus voor leerkrachten over dit onderwerp, zodat ze zich wat 'safer' kunnen voelen voordat ze eraan beginnen." Effecten Kinderen weerbaar maken, horen datje ook nee kunt zeggen als je dat wilt, dat zijn volgens haar de belangrijkste effec ten van het project, dat intussen op tien scholen in de provincie is geweest en nog minstens een jaar loopt. Zowel Ma thilde Distelbrink als Gert Lamers is overtuigd van het nut. "Op deze speelse manier kun je een zo beladen onder werp goed bespreekbaar maken in de klas. Het maakt de kinderen bewust, en dat is een voorwaarde voor goede hulp verlening als er werkelijk problemen zijn." Weerbaar maken betekent niet dat voor alle situaties een standaard-oplossing wordt aangeboden. Dat kan ook niet. Mathilde: "Wat voor het ene kind pret tig of heel normaal is, is dat voor een an der niet. Daarom moet je de kinderen de ruimte bieden om hun eigen grenzen te bepalen. Dat is in dit project heel goed gelukt." Het project "Voor straf een zoen?" - de titel is ontleend aan een van de liedjes: "Blijf toch eens van me af, een zoen is toch geen straf?" - is zorgvuldig uitge dacht. Er zit twee jaar voorbereiding in, en dat mag ook wel, omdat kinderen met wie niets aan de hand is geen onno dige angst moet worden aangejaagd, maar er ook rekening moet worden ge houden met kinderen die wél proble men hebben en daardoor heel kwets baar zijn. In het project is dat evenwicht heel goed gevonden, vinden Mathilde en Gert. Het Riagg vindt het overigens belangrijk dat ook de ouders op de hoogte zijn en zoveel mogelijk bij het project betrokken worden. Goede ervaringen Gert Lamers heeft met zijn groep zulke goede ervaringen opgedaan dat hij zijn geestdrift graag wil overbrengen op an dere scholen. "Het is een heel goed pro ject, ook al zie je de effecten ervan niet direct op korte termijn. De kinderen waren allemaal laaiend enthousiast, niet alleen bij de toneelstukken, maar ook bij de opdrachten en de gesprekken erna." Hij is graag bereid andere leer krachten te informeren over zijn onder vindingen tijdens en na afloop van het project. Wie dat wil kan hem bellen: tel. 03463-52705. Scholen, teams of individuele leer krachten, die belangstelling hebben voor het project "Voor straf een zoen?" kunnen zich in verbinding stellen met de coördinator: Petra Windmeijer, Riagg Oostelijk Utrecht, afdeling pre ventie, Stadsring 117, 3817 AX Amersfoort, tel. 033-632164. De raadsleden in de commissie Finan ciën keken vorige week met onverho len verbijstering naar wethouder Jan Menne. Oorzaak van de algemene verontwaardiging was zijn mededeling dat hij verder geen discussie wilde over het onderwerp dat op de agenda stond en waarover zo juist twee in sprekers het woord hadden gevoerd. Aan de orde was het voorstel om een terrein aan de Bosstraat te verhuren aan de heer J. Hazelaar, kunsthandelaar, die daar een "beeldentuin" wil vestigen. Een probleem is dat zich op het terrein ook een tennisbaantje bevindt, waar de tennisvereniging Soestdijk gebruik van maakt. Het College vindt dat het baan tje moet blijven bestaan. De heer J. Westdijk van deze vereniging betoogde dat hij persoonlijk welsiwaar geen problemen had om het baantje op te offeren, maar dat de leden hem toch hadden opgedragen te bepleiten dat de baan behouden blijft. Misschien zou er een oplossing gevonden kunnen wor den door de aanleg van een aarden wal. De heer Hazelaar zelf deelde de com missie mee dat hij tot dusver vooral en thousiaste recaties op zijn plannen had gekregen. Hij vond dat de beeldentuin heel goed deel kon uitmaken van een park in het gebeid, maar dan zonder "sport en spel". Volgens hem staat het vast dat de tennissers makkelijk terecht kunnen bij "buurman" Tennisvereni ging Soest-Zuid, op een steenworp af stand. Voordat de commissie haar licht over de kwestie kon doen schijnen deed wet houder Jan Menne de verrassende me dedeling dat het College had afgespro ken dat er nu verder maar niet over ge praat moest worden, omdat er eerst een "totaalplan" van het gebied gemaakt moet worden. Onfatsoen "Bent u dan niet geïnteresseerd in onze visie?" wilde Van Gelder (PvdA) we ten. Hij deed het ordevoorstel de zaak toch te bespreken, maar Menne wilde nog niet toegeven. Neks Blommers (WD) en Jan Visser (PS) betichtten de arme wethouder ronduit van onfatsoen, terwijl Van Esseveld (D66) beweerde dat de kwestie helemaal niet in de com missie thuishoorde. Besselien Gerritse (CDA) kon haar partijgenoot ook niet helemaal volgen. "Ik leg me bij de rest neer, al snap ik al die heisa niet." Menne moest dus met tegenzin de uit eenzettingen van de commissie aanho ren. Daarbij bleek dat de meerderheid zich uitsprak voor een ruime tuin, dus inclusief het tennisbaantje. Alleen Ger ritse vond dat Hazelaar eerste maar eens op kleiner formaat moest starten, zodat er over een jaar of anderhalf nog eens bekeken kan worden of het wel groter moet. Neks Blommers stelde zich op het standpunt dat het tennisbaantje hele maal niet thuishoort in het gebied. Ze vond het College-standpunt maar vreemd. "Eerst staat u er positief tegen over maar op het eind wordt u opeens weer knieperig," hield ze Menne voor. Jan Visser vond het prachtig dat Soest op deze manier "zoiets prachtigs" in huis kreeg. Hij vond het ook niet juist dat er op het baantje goedkoop geten nist kon worden, op een plek waar de baan helemaal niet thuishoort. Franse kastelen Wiebe Meilof (GPV) vond het allemaal nogal overdreven. Volgens hem zijn er tennisbanen in de mooiste parken, zoals bij Franse kastelen. Na die opmerking viel de gehele commissie bijna joelend Een Prettige Vakantie gewenst met 28 Zee- en strand- verhalen van Meulenhoff-auteurs. "Een bundel om mee in zee te gaan". Winkelcentrum "Hanje-Zuid" - Tel. 12419 Libris. De Complete Boekhandel. Bij een inbraak in een woning aan het Pijperpad werd vrijdag een handtas ge stolen. De eigenaar van de woning had per ongeluk de voordeur open laten staan. In de tas zaten een portemonnee met een inhoud van f 50,- sleutels, een bankpas, etcetera. Een bewoonster van de Van Goyenlaan had vrijdag last van een opdringerige scharenslijper. Zodra de vrouw op het bellen van de man opendeed, stapte hij naar binnen en vroeg of ze nog messen of scharen te slijpen had. De vrouw was wat bang en gaf hem daarom het een en ander. Volgens de man zou het slijpen f 123,- gaan kosten. Toen hij de spullen terugbracht moest de vrouw echter f 400,- betalen. 'Nachtboek' van Anne-Marie Willems: "Nachtboek" is een klein, intiem dag boek van een vrouw die in tachtig bladzijden probeert de plotselinge dood van haar echtgenoot en het in tense verdriet daarover van haar af te schrijven. In een periode van zestien maanden beschrijft ze in briefvorm, vooral 's nachts, haar gevoelens van gemis, agressie, twijfels en angst: "Ik heb met je willen praten en omdat dit onmogelijk was, heb ik geschreven." Op 13 december verlaat haar man zijn huis in Soest om te gaan jagen. Hij steekt in een klein bootje een plas over en raakt door het slechte weer te water. Het lukt hem nog wel op een klein ei landje aan land te kruipen, maar be zwijkt aan uitputting en onderkoeling. Na veertien dagen begint zijn vrouw te schrijven. Precies op datum noteert ze de leegte, de slapeloze nachten, de stil tes en de ondraaglijke kou van het ver lies dat ze niet wil aanvaarden. Ze schrijft over de mensen om haar heen, over haar zoon van tweeëntwintig ("nu is het genoeg geweest, nu moet hij terugkomen") en voelt zich een vreem deling in haar eigen leven. Ze zoekt in de jaszakken van haar man, ze kan nau welijks huilen, denkt hardop en schrijft. In pregnante zinnen beschrijft ze haar eenzaamheid, het totale niets en schreeuwt het uit: ik wil je terug! Afscheid Anne-Marie Willems (48) slaagt er in heel langzaam weer tot rust te komen. "Ik begin afscheid van je te nemen", is dé titel van één der hoofdstukjes. Steeds vraagt ze zich af wat er precies gebeurd is tijdens die fatale tocht over het water en hoe zijn laatste uur is geweest. Ze heeft zijn grote passie, het jagen, altijd aangemoedigd en ging vaak met hem mee. Die ene keer niet. Ze vertrouwt de lezer toe dat haar hu welijk "een volmaakte éénheid" is ge- Op de Amersfoortsestraat in Soester berg hield de politie vorige week een 22-jarige automobilist uit Soest staan de, die in een onverzekerde auto bleek te rijden. De wagen werd aan het bu reau geplaatst, totdat de man de zaak met de verzekering naar behoren gere geld had. Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in de kelderbox van een flat aan de Haverweerd. Hij maakte daarbij een herenfiets, een kitspuit en een glasdrager buit, met een totale waarde van 905 gulden. Een onbekende dader heeft vorige week bij een woning aan de Pelikaan- weg een joggingpak en een spijker broek gestolen, die daar aan de waslijn hingen. Het joggingpak droeg als op schrift "Pijnenburg", naar de gelijkna mige atletiekvereniging in Soest. De waarde van pak en broek samen was bij na 200 gulden. Volgens de politie moet de dief ook over atletische kwaliteiten hebben beschikt, want om bij de kle ding te komen moest hij een twee meter hoge schutting over. Een Moordvakantie gewenst met de nieuwe Een spionage thriller vol "glasnost" en "perestrojka". Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Libris. De Complete Boekhandel. over hem heen, maar Meilof liet zich daardoor niet afschrikken. Van Esseveld tenslotte vond het prima dat Menne de zaak toch weer terugnam. "Tenslotte hebben wij altijd gepleit voor een zwembad in dit gebied, en zo lang dat niet aan de Dalweg staat is dit dus nog een alternatief." Ondanks alle opwinding kende de ver gadering ook nog een gedenkwaardig moment. Menne sprak zeer waarderen de woorden aan het adres van Ray- mond van Gelder, die de raad binnen kort verlaat en voor het laatst de com missievergadering bijwoonde. De wet houder uitte zijn erkentelijkheid voor de uiterst deskundige inbreng die Van Gelder altijd had gehad, zozeer zelfs dat de ambtenaren zijn aanwezigheid vreesden, en bood hem een persoonlijk geschenk aan, een horloge. weest en schetst in ontroerende scènes hoe ze worstelt met dit verlies. Voor haar gaat het leven niet "door", maar hoogstens "verder". Verjaardagen, seizoenwisselingen en heringeringen zijn even zovele pijnen. Voorzichtig breekt eindelijk de lente bij haar aan en kan ze voor 't eerst van hem dromen. Ze vindt haar troost in litera tuur en muziek. Eèn van haar aanteke ningen is puur poëzie: Laat me de herinnering aan jou. Laat me je warmte. Laat me je ogen. Nu je dood bent laat me je liefde. Haar trieste relaas is niet alleen een be zielend voorbeeld van verwerken voor wie onverhoopt iets dergelijks over komt, maar bovenal een elegie van een modern levensgevoel zonder ook maar één keer larmoyant te worden. "Nacht boek" (1989) is uitgegeven bij Luyten in Aalsmeer en verkrijgbaar bij boek handel v.d. Ven. Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 Soestdijk02155-25942 Onbekenden hebben vorige week een zestal linden vernield, die onlangs wa ren aangeplant op de Koningsweg, ter hoogte van de Varenstraat. Volgens de politie bedraagt de schade 1290 gulden. De commissie Bedrijven staat positief tegenover de energie-besparingsplann en voor de komende vijfjaar. Een flinke daling van het energieverbruik is gunst ig vanuit financieel- en milieu-oogpunt en met name dat laatste wordt als zeer belangrijk gezien. In vijfjaar tijd (1990- 1995) zou het gasverbruik moeten dal en met tien miljoen kubieke meter en het elektraverbruik met vijftien miljoen kilowatt. Volgens een vooronderzoek dat in opd racht van de gemeente werd verricht door 'Ambit Raadgevend Ingenieursb ureau' zal de gemeente veel moeten do en aan publiciteit, voorlichting, en ver dere promotie-activiteiten voor het sti muleren en motiveren van een energiebewust gedrag. Leidje Tomass en (PS) onderstreepte hierbij nog extra het belang van voorlichting over energieverbruik op scholen. Kapsalon Voor haar en voor hem De maand augustus DINSDAGS GESLOTEN. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 De 39-jarige eigenaar van een restau rant aan de Soesterbergsestraat deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van een geldkistje. Dat was door een onbekende dader weggeno men bij de receptie en bevatte de fooi enpot voor het personeel. In totaal zat er ca. 1800 gulden in. De politie hield vorige week een snel heidscontrole aan de Middelwijkstraat. Er werd in totaal 26 maal proces-ver baal opgemaakt tegen te hard rijdende automobilisten. De hoogst gemeten snelheid was 80 kilometer per uur. Ook op de Kampweg in Soesterberg werd een controle op de maximumsnel heid gehouden. Van de 322 passerende automobilisten reden er 12 te hard; zij kregen een proces-verbaal. De top lag hier op 75 km/u. Op de Luitenant Koppenlaan in Soes terberg trof de politie vorige week een Golf GTI aan, die volgens de gegevens afkomstig was van diefstal. De wagen was veertien dagen eerder in Utrecht gestolen en was het eigendom van een inwoner van IJsselstein. Die kon hem weer ophalen. Dieven kozen vrijdagmiddag het haze- pad, toen zij bij hun poging om in te bre ken in een bedrijf aan de Industrieweg de sirene hoorden gaan. Zij hadden toen al met behulp van een tegel een ruit vernield. Diezelfde middag probeerden dieven in een kelderbox aan het Van de Velde- plantsoen in te breken. Zij trapten de deur in, maar namen niets mee. Uit kel derboxen aan de Haverweerd werden vrijdag een zwarte damesfiets en een bromfiets gestolen. Vandaag: Mevrouw Louise Rieff De briefschrijfster: "Mijn hond is een schat van een beest. Niemand heeft last van hem. Ik wil het dier voor geen goud missen. Maar om hem hier in de omgeving uit te (aten is een hel. Bij el ke hoek kijk ik eerst of de kust veilig is. Constant kijk ik om me heen en schreeuw als er een loslopende hond in de buurt komt. Agressieve honden benaderen maar al te graag een aange lijnde soortgenoot, die zich daardoor moeilijk kan verdedigen. Ik houd mijn hond aan een slipketting, hij draagt een brede halsband om zijn nek te be schermen en ik heb altijd een break stick bij me. Zes keer per dag laat ik hem met angst en beven uit door weer en wind, maar het is voortdurend stress. Ik snap niet hoe het in de wereld mogelijk is dat in een bebouwde kom, langs de Dalweg en langs de Koningsweg, honden zo maar los mogen lopen. Het is er le vensgevaarlijk door het snelverkeer. Overal deponeren die loslopende honden hun behoefte, terwijl de eige naars tientallen meters verwijderd zijn. Juridisch Zestien jaar geleden kwam ik uit Den Haag in Soest wonen. Toen mijn man stierf, verhuisde ik naar deze flat. Mijn zoon kocht een hondje van acht we ken. Ik paste er vaak op, want ik ben dol op dieren en ik heb ook nog acht katten. Mijn zoon is de deur uit, de hond is nu van mij en bijna drie jaar oud. Waar ik ga, gaat die hond ook. Ik heb hem laten africhten en hij staat zeer goed onder appèl. Maar ik durf bijna niet met hem te wandelen. Hij wil graag vechten, maar bijt onherroe pelijk elke loslopende hond dood, die hem aanvalt. Iemand moet mij eens goed duidelijk maken wie dan de schuldige is, hoe ik dan juridisch sta. Ook in bospercelen waar een aanlijngebod van kracht is, lopen honden gewoon los. Toezicht ontbreekt geheel. Ruim anderhalfjaar ben ik op zoek naar een stukje bos waar mijn hond ook eens een beetje kan spelen. Nou, ik kan beter thuis blijven met dat beest, want overal kom je die niet-aangelijnde, agressieve krengen tegen. "Schatje, kom", roe pen ze naar hun hond. Maar de meeste luisteren niet. Ze klooien maar wat aan met die dieren en ik zit met de el lende. Buil terrier Je moet niet denken dat ik mijn "lie velingetje" tegen de boze buitenwe reld wil beschermen. Het tegendeel is waar. Het is een regelrechte killer. Ik ben namelijk de eigenares van een Amerikaanse Staffordshire Buil Ter rier. Hij vertoont helaas een grote ge lijkenis met de Amerikaanse Pitbull Terrier en is behept met dezelfde bijt- kracht en vechtlust als deze honden. Wanneer er dan hier in de wijk andere agressieve hondenrassen los rondlo pen als rottweilers, herders, bouviers etc. en graag mijn aangelijnde hond willen aanvallen, zijn de gevolgen al tijd dramatisch voor de tegenpartij. Soms stuif ik door de doornstruiken met mijn hond of schreeuw wat ik kan om ze uit elkaar te houden. De ene hondebezitter reageert vriendelijk, de ander begint te schelden. Mijnheer Klandermans van de gemeente gaf mij telefonisch een "deskundig" advies mijn hond bij dreigend gevaar op te tillen. Mijn hond weegt echter meer dan dertig kilo en iedere hondebezit ter dient te weten dat je een aangeval len hond nooit mag optillen, omdat de aas dan grote kans loopt zelf het zie kenhuis in te worden gebeten. Aan de lijn Die onmogelijke blauwe borden hier langs de Dalweg moeten weg. Honden behoren aan de lijn, goed onder appèl en daar kan iedere hond op getraind worden. Die onmogelijke situaties in het leven geroepen door gemeentebestuurders die nauwelijks weten hoe een hond er uit ziet, hoe honden zich onderling ge dragen of misdragen. Als mijn hond een andere hond dood bijt, die los loopt, wordt hij in beslag genomen of afgeschoten door een ijve rige politieman. Dat mag. Een experi ment met het uitlaten van honden in Klaarwtaer is prima, maar de folder "Klare Taal" (mei 1988) daarover spreekt zichzelf tegen. Er zijn geen klachten binnen gekomen, zeggen ze bij de gemeente, maar bij de politie wel, dat weet ik zeker. Ik ben niet de enige Al een jaar protesteer ik met brieven bij B W tegen deze schanda lige situatie en word ik met een flut antwoord het riet ingestuurd. Ik woon al bijna tien jaar in deze flat, maar op deze manier word ik nog eens genood zaakt te verhuizen. Zo kan het niet langer." JAN VISSER

Soester Courant | 1989 | | pagina 13