R. v. Petten B.V. -wij hebben een bijzonder aantrekkelijk aanbod voor u- Rabobank Q Uw eigen financiële mogelijkheden in beeld. mI ^Zn maLtoö" meer bank voor je geld UW FAMILIEDINER VI- ERS JEN? Ni,>y», 'A, effitiemv SMITSHOF 26 - TELEFOON 2 34 20 Het adres op de Smitshof voor: BOEKEN TIJDSCHRIFTEN KANTOORBENODIGDHEDEN TABAKSWAREN Restaurant en Motel Het Witte Huis Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon 033 - 61 71 47* - Telex 79479 nl Sanitair De houtskeletbouw woningen in het plan Klein Engendaal zijn bijzondere woningen. Vele kopers hebben inmiddels voor een bijzondere hypotheek gekozen: de hypotheek van de Rabobank. Is uw keuze nog niet definitief bepaalt, kom dan eens praten met uw Rabobank. Op ons kantoor of bij u thuis. U zegt het maar. Wij rekenen u op basis van uw wensen de mogelijkheden voor. Zodat u precies weet, waarvoor u in uw situatie het beste kunt kiezen. PAGINA 17 De Rabobank is veruit de grootste marktpartij. Dat zijn wij natuurlijk niet zomaar geworden. Een groot scala van hypotheekvormen zorgen voor een passende oplossing van uw persoonlijke financieringsvraag. PROJEKT-RENTE voor dit projekt hebben wij een speciaal tarief. Een extra lage rente, gekoppeld aan prima voorwaarden. De financiering van een woning is geen standaard produkt. Het is maatwerk, dat op uw eigen, individuele situatie afgestemd moet worden. Opdat de financiering ook in de toekomst als gegoten zit. PAGINA 16 WOENSDAG 12 JULI 1989 Samen met een deskundig advies wordt gezorgd voor een juiste financiering. Voor maatwerk dus. Een passende hypotheek voor nu èn in de toekomst! Onze computer staat er om al uw gegevens in te stoppen en de verschillende mogelijkheden uit te zoeken. Maatwerk, tijdens het adviesgesprek. Een snel en duidelijk antwoord op al uw financiële vragen en mogelijkheden. Onze deskundigen staan paraat om u met raad en daad te adviseren. tel. 14152 straat 227 Fusie SOESTER COURANT ZO MAAR EEN IDEE Technische hal Luchtvaartmuseum gaat later open Dpers. )ensdag- tje over? Courant Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 -1 01 15 VERHUUR VAN Schrijfmachines Rekenmachines Telefoonbeantwoorders Inbindapparatuur Overheadprojectoren Plastificeermachines Ook voor dieetpatiënten en vegetariërs maken wij er een feest van. Installatiebedrijf II j. cornelisse bv. I Tel.(02155)13014-12577 Wonen in het plan Klein Engendaal? Dit zijn onze hypotheekadviseurs: De heer B.W. Dijkstra Kantoor Kerkplein 9 De heer A.F.G.M. van Keken Kantoor Soesterbergsestraat 14 De heer H. v.d. Kooi Kantoor Koninginnelaan 28 De heer V.T. Veldkamp Kantoor Smitsweg 4 De heer M.L.Th.A. Kramer Kantoor Tamboerijn 3 TELEFOONNUMMER VOOR ALLE KANTOREN 1 25 68 Vorige week kwam ik Piet Schrijvers te gen. Koos Alberts heeft een nieuwe LP gemaakt hoewel na zijn verschrikkelij ke ongeluk niemand verwachtte dat hij überhaupt ooit nog zou kunnen zingen, want zijn verlamming scheen ook op dat gebied een schier onoverkomelijke hin dernis. Maar Koos heeft zich met alle wilskracht waarover hij bezit, gebeten in de taak zijn stem vocaal weer normaal te kunnen gebruiken. En dat is 'm ge lukt. Hij heeft een LP volgezongen met nieuwe liedjes en één daarvan staat als single al weer dik in de hitparade. Zijn platenmaatschappij CNR gaf ter gele genheid van het uitkomen van de lang speelplaat een feestje voor vrienden en bekenden van de zanger in het etablisse ment "De Rietschans in Loosdrecht en daar ontmoette ik Piet Schrijvers, een persoonlijke vriend van Koos. Piet en ik hebben slechts één ding ge meen; de voetbalvereniging SEC, voor de rest zijn wij twee totaal verschillende figuren maar desondanks mogen we el kaar wel. Meteen toen ik hem zag, be gon hij me "Meneer de voorzitter" te noemen en legde de omstanders uit waarom hij dat deed. "Kijk", lachte hij, "ik heb jaren bij een cluppie in Soest ge voetbald, Sec is de naam en ik heb er al tijd veel plezier gehad. Ik volg het welen wee van de club nog steeds elke week in de kranten. Ik kom nog wel eens in Soest, want mijn zus woont er, en dan heb ik 't er met deze of gene nog wel eens over. En Peter is al een paar jaar voor zitter van mijn ouwe vereniging dus re ken er op dat ik 'min 't snotje hou. Maar hij doet 't aardig!" We hebben een tijdje aan de bar over het voetbal in 't alge meen staan praten, samen met z'n maatje Sjakie Swart, die ook door Koos was uitgenodigd. Natuurlijk kregen we het ook over het voetbal in de Soester re gio. Ik vertelde hem dat ik samen met het huidige Sec-bestuur, een paar jaar geleden het plan opperde om tót een fu sie te komen tussen twee of meer belang rijke Soester verenigingen. "Meneer de voorzitter", bromde Piet, "je hebt groot gelijk maar ik denk dat je dat nooit voor elkaar krijgt. Daarvoor is vi sie nodig en daaraan ontbreekt het tra ditioneel bij kleine plaatselijk clubjes. Je moet niet vergeten dat een hele hoop mensen al jaren met hun vereniging be zig zijn en het zich niet kunnen vóórstel len dat "hun "jongens misschien andere kleuren gaan dragen, laat staan dat het de kleur is van de grote concurrent van nu". Dat begreep ik ook wel maar aan de an dere kant zijn er onnoemelijk veel voor delen bijzo'n fusie te behalen, zei ik de oud-international, die overigens kee per-trainer wordt bij FC Twente "Je positie ten opzichte van de gemeente wordt veel sterkergaf ik aan, "je finan - ciële toestand gaat er met sprongen op vooruit en je medewerkers-problemen zijn in één klap uit de wereld. Misschien is er dan zelfs ruimte om een full-time kracht voor de huishoudelijke dienst aan te stellen. En wat denk je van de sponsors. Op dit moment komen zó 'n vijf voetbalclubs zeuren bij steeds de zelfde middenstanders. Ik denk dat sla gerij Van Asch liever bijvoorbeeld vijf honderd gulden aan die ene grote club geeft dan duizend pietermannen aan drie kleine. Ik ben er van o vertuigd dat je veel meer sponsors kan krijgen. Dus over het algemeen meer geld, daarbij ook de mogelijkheden tot beter voetbal. Dus hogerop. Sec en s. o. Soest spelen al lebei derde klas. Héél misschien zit er nog eens een tweede klas in maar of dat van lange duur zal zijn, is de vraag. Maar samen kunnen ze best een leuke eerste-klasser worden!" Op dat moment kwam er een olijkerd voorbij die vroeg wanneer Piet en Sjakie wat voor Sec zouden gaan doen. "Als dat nou serieus was", peiinsde de ex- goalie "dan hadden we hier nou het pro bleem direkt bij de staart. Als Sjaak en ik iets voor jou w cluppie hadden kunnen gaan betekenen, moest er eerst toch een gesprek met de penningmeester komen want wij leven wel óp 't gras maar kun nen 't moeilijk opeten. Da 's voor zo 'n redelijk kleine vereniging onbegonnen werk. Ook al zouden alle partijen nog zo graag willen, 'tkan niet. Maar overal in Nederland zie je toch fusies tussen ver enigingen? Die lui hebben toch ook een keer de knoop doorgehakt? Da 's waar, dacht ik. "De zaak is dat maar weinis door Arie Wandelaar De mogelijkheid om van de ziekenom roep AROS een lokale zender te ma ken is sinds enkele weken op een laag pitje komen te staan. Met de AROS- initiatiefnemers betreurt Arie deze voorlopige ontwikkeling. Commissieleden van CDA, VVD en D'66 waren, in tegenstelling tot P.v.d.A. en Progressief Soest tegen, toen het er om ging de zender met een startsubsidie van 50 mille in plaatselij ke en nabije lucht te brengen. CDA-woordvoerder R. Wijmenga heeft volgens Arie het gelijk aan zijn kant met zijn stelling dat eerst maar eens dient te worden onderzocht of bij de CAI-aangeslotenen op een lokale zender zitten te wachten en bereid zijn daarvoor maandelijks iets te betalen. De 50 mille startsubsidie moet ten slotte ergens worden gedekt. En ook WD-er A Krijger zat er niet ver naast met zijn veronderstelling dat met het bedrag van de startsubsidie de werke lijke kosten niet worden gedekt. Met zijn fractiegenoot W. BLaauw zit Arie daarentegen niet op dezelfde golfleng te. "We stikken hier in de omroepen en naar de regionale zenders wordt toch al slecht geluisterd", luidde Blaauw's conclusie. Kretologie van het zuiverste water voor wat betreft het aantal omroepen, volstrekt nergens op gebaseerd en vol ledig in strijd met de aktuele stand van zaken met betrekking tot de luister dichtheid van lokale omroepen. Als paddestoelen komen ze de grond uit, en waarachtig niet omdat ze geen funktie zouden hebben of door luiste raars worden overgeslagen. Progressief Soest en de P.v.d.A. kij ken er met Arie in deze anders tegen aan. Beide partijen zien er een uitste kend communicatiemiddel in voor contacten met de plaatselijke bevol king en die lieve Leidje Tomassen van Progressief Soest ging zelfs zo ver met haar constatering dat Soest wat betreft lokale radio bij vele gemeenten ach terloopt. Gelijk heeft ze. Eens afwachten of een dergelijke conclusie ook op tafel komt als straks de plannen om te komen tot de bouw van een echt theater in Soest ter disscussie worden gesteld. Soest voorlopig dus nog geen lokale omroep, maar wat vandaag niet is kan morgen wel degelijk komen. Over de mogelijke realisering ervan handelt deze week Arie's bijdrage in de Soes ter Courant. Het is zo maar een idee, maar zou men bij de tegenstanders van mensen de veranderingen die zich in de maatschappij voltrekken, gekoppeld willen zien aan hun voetbalvereniging", zuchtte ik. "Er komt wat op ons af. Men sen hebben buiten voetbal andere inte resses gekregen, men heeft minder voor elkaar over, het ras van onbaatzuchtige medewerkers sterft uit, het vandalisme neemt steeds grotere vormen aan, de be zuinigingen bij de gemeenten eisen hun tol en daarbij wordt de concurrentie van andere sporten als tennis en hockey steeds groter. De clubs die nu zijn gefu seerd móesten wel, anders gingen ze so wieso ten onder, dat is mijn overtuiging. Vroeg of laat komt het in Soest ook zo ver, dat is óók mijn overtuiging. Het wachten is alleen op het eerste slachtof fer, maar het trieste is dat toch elke ver eniging roept dat het hartstikke goed gaat en makkelijk het honderdjarig be staan gehaald zal worden. Die besturen maken zichzelf en hun leden maar wat wijs omdat ze het niet willen zien. Deels omdat ze oogkleppen op hebben en deels omdat ze bang zijn hun bestuurs zetel kwijt te raken. Voeg daarbij een achterban die slechts in 't verleden leeft en voila, daar zit je binnen tien jaar met de gebakken peren Piet keek mij aan. "Peter, je hebt gelijk. Maar als jij dit soort dingen in Soest verkondigt, zullen velen zeggen dat jij geen echte Seccer bent. Datje de club wilt verkopen. Als ze overeen fusie willen praten, bedoelen ze dat die andere vereniging dan in hun club met hun kleuren moet opgaan". Schrijvers sprak daar wijze woorden, dat wist ik ook wel. Maar ik vind mezelf een véél betere Seccer dan degene die el ke vernieuwing, hoe ingrijpend ook, wil tegenhouden. Als ik zeg dat volgens mij Sec hoort te fuseren met s. o. Soest, ben ik zelfs een véél betere s.o. Soester dan ie der die dat idee zomaar verwerpt. Van mij kan dan gezegd worden dat ik aan de toekomst van én SEC én s.o.Soest heb gedacht op de langere termijn. Piet Schrijvers vindt dat ook. Maar ja, die woont niet meer in Soest... Peter Koele wijn pe renovatiewerkzaamheden aan de Ir. Vreeburghal duren langer dan aan vankelijk gepland. Tot grote teleur stelling van vele bezoekers wordt deze vernieuwde technische hal niet begin juli, maar pas begin augustus en dan nog gedeeltelijk opengesteld voor het publiek. Momenteel wordt hard gewerkt om de vertraging zo kort mogelijk te houden en het ligt in de bedoeling dat de hal op 28 juli de laatste dag voor de bouwvak vakantie (31 juli - 21 augustus) bouw technisch opgeleverd wordt. Dan moe ten de vliegtuigen weer worden ge plaatst, waarvan een aantal op de vlieg basis Gilze-rijen en Soesterberg zijn on dergebracht. Op zondag 23 juli rond 08.00 uur wor den de vliegtuigen die op de vliegbasis Soesterberg zijn gestald weer over de weg naar het museum op het Kamp van Zeist gesleept. Op zaterdag 29 juli wordt de opgeleverde hal eerst grondig gereinigd om daarna weer opnieuw in gericht te worden. Op zondag 30 juli wordt dan als laatste de nieuwste aanwinst, een historisch fo- toverkennings Republic RF-84FThun- derflash straalvliegtuig, overgebracht van het Marinevliegkamp Valkenburg bij Katwijk, waar de restauratie van de ze authentieke Nederlandse straaljager het toekennen van een subsidie de wind niet uit de zeilen halen wanneer er wat de financiering betreft alterna tieven op tafel komen. Bijvoorbeeld het alternatief om bij het bedrijfsleven in Soest en omgeving eens na te gaan in hoeverre men zich garant zou willen stellen voor een ne gatieve uitkomst. Als tegenprestatie daarvoor tegen aatrekkelijke tarieven etherreclame in het vooruitzicht stel len. Dit laatste is vandaag nog een hangijzer, maar zoals reeds eerder op gemerkt: wat vandaag niet is, kan morgen komen. De kans daarop lijkt iedere dag dichterbij te komen. Komt het ooit zover dan zal ook de ge meente Soest er prijs op stellen van dit communicatiemiddel gebruik te ma ken, zoals nu gebeurt bij de lokale te levisie. mocht lokale etherreclame wettelijk niet worden toegestaan, blijft de subsi die van 50 mille uit, en toont ook het bedrijfsleven niet de minste belang stelling dan blijft alles bij het oude: Soest, natuurlijk een achtergeble ven gebied. ARIE WANDELAAR Er wordt hard gewerkt om de Vree burghal nog voor de bouwvak-vakantie op te leveren. zover klaar dat in de loop der jaren evenals de historische generaal Snij dershal nog vele verbeteringen en verf raaiingen kunnen worden gerealiseerd. Zondag 3 september kan het publiek dan de geheel gerenoveerde en totaal veranderde Vreeburghal komen be wonderen met als nieuwe items de Bail Out Room", een RF-84F Thun- derflash, waarmee de Luchtmacht van 1955 tot 1963 heeft gevlogen, en de Northrop NF-5B, die momenteel wordt uitgefaseerd en vervangen door de F-16, en natuurlijk de nieuwe video games voor de oudere jeugd. De openstelling van het museum: van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 - 16.30 uur en op zondag van 12.00 - 16.30 uur. De toegang is gratis. wordt verricht, door de Bergingsdienst van de Koninklijke Luchtmacht naar het Kamp van Zeist. Begin augustus wordt de Ir. Vreeburg hal weer gedeeltelijk opengesteld voor het publiek, terwijl de inrichtingswerk zaamheden gewoon doorgaan. Wel zul len de speelcockpits en het vliegspeel- tuig, aangevuld met enige computer- vliegspelen, dan gebruikt worden. De "Bail Out Room", een mulitmediale computergestuurde presentatie van de schietstoel, wordt na 28 juli afgebouwd door eigen museumpersoneel en daar na ingericht door de Mediagroep "Via Media" uit Heerlen. Officiële opening Op vrijdag 1 september zal de hal zover zijn ingericht dat de officiële opening door de Commandant van het Com mando Tactische Luchtstrijdkrachten in Zeist, de generaal-majoor H. Ven- drig, kan worden verricht. De hal is dan

Soester Courant | 1989 | | pagina 17