en .40 m MAM ER BIJ ONS JE VM VAN! aruóhocK Ere-tentoonstelling kunstschilder Jaap de Rui ALS JE INTERESSE HEBT VOOR DE VERZORGING OF DE BOUW, -^iNAj8 WÖËNSDAGJ2jO]jÏ989 Ieder z'n vak van Buuren iod en gebak rij d ut" t raooi SOESTER COURANT PAGINA 19 Zomerexpositie Onderhoud Sluitingstijd afdeling horeca Vakantie Pro memorie Cursus "auto te water" Herintreedsters geschoold >0^ Volksuniversiteit Soest/Soesterberg 'Vreemde' keukens hfïi Vrijwilligers Vakature Bank Rechten en plichten van de vrijwilliger Tentoonstellingen in Groeneveld Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Arbeidsbureau werft voor opleiding Office-Management Blazersfestival in park Groeneveld Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan Vandalisme Zomerkampen Kinderboerderij 'Ratelaars' tijdens Spakenburgse Dagen AROS vervolgt reeks koorconcerten Opleiding tot progammeur bij GAB Filmhuis: 'Hammet' Concert Oude Kerk: 'Nu sus, dan so' Belgische strips in de Zonnehof Tel. 11830 Time-out", ter afslui- Drtseizoen, voor leden adso, KVO en andere bij hen te gast zijn ge jond. De avond heeft je. De muziek zal ver door het "Caribana uilen een Mr. en Mrs. (Vorden. ïperkt aantal kaarten a én consumptie) te ver- e-out", Banningstraat ('s avonds). ursche' in Baarn werd nlucht judo-toernooi •oesters presteerden venement. Het toer- miseerd door Sport- F- Tijdens en na de voor de deelnemers de mogelijkheid om i in het zwembad. Ttvan Doorn, 2. Ta- 'in de Groot, Jeroen ■r Maassen, Wilfred en van Beek. Al de lingen van Sport- aars die aan re staan, ndeling langs 5 is, dat je in ontdekkings ijlen en tech- I 2''jn zo klein sn nog eens n eventuele 5 keer te be- RKTEN Jn geluk be- msterdamse II je slaagt. is, zal zich rkten overi- Tussen de e sfeer voor dank zij de 1 onvervalst ""prijzen, warenmarkt Cuypstraat. als vlooien- jrenzen. De irnarkt ter 5,'ngel. Vier kooplieden t tegen de msterdam. 'e Nieuwe ^P woens- zegelmarkt Cultureel De expositie die gedurende de maan den juni, juli en augustus in het Witte Cafe te bezichtmgen is, bevat werkstuk- ken van cursisten. Het zijn de cursisten van de beginnerscursussen tekenen en schilderen en de cursus boetseren en beeldhouwen. Aan de wanden hangen 37 tekeningen, die gemaakt zijn met verschillende materialen en technie ken, te weten potlood, inkt, conté en aquarelverf. In de vitrines en vrij in de ruimte staan objecten van klei. Deze ex positie is te zien, behoudens de periode dat C—drie gesloten is, tot en met 29 augustus. Onderhoud van een gebouw is belang rijk. Zeker een gebouw wat zo intensief gebruikt wordt als C-drie. Waar veel mensen komen is de slijtage groot Lichtknopjes gaan stuk, verf wordt be schadigd, wanden worden vuil etc. Dit z.g. klein onderhoud bezorgt de huis houdelijke dienst veel werk. Werk wat alleen in de rustige zomermaanden ge daan kan worden. Immers dan is er ruimte en dan is er tijd voor dit soort dingen. Het is gelukkig dat onze huis houdelijke dienst deze werkzaamheden bijna allemaal in eigen beheer kan uit voeren. De kosten voor dit onderhoud worden daarmee 'terugverdiend'. En dat scheelt populair gezegd "een slok op een borrel". En dat scheelt populair gezegd "een slok op een borrel". Het gebouw van C—drie blijft door deze uitstekende verzorging goed functione ren. Voor de service aan de vele bezoe kers voor cursussen, ontspanning, ver gaderingen en bijeenkomsten een abso lute voorwaarde en voor de werkne mers een prettige werkomgeving. In de maand juli is de afdeling horeca overdag gesloten. Omdat er geen cur sussen zijn en geen extra verhuuractivi- teiten is het niet verantwoord de horeca open te houden. De kosten zijn daar voor te hoog. Voor de liefhebbers van bowlen is dit erg jammer. Wij weten dat b.v. de senioren op de morgenuren graag wilden blijven bowlen. Helaas ontbreken de financiële middelen om deze afdeling open te houden. Alleen de vaste afspraken voor vergaderingen van het bedrijfsleven of grote partijen kunnen nog gebruik maken van de ho reca overdag, 's Avonds is de horeca normaal geopend vanf 19.00 uur. Maar wanneer de avonddienst van de horeca /bowling weinig of niets te doen heeft gaan de deuren tussen 22.00 en 23.00 uur dicht. Voor bowlen kunnen over dag en 's avonds afspraken gemaakt worden, het tel.nr. van C-drie is 22188. C-drie is gesloten van 24 juli tot en met 20 augustus. C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Op zaterdag 15 juli a.s. organiseert Vei lig Verkeer Nederland in het Bosbad De Vuursche te Baarn een cursus "Au to te Water". De cursus bestaat uit twee gedeelten een theoretisch deel en een praktijk gedeelte. Bij het praktijkge deelte gaan de cursisten met een auto te water in het zwembad. Het doel van de cursus is zichzelf en an deren te leren bevrijden uit een auto on der water. De prijs van de cursus bedraagt f 25,=. Er kunnen maximaal 35 cursisten mee doen. Opgeven voor de cursus auto te water kan bij: mw. de Winter tel. 035- 211411 na kantoor uren: 02154- 12126. Aanvang van de cursus: 14.30 uur (14.00 uur aanwezig zijn) Plaats: Bosbad de Vuursche, Hilver- sumse Straatweg 2? Baarn. Op 19 juli a.s. reikt drs. F.H. van Ittersum, direkteur van het Ge westelijk Arbeidsbureau Amersfoort, certificaten uit aan cursistes van de op leiding Automatiseringsadviseuze Kleine Systemen. De opleiding is tot stand gekomen op gezamenlijk initia tief van de Vrouw en Werkwinkel, de Gemeente Amersfoort en het Geweste lijk Arbeidsbureau en is uitgevoerd door de Stichting IVIO uit Lelystad. Door de combinatie van theorieoplei ding en praktijkstage zijn de automati- seringsadviseuzes direkt inzetbaar in bedrijven. Tijdens de 20 weken duren de opleiding hebben zij zich, naast het besturen van de gangbare software pakketten, verdiept in boekhouding, bedrijfseconomie, systeemontwikke ling en programmeren. De stageperiode van 14 weken is ge bruikt om praktische werkervaring op te doen en heeft in een aantal gevallen inmiddels geresulteerd in een aanslui tend loondienstverband. Voor belang stellende werkgevers is informatie over de opleiding en de geslaagde automati- seringsadviseuzes beschikbaar. Gezien de resultaten is inmiddels beslo ten per september a.s. opnieuw met de ze cursus te starten. Vrouwen die be langstelling hebben kunnen kontakt op nemen met de Vrouw en Werkwinkel, tel. 033-14737. SOESTERENGWEG 15, TEL. 02155 - 14244. Zaterdagmiddag kwam op uitnodiging van de Baarnse Vereniging van Beel dende Kunstenaars een groot gezel schap in Kasteel Groeneveld bijeen voor de opening van de Ere-tentoon stelling van de Baarnse Kunstschilder Jaap de Ruig, die met deze tentoon stelling tevens zijn 80e veijaardag en zijn 60-jarig Kunstenaarsschap vierde. Dat Jaap de Ruig ook in Soest geen on bekende is, verklaart wel het feit, dat meerdere schilderijen van zijn hand hun weg naar Soester bewonderaars hebben gevonden. Ook heeft Jaap de Ruig diverse leerlingen, waaronder ook nu nog enkele Soestenaren, begeleid bij hun hobby kunstschilderen. Het gezel schap werd door de heer Veldhuysen, voorzitter van de Baarnse Beeldende Kunstenaars welkom geheten, waarbij hij ook vele lovende woorden sprak tot het echtpaar de Ruig, ook betrok hij Ti- ne, de vrouw van de kunstenaar in de hulde, omdat zij in al die jaren een grote steun en inspiratie voor haar man is ge weest. Aan deze bijeenkomst werd ook meegewerkt door de kleinzoon van de kunstenaar, de pianist Gilbert den Broeder. Hij speelde een tweetal kleine piano-werkjes van Chopin en Liszt op een sublieme wijze, waarvoor hij door de aanwezigen met een welgemeend applaus werd beloond. Ook de direktie van Kasteel Groeneveld beloonde de jonge kunstenaar met zijn optreden met een uitnodiging komend voorjaar zijn Door de grote belangstelling wederom in het nieuwe programma opgenomen de kookcursussen: De Chinese keuken De populariteit van deze keuken wordt in ons land weerspiegeld in de vele Chi nese restaurants. Dankzij "de Chinees" is een aantal Oosterse gerechten bij ons gemeengoed geworden; denk maar aan de loempia, bahmi, foe yong hai, koe lo yoek enz. Buiten de bahmi komen de andere ge rechten thuis toch Zelden of nooit zelf gemaakt op tafel. Wellicht komt dat omdat men denkt dat chinees koken be tekent dat men urenlang in de keuken moet staan en dat men tientallen exoti sche kruiden en ingrediënten in huis moet halen. Door het volgen van deze cursus wordt dat fabeltje snel uit de we reld geholpen: alles w^t u buiten nor male zaken als vlees, vis en groenten nodig heeft zijn een paar oosterse krui den die bij iedere behoorlijk gesorteer de supermarkt verkrijgbaar zijn. Verder helpt de docente u stap voor stap tot snelle en uiterst smakelijke resultaten, die u steeds na afloop mee naar huis neemt. Daarom plastic bakjes en een theedoek meenemen. Aanvang: dinsdag 9 januari 1990; 19.30 - 21.30 uur. Docente: Mevr. J. v. Reenen. Cursus prijs f 75,- ingrediënten f 45,- 6 les sen. Cursusadres: Eemland Scholenge meenschap, Talmalaan 42. De Indonesische keuken Veel hoeven wij u niet meer te vertellen over de cursus indonesich koken, om dat vast wel iemand van Uw familie of vrienden deze cursus al eens gevolgd zal hebben! Onze docente, Mevr. v. Rhee- nen leert u de specifieke ingrediënten en specerijen te gebruiken die de ge rechten zo uniek maken. Gerechten met vlees, kip, vis, en groenten worden bereid, en daarna mee naar huis geno men. Gaarne plastic bakjes en een thee doek meenemen, en niet te lang wach ten met aanmelden om teleurstellingen te voorkomen! Aanvang: dinsdag 26 september 1989; 19.30 - 21.30 uur. Docente Mevr. J.v.Rheenen. Cursus prijs f 75,- ingrediënten f 45,-. 6 les sen. Cursusadres: Eemland Scholenge meenschap, Talmalaan 42. Inlichtingen en aanmeldingen: Volksu niversiteit Soest/Soesterberg, Kerk plein l.Tel. 22195. Kantooropen: elke maandag 10.00 - 12.30 uur en donder dag 10.00 - 13.30 uur, behalve de schoolvakanties. eigen piano-concert in het kasteel te ko men geven. Hierna nam Burgemeester Miedema van Baarn het woord. Ook hij schetste de jubilerende Jaap de Ruig als een be genadigd kunstenaar met een grote lief de voor de natuur in het algemeen en de Eempolder in het bijzonder. Hij vol deed dan ook graag aan de uitnodiging van de Baarnse Beeldende Kunstenaars om de ere-tentoonstelling te openen. Hierna verliet het gezelschap het kas teel en bezocht de tentoonstelling in het koetshuis. De bezoekers konden nu kennismaken met de voorliefde van de kunstenaar voor natuur en bloemen. Enkele werken met o.a. prachtige rozen en chrysanten zijn kleurrijke juweeltjes van Jaap de Ruig's schilderkunst. Ook zijn geliefde Eem met oude knotwilgen en soms ruige oevers heeft de kunste- Vrijwilligers hebben rechten en plich ten. Dat is vanzelfsprekend. Over het algemeen zijn de plichten wel duidelijk, namelijk simpelweg het nakomen van de met de organisatie gemaakte afspra ken. De rechten van de vrijwilliger zijn echter meestal veel minder duidelijk en minder goed afgesproken. Het vergoed krijgen van gemaakte on kosten bijvoorbeeld is een belangrijk recht van de vrijwilliger. Maar om er ze ker van te zijn dat de onkosten ook in derdaad terugbetaald worden, zullen er met de organisatie vooraf afspraken ge maakt moeten worden. Voor de vrijwilligers in een organisatie dient minimaal en collectieve Wettelij ke Aansprakelijkheidsverzekering af gesloten te zijn. Een professionele or ganisatie is meestal verzekerd via een zogenaamde A.B.V. (aansprakelijk heidsverzekering voor bedrijven en be roepen). Voor de vrijwilliger zal het noodzakelijk zijn een aanvullende W.A.-verzekering af te sluiten. Over de rechtspositie van vrijwilligers (verzekeringsmogelijkheden, onkos tenvergoeding, model-afspraken) is goed bruikbaar voorlichtingsmateriaal voorhanden bij de Stichting Vrijwilli gers Vakature Bank Soest. Het meeste is ontwikkeld door het Landelijk Steun punt Vrijwilligerswerk. Vrijwilligers met problemen in het werk kunnen bij de VVB advies krijgen. Yakatures 1/101 Instiuut voor Natuurbescher ming zoekt coördinator. 1/104 Wedstrijdsecretaris gevraagd bij honk- en softballvereniging. 1/107 Receptioniste/telefoniste ge vraagd bij Stichting Welzijn ouderen. 1/110 Medewerkster gevraagd voor de administratie met ervaring in tekst verwerking. 2/101 Speel-o-theek in Baarn zoekt vrijwilliger m/v om zich te belasten met de uitleen van speelgoed en informatie te geven. 3/104 Medewerk(st)er gezocht om de huisomroep van instelling te verzor gen. 3/106 Welke vrijwilliger m/v wil zich belasten met de presentatie van mu ziekprogramma's, knoppen bedienen van de apparatuur, ideeën inbrengen, enz. 4/101 Muziekvereniging zoekt ie mand voor de public relations. 5/101 Ouderen van boven de vijftig wordt gevraagd deel te nemen aan het Gilde-Eemland. Doel van het gilde is kennis en ervaring, door de oudere mens in de loop der jaren opgedaan, door te geven aan jongeren. 6/104 Gezinsbezoeksters gevraagd bij vrouwenvereniging. 8/111 Instelling in Baarn zoekt vrijwil liger m/v om tijdens de middagmaaltijd van geestelijk gehandicapten, die niet op de instelling wonen, begeleiding en aandacht te geven. 8/116 Begeleid(st)ers naar kerk dienst gevraagd van bewoners van in stelling. 9/101 Vakantiebemiddelingsbureau voor lichamelijk en geestelijk gehandi capten zoekt vrijwilligers m/v. 9/105 Voor de verpleging van chro nisch zieken tijdens vakantieweken worden vrijwilligers m/v gevraagd. 9/106 Vrouwenorganisatie zoekt vrijwilligsters voor vakantie-activitei ten. 9/107 Vrijwilligers m/v gevraagd voor het verrichten van diverse werk zaamheden tijdens vakantieweken voor jongeren. Jaap de Ruig in zijn sfeervolle atelier. naar vaak geïnspireerd. Zowel de zo merse als winterse sfeer weet hij steeds op een sublieme wijze weer te geven. De tentoonstelling, geopend tot 30 juli, zal zeker nog veel bezoekers trekken. De tentoonstelling in Kasteel Groene veld 'De Mollengang', met tekeningen en aquarellen van Angela de Vrede is wegens succes verlengd tot 31 juli a.s. In deze tentoonstelling zijn ook de teke ningen te zien uit het boekje 'Eten is we ten' waarvoor Angela de Vrede de CPNB- vlag-en-wimpel krijgt uitge reikt. De schrijver van het boek, Midas Dekkers, kreeg voor zijn aandeel de Zilveren Griffel. Dichter en Landschap De tentoonstelling "Dichter en Land schap, zes eeuwen poe"zie in en om Kasteel Groeneveld", mocht zich de af gelopen weken verheugen in een inter nationale belangstelling. Onder leiding van de dichter Willem van Toorn bracht een aantal deelnemers aan Poetry In ternational een bezoek aan deze unieke tentoonstelling. De expositie is te zien tot 23 oktober a.s. De fraai uitgevoerde catalogus bevat in formatie over de dichters en natuurlijk alle tentoongestelde gedichten. Openingstijden Kasteel Groeneveld: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 12.00 - 17.00 uur, maandag gesloten. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 De afdeling Scholing van het Geweste lijk Arbeidsbureau Amersfoort werft in samenwerking met Niviolan werkzoe kenden met een opleidingsnivo HAVO of Middelbaar Beroepsonderwijs voor een opleiding tot "Office-Manager". De "Office-Manager" heeft een lei dinggevende middenkaderfunktie op een administratieve afdeling van een bedrijf. De opleiding begint in september en duurt 9 tot 12 maanden; zij bestaat uit een algemeen deel, waarin onder ande re communicatieve en leidinggevende vaardigheden aan de orde komen, en een branche specifiek deel, waarin ad ministratieve vaardigheden, automati sering, organisatie en personeelsbeheer worden behandeld. Een praktijkstage in het bedrijfsleven is een tussenstap naar een betaalde baan. De selektieprocedure voor deze oplei ding is gestart, maar er kunnen nog een aantal kandidaten geplaatst worden. Belangstellenden die een leidinggeven de funktie in een administratieve omge ving ambiëren, kunnen een informatie folder met aanmeldingsformulier ver krijgen in het Informatiecentrum van het Gewestelijk Arbeidsbureau, Zon nehof 26 te Amersfoort, tel 033- 641411. Na aanmelding krijgt men een uitnodi ging voor een voorlichting op 31 juli. Op zondag 10 september zal in de tuin van Kasteel Groeneveld het tweede Nationale Blazersfestival worden geor ganiseerd, in samenwerking met de Baarnse Muziekkring. In het fraaie Engelse landschapspark zal een tiental semi-professionele en top-amateurblazersensembles tussen 12.00 en 17.00 uur concerteren. De meest uiteenlopende ensembles zijn te beluisteren. Zo treden o.a. op het FASO Blazersen semble, waarvan de leden uit het hele land komen; Strescape; de Vijf Wind streken en uit Amsterdam Oktet Plus. Ook het regionaal concertorkest Wils kracht uit Amersfoort verleent zijn me dewerking. Uit Ootmarsum komen op dit blazersfestival de originele Midwin terhoornblazers en uit Haarlem het doedelzakorkest "First Haarlem Pipe Band".Het wordt een echt promenade concert. De verschillende locaties wor den "aangeblazen" door een twaalf man sterke Jachthoorngroep. Verzoeken om deel te mogen nemen zijn nog in behandeling, maar vast staat nu al dat het op 10 september a.s. een aantrekkelijk en gevarieerd Blazersfes tival wordt. Het woord VANDALISME IS HIER HELAAS OP ZIJN PLAATS. Aan de Koningsweg zijn zes bomen vernield; kosten per boom f 250,- totaal schadebedrag f 1.500,-. De daders liggen natuurlijk op het kérk- hof. Wie gaat dit betalen? Wij, oftewel de Soester bevolking. Als u zoiets ziet als dit bijvoorbeeld, aarzel niet, bel direkt de politie, tel. 19444, zodat de vandalen gepakt kunnen worden. Evenals in voorgaande jaren organi seert Kinderboerderij "De Vrije Teu gel" dit jaar zomerkampen voor kinde ren van 5 tot en met 12 jaar. De eerste kampweek vindt plaats van maandag 24 juli t/m zaterdag 29 juli, de tweede kampweek zal van maandag 31 juli t/m 5 augustus zijn. Ondanks vele aanmeldingen zijn er in de tweede kampeerweek nog enkele plaatsen vrij. De kosten van 1 kamp week variëren van f 100,00 voor men sen met een minimum inkomen tot f 160,00 voor mensen met een hoger in komen. Voor diegenen met een modaal inkomen geldt een prijs van f 130,00 per week. Geïnteresseerden kunnen zich telefo nisch aanmelden bij de kinderboerderij. Telefoon: 02155-18136. Ook voor verdere informatie over het hoe en wat van zo'n kampweek kan dit nummer worden gebeld. De kinderboerderij is bereikbaar van dinsdag 11 juli t/m vrij dag 14 juli. Ze noemen zich "de oudste popgroep van Nederland", deze elf gepenioneer- de ambtenaren van de Amsterdamse Stadsreiniging. ALs assistent van de vuilnisman moes ten zij vroeger d.m.v. ratels zijn komst aankondigen en huis aan huis aanbel len. Gaandeweg zorgden zij met die ra tels voor de ritmische begeleiding van zelf gefloten en gezongen liedjes, soms met begeleiding van een draaiorgel. In de jaren '50 kwam daaraan echter defi nitief een einde. Rond 1976 besloten enkele ex-ratel- jongens een ratelclub op te richten. Uniformen en ratels werden door de Stadsreiniging ter beschikking gesteld. Het is een unieke groep, die bij evene menten waar vrolijkheid gewenst is voor veel extra sfeer zorgt. Tijdens de Spakenburgse Dagen, die op de laatste twee woensdagen van juli en de eerste twee woensdagen in augustus rond de oude Spakenburgse botterha- ven worden gehouden, treden ze steeds rond het middaguur op. De Algemene Radio Omroep Soest (AROS) zal op de vrijdagavonden 14 en 21 juli nog twee uitzendingen ver zorgen van concerten, gegeven door Soester koren. De uitzendingen vin den plaats tussen 20.30 en 21.30 uur. Op 14 juli wordt het tweede deel uitge zonden van het concert dat het Jonge renkoor Soesterveen o.l.v. Frank Kooi man op 11 juli j.1. in de Joanneskerk heeft gegeven. Onder andere worden songs als "Getting to know you", "Tu- xedo Junction" en "Aquarius" ten ge hore gebracht, begeleid door het eigen combo. Op 21 juli is het NPB-koor o.l.v. Ger van Doren aan de beurt met het concert van 27 april in de Petrus en Pauluskerk; een vocale en instrumentale uitvoering met Elize de Broekert, sopraan, en An- nelies Nijhuis, alt. Uitgevoerd worden o.a. werken van Saint Saëns, Elgar, Schubert en Maunder. De uitzendingen worden de zaterdag erna herhaald tussen 10.00 en 11.00 Het Gewestelijk Arbeidsbureau Amersfoort organiseert in samenwer king met Compute College Wijk bij Duurstede de Opleiding tot program meur "C/4GL/SQL'. De opleiding be staat uit 4 fasen, duurt 20 weken en be gint in augustus en september 1989. De eerste fase bestaat uit basiskennis computerkunde, waarin alle noodzake lijke kennis van computers, computer systemen en software wordt behandeld. In de tweede fase volgen de beginselen van de taal 'C'. Hierbij worden de cur sisten voorbereid op grote en complexe systemen. Vervolgens voert men in de derde fase praktijkgerichte program meeropdrachten zelfstandig of in kleine groepjes uit. De vierde opleidingsfase betreft 4e generatietalen '4GL/SQL'. Aansluitend aan het theoretische ge deelte volgt een stage van 10 weken bij een bedrijf ergens in Nederland. De cursus leidt praktijkgericht op en be reidt de cursisten voor op een startfunk- tie als 'C'-programmeur. Na de oplei ding wordt een certificaat van het oplei dingsinstituut verstrekt. Toelatingseisen: Minimaal HBO of Universitaire opleiding; Affiniteit met automatisering; Leeftijd tot 35 jaar; In geschreven bij het Arbeidsbureau Amersfoort; U bent werkloos en kunt zonder extra scholing (moeilijk) weer aan de slag komen. Selectieprocedure: Voorlichting op woensdag 12 juli a.s. Selektiegesprek- ken vinden plaats na de definitieve aan melding op 12 juli. Aanmelden: U kunt zich aanmelden via een aanmeldingsformulier, verkrijg baar in het informatiecentrum van het Gewestelijk Arbeidsbureau, Zonnehof 26 te Amersfoort. De Vereniging Artisbock, Steenhoffstrast 46, Soes!, lel. 02155-19577, stel! zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 13 juli Regisseur Wim Wenders houdt van het registreren van beelden en geluiden die voor hem samen een moderne hart stocht vormen. Het heeft 7 jaar geduurd totdat "Hammet" onder het toeziend oog van producent Francis F. Coppola tot een eindprodukt werd gebracht. De film is een hommage aan schrijver Hammet en aan de film-noir, een film genre uit de jaren '40 dat vooral opvalt door de hoge graad van perfektie waar mee het Amerikaanse studio-systeem wordt benut. De film beschrijft een periode uit het le ven van deze schrijver die verstrikt raakt in zijn eigen misdaadroman. Het verhaal zit logisch in elkaar. San Fran- sisco in de jaren '20, een poëtische ne vel, zware kleuren en een zichtbaar cor rupt Chinatown. Hammet zegt zijn baan als detective op om als scenario- en detectiveschrijver zijn brood te gaan verdienen. Hij heeft een huurkamer en leeft in afzondering. Op een dag wordt hij bezocht door een ex-collega die hem voor een zaak om hulp vraagt. Hammet belandt met zijn speurtocht in een com plot van intriges en intimidaties en merkt dat men het ook op zijn leven heeft gemunt. Tenslotte weet hij het mysterie te ontwarren. De sfeer die Wenders aan de film geeft is een stukje nostalgie met het sombere licht uit het verleden. Een film over werkelijkheid en creativiteit, iets waar Wenders als mens in geïnteresseerd is. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree f 6,-; CJP/65+ f 5,-. Agenda: 20 juli: Paura e Amore 27 juli: La Lectrice 3 aug.: Salaam Bombay 10 aug.: Come Back to the Five and Dime 17 aug.: A winter Tan Ooit schreef Baudartius over het orgel spel van Jan Pietersz. Sweelinck dat hij een melodie talrijke malen "nu sus, dan so" veranderde. Een jong gezelschap enthousiaste musici, dat in wisselende samenstelling optreedt en een geva rieerd repertoire heeft ingestudeerd, leek - zonder zich met Sweelinck te dur ven meten - de typering "nu sus, dan so" een passende naam voor de groep. Daarbij slaat de benaming uiteraard niet op de kwaliteit van de uitvoering, die was tot dusverre nimmer "so so". Vrijdag 14 juli a.s. concerteert de groep om half negen 's avonds in de Oude Kerk te Soest. Die avond is de samen stelling van het ensemble: Teuni Trouwborst, spinet; Rob Rutten, dwarsfluit; Lianne Lugtigheid, viool; Ina Entrop, sopraan; Arie Atema, ho bo en anderen. Op het programma staan onder meer werken van Bach, Handel, Frescobaldi en Viadana. Kuifje en vele anderen Van 16 juli t/m 27 augustus vindt in de Zonnehof te Amersfoort een tentoon stelling plaats rond bekende strips. Wie kent ze niet? Robbedoes, Lucky Luke, Blake en Mortimer, de Smurfen, Kwik Flupke, Guust Flater en na tuurlijk Kuifje. Het is slechts een greep uit de vele helden van de Belgische striptekenaars die in deze zomerten- toonstelling zijn samengebracht. Een tentoonstelling die voor kinderen vele uurtjes vakantieplezier oplevert en waar volwassenen enig jeugdsentiment niet hoeven te onderdrukken. In de Zonnehof is een uitgebreid docu mentair overzicht van 27 stripteke naars, waaronder internationaal ver maarde kunstenaars als Hergé, Fran- quin, Peyo, Jacobs, Jijé, Morris en Cu- velier. Maar er is meer. Zo'n 200 stripalbums zijn op een uitzonderlijk grote leestafel voor het publiek te bekijken, door te bladeren of allemaal uit te lezen. Een le vensgrote raket uit Kuifjes "Raket naar de maan" en andere attributen zorgen voor een gepaste omgeving waarin ver der op videoscherm een aantal films van o.a. Kuifje, Kwik en Flupke en de Smurfen in een doorlopend program ma worden vertoond. 'Sporen van Kuifje' De sporen van Kuifje in de verbeelding van een aantal Belgische hedendaagse kunstenaars vormt ook een onderdeel van de tentoonstelling. Deze kunstwer ken, waarbij de makers zich lieten inspi reren door de wereld van Kuifje, geven eens te meer aan dat Kuifje en zijn colle ga's een diepere betekenis en invloed op ons hebben, dan sommige tegen standers van het stripboek hebben wil len doen geloven. Getoond wordt werk van o.a. Pierre Courtois, Edy Devolder, Jacques Lennep en Jean-Pierre Ran- gonnet. Deze tentoonstelling werd met bemid deling van de Belgische Ambassade sa mengesteld door het Commissariaat Generaal van de Internationale betrek kingen van de Franse Gemeenschap in België. 'De sporen van Kuifje in de ver beelding van kunstenaars' werd ver zorgd door het Maison de la Culture in Doornik en voor deze gelegenheid in gewijzigde vorm samengesteld. Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag 10-17 uur; zondag 13-17 uur; maan dags gesloten. y

Soester Courant | 1989 | | pagina 19