WEEKEND RECEPT G I Hulleman optiek SSiBBig in UW ZAKENLUNCH OF -DINER SOES'Ï SOCIALE CONTACTEN Gevarieerd programma tijdens Gildefeesten 1989 Bach Ensemble te gast bij festival van Vlaanderen Amerikaans gehakt brood Dakwerken WB-Soest naar nieuw onderkomen Opleiding tot programmeur Auto Charmante Seat Marbella 'Lady' bij Auto van Doorn Winkeldiefstal Ruiten vernield WOENSDAG 26 JULI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 11 door Arie Wandelaar In de luwte van de Oude Kerk zat Arie, hoogst ondankbaar gevlucht voor de feestvierende zon, op een ter rasje. Dorst lessen, mensen kijken en het schoonste stukje Soest in zich op nemen, waren de plezierige bezighe den van een bevoorrecht mens. De Kerkebuurt, het gouden randje van Oud Soest, een omgeving met be daagde straatjes, ingekeerde gevels waarachter planten en bloemen in schoonheid met elkaar wedijveren. Het rustgevende beeld oefent aan trekkingskracht uit op mensen die om wille van leeftijd of financiën in flats zijn geschoven en daaruit, als het weer "t even toelaat, tijdelijk willen ont snappen. Een van hen, een Soester grijsaard, vroeg en kreeg uiteraard toestemming om aan Arie's terrastafeltje aan te schuiven. Hij bestelde koffie en wilde weten of meneer het ook zo warm had. Arie kon het zonder omhaal van woorden bevestigen. "Alleen op stap?", informeerde Arie in een goed bedoelde poging een ge sprek op gang te brengen. Het was duidelijk een verkeerde v raagstelling. "Zit er buiten U dan nog iemand aan dit tafeltje", antwoordde de man op niet onvriendelijke toon. "Maar ik begrijp het wel", vervolgde de pientere baas, "U wil praten, U wil iets kwijt, U wil het nu wel eens van een ander horen." Een stropdasloze ober, die zich aan het zomerweer had aangepast, leverde een kop koffie en een biertje af. Met de opmerking "straks maar even afre kenen" werd aan ieder van ons een brevet van kredietwaardigheid toege kend, want zo groot van vertrouwen zijn ze daar wel in de Kerkebuurt waar je 's nachts nog je auto buiten kunt la ten staan zonder het risico te lopen dat Soester gespuis zich over de inhoud ontfermt. "Daar knapt een mens van op", stelde het baasje vast terwijl hij hoorbaar slobberend van zijn bestelling zat te genieten. "Koffie, ik zou niet zonder kunnen", voegde hij er aan toe. "Bij ons gaat er iedere dag een half pak door. Is nodig hoor, want anders ver liezen mensen van mijn leeftijd in deze tijd hun verstand." Arie zocht en vond de juiste woorden om uitdrukking te geven aan zijn ver onderstelling dat het bij zijn aange schoven terrasgast niet zo'n vaart zou lopen. "Klopt", antwoordde de man met eni ge geestdrift in zijn stem." Ik heb ze nog aardig op een rijtje, maar het is de omgeving die je gek wil maken." Een uitspraak die, zonder aandringen van Arie's kant, nader werd toegelicht. "Ze willen mij een blokfluit in mijn mond stoppen. Ziet U 't voor U me neer, Kees op blokfluitles. Schijnt goed voor de ademhaling van mensen van mijn leeftijd te zijn. Het verhoogt ook nog de sociale contacten, omdat het de bedoeling is dat Kees niet alleen gaat zitten blazen. In mijn jonge jaren ben ik nooit verder gekomen dan een Ilohner mondharmonica van een kwartje en daar wil ik het maar bij houden. Blokfluitles, Kees is nog altijd niet op zijn achterhoofd gevallen." De tegen de blokfluit agerende oude baas had in de loop van zijn vlammend betoog iets strijdbaars over zich gekre gen en liep verder leeg, nadat Arie hem er op attent gemaakt had dat geen mens deel van leven heeft zonder so ciale contacten. "Daar heb ik gen blokfluitles voor nodig", oordeelde hij. "Mensen genoeg om tegenaan te praten. Net zoals ik van mijn AOW een keer in de maand een kop koffie buiten de deur drink en nu tegen u zit aan te praten, zit ik ieder maand bij de sociale dienst en bij huisvesting. Pra ten, praten, praten om van de flat af te komen en een betaalbaar bejaarden woninkje met een stukje tuin te krij gen. Ze nemen het mij niet kwalijk dat ik zo dikwijls aan de bel trek, ik van mijn kant weet ook heus wel dat die mensen geen ijzer met handen kunnen breken, maar een blokfluit als zuurstok, als een zoethoudertje in mijn mond stop pen. Mag Kees even passen." I lij spoelde met smaak het laatste rest je koffie weg, rekende af en nam af scheid. "Waar is de reis naar toe?", infor meerde Arie onbescheiden. "Sociale contacten onderhouden" riep hij lachend bij het weggaan, en versnelde zijn pas. ARIE WANDELAAR kontoor effioEKy Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 COMPUTERSUPPLIES Discettes Discette opbergsystemen Opbergbanden Kasten De verschillende gehouden evene menten in het kader van dfe Gilde- feesten Soest 1989 zullen dit jaar wor den gehouden in de periode maandag 21 tot en met maandag 28 augustus. Rondom het koningsschieten van de leden van het Groot Gaesbeeker Gil de op zondagmiddag 27 augustus is weer een afwisselend programma sa mengesteld met ondermeer sportieve en muzikale onderdelen. Op zondagmiddag 28 augustus zullen zo'n 150 leden van het gilde gaan strij den om het koningschap van het gilde. Dat gebeurt dit jaar voor de 30ste keer sinds de herinvoering van het Konings schieten in 1960 toen wijlen Helmus Kok de eerste Schutterskoning van het gilde werd. Tegelijkertijd zullen ook di verse andere kampioens- en prijsschiet- wedstrijden worden gehouden. De voorronde voor het kampioensschieten start al op zaterdagmiddag 27 augustus wanneer ook het oud-koningen kam pen wordt georganiseerd. Nieuwe onderdelen Het programma bevat een 2-tal nieuwe onderdelen dit jaar. Op dinsdagavond 22 augustus zal een avondwandeling worden georganiseerd door het Wan delcomité Jacob van Gaesbeek, be staande uit vertegenwoordigers van de Soester Wandelsportvereniging Olym- pia, de Stichting Gooise Wandel Sport bond en het gilde. Gezien het grote suc ces tijdens het Landjuweel in 1987 is een wandeling met afstanden van 5 en 10 kilometer weer opgenomen in de programma van de gildefeesten. De wandeling op deze avond voert naar de Korte Duinen. Onder het motto "Veronica komt naar je toe" zal Veronica's Zomertruuk op donderdagmiddag vanaf 16.30 uur een plaats krijgen op het feestterein aan de Blaak. Tot 19.00 uur zal een afwisse lend programma worden geboden met vele artiesten. Tussen 17.00 en 19.00 uur zal rechtstreeks het radioprogram ma 'Hollandse Hits' vanaf De Blaak worden uitgezonden. Het programma wordt gepresenteerd door Will Luikin- ga- Als andere sportieve evenementen zijn te melden een rekreatieve fietstocht, dit keer op maandagavond 21 augustus, de gildeloop georganiseerd door AV Pij nenburg op woensdagavond 23 augus tus, de toertocht georganiseerd door Tempo Toer op zaterdagochtend 26 augustus. Daarnaast zal op zaterdag 26 augustus weer een Volkspaardenfeest worden georganiseerd en zullen een groot aantal teams hun prestaties met elkaar meten tijdens de inmiddels tradi tionele Volksspelen. Koningsbal Op zaterdagavond 26 en zondagavond 27 augustus zal de feesttent weer bol staan van muziek en dans. Tijdens het Koningsbal op zaterdagavond zal de groep Magie de muziek verzorgen, waarbij optredens te verwachten zijn van Willem Duin en de damesformatie Maywood. Op zondagavond zal de mu ziek worden verzorgd door de groep Les Cigales. Op zondagochtend vanaf 12.00 uur zal de Eemlander Blaaskapel in de feesttent weer een zondagmor genconcert verzorgen. Op maandag worden de Gildefeesten Soest 1989 afgesloten met een pro gramma voor de ouderen van Soest, verzorgd door Henk Out onder het motto "Zoek de zon op" en 's avonds is de tent ingeruimd voor de jeugd van Soest, waarbij TROS-Popformule de meeste TOP 100 hits ten gehore zal brengen. De Internationale Dag van de Oude Muziek werd vorige week voor de zesde maal gehouden in de landcommanderij Alde Biezen te Bilzen, even over de grens bij Maastricht. Het schitterende kasteel, reeds in de 12e eeuw gebouwd, het grootste van België en sinds 1975 gerestaureerd, diende als trefpunt voor een internatio nale keur van musici die een gevarieerd concertprogramma brachten over de periode van de middeleeuwen tot de 19e eeuw. Het Nederlands Bach Ensemble be hoorde tot de Nederlandse gasten. Zij brachten tweemaal hun programma in de kerkruimte van het kasteel ten geho re. Uitgevoerd werd o.a. Funeral Sen tences van H. Purcell en Lagrime d'a- mante al sepolero dell 'amata van A. Met een warm of koud gehaktbrood kun je vele kanten uit. Het kan heel goed, bijvoor beeld warm in combinatie met een tomaten saus, sperzieboontjes en kleine gekookte aardappeltjes of koud met een aardappelsa lade, als een hoofdgerecht worden gegeven. Daarnaast leent een gehaktbrood zich heel goed om bij de broodmaaltijd en bij een brunch of een koud buffet te worden gege- ten. Reken vooreen hoofdmaaltijd voor 4 perso nen: 500 gram rundergehakt, 1 ei, 1 dl to matensap, 2 bleeksclderijstengels, 4 voor jaarsuitjes met veel groen, 6 eetlepels (in de oven gedroogd) kruim van wittebrood. Roer het ei los en voeg het tomatensap cr aan toe. Roer er daarna het broodkruim door. Laat het mengsel tenminste 5 minuten staan. Snijd of hak de bleeksclderijstengels en de voorjaarsuitjes ragfijn. Voeg ze samen met het gehakt bij het broodmengsel. Strooi er naar eigen smaak en inzicht wat zout, pe per, en eventueel 1 theelepel paprikapoeder en/of 1 uitgeperst teentje knoflook aan toe. Kneed alles tot een stevige massa is verkre gen en doe het over in een licht beboterd klein cakeblik. Strijk het gehaktmengsel glad af met een mes en druk het daarna met de platte hand stevig aan. Plaats het blik iets onder het midden in een reeds tot 175C voorverwarmde oven. Reken op een oven tijd van 50 tot 60 minuten. Stort het bruin gebakken gehaktbrood op een snijplank en snijd het in plakken van ca. 1 cm. Wanneer u het gehaktbrood koud wenst op te dienen laat het dan afkoelen en leg het daarna, eventueel verpakt in plastic huishoudfolie, nog enkele uren in de koelkast. Bereidingstijd 20 minuten Energie per portie: 1510 kJ (360 kcal) Het Nederlands Bach Ensemble trad vorige week op in de landcommanderij Alde Biezen. Monteverdi, zoals zij dat reeds begin dit jaar in de Oude Kerk ten gehore brach ten. Ook hier werd er, nu door plm. 800 toehoorders ademloos geluisterd naar het koor, gedirigeerd door Krijn Koets veld. Concert in Oude Kerk Van Handel zal op 1 oktober door het groot koor van het N.B.E. het orato rium Acis and Galatea ten gehore wor den gebracht. Het concert zal waar schijnlijk 's avonds plaatsvinden om 8.00 uur in de Oude Kerk in Soest. Inl. tel. 10466. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 iwjsïiw»»»*»»*,,, «Sri In de periode van 24 juli tot 28 augustus zal de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest wegens vakantie gesloten zijn. Onder enig voorbehoud voor wat betreft de juiste datum en openingstij den, zal de WB vanaf 4 september 1989 voor bezoekers geopend zijn op het adres: Smitsweg 311 te Soest. Tele fonisch bereikbaar onder nummer 02155-12630. De Vrijwilligers Vakature Bank Soest zal ook vanuit de nieuwe behuizing de belangen van de vrijwilligers en aange sloten organisaties en verengingen zo goed als mogelijk behartigen. Wie een leuke en nuttige manier zoekt om vrije tijd door te brengen, of binnen zijn or ganisaties vrijwilligersplaatsen beschik baar heeft kan dan contact opnemen met de VVB-Soest. Omdat de vakaturebank geruime tijd niet bereikbaar zal zijn in verband met vakantie en verhuizing zullen geen va- katures worden gepubliceerd. Een uit zondering is een pas gestart project, het Thuiszorgproject Baarn/Soest. Thuiszorgproject Het thuiszorgproject houdt in dat oude ren die anders worden doorverwezen naar een verpleeginrichting, thuis wor den verpleegd, verzorgd en behandeld. De werkzaamheden van vrijwilligers in het project zullen aanvullend zijn op die van de familie, buren, mantelzorgers van de patiënten en bestaan O.a. uit: op pas bij tijdelijke afwezigheid van de ge zonde partner van de patiënt, oppas tussen 16.00-21.00 uur bij demente ou deren die alleen wonen, slaapwacht, eenvoudige huishoudelijke hulp zoals thee zetten, boterham smeren, afwas doen, wandelen met de patiënt, vervoe ren van de patiënt naar bijvoorbeeld dagverzorging in bejaardenoord, klus jes in huis enz. Het is de bedoeling dat de gezinszorg en wijkverpleging in Baarn en Soest bij het project betrok ken worden voor het geven van profes sionele hulp. Wie belangstelling heeft voor dit uitge sproken vrijwilligersproject en meer in formatie wil hebben kan dan contact opnemen met één van de medewerkers van de vakanturebank thuis. Bij voor keur na 18.00 uur. Tel. nummer02155- 11603. Na 14 augustus kan eveneens nummer 23001 worden gebeld. Vanaf 4 september is de vakaturebank op de bekende openingstijden telefo nisch bereikbaar onder nummer 02155-12630. Adres: WB-Soest, Smitsweg 311, 3765 CJ Soest. De WB-medewerkers wensen u een aan gename vakantie. SPECIAALZAAK VOOR BRILLEN OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometristen O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. Burg. Grothestraat 8 3761 CM Soest Telefoon 02155 -1 38 59 's Maandags de gehele dag gesloten. Loos alarm De politie werd in de nacht van zondag op maandag gewaarschuwd door het inbraakalarm van een bedrijf aan de Beukenlaan. Toen de agenten het ge bouw binnenkwamen bleek het loos alarm te zijn. Bij de hevige regenval van zondag was een aantal kartonnen dozen met water in aanraking gekomen en gaan zwellen. Vervolgens waren ze ge kanteld en hadden het alarm in werking gesteld. Het Gewestelijk Arbeidsbureau Amersfoort organiseert in samenwer king met Compute College Wijk bij Duurstede de opleiding tot program meur 'C/4GL/SQL'. De opeliding be staat uit 4 fasen, duurt 20 weken en be gint in augustus en september 1989. De eerste fase bestaat uit basiskennis computerkunde, waarin alle noodzake lijk kennis van computers, computer systemen en software wordt behandeld. In de tweede fase volgen de beginselen van de taal 'C'. Hierbij worden de cur sisten voorbereid op grote en complexe systemen. Vervolgens voert men in de derde fase praktijkgerichte program meeropdrachten zelfstandig of in kleine groepjes uit. De vierde opleidingsfase betreft 4e generatietalen '4GL/SQL'. Aansluitend aan het theoretische ge deelte volgt een stage van 10 weken bij een bedrijf ergens in Nederland. De cursus leidt praktijkgericht op en bereidt de cursisten voor op een start functie als 'C'-programmeur. Na de op leiding wordt en certificaat van het op leidingsinstituut verstrekt. Toelatingseisen - Minimaal HBO of Universitaire oplei ding; - Affiniteit met automatisering; - Leeftijd tot 35 jaar; - Ingeschreven bij het Arbeidsbureau Amersfoort; - U bent werkloos en kunt zonder extra scholing (moeilijk) weer aan de slag ko men. Selectieprocedure - Voorlichtingsbijeenkomst (wordt ge pland na 15 augustus) - Selektiegesprekken vinden plaats na de definitieve aanmelding na de voor lichting. Aanmelden U kunt zich aanmelden via een aanmel dingsformulier tot 15 augustus. Dit is verkijgbaar in het informatiecentrum van het Gewestelijk Arbeidsbureau, Zonnehof 26 te Amersfoort. I Welkom in Hotel, Café LJ/yl lA/if+D Ui lic Restaurant en Motel flCL VVIUC HUli Ook voor dieetpatiënten en vegetariërs maken wij er een feest van. Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon 033 - 61 71 47' - Telex 79479 nl Deze zomer heb ik weer wat kilometers afgelegd want in dit jaargetijde is er voor artiesten van alles te doen. Overal in de Benelux zijn festiviteiten en daarbij draait het discotheek-circuit volop. De landkaart van Nederland ziet er uit als eén uit de kluiten gewassen kruiswoord puzzel; kris-kras door onze natie snij den de snelwegen onze dreven. In een poep en een zucht, (zo zeiden we dat vroeger in Brabant) ben je vanuit mid den-Nederland in Maastricht of Dok- kum. Tenminste dat lijkt zo voor jon gens net als ik die héél andere tijden heb ben gekend. Toen de noord-zuid ver binden op hield bij Den Bosch, waarna je vol machteloze irritatie achter vracht wagens en zondagsrijders, hortend en stotend door elke plaats en ieder gehucht moest om uiteindelijk uren later in Maastricht aan te komen. De routes naar andere windstreken wa ren niet veel beter. Van Eindhoven naar Winschoten gingen slechts twee-baans wegen, Nijmegen-Apeldoorn was een ramp en dat kolere stuk van Z wolle naar Assen, met uiteindelijk het laatste stuk langs de gevaarlijke vaart, vergeet ik m 'n leven lang niet. Als je naar Noord- Holland moest, kruiste Amsterdam als een bloedkokend doolhof je pad en de weg Breda-Middelburg had dezelfde hindernissen die ook sommige rally-rij ders in Parijs-Dakar tot waarzin heb ben gedreven. Dat is gelukkig allemaal verleden tijd. Jongere collegae weten niet hoe blij ze horen te zijn met de huidige autobanen. En hoe gelukkig ze moeten zijn met de huidige strenge auto keuring. Want ook dat is wel eens anders geweest! Toen ik en mijn orkest in het begin van de jaren zestig gingen optreden, moesten wij steevast een busje huren om onszelf en onze spullen in te kunnen vervoeren. Dat waren meestal Volkswagen-busjes die zo 'n verhuurbedrijf natuurlijk aan Jan en alleman sleet. Even hard sleten die voertuigen, want er werd niet zacht zinnig rnee omgegaan. Er mankeerde vaak van alles aan. Als het winter was deed de verwarming het niet zodat je te nen van je voeten vroren en in de zomer deed 'ie 't zo goed da 'ie niet meer uit te krijgen was. Op een keer maakten we binnen een half uur twee rampen mee. Het was hartje winter en knap koud en we zaten op de snelweg Utrecht-Am sterdam, op weg naar Enkhuizen. Als grap deed de bassist het schuif dak open met de kreet; "Een beetje frisse lucht kan geen kwaad!" Je oren vroren meteen aan je kop en toen iedereen in de bus hem een minuut had uitgekafferd, vond hij het zelf ook wel welletjes. Dus schoof hij haastig het dak dicht. Tenminste, dat wilde hij doen maar dat ding zat muurvast! Er was geen beweging meer in te krijgen dus moesten we wel verder in die rijdende vrieskist. Een kwartier later zagen wede eerste stoplichten van Amsterdam en onze chauffeur reed op z 'n gemakkie op de wachtende file af. Dat was ons geluk want toen hij wilde remmen, gebeurde er niks! Hij was dwars door de rem ge gaan en we knalden pardoes op de auto vóór ons! Flink wat schade maar we konden gelukkig doorrijden want het optreden moest doorgaan. "The show must go on Een paar weken later reden we midden in de nacht op een secundaire weg tussen Zwolle en Apeldoorn, op wegnaar huis, naar Eindhoven. Ver boven Zwolle be gonnen de koplampen kuren te verto nen. "De accu laadt niet bij", bromde de saxofonist die wat verstand van auto's had "die koolborstels zijn natuur lijk versleten". Een kilometer of wat vóór Apeldoorn was duidelijk dat wij midden in Nederland zouden gaan stranden als we ons niet iets zouden la ten invallen. "Alle verlichting moet uit", zei de saxofonist "anders is die accu over een paar kilometer leeg". Ik schrok me rot want 't leek me knap link om 's nachts zonder verlichting rond te rijden. "Het zal wel moeten", bracht men mij aan 't verstand "en als er een tegenligger aankomt doen we 't licht een paar hon derd meter vóór 'm aan Een levensge vaarlijke rit is dat geweest. Een andere keer kwamen we midden in een zwaar onweer terecht. De regen kwam met zwembaden tegelijk uit de hemel maar toen we de wissers aan zet ten, gebeurde er niks. En zonder wissers was er niet te rijden en we móesten door gaan want er zat een volle zaal op ons te wachten. Uiteindelijk hebben we twee touwtjes aan de wisser vóór de bestuur der vastgemaakt. We leiden een touwtje door het linker portierraam en eentje door het rechter raam. Om de beurt werd er aan de tou wtjes getrokken zodat de wisser op en neer ging. Het hielp maar de regen kwam met hectoliters te gelijk door de open ramen! Als ik nu in mij redelijk comfortabele wagen over de Nederlandse snelwegen rijd, denk ik nog wel eens aan die primi tieve tijden. Dan zie ik weer voor me de nacht dat Harry van Hoof het stuur overnam van de drummer die na drie uur sturen, door oververmoeidheid overmand, de vangrail had geschampt. Maar Harry had liggen slapen en was nog niet helemaal wakker. Zo realiseer de hij zich niet dat er een dichte mist hing. Hij kroop achter het stuur, gaf vol gas en reed tweehonderd meter verder dwars over een gigantisch verkeersplein heen. Precies in 't midden stond hij stil. Harry trilde van schrik want hij besefte dat hij alle geluk van de wereld had ge had omdat er geen enkele tegenligeer was geweest en ook op het verkeersplein zelf waren geen obstakels. Rondom het volgende verkeersplein lag een heel diepe sloot... Soms hoor ik wel eens collegae artiesten klagen over de afstanden die zij in hun Mercedes of BMW moeten afleggen. "Hou toch je kop", denk ik dan "je weet niet eens waarover je 't hebt!" Maar dan realizeer ik me dat ik op dezelfde manier reageer als die mensen die altijd "vroe ger" er bij halen en die ik dan ook altijd heb bestempeld als "ouwe zakken". Want (gelukkig) hoeven we niet meer zo te ploeteren! Peter Koelewijn In juni introduceerde Seat de nieuwe Seat Marbella, met een groot aantal technische verbeteringen en comforta beler stoelen met een aantrekkelijke nieuwe bekleding. Deze modieuze interieuraankleding, en het feit dat met name de Marbella Spe cial veel vrouwelijke berijders kent, in spireerde Seat tot het uitbrengen van een aktiemodel, speciaal voor de steeds groeiende groep vrouwelijke autoko pers, de Marbella "Lady". De Marbella Special is onder meer uit gerust met de reeds genoemde nieuwe stoelen met verstelbare rugleuningen en hoofdsteunen, een praktische 3e deur en eenvoudig uitneembare achter bank en hoedeplank, achterruitverwar ming en een ruitewisser met interval- stand. Een flatteuze striping, het "La dy" logo en wieldeksels completeren het verzorgde uiterlijk van de Marbella "Lady". Solide stootbumpers rondom en een garantie van 6 jaar tegen doorroesten van binnenuit zorgen ervoor dat deze Marbella ook na jaren intensief (stads)gebruik nog mooi voor de dag komt. Seat dealer Auto van Doorn levert de Marbella "Lady" voor het charmante prijsje van f 12.495,-. Een 17-jarig meisje uit Soest werd vori ge week dinsdag aangehouden wegens winkeldiefstal. Ze had uit een winkel aan de Van Weedestraat voor f.50,80 aan spullen gestolen. Toen de politie bij haar thuis kwam troffen de agenten een brommer aan. De 19-jarige broer van het meisje bleek deze te hebben gestolen in Soest. Onbekende daders hebben vorige week vier ruiten van de basisschool De Acht baan aan de Van Hamelstraat vernield. De ruiten bleken te zijn stukgeschoten, vermoedelijk met een luchtbuks of een katapult. De schade bedraagt ca. 700 gulden.

Soester Courant | 1989 | | pagina 11